Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozmowy o herezjach wszelakich
Autor Wiadomość
Zwiastun

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 315
Wysłany: 2015-05-28, 14:16   

ZAMOS napisał/a:
garstka nawiedzonych fanatyków ... fanatyka przekonać do spokoju nie sposóbA co wam zrobili ŚJ że się tak złościcie? Zabili wam matkę lub ojca ze względu na wiarę, gotowali podczas inkwizycji?

Żyją sobie w pokoju z kimkolwiek tylko można, nie awanturują się, nie wyzywają nikogo, sprzątają po sobie na stadionach, nie piją, nie palą, nie biją, nie mordują na wojnach, nikogo nie przymuszają do wierzeń.

Każdy zostaje ŚJ dobrowolnie (nie ma klasztoru gdzie zamyka się jak niewolników, jak betanki w Kazimierzu Dolnym).

Widocznie ŚJ zostaje się nie pod wpływem prania mózgu ale dzięki dogłębnej analizie pism jak czynili Berejczycy. Dzielą się z radością tym czego się dowiedzieli z biblii i tak przekazują innym swoje szczęście aby i inni ludzie mogli się cieszyć, być pouczani i żyć nadzieją że wkrótce skończy się wszelkie zło. :-D

ratao napisał/a:
Zamos napisał prawdę.Może trochę zbyt ostro,ale prawdę.Chrystus używał też mocnych słów ... plemię żmijowe,dzieci szatana


Żyją sobie spokojnie i dają żyć innym a tu takie porównania z faryzeuszami, plemieniem żmijowym z "fałszywymi owocami"?

Czy ktoś kto takie porównania robi jest aż tak zniewolony ludzkimi opowieściami i uprzedzeniami żeby nie widzieć żadnego dobra u ŚJ? Jeśli nie ŚJ czynią wolę Bożą, to kto na tym świecie ją czyni, kto inny w tak zorganizowany sposób działa na rzecz Dobrej Nowiny o Królestwie Bożym? Czego nas uczy biblia? :mysli:

Czego im masz za złe? że głoszą o tym jakie są mierniki Boże? Że nieprzestrzeganie ich nie doprowadzi cię do życia wiecznego? Sądzisz że wystarczy twoja wiara w Jezusa, fakt że On za ciebie umarł i nic więcej? Nic już nie musisz czynić aby za ten wspaniały dar Boży podziękować Bogu? :-)

Czy ktoś cię uśmierca już za tego życia? Ktoś ci odbiera wolną wolę daną od Stwórcy?
Przecież żyjesz sobie (oby jak najdłużej), wierzysz w co chcesz, robisz co chcesz, ale wiedz że jeśli chcesz żyć o wiele wiele dłużej niż 120 lat (max. przy dobrych wiatrach), to musisz wiedzieć czego od ciebie Bóg oczekuje abyś mógł żyć dalej w pokoju z innymi ludźmi. :!:

ZAMOS napisał/a:
przyjdzie twój Jehowa i wyrżnie wszystkich co nie są ŚJ naprawdę wierzysz, że to sprawiedliwe i miłosierne?


Jeśli już mówimy o wyrokach Bożych to czy nie było tak że Jehowa wyratował tylko garstkę z Sodomy i Gomory, czy nie wyratował tylko garstkę z wielkiego potopu, czy sądzisz że podczas armagedonu będzie inaczej? Sądzisz że Bogu podobają się ci, którzy z nienawiścią odnoszą się do innych ludzi np. do ŚJ?

Skąd znasz takie nauki że tylko ŚJ będą w raju? Bo biblia mówi coś innego, głosi o milionach (może i dziesiątkach milionów) ludzi zmartwychwstających do życia wiecznego (m.in. skruszony złoczyńca wiszący obok Jezusa), którzy będą pouczani o miernikach Bożych w raju, w rządzie teokratycznym sprawowanym z nieba. :-DZAMOS napisał/a:
wolność słowa


Sądzisz że jej tutaj nie ma? Bo jak do tej pory zaobserwowałem że z forum żegnali się ci, którzy właśnie nie potrafią żyć w pokoju z innymi, którzy nie potrafią dyskutować w sposób cywilizowany, dla których prawda absolutna to np. "wklęsła ziemia", dla których wolność słowa to wyzywanie oraz brak szacunku do innych.

Może według części czytelników to forum nie jest już biblijne, może dla niektórych forum zostało ogarnięte przez fanatyków religijnych, może trzeba uciekać bo tu są ŚJ, którzy mają swobodę wypowiedzi. :roll:

Ale może trzeba przyznać że rada z tego forum jest cały czas aktualna:

Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność.
(List do Galatów 5:21-22).:-)
 
 
George 


Wyznanie: NAZAREJCZYK
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 1464
Wysłany: 2015-05-28, 15:53   Kościół Katolicki i KrK

ZAMOS napisał/a:
Droga SL
Czy jako władza tego forum nie powinnaś coś robić by nie ryto pod jego fundamentami takimi jak wolność słowa i wyznania. Czy sprawiedliwym jest to, że po cichu wspierasz tych co chcą to forum wywrócić, rozwalić i zlikwidować? Ponieważ piszą tu ludzie, którym kierunki religijne ustalone przez papistów i ich naśladowców się nie podobają?

Dlatego, że hołduje się i uświęca ludzi, którzy na swym sumieniu mają miliony pomordowanych niewinnie ludzi (przykładem jest tutaj mordercza inkwizycja katolicka i nigdy przez gardło nie przejdzie mi nazwać tą okropną organizację świętą)?

Tyle zła co fundamentaliści katoliccy pod szyldem inkwizycji zrobili nie zrobiła żadna religia, choć jakąś niewielką szansę ma fundamentalizm islamski. Na taka jednak porównywalną skalę chyba nie maja szansy.


Obawiam się ZAMOSIE że krytykując wszystkie religie, i nie dając żadnej zorganizowanej religijnej opcji (jak np. KrK), odepchniesz od tego forum większość jego członków (choć wiem że nie jest to powodem chwilowego zmniejszenia się frekwencji tego forum).

Osobiście wierzę że w tej zorganizowanej politycznej instytucji jaką jest KrK, ukryli się bezbronni (ci którym nie wolno zabijać i krzywdzić bliźniego) prawdziwi wyznawcy Chrystusa. Może nie tyle 'ukryli się' jak zostali siłą wcieleni przez papieża 'Niewinnego' III, i to już na początku XIII wieku.

Orginalny Kościół Boga, który zwany był w pierwszych wiekach n.e. Kościołem Katolickim - Uniwersalnym / Ogólnym jak i Chrześcjijańskim, został pod koniec IV wieku (rok 382) przerobiony (przez Mesyjańskich Żydów) z zachodniej części Imperium Rzymskiego, na Kościół Rzymsko-Katolicki.

Ojcowie Kościoła, tacy jak Hieronim, już na początku tworzenia się Rzymsko Katolickiego Kościoła, ostrzegali przed takim Żydo-Chrześcijańskim Kościołem.

O niebezpieczęństwie przyjmowania do KrK Żydów, razem z ich żydowskimi obyczajami, pisał Hieronim już w roku 404 n.e., odpowiadając na list Augustyna (obaj to najwięksi doktorzy KrK, twórcy Teologii KrK)

W liście LXXV (napisanym w roku 404) Hieronim odpowiada na Listy Augustyna XXVIII., XL, i LXXI.

"Do Augustyna, Mojego Pana Prawdziwie Świętego, i Najbardziej Błogosławionego Ojca, Hieronim Przesyła Pozdrowienia w Chrystusie."

Hieronim pisze w Rozdziale IV.

"13 ... . Ponieważ nie proporcjonalny jest błąd tego który pokazuje różne opinie ojców (kościoła) w Biblijnych komentarzach, do winy tego który wprowadza do Kościoła najbardziej trującą herezję.

Jeżeli jednak, nie ma dla nas innej możliwości jak przyjąć Żydów do Kościoła, razem z obyczajami nakazanymi ich prawem; jeśli, krótko mówiąc, zostanie przyjęte prawo że mogą oni (Żydzi) kontynuować w Koścołach Chrystusa, to co zwykli oni praktykować w synagogach Szatana,

to powiem ci (Augustynie) moją opinię w tej sprawie:

oni (Żydzi) nie zostaną Chrześcijanami, ale zrobią z nas Żydów".

I tak się stało ZAMOSIE, Mesyjańscy żydzi z Rzymu (Kościół Pawłowy), którzy wbrew ostrzeżeń Hieronima zostali przyjęci do Kościoła Katolickiego / Ogólnego / Chrześcijańskiego, stworzyli na początku V wieku KrK, który w rzeczywistości powinien nazywać się KżK (Kościołem żydowsko Katolickim).

Następnie ustanowili Żydzi nowy symbol dla tego Kościoła - jakim jest Krzyż.
Messyjańscy żydzi wypromowali na symbol Żydo-Chreścijańskiego Kościoła 'krzyż', z zamordowanym przez nich Chrystusem - sukces żydowskiej nienawiści.Podczas gdy symbolem prawdziwego Kościoła Chrześcijańskiego, utworzonego przez Cesarza Konstantyna Wielkiego był krzyż który nie miał nic wspólnego z żydowskim symbolem pokonania Chrystusa i Jego Ojca, lecz był symbolem POKOJU z BOGIEM OJCEM - PX.
Mesjańscy żydzi przerobili też w V wieku Modlitwę Pańską na modlitwę do Szatana - Zwodziciela.

Zwróć uwagę na zakończenie oryginalnej Modlitwy Pańskiej w Ewangeliach Łukasza czy Mateusza, w której wierni zwracają się do Boga o "ochronę" przed Zwodzicielem / Szatanem:

- "Ojcze nasz ... nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie.”
Ewangelia Mateusza 6,8b-15,

a obecną Modlitwą Pańską uczoną przez kościoły, która wyraźnie kierowana jest bespośrednio do Zwodziciela / Szatana:

- "Ojcze nasz ... nie wódź nas na pokuszenie,”.

To przecież nie Bóg wodzi nas na pokuszenie lecz Szatan / Zwodziciel.

W 1204 roku ci mesjańscy żydzi z KrK podbili Kościoły Chrześcjijańskie / Katolickie Imperium Rzymskiego (Konstantynopol / Bizancjum), a 100 lat temu, używając Niemców i Turków, wymordowali oni Aramejczyków - oryginalnych Chrześcijan którzy żydami na pewno nie byli.

Do dziś jednak w KrK czyta się Ewangelię Św. Jana, i widniej w nich symbol "P X" - Pokoju z Bogiem Ojcem, czyli że nadal istnieje w tym Szatańskim Królestwie i KrK, pozostałość po prawdziwym Chrześcijańskin Kościele Boga.

Dlatego osobiście uważam, że pomimo zbrodni z przeszłości i obecnego karygodnego zachowania wielu jego członków, należy się za przechowanie szczątków prawdziwej Chrześcijańskiej wiary (Kościoła Piotrowego) jakiś respekt dla tego Kościoła - KrK, który jest obecnie pod oczywistą władzą mesjańskich żydów (Kościoła Pawłowego), i nadal okupuje orginalny Kościół Katolicki - Kościół Boga (Piotrowy).

Musimy też pamiętać że nad całym tym 'ziemskim bałaganem' panuje Wszechmogący i Miłosierny Bóg Ojciec.

Serdecznie Pozdrawiam
Jerzy
_________________
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

”Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, ze został oszukany"
Mark Twain
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 247 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11201
Wysłany: 2015-05-28, 17:04   Re: Kościół Katolicki i KrK

Jerzy Marian napisał/a:


Obawiam się ZAMOSIE że krytykując wszystkie religie, i nie dając żadnej zorganizowanej religijnej opcji (jak np. KrK), odepchniesz od tego forum większość jego członków (choć wiem że nie jest to powodem chwilowego zmniejszenia się frekwencji tego forum).


EMET:
Bardziej w inne miejsce pasują Twoje wywody, Userze, jeśli już. Stąd przywołałem tylko początkowy fragment Twego post/u/... :->

Uważam, iż dla wielu: Forum - zwłaszcza o kształcie religijnym - stanowi 'poletko' do wszelkich odreagowywań, wszelkich ataków, do tego, żeby swoje pojmowanie - na kwestie biblijne, religijne i inne - niemal wymuszać jako obowiązujące dla Innych. Stąd pojęcie misjonarstwa wszelkiej 'maści': nie tylko antyjednopcyjnego [i tu wpis o jakie konkretnie Wyznanie chodzi].

Tak też okazuje się, że bycie fundamentalistą można przyporządkować nie tylko do jakiegoś nurtu religijnego, lecz i szerzej. Stąd też widzimy, jaka jest forma ekspresji na Forum tak wierzących [rozmaitych], jak tych 'na pograniczu', tak i bezwyznaniowców, ateistów czy tp. Poprzez formę artykułowania -- pisane post/y/ -- widać, czy ktoś jest takim, za jakiego chciałby uchodzić czy też... :?:

O ile ktoś reaguje 'gniewnie i z przytupem' w stylu: "ja tu takie prawdy przytaczam, a tu dalej oporni" - i dalej bezpardonowo ostro -- to bez względu na tzw. proweniencję piszącego: i tak mamy na starcie dyskwalifikacja. :-(

Tak też pojęcie 'prawda-nieprawda', 'racja-owej brak', 'fanatyzm-oświecenie' -- zależą od tego, jak na owe 'pojęcia' popatrzymy: punkt widzenia-punkt siedzenia.
To, co dla jednego [jednych] - prawdą, dla drugiego [innych] - niekoniecznie. Zobiektywizować zaś - jak to w twierdzeniu matematycznym - bardzo trudno [o ile w ogóle]; zwłaszcza, gdy w grę wchodzą uczucia oraz 'materia' religijnych wierzeń, bądź niewiara czy inne.

O ile zatem dany ktoś artykułuje kulturalnie/niewyzywająco swoje racje -- to i w porządku. Gorzej, kiedy w stylu jedynie słusznym oraz z 'gniewnym pomrukiem'... :bardzo_smutny:

Tak też przydałaby się wielu piszącym świadomość, iż często jedynie interpretują, że często jedynie względnie oceniają [tak owym się jawi i tak są przekonani: oni są przekonani], że...
Wówczas, kiedy z tą świadomością pisują, to wtedy przekazują swoje racje [do których są przekonani i mają prawo tak uważać], lecz czynią to nie 'w trybie' oskarżycielsko-wyrokującym, lecz jedynie w oznajmieniu referującym.
Osobiście określam to taką formułą: <<Pobudzanie do myślenia Innych, samemu będąc - przez tych Innych - do myślenia pobudzanym>>. Ddodaję ponadto: co zaś ktoś zrobi /czy nie zrobi/ oraz co ja zrobię - po takowym 'pobudzeniu...', to każdego /w tym i moja/ osobista sprawa, z czego nie musi się nikomu opowiadać: Ktoś inny jest Sędzią i innych, i mnie.

Tyle, jak mawiał pewien User na Forum. ;-)

Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
Zwiastun

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 315
Wysłany: 2015-05-28, 17:50   Re: Kościół Katolicki i KrK

Jerzy Marian napisał/a:
wierzę że w tej zorganizowanej politycznej instytucji jaką jest KrK, ukryli się bezbronni (ci którym nie wolno zabijać i krzywdzić bliźniego) prawdziwi wyznawcy Chrystusa.Takich też szuka Bóg, aby zostali wybawieni. Przez setki lat ludzie byli nieświadomi, nie mieli nawet dostępu do biblii, byli ciemiężeni i pozostawieni w duchowym głodzie, nie znali nawet prawdziwego Boga, tylko jakąś trójgłową istotę :-|
Byli też tacy w historii kościoła, którzy zauważali pewne jego błędy i nauki niezgodne z biblią, lecz szybko ich uciszono. Bóg z pewnością nie zapomni o ludziach szczerych.


„Bóg nie zważał na czasy takiej niewiedzy [błędnego poglądu, że mogą Mu się podobać czciciele bożków], lecz teraz mówi ludziom, żeby wszyscy wszędzie okazali skruchę” (Dzieje 17:30).

Obecnie mamy rozkwit prawdziwej wiedzy, również o prawdziwym Bogu i ci, którzy naprawdę chcą Go znaleźć, odnajdą Go i odnajdą również werset biblijny aby porzucić fałszywe wierzenia:

„Wyjdźcie z niej, mój ludu” (Objawienie 18:4).

A zatem najwyższy czas uciekać od fałszywych poglądów religijnych Ale dokąd?
Czy wyrzec się wszelkich religii, stać się niezależnym chrześcijaninem, bez zborów, bez dzieła głoszenia albo stać się ateistą?

Jedynym pewnym schronieniem jest religia prawdziwa. A że taka istnieje, potwierdza to biblia oraz pierwsi chrześcijanie, którzy byli zorganizowani dokładnie w ten sam sposób jak obecnie ŚJ. :-) Wystarczy poszukać w biblii, wspólne zebrania, starsi zboru, wykluczanie buntowników i ludzi wprowadzających chaos do zborów, ciało kierownicze, oraz ogólnoświatowe głoszenie dobrej nowiny z kontynentu na kontynent, wsparcie starszych i potrzeba zachowywania w swym życiu wysokich mierników moralnych).Jerzy Marian napisał/a:
Orginalny Kościół Boga, który zwany był w pierwszych wiekach n.e. Kościołem Katolickim ... KrK, który jest obecnie pod oczywistą władzą mesjańskich żydów (Kościoła Pawłowego), i nadal okupuje orginalny Kościół Katolicki - Kościół Boga (Piotrowy).


Papież — czy jest „następcą świętego Piotra”? :mysli:

Samowolka rozpoczęła się zaraz po śmierci apostołów :-?
Apostoł Paweł potwierdził, że Jezus, a nie Piotr, jest „fundamentowym kamieniem narożnym” zboru chrześcijańskiego (Efezjan 2:20).
Zarówno Jezus, jak i apostołowie ostrzegali, że zborem chrześcijańskim zawładną ludzie szerzący odstępcze nauki (Mateusza 13:24-30, 36-43; 2 Tymoteusza 4:3; 2 Piotra 2:1; 1 Jana 2:18). Zapowiedzi te spełniły się, gdy w II wieku zbór chrześcijański zaczął przejmować pogańskie zwyczaje i łączyć prawdy biblijne z grecką filozofią.

Jerzy Marian napisał/a:
Zwróć uwagę na zakończenie oryginalnej Modlitwy Pańskiej w Ewangeliach Łukasza czy Mateusza, w której wierni zwracają się do Boga o "ochronę" przed Zwodzicielem / Szatanem:

- "Ojcze nasz ... nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie.”
Ewangelia Mateusza 6,8b-15,

a obecną Modlitwą Pańską uczoną przez kościoły, która wyraźnie kierowana jest bespośrednio do Zwodziciela / Szatana:

- "Ojcze nasz ... nie wódź nas na pokuszenie,”.

To przecież nie Bóg wodzi nas na pokuszenie lecz Szatan / Zwodziciel.

Problem złej interpretacji tego fragmentu jest taki jak każdego innego, trzeba po prostu dogłębnie studiować Pismo Święte i wnikać w sens by nie było sprzeczności i nielogiczności. Badając coś powinniśmy wiedzieć co na ten temat mówi reszta Pisma Świętego.
W tym fragmencie modlitwy wzorcowej:
„Nie wystawiaj nas na pokusę, ale nas wyzwól od niegodziwca” (Mateusza 6:13 PNŚ).
Należy wziąć pod uwagę ten oto fragment: z Jakuba 1:13 który mówi nam że Bóg nie kusi nas do grzechu. W biblii znajdujemy niekiedy wzmianki, że Bóg tylko do tego dopuszcza (Rut 1:20, 21). Modląc się w sposób prosimy Boga by nie pozostawił nas samych w obliczu pokusy. I On na pewno tego nie zrobi, gdyż Pismo Święte oznajmia: „Bóg jest wierny i nie pozwoli, żebyście byli kuszeni ponad to, co możecie znieść, lecz wraz z pokusą da też wyjście, abyście zdołali przetrwać” (1 Koryntian 10:13).

Jeśli studiujemy biblię dogłębnie to potrafimy odnaleźć fałszywe dogmaty i nauki i nie damy się zwieść.

:-)
 
 
George 


Wyznanie: NAZAREJCZYK
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 1464
Wysłany: 2015-05-29, 17:17   Re: Kościół Katolicki i KrK

Zwiastun napisał/a:
Jerzy Marian napisał/a:
wierzę że w tej zorganizowanej politycznej instytucji jaką jest KrK, ukryli się bezbronni (ci którym nie wolno zabijać i krzywdzić bliźniego) prawdziwi wyznawcy Chrystusa.Takich też szuka Bóg, aby zostali wybawieni. Przez setki lat ludzie byli nieświadomi, nie mieli nawet dostępu do biblii, byli ciemiężeni i pozostawieni w duchowym głodzie, nie znali nawet prawdziwego Boga, tylko jakąś trójgłową istotę :-|
Byli też tacy w historii kościoła, którzy zauważali pewne jego błędy i nauki niezgodne z biblią, lecz szybko ich uciszono. Bóg z pewnością nie zapomni o ludziach szczerych.


Czy zastanawiałeś się (i spróbowałeś odnaleźć w historii) Zwiastunie, kim byli papieże którzy zakazywali czytania Biblii? (Damazy I, Innocenty III, ...)


Cytat:

„Bóg nie zważał na czasy takiej niewiedzy [błędnego poglądu, że mogą Mu się podobać czciciele bożków], lecz teraz mówi ludziom, żeby wszyscy wszędzie okazali skruchę” (Dzieje 17:30).

Obecnie mamy rozkwit prawdziwej wiedzy, również o prawdziwym Bogu i ci, którzy naprawdę chcą Go znaleźć, odnajdą Go i odnajdą również werset biblijny aby porzucić fałszywe wierzenia:

„Wyjdźcie z niej, mój ludu” (Objawienie 18:4).

A zatem najwyższy czas uciekać od fałszywych poglądów religijnych Ale dokąd?
Czy wyrzec się wszelkich religii, stać się niezależnym chrześcijaninem, bez zborów, bez dzieła głoszenia albo stać się ateistą?

Jedynym pewnym schronieniem jest religia prawdziwa. A że taka istnieje, potwierdza to biblia oraz pierwsi chrześcijanie, którzy byli zorganizowani dokładnie w ten sam sposób jak obecnie ŚJ. :-) Wystarczy poszukać w biblii, wspólne zebrania, starsi zboru, wykluczanie buntowników i ludzi wprowadzających chaos do zborów, ciało kierownicze, oraz ogólnoświatowe głoszenie dobrej nowiny z kontynentu na kontynent, wsparcie starszych i potrzeba zachowywania w swym życiu wysokich mierników moralnych).


Z 'błądzących' Kościołów uciekać do ŚJ, - Świadków Jehowy / Niszczyciela ???
To tak jakby uciekać 'z deszczu pod rynnę'. Świadkowie Jehowy to nic innego jak siatka wywiadowcza dla żydowskiego MOSADU i ADL, których członkowie na wyższych szczeblach opłacani są (i zarządzani) przez amerykańskich Żydów. Większość tych 'kotków' na dole nie ma zielonego pojęcia o co tam właściwie chodzi, i skąd przychodzą pieniążki.
Włąśnie w ŚJ, można dopatrywać się obecnych problemów z frekwencją jakie przeżywa Forum Biblijne. Ale to długa historia.


Cytat:

Jerzy Marian napisał/a:
Orginalny Kościół Boga, który zwany był w pierwszych wiekach n.e. Kościołem Katolickim ... KrK, który jest obecnie pod oczywistą władzą mesjańskich żydów (Kościoła Pawłowego), i nadal okupuje orginalny Kościół Katolicki - Kościół Boga (Piotrowy).


Papież — czy jest „następcą świętego Piotra”? :mysli:


'Papież następcą Św. Piotra' ??? To nie 'myśl' Zwiastunie, ale czysta bezmyślność; i objaw braku studiowania historii.

Chrystus ustanawiając Apostoła Piotra swoim następcą na ziemi, wyznaczył go na PASTERZA, a nie na PAPIEŻA.

PASTERZ - po angielsku 'SHEPHERD', to tytuł przyznawany władcom narodów już od dwóch tysięcy lat przed Chrystusem. Tak nazywani byli wielcy władcy Sumeru, Akadu, Isinu, i zarządzający Egiptem Hyksosi - ludzie którzy budowali naszą cywilizaję.

PAPIEŻ - po angielsku POPE, to tytuł wywodzący się od imienia żydowskiej żony cesarza Nerona - Papieżycy (POPE'y) Sabiny - przyjaciółki Józefa Flawiusza i 'twojego Apostoła' Faryzeusza Pawła (tego Faryzeusza, który choć oskarżał i skazywał na śmierć wielu uczniów Chrystusa, to nigdy nie okazał skruchy i żalu za swoje zbrodnie).

APOSTOŁ Piotr wyznaczył na swego następcę - PASTERZA - biskupa Klemensa.

FARYZEUSZ Paweł, na swego następcę w Rzymie, wyznaczył swojego ucznia - 'PAPIEŻA' - Linusa, ale wtedy jeszcze nikt nie nazywał go Papieżem.

Jan Paweł II bardzo często nazywał siebie PASTERZEM.

Pierwszym biskupem Rzymu (który został oficjalnie nazwanym PAPIEŻEM), był biskup żydowskiego Mesjanistycznego Kościoła w Rzymie - Leon I Wielki, ten który skumał się z Wandalami (Wandale to jeden z zaginionych szczepów Izraela), i był odpowiedzialny za odłączenie się Rzymu i zachodniej Europy, od Stolicy Apostolskiej Imperium Rzymskiego w Konstantynopolu.

Cytat:

Samowolka rozpoczęła się zaraz po śmierci apostołów :-?
Apostoł Paweł potwierdził, że Jezus, a nie Piotr, jest „fundamentowym kamieniem narożnym” zboru chrześcijańskiego (Efezjan 2:20).
Zarówno Jezus, jak i apostołowie ostrzegali, że zborem chrześcijańskim zawładną ludzie szerzący odstępcze nauki (Mateusza 13:24-30, 36-43; 2 Tymoteusza 4:3; 2 Piotra 2:1; 1 Jana 2:18). Zapowiedzi te spełniły się, gdy w II wieku zbór chrześcijański zaczął przejmować pogańskie zwyczaje i łączyć prawdy biblijne z grecką filozofią.


Samowolka, Zwiastunie, zaczęła się kiedy FARYZEUSZ PAWEŁ nie mogąc zniszczyć Kościoła Boga, kierowanego przez Nazarejczyków z rodu Esseńczyków (Piotra, Jana, Jakuba), utworzył żydowski Mesjanistyczny Kościół, i zaczął zwalczać Kościół Boga - kierowany przez PASTERZA PIOTRA.
W roku 64 Mesjański Kościół Faryzeusza Pawła odniósł pełne zwycięstwo nad Kościołem Boga kierowanym przez Apostoła Piotra. Wtedy to Żydzi z Pawłowego Mesjanistycznego Kościoła podpalili Rzym, a przyjaciółka Faryzeuszy - Pawła i Józefa Flawiusza - Żydówka Papieżyca Sabina oskarżyła przed swoim mężem cesarzem Neronem, o podpalenie Rzymu, Piotrowych Chrześcijan. Dalszą historię Apostoła Piotra i jego Kościoła Boga pewnie znasz z książki Quo Vadis.

W roku 65, na rozkaz Nerona, zwyciężca Faryzeusz Paweł udał się do Efezu aby rozprawić się tam z Apostołem Janem, i przy okazji ustanowił na biskupa Efezu następnego ze swoich pupili. Czy pamiętasz którego?

Cytat:

Jerzy Marian napisał/a:
Zwróć uwagę na zakończenie oryginalnej Modlitwy Pańskiej w Ewangeliach Łukasza czy Mateusza, w której wierni zwracają się do Boga o "ochronę" przed Zwodzicielem / Szatanem:

- "Ojcze nasz ... nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie.”
Ewangelia Mateusza 6,8b-15,

a obecną Modlitwą Pańską uczoną przez kościoły, która wyraźnie kierowana jest bespośrednio do Zwodziciela / Szatana:

- "Ojcze nasz ... nie wódź nas na pokuszenie,”.

To przecież nie Bóg wodzi nas na pokuszenie lecz Szatan / Zwodziciel.Problem złej interpretacji tego fragmentu jest taki jak każdego innego, trzeba po prostu dogłębnie studiować Pismo Święte i wnikać w sens by nie było sprzeczności i nielogiczności. Badając coś powinniśmy wiedzieć co na ten temat mówi reszta Pisma Świętego.
W tym fragmencie modlitwy wzorcowej:
Nie wystawiaj nas na pokusę, ale nas wyzwól od niegodziwca” (Mateusza 6:13 PNŚ).
Należy wziąć pod uwagę ten oto fragment: z Jakuba 1:13 który mówi nam że Bóg nie kusi nas do grzechu. W biblii znajdujemy niekiedy wzmianki, że Bóg tylko do tego dopuszcza (Rut 1:20, 21). Modląc się w sposób prosimy Boga by nie pozostawił nas samych w obliczu pokusy. I On na pewno tego nie zrobi, gdyż Pismo Święte oznajmia: „Bóg jest wierny i nie pozwoli, żebyście byli kuszeni ponad to, co możecie znieść, lecz wraz z pokusą da też wyjście, abyście zdołali przetrwać” (1 Koryntian 10:13).
No właśnie, skoro to nie Bóg wystawia nas na pokłusę, to dlaczego ŚJ w swojej Biblii też Mu tą cechę przypisują?
Jedynym logicznym wytłumaczeniem jest to, że oni też modlą się do tego Boga który 'wystawia na pokłusę' - zwodzi, ale my dobrze wiemy kim naprawdę jest ten 'Bóg Jehowa', który próbuje ZWIEŹĆ dzieci Boże poprzez KŁUSZENIE ich.Cytat:

Jeśli studiujemy biblię dogłębnie to potrafimy odnaleźć fałszywe dogmaty i nauki i nie damy się zwieść.

:-)


I w tym zgadzam się z Tobą w 100 procentach Zwiastunie.

Serdecznie Pozdrawiam
Jerzy
_________________
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

”Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, ze został oszukany"
Mark Twain
 
 
Zwiastun

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 315
Wysłany: 2015-05-29, 22:27   Re: Kościół Katolicki i KrK

Jerzy Marian napisał/a:
Świadkowie Jehowy to nic innego jak siatka wywiadowcza dla żydowskiego MOSADU i ADL, których członkowie na wyższych szczeblach opłacani są (i zarządzani) przez amerykańskich Żydów. Większość tych 'kotków' na dole nie ma zielonego pojęcia o co tam właściwie chodzi, i skąd przychodzą pieniążki.
"Świadkowie Jehowy współpracują z żydami w celu przejęcia władzy nad światem" - takie zarzuty stawiali hitlerowcy świadkom Jehowy.

Zaś w Rosji prześladuje się ŚJ, wmawiano że są "amerykańskimi szpiegami" którzy chcieli zdestabilizować ZSRR.

Polecam filmy dokumentalne


Ehhh. :usmieszek:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11