Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kto winien ?
Autor Wiadomość
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2014-12-02, 15:01   Kto winien ?

Niewinnie zapytam, czy temat zawinił,czy raczej troll szkodzi? Gdyby jednak szkodził troll,a nie temat,to raczej trolla należałoby zamknąć. Źle myślę ??? Pokornie zapytuję. :-D
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Pomógł: 157 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 3253
Wysłany: 2014-12-02, 15:06   

Ale o co chodzi?
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2014-12-02, 15:10   

RM napisał/a:
Ale o co chodzi?


A o to,o ten temat:

http://biblia.webd.pl/for...p=351495#351495
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2014-12-03, 09:10   

Jachu, autorem tematu, który zamknęłam, był użytkownik Victor. Po pewnym czasie okazało się, że temat założony był raczej w celach "trollingowych". Nie zamknęłam tematu innego użytkownika, tylko temat autora. Autor nie udziela się praktycznie w ogóle poza zamkniętym tematem.

Większość postów w owym temacie była prześmiewcza, albo nie na temat. Ty wstawiłeś tam jeden link, który każdy i tak w razie chęci może przeczytać - nawet przy zamkniętym temacie. Nie widzę więc problemu.
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2014-12-03, 17:36   

Witam ciepło.
Rzecz w tym,że temat wątku jest sam w sobie dość ciekawy i wiem,że trochę przytoczeń Z Biblii można by zamieścić w postach,aby jakaś wiedza w tym temacie była nieco pogłębiona.
Nie jest istotne co troll miał na myśli (poza szkodzeniem),istotne jest natomiast to,że na FB jest chyba miejsce na poruszanie zagadnień występujących w Biblii.

Dlatego uważam,że lepiej było by "zamknąć trolla,a wątek jednak 'pociągnąć",- nawet pod zmodyfikowanym tytułem.

A tak,- szkoda :bardzo_smutny:

Suplement ???

Cytat:


Ps. 139:1-24
1. Przewodnikowi chóru. Psalm Dawidowy. Panie, zbadałeś mnie i znasz.
2. Ty wiesz, kiedy siedzę i kiedy wstaję, Rozumiesz myśl moją z daleka.
3. Ty wyznaczasz mi drogę i spoczynek, Wiesz dobrze o wszystkich ścieżkach moich.
4. Jeszcze bowiem nie ma słowa na języku moim, A Ty, Panie, już znasz je całe.
5. Ogarniasz mnie z tyłu i z przodu I kładziesz na mnie rękę swoją.
6. Zbyt cudowna jest dla mnie ta wiedza, Zbyt wzniosła, bym ją pojął.
7. Dokąd ujdę przed duchem twoim? I dokąd przed obliczem twoim ucieknę?
8. Jeśli wstąpię do nieba, Ty tam jesteś, A jeśli przygotuję sobie posłanie w krainie umarłych, I tam jesteś.
9. Gdybym wziął skrzydła rannej zorzy I chciał spocząć na krańcu morza,
10. Nawet tam prowadziłaby mnie ręka twoja, Dosięgłaby mnie prawica twoja.
11. A gdybym rzekł: Niech ciemność mnie ukryje I nocą się stanie światło wokoło mnie,
12. To i ciemność nic nic ukryje przed tobą, A noc jest jasna jak dzień, Ciemność jest dla ciebie jak światło.
13. Bo Ty stworzyłeś nerki moje, Ukształtowałeś mnie w łonie matki mojej.
14. Wysławiam cię za to, że cudownie mnie stworzyłeś. Cudowne są dzieła twoje I duszę moją znasz dokładnie.
15. Żadna kość moja nie była ukryta przed tobą, Choć powstałem w ukryciu, Utkany w głębiach ziemi.
16. Oczy twoje widziały czyny moje, W księdze twej zapisane były wszystkie dni przyszłe, Gdy jeszcze żadnego z nich nie było.
17. Jak niezgłębione są dla mnie myśli twe, Boże, Jak wielka jest ich liczba!
18. Gdybym je chciał zliczyć, Byłoby ich więcej niż piasku; Gdybym skończył, Jeszcze byłbym z tobą.
19. O, gdybyś zechciał, o Boże, zabić bezbożnika! Niech odstąpią ode mnie mężowie krwi chciwi!
20. Mówią o tobie zdradliwie, Nadużywają imienia twego.
21. Czy tych, którzy cię nienawidzą, Panie, Nie mam w nienawiści I nie brzydzę się tymi, Którzy powstają przeciwko tobie?
22. Nienawidzę ich całą duszą, Stali się wrogami moimi.
23. Badaj mnie, Boże, i poznaj serce moje, Doświadcz mnie i poznaj myśli moje!
24. I zobacz, czy nie kroczę drogą zagłady, A prowadź mnie drogą odwieczną!
(BW)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2014-12-03, 18:15   

Jachu, w owym temacie wstawiłeś tylko link na 1 stronie, bez żadnego komentarza. Przez kolejne strony, nie pojawiła się żadna merytoryczna dyskusja. A temat był otwarty przez tydzień.

Jeśli jednak uważasz, że masz jeszcze coś ciekawego do dodania, i że temat jest potrzebny, to go chętnie otworzę.
_________________
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2014-12-03, 18:27   

ShadowLady86 napisał/a:
Jachu, w owym temacie wstawiłeś tylko link na 1 stronie, bez żadnego komentarza. Przez kolejne strony, nie pojawiła się żadna merytoryczna dyskusja. A temat był otwarty przez tydzień.

Jeśli jednak uważasz, że masz jeszcze coś ciekawego do dodania, i że temat jest potrzebny, to go chętnie otworzę.


Cały czas chodzi mi o to,że zamiast "zamknąć " trolla, zamknęłaś temat, nie próbując nawet
"ratować' tematu, np przez podanie propozycji innego nazwania/tytułu. Wszak tytuł wątku miał związek z zakresem działania Forum Biblijnego,-tj Biblią i jej przekazami.

Ale,- niech tam,nie będę 'kruszył kopii", bowiem znowu mogli by się uaktywnić inni "biegli"

Nie otwieraj .
Sorry. :-D
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2014-12-03, 18:49   

Jachu, zamknęłam tylko dlatego, że autorem tematu był właśnie Viktor, który miał podejście do założonego przez siebie tematu takie, jakie było widać. Nie "ratowałam" tematu tylko przez wgląd na autora.
_________________
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11