Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Forum Biblijne
Autor Wiadomość
.Cyprian. 


Pomógł: 87 razy
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 1295
Wysłany: 2015-10-10, 19:44   

nesto napisał/a:
.Cyprian., mógłbyś wyjaśnić, co znaczy wg ciebie "forum antybiblijne"?
Czy dyskutowanie o bajkach Andersena na forum Andersena jest "antyandersenowskie" bo dyskutanci nie wierzą w jego bajki?


Tak, mógłbym. Wy ciągle próbujecie sprowadzić zagadnienia związane z Biblią właśnie - jak Ty - a to do przykładu baśni Andersena, czy do smażenia jajecznicy, itp. Tym samym chcecie tu uznającym Biblię wmówić, że tak naprawdę wszystko jest paralelne do Biblii, i wszystkie ludzkie sytuacje i rzeczy można do niej odnieść, że właściwie jest to - to samo - całkowite podobieństwo. Ale tak nie jest!

Dla uznających Biblię - stanowi ona min. odpowiedź na:

1. Skąd wziął się człowiek
2. Po co istnieje
3. Dokąd zmierza

Czyli Biblia odpowiada na wszystkie pytania, na jakie od wieków filozofia bezskutecznie próbowała od tysiącleci już odpowiedzieć. Co więcej - filozofia (w ogólności) - cały czas nastawiana jest na odkrywanie prawd dotyczących tych trzech pytań za pomocą ludzkiego rozumu. Biblia natomiast mówi, że to, co konieczne jest objawione, że nie trzeba odkrywać, tylko przyjąć. Ale przyjąć można wtedy, gdy się wierzy.

Jedni traktują Biblię tak jak SL, która mówi, że:

ShadowLady86 napisał/a:

W ogóle, nawet jakby w przyszłości ktoś udowodnił, że Jezus nigdy nie istniał, to dla mnie Biblia dalej będzie księgą, która zawiera wiele uniwersalnych prawd, którymi należy się kierować w życiu. Np nie składaj fałszywego świadectwa przeciwko swojemu bliźniemu.


Czyli dla SL Biblia to w zasadzie to samo, co dzieła np. Kanta, czy innych filozofów. Jest dla niej cenna na tyle, że są tam uniwersalne prawdy. Nie bierze pod uwagę konsekwencji swej tezy przypuszczającej, dla niej chyba nie jest ważne to, że cały ST i NT mówi właśnie o Chrystusie.

Inni traktują Biblię tak jak RN, czyli wyjątkowo agresywnie, prześmiewczo, ironicznie, nie biorąc pod uwagę wyjaśnień, które są szeroko dostępne. Zresztą nie tylko samą Biblię, ale też userów, którzy wierzą w słowa w niej zawarte.

Ty nesto - również posługujesz się ironią, docinkami, itp. Ale nie administrujesz! Po prostu piszesz sobie.

Niewielu userów podkreśla swoje wykształcenie - a jedną z takich osób jest SL, która przy zagadnieniach ewolucyjnych z całą mocą podkreśla, że jest z wykształcenia (i chyba też z zawodu) biotechnologiem-genetykiem. Wyobraź sobie teraz, że Pani mgr/dr/dr hab. SL wykłada na kierunku Biotechnologia np., dajmy na to, przedmiot Podstawy Genetyki. Idzie na wykład i studentom mówi, że nie wierzy w to, co mówi współczesna genetyka, bo w ogóle jest w niej mnóstwo sprzeczności, ale będzie studentów uczyła (administrowała tokiem ich nauki) genetyki, bo w sumie to genetyka mówi o wielu ciekawych rzeczach. Jaka byłaby reakcja studentów, nie mówiąc już o reakcji władz odpowiedniego Wydziału danej Uczelni? To, co hipotetycznie robiłaby SL, byłoby anty-genetyką. A przecież SL nie musiałaby tam wykładać, mogła by sobie założyć własne kursy np. genetyki niekonwencjonalnej, czy coś w tym stylu. Ale nie chce, dlaczego? Podobnie z RN-em.

Na tym min. polega antybiblijność tego forum.

A żebyś się upewnił. Znajdź mi, proszę, nesto:

1. Forum współczesnej astronomii, z adminem wierzącym np. w płaską Ziemię.
2. Forum współczesnej geodezji z adminem wierzącym we wklęsłą Ziemię
itp.

Tacy ludzie, jak SL, RN i Anna01 zaraz będą komentować, że przecież jest coś takiego, jak krytyka tekstu biblijnego i nie trzeba wierzyć w prawdy biblijne, żeby się tym zajmować. Zgoda. Tylko, że działalność tych osób daleko odbiega od tego, czym się zajmuje krytyka tekstu. Wprost przeciwnie, czymś w rodzaju krytyki tekstu zajmują się tutaj Ci, którzy Biblię uznają za natchnioną, czyli userzy: tropiciel, David77, Emet.

Dziwnym jest, że forum zmieniło profil w momencie, gdy Anna01 otrzymała/wykupiła je od poprzedniej właścicielki. A userów o tym nie poinformowano. Niech sobie będzie to forum antybiblijnym, czy forum krytyki biblijnej, czy jeszcze jakimś innym, ale niechże to będzie wprost powiedziane. A tak została stara nazwa, ale wszystko się zmieniło prawie o 180 stopni.
_________________
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.
 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2015-10-10, 20:59   

.Cyprian. napisał/a:
Ale ono cały czas nazywa się biblijnym i bez uprzedzenia zmieniono jego profil - bo kiedyś był inny. Cała przecież batalia idzie o to.

Z tym się całkowicie z tobą zgadzam a moja nieobecnośc na tym forum od dłuższego czasu jest jasnym sygnałem, że nie chcę być dłużej kojarzonym z tym antybiblijnym forum.
Z kilkoma osobami w tym z Lady, Blyy, Migdałkiem a nawet Henrykiem, czy Cyprianem i kilkoma innymi chętnie bym popisał dłużej - Lady podała gdzie piszę - więc zapraszam :-)
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2015-10-10, 21:54   

.Cyprian. napisał/a:
Wprost przeciwnie, czymś w rodzaju krytyki tekstu zajmują się tutaj Ci, którzy Biblię uznają za natchnioną, czyli userzy: tropiciel, David77, Emet.

.


A to się teraz wydało. Ho..ho kto by pomyślał, że tacy biblijni userzy, jak wymienieni powyżej, zajęli się krytyką tekstu.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
.Cyprian. 


Pomógł: 87 razy
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 1295
Wysłany: 2015-10-10, 21:59   

RN napisał/a:
.Cyprian. napisał/a:
Wprost przeciwnie, czymś w rodzaju krytyki tekstu zajmują się tutaj Ci, którzy Biblię uznają za natchnioną, czyli userzy: tropiciel, David77, Emet.

.


A to się teraz wydało. Ho..ho kto by pomyślał, że tacy biblijni userzy, jak wymienieni powyżej, zajęli się krytyką tekstu.


Nie powiedziałem, że zajmują się krytyką tekstu, tylko że czymś w rodzaju krytyki tekstu. Jak by nie pisać, ich działalność jest bliżej tego określenia niż Twoja - że użyję Twych własnych słów - działalność pisarska.
_________________
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2015-10-10, 22:15   

.Cyprian. napisał/a:


Nie powiedziałem, że zajmują się krytyką tekstu, tylko że czymś w rodzaju krytyki tekstu. Jak by nie pisać, ich działalność jest bliżej tego określenia niż Twoja - że użyję Twych własnych słów - działalność pisarska.


Rozumiem.
Tropiciel, Dawid i Emet zajmują się czymś w rodzaju krytyki tekstu, a ja prowadzę działalność pisarską.
W takim razie po co zarzuty, że ja jakiś krytykant Biblii jestem .
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
.Cyprian. 


Pomógł: 87 razy
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 1295
Wysłany: 2015-10-10, 22:24   

RN napisał/a:
..., a ja prowadzę działalność pisarską.


Tak, bardzo daleką - moim zdaniem - od nie tylko krytyki tekstu, ale także daleką od czegoś w rodzaju krytyki tekstu.

RN napisał/a:

W takim razie po co zarzuty, że ja jakiś krytykant Biblii jestem .


A kim jesteś?
_________________
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2015-10-10, 22:29   

.Cyprian. napisał/a:
RN napisał/a:
..., a ja prowadzę działalność pisarską.


Tak, bardzo daleką - moim zdaniem - od nie tylko krytyki tekstu, ale także daleką od czegoś w rodzaju krytyki tekstu.

RN napisał/a:

W takim razie po co zarzuty, że ja jakiś krytykant Biblii jestem .


A kim jesteś?


Nie prowadzę krytyki tekstu, a jednocześnie sugerujesz, że tym krytykantem jestem :-|
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
.Cyprian. 


Pomógł: 87 razy
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 1295
Wysłany: 2015-10-10, 22:35   

RN napisał/a:


Nie prowadzę krytyki tekstu, a jednocześnie sugerujesz, że tym krytykantem jestem :-|

Nie wiem, co tu próbujesz mi przypisać.
Nie wiem też, czy się dobrze rozumiemy. Krytyka biblijna:
Cytat:

Krytyka biblijna – krytyka tekstu biblijnego, czyli odtwarzanie oryginalnej wersji poszczególnych ksiąg Starego i Nowego Testamentu z zastosowaniem metody porównywania istniejących kopii. W szerszym rozumieniu, dziedzina biblistyki zajmująca się badaniem ksiąg wchodzących w skład Biblii, formy i okoliczności ich powstania w celu formułowania obiektywnych i prawdziwych wniosków na ich temat.


Nikt nie jest tu specjalistą w tej dziedzinie, ale niektórzy userzy - wśród nich wymienieni przeze mnie - zajmują się czymś podobnym, a przynajmniej informują o pracach i odkryciach specjalistów w tej dziedzinie.

A co Ty robisz, to Ty już tam dobrze wiesz.
_________________
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-10-10, 23:48   

bartek212701 napisał/a:
Anna sprzed 3 lat umarła

:-(

,
Cytat:
pozostało tylko ciało, które nadal w modlitwach wspominam

:aaa:
Bartusiu !!!


Cytat:
i wierzę, ze duchowość do Niego powróci, bo szkoda mi Ciebie Aniu, żałuję Ciebie, bo mam PEWNOŚĆ, że Ty sens życia straciłaś ok. 2 lat temu. Jeśli człowiek upada w ciężkich chwilach to znaczy, że się poddał i nie ceni życia. Uwierz Aniu, że nawet jeśli dalej nic nie ma, to można nadal się cieszyć życiem i śmiać się z transparentu "Witamy biblia.webd" w raju Chyba o tym zapomniałaś

Bartusiu, nie mazgaj się.
U mnie wszystko super. Dzieciaki zdrowe, niektóre się jeszcze uczą, a niektóre już pracują w dobrej firmie. Przeszłam 3 udane operację, siły wracają i w poniedziałek jadę do sanatorium :-)
Po sanatorium wracam do pracy, więc i kasiorki będzie więcej :-)
Nie martw się też o moją wiarę. Wierzę w Boga bardziej niż kiedykolwiek i wiara daje mi dużo radości. Może mój Bóg nie jest sensu stricto biblijnym Bogiem, ale jest Miłością, Dobrocią, Ojcem, Najwyższą Inteligencją. Aha i jest nadzwyczaj dla mnie łaskawy :-)
Skończ Bartusiu z tą nadmierną egzaltacją :-)
Jesteś młodym fajnym chłopakiem, któremu "ktoś" lub "coś" odebrało siły witalne.
Wracaj na forum, zacznij pisać i przestań udawać kogoś kim nie jesteś.
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2015-10-11, 09:55   

.Cyprian napisał/a:
OK. Uważasz, że RN doskonale pisze o religii, nie mówiąc już o Biblii?!! :aaa:


Uważam, że RN pisze o Biblii. Ba, on praktycznie nie pisze tutaj o niczym innym. Są użytkownicy, którzy chcą z nim dyskutować. Są użytkownicy, którzy tematu po prostu nie czytają. Sam natomiast użytkownicy, którzy nie wiedzieć czemu bardzo chcieliby na podstawie tego działu zmienić nazwę forum.

.Cyprian napisał/a:
Jest to wyjątkowo nietrafne porównanie. Nie ma dziś ludzi - a jeśli są, to w naprawdę nikłej mniejszości - którzy wierzą w bóstwa greckie i rzymskie. Chyba jedyną grupą, jaka gloryfikuje dziś bóstwa greckie i rzymskie, to naukowcy. Stąd właśnie nazwy planet, czy projektów naukowych w fizyce, astronautyce nawiązują do tych pogańskich bóstw.

Natomiast Ci, którzy uznają Biblię - wierzą w Słowa w niej zawarte - jako żywe Słowa.


A jednak o owych dawnych religiach się pisze i to bardzo dobrze. Porównanie więc bardzo trafne - nie trzeba wierzyć w daną religię, żeby posiadać wiedzę na jej temat i ją przekazywać. Dzielić się przemyśleniami i dyskutować. O Biblii mogą dyskutować też niewierzący, co jest wyraźne podkreślone w regulaminie.

.Cyprian napisał/a:
To jest moja koleżanka, z którą wymieniałem dziesiątki prywatnych maili i dziesiątki privów na tym forum na przeróżne tematy - nieraz osobiste. Ja nie będę tutaj uprawiał teatru, że jej nie znam. Znam na tyle, na ile internet pozwala kogoś poznać i kiedy zechce ją wywoływać, to ją wywołam - właśnie w imię tej znajomości. Chyba, że ... sobie tego nie życzy. Ale wtedy niech sama mi to powie.


Wybacz, zmyliła mnie forma wypowiedzi, w jakiej się zwróciłeś do koleżanki :-(

.Cyprian napisał/a:
Kiedyś historycy wzięli na panel Dz. A., zarzucając Łukaszowi mnóstwo przekłamań. Co rusz jednak się okazywało - że kolejne odkrycia archeologiczne potwierdzają to, co pisał Łukasz.


Gdzie w w Biblii jest napisane, że autorem trzeciej Ewangelii i Dziejów jest Łukasz? Podpowiem Ci, nigdzie. Wiesz to od ojców Kościoła. W zasadzie samo nazywanie Ewangelii jako Marka, Mateusza, Łukasza, Jana itd. jest niebiblijne. Wszak autorzy się nigdy nie przedstawili, a nazwy poszczególnych ksiąg wynikają z Tradycji. Czyżbyśmy wychodzili poza Biblię...

.Cyprian napisał/a:
To niekonsekwentne. Z jednej strony podkreślasz, że ewangelie są - każda inna - i inaczej opisują Jezusa, z drugiej strony brakuje Ci inności, bo chciałabyś porównać z innymi źródłami.


Napisałam wcześniej również o apokryfach, których jest wiele. Tam dopiero Jezus jest różnie przedstawiany. Do analizy porównawczej potrzebne byłoby jednak źródło niezależne, najlepiej świeckie i historyczne.

.Cyprian napisał/a:
To nadal jest interpretacja. Katolicy nie mówią, że Biblia kłamie, trynitarni nie mówią, że Biblia kłamie. Interpretują ją inaczej. A z tymi ich interpretacjami ja się niejednokrotnie nie zgadzam. Ale nie postępują w taki sposób jak deistyczny vice-admin tego forum ... biblijnego. Nie ośmieszają Biblii.


A, czyli tutaj tkwi problem... Deista. Deista nie może posługiwać się Biblią.
Katolicy nie mówią, że Biblia kłamie, natomiast część z nich jest zgodna, że w Biblii są błędny dotyczące np. geografii czy historii, poprawki kopistów, celowe przeinaczenia itd. Czyli że Biblia może miejscami zawierać nieprawdę w sprawach innych niż kwestiach dotyczących zbawienia.

.Cyprian napisał/a:
Czy tylko tak naprawdę o to Wam chodzi? O tę dyskusję, w której to można błysnąć? Nic budującego, tylko "ludzka wiedza", która ma pokazać, "jakiż to ja jestem oczytany i zaznajomiony"?


W sumie to już się pogubiłam... Ty chcesz udowodnić, że to nie jest forum Biblijne? Bo teraz wynika, że chcesz udowodnić, że na forum nie ma wiary, a przede wszystkim forum nie jest takie, jak Ty być chciał by było. Tak jak to ładnie napisał TUTAJ chryzoli i jak wcześniej było pisane w tym temacie: forum tworzą użytkownicy. Na forum można pisać o wszystkim i każdy użytkownik sam je tworzy. Jak komuś się nie podobają czyjeś posty, jest taki magiczny przycisk ignoruj. Może i nie można dodać admina do listy osób ignorowanych, ale można zwyczajnie nie czytać jej/ jego postów. I koniec. Sprawa rozwiązana.

Poza tym podkreślę jeszcze raz słowa Dezertera z FORUM Czernina. Biblię należy szanować, ale Biblia nie jest Bogiem.

.Cyprian napisał/a:
Bez komentarza pozostawiam ten fragment - w zasadzie wszystko wiadomo.


Dokładnie, dowiedziałeś się czegoś ode mnie. Moja moralność i sympatia dla Biblii nie zmieniłaby się nawet, gdyby się okazało, że Jezus nie istniał.

.Cypriana napisał/a:
Jeśli by się mylił - nie był natchniony. Oczywiście, że jest to kwestia wiary. Tylko czemu trzeba toczyć batalię o wiarę na forum rzekomo biblijnym? Bo gdyby na ateistycznym, deistycznym, ewolucyjnym, genetycznym, fizycznym, antybiblijnym - to proszę bardzo. Ale ono cały czas nazywa się biblijnym i bez uprzedzenia zmieniono jego profil - bo kiedyś był inny. Cała przecież batalia idzie o to.


To Twój pogląd. Niektóre Kościoły, jak ciągle podkreślą uważają, że natchnienie dany pisarz dostawał w sprawach wiary i drogi do zbawienia. A nie nagle uploadowała mu się nieskończona wiedza z geografii, historii i biologii. :-/

.Cyprian napisał/a:

Ale ciągle się odkrywa coraz wcześniejsze.


Zgadza się, i coraz to się dowiadujemy, że dany fragment czy cały zbiór wersetów brzmi inaczej, niż do tej pory sądziliśmy. Oryginałów dalej brak.

.Cyprian napisał/a:
Dopiski i celowe przeinaczenia, czy błędy kopistów mogły być. Nawet w Apokalipsie jest fragment, co się stanie, gdyby ktoś dodał bądź odjął ze słów tej Księgi. Ale badania pokazują, że było ich niewiele. A nawet sam fakt tych dopisków świadczy na korzyść Biblii, że ktoś chciał prawdę zakryć - a jednak wyszło to na jaw.


Nie wyszło a ciągle wychodzi. Żyjąc dwieście lat temu z pewnością broniłbyś Trójcy na podstawie osławionych wersetów janowych. Lub po prostu uważałbyś je za natchnione. Nie mając oryginału nie wiesz, jak wyglądał oryginalny tekst.

.Cyprian napisał/a:
Niewielu userów podkreśla swoje wykształcenie - a jedną z takich osób jest SL, która przy zagadnieniach ewolucyjnych z całą mocą podkreśla, że jest z wykształcenia (i chyba też z zawodu) biotechnologiem-genetykiem. Wyobraź sobie teraz, że Pani mgr/dr/dr hab. SL wykłada na kierunku Biotechnologia np., dajmy na to, przedmiot Podstawy Genetyki. Idzie na wykład i studentom mówi, że nie wierzy w to, co mówi współczesna genetyka, bo w ogóle jest w niej mnóstwo sprzeczności, ale będzie studentów uczyła (administrowała tokiem ich nauki) genetyki, bo w sumie to genetyka mówi o wielu ciekawych rzeczach. Jaka byłaby reakcja studentów, nie mówiąc już o reakcji władz odpowiedniego Wydziału danej Uczelni? To, co hipotetycznie robiłaby SL, byłoby anty-genetyką. A przecież SL nie musiałaby tam wykładać, mogła by sobie założyć własne kursy np. genetyki niekonwencjonalnej, czy coś w tym stylu. Ale nie chce, dlaczego? Podobnie z RN-em.


Mylisz dwa pojęcia - wiara i nauka. Wiara, jak sama nazwa mówi, obliguje Cię do wierzenia w coś, czego nie da się udowodnić naukowo.

Nauka zaś opiera się na dowodach naukowych. Nauka podlega zmiano i doskonaleniu i przede wszystkim aktualizacji. Teoria ewolucji też ulegała aktualizacją. I tak, na wykładach omawia się także szereg rzeczy, które obecnie są nieaktualne. Jednak jest to niezbędną, aby zarysować historię danych odkryć a potem płynnie przejść do rzeczy obowiązujących.

W nauce nie ma czegoś takiego jak wiara lub niewiara.

Wykształcenie podkreślam naprawdę bardzo rzadko i to dlatego by pokazać, że nie można mnie zbyć dziwnym linkiem pseudonaukowym. Ostatnim moim prywatnym hitem jest szczepionka na gejostwo :shock:

.Cyprian napisał/a:
A żebyś się upewnił. Znajdź mi, proszę, nesto:

1. Forum współczesnej astronomii, z adminem wierzącym np. w płaską Ziemię.
2. Forum współczesnej geodezji z adminem wierzącym we wklęsłą Ziemię
itp.


Nie jestem nesto, ale problem w Twoich wypowiedziach jest znowu w tym, że mylisz wiarę a nauką.

Podsumowując, bo powoli dyskusja zaczyna być jałowa. Wydaje mi się, że:

  1. Niektórzy bardzo chcieliby zmienić nazwę tego forum. Zapewne głównie dlatego, że jak to forum straci nazwę, to więcej użytkowników zaloguje się na innych forach biblijnych

  2. Niektórych boli fakt, że JA jest deistą i kilka osób stąd spodobała się ta religia. Jedną osobę o innej wierze można "ścierpieć", ale jak już udało mu się przekonać do swojej religii inne osoby - to na stos. Swoją drogą przypomina mi się stara dyskusja na Forum Protestantów, kiedy to adminem tam został... Katolik.

  3. Fakt wymieniania w sposób charakterystyczny sprzeczności w Biblii, gdzie błędy i pomyłki tej Księgi są dopuszczane przez niektóre religie Chrześcijańskie.


To chyba tyle. Cyprianie, jesteś mile widziany na forum. Jeśli temat o sprzecznościach Ci się nie podoba (czy ogólnie tematy prowadzone przez RN'a) to ich nie czytaj. Udzielaj sie w innych tematach i wzmacniaj wiarę osób tutaj obecnych. Jeśli uważasz, że są tutaj "chore" osoby, to przecież jak wiadomo to właśnie chorzy potrzebują lekarza, a nie zdrowi. Apostołowie nie siedzieli sobie w 70 w Jerozolimie i nie rozkoszowali się tym, że wszyscy wierzą, tylko wyszli do pogan i Żydów. Bo jeśli ktoś uważa, że na forum podupada wiara, to czemu się jej nie krzewi i nie ewangelizuje? Tylko ucieka? Czy to jest... Biblijne?
_________________
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2015-10-11, 10:08   

Dezerter napisał/a:
Z tym się całkowicie z tobą zgadzam a moja nieobecnośc na tym forum od dłuższego czasu jest jasnym sygnałem, że nie chcę być dłużej kojarzonym z tym antybiblijnym forum.
Z kilkoma osobami w tym z Lady, Blyy, Migdałkiem a nawet Henrykiem, czy Cyprianem i kilkoma innymi chętnie bym popisał dłużej - Lady podała gdzie piszę - więc zapraszam :-)


To ja zapraszam do powrotu. Tak jak to było pisane wielokrotnie, to właśnie użytkownicy tworzą forum. Może i mamy inną definicję słowa biblijny, ale według mnie, tam gdzie się dyskutuje o Biblii, tam jest forum biblijne. Wchodzę na forum codziennie i widzę, że użytkownicy w dalszym ciągu rozmawiają. "Starzy" i nowi. Szkoda że podjąłeś taką a nie inną decyzję. Mam nadzieję, że kiedyś wrócisz do pisanai tutaj, bo widzę, że ciągle zaglądasz i czytasz.
_________________
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2015-10-11, 12:37   

Czy RN , używając takich samych argumentów
i w tym samym stylu prowadziłby swoją "działalność piaskarską"
na forum islamskim odnośnie Koranu i proroka Mahometa ?


Na pewno nie. Dlaczego więc tutaj jest takim chojrakiem ?

Wszyscy znamy intencje RN ; Moja działalność pisarska na tym forum, nie jest krokiem na drodze do zupełnego odrzucenia Biblii, lecz jedynie niezobowiązującą sugestią do innego na nią spojrzenia.
ale też prawdą jest i to co ma SL86 napisane w stopce że , najlepsze nawet intencje mogą spowodować największe szkody , chyba że ta sentencja nie dotyczy RN

,,,,,,,,,,,,,,,,


Jak długo jeszcze ten nadęty egoista , zapatrzony tylko w siebie , będzie drwić
i poniżać innych nie licząc się z ich uczuciami religijnymi ?
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
Ostatnio zmieniony przez efroni 2015-10-11, 12:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-10-11, 12:43   

Dezerter napisał/a:
.Cyprian. napisał/a:
Ale ono cały czas nazywa się biblijnym i bez uprzedzenia zmieniono jego profil - bo kiedyś był inny. Cała przecież batalia idzie o to.

Z tym się całkowicie z tobą zgadzam a moja nieobecnośc na tym forum od dłuższego czasu jest jasnym sygnałem, że nie chcę być dłużej kojarzonym z tym antybiblijnym forum.
Z kilkoma osobami w tym z Lady, Blyy, Migdałkiem a nawet Henrykiem, czy Cyprianem i kilkoma innymi chętnie bym popisał dłużej - Lady podała gdzie piszę - więc zapraszam :-)

Wiele niemiłych słów padło pod adresem forum i administracji, teraz ja chciałam coś powiedzieć co mi się nie podoba w postępowaniu niektórych użytkowników.

To nie forum jest antybiblije, ale to Wy drodzy userzy postępujecie niebiblijnie !
Dużo mówicie o naukach Chrystusa, o ewangelii, niestety TYLKO MÓWICIE !
Gdzie czyny ???!!! Gdzie Wasza powinność ewangelizacji ???!!!
Dezerter się boi, żeby nie kojarzono , go z forum i dlatego nie pisze. :-?

Apostoł Piotr, zaparł się Jezusa - nie chciał, żeby go z Nim kojarzono.


Dobrze, że Jezus spotykając się np. z faryzeuszami nie pomyślał: " Nie pójdę do nich, nie będę z mini rozmawiał, bo jeszcze mnie z nimi będą kojarzyć ".

Przypomnę oburzającym się na forum chrzecijanom co mówił Jezus, bo chyba niektórym umknęły te słowa, albo nie chcą ich pamiętać.

Mateusza 28
"Jedenastu zaś uczniów udało się do Galilei na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili. Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata".

I Apostołowie poszli.
Nie bali się Żydów, że będą ich kojarzyć z , no właśnie z kim ? Z anty-starotestamentowym (?) Jezusem ???
Nie bali się iść do wyznawców Zeusa itp.
Szli i byli gotowi umrzeć w imię propagowania nauk Jezusa.


* Piotr - ukrzyżowany
* Andrzej - ukrzyżowany
* Mateusz - ścięty mieczem
* Jan - śmierć naturalna na zesłaniu lub w Efezie
* Jakub, syn Alfeusza - ukrzyżowany
* Filip - ukrzyżowany
* Szymon - ukrzyżowany
* Juda Tadeusz - zastrzelony z łuku[potrzebne źródło]
* Jakub, syn Zebedeusza - ścięty mieczem
* Tomasz - przebity włócznią
* Bartłomiej - ukrzyżowany

Tysiące chrześcijan oddało swoje życie.
Dzisiaj nie musicie tego robić,
i właściwie nic nie robicie, oprócz krytykowania innych - do tego sprowadzacie swoją rolę ...... krzewienia nauk Jezusa.
Widzicie tylko "czubek własnego nosa", dbacie tylko o swoje dobre samopoczucie.
Piszecie, że bronicie wartości chrześcijańskich ! A jakie według Was są to wartości ?
Odrzucanie wszystkiego i wszystkich, którzy są dla Was niewygodni ?!

Jeśli uważacie, że forum jest antybiblijne, macie duże pole do popisu ! FORUM JEST WASZE !!!
Trzeba po prostu CHCIEĆ pochylić się nad problemem, a nie uciekać !

ShadowLady86 cytowała już słowa Jezusa, ale jeszcze raz je przytoczę, tym którzy uważają forum za ...chore.

Mateusza 9
Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają.

Dla Dezertera i innych, którzy boją się ostracyzmu swojego środowiska, ze względu na udział na naszym forum, mam taką propozycję podsuniętą prze samego Jezusa:
Gdy ktoś Wam zarzuci udział w forum, zacytujcie mu całość Mateusza 9


9 Odchodząc stamtąd, Jezus ujrzał człowieka imieniem Mateusz, siedzącego w komorze celnej, i rzekł do niego: «Pójdź za Mną!» On wstał i poszedł za Nim.

10 [Vt-2,62] Gdy Jezus siedział w domu za stołem, przyszło wielu celników i grzeszników i siedzieli wraz z Jezusem i Jego uczniami.

11 Widząc to, faryzeusze mówili do Jego uczniów: «Dlaczego wasz Nauczyciel jada wspólnie z celnikami i grzesznikami?»

12 On usłyszawszy to, rzekł: «Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają.


13 Idźcie i starajcie się zrozumieć, co znaczy: Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary. Bo nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników».
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
veteran

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 04 Wrz 2014
Posty: 789
Wysłany: 2015-10-11, 12:47   

Forum może być sobie jakie chce niech tylko się zmieni nazwę na antybiblijne bądź krytykibiblijnej.
A tak to forum jest oszustwem.
_________________
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-10-11, 13:35   

Czy kilka wątków krytycznie odnoszących się do Biblii zmienia forum na antybiblijne ?
Przecież setki tysięcy postów jest pro biblijnych !
Setki userów pisze biblijnie !
Czy np. Tropiciel, chryzolit, EMET i inni mają z tym problem ???!!!
Czy Ty masz problem, aby krzewić nauki na podstawie Biblii ???
Czy Twoja wiara jest zagrożona ???
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 11