Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przymierze z Bogiem czyli odpowiedzialność zbiorowa
Autor Wiadomość
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2014-12-25, 14:54   Przymierze z Bogiem czyli odpowiedzialność zbiorowa

Aby omówić to zagadnienie należałoby się zastanowić najpierw nad tym czym jest t.zw. teologia zastępstwa lub inaczej zastąpienia. Pogląd ten mówiący o tym, że w programie Boga Izrael został na stałe zastąpiony kościołem zaczął rozwijać się od czasów biskupa Augustyna z Hippony ( 354 - 430 ) uznanego przez katolików za świętego. Teologia ta głosi, że Izrael został raz na zawsze odrzucony z powodu odrzucenia Mesjasza, i że od tego czasu wszystkie dane mu w Piśmie obietnice dotyczą kościoła i wypełniają się na kościele. Augustyn wierzył początkowo, w dosłowne tysiącletnie panowanie Chrystusa po Jego powtórnym przyjściu. Później jednak doszedł do wniosku, że pogląd ten był cielesny i przyjął inny, alegoryczny, według, którego panowanie Jezusa będzie czymś bardziej duchowym i nastąpi w t.zw.wieku kościoła. Stało się to początkiem t.zw. teologii zastępstwa.

Później doszło do kanonizacji Augustyna jako oficjalnego świętego i teolodzy działający w imperium rzymskim przyjęli jego doktryny. Augustyńska teologia zastępstwa stała się kamieniem węgielnym teologii katolickiej. Podczas dalszego jej rozprzestrzeniania się na zachodzie jak i na wschodzie, w czasie Reformacji w Europie i w czasie oddzielenia się kościoła anglikańskiego pozostawała w zasadzie nietknięta. Przetrwała w historii kościoła do średniowiecza, okresu krucjat i Reformacji. Dopiero w ostatnim wieku w chrześcijaństwie ewangelicznym pojawiła się koncepcja sprzeciwiająca się teologii zastępstwa. W zasadzie były to tylko pewne warianty tego nauczania spotykane do dzisiaj w różnych kościołach uważających się za chrześcijańskie. I tak niektórzy twierdzą, że przymierze Boga z Izraelem przestało obowiązywać ( hipoteza abrogacji ) lub, że chrześcijaństwo wyparło naród wybrany ( hipoteza supercesji lub inaczej supersesji ). Niektóre kościoły nauczają, że to one obecnie są „Duchowym Izraelem”, gdyż Nowe Przymierze zastąpiło Przymierze Stare. Czynią się w ten sposób spadkobiercami Przymierzy, które Bóg zawarł z Izraelem. Po Holokauście dają zaobserwować się próby złagodzenia konsekwencji, które nastąpiły na skutek wprowadzenia w życie teologii zastąpienia, jak choćby doktryna „wyparcia i współistnienia”, która sprowadza się do nieco dziwnego współistnienia dwu Izraeli („duchowego” i tego cielesnego) i tym samym dwu przymierzy. Ale w kościele rzymsko-katolickim w dalszym ciągu uważa się, że Kościół zastąpił Izrael.

Aby udowodnić swoje prawo do bycia „narodem wybranym” używa się w katolicyzmie wielu zabiegów. Najprostszym i najczęstszym jest twierdzenie, że przymierza izraelskie były warunkowe. Wierność Izraela wobec Boga była warunkiem istnienia Przymierzy. Mówiły one o tym co będzie się działo, gdy Izrael będzie wierny Przymierzu, a co gdy je będzie przekraczał. Zasada Przymierza obowiązująca Izrael mówiła o odpowiedzialności zbiorowej. Jeśli poważnie zgrzeszyła nawet jedna osoba - musiała byś natychmiast wyeliminowana ze społeczności - ( np. sprawa Akana opisana w rozdziale 7 księgi Jozuego ). W przeciwnym razie Bóg odejmował swoje błogosławieństwa i ochronę i lud izraelski zaczynały dotykać same klęski. Zasada ta dotyczyła nie tylko kapłanów, ale całego narodu. Jeden za wszystkich - wszyscy za jednego. Naród prowadzony przez Boga miał być święty. Jeśli więc jednemu działa się krzywda - wszyscy mieli obowiązek mu pomóc i stawali w jego obronie. Ale jeśli choć jeden poważnie zgrzeszył i nie okazywał skruchy - wszyscy mieli obowiązek wyeliminować go ze społeczności.

Ta zasada nie uległa zmianie wśród pierwszych chrześcijan - 1 Koryntian 5 : 13 ; Hebr. 6 : 4 - 6 ; 10 : 26 - 31. Mieli również usuwać ze swojej społeczności zatwardziałych grzeszników. Czasami nawet sam Bóg dokonywał eliminacji tak jak było w przypadku Annasza i Safiry - Dz. Ap. 5 : 1 - 11. Gdyby jednak ta społeczność sprzymierzona z Bogiem tolerowała grzeszników nie okazujących skruchy - Bóg przestałby udzielać swego świętego ducha i w rezultacie nie trudno odgadnąć jakie byłyby dalsze tego konsekwencje.

Jeśli więc naród jest sprzymierzony z Bogiem, to musi w nim obowiązywać zasada - " jeden za wszystkich i wszyscy za jednego ". Jeśli ta zasada nie jest realizowana to nie ma mowy o narodzie sprzymierzonym z Bogiem, a wtedy taka społeczność nie może się uważać za lud Boży. Lud Boży miał być święty. Tak też uważał apostoł Piotr, który w swoim liście napisał : " Wy natomiast jesteście "plemieniem wybranym, królewskim kapłaństwem, narodem świętym, ludem odkupionym". "abyście głosili chwalebne dzieła" Tego, który powołał was z ciemności do swojego przedziwnego światła." - 1 Piotra 2 : 9.

Skoro więc katolicki kler uważa się za reprezentującego Boga Biblii oraz za nowe kapłaństwo w miejsce kapłaństwa Lewickiego, to również jest zobowiązany do przestrzegania zasady : " jeden za wszystkich - wszyscy za jednego ", a więc zasady odpowiedzialności zbiorowej. Kler dobrze zdaje sobie z tego sprawę o czym świadczy istniejąca w tym kościele ekskomunika i klątwa.

Historia ekskomuniki oraz klątwy w kościele katolickim jest bardzo stara i sięga początków tego kościoła. Ale niestety z biegiem lat zaczęto stosować ją nie wobec zatwardziałych grzeszników nie okazujących skruchy, lecz tylko wobec pewnych osób, które naraziły się władzy papieskiej. Tym samym kościół katolicki zaczął tolerować grzeszników w swoich szeregach w tym również w szeregach swoich kapłanów. Jak dotąd np. poza jednym arcybiskupem Wesołowskim, który nie został do tej pory ekskomunikowany ( a nawet nie został wydalony z tzw. stanu duchownego, gdyż się odwołał od decyzji trybunału kanonicznego ), żaden pedofil w sutannie nie został ekskomunikowany z kościoła. Przypadki molestowania przez księży katolickich oraz systematyczne tuszowanie tych przestępstw przez biskupów i innych przełożonych (zwłaszcza w przeszłości) są dobrze opisane w wielu krajach, a lokalne kościoły coraz rzadziej im przeczą. Machina przerzucania podejrzanych, skompromitowanych księży z parafii do parafii i z kolejnej parafii na misje jest wszystkim bardzo dobrze znana.
Benedykt XVI publicznie bił się w piersi za przestępstwa pedofilskie księży i namawiał biskupów do oczyszczenia swych diecezji. Ale w raporcie ONZ bardzo mocno uderza przekonanie ekspertów, że zmiany dokonane w Watykanie w ostatnich latach, głównie przez Benedykta XVI, były absolutnie niewystarczające. Autorzy raportu ONZ zarzucili Watykanowi, że ani nie uznał skali popełnionych dotąd przestępstw, ani nie porzucił wszystkich praktyk wspierających bezkarność księży. Wezwali do natychmiastowego usunięcia księży winnych przestępstw pedofilskich bądź o nie podejrzanych.

Pod wpływem tych działań trzy tygodnie po swoim wyborze, 5 kwietnia 2013 r. papież Franciszek polecił, aby Kongregacja Nauki Wiary zdecydowanie działała w przypadkach nadużyć seksualnych popełnianych przez duchownych wobec osób niepełnoletnich. 1 września 2013 r. weszły w życie zmiany w watykańskim kodeksie karnym. Ale zaostrzenie przepisów w dziedzinie walki z pedofilią w kodeksie karnym Watykanu oraz nieliczne przypadki wydalenia ze stanu duchownego nie oznaczają ekskomuniki z kościoła jako wspólnoty. Nikt nie słyszał jeszcze o ekskomunice kogokolwiek z kościoła za tego typu przestępstwa lub o rzuceniu klątwy na takie osoby. A przestępstwa pedofilii to jedynie niewielki skrawek innych przestępstw względem Prawa Bożego takich jak homoseksualizm czy inne zboczenia seksualne. Oprócz tego są przestępstwa jeszcze innego typu napiętnowane przez Biblię, które nie są objęte dochodzeniem władz kościelnych.
Natomiast rzecz ciekawa, można być ekskomunikowanym z kościoła za głoszenie poglądów niezgodnych z doktryną papieską ( kan. 1364 § 1 ), za użycie siły wobec papieża ( kan. 1370 § 1 ), za symonię przy wyborze papieża oraz naruszenie procedury konklawe ( Universi Dominici Gregis art. : 78, 58, 80, 81 ), a również za udzielenie i przyjecie sakry biskupiej bez zgody papieża ( (kan. 1382 ). Można też być ekskomunikowanym za znieważenie t.zw. eucharystii ( kan. 1367 ), udzielenie święceń kapłańskich kobiecie oraz za przeprowadzenie lub dobrowolne poddanie się aborcji ( kan. 1398 ).
Ale nikt nigdy np. nie ekskomunikuje za wyruszenie na wojnę, która była przestępstwem według pierwszych chrześcijan. Nikt nie ekskomunikował nigdy z kościoła hitlerowskich morderców, a także faszystów i ustaszy w habitach winnych zbrodni ludobójstwa ( niektórzy jak np.Miroslav Filipović-Majstorović zostali wydaleni z zakonu franciszkanów w 1943 r., ale nie zostali ekskomunikowani ). Zresztą w kościele katolickim nawet ekskomunika nie ma charakteru definitywnego, choć chętnie w przeszłości rzucaną klątwę na tych, którzy sprzeciwiali się papieskim doktrynom nie mającym potwierdzenia w Biblii.

Bezspornym faktem jest tolerowanie zatwardziałych grzeszników w kościele katolickim - co sprawia, że ta społeczność nie może uchodzić za lud Boży. Lud Boży prowadzony przez Boga musiał szanować zasady Przymierza. Nie chodziło tylko o kapłanów, którzy mieli świecić przykładem, ale o całą społeczność.
W ten sposób udział w grzechach mają według Biblii wszyscy, którzy pozostają dobrowolnie w obrębie strefy zasługującej na zniszczenie przez Boga - Ap. 18 : 4
. Według każdego kodeksu karnego jeśli ktoś wie o popełnianym przestępstwie i milcząco toleruje taki stan rzeczy staje się współwinnym popełnianego przestępstwa. Z Biblii zaś wynika, że tolerowanie takich grzeszników jest udziałem w jej grzechach. To zaś ściąga gniew Boży i Jego niepomyślny wyrok.

W przeszłości jeśli ktoś chciał mieć czyste sumienie służąc Chrystusowi musiał otwarcie o tym mówić. To zaś sprawiało, że nie mógł dalej pozostawać w grupie ludzi, którą dawniej reprezentował. Tak było zawsze i o tym wiele mówi historia.

1. Jak zatem nazwać tych wszystkich ludzi w społeczności kościoła katolickiego, którzy zwłaszcza w grupie kapłanów tego kościoła, tolerują w swoich szeregach takich grzeszników ?

2. Czy z punktu widzenia Biblii taka kasta ludzi może być uważana za czystą w oczach Boga ?

3. Czy te jednostki wśród tej grupy kapłanów, które przejrzały na oczy i zaczęły mówić otwarcie o popełnionych przestępstwach wśród nich mogły dalej pozostawać tam i pełnić swoje funkcje ?

4. Czy w świetle Apokalipsy 18 : 4 osoby lekceważące nakaz dany przez Boga będą mogły się usprawiedliwiać, że wszędzie można spotkać porządnych ludzi i dlatego nie ma potrzeby wychodzenia spośród całej reszty aprobującej status quo w takim kościele ?

5. I co najważniejsze jak Bóg traktuje taką społeczność, gdzie się toleruje zatwardziałych grzeszników nie okazujących skruchy i mogą dalej pozostawać w obrębie tej społeczności kościelnej ?Jeśli więc ktokolwiek ma inne zdanie na ten temat to proszę o przedstawienie rzeczowych opartych na Biblii kontr-argumentów wraz z ich uzasadnieniem.


_____________________________________________
Ostatnio zmieniony przez tropiciel 2014-12-25, 20:22, w całości zmieniany 11 razy  
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2014-12-25, 14:56   

Postawione pytania pod koniec artykułu kieruję zwłaszcza do użytkownika RN oraz ShadowLady86

Poproszę o konkrety z uzasadnieniem Biblijnym.
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-12-25, 20:52   

tropiciel napisał/a:
katolicki kler uważa się za reprezentującego Boga Biblii oraz za nowe kapłaństwo w miejsce kapłaństwa Lewickiego,


Teraz jest powszechne kapłaństwo dla ludzi, którzy oddają Bogu swoje ciało na ofiarę żywą ,uświęconą Duchem Św.Nie ma podziału na kapłaństwo i laikat.


Rz 12:1 bpd "Zachęcam was zatem, bracia, odwołując się do litości Boga, abyście oddali swoje ciała (Panu do użytku) jako ofiarę żywą, świętą i przyjemną dla Boga — na służbę wypływającą z głębi waszej duchowości."


Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2014-12-26, 10:15   

Listek

Czy w takim razie skoro kler uznał kościół katolicki za zastępujący Izraela - to czy nie wynikają wszystkie z tego płynące konsekwencje jak np. odpowiedzialność zbiorowa ?

Skoro jest to społeczność sprzymierzona z Bogiem, która zastąpiła Izrael jakie są konsekwencje tolerowania grzechu w takiej społeczności ?


__________________________________
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-12-30, 20:07   

tropiciel napisał/a:
skoro kler uznał kościół katolicki za zastępujący Izraela -Tu powstają pytanią: czy wyznają Boga Izraela ?
Czy to jest imitacja?tropiciel napisał/a:
jakie są konsekwencje tolerowania grzechu w takiej społeczności ?Osoba należąca do organizacji, która tuszuje np, pedofilię, musi się liczyć z tym,że spadnie na nią kara za grzechy ciążące na tej organizacji.
Bóg zaleca by opuszczać wspólnotę, która rodzi złe owoce.


Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
Ostatnio zmieniony przez Listek 2014-12-30, 20:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-30, 20:11   

owszem, nie wolno tuszować grzechów
Ale odpowiedzialność zbiorowa to co innego
Jesli już ->
to cały rodzaj ludzki jest przeklęty.
Gdyby nie Mesjasz
Pyszny jest człowiek , ktory mysli ze oczyszcza sie
przestając zadawać się z grzesznikiem
zamiast np chcieć naprawić go.
Takze yszny jest ten ktory mysli ze oczyszcza się
nie należąc do narodu, czy wyznania


Jednak w apokalipsie sytuacja jest inna
, choc nie sądze zeby to kogoś tutaj dotarło
do ktoregoś z waszej dwójki ale moze inni czytelnicy
będą bardziej inteligentni


:

Cytat:
Aniołowi Kościoła w Sardes napisz:
To mówi Ten, co ma Siedem Duchów Boga i siedem gwiazd:
Znam twoje czyny:
masz imię, [które mówi], że żyjesz,
a jesteś umarły.
2 Stań się czujnym i umocnij resztę, która miała umrzeć,
bo nie znalazłem twych czynów doskonałymi wobec mego Boga.
3 Pamiętaj więc, jak wziąłeś i usłyszałeś,
strzeż tego i nawróć się!
Jeśli więc czuwać nie będziesz, przyjdę jak złodziej,
i nie poznasz, o której godzinie przyjdę do ciebie.
4 Lecz w Sardes masz kilka osób, co swoich szat nie splamiły;
będą chodzić ze Mną w bieli, bo są godni.
5 Tak szaty białe przywdzieje zwycięzca,
i z księgi życia imienia jego nie wymażę.
I wyznam imię jego przed moim Ojcem i Jego aniołami.
6 Kto ma uszy, niechaj posłyszy, co mówi Duch do Kościołów.


Nawet w synagodze szatana człowiek prawy nie ponosi odpowiedzialnośći
za występki innych, chyba ze wlasnie je tuszuje albo coś podobnego
w tym momencie przestaje być prawy, a wiec kółko się zamyka.
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-12-30, 20:18   

jfs300 napisał/a:
Gdyby nie Mesjasz


Z ofiary Mesjasza można skorzystać po odwróceniu się od grzechów,które są łamaniem doskonałego Prawa Bożego.Trzeba się na nowo narodzić dla Boga i pozwolić obrzezać swoje serce.Obrzezanie serca to całkowite wyzucie się z grzechów i życie na wzór Chrystusa.


Kol 2:11 bgn "W nim zostaliście obrzezani, obrzezką nie uczynioną rękami - lecz w obrzezce Chrystusa, przez wyzucie się ciała z ciała wewnętrznego grzechów."Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
Ostatnio zmieniony przez Listek 2014-12-30, 20:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2014-12-30, 20:19   

Listek

Cytat:
Tu powstaje pytanie: czy wyznają Boga Izraela ?


W ich mniemaniu - TAK ! Ale oczywiście ci, którzy znają temat dobrze wiedzą o tym, że prawdziwy Bóg Izraela nie ma z ich Bogiem NIC wspólnego.

Cytat:
Osoba należąca do organizacji, która tuszuje np, pedofilię, musi się liczyć z tym,że spadnie na nią kara za grzechy ciążące na tej organizacji.


A więc jeśli w tym wypadku jakakolwiek społeczność uważająca się za reprezentującą Boga Izraela, toleruje grzeszników to z całą pewnością Bóg nie ma z nią nic wspólnego.

Cytat:
Bóg zaleca by opuszczać wspólnotę, która rodzi złe owoce.


Najlepszy na to dowód w Apokalipsie 18 : 4

________________________________________

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com
Ostatnio zmieniony przez tropiciel 2014-12-30, 20:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-30, 20:19   

Listek myslisz ze jesteś bez gzechów?
Albo ze ktokolwiek poza Mesjaszem jest?
Ostatnio zmieniony przez 2014-12-30, 20:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-30, 20:21   

tropiciel napisał/a:
A więc jeśli w tym wypadku jakakolwiek społeczność uważająca się za reprezentującą Boga Izraela, toleruje grzeszników to z całą pewnością Bóg nie ma z nią nic wspólnego.

to jest twoja teologia nie mająca nic wspolnego z rzeczywistością
Chrystus wyraźnie powiedział o swoim kosciele:
"Nie przyszedłem powołać sprawiedliwych , a grzeszników
"
powiedział także:
"Wielu jest powołanych a nie wielu wybranych"
A Ty konsekwetnie ignorujesz te słowa.
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-12-30, 20:25   

jfs300 napisał/a:
Nie przyszedłem powołać sprawiedliwych , a grzeszników


Jezus powołał grzeszników do świętego życia,dlatego Jego wyznawcy odwracają się od grzechów i wzrastają w bojaźni Bożej , bowiem tak prowadzi ich Duch Boży.

Flp 1:6 bgn "Bowiem jestem przekonanym do tego samego, że Ten, co rozpoczął w was szlachetne dzieło, dokona je do dnia Jezusa Chrystusa."Rz 12:1 bpd "Zachęcam was zatem, bracia, odwołując się do litości Boga, abyście oddali swoje ciała (Panu do użytku) jako ofiarę żywą, świętą i przyjemną dla Boga — na służbę wypływającą z głębi waszej duchowości."

Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-12-30, 20:53   

jfs300 napisał/a:
jesteś bez gzechów?


Są grzechy, o których sami wiemy,
są takie, o których mówią nam bracia i są też takie , które wskazuje Duch Święty, o których nawet sami nie wiemy ,że nas dotyczą.

Ważne jest by być gotowym na dzień Chrystusa Jezusa. Uczmy się więc Prawa Bożego i uświęcajmy się ! Dobrze wykorzystujmy czas łaski!

Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
Ostatnio zmieniony przez Listek 2014-12-30, 20:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2014-12-30, 20:55   

jfs300

Cytat:
to jest twoja teologia nie mająca nic wspolnego z rzeczywistością


ja nie głoszę żadnej teologii, więc strzał w płot ! a z twoją rzeczywistością to nie chcę mieć NIC wspólnego !

Kod:
Chrystus wyraźnie powiedział o swoim kosciele:
"Nie przyszedłem powołać sprawiedliwych , a grzeszników
"


Jezus nie powiedzial tego wcale o swoim kościele. Przeczytaj uważnie kontekst i nie wyrywaj wypowiedzi Chrystusa z kontekstu !

Cytat:
powiedział także:
"Wielu jest powołanych a nie wielu wybranych"
A Ty konsekwetnie ignorujesz te słowa.


Ale ci wybrani, to z całą pewnością nie kler katolicki !

__________________________________________________

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-30, 21:02   

i taka jest właśnie z wami rozmowa,
Z przykrością musze stwierdzic, ze żyjecie nie w tej bajce
a we własnej, ze z góry ustalonym scenariuszem
Wiec jak ktos ma z wami rozmawiac ?
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-30, 21:09   

tropiciel napisał/a:
ja nie głoszę żadnej teologii, więc strzał w płot ! a z twoją rzeczywistością to nie chcę mieć NIC wspólnego !

http://pl.wikipedia.org/wiki/Teologia
Głosisz przykładowo teologię, ze ludzie powołani = wybrani
a Kosciol Katolicki to Babilon
i wiele wiele innych
Nie są to prawdy objawione w Biblii, tylko wydedukowane na podobieństwach, a więc teologia.


tropiciel napisał/a:
Jezus nie powiedzial tego wcale o swoim kościele. Przeczytaj uważnie kontekst i nie wyrywaj wypowiedzi Chrystusa z kontekstu !


Powiedzial to o ludziach , ktorych powołuje , a wiec Kosciele, bo Kosciol tworzą ludzie
to nie jest instytucja wbrew temu co przez swoją teologię wierzysz.

tropiciel napisał/a:
Ale ci wybrani, to z całą pewnością nie kler katolicki !


Oczywiście ze nie, wybrani będą pod koniec tego systemu rzeczy, już po sądzie .
Wielu znajdzie się także wśród kapłanów katolickich.
Właściwie to Jezus sporzał być moze właśnie na takiego kapłana - bez stroju weselnego, ktory przyszedł na wesele ,a nie powinno go tam być.
Przypowieści nie muszę wam przytaczać

Wy jednak bojkotujecie to wesele, chcecie przenieść impreze gdzie indziej
tylko dlatego ze znalazło się na nie j paru rozrabiakow
Cóż.. w takim układzie i was Pan młody moze sie was o to samo zapytac.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 17