Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dlaczego taki dział?
Autor Wiadomość
.Cyprian. 


Pomógł: 87 razy
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 1295
Wysłany: 2015-01-08, 23:30   Dlaczego taki dział?

Słuchajcie, nazwa takiego działu na forum biblijnym jest nie na miejscu. To jest krecia robota. Przecież Biblia jest tak w świecie wyśmiewana, podważana - to jeszcze na forum biblijnym taki dział? Powinien się nazywać, jeśli już, to Pozorne sprzeczności biblijne
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-09, 00:39   

Dział został utworzony, dla tych, którzy interesują się Biblią, ale nie uważają Jej z natchnione Słowo Boga.
Pomyślę jeszcze nad tytułem działu.
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
.Cyprian. 


Pomógł: 87 razy
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 1295
Wysłany: 2015-01-09, 00:54   

Anna01 napisał/a:
Dział został utworzony, dla tych, którzy interesują się Biblią, ale nie uważają Jej z natchnione Słowo Boga.
Pomyślę jeszcze nad tytułem działu.


Ja bym po prostu proponował "Pozorne sprzeczności w Biblii", albo w formie jakiegoś zapytania, typu: Jak to wyjaśnić? - i można dokładniej w opisie uściślić, o jakie tematy chodzi. Wtedy jedni z przyjemnością mogą odpowiadać na wątpliwości innych. A tak, obecny tytuł sugeruje, że sprzeczności są. A według mnie nie ma.
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-09, 01:04   

.Cyprian. napisał/a:
Anna01 napisał/a:
Dział został utworzony, dla tych, którzy interesują się Biblią, ale nie uważają Jej z natchnione Słowo Boga.
Pomyślę jeszcze nad tytułem działu.


Ja bym po prostu proponował "Pozorne sprzeczności w Biblii", albo w formie jakiegoś zapytania, typu: Jak to wyjaśnić? - i można dokładniej w opisie uściślić, o jakie tematy chodzi. Wtedy jedni z przyjemnością mogą odpowiadać na wątpliwości innych. A tak, obecny tytuł sugeruje, że sprzeczności są. A według mnie nie ma.


Cyprianie, opis jest taki: Sprzeczności w Biblii, krytyka etyki biblijnej itp. Dział przeznaczony przede wszystkim dla tych, którzy nie wierzą w boskie natchnienie Biblii.
Specjalnie stworzyliśmy taki dział, aby osoby wierzące "inaczej" miały swój dział i starały się pisać o swoich krytycznych spostrzeżeniach w jednym miejscu.
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2015-01-09, 09:09   

Dział "sprzeczności w Biblii" jest jeszcze niekompletny i niedługo go dokładnie opiszemy. Prosimy o cierpliwość.

Dział powstał właśnie dlatego, aby było jedno miejsce, w którym będzie można pisać o sprzecznościach i o nich dyskutować. Dzięki temu unikniemy problemów, które miały często miejsce w ostatnim czasie.

Tym samym dział nazywa się właśnie nie "pozorne sprzeczności", a "sprzeczności". Będą mogli się tam wypowiadać użytkownicy, którzy szanują i cenią Biblię, ale nie uznają jej natchnienia literalnego. Co ważne, będzie to jedyne takie miejsce na forum. Posty o sprzecznościach (nie pozornych, a jawnych) będą przesuwane do tamtego tematu, a użytkownicy uparcie piszący o nich poza tym tematem, będą karani.

Dlatego też użytkownicy, którzy nie chcą o sprzecznościach czytać lub się z nimi nie zgadzają, po prostu nie będą wchodzić o tematu.
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2015-01-09, 10:01   

ShadowLady86 napisał/a:
Będą mogli się tam wypowiadać użytkownicy, którzy szanują i cenią Biblię, ale nie uznają jej natchnienia literalnego.

i tam będą mogli podważać Prawdę napisaną przez zwykłych ludzi, których wybrał Bóg
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-09, 10:11   

Anowi napisał/a:
ShadowLady86 napisał/a:
Będą mogli się tam wypowiadać użytkownicy, którzy szanują i cenią Biblię, ale nie uznają jej natchnienia literalnego.

i tam będą mogli podważać Prawdę napisaną przez zwykłych ludzi, których wybrał Bóg

Dział będzie opisany i tworzymy dla niego regulamin.
Jeśli uznasz po przeczytaniu regulaminu, że Twoja Prawda może być zachwiana - zrezygnujesz z pisania i czytania tematów zamieszczonych w tym dziale.
Staramy się uporządkować forum, ale widzę, że i tak źle i tak niedobrze :-?
Zawsze ktoś będzie miał o coś pretensje :-?
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2015-01-09, 10:23   

Anowi, 2 punkt w Regulaminie, który powstał już bardzo dawno temu zakłada, że mogą tutaj rejestrować się także osoby niewierzące lub innych niż chrześcijańskie wyznań. Już sam pogląd takich osób neguje to, że autorem Biblii jest Bóg. Dodatkowo, są różne rodzaje natchnienia Biblijnego.

Tym samym, osoby które mają takie a nie inne światopoglądy, będą miały swój dział do pisania o sprzecznościach czy nieścisłościach biblijnych. Według Administracji, pozwoli to uniknąć wielu negatywnych uczuć i konfliktów, a osoby wierzące nie będą natykać się na takie dyskusje w wielu różnych miejscach na forum. Teraz każdy użytkownik ma wybór, czy chce wchodzić do tego jednego działu czy nie.

Zobaczymy, jak to sprawdzi się w praktyce. Ciągle się uczymy i chcemy, żeby na forum każdy w miarę możliwości czuł się dobrze.
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2015-01-09, 10:59   

ShadowLady86 napisał/a:
Tym samym, osoby które mają takie a nie inne światopoglądy, będą miały swój dział do pisania o sprzecznościach czy nieścisłościach biblijnych. Według Administracji, pozwoli to uniknąć wielu negatywnych uczuć i konfliktów, a osoby wierzące nie będą natykać się na takie dyskusje w wielu różnych miejscach na forum. Teraz każdy użytkownik ma wybór, czy chce wchodzić do tego jednego działu czy nie.

czyli całe forum powinno trafić do tego działu, bo masz nadzieję, że ŚJ nie będzie pisał w tym dziale aby przedstawić swoje racje? Albo mnie dasz zakaz wstępu?
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2015-01-09, 14:33   

Anowi napisał/a:

czyli całe forum powinno trafić do tego działu, bo masz nadzieję, że ŚJ nie będzie pisał w tym dziale aby przedstawić swoje racje? Albo mnie dasz zakaz wstępu?


Dlaczego całe forum ma trafić do tego działu :?:
Anowi, nie ma co symulować faulu na polu karnym, jak tego faulu, nie ma.
Nikomu nie zabraniamy czytać i pisać w tym dziale. Jednak osoby o wierze silnie kreacjonisto - fundamentalistyczno - ortodoksyjnej ( dotyczy to zwłaszcza wspólnot ewangelicznych ) mogą nie znależć w tym dziale pocieszenia.
Nie wiem jeszcze, jak będzie wyglądał ten dział, ale przypuszczam, że dla zwolenników nieomylności Biblii, może tu nie być treści budujących.
Dlatego wchodzenie takich osób tutaj, może wiązać się z pewnym stresem.

Dla pocieszenia takim osobom proponuję zakładanie tematów ''antidotum'' np. ''Pozorne sprzeczności biblijne'' i tam sobie tworzyć swoje wyjaśnienia, niezrozumiałych miejsc w Biblii.
Tematy o pozornych sprzecznościach również będzie można zakładać w tym dziale.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2015-01-09, 17:37   Re: Dlaczego taki dział?

.Cyprian. napisał/a:
Słuchajcie, nazwa takiego działu na forum biblijnym jest nie na miejscu. To jest krecia robota. Przecież Biblia jest tak w świecie wyśmiewana, podważana - to jeszcze na forum biblijnym taki dział? Powinien się nazywać, jeśli już, to Pozorne sprzeczności biblijne

Pisząc „pozorne” sprzeczności już dajesz odpowiedź, że każdemu tylko się tak wydaje i błądzi niewiedzą, jednak co byś nie powiedział sprzeczności jest w biblii strasznie dużo, a niektóre naprawdę wielkiego kalibru. Generalnie kościoły nie lubią ludzi zadających trudne dla nich pytania, a i nie za bardzo przejmują się tymi co tylko do nich uczęszczają i finansowo wspierają. Pytania szczególnie takie które obalają ich dogmaty są im bardzo niemiłe. To dlatego przez wiele lat ludzie sami biblii posiadać i czytać nie mieli prawa. Doskonale zdawali sobie sprawę z tego co i jak tam jest popisane. Zauważyłem te właściwości u hierarchów wyznaniowych już bardzo dawno. Dziwiło mnie dlaczego są tak zacietrzewieni w swym myśleniu i porządku jaki ktoś kiedyś dziś już nawet nie ma pewności kto to wszystko tak poustalał. Dopiero jak się w te wszystkie „mądrości” człowiek zagłębi to właściwie każda linijka tekstu biblijnego jest dla budowania ich hierarchicznej wielkości i chwały nie Boga, a kapłanów, czy jak by ich tam nie nazwał. Kapłani ściśle współpracują w indoktrynowaniu ludzi z władzą świecką, więc jedni drugich wspierają i ich wspólna władza całkiem nieźle się trzyma już kilka tysięcy lat.
Na koniec napiszę, iż nie będziemy rozliczani z tego czy uznaliśmy jakąś księgę za boga, czy inną świętość. Rozliczani będziemy z tego jakimi byliśmy ludźmi dla siebie wzajemnie. Kto pomagał, a kto jak krzywdził i wykorzystywał. Kto budował, a kto i jak niszczył.

Pozdrawiam
ZAMOS
 
 
veteran

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 04 Wrz 2014
Posty: 789
Wysłany: 2015-01-09, 17:48   

ZAMOS, czy przyjąłeś CHRYSTUSA JEZUSA za swego ZBAWICIELA, PANA i BOGA?
_________________
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)
 
 
Maximus Minimus 
Maximus Minimus

Wyznanie: Katolik
Pomógł: 40 razy
Wiek: 40
Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 301
Wysłany: 2015-01-09, 18:17   

Można spróbować dodać znak zapytania w tytule działu:

"Sprzeczności w Biblii?"

Pzdr
_________________
AMDG
 
 
.Cyprian. 


Pomógł: 87 razy
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 1295
Wysłany: 2015-01-09, 19:00   Re: Dlaczego taki dział?

ZAMOS napisał/a:
.Cyprian. napisał/a:
Słuchajcie, nazwa takiego działu na forum biblijnym jest nie na miejscu. To jest krecia robota. Przecież Biblia jest tak w świecie wyśmiewana, podważana - to jeszcze na forum biblijnym taki dział? Powinien się nazywać, jeśli już, to Pozorne sprzeczności biblijne

Pisząc „pozorne” sprzeczności już dajesz odpowiedź, że każdemu tylko się tak wydaje...


Oczywiście! Przecież cały czas tak mówię. Jak tu przychodziłem, to forum miało właśnie taki profil. Uważam, że w tym aspekcie ten profil był słuszny. Jeżeli chcesz jeszcze raz przeczytać moją deklarację, to ją specjalnie dla Ciebie powtarzam:

Biblia zawiera tylko pozorne sprzeczności

Takie jest moje zdanie. Wierzę też, że Biblia jest nam dana w takiej formie, w jakiej miała być nam dana, według Woli Bożej.

ZAMOS napisał/a:

... jednak co byś nie powiedział sprzeczności jest w biblii strasznie dużo, a niektóre naprawdę wielkiego kalibru.


No to jeszcze raz powiem, żebyś zapamiętał moje zdanie, bo widzę, że bardzo uważasz na moje zdanie, o czym świadczy to, że konsekwentnie mi odpowiadasz:

Biblia zawiera tylko pozorne sprzeczności

To jest tak jak z listami Pawła. Piotr dokładnie to wyjaśnił:

Cytat:

BT - 2 Piotra 3:15-16

(15) a cierpliwość Pana naszego uważajcie za zbawienną, jak to również umiłowany nasz brat Paweł według danej mu mądrości napisał do was,
(16) jak również we wszystkich listach, w których mówi o tym. Są w nich trudne do zrozumienia pewne sprawy, które ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak i inne Pisma, na własną swoją zgubę.


Nie tylko z Listów Pawła, Apostoła Chrystusowego, były wyciągane błędne wnioski - ale i z innych Pism również! Minęło 2000 lat i dzieje się to samo.

ZAMOS napisał/a:

Generalnie kościoły nie lubią ludzi zadających trudne dla nich pytania, a i nie za bardzo przejmują się tymi co tylko do nich uczęszczają i finansowo wspierają. Pytania szczególnie takie które obalają ich dogmaty są im bardzo niemiłe.


Ale nie wiem dlaczego to "do mnie" piszesz. Nie należę do żadnej organizacji religijnej, o czym przecież dobrze wiesz.


ZAMOS napisał/a:

To dlatego przez wiele lat ludzie sami biblii posiadać i czytać nie mieli prawa. Doskonale zdawali sobie sprawę z tego co i jak tam jest popisane. Zauważyłem te właściwości u hierarchów wyznaniowych już bardzo dawno. Dziwiło mnie dlaczego są tak zacietrzewieni w swym myśleniu i porządku jaki ktoś kiedyś dziś już nawet nie ma pewności kto to wszystko tak poustalał. Dopiero jak się w te wszystkie „mądrości” człowiek zagłębi to właściwie każda linijka tekstu biblijnego jest dla budowania ich hierarchicznej wielkości i chwały nie Boga, a kapłanów, czy jak by ich tam nie nazwał. Kapłani ściśle współpracują w indoktrynowaniu ludzi z władzą świecką, więc jedni drugich wspierają i ich wspólna władza całkiem nieźle się trzyma już kilka tysięcy lat.


Na to całe powyższe marudzenie, zwłaszcza na to, co podkreśliłem mogę odpisać:

Każda linijka tekstu biblijnego jest nam dana ku zbudowaniu i zbawieniu.

ZAMOS napisał/a:

Na koniec napiszę, iż nie będziemy rozliczani z tego czy uznaliśmy jakąś księgę za boga, czy inną świętość.


To jest pomówienie z twojej strony. To, że ktoś uznaje natchnienie pism, nie oznacza, że tworzy sobie bożka.

ZAMOS napisał/a:

Rozliczani będziemy z tego jakimi byliśmy ludźmi dla siebie wzajemnie. Kto pomagał, a kto jak krzywdził i wykorzystywał. Kto budował, a kto i jak niszczył.


To już pozostaw Bogu. To On będzie nas rozliczał i to należy do Niego.

My tylko wiemy, co mamy czynić. Uczy nas tego Chrystus przez Pismo.

ZAMOS napisał/a:

Pozdrawiam
ZAMOS


Pozdrawiam również.
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2015-01-09, 19:07   

Każdy ma prawo do swojego zdania. Przypominam, że ten dział służy jednak także do omawiania sprzeczności w Biblii dla osób, których nie uważają Biblię za zbiór Ksiąg nieomylnych i nie mogących stać ze sobą w sprzeczności. To jest jedyny taki dział, w którym można się na ten temat wypowiadać.

Dlatego proszę się nie kłócić, tylko w razie życzenia prowadzić rzeczowe dyskusje. W tym dziale również obowiązuje szacunek i kultura.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10