Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kobiety i mężczyźni oraz ich grzechy
Autor Wiadomość
ata333

Wysłany: 2015-01-14, 17:48   

ZAMOS napisał/a:

Jesteś w dużym błędzie. Nie wszystkie kobiety są pretensjonalno roszczeniowe, mówiąc potocznie zrzędliwe. Masz pecha, że nie spotkałeś do tej pory prawdziwej kobiety. Mądrej i rozumiejąc trudy jakie niesie życie każdemu, czy to kobiecie, czy mężczyźnie. Ja pamiętam jak w zamierzchłej już co dla niektórych czasach na porządku dziennym była zrzędliwa baba i ciągle jak tylko nadarzyła się okazja pijany facet. Było tak w wielu domach nie zależnie od stopnia wykształcenia czy pochodzenia. Ja też wpadłem na takie kobiety wiele razy, ale je zostawiłem. Zauważyłem jak koledzy zwykle zbyt dużo naobiecywali by zdobyć swą wybrankę i po wspólnym zamieszkaniu, a często już jak pojawiły się dzieci zaczynało się brutalne życie. Trzeba było więcej pracować, a po pracy praca w domu i zajmowanie się dziećmi też łatwe nie jest. Zaczynają się pierwsze problemy, a było przecież ta fajnie. Zabawa i seks, a tu zmęczenie i ciągły brak kasy i czasu. Naprawdę można zwariować, ale to nie tylko wina zrzędliwych kobiet. Jak znasz tak nie dobrane pary to się im przyjrzyj. Poobserwuj też takich co się kochają, wspierają i nie kłócą (na pewno gdzieś i w twoim środowisku takie są) nawet jak jest im ciężko. Ja znam mnóstwo takich ludzi, aż miło się z nimi spotkać i choć chwilę u nich pobyć, lub ugościć. U mnie na przykład w domu jaki wspólnie z żoną zbudowaliśmy nigdy nie było awantur, krzyku czy wzajemnych pretensji. Wiadomo nie zawsze było łatwo i kłopoty się piętrzyły jak silnia, ale zawsze byliśmy wspólnie przeciw tym kłopotom i zawsze jakoś je pokonywaliśmy wspólnymi siłami bez szukania winy w tym drugim. Reasumując nie każda baba to zołza, a facet brudny i cuchnący pijak. Myślę, że jfs 300 powinieneś przeczytać książkę Tatarkiewicza wyjaśniającą co to jest szczęście. Dobrym też źródłem wiedzy w tej kwestii Jest Marek Aureliusz. Sama biblia i ludzie w niej opisywani nic o szczęściu i miłości nie wiedzą, więc nie masz szansy dowiedzieć jak piękne jest poznanie i doznanie prawdziwej miłości i szczęścia z nią związanego.
Pozdrawiam serdecznie
ZAMOS

dziekuje Zamosie.. ;-)

sadze ..ze masz bardzo duzo racji.. gdyz podejscie starozytnych Izraelitow do pojecia malzenstwa bylo ewidentnym bledem..

samo pojecie poligamii.. jest bowiem, zdegradowaniem kobiety do pojecia sluzacych .. ktorych zadaniem jest wypelnianie jedynie prac zwiazanych z domem i dziecmi..

dopiero pojecie jednosci ciala kobiety i mezczyzny przywraca obu plciom godnosc partnerstwa..

dzis partnerstwo jest rzecza najwazniejsza.. gdyz kobietom.. zyje sie wiele latwiej niz kiedys..

w krajach bardziej cywilizowanych niz katolicka polska.. kobiety nie sprzataja i nie gotuja.. ( przyklad rodowitych angielek)..
do dzieci tez dosc czesto na weekendy.. najmuja |nianki|..

tak wiec najwazniejsza rzecza jest partnerstwo... obowiazujace na rownorzednych zasadach..

zapewniam wszystkich panow,, iz w malzenstwie.. niezwykle wazna role odgrywaja bliskie, cieple relacje partnerow.. bez podporzadkowywania kogokolwiek.. komukolwiek..

kazdy z dwojga partnerow bez wzgledu na plec powinien jednoczesnie byc sluga drugiego.. czyli dbac o Jego dobro i szczescie.. ;-)

ata333

Wysłany: 2015-01-14, 17:58   

Anowi napisał/a:
jfs300 napisał/a:
Tam jest napisane ze warunkiem tego niejakojest wytrwanie w wierze miłości
A nie ''róbta co chceta'' bo i tak jestescie uswiecone

i tak zacytowałam "jeśli wytrwają w wierze i miłości, i uświęceniu - z umiarem."

gdyby rozumiec ten fragment literalnie.. to znaczyloby..ze kobiety pozbawione mozliwosci macierzynstwa sa przeklete.. gdyz nie beda zbawione.. ;-)

nalezy zawsze brac pod uwage kontekst historyczny,, m.innymi obyczajowosc i owczesna etyke..

w tamtych czasach.. wg tradycji zydowskiej rzeczywiscie kobieta nie posiadajaca potomstwa byla prawie " przekleta".. ;-)

RM napisał/a:

Wnikliwy,
poprzedni post Zamosa o miłości jest bardzo dobry. Boga Jozuego nie da się kochać, można się go tylko bać. W NT czytamy, że w miłości nie ma lęku. Spróbuj raczej przeanalizować swoje wyobrażenia, bo religie serwują wiernym wizerunek Boga zemsty i nienawiści, który jest miłością. To jakby podać kawior na talerzu oblepionym resztkami spleśniałego jedzenia.

KobietaZMagdali napisał/a:
Bóg jest nazywany Ojcem nie ze względu na płeć, ale nasz stosunek do niego. Dzieci ojców też się raczej nie boimy mimo, że są przez nich karani. mogą być najlepszymi przyjaciółmi a mimo to nie traktujemy ich jak kolegów z podwórka. Strach a bojaźń to nie są synonimy

oba posty bardzo madre.. ;-)

BoaDusiciel 

Wyznanie: Idealizm skrajnie materialistyczny
Wysłany: 2015-01-14, 18:31   

radek napisał/a:
BoaDusiciel napisał/a:
A co, pozbawiasz dziewictwa dotykiem ?
No, no ...
Łobuz z Ciebie 8-)

Nie twórz ku Swej kompromitacji w oczach forumowiczów.

Przywracam słowem

Nie przejmuj się moją kompromitacją.
A co przywracasz słowem ?
Dziewictwo ? :shock:
http://biblia.webd.pl/for...p=448686#448686

radek 
m??czyzna

Wysłany: 2015-01-14, 19:03   

BoaDusiciel napisał/a:

Konstruktywnym słowem można przywrócić wszystko.

Chciałem być grzeczny BaDy, ale "homonim" nad tym się skup :roll:

ShadowLady86 
Administrator

Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wysłany: 2015-01-14, 19:13   

Boziu, radek, od dzisiaj przestaję czytać Twoje posty...
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]

BoaDusiciel 

Wysłany: 2015-01-14, 19:21   

radek napisał/a:
BoaDusiciel napisał/a:

Konstruktywnym słowem można przywrócić wszystko.

Chciałem być grzeczny BaDy, ale "homonim" nad tym się skup :roll:

Rozumiem, szanuję i pochwalam :-)
A mógłbyś mi powiedzieć czy są jakieś widoczne objawy przywróconego przez Ciebie dziewictwa ?
Jeśli tak, to jakie ? :->

radek 
m??czyzna

Wysłany: 2015-01-14, 19:42   

ShadowLady86 przepraszam jeśli Cię uraziłem, bo wiem że jesteś jedną z Tych osób na tym forum, które są godne wyjątkowego szacunku. zaznaczam też, że nie chciałem urazić żadnej Kobiety

Jeśli chodzi o moją definicję dziewictwa, i swego rodzaju przywracania słowem, to w pewnym sensie taki zabieg zastosował Jezus nadając Szymonowi imię Piotr i dając mu klucze Królestwa Niebieskiego:

Mat 16:18-19 bt "(18) Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Opoka] i na tej opoce zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. (19) I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie."

ShadowLady86 
Administrator

Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wysłany: 2015-01-14, 19:46   

radku, nie uraził mnie w żadnym wypadku i dziękuję za komplement. Tylko że jeśli słowem przywracasz dziewictwo, to ja wolę Twoich postów nie czytać :-D

BoaDusiciel 

Wysłany: 2015-01-14, 20:07   

radek napisał/a:

Jeśli chodzi o moją definicję dziewictwa, [/i]

Tak, właśnie o to chodzi.
Podaj Twoją definicję dziewictwa.
Dzięki z góry :-)

ata333

Wysłany: 2015-01-14, 20:17   

a zeby wszystkich pogodzic.. napisze tylko..ze slowo.. (informacja..) rzeczywiscie ma wielka MOC.. stworcza.. :-P :-P :-P
moc kreacji.. nawet wiecznego DZIEWICTWA jak widac po historii teologii chrzescijanskiej .. konkretnie katolickiej .. ale nie tylko .. :-D
Ostatnio zmieniony przez ata333 2015-01-14, 21:13, w całości zmieniany 1 raz  

radek 
m??czyzna

Wysłany: 2015-01-14, 20:41   

BoaDusiciel napisał/a:
Podaj Twoją definicję dziewictwa.

Życie przed wydaniem Duchowego Owocu, czyli przed narodzinami z Ducha - jak dowiadujemy się z rozmowy Jezusa z Nikodemem. Dopiero po tym zdarzeniu można ujrzeć Królestwo Boże

1Kor 2:9 bt "lecz właśnie [nauczamy], jak zostało napisane: Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują."

ata333

Wysłany: 2015-01-14, 21:22   

radek napisał/a:
Życie przed wydaniem Duchowego Owocu, czyli przed narodzinami z Ducha - jak dowiadujemy się z rozmowy Jezusa z Nikodemem. Dopiero po tym zdarzeniu można ujrzeć Królestwo Boże

Ap 14:4 bpd

"Są to ci, którzy się nie splamili się z kobietami; są bowiem dziewiczy. Idą oni za Barankiem, dokądkolwiek idzie. Zostali oni kupieni spośród ludzi jako pierwociny dla Boga i dla Baranka."

jak cale Pismo.. tak i apokalipsa podlega interpretacji wylacznie teologicznej..

a teologia jak i filozofia .. jest owocem duchowej glebi czlowieka.. i rzeczywiscie mozna nawet rzec jest owocem inspiracji czyli w nomenklaturze Pisma.. Ducha Sw.. ;-)

Anowi 

Pomogła: 121 razy
Wysłany: 2015-01-14, 21:29   

ata333 napisał/a:
kazdy z dwojga partnerow bez wzgledu na plec powinien jednoczesnie byc sluga drugiego.. czyli dbac o Jego dobro i szczescie.. ;-)

masz na myśli również związki homoseksualne?
ata333 napisał/a:
dopiero pojecie jednosci ciala kobiety i mezczyzny przywraca obu plciom godnosc partnerstwa..

Ato, rozpędzasz się - o jakiej jedności ciała piszesz? Chyba ducha, myśli, działania a nie ciała?
ata333 napisał/a:
w krajach bardziej cywilizowanych niz katolicka polska.. kobiety nie sprzataja i nie gotuja.. ( przyklad rodowitych angielek)..
do dzieci tez dosc czesto na weekendy.. najmuja |nianki|..

Polki zatrudniają do sprzątania, opiekowania się dziećmi i troszczenia o starzejących schorowanych rodziców. A Polki zatrudniają Ukrainki do swoich rodziców - taka wymiana w ramach europeizacji
ata333 napisał/a:
gdyby rozumiec ten fragment literalnie.. to znaczyloby..ze kobiety pozbawione mozliwosci macierzynstwa sa przeklete.. gdyz nie beda zbawione..

zawsze można zostać matką przygarniając sierotę. Samo urodzenie dziecka jeszcze o niczym nie świadczy

ata333

Wysłany: 2015-01-14, 21:38   

Anowi napisał/a:

to ze Ty masz na mysli takie zwiazki.. wcale nie znaczy .. ze ja tez musze miec.. ;-)

bez projekcji zyczeniowych prosze.. ;-) ;-)

Anowi 

Pomogła: 121 razy
Wysłany: 2015-01-14, 21:43   

ata333 napisał/a:
Anowi napisał/a:

to ze Ty masz na mysli takie zwiazki.. wcale nie znaczy .. ze ja tez musze miec.. ;-)

bez projekcji zyczeniowych prosze.. ;-) ;-)

zacznij myśleć co piszesz
ata333 napisał/a:

Odpowiedz do tematu