Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Proste pytanko
Autor Wiadomość
Monika K.

Wyznanie: katolicyzm
Dołączył: 30 Gru 2013
Posty: 56
Wysłany: 2015-01-15, 14:05   Proste pytanko

Skoro Biblia jest jedynym źródłem wiary wg prostestantów, to na jakiej zasadzie osądzają które pisma należą do Biblii???
_________________
www.vaticancatholic.com
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2015-01-15, 14:15   

Niech odpowiedzą protestanci, ale na pewno samo zbadanie historii powstawania kanonu Biblii jest interesujące i zarazem przekonujące.
Natomiast zbadanie historii ksiąg deuterokanonicznych jakie zaadoptował KK, to są one nie przekonujące.
 
 
Serafin 

Dołączył: 09 Maj 2014
Posty: 11
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2015-01-29, 20:34   Re: Proste pytanko

Monika K. napisał/a:
Skoro Biblia jest jedynym źródłem wiary wg prostestantów, to na jakiej zasadzie osądzają które pisma należą do Biblii???


Na zasadzie zdrowego rozsądku. Co nie oznacza, że przyjęte przez nas księgi pochodzą ze źródła naszego zdrowego rozsądku.
_________________
Nowe odkrycia w proroctwach biblijnych!

https://www.youtube.com/watch?v=SYlf6Wr375Y
 
 
 
sio 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 583
Skąd: Podhale
Wysłany: 2015-02-03, 23:04   Re: Proste pytanko

Monika K. napisał/a:
Skoro Biblia jest jedynym źródłem wiary wg prostestantów, to na jakiej zasadzie osądzają które pisma należą do Biblii???


....według protestantów w przeciwieństwie do KK Biblia jest jedynym źródłem wiary i protestanci osądzają/osądzili które pisma należą do Biblii na tej samej zasadzie co KK ;-)
_________________
www.fotoszlak.pl
 
 
Jan Mieszaniec 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 37
Wysłany: 2015-03-01, 00:54   Re: Proste pytanko

Monika K. napisał/a:
Skoro Biblia jest jedynym źródłem wiary wg prostestantów, to na jakiej zasadzie osądzają które pisma należą do Biblii???



Kanon Biblii uznawany przez kościoły protestanckie jest Kanonem sprzed soboru w Twerze w 1564 r. Podczas niego kościół Katolicki postanowił się odżegnać od idei protestanckiego pojmowania nauk Biblijnych i stworzył swój własny, dodając kilka ksiąg i fragmentów. Jest to wynik kontr reformacji.
_________________
https: www.teologicznerozwarzania.blogspot.com
 
 
KobietaZMagdali 


Wyznanie: katoliczka
Pomogła: 235 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Sty 2014
Posty: 2125
Skąd: ze wsi :)
Wysłany: 2015-03-01, 22:59   

Skoro księgi deuterokanoniczne dodano dopiero w 1564 roku to jak Luter mógł je w okolicach 1517 odrzucić skoro wówczas jeszcze nie były dodane?
_________________
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E
 
 
Jan Mieszaniec 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 37
Wysłany: 2015-03-02, 00:45   

KobietaZMagdali napisał/a:
Skoro księgi deuterokanoniczne dodano dopiero w 1564 roku to jak Luter mógł je w okolicach 1517 odrzucić skoro wówczas jeszcze nie były dodane?



O ile wiem to nie prawda:-) . Luter zm. w 1546 roku. A ja, zamiast sprzeczać się niepotrzebnie, zapraszam do lektury książek z dziedziny historii Kościoła. ,,Czytać każdy może, trochę lepiej, lub trochę gorzej, ale nie o to chodzi jak to, komu wychodzi''.:-)
_________________
https: www.teologicznerozwarzania.blogspot.com
 
 
KobietaZMagdali 


Wyznanie: katoliczka
Pomogła: 235 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Sty 2014
Posty: 2125
Skąd: ze wsi :)
Wysłany: 2015-03-02, 00:53   

Janie, logika wystarczy. Skoro luter zmarł długo przed soborem to jak mogli na soborze dodać coś co Luter znał przed śmiercią i odrzucił w ramach protestu.
_________________
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 11