Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
REGULAMIN FORUM
Autor Wiadomość
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-15, 18:54   REGULAMIN FORUM

REGULAMIN FORUM1. Forum jest stroną prywatną i nie jest oficjalnym głosem żadnego Kościoła (wyznania).
2. Udział w rozmowach może brać każdy bez względu na wyznanie bądź brak wyznania.
3. Głównym celem Forum jest wymienienie poglądów na temat Biblii i wiary.
4. Traktuj innych tak, jak chcesz, by traktowano Ciebie.

5. Apelujemy o powściągliwość co do ocen dyskutantów i o koncentrację swojej uwagi na dyskutowanym problemie
6. W dyskusji nie wolno nikogo pomawiać, obrażać, obrzucać obelżywymi epitetami i poniżać godności osobistej.
7. Rasizm, antysemityzm i inne dyskryminacje nie będą tutaj tolerowane.
8. Nie wolno czynić złośliwych, ironicznych oraz ośmieszających uwag pod czyimś adresem lub w odniesieniu do wyznawanych przez kogoś zasad moralnych i prawd wiary.
9. Zabrania się używania wulgaryzmów i wklejania linków do stron zawierających takie treści.
10. Zakazuje się prowadzenia prywatnych wojen przeciwko użytkownikom forum.
11. W danym temacie staramy się rozmawiać wyłącznie na dany temat i uzasadniamy, w miarę możliwości swoje stanowisko. Nie poruszamy diametralnie rożnych wątków, jeżeli nie wynikają one z rozwijania się dyskusji na dany temat.
12. Posty należy pisać w sposób przejrzysty i zrozumiały. Nie wolno cytować "dialogów" dłuższych niż trzy wypowiedzi.
13. W przypadku posługiwania się cytatami należy podać źródło przytaczanego materiału i wyraźne zaznaczyć cytowany tekst kursywą, kolorem lub za pomocą funkcji [quote]. Nie wolno również wyrywać czyichś wypowiedzi z kontekstu i dokonywać manipulacji poprzez usuwanie jakiejś części zdania, dodawanie słów czy inne zmiany, dotyczy to zarówno cytowanie słów spoza forum jak i z forum (użytkowników itd.).
14. Nie piszemy CAPS LOCKIEM, TAkim FaJOwym StYleM, nie używamy funkcji [ size ], [ color ], [ b ], [ i ] oraz [ u ] dla całego postu (nie dotyczy moderatorów w celach porządkowo-administracyjnych).
15. Kolor czerwony jest zarezerwowany dla moderacji w celach porządkowo-administracyjnych, zwykli użytkownicy nie mogą go używać.
16. Prosimy nie nadużywać funkcji [ you ], należy ją używać tylko w naprawdę uzasadnionych i sporadycznych przypadkach.
17. Zabrania się publikowania jakichkolwiek danych użytkowników forum bez ich zgody.
18. Zabrania się zakładania jakichkolwiek tematów odnośnie konkretnych Moderatorów, Junior Adminów i Administratorów oraz tematów podważających Regulaminu Forum. Dotyczy to również rozmów na ShoutBox'ie (mini czacie)
19. Nieumiarkowane komentowanie decyzji Administracji Forum nie będzie tolerowane i może spowodować zastosowanie sankcji regulaminowych.
20. Moderator ani Junior Admin nie może być sędzią we własnej sprawie. W sporach, w którym bierze udział moderator lub Junior Admin, funkcję rozstrzygającą pełnić będzie Właściciel Forum. Decyzja Właściciela Forum jest ostateczna.
21. Zabrania się używania dwóch lub więcej kont przez jedną osobę.
22. Osoba zbanowana lub ukarana w jakikolwiek inny sposób nie może rejestrować kolejnego nicka ani prosić o usunięcie dotychczasowego.
23. Użytkownik nie może wymagać od administracji forum usunięcia swojego konta lub postów.
24. Do skarg i odwołań odnośnie warnów (ostrzeżeń) i banów (zablokowania dostępu do forum) służy tylko dział Skargi i odwołania (zapoznaj się z jego dodatkowym regulaminem )
25. Zanim założysz jakiś nowy temat sprawdź czy już istnieje taki, a jeśli jest, to nie zakładaj nowego tylko odśwież starszy.
26. Użytkownik zobowiązany jest do przestrzegania ogólnie przyjętych zasad internetowej etykiety, przez którą rozumie się między innymi:
A) Zakaz spamowania (wysyłanie ogromnej ilości różnych linków promujących swoje/ cudze strony internetowe, reklamowanie swoich stron poza działem „ogłoszenia” i „ciekawe linki” itp.)
B) Zakaz cross-postowania (wpisywanie tych samych wiadomości w kilka wątków jednocześnie).
C) Zakaz nagabywania osób, które sobie tego nie życzą ( np. wysyłanie prywatnych wiadomości).
D) Zakaz wklejania wiadomości w formie postów, od użytkowników, których konta zostały zbanowane/ zawieszone.
27. Zabrania się tworzenia nowych tematów, które mają być kontynuacją wątków zamkniętych przez moderację.

28. Recydywa po przyznanym ostrzeżeniu będzie karana pozbawieniem prawa do pisania w części forum, w której nastąpiło ponowne naruszenie regulaminu, do chwili wygaśnięcia wszystkich ostrzeżeń na koncie użytkownika.
29. Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Wchodząc na nią wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.
30. I Ty Gość możesz zostać Moderatorem!

31. Regulamin jest podstawą działania moderatorów, jednak nie jest możliwe, aby ująć w nim wszystkie możliwe sytuacje, dlatego prosimy nie pisać zażaleń dotyczących interwencji administracji w jakimś miejscu, jeśli jedynym uzasadnieniem byłoby stwierdzenie, że "tego nie ma w regulaminie".

32.. Regulamin może być zmieniony bez ostrzeżenia, w Twoim interesie jest go znać w wersji pełnej!


Sankcje dla użytkowników naruszających regulamin


1. Ostrzeżenie ustne, połączone z usunięciem wypowiedzi naruszającej regulamin w postaci wycięcia fragmentu lub całego posta.
2. Ostrzeżenie z wpisem do akt, czyli tzw. warn.
3. Czasowe pozbawienie prawa do pisania w jednym lub większej ilości działów, w których nastąpiło naruszenie regulaminu.
4. Stałe pozbawienie prawa do pisania w jednym lub większej ilości działów, w których nastąpiło naruszenie regulaminu.
5. Czasowe pozbawienie prawa do pisania na forum.
6. Stałe pozbawienie prawa do pisania na forum.

Ostrzeżenie nałożone na użytkownika forum powinno zawierać:
- Cytat wypowiedzi, która naruszyła regulamin.
- Link do wypowiedzi.
- Naruszony punkt regulaminu.
Wyjątkiem jest ostrzeżenie za wypowiedź w ShoutBoxie, które z natury rzeczy nie może zawierać linku. Drugim wyjątkiem jest treść postu, która została usunięta przez moderację z powodu zbyt mocno rażącego złamania regulaminu jak np. wulgaryzmy itp.

Za jedno wykroczenie przysługuje jedno ostrzeżenie, ale jeśli suma wykroczeń wynosi 4 lub więcej, administracja ma prawo od razu nałożyć bana na czas określony lub stały, bez wcześniejszego nakładania ostrzeżeń.


PRAWA I OBOWIĄZKI MODERATORÓW ORAZ JUNIOR ADMINÓW


Moderator i Junior Admin mają obowiązek:

1. Pilnowania ogólnego porządku i przestrzegania Regulaminu przez Użytkowników.
2. Pouczania Użytkowników w kwestiach interpretacji Regulaminu.
3. Rozstrzygania, czy odpowiednie działania Użytkowników są zgodne z Regulaminem.
4. Podzielenia wątku i przeniesienia offtopicka do właściwego tematu lub utworzenia nowego w przypadku stwierdzenia rozejścia się dyskusji z dotychczasowym tematem wątku.
5. Przeniesienia do stosownego działu tematu w przypadku umieszczenia go przez autora w niewłaściwym dziale.
6. Pomagania innym Użytkownikom, odpowiadania na ich pytania, służenia radą itd.
7. Realizowania punktu 6 z anielską cierpliwością.
8. Nie nadużywania swoich uprawnień.

Moderator i Junior Admin ma prawo:

9. Zamknięcia tematu na prośbę autora tematu, kiedy jego autor dowiedział się tego czego chciał lub kiedy temat zawiera treści zakazane ogólnym Regulaminem forum.
10. Edycji cudzych postów w przypadku złamania Regulaminu Forum. W przypadku edycji postu Moderator i Junior Admin ma obowiązek podpisania się pod dokonanymi czynnościami oraz wpisanie powodu edycji postu.
11. Przeniesienia postu lub nawet całego tematu do kosza, w przypadku złamania Regulaminu Forum.
12. Usunięcia postów w przypadku złamania Regulaminu Forum.
13. Nałożenia kary lub zgłoszenia wniosku o ukaranie w dziale Administrowanie forum w razie stwierdzenia złamania Regulaminu Forum przez Użytkownika.
14. Zablokować użytkownikowi dostęp do forum poprzez zbanowanie w przypadku uporczywego lub drastycznego przekraczanie zasad Regulaminu Forum. Zazwyczaj dzieje się to po ostrzeżeniach, ale w skrajnych przypadkach może być przeprowadzone z ich pominięciem, głównie wtedy gdy ktoś działa na niekorzyść Forum bądź innych użytkowników.

Pozostałe kwestie:

15. Każdemu Moderatorowi i Junior Adminowi automatycznie zmieniany jest status - z aktualnie posiadanego na "Moderatorzy" lub "Junior Admini". Uzyskują oni dostęp do działu Administrowanie forum - niewidocznego dla zwykłych użytkowników.
16. Moderator lub Junior Admin, który nie wywiązuje się ze swoich obowiązków, może zostać pozbawiony tej funkcji, tracąc wszystkie przywileje.
17. Wszelkie sugestie, zapytania i uwagi, co do funkcjonowania, moderowania innych działów danej kategorii forum, Moderator lub Junior Admin ma zgłaszać w dziale Administrowanie forum.
18. Poważne naruszenia Regulaminu przez jakiegoś użytkownika mają być zgłaszane w dziale Administrowanie forum celem omówienia sposobu postępowania i/lub sankcji karnych.
19. Prawa i obowiązki Moderatorów nie uwzględnione w tym Regulaminie podlegają dyskusji w dziale Administrowanie forum.***ADMINISTRATORZY***1. Administratorzy Forum są autorami Regulaminu, mają prawo wprowadzana do niego zmian i korekt.

2. Administratorzy Forum mają prawo i obowiązek natychmiastowego usunięcia użytkownika, który ich zdaniem narusza panujące na nim zasady bądź działa na jego szkodę lub szkodę poszczególnych użytkowników. Jako stanowiący prawo na Forum, nie są zobligowani do tłumaczenia się ze swoich posunięć i decyzji.

3. Administratorzy Forum są ostateczną instancją odwoławczą rozstrzygającą poprawność działania Moderatorów oraz poprawność interpretacji Regulaminu. Mają oni jednocześnie wszystkie prawa przysługujące Moderatorom Forum. Ich decyzje są ostateczne.


Życzymy Sobie i Wam aby panowała miła atmosfera na Forum
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10