Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
SPRZECZNOŚCI DOTYCZĄCE JANA CHRZCICIELA
Autor Wiadomość
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2020-01-23, 10:51   

Henryk

Cytat:
2Kor 4:3 wsp " Jeżeli w Ewangelii, którą głosimy, nie wszystko jest jasne, to tylko dla tych, co idą na zagładę."

EWANGELIA CHRYSTUSOWA O OBECNYM W NAS WSZYSTKICH CHRYSTUSIE,KTÓRĄ GŁOSIŁ PAWEŁ I APOSTOŁOWIE?

Paweł głosicielem ewangelii chrystusowej (BiZTB, BW)

1 Kol.1.24-29

(24) Teraz raduję się z cierpień, które za was znoszę i dopełniam na ciele moim niedostatku udręk Chrystusowych za ciało jego, którym jest Kościół.
(25) Tego Kościoła sługą zostałem zgodnie z postanowieniem Boga, powziętym co do mnie ze względu na was, abym w pełni rozgłosił Słowo Boże,
(26) tajemnicę, zakrytą od wieków i od pokoleń, a teraz objawioną świętym jego.
(27) Im to chciał Bóg dać poznać, jak wielkie jest między poganami bogactwo chwały tej tajemnicy, którą jest Chrystus w was, nadzieja chwały.
(28) Jego to zwiastujemy, napominając i nauczając każdego człowieka we wszelkiej mądrości, aby stawić go doskonałym w Chrystusie Jezusie;
(29) nad tym też pracuję, walcząc w mocy jego, która skutecznie we mnie działa.


Fragment wersetu 27 w BW jest przetłumaczony jako "Chrystus w was".W pozostałych tłumaczeniach występuje "Chrystus:

- pośród was, (BT)
- pośród nas, (BP)
- wśród was, (BW-P)
-między wami, (BG, BBrz)
- w Jedności z wami (PNŚ)

Ewangelia chrystusowa,którą głosił Paweł dotyczyła Chrystusa, obecnego w nas wszystkich przez Ducha Bożego.

Wy nie głosicie ewangelii chrystusowej. Nie uważacie Chrystusa za Słowo Boże, bo Słowem Bożym jest dla was Biblia. Ktoś tu jest dyletantem biblijnym i idzie na zatracenie. :-D
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2020-01-23, 11:10   

R.N.
Dla człowieka cielesnego ,myślącego jedynie fizycznie,nauczanie Jezusa nie będzie zrozumiane.R.N-Ty jesteś tego przykładem,ale dotyczy to tak samo innych.
Dlaczego?
Bo dopiero przy pomocy ducha św,jest to możliwe,w zależności od tego na ile on nas wypełnia.
Dlatego to co robisz to daremny trud,droga do nikąd.
Dowodzisz tylko,że nie masz ducha św,dlatego pierwsze należy udać się do Jezusa,aby go nabyć.
To są te wybory,na podstawie wolnej woli,albo postaramy się o tego ducha,albo się nie postaramy.
Ew.Jana.14
25 To wam powiedziałem przebywając wśród was. 26 A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy7 i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem. 27 Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka! 28 Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie8. 29 A teraz powiedziałem wam o tym, zanim to nastąpi, abyście uwierzyli, gdy się to stanie. 30 Już nie będę z wami wiele mówił, nadchodzi bowiem władca tego świata9. Nie ma on jednak nic swego we Mnie. 31 Ale niech świat się dowie, że Ja miłuję Ojca, i że tak czynię, jak Mi Ojciec nakazał. Wstańcie, idźmy stąd!
Pozdrawiam.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2020-01-23, 11:13   

Henryk napisał/a:
2Kor 4:3 wsp " Jeżeli w Ewangelii, którą głosimy, nie wszystko jest jasne, to tylko dla tych, co idą na zagładę."

A ty już się nie możesz doczekać, kiedy zostaniemy zgładzeni.
Czy nie czytasz w Piśmie, że łaska wiary zależy od Boga? Widocznie nam jej nie dano. A właściwie na przykład mnie dano, bo wierzyłam szczerze, ale co mogę za to, że Bóg dał mi naturę dociekania, poszukiwania?
Już samo to jest sprzeczne, bo raz można wierzyć, a potem "odwierzyć"?
Na pewno znajdziesz stosowny werset i na taką sytuację :-)
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2020-01-23, 15:57   

chryzolit napisał/a:

Dowodzisz tylko,że nie masz ducha św,


Za to Duchem Świętym napełniony był Jan Ch. i to już w łonie matki.
Ten Duch pozwolił Janowi na wstępie ujrzeć w Jezusie wszystko to, czego oczekiwano z wyrażeniem ochów i achów, by w krótkim czasie po tym wszystkim zapytać czy ON to ON.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2020-01-23, 16:15   

wuka napisał/a:
Czy nie czytasz w Piśmie, że łaska wiary zależy od Boga? Widocznie nam jej nie dano.

Spokojna Twoja rozczochrana. :lol:
Łaska zależy od Boga, ale pierwszy krok zawsze od nas!

I stosowny cytat - zgodnie z życzeniem:
Jk 4:8 kow " Zbliżcie się do Boga, a on przybliży się do was. Oczyśćcie swe ręce, grzesznicy, i czystymi uczyńcie swe serca, ludzie chwiejni!"
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2020-01-23, 16:21   

RN napisał/a:
by w krótkim czasie po tym wszystkim zapytać czy ON to ON.

Co za uparty ignorant! :-(

Czy Ty nigdy nie zwątpiłeś?
Jan to tylko człowiek, nie będący spłodzony z ducha Bożego- świętego.
Sam chyba pisałeś ile jest znaczeń słowa: "duch święty" o co on może czynić...
Jednym objawia coś, czego nawet delikwent nie rozumie, a ma jedynie wypełnić pewną misję, innych wprowadza w pełną znajomość, a jeszcze u innych inicjuje nowe życie.

I znowu masz "sprzeczność".
Za darmo! :xhehe:
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2020-01-23, 16:30   

Henryk napisał/a:

Łaska zależy od Boga, ale pierwszy krok zawsze od nas!



LIST DO RZYMIAN 9.15 - 16. BIBLIA WARSZAWSKA

Mówi bowiem do Mojżesza: Zmiłuję się, nad kim się zmiłuję, a zlituję się, nad kim się zlituję. A zatem nie zależy to od woli człowieka, ani od jego zabiegów, lecz od zmiłowania Bożego.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2020-01-23, 17:06   

RN napisał/a:
[[i]Mówi bowiem do Mojżesza:[b]

Początkowo myślałem, że jedynie stroisz sobie żarty.
Ale Ty rzeczywiście nic nie pojmujesz, bo przyjmujesz to cieleśnie, po ludzku.
Mówił do Mojżesza, czyli do "domu Sług".
Do "domu Synów" mówi inaczej.
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2020-01-23, 18:01   

Henryk napisał/a:

Ale Ty rzeczywiście nic nie pojmujesz, bo przyjmujesz to cieleśnie, po ludzku.


Zgadza się. Przyjmuję to po ludzku :-)

Henryk napisał/a:
Mówił do Mojżesza, czyli do "domu Sług".
Do "domu Synów" mówi inaczej.


Jakie interesujące rozróżnienie, ''dom sług, dom Synów''.
Ja bym jednak proponował oprzytomnieć trochę i dzięki temu, jeszcze raz wczytać się w zapodany tekst.
Autor listu do Rzymian daje przykład na Mojżeszu, ale konkluzje wyciaga według własnego rozumienia i do swego czasu.
Konkluzją tą jest werset 9. 16 ''A zatem nie zależy to od woli człowieka ani od jego zabiegów, lecz od zmiłowania Bożego."

Ten werset jednoznacznie przekreśla mozliwość wolnego wyboru.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2020-01-23, 18:45   

RN napisał/a:
Konkluzją tą jest werset 9. 16 ''A zatem nie zależy to od woli człowieka ani od jego zabiegów, lecz od zmiłowania Bożego."

Ten werset jednoznacznie przekreśla mozliwość wolnego wyboru.

Jakiego wyboru? :aaa: Czego?, do czego?
To zmiłowanie dotyczy przypisania nam (wyłącznie wierzącym), zasługi Chrystusowej, jako przykrycia naszych odziedziczonych słabości.
A z tej zasługi korzysta każdy wierzący.
Każdy jest grzeszny i nikt, choć nie wiem jak by chciał, sam nie pozbędzie się niedoskonałości.
To czyni Bóg!
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2020-01-23, 20:03   

RN napisał/a:
Jakie interesujące rozróżnienie, ''dom sług, dom Synów''.

Jeśli nie wiesz o co chodzi, to wyjaśniam:
dom sług to Izrael cielesny, dom synów to Izrael duchowy- naśladowcy Jezusa.
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2020-01-23, 20:15   

R.N.
Czynisz taką sobie zabawe.
Chcesz pokazać,że zapisy świadczą o nie natchnieniu przekazu biblijnego,o braku logiki,sprzecznościach.
Ale tak naprawdę,Twoje wpisy świadczą o Tobie o tym że nie jesteś gotowy do analizy i przyjęcia mądrości,która płynie z tekstu biblijnego.
Dlatego przedstawiasz coś co jest podstawową prawdą w biblijnym przekazie,coś prostego,jako coś,co ma świadczyć przeciwko Biblii,ale tak jest tylko w Twoim umyśle w twoim przekonaniu.
Dlaczego bo nie zrobiłeś pierwszego kroku,aby świadectwo biblijne zrozumieć.
Do Nikodema,nauczyciela żydowskiego,kiedy ten nie rozumiał co mówi Pan Jezus,On powiedział.
Musisz się na nowo narodzić.
Jak?
Z wody i ducha.
Jeżeli tej wstępnej lekcji nie zrozumiemy,to po co interesujemy sie tekstem,przecież tych zapisów nie zrozumiemy.
Pozdrawiam.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2020-01-23, 20:26   

R.N-Krótki cytat.
Zapraszam do spokojnego przemyślenia.

Musicie się na nowo narodzić (J. 3:1-10)

“Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego, którzy narodzili się nie z krwi ani z cielesnej woli, ani z woli mężczyzny, lecz z Boga.” J. 1:12-13

Dzisiaj zastanowimy się czym jest nowe narodzenie o którym mówi Pan Jezus. Jest ono niezbędne, by ujrzeć Królestwo Boże. “Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi na nowo, nie może ujrzeć Królestwa Bożego.”
Tylko człowiek, który się narodzi ponownie, stanie się uczestnikiem zbawienia.

Przyszedł do Jezusa w nocy dostojnik żydowski, człowiek z faryzeuszów. Był religijnym przywódcą, jednak przyszedł rozmawiać nie o sprawach urzędowych, lecz zatroskany o własną duszę. Widzi w Panu Jezusie, że wyszedł od Boga. Mówi:
“Mistrzu! Wiemy, że przyszedłeś od Boga jako nauczyciel; nikt bowiem takich cudów czynić by nie mógł, jakie Ty czynisz, jeśliby Bóg z nim nie był.”

Jeśli się kto nie narodzi na nowo nie może ujrzeć ani wejść do Królestwa Bożego.
Zaskakująca odpowiedź Jezusa, sugeruje, że narodzenie się człowieka na nowo jest cudem, tak samo jak uzdrowienia, wypędzenia demonów i wskrzeszanie zmarłych, których świadkiem był prawdopodobnie Nikodem. Z nicości, rodzi się życie. W ciemności zapala się światłość.

Fizycznie rodzimy się duchowo martwi, wszyscy bez wyjątku. Jesteśmy biologicznie żyjącym trupem. Nie ma w nas wiary. Dzieci nie stają się wierzące w Jezusa Chrystusa, dlatego, że ich rodzice w niego wierzą. Dopiero ponowne narodzenie sprawia, że zaczynamy wierzyć i żyć. Do tego potrzebny jest Duch Boży. Tylko on może wzbudzić w nas życie. To cud, stajemy się nowym stworzeniem.

Kiedy kobieta rodzi dzieciątko, jest ono małe i bezbronne. Nie umie mówić ani chodzić, o wszystkie jego potrzeby muszą zadbać rodzice. Kiedy trochę podrośnie uczy się w pełni im ufać. Ta więź z rodzicami jest nierozerwalna. Podobnie nowo narodzony człowiek jest jak dziecko, które powierza swoje życie Ojcu w niebie i ufa mu ze wszystkim. Taką ufność musimy mieć wobec Jezusa.

“Zaprawdę powiadam wam, jeśli się nie nawrócicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do Królestwa Niebios.” Mt. 18:3

Musimy więc narodzić się ponownie, stać się jak dzieci. Cóż to jednak znaczy? Jak człowiek może się narodzić na nowo? Nie rozumie tego Nikodem, gdyż nie da się tego pojąć rozumem.
“Jakże człowiek może narodzić się gdy jest stary? Czy może powtórnie wejść do łona matki swojej i urodzić się?”

Nikodem rozumie narodziny w sensie fizycznym. Jednak nie o takim narodzeniu mówi Pan Jezus. “Co się narodziło z ciała, ciałem jest, a co się narodziło z Ducha, duchem jest.”
Musimy się zatem narodzić z ducha.

“Wiatr wieje, dokąd chce, i szum jego słyszysz, ale nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd idzie; tak jest z każdym, kto się narodził z Ducha.”

Do ponownego narodzenia na pewno potrzebne jest Słowo Boże:

“Jako odrodzeni nie z nasienia skazitelnego, ale nieskazitelnego, przez Słowo Boże, które żyje i trwa.” 1 P. 1:23

Pozdrawiam.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2020-01-23, 20:29   

RN napisał/a:
Konkluzją tą jest werset 9. 16 ''A zatem nie zależy to od woli człowieka ani od jego zabiegów, lecz od zmiłowania Bożego."

Ten werset jednoznacznie przekreśla mozliwość wolnego wyboru.


Mylisz się [jak zawsze] ponieważ czytasz tylko to co jest napisane czarnym na białym
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2020-01-23, 23:07   

Henryk napisał/a:
RN napisał/a:
Konkluzją tą jest werset 9. 16 ''A zatem nie zależy to od woli człowieka ani od jego zabiegów, lecz od zmiłowania Bożego."

Ten werset jednoznacznie przekreśla mozliwość wolnego wyboru.

Jakiego wyboru? :aaa: Czego?, do czego?
To zmiłowanie dotyczy przypisania nam (wyłącznie wierzącym), zasługi Chrystusowej, jako przykrycia naszych odziedziczonych słabości.
A z tej zasługi korzysta każdy wierzący.
Każdy jest grzeszny i nikt, choć nie wiem jak by chciał, sam nie pozbędzie się niedoskonałości.
To czyni Bóg!


Ten werset nie odnosi się do jakiegoś przypisania zasługi Chrystusowej, jako przykrycia naszych odziedziczonych słabości :-)
Nie dotyczy też braku samodzielnego pozbycia się niedoskonałości :-)

Ten werset jest bardzo czytelny w swej wymowie.
Dowiadujemy się z niego, że tak naprawdę los człowieka nie zależy od niego samego. Ani wola, ani wszelkie nasze zabiegi nie są w stanie odmienić naszego losu. Nasz los zależy od zmiłowania Bożego.
Jak to się teraz ma np.do nauki o kozłach i owcach z ewangelii :->
Syn człowieczy ma właśnie na podstawie uczynków oceniać, gdzie kto się znajdzie.

chryzolit napisał/a:
R.N.
Czynisz taką sobie zabawe.
Chcesz pokazać,że zapisy świadczą o nie natchnieniu przekazu biblijnego,o braku logiki,sprzecznościach.
Ale tak naprawdę,Twoje wpisy świadczą o Tobie o tym że nie jesteś gotowy do analizy i przyjęcia mądrości,która płynie z tekstu biblijnego.
Dlatego przedstawiasz coś co jest podstawową prawdą w biblijnym przekazie,coś prostego,jako coś,co ma świadczyć przeciwko Biblii,ale tak jest tylko w Twoim umyśle w twoim przekonaniu.
Dlaczego bo nie zrobiłeś pierwszego kroku,aby świadectwo biblijne zrozumieć.
Do Nikodema,nauczyciela żydowskiego,kiedy ten nie rozumiał co mówi Pan Jezus,On powiedział.
Musisz się na nowo narodzić.
Jak?
Z wody i ducha.
Jeżeli tej wstępnej lekcji nie zrozumiemy,to po co interesujemy sie tekstem,przecież tych zapisów nie zrozumiemy.
Pozdrawiam.


Twoja propozycja jest dobra, aby zrobić ze siebie człowieka zakłamanego.
Przez jakieś zaklęcie mam uwierzyć w coś, w czym brakuje zwykłej elementarnej logiki, co może dostrzec każdy przy minimalnym wysiłku intelektualnym.

efroni napisał/a:
Mylisz się [jak zawsze] ponieważ czytasz tylko to co jest napisane czarnym na białym


A może zacząć czytać wyrazy od tyłu, wtedy może zacznie się zgadzać.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,35 sekundy. Zapytań do SQL: 11