Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyjaśnianianie pewnych nieścisłosci
Autor Wiadomość
veteran

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 04 Wrz 2014
Posty: 789
Wysłany: 2015-01-30, 22:29   

nike napisał/a:

wszystkie wasze uwagi sprowadzacie, do jednego, żeby oczernić Biblię.


Chyba już wszyscy wiedzą że to forum zwalcza Biblię a przede wszystkim BOGA.
_________________
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2015-01-30, 22:52   

veteran napisał/a:
nike napisał/a:

wszystkie wasze uwagi sprowadzacie, do jednego, żeby oczernić Biblię.


Chyba już wszyscy wiedzą że to forum zwalcza Biblię a przede wszystkim BOGA.


Tutaj właśnie broni się Boga. Broni Jego dobrego imienia.
A Biblia, no cóż, moim zdaniem wymaga obróbki.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Manna z nieba 


Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 304 razy
Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 3454
Wysłany: 2015-01-30, 22:57   

veteran napisał/a:
nike napisał/a:

wszystkie wasze uwagi sprowadzacie, do jednego, żeby oczernić Biblię.


Chyba już wszyscy wiedzą że to forum zwalcza Biblię a przede wszystkim BOGA.


Na tym forum nikt niczego nie zwalcza.
Na tym forum jest różna tematyka i możemy pisać w różnych działach.
Na tym forum nie ma cenzury jak za komuny i narzucania ludziom poglądów.
Na tym forum szanuje się wierzących, Biblię oraz wszystkie inne Księgi, niekoniecznie wierząc w ich natchnienie.
Biblia może mieć dla kogoś wartość historyczną, kulturalną i nawet z tego powodu może tutaj pisać.
Biblia może być dla kogoś po prostu ciekawa.

Dla mnie nie do pomyślenia jest, że Bóg popierał ludzi w ich zbrodniach i złych uczynkach lub ich do tego namawiał.

Ja np. nigdy nie zaakceptuje takiej teologii, że Bóg jest wszechwiedzący, a jednocześnie pyta się Adama; ''gdzie jesteś''
Więc tym bardziej nie uwierzę w to, że Bóg czyni zło jak jest to potrzebne jego ludowi, że łamie swoje przykazania.
Nie ufam ludzkim wyjaśnieniom broniącym takich uczynków, nie usprawiedliwiam zła.

Wole ufać sobie, rozumowi, który mam od Boga, sumieniu, które mam od Niego.
Każdy ma prawo do swoich wewnętrznych przekonań.
Obserwuję naturę, słucham swojego sumienia, doświadczenia, poprzez które Bóg nam pokazuje niemal wszystko :-)

Ta natura, te prawa i to doświadczenie towarzyszyło ludziom od początku ich istnienia, dlatego to jest ''biblią'' ludzkości, a nie księga powstała w określonym czasie, dla określonego narodu i na określonym terenie.
Bunt przeciw dogmatom i tym wszystkim naukom, które są sprzeczne z prawami natury i rozumem to nic złego.
W ramach samego tylko chrześcijaństwa jest ponoć około 6000 różnych odłamów, więc zadbajcie najpierw o zgodność poglądów wśród jednego wyznania, wyznania chrześcijańskiego.
_________________
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2015-01-30, 23:02   

veteran napisał/a:
Chyba już wszyscy wiedzą że to forum zwalcza Biblię a przede wszystkim BOGA.

Smutna sprawa. Tylko,że Bóg nierychliwy, ale sprawiedliwy i za długo nie pozwoli z siebie się naśmiewać, a niestety tak się tutaj dzieje.
RN napisał/a:
Tutaj właśnie broni się Boga. Broni Jego dobrego imienia.
A Biblia, no cóż, moim zdaniem wymaga obróbki.

W którym miejscu bronisz Boga?
A kto te obróbkę ma przeprowadzić? TY?
Jest to jedna księga która przetrwała ponad 4000 lat i zawsze jest pierwszą miedzy księgami. Nic RN nie pomogą twoje wysiłki, byli już w historii mądrzejsi od ciebie co pragnęli zniszczyć tę księgę i nie udało się im i tobie tez się nie uda.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2015-01-30, 23:26   

nike napisał/a:

A kto te obróbkę ma przeprowadzić? TY?
Jest to jedna księga która przetrwała ponad 4000 lat i zawsze jest pierwszą miedzy księgami. Nic RN nie pomogą twoje wysiłki, byli już w historii mądrzejsi od ciebie co pragnęli zniszczyć tę księgę i nie udało się im i tobie tez się nie uda.


Biblia nie ma 4000 lat.
Ja nie mam zamiaru niszczyć Biblii. Zwracam tylko uwagę, że popisane tam są różne sprzeczne informacje, które powinny być sygnałem dla każdego, że coś jest nie tak.
Żydzi pisali swoje księgi z takim nastawieniem, jakby to oni byli pępkiem świata i co najwyżej trochę w koło pogańskich narodów.


Dlaczego Mojżesz, czy nawet Jezus nie objawił się aborygenom, Słowianom, Majom, Chińczykom i wielu innym.
Jak to wytłumaczysz :?:
Bóg tak pozwolił, żeby te narody mogły żyć poza ''jedynym i słusznym objawieniem'' :?:
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2015-01-30, 23:40   

RN napisał/a:
Dlaczego Mojżesz, czy nawet Jezus nie objawił się aborygenom, Słowianom, Majom, Chińczykom i wielu innym.
Jak to wytłumaczysz :?:

To pytanie nie do mnie chyba jest. Tylko do Boga.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-31, 00:03   

Nike, cały czas piszemy o tym , że Bóg nigdy nie kazał gwałcić, zabijać i niszczyć.
Jesteśmy za Bogiem, a nie przeciwko Niemu.
Przeciwko Bogu byli ludzie, którzy łamali Jego Prawo-Dekalog.
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
Manna z nieba 


Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 304 razy
Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 3454
Wysłany: 2015-01-31, 00:03   

nike napisał/a:
Smutna sprawa. Tylko,że Bóg nierychliwy, ale sprawiedliwy i za długo nie pozwoli z siebie się naśmiewać, a niestety tak się tutaj dzieje.


Nike, dlaczego Ty nie potrafisz uszanować poglądów innych?
Dlaczego straszysz kogokolwiek karą boską?
Dlaczego na Twoim forum, ci niby super wierzący zrobili z niego bagno wulgaryzmów i przeróżnych epitetów?
Do nich się w ten sposób nie zwracałaś, Bogiem ich nie straszyłaś.

Kto dał Ci do tego prawo, by pisać, że Bóg nam coś zrobi?
Masz jakieś specjalne przywileje u Stwórcy świata do siania strachu i oznajmiania Jego rzekomych kar?
On, osobiście Ci to zlecił?
Jak? Kiedy?

To, że wierzysz słowom ludzi, którzy pisali swoje teksty tysiące lat temu nie czyni Ciebie lepszą.
Wierzysz im, gdy piszą, że Bóg kazał zabijać niemowlęta, kazał im kraść, oszukiwać.
A ja nie wierzę.
I mam do tego prawo.
Wiesz czemu?

Bo ja nie wiem , czy Bóg jest zazdrosny, smutny, mściwy, potrafi spacerować, jest zły, gniewa się itp.
Nie wiem tego na pewno, ale o wiele bliższy jest mi pogląd, aby wszystkie te cechy odrzucić niż je przyjąć.

Na podstawie struktury świata i jej harmonii w działaniu, wiem o Bogu tyle, że to wszystko musiało mieć swojego projektanta.
Dalej patrząc, ten projektant musi się odznaczać niezwykłą inteligencją, a jak inteligencja to i doskonałość.
Jak doskonałość, to obce muszą mu być ludzkie ułomności.
A to niesie wniosek, że nie pomagał swoim wybranym stworzeniom napadać na inne stworzenia, rabować, oszukiwać, zabijać niemowlęta, starców, zwierzęta.
Nie nakazywał kraść i zagarniać terenów.
Nie wyróżniał żadnych swoich dzieci w ten sposób, że były szczególnie wybrane.

Widząc, że Bóg jest doskonały, sama też chcę zmierzać w tym kierunku.
Jednak moja moralność nie jest już podyktowana nagrodą lub karą.
O nie.
Moralne prowadzenie się pod groźbą nagrody lub kary nie można w ogóle nazwać moralnością.
Moralny człowiek to taki, który czyni dobro bezinteresownie.
O takiej moralności wspominał także Jezus w wielu miejscach.
ST nie uczył tego, czego uczył Jezus, a jeszcze stawał się środkiem do większej brutalizacji życia.

Jedno jest pewne.
Jesteśmy my i Bóg.
Bóg, jakiego jesteśmy w stanie pojąć indywidualnie.
Kochać go bez strachu, bez sztucznego posłuszeństwa tylko dla nagrody życia wiecznego.
Ja nie muszę tłumaczyć Boga dlaczego komuś kazał zabijać, bo ja wiem, że Bóg jest doskonałą miłością, nie jest człowiekiem niedoskonałym i niczego takiego nie robił o czym piszą tamci ludzie.

Czy dzisiaj jak jeden kraj napadnie na drugi, pod pretekstem, że tamtem ma złą religię i powie, że tak mu nakazuje Bóg to uwierzysz?
To co, tylko kiedyś Bóg namawiał do takich rzeczy, a teraz już nie?

Ja mam prawo Nike do swoich wewnętrznych przekonań.
Obserwuję naturę, słucham swojego sumienia, doświadczenia, poprzez które Bóg pokazuje niemal wszystko.
Ta natura, te prawa i to doświadczenie towarzyszyło ludziom od początku ich istnienia, dlatego to jest biblią ludzkości, a nie księga powstała w określonym czasie, dla określonego narodu i na określonym terenie.

A co z ludźmi wychowanymi w innym wyznaniu?
Oni również mają swoje teologie i również uważają je za słuszne i nie ma żadnych i to nie tylko racjonalnych czy logicznych podstaw aby tego nie dostrzegać lub ignorować.

Albo ufam Bogu i sobie, rozumowi, który mam od tego Boga, sumieniu, które mam również od Boga albo fantazjom innych ludzi co do widzenia przez nich życia i przyszłości.
Czasami nawet nie fantazjom, a kłamstwom, które służą im do określonego celu.
W ramach samego tylko chrześcijaństwa jest około 6000 różnych odłamów.
I kto ma rację?
Wszystko to ludzkie twory, dogmaty, stanowiska, organizacje.

Bóg natomiast istnieje, ale wykracza poza ludzką definicję.
Na podstawie choćby struktury świata mówię o tym Bogu.
Musi to być jakaś wyższa siła, wyższa inteligencja.
Ale do końca nie wiem jaka.

Nie mówię o Bogu w szczegółach, gdyż każdy stwierdzony wniosek musi mieć racjonalne wyjaśnienie.
Jeśli nie mam racjonalnych wyjaśnień nie zmyślam, nie wmawiam sobie niczego.
Prawdziwy, właściwie rozumiany chrystianizm nie jest żadną nową religią, lecz tą, którą Bóg już na początku świata wszczepił w serca ludzkie.

Prawdziwym objawieniem są dla człowieka prawa natury i to co ludzi doświadcza.
A takie objawienie może być dane każdemu, niezależnie od czasu, miejsca zamieszkania, czy koloru skóry.
Do takiego objawienia niepotrzebni są żadni starożytni ludzie, pośrednicy, czy kasta kapłańska, a jedynie ludzka percepcja.

I być może Bóg chociaż nie do końca poznany, ale mądry i sprawiedliwy, bo stworzył tak precyzyjny świat doceni wysiłek tych, którzy dążyli do doskonałości, wyrażanejwłaśnie w poszanowaniu drugiego człowieka.

Bóg jest na tyle doskonały i sprawiedliwy, że nie mógł preferować jednego narodu, a z drugiego zrobić mięso armatnie.
I uszanuj Nike to, że ja nie wierzę w takiego ludzkiego Boga z wszystkimi ludzkimi cechami.

W branie dziewic po zabiciu rodziców owych kobiet i wbrew ich woli też nie wierzę, jakoby działo się to na polecenie Stwórcy.
_________________
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.
Ostatnio zmieniony przez Manna z nieba 2015-01-31, 00:17, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2015-01-31, 00:13   

nike napisał/a:
RN napisał/a:
Dlaczego Mojżesz, czy nawet Jezus nie objawił się aborygenom, Słowianom, Majom, Chińczykom i wielu innym.
Jak to wytłumaczysz :?:

To pytanie nie do mnie chyba jest. Tylko do Boga.


Mnie o co innego chodzi.
Ja nie rozpatruje tego w ten sposób, że Bóg objawił się Żydom, bo ich wybrał, a mógł przecież wybrać jakiś inny naród.
Dla mnie właśnie to, że ten Bóg nie objawił się wszystkim innym w taki sposób jak Żydom , czyni całe objawienie podejrzane. Nie wnikam tu już w zasadność przedstawionych w tym ''objawieniu'' nauk i nakazów. Sam brak zainteresowania innymi narodami jest niezwykle podejrzany. Niestety, ale chrześcijaństwo, ani judaizm nie radzi sobie z tym pytaniem.
Jak Bóg będąc ''Ojcem wszystkich'' mógł zupełnie nie pamiętać o ogromnej większości swoich stworzeń, nie mówiąc już o tym, że niektórych traktował niemal jak przeszkodę.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2015-01-31, 00:26   

Manno ale dużo napisałaś, nie wiem na który akapit ci odpowiedzieć. Wygadana widzę jesteś nieźle.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Manna z nieba 


Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 304 razy
Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 3454
Wysłany: 2015-01-31, 00:28   

nike napisał/a:
Manno ale dużo napisałaś, nie wiem na który akapit ci odpowiedzieć. Wygadana widzę jesteś nieźle.

Nie musisz odpowiadać :-)
Wystarczy, że nie będziesz straszyła Bogiem :-)
Wystarczy, że nie pozwolisz, by na Twoim forum było pisane o nas w sposób uwłaczający godności człowieka.
Manna- z piekła rodem, heretyczka, furiatka, chora.
Z góry dziękuję.
_________________
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2015-01-31, 00:33   

Anna01 napisał/a:
Nike, cały czas piszemy o tym , że Bóg nigdy nie kazał gwałcić, zabijać i niszczyć.
Jesteśmy za Bogiem, a nie przeciwko Niemu.
Przeciwko Bogu byli ludzie, którzy łamali Jego Prawo-Dekalog.

Acha prawo więc było dobre tak? A kto to prawo napisał w Biblii, chyba Mojżesz, więc skąd wiesz,ze dobre, skoro Księgę Liczb tez napisał Mojżesz a jest bardzo zła, w waszych oczach?
Przecież to Mojżesz wydał takie zarządzenie,żeby zabrać młode dziewczęta z wierszu 31:18.
Bo tak mu rozkazał Bóg, warto pomyśleć.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2015-01-31, 00:44   

Manna z nieba napisał/a:


Wole ufać sobie, rozumowi, który mam od Boga, sumieniu, które mam od Niego.
Każdy ma prawo do swoich wewnętrznych przekonań.
Obserwuję naturę, słucham swojego sumienia, doświadczenia, poprzez które Bóg nam pokazuje niemal wszystko :-)

Ta natura, te prawa i to doświadczenie towarzyszyło ludziom od początku ich istnienia, dlatego to jest ''biblią'' ludzkości, a nie księga powstała w określonym czasie, dla określonego narodu i na określonym terenie.


Sam miód wylałaś teraz na moje serce :-)
100 proc zgody.
Takie podejście do zagadnienia nazywa się ''wiarą naturalną - religią naturalną''. Człowiek jako Boże stworzenie, poprzez własne ( ale także innych ludzi ) doświadczenia życiowe ( empiryzm ) odpowiedzialny jest przed Bogiem, a Bóg daje w ten sposób dowód na łączność z człowiekiem. Do tego wszystkiego dochodzi zdrowy ludzki rozum, który ma być sędzią w odbiorze owej empirii od Boga i sumienie, które powinno być etycznym instynktem człowieka.
Przy takim założeniu, nie jest nawet ważne ile czasu istnieje człowiek, bowiem czy to jest tysiąc, czy milion lat, to zawsze ta łączność na linii człowiek - Bóg istniała.
W takiej sytuacji staje się jasne, że ani rasa, ani czas, ani miejsce zamieszkania nie są istotne - Duch Wszechświata przenika wszystkich i wszędzie.

Łatwo też zauważyć, że takie nastawienie do spraw religijnych usuwa wszelkie pośrednictwo pomiędzy człowiekiem a Bogiem, które potworzyły na przestrzeni czasu zinstytucjonalizowane religie.
Nie ma więc potrzeby pośrednictwa kapłana, pastora, biskupa, papieża, proroków, czy nawet tzw. ''świętych'' tekstów.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
veteran

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 04 Wrz 2014
Posty: 789
Wysłany: 2015-01-31, 09:43   

RN napisał/a:

Dla mnie właśnie to, że ten Bóg nie objawił się wszystkim innym w taki sposób jak Żydom , czyni całe objawienie podejrzane. Nie wnikam tu już w zasadność przedstawionych w tym ''objawieniu'' nauk i nakazów. Sam brak zainteresowania innymi narodami jest niezwykle podejrzany. Niestety, ale chrześcijaństwo, ani judaizm nie radzi sobie z tym pytaniem.
Jak Bóg będąc ''Ojcem wszystkich'' mógł zupełnie nie pamiętać o ogromnej większości swoich stworzeń, nie mówiąc już o tym, że niektórych traktował niemal jak przeszkodę.


Przeciwniku BOGA, BÓG nie zapomniał o ani jednym swoim stworzeniu, ani jednym a ty bezczelnie kłamiesz.

Przeciwniku BOGA, BOŻE WCIELENIE było jednorazowym aktem i nie mogło z oczywistych względów zostać wykonane inaczej niż zostało wykonane.

Nie masz krzty wstydu pisać takie rzeczy. Pamiętaj że CHRYSTUS JEZUS unicestwi swoich przeciwników JEDNYM TCHNIENIEM.
_________________
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)
 
 
veteran

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 04 Wrz 2014
Posty: 789
Wysłany: 2015-01-31, 11:53   

Manna z nieba napisał/a:

Dlaczego straszysz kogokolwiek karą boską?
Kto dał Ci do tego prawo, by pisać, że Bóg nam coś zrobi?


Głoszenie SĄDU BOŻEGO i kary za grzech jest cześcią poselstwa które sprawują UCZNIOWIE CHRYSTUSA JEZUSA.
Nie mamy do czynienia ze straszeniem ale obwieszczamy z WOLI BOŻEJ co nastąpi.
Dla tych co odrzucają CHRYSTUSA JEZUSA czeka śmierć, ci umrą w grzechach swoich.
_________________
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12