Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyjaśnianianie pewnych nieścisłosci
Autor Wiadomość
Anna01 

Wyznanie: Deizm
Pomogła: 286 razy
Wysłany: 2015-01-31, 12:07   

veteran napisał/a:
RN napisał/a:

Dla mnie właśnie to, że ten Bóg nie objawił się wszystkim innym w taki sposób jak Żydom , czyni całe objawienie podejrzane. Nie wnikam tu już w zasadność przedstawionych w tym ''objawieniu'' nauk i nakazów. Sam brak zainteresowania innymi narodami jest niezwykle podejrzany. Niestety, ale chrześcijaństwo, ani judaizm nie radzi sobie z tym pytaniem.
Jak Bóg będąc ''Ojcem wszystkich'' mógł zupełnie nie pamiętać o ogromnej większości swoich stworzeń, nie mówiąc już o tym, że niektórych traktował niemal jak przeszkodę.

Przeciwniku BOGA, BÓG nie zapomniał o ani jednym swoim stworzeniu, ani jednym a ty bezczelnie kłamiesz.

Przeciwniku BOGA, BOŻE WCIELENIE było jednorazowym aktem i nie mogło z oczywistych względów zostać wykonane inaczej niż zostało wykonane.

Nie masz krzty wstydu pisać takie rzeczy. Pamiętaj że CHRYSTUS JEZUS unicestwi swoich przeciwników JEDNYM TCHNIENIEM.

Warto by było doprecyzować , iż Jezusa uważasz za wcielenie boga ST.
I jeszcze raz powtórzę, że nikt tu nie jest przeciwnikiem Boga i Jezusa !
Jedynie co niektórzy przeciwstawiają się OBRAZOWI Boga jaki został wykreowany przez jeden naród; do czego doszedł ten naród dobrze wiemy.
Moim zdaniem Jezus również takiemu obrazowi się przeciwstawiał.
Rzym. 13:10

waldek S

Wyznanie: Chrześcijanin
Wysłany: 2015-01-31, 12:45   

RN
Cytat:

waldek S napisał/a:
RN
Cytat:
Wiesz co Waldemar. Wstydziłbym się bronić takiego Boga.

Wstydzić to ty się powinieneś, że musisz wypisywać takie głupoty.
Ja ze swojego Boga to jestem dumny drogi przyjacielu, ponieważ oddał za moje zbawienie swoje życie.
Ty znasz kogoś kto za ciebie oddałby życie?

Zdaje się, ze uważasz Jezusa za swojego zbawcę, który kazał nadstawiać policzek i nie opierać się złu, a jednocześnie dążysz do usprawiedliwiania wizerunku starotestamentowego Boga. Na szczęście to tylko wizerunek.

Tak właśnie uważam, że Pan Jezus jest zbawcą mnie i każdego innego człowieka, tylko taki człowiek musi tego chcieć!
Ty niestety nie poznałeś Syna to skąd będziesz znał Ojca?
Cytat:
(9) Odpowiedział mu Jezus: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział, widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca?
(10) Czy nie wierzysz, że jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie? Słowa, które do was mówię, nie od siebie mówię, ale Ojciec, który jest we mnie, wykonuje dzieła swoje.
(11) Wierzcie mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie; a jeśliby tak nie było, to dla samych uczynków wierzcie. EJ 14

RN 

Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Wysłany: 2015-01-31, 12:47   

veteran napisał/a:

Przeciwniku BOGA, BÓG nie zapomniał o ani jednym swoim stworzeniu, ani jednym a ty bezczelnie kłamiesz.

W świetle cytatów ze ST. to Twoje zapewnienie ma taką wartość, jak i te Twoje linki z kazaniami, czyli dużo słów i gestykulacji, a żadnej przekonywującej treści.

veteran napisał/a:

Przeciwniku BOGA, BOŻE WCIELENIE było jednorazowym aktem i nie mogło z oczywistych względów zostać wykonane inaczej niż zostało wykonane.

Oczywiście, że tak. Wszystko zostało klarownie wyjaśnione w słowach ja i Ojciec jesteśmy jedno, a nawet Ojciec jest większy ode mnie.

veteran napisał/a:

Nie masz krzty wstydu pisać takie rzeczy. Pamiętaj że CHRYSTUS JEZUS unicestwi swoich przeciwników JEDNYM TCHNIENIEM.

Dla Ciebie i wielu biblijnie wierzących największą radością będzie to unicestwianie inaczej wierzących niż Wy. To pewnie będzie większa radość, niż Wasze rzekome zbawienie.
Ostatnio zmieniony przez Anna01 2015-01-31, 13:04, w całości zmieniany 1 raz  

waldek S

Wysłany: 2015-01-31, 12:57   

Manna z nieba
Cytat:
A teraz zmykasz.

Ja nie zmykam…, tylko już nie mam sił na odpisywanie na różnego rodzaju insynuacje.
Widzę zmianę na lepsze w twoim awatarze, całkiem ładna kobieta z ciebie, jeżeli to jest twoja fotka.
Tylko widzę, że lubisz ciągle na czymś siedzieć, jak nie na miotle to na pomoście.

Wnikliwy

Wysłany: 2015-01-31, 13:10   

RN - Inaczej wierzących? Ty raczej nie zaliczasz się do inaczej wierzących. :-D

nike 

Pomogła: 135 razy
Wysłany: 2015-01-31, 13:10   

Manna z nieba napisał/a:
I uszanuj Nike to, że ja nie wierzę w takiego ludzkiego Boga z wszystkimi ludzkimi cechami.

Ja nie wiem po co ty się wypowiadasz i to jako adwokat, przecież do ciebie ja nie kierowałam moich postów i nie z tobą akurat w tych postach rozmawiam.

waldek S

Wysłany: 2015-01-31, 13:33   

Anna01
Cytat:
Waldemarze S

To jest Prawo Boga Najwyższego !
I własnie za głoszenie tego Prawa Jezus oddał życie !

Pokaż mi chociażby jeden werset, w który Jezus usprawiedliwiał zabijanie niemowląt lub kogokolwiek ! Nawet wroga !

Żebyś znała Syna to poznałabyś Ojca, niestety nie jest ci to dane od Boga, jak widzę!

Powiem w skrócie ponieważ jest to temat na inny watek, którego podejrzewam, że nie zrozumiesz, chociaż może?
Wiec, tak drastyczne kroki musiał podjąć Pan Bóg z względu na ochronę linii rodowej Jezusa, w innym wypadku Izraelici rozmyliby się w narodach pogańskich lub zostaliby wymordowani przez pogan z podpuszczenia diabła – i wtedy gdzie i jak miałby się narodzić nasz Zbawiciel?
Jeżeli niebyło by Zbawiciela to niema i zbawienia – chociaż ja wieżę, że Bóg znalazłby inny sposób żeby nas zbawić.

To Pan Bóg z miłości do nas ludzi musiał tak zareagować, to dla nas i dla naszej możliwości życia w raju musiał to czynić.
Nasz Stwórca niema upodobania w zabijani lub niszczeniu czegokolwiek.
Nasz Stwórca – stwarza – stwarza – stwarza – życie!!!
To my ludzie i diabeł zmusiliśmy Go do tego, dlatego, że jesteśmy Jego dziećmi i musiał nas chronić przed diabłem i przed samymi sobą!!!
Tak po krótce to się przedstawia droga Pani.
.........................

Dodam jeszcze, że jak wykupienie nas przez Pana Jezusa się wypełniło to Pan Bóg pokazał nam Swoją prawdziwą nie wymuszona twarz w postaci Swojego Syna Jezusa Chrystusa i Jego nauk które są tak piękne i tak przepełnione miłością do nas ludzi.
Jezus Chrystus - To jest Prawdziwa Twarz Boga!!!
Tu trzeba znać Syna, żeby móc zrozumieć postępowanie Ojca!!!

Anna01 

Wyznanie: Deizm
Pomogła: 286 razy
Wysłany: 2015-01-31, 13:56   

waldek S napisał/a:
Jezus Chrystus - To jest Prawdziwa Twarz Boga!!!

Też tak myślę ! Jestem tego nawet pewna !
Niestety skutecznie przez setki lat ukrywano tą Prawdziwą Twarz.
Rzym. 13:10

veteran

Wysłany: 2015-01-31, 17:51   

RN napisał/a:
veteran napisał/a:

W świetle cytatów ze ST. to Twoje zapewnienie ma taką wartość, jak i te Twoje linki z kazaniami, czyli dużo słów i gestykulacji, a żadnej przekonywującej treści.

veteran napisał/a:

Dla Ciebie i wielu biblijnie wierzących największą radością będzie to unicestwianie inaczej wierzących niż Wy. To pewnie będzie większa radość, niż Wasze rzekome zbawienie.

Dlaczego nie ma dla ciebie przekonującej treści?
Dlatego że odrzucasz CHRYSTUSA JEZUSA.
BÓG cię nie zmusza i masz możliwość odrzucić BOŻĄ OFERTĘ ŻYCIA ale ty będąc świadomym konsekwencji wybierasz zatracenie.
Oczywiście masz wciąż szansę.
Niezmierzona jest ŁASKA BOŻA i oby CHRYSTUS JEZUS poruszyl cię.
Obyś otworzył CHRYSTUSOWI JEZUSOWI drzwi do swego serca a ON obdarzy cię SWYM DUCHEM, da nowe zycie i będzie przemieniał na JEGO PODOBIEŃSTWO.
Pomodlę się o ciebie abyś w CHRYSTUSIE JEZUSIE odnalazł ZBAWICIELA, OJCA, abyś wszedł do BOŻEJ RODZINY.

Co do drugiego twojego zdania to poniekąd już odpowiedziałem. Wielką radością zarówno w niebie jak i tu na ziemi będzie twoje nawrócenie. Ani BÓG, ani ja ani nikt inny nie chce żebyś ty lub ktokolwiek inny został unicestwiony ale kto nie pojedna się z BOGIEM w CHRYSTUSIE JEZUSIE zamiast żywota wiecznego otrzyma zasłużoną karę, śmierć.

Ps. 40:18
18. Jamci wprawdzie ubogi i nędzny; aleć PAN myśli o mnie. TYŚ jest pomocnikiem moim i wybawicielem moim; BOŻE mój! nie omieszkujże.
(BG)

Anowi 

Pomogła: 121 razy
Wysłany: 2015-01-31, 21:08   

ShadowLady86 napisał/a:
To, że Izraelowi się podpić Babilonu nie udało, to już inna sprawa i nie zmienia to faktu, że przyzwolenie Boga mieli. Taką wizję miał przynajmniej Izajasz.

podpili Babilończyków, którzy tak się spili, że bramy stały otworem

Anowi 

Wysłany: 2015-01-31, 21:13   

RN napisał/a:
Poza tym jak Ci się tutaj coś nie podoba, to ja Ci mogę pomóc opuścić ten rewir.

mamy łapać kamienie?

Anowi 

Wysłany: 2015-01-31, 21:21   

RN napisał/a:
Tutaj kolejny werset o przyzwoleniu na gwałty.

Za 14:2 bp "Zgromadzę wszystkie narody do bitwy o Jerozolimę. Miasto zostanie zdobyte, domy splądrowane, kobiety zgwałcone, a pół miasta pójdzie na wygnanie; jednak pozostali mieszkańcy nie będą z miasta wygnani."

o jakim Ty piszesz przyzwoleniu? To Izraelki będą zgwałcone (przez Rzymian)

(Zach 14:1) Oto nadejdzie dla Pana dzień, kiedy twoje bogactwa rozdzielać będą u ciebie. (2) Wszystkie ludy zgromadzę do walki z Jerozolimą; miasto zostanie zdobyte, domy zrabowane, kobiety zhańbione; połowa miasta pójdzie na wygnanie, jednak Reszta mieszkańców nie ulegnie zagładzie.

Manna z nieba 

Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 299 razy
Wysłany: 2015-01-31, 21:40   

waldek S napisał/a:
Manna z nieba
Cytat:
A teraz zmykasz.

Ja nie zmykam…, tylko już nie mam sił na odpisywanie na różnego rodzaju insynuacje.
Widzę zmianę na lepsze w twoim awatarze, całkiem ładna kobieta z ciebie, jeżeli to jest twoja fotka.
Tylko widzę, że lubisz ciągle na czymś siedzieć, jak nie na miotle to na pomoście.

Dziękuję bardzo za miłe słowa :-)
Czarownica i miotła coś symbolizowały.
Gdybym urodziła się w średniowieczu to już dawno spłonęłabym na stosie z woli kochających Boga i ludzi ówczesnych chrześcijan :-)
Stąd mój avatar.

Zmieniłam, bo zrozumiałam, że żadne aluzje, metafory nie mają jednak sensu :-)
Stwórca zna swoje stworzenia i wie jaka jestem, w sumie to jest dla mnie najważniejsze.
Ludzie niech straszą, odgrażają się, występują w roli adwokatów jedynie słusznych spraw.
Już mnie takie postępowanie nie rani.
Dzięki Bogu :-)

Manna z nieba 

Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 299 razy
Wysłany: 2015-01-31, 21:41   

veteran napisał/a:
Przeciwniku BOGA

Ty zaś jesteś jak rozumiem adwokatem Boga?
A masz na potwierdzenie jakiś list uwierzytelniający?

Anowi 

Wysłany: 2015-01-31, 21:43   

Anna01 napisał/a:
Czy to Ciebie nigdy nie zastanowiło ?

Cytat:
Powt. Prawa 22

(28) Jeśli mężczyzna znajdzie młodą kobietę - dziewicę niezaślubioną - pochwyci ją i śpi z nią, a znajdą ich, (29) odda ten mężczyzna, który z nią spał, ojcu młodej kobiety pięćdziesiąt syklów srebra i zostanie ona jego żoną. Za to, że jej gwałt zadał, nie będzie jej mógł porzucić przez całe swe życie.

Czy to nie świadczy o tym, że dziewictwo było szanowane? Każdy chłopak zdawał sobie sprawę, że jeśli nie zapanuje nad chucią to o dziewicę, którą zniewoli będzie musiał całe swoje życie się troszczyć? I co wtedy z tą, w której się podkochiwał a nie miał śmiałości o rękę prosić?

Popatrzcie na Prawo - duchem

To tak jak w prawie "oko za oko" - nie będę wyłupywał bo i mnie wyłupią.

Odpowiedz do tematu