Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakres działania i możliwości diabła
Autor Wiadomość
viktor 
z duchem wiary

Wysłany: 2015-03-03, 00:04   

efroni napisał/a:
viktor napisał/a:

Czy ty mówisz że przed stworzeniem świata i człowieka Bóg wiedział że będzie grzech?

Pozdrawiam.
Viktor

Tak , tak mówię .
Zanim powiedział "niech się stanie" już znał koniec wszystkiego
tak i Ty zanim wybudujesz dom już masz w głowie jego szczegółowy obraz

Witam.

Zgadzam się.
Nawet chłopisko na wsi, gdy staje sie kreatorem obory i do jego trzeźwej jeszcze świadomości trafi w końcu, że się sam z pionu odchylił i obora jego też. To przejęty bojaźnią o los rzeźnej trzódki szybko otrzeźwieje i zatrzyma choćby w kalesonach dalsze postępy błednego działania. Nie będzie liczył na to, że jego trzódka nauczy się trzymać ściany w pionie. Nie pociągnie jej do odpowiedzialności, że z nieba dach na ryj spadł.

Chłopisko wykaże się trzeźwym rozsądkiem - a Stworzyciel?!

Przecież w świecie człowieka ,gdy ktoś zapragnie coś zrobić to nim to zrobi musi liczyć się z konsekwencjami dla siebie i dla innych. Tylko dziecko lub chora psychicznie osoba nie może być pociągnieta do pełnych konsekwencji za swój czyn. Karane prawnie jest spychanie odpowiedzialności za swoje dzieła na kogoś innego. Tak jest w świecie człowieka.

Ale co zrobić ze Stwórcą gdy zaplanował jak sam mowisz, a później wprawił w ruch swój odwieczny plan i wykonał swoje zamierzenia?
Konsekwencje poniósł nie Stwórca lecz najpierw człowiek, a później Jego Syn.
Do dziś człowiek cierpi z powodu wadliwości Stwórcy i jego przemyślanego z poczatku stworzenia.

Gdy inżynier zaprojektuje most to później sam w czasie testów pod nim stoi.
Ale to człowiek tam pod nie swój most ,,został postawiony" a później Syn Boga jako następny.
Do dziś nie ma dowodu że Stwórca pod tym mostem stanął choćby raz.
Więc paskudnym architektem domu dla człowieka jest Stwórca, przecież dom się człowiekowi wali na głowę od początku stworzenia.

Jest napisane: ...Lepiej by mu było aby się nie narodził... takie słowa powiedział Syn Boga.
Dzisiaj po tylu cierpieniach należy tak samo podsumować architekta tego wszechświata.

Pozdrawiam ewangelicznie.
Viktor

efroni 

Wysłany: 2015-03-03, 19:00   

viktor

Cytat:
Ale co zrobić ze Stwórcą gdy zaplanował jak sam mowisz, a później wprawił w ruch swój odwieczny plan i wykonał swoje zamierzenia?
Konsekwencje poniósł nie Stwórca lecz najpierw człowiek, a później Jego Syn.
Do dziś człowiek cierpi z powodu wadliwości Stwórcy i jego przemyślanego z poczatku stworzenia.

Twoje myślenie jest jak myślenie podlotka a nie jak mężczyzny
który mężnie bierze na klatę konsekwencje swoich czynów

Sam z własnej , nieprzymuszonej woli skonsumowałeś zakazany owoc
ale to Stwórca ma ponieść konsekwencje TWOICH czynów ?

Położył przed tobą dobro i zło i jeszcze ci powiedział wybierz dobro , dobrze ci radzę ,
ale ty wybrałeś zło .To Jego wina że tak wybrałeś ?

Co miał uczynić ? Położyć przed tobą tylko dobro ?
Miałbyś wtedy możliwość wyboru ?
Co wtedy z twoją wolną wolą ? Z twoją wolnością ?

Oto niewolnik dobra , bez możliwości wyboru .

Stworzył cię choć wiedział że zgrzeszysz ale zobaczył też koniec wszystkiego
że w ostatecznym rozrachunku to wszystko i tak wyjdzie ci na dobre .
Jesteś jaki jesteś . Skacz z radości że obdarzył cię życiem , istnieniem , że żyjesz
że jesteś i weź mężnie na klatę , jak prawdziwy mężczyzna , swoja winę na siebie
i ponieś konsekwencje swoich czynów a On ci pomoże się z tego wykaraskać .

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

viktor 
z duchem wiary

Wysłany: 2015-03-03, 20:24   

Witam.

Efroni

Mnie w Edenie nie było więc nie mam co brać na klatę
Przecież chrześcijanie mówią że od becika już się jest grzesznym, więc gdzie tu wolny wybór?
Rodzi się człowiek jako niewolnik grzechu, więc jakie dobro ma każdy z nas do wyboru?

Efroni pomyśl jak choćby wspomniane chłopisko
Starzy ludzie którym nie zwietrzal umysł mowili: myślenie nie boli.

Pozdrawiam.
Viktor

Manna z nieba 

Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 299 razy
Wysłany: 2015-03-03, 20:37   

viktor napisał/a:
Przecież chrześcijanie mówią że od becika już się jest grzesznym, więc gdzie tu wolny wybór?

Odpowiedzialność dziedziczna i do tego zbiorowa.

efroni 

Wysłany: 2015-03-04, 18:34   

viktor napisał/a:
Witam.

Efroni

Mnie w Edenie nie było więc nie mam co brać na klatę
Rodzi się człowiek jako niewolnik grzechu, więc jakie dobro ma każdy z nas do wyboru?

Efroni pomyśl jak choćby wspomniane chłopisko
Starzy ludzie którym nie zwietrzal umysł mowili: myślenie nie boli.

Pozdrawiam.
Viktor

Nie byłeś ale mówisz dokladnie tak samo jak Człowiek [ po hebrajsku Adam]

"Niewiasta, którą umieściłeś przy mnie, ona to dała mi z drzewa, i jadłem"
Gdybyś jej nie umieścił przy mnie to bym nie zgrzeszył i nadal byłbym Twoim wiernym ogrodnikiem i nadal jadłbym tylko owoce z drzew z których mi wskazałeś i nie zgrzeszyłbym a tak umieściłeś ją przy mnie a ona mi dała i jadłem co mi dała . To Twoja wina , nie moja .

Piszesz ;"Przecież chrześcijanie mówią że od becika już się jest grzesznym, więc gdzie tu wolny wybór?"
Napisano ; "dzikim osłem rodzi się każdy człowiek" a to znaczy ze egoistą rodzi się każdy człowiek i to jest najprawdziwsza prawda a grzechem jest to ze
dano ci wszystko byś okiełznał tego swego dzikiego osła i abyś nim kierował a nie on tobą ,ale ty nie korzystasz z Tory tzn. że wskazówek , pouczeń , nauki Bożej .

Odrzucasz dobre rady , odrzucasz Słowo Boże , które cie poucza
jak wybrać DOBRO i jak nie być niewolnikiem egoizmu ,
a ty , uparty osioł [bez urazy , każdy tak ma bo każdy jest egoistą ]
mówisz jak mam wybrać dobro skoro trzyma mnie się zło i właśnie to
odrzucanie Słowa Bożego jako dobrych rad jest największym grzechem .

Skorzystanie z dobrych rad to twój wybór na wybranie DOBRA a nie powiedzenie sobie ; takim się urodziłem , takim jestem i nikt mi nie będzie mówić
jaki mam być i jak mam żyć
.

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

viktor 
z duchem wiary

Wysłany: 2015-03-04, 22:34   

Manna z nieba napisał/a:
viktor napisał/a:

Odpowiedzialność dziedziczna i do tego zbiorowa.

Witam.
Manno.
Komuniści i faszyści stosowali taką odpowiedzialność.

Pozdrawiam.
Viktor.

viktor 
z duchem wiary

Wysłany: 2015-03-06, 20:54   

Witam.

Cytat:
a ty, uparty osioł [bez urazy , każdy tak ma bo każdy jest egoistą ]...
...mówisz jak mam wybrać dobro skoro trzyma mnie się zło i właśnie to odrzucanie Słowa Bożego jako dobrych rad jest największym grzechem .

Cóż to jest za pomyślunek?
Mocno gębne to, a jak obyte w znajomości wszelkich grzechów.
Może byc to przykładem meskiego odpowiednika - ciotek klotek.

Poznając kogoś podobnego z przyjemnością wychodzi sie za drzwi zborów i kosciołów odetchnąć i to na zawsze, od takich kościelnych cymesów.
Zaślinią ci koszulę swymi wyznaniami - jak oni są grzeszni, a gdy sie nieostroznie zatrzymasz przy nich, będą sami za ciebie mówić jakiś ty grzeszny.
Chrystus bedzie im jak wyblakła naklejka na zdezelowanym samochodzie, bo krewni już dawno zepchnęli ich ze swej drogi w przydrozne krzaki.
Obyś tylko przyznawał im rację i główka kiwał przytakująco,

Bożeś ty drogi ten typ tak ma. Jest to gatunek nieśmiertelnie upierdliwy i prawdziwy krzyż pański, za którego znoszenie otrzymasz zbawienie jako pierwszy.

To ich życiowe wygrzeszenie będzie im służyc do włażenia z buciorami w czyjeś osobiste życie i wgapiania się w czyjeś prywatne sprawy.
Bedą to robić na zasadzie brat / kumpel w Chrystusie. A ich siwy łeb wystarczy im za przyzwolenie do zatruwania życia każdemu kogo przydybią, lub temu kto z grzeczności wytrzyma ich religijne ględzenie.

Ich miniona młodość jest obrzydliwie paskudna, więc będą przestrzegać młodzież przed sobie doskonale znanymi grzechami, na które są już za starzy.

Pozdrawiam z wigorem.
Viktor

Manna z nieba 

Wysłany: 2015-03-06, 23:15   

viktor napisał/a:
Ich miniona młodość jest obrzydliwie paskudna, więc będą przestrzegać młodzież przed sobie doskonale znanymi grzechami, na które są już za starzy.

:-D :-P

efroni 

Wysłany: 2015-03-07, 13:55   

Aby poznano od wschodu słońca oraz od jego zachodu, że nie ma nikogo oprócz Mnie; Ja jestem WIEKUISTY i nie ma innego. Ja jestem tym, co przygotowuje światło oraz wytwarza ciemność, co sprawia dobro oraz formuje zło [ też ; występek, krzywdę, ból, cierpienie] – Ja, WIEKUISTY to wszystko czynię.(Iz 45, 6-7)

Wszystko co istnieje pochodzi od JEDYNEGO , WSZECHMOGĄCEGO , WIEKUISTEGO BOGA -
i to jest własnie monoteizm a jeżeli wszystko to i możliwość czynienia zła przez człowieka
[po hebrajsku adama].

Zło pochodzi z niebios , choć Jedyny zła nie stworzył , oto stoi przed tobą dobro i zło
a wybór należy do ciebie .

Cokolwiek napiszesz viktorze będzie to zawsze promocją twego egoizmu

Ja piszę z pozycji obserwatora , który już ma świadomość , że jest egoistą
i który przyznał się do tego , sam przed sobą i przed innymi i dlatego jest mi
łatwiej o tym pisać , tak jak łatwiej jest mówić uzależnionemu o swoim uzależnieniu
gdy sobie uświadomi że jest uzależniony i gdy się do tego przyzna sam przed sobą i przed innymi

aby tak mają

efroni 

Wysłany: 2015-03-07, 18:47   

Temat tego wątku powinien być inny ; Zakres działania i możliwości egoizmu ,
bo największym złem , najbardziej demonicznym , najbardziej zbrodniczym
z egoizmów człowieka jest żądza władzy i mamony , te dwie żądze
są nierozerwalnie ze sobą związane , bardziej niż mąż i żona .

To mamona rządzi światem

„Człowieczeństwo, moi panowie, podporządkowane jest giełdzie milionerów, jeśli ktoś rozporządza takim kapitałem jak mój, stać go na stworzenie sobie własnego ładu świata. Świat zrobił ze mnie dziwkę, teraz ja zrobię z niego burdel. Kto nie może bulić, a pragnie uczestniczyć w rozkoszach życia, ten musi zgiąć kark. Wy pragniecie uczestniczyć w rozkoszach życia. Uczciwy jest tylko ten kto płaci. […]” - cytat z „Wizyty starszej pani” Friedrich’a Drrenmatt .

"Raport helsińskiego World Institute for Development Economics Research of the United Nations University – UNU-WIDER stwierdza, że bogactwo świata, wliczając w to nieruchomości i zasoby finansowe, jest rozłożone coraz bardziej nierównomiernie. Najbogatsze osoby zamieszkujące Europę, Amerykę Północną i niektóre wysoko uprzemysłowione kraje Azji, posiadają prawie 90% całego bogactwa światowego."

85 NAJBOGATSZYCH OSÓB NA ZIEMI POSIADA TYLE CO POŁOWA POPULACJI

"....jeśli ktoś rozporządza takim kapitałem jak mój, stać go na stworzenie sobie własnego ładu świata."

Kilka cytatów z netu na temat ;Żądza władzy czyni z ludzi...
.... bogatych
...chciwych i złych
....zdolnymi do wszystkiego
....osoby, które nie cofną się przed niczym, aby ją zdobyć.Przez to, ludzie stają się bardziej przebiegli, sprytni i chciwi.
....potwory które nie patrzą na krzywdę innych
.....okrutnych bandziorów, ponieważ dążąc do swych celów,do władzy,wysokich stanowisk zapominają o najważniejszych wartościach moralnych.liczy sie dla nich tylko pieniadz,nie dobro,nie milosc,poważanie ani nawet lojalność nie myśla o krzywdach jakie wyrzadzaja innym bo są zaslepieni wladza!!!!!!!!!

Żądza władzy i mamony to prawdziwy diabeł i nie ma innego .

To przyczyna wszelkich wojen , okrucieństw i wszystkiego zła na tym świecie .

Cały ład , porządek , system światowy jest tak skonstruowany tak by chronić
mających władzę i mamonę .

Każdy kraj jest zadłużony , więc wszyscy siedzimy u bankierów w kieszeni.

Możemy się jakoś wyzwolić od tej żądzy władzy i mamony , od tego diabła ?

Rozwiązanie siłowe nie wchodzi w grę bo mają za sobą wojsko , policję ,
wymiar sprawiedliwości , wszystko , cały ład i porządek świata .

Zadajmy sami sobie pytanie ; Jaki jest sens naszego życia ?
i spróbujmy sami sobie na nie odpowiedzieć .

Zadajmy sobie pytanie ;
Kiedy człowiek jest szczęśliwy ? Czy nie wtedy gdy potrafi kochać i gdy jest kochany ?

Gdy potrafi kochać i gdy jest kochany to wystarczy mu kromka chleba i łyk wody by być szczęśliwym i to jest droga do wyzwolenia się spod władzy tego
wszędobylskiego DIABŁA , czyli żądnych władzy i mamony przywódców .

Kościół Boży należy budować od podstaw a nie wokół strzelistych wierz sięgających
Nieba , czyli wszelkiej maści przywódców duchowych ;kościół równy , braterski , mesjański czyli jeden za wszystkich , wszyscy za jednego .

Musimy , sami , od podstaw nauczyć się kochać drugiego człowieka tak jak
kochamy siebie , to było zadanie kościołów ale oni opętani żądzą władzy i mamony
nie wywiązali się z tego , ale jak mówi Pismo - tak miało być .

aby tak mają

Manna z nieba 

Wysłany: 2015-03-07, 21:05   

efroni napisał/a:

I jakież charakterystyczne to cechy dla religii.
Pazerność kapłanów religijnych.

Do tego przekonywanie człowieka, że samemu nie sposób czynić postępów w życiu duchowym.
W większości wypadków konieczne jest odbywanie tej drogi duchowej w konkretnej religii.
Albo Boga rzekomo możemy poznać przy pomocy wszelakich gazetek religijnych, które to poprawnie wytłumaczą wszystko.
Albo chrzest, albo sakramenty, albo kasa nam to zapewni :-D

DO wyboru do koloru, w zależności jaka to religia.

RN 

Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Wysłany: 2015-03-08, 01:44   

Posty dotyczące deizmu zostały przeniesione z tego tematu do tematu ''Deizm''..

efroni 

Wysłany: 2015-03-08, 12:01   

Manna z nieba napisał/a:
efroni napisał/a:

I jakież charakterystyczne to cechy dla religii.
Pazerność kapłanów religijnych.

Do tego przekonywanie człowieka, że samemu nie sposób czynić postępów w życiu duchowym.
W większości wypadków konieczne jest odbywanie tej drogi duchowej w konkretnej religii.
Albo Boga rzekomo możemy poznać przy pomocy wszelakich gazetek religijnych, które to poprawnie wytłumaczą wszystko.
Albo chrzest, albo sakramenty, albo kasa nam to zapewni :-D

DO wyboru do koloru, w zależności jaka to religia.

To przede-wszystkim cechy charakterystyczne tego świata a przecież powiedziano ; "Moje królestwo nie jest z tego świata .
Czy nie wiecie, że przyjaźń ze światem jest nieprzyjaźnią z Bogiem ?
Cóż bowiem na wspólnego sprawiedliwość z niesprawiedliwością?
Albo cóż ma wspólnego światło z ciemnością?
Albo jakaż jest wspólnota Mesjasza z Beliarem lub wierzącego z niewiernym?
Co wreszcie łączy świątynię Boga z bożkami?"

Natura tego świata jest taka że tu panuje dominacja jednego nad drugim
Wyższy panuje nad niższym a nad wyższym jeszcze wyższy a nad tym wyższym
jeszcze wyższy od niego a mamona i władza panuje nad wszystkimi .

Natomiast wspólnoty pierwszych chrześcijan zupełnie nie pasowały
do porządku tego świata , dlatego tak zaciekle były tępione i niszczone .
Prześladowania ustały dopiero gdy te wspólnoty zaczęły się wpasowywać
, wtapiać w struktury organizacyjne tego świata , w podległości , zależności ,
dominację i panowanie jednego nad drugim .
Świat się uspokoił i wszystko wróciło do normy .
Dzisiaj kościoły to organizacje z hierarchami , panami i władzami .

Ale przy końcu dni znowu powstaną ,tym razem oddolnie , takie same wspólnoty
jak na początku oparte na tej samej idei braterstwa , równości , jedności ,
mesjanizmu ["wszyscy wierzący byli blisko siebie oraz mieli wszystko wspólne.
Także sprzedawali posiadłości i majątki oraz rozdzielali je wszystkim,
według tego jak ktoś miał potrzebę.
A Pan codziennie przyłączał zgromadzeniu wybranych"
]
ale tym razem to przywódcy polityczni i kościelni [gog i magog]
zjednoczą się pospołu , razem , by ich zwalczyć , bo to znowu zagrozi porządkowi świata ,
więc "stanęli królowie ziemi, a przełożeni dali się zebrać na to samo, przeciw Panu i przeciwko Jego Pomazańcowi" i jego ludowi .

aby tak mają

efroni 

Wysłany: 2015-03-08, 15:32   

Manna z nieba napisał/a:

Cytat:

Tu akurat mają racje . Nie można się nauczyć jedności , braterstwa , dawania ,
współodpowiedzialności , mesjanizmu , kochania drugiego człowieka
jak siebie samego w pojedynkę , samemu .

Dwóch albo trzech niech się zbiera w imię moje a tych dwóch albo trzech
niech się łączy w dziesiątki a dziesiątki w setki a setki w tysiące
a tysiące w miliony .
Tylko tak mesjanizm może stać się nauka powszechną i tak może Mesjasz się objawić
pośród nas i królować .

aby tak mają

Odpowiedz do tematu