Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakres działania i możliwości diabła
Autor Wiadomość
waldek S

Wyznanie: Chrześcijanin
Wysłany: 2015-02-07, 12:36   

Efroni
Cytat:
Czy ten byt duchowy , stworzony przez Wszechmogącego , którego nazywasz "Diabeł" , "Szatan"może się Wszechmogącemu Bogu przeciwstawić ???

Oczywiście, że może!
Powiem ci więcej w wielkiej tajemnicy, że diabeł nawet się przeciwstawił Wszechmogącemu Bogu – ponieważ ma wolną wolę i wybrał przeciwstawienie się Bogu zamiast poddać się woli Boga.
W ostatecznym rozrachunku skończy tak jak każdy przeciwstawiający się Wszechmogącemu Bogu.
Cytat:
(10) A diabeł, który ich zwodził, został wrzucony do jeziora z ognia i siarki, gdzie znajduje się też zwierzę i fałszywy prorok, i będą dręczeni dniem i nocą na wieki wieków. Apo20.

efroni 

Wysłany: 2015-02-07, 13:34   

waldek S napisał/a:
Efroni
Cytat:
Czy ten byt duchowy , stworzony przez Wszechmogącego , którego nazywasz "Diabeł" , "Szatan"może się Wszechmogącemu Bogu przeciwstawić ???

Oczywiście, że może!
Powiem ci więcej w wielkiej tajemnicy, że diabeł nawet się przeciwstawił Wszechmogącemu Bogu – ponieważ ma wolną wolę i wybrał przeciwstawienie się Bogu zamiast poddać się woli Boga.
W ostatecznym rozrachunku skończy tak jak każdy przeciwstawiający się Wszechmogącemu Bogu.
Cytat:
(10) A diabeł, który ich zwodził, został wrzucony do jeziora z ognia i siarki, gdzie znajduje się też zwierzę i fałszywy prorok, i będą dręczeni dniem i nocą na wieki wieków. Apo20.

Byt stworzony przez Wszechmogącego może się przeciwstawić Wszechmogącemu ???
Wiesz co głosisz ?????
Toż to czyste bałwochwalstwo .

To nie żadna tajemnica , że się przeciwstawił a może nieskończenie Mądry , Wszechmogący Bóg z rozmysłem i celowo powołał do istnienia , piękny , doskonały byt który obdarzył
mocą i potęgą i wyniósł nad inne anielskie byty ?

Chcesz powiedzieć , że Bóg to tak marny psycholog , że nie miał zielonego pojęcia
co z takim wysokim wyniesieniem zrobi Syn Jutrzenki ??? a reakcja Syna Jutrzenki
była dla Boga pełnym zaskoczeniem ?

A jeżeli wiedział to dlaczego od razu go nie unicestwił ? tylko każe czekać na to siedem tysięcy lat - oszczędził by nam tym samym wiele cierpień .

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

waldek S

Wysłany: 2015-02-07, 14:05   

Efroni
Cytat:
Wiesz co głosisz ?????

Widzę, że stawiasz na równi Boga i diabła.
Czy można stawiać znak równości pomiędzy Stwórcą a stworzeniem?
Czy można postawić na równi garncarza i jego garnek?

KobietaZMagdali 

Wyznanie: katoliczka
Pomogła: 235 razy
Wysłany: 2015-02-07, 14:28   

efroni napisał/a:
To nie żadna tajemnica , że się przeciwstawił a może nieskończenie Mądry , Wszechmogący Bóg z rozmysłem i celowo powołał do istnienia , piękny , doskonały byt który obdarzył

Chcesz powiedzieć , że Bóg to tak marny psycholog , że nie miał zielonego pojęcia
co z takim wysokim wyniesieniem zrobi Syn Jutrzenki ??? a reakcja Syna Jutrzenki

A jeżeli wiedział to dlaczego od razu go nie unicestwił ? tylko każe czekać na to siedem tysięcy lat - oszczędził by nam tym samym wiele cierpień .

Psycholog to złe słowo. Psycholog wyciąga wnioski. Bóg jest wszechwiedzący, więc wie a nie spekuluje. Zna wszelkie możliwe warianty rzeczywistości, która stwarza. Tak wiec ten, którego potem nazwano Synem Jutrzenki miał wiele możliwości, które znał Bóg. Wśród nich musiała być i taka, w której pozostaje wierny a stworzenia żyją w doskonałej harmonii ze swoim Stwórcą. Wybrał jednak tą najgorszą.

Matka (będąca jako człowiek obrazem Stwórcy) w ciąży oczekuje z radością na dziecko mimo, że istnieje taka możliwość, że dziecko zostanie seryjnym mordercą. Ale czy mając 9 dzieci i widząc, że jedno pije, kradnie, dokucza rodzeństwu i podburza je przeciwko niej to czy zdecydowałaby się je zabić (mając załóżmy taka prawną możliwość) Czy raczej chroniłaby pozostałe dzieci przed nim, nie czyniąc mu jednak krzywdy.
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E

efroni 

Wysłany: 2015-02-08, 10:57   

waldek S napisał/a:
Efroni
Cytat:
Wiesz co głosisz ?????

Widzę, że stawiasz na równi Boga i diabła.
Czy można stawiać znak równości pomiędzy Stwórcą a stworzeniem?
Czy można postawić na równi garncarza i jego garnek?

To źle widzisz .

Odwracasz kota ogonem , ale to dobrze bo zaczynasz myśleć .
Czy to nie ja mówiłem o prawie garncarza ?

Wskaż mi ten post w którym postawiłem znak równości
pomiędzy Stwórcą a stworzeniem a ja Ci wskażę post
w którym wynosisz "diabła" nad Boga .

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

efroni 

Wysłany: 2015-02-08, 11:32   

KobietaZMagdali napisał/a:
efroni napisał/a:

Psycholog to złe słowo. Psycholog wyciąga wnioski. Bóg jest wszechwiedzący, więc wie a nie spekuluje. Zna wszelkie możliwe warianty rzeczywistości, która stwarza. Tak wiec ten, którego potem nazwano Synem Jutrzenki miał wiele możliwości, które znał Bóg. Wśród nich musiała być i taka, w której pozostaje wierny a stworzenia żyją w doskonałej harmonii ze swoim Stwórcą. Wybrał jednak tą najgorszą.

Matka (będąca jako człowiek obrazem Stwórcy) w ciąży oczekuje z radością na dziecko mimo, że istnieje taka możliwość, że dziecko zostanie seryjnym mordercą. Ale czy mając 9 dzieci i widząc, że jedno pije, kradnie, dokucza rodzeństwu i podburza je przeciwko niej to czy zdecydowałaby się je zabić (mając załóżmy taka prawną możliwość) Czy raczej chroniłaby pozostałe dzieci przed nim, nie czyniąc mu jednak krzywdy.

"Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam"

ale w innym miejscu mówi ;

"Bo myśli moje, to nie myśli wasze, a drogi wasze, to nie drogi moje - mówi Pan. Lecz jak niebiosa są wyższe niż ziemia, tak moje drogi są wyższe niż drogi wasze i myśli moje niż myśli wasze. Gdyż jak deszcz i śnieg spada z nieba i już tam nie wraca, a raczej zrasza ziemię i czyni ją urodzajną, tak iż porasta roślinnością i daje siewcy ziarno, jedzącym chleb, tak jest z moim słowem, które wychodzi z moich ust: Nie wraca do mnie puste, lecz wykonuje moją wolę i spełnia pomyślnie to, z czym je wysłałem."

Należy powiedziane powiązać ze sobą a nie tylko trzymać się jednego"Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam"

Nasz Stwórca nie jest podobny do nas
N I E - J E S T - P O D O B N Y - D O - N A S - te słowa człowiek powinien
mieć ciągle na uwadze a nie słowa satana ,
z-resztą satan powiedział tylko część prawdy
a część prawdy to najlepsze kłamstwo
"Będziecie jak Bóg.... jeżeli będziecie MIŁOŚCIĄ , jak Bóg jest MIŁOŚCIĄ "

Jego(Boże) myśli to nie myśli człowieka , jego myśli to nie myśli matki .
Jego zamiary ,czyny , to nie zamiary , czyny człowieka (matki)

Jest doskonałym psychologiem i psychiatrą i doskonale zna psychikę
swoich stworzeń i doskonale wiedział jak postąpi Syn Jutrzenki
i dokładnie do odegrania takiej roli został stworzony Syn Jutrzenki.

Bóg to coś więcej niż arcymistrz szachów , ON już na początku stworzył wszystkie figury
szachownicy i już na początku przewidział wszystkie ich ruchy i już na początku znał
wynik tej partii . Tu nie ma nic przypadkowego .

aby tak mają

Wnikliwy

Wysłany: 2015-02-08, 21:53   

Ja się z tym nie zgadzam ;-)

waldek S

Wysłany: 2015-02-09, 10:09   

Efroni
Cytat:
waldek S napisał/a:
Efroni
Cytat:
Taka gadka o "wolnej woli" i "trzymaniu za mordę" niczego nie zmienia.
Jeżeli przyjmujesz że BÓG JEST JEDEN tzn. przyjmujesz , że nie ma żadnej innej siły , mocy
bytu , notabene stworzonego przez WSZECHMOGĄCEGO STWÓRCĘ , który byłby zdolny
przeciwstawić się JEMU .

Czy ty, albo ja możemy się Bogu przeciwstawić?

Ja to doskonale rozumiem że nie możemy .... bo?.... bo zaczynam rozumieć co
znaczy że BÓG JEST JEDEN .

Cytat:
Jeżeli przyjmujesz że BÓG JEST JEDEN tzn. przyjmujesz , że nie ma żadnej innej siły , mocy
przeciwstawić się JEMU .

Cytat:

Twoje pokrętne wywody zaprowadziły cię w „kozi róg” kolego.
Ponieważ te twoje wypowiedzi które są powyżej sugerują jakoby nikt nie mógł się przeciwstawić Stwórcy!
Natomiast poniższa twoja wypowiedź temu przeczy co mówiłeś wcześniej.).
Cytat:
To nie żadna tajemnica , że się przeciwstawił a może nieskończenie Mądry…

To właściwe jak uważasz, diabeł się przeciwstawił Panu Bogu? Czy się nie przeciwstawił Panu Bogu?
Pytam ponieważ widzę, że sam sobie zaprzeczasz!

efroni 

Wysłany: 2015-02-09, 18:44   

waldek S napisał/a:
Efroni
Cytat:
waldek S napisał/a:
Efroni
Cytat:
Taka gadka o "wolnej woli" i "trzymaniu za mordę" niczego nie zmienia.
przeciwstawić się JEMU .

Czy ty, albo ja możemy się Bogu przeciwstawić?

Ja to doskonale rozumiem że nie możemy .... bo?.... bo zaczynam rozumieć co
znaczy że BÓG JEST JEDEN .

Cytat:
przeciwstawić się JEMU .

Cytat:

Twoje pokrętne wywody zaprowadziły cię w „kozi róg” kolego.
Ponieważ te twoje wypowiedzi które są powyżej sugerują jakoby nikt nie mógł się przeciwstawić Stwórcy!
Natomiast poniższa twoja wypowiedź temu przeczy co mówiłeś wcześniej.).
Cytat:
To nie żadna tajemnica , że się przeciwstawił a może nieskończenie Mądry…

To właściwe jak uważasz, diabeł się przeciwstawił Panu Bogu? Czy się nie przeciwstawił Panu Bogu?
Pytam ponieważ widzę, że sam sobie zaprzeczasz!

Oj, Walduś , Walduś .

Więc jeszcze raz , kawa na ławę tym razem ,skoro nie chce Ci się myśleć
i zaczniemy od tej pierwszej pokrętnej wg. Ciebie mojej wypowiedzi

Taka gadka o "wolnej woli" i "trzymaniu za mordę" niczego nie zmienia Walduś .
Jeżeli przyjmujesz że BÓG JEST JEDEN tzn. że przyjmujesz tym samym , że nie ma żadnej innej siły , mocy bytu , notabene stworzonego przez WSZECHMOGĄCEGO STWÓRCĘ , który byłby zdolny przeciwstawić się JEMU , NIE MA i jeżeli czytamy Walduś , że jakiś byt przeciwstawił się WSZECHMOGĄCEMU tzn. to że taki był JEGO tzn Boga plan , zamiar , że tak miało być . Rozumiesz ?
i dlatego postawiłem pytanie "Dlaczego Wszechmogący chciał by w GenEden stało się to co się stało ?"
i pozostałe moje wypowiedzi zmierzały do tego samego , do tego byś sam sobie uzmysłowił że w Biblii nie ma nic przypadkowego ,że to plan , zamiar Stwórcy , że autorem scenariusza
i reżyserem sztuki zwanej "ŻYCIE" jest jedynie Bóg , że nikt i nic nie może przeciwstawić się Wszechmogącemu(a Ty piszesz w sposób zdecydowany ,że może ) ,że nic nie dzieje się przypadkiem. Rozumiesz?

Jeżeli to rozumiesz to zrozum i to , że to co stało się w GenEden to nie przypadek .
Wszechmogący , wszystko-ogarniający Bóg nie miał zielonego pojęcia co się dzieje w Jego
Ogrodzie ? że "coś" weszło do Jego Ogrodu bez Jego woli i wiedzy?

aby tak mają

waldek S

Wysłany: 2015-02-09, 18:51   

Efroniuś
Sprawa jest prosta, powiedz mi czy diabeł przeciwstawił się Bogu czy się nie przeciwstawił?
Stawiam takie pytanie ponieważ w dalszym ciągu nie wiem jakie jest twoje zdanie w tej materii.

efroni 

Wysłany: 2015-02-09, 19:46   

waldek S napisał/a:
Efroniuś
Sprawa jest prosta, powiedz mi czy diabeł przeciwstawił się Bogu czy się nie przeciwstawił?
Stawiam takie pytanie ponieważ w dalszym ciągu nie wiem jakie jest twoje zdanie w tej materii.

Naprawdę muszę odpowiadać ?
Nic , ale to nic nie zrozumiałeś ?

Diábolos przeciwstawił się Bogu , bo taka była wola Boga, przecież nikt i nic nie może przeciwstawić się Bogu , bo do roli oskarżyciela przeznaczył go Bóg .

Czy Judasz mógł się sprzeciwić swemu przeznaczeniu i proroctwu , które zostało ogłoszone
za nim się jeszcze narodził i powiedzieć " nie ,nie zgadzam się" ?

aby tak mają

waldek S

Wysłany: 2015-02-09, 20:15   

Efroni
Cytat:
Diábolos przeciwstawił się Bogu , bo taka była wola Boga, przecież nikt i nic nie może przeciwstawić się Bogu , bo do roli oskarżyciela przeznaczył go Bóg .

Masz na to jakieś inne dowody niż własne przemyślenia, że on się przeciwstawił Stwórcy - bo tak „chciał” Bóg?
Skoro twierdzisz, że to Pan Bóg tak chciał – to i zło które jest na świecie, jest też „dzięki” Stwórcy?
Grzechy które robisz codziennie ty i ja to też „dzięki” Bogu - który to stworzył diabła?
Adam i Ewa musieli posłuchać diabła?

Manna z nieba 

Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 303 razy
Wysłany: 2015-02-09, 20:37   

waldek S napisał/a:
Efroni
Cytat:
Diabolos przeciwstawił się Bogu , bo taka była wola Boga, przecież nikt i nic nie może przeciwstawić się Bogu , bo do roli oskarżyciela przeznaczył go Bóg .

Masz na to jakieś inne dowody niż własne przemyślenia, że on się przeciwstawił Stwórcy - bo tak „chciał” Bóg?
Skoro twierdzisz, że to Pan Bóg tak chciał – to i zło które jest na świecie, jest też „dzięki” Stwórcy?
Grzechy które robisz codziennie ty i ja to też „dzięki” Bogu - który to stworzył diabła?
Adam i Ewa musieli posłuchać diabła?

Prościej wyjaśnie Ci to Waldi.
Żadnego diabła, czorta nie ma.
Pewne uczynki pojawiły się na świecie jako rezultat działania człowieka, a nie diabła bądź Boga.
To ludzie są odpowiedzialni za to co robią.
Natomiast w Biblii czytamy teksty o tym, że istnieje diabeł.
A nawet o tym, że Bóg sprowadzał na ludzi zło i nieszczęście, integrował w to jak się zachowywali lub jakie decyzje podejmowali.
Czytamy tam więc, że za zło odpowiedzialny jest nie tylko diabeł, ale i Bóg.

Istnieje w Biblii wiele przykładów tego, że to rzekomo Bóg sprowadza zło na życie ludzi.

Amos 3:6 pyta: „Czy zdarza się w mieście nieszczęście, którego by Pan nie wywołał?”

Micheasz 1:12 mówi, że: „nieszczęście od Pana spadło na bramę Jeruzalemu".

Hiob przyznaje że "Pan dał, Pan wziął"(Hioba 1:21).

Nie powiedział "Pan dał a Szatan zabrał."
Hiob komentuje: „Dobre przyjmujemy od Boga, czy nie mielibyśmy przyjmować i złego?" (Hioba 2:10).

Przyjaciele Hioba pocieszali go "z powodu wszystkich nieszczęść, które Pan zesłał na niego." (Hioba 42:11 porównaj z 19:21; 8:3).
Ciekawe prawda?

Księga Samuela oraz Kronik są paralelnymi sprawozdaniami tego samego zdarzenia.
2 Samuela 24:1 podaje: „Rozgorzał gniew Pana na Izraela, tak iż pobudził Dawida przeciwko nim (Izraelowi), mówiąc: Nuże, policz Izraela i Judę!”.
Ta sama relacja z 1 Kronik 21:1 mówi iż: "Wtedy wystąpił szatan przeciwko Izraelowi, pobudziwszy Dawida do tego, aby policzył Izraelitów."
W jednym sprawozdaniu Bóg jest tym pobudzającym, w drugim czyni to Szatan.
Ciekawe prawda??
Tak więc Bóg wystąpił np. jako szatan czyli przeciwnik wobec Dawida.

To jest dopiero poczatek przykładów, gdzie w jednej wersji Pan sprowadza zło, według drugiej szatan je sprowadza.

I co Wy na to?

chryzolit

Wysłany: 2015-02-09, 20:49   

efroni-Manna.
Dobrze że o tym piszecie,ponieważ umiejętność wyjaśnienia sobie tej kwestii,pozwala lepiej zrozumieć Wszechmoc,wielkość Boga-Stwórcy.
Pozdrawiam.

waldek S

Wysłany: 2015-02-09, 20:50   

Manna z nieba – tu jest mowa o globalnych sprawach, a nie o tym, że:
Cytat:
Hiob przyznaje że "Pan dał, Pan wziął"(Hioba 1:21).

Natomiast ja znam taki wers, z którego wynika że to diabeł „zaopiekował” się Hiobem, natomiast Bóg był tylko obserwatorem.
Cytat:
(12) Na to rzekł Pan do szatana: Oto wszystko, co ma, jest w twojej mocy, tylko jego nie dotykaj! I odszedł szatan sprzed oblicza Pana.

Odpowiedz do tematu