Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
SPRZECZNOŚCI W WYPOWIEDZIACH JEZUSA
Autor Wiadomość
Pokoja 
POSZUKIWACZ


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 11 Paź 2015
Posty: 707
Skąd: POLSKA
Wysłany: 2015-11-04, 00:47   

RN napisał/a:
Pokoja napisał/a:

No to nie krytykuj bezmyślnie.


Moja krytyka oparta jest wyłącznie na samej Biblii. Czyli tak naprawdę, to nie ja krytykuję, tylko sama Biblia się podważa.


Jaki sens ma uprawiania krytyki dla samej krytyki? Tylko złośnicy tak czynią.
 
 
Pokoja 
POSZUKIWACZ


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 11 Paź 2015
Posty: 707
Skąd: POLSKA
Wysłany: 2015-11-04, 00:49   

RN napisał/a:
Pokoja napisał/a:


Wiara nie jest darem wszystkich, a zwłaszcza głupich teraz.



Od wiary opartej na Biblii, uchowaj Boże.


Wiara może być zbudowana tylko na słowie Chrystusowym, Rz. 10:17
 
 
Pokoja 
POSZUKIWACZ


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 11 Paź 2015
Posty: 707
Skąd: POLSKA
Wysłany: 2015-11-04, 00:54   

RN napisał/a:
Pokoja napisał/a:


A czy dzisiejsi szydercy nie korzystają z usłużności tych, z których niby tak bardzo szydzą? Czy kruk (obłudnik) krukowi (obłudnikowi) wydziobie oko?


Co to ma do rzeczy.
Zacząłeś mnie nazywać ( czy dawać do zrozumienia ), że jestem szydercą, to w odpowiedzi dostałeś Ty i wszyscy co tak myślą, bardzo bolesny cytat o tym, że sam Jahwe/Jehowa szydzi, i to szydzi z niewinnych :!:
Cały czas będę przypominał ten cytat, jeśli zobaczę, że któryś z moich przeciwników tak się do mnie zwróci :!:


Jaki cytat? Za szyderców mam tych, którzy wspólnie z manipulatorami, dążą do podważenia wiary w przekaz Słowa Bożego. Współpraca i rywalizacja miedzianych greckich pazur i rzymskich żelaznych zębów z Dn. 7:20.
 
 
Pokoja 
POSZUKIWACZ


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 11 Paź 2015
Posty: 707
Skąd: POLSKA
Wysłany: 2015-11-04, 01:00   

RN napisał/a:
chryzolit napisał/a:

''Powierzono wam tajemnicę Królestwa Bożego[uczniom],tym zaś którzy są na zewnątrz,wszystko podaje sie w podobieństwach,[u]aby patrząc,widzieli,a nie ujrzeli,i słuchając słyszeli,a nie zrozumieli,żeby sie czasem nie nawrócili i nie dostąpili odpuszczenia.''[/u]


Słusznie zrobiłeś wstawiając ten post z powyższym cytatem w dziale sprzeczności biblijne.
Doskonale bowiem się nadaje się do zmontowania sprzeczności z Bogiem , któremu zależy na każdym, aby doszedł do upamiętania i został zbawiony. Do wizerunku tego Boga , który szuka setnej zaginionej owcy i in.
Jeszcze może lepszy jest ten sam fragment z ewangelii Jana.
W swoim czasie o tym napiszę.


Czy wszystkie owoce na drzewie od razu są dojrzałe, dobre do jedzenia?
Czy czytałeś o czymś takim, jak odpowiedni czas nawiedzenie człowieka, aby poznał, co i jak należy czynić?
 
 
Pokoja 
POSZUKIWACZ


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 11 Paź 2015
Posty: 707
Skąd: POLSKA
Wysłany: 2015-11-04, 01:14   

RN napisał/a:
chryzolit napisał/a:

[/u]Deizm odrzuca Jezusa i Jego misje,tym samym odrzuca prawdę,droge i życie,na rzecz własnej prawdy,która jest zbudowana tylko na ludzkim rozumie,jakże różnie wykorzystywano jego zdolności w oderwaniu od moralności Biblijnej.


Najpierw trzeba byłoby ustalić jeszcze definicję prawdy.
Jezus powiada, że On jest prawdą. Jednak ta prawda okazała się nieprawdziwa, jeśli weźmiemy pod uwagę np. przepowiednię końca świata.


A czy zrozumiałeś, jako co Słowo Boże uznaje za koniec świata?
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2015-11-04, 01:31   

Pokoja.
Ciężko pracujesz,dużo napisałeś,ale kto to przejdzie,ze zrozumieniem,kto do tego sie odniesie?
Ja mam problem.Jest to tylko moja refleksja,grzecznościowa,nie obraż się.
R.N.
Wieczorem odpiszę.
Pozdrawiam.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2015-11-04, 07:21   

Pokoja napisał/a:
Przy żadnym z tych postów nie ma informacji, że są za długie. Czy takie różnicujące traktowanie dyskutantów, świadczy o bezstronności administratorki?


RN też nie powinien cytować wypowiedzi dłuższych niż trzy wypowiedzi. Nikt nie powinien. Nie zauważyłam tamtych wypowiedzi. Bezstronność lub stronność byłaby wtedy, gdybym dała Ci za takie coś warna. A tak, to tylko uwaga, by pisać posty w sposób przejrzysty.
_________________
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



Ostatnio zmieniony przez ShadowLady86 2015-11-04, 12:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2015-11-04, 12:11   

ShadowLady86 napisał/a:
RN napisał/a:
Przy żadnym z tych postów nie ma informacji, że są za długie. Czy takie różnicujące traktowanie dyskutantów, świadczy o bezstronności administratorki?


RN też nie powinien cytować wypowiedzi dłuższych niż trzy wypowiedzi. Nikt nie powinien. Nie zauważyłam tamtych wypowiedzi. Bezstronność lub stronność byłaby wtedy, gdybym dała Ci za takie coś warna. A tak, to tylko uwaga, by pisać posty w sposób przejrzysty.


Przecież ja tego nie napisałem :-)

POKOJA

To, że zwrócono Ci uwagę odnośnie '' nadmiernego cytowania'' nie oznacza zaraz, że dostaniesz ostrzeżenie, czy jakąś inną karę.
Dbanie o ten szczegół sprawia - tak jak napisał nesto - że jest lepsza przejrzystość w postach.
Ten wymóg jest zgodny z regulaminem, tak więc nic Ci się nie stało, abyś tutaj rozkładał swoje narzekania. Mnie też się zdarzyło zacytować ponad normę, bo nie chciałem, aby uleciał pierwszy post. Ale na przyszłość powinniśmy pamiętać, aby jednak tak nie pisać.
Takie zwrócenie uwagi ze strony administracji jest czynnością rutynową i nie ma co rozdzierać szat.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2015-11-04, 12:18   

RN napisał/a:
Przecież ja tego nie napisałem :-)


Mój błąd, już edytowane! ;-)
_________________
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2015-11-04, 13:15   

Pokoja napisał/a:


„Wit” bardzo słusznie napisał, że „ReligiaNaturalna” nawet nie rozumie, co chce podważyć, gdyż nie mając wiary, nie ma pojęcia, co to jest natchnienie. Podaje ona tekst z 2Tm. 3:16, który to wyjaśnia do czego służy to natchnienie, a następnie bez sprawdzania znaczenia określenia z tekstu greckiego, zaraz podaje 2Kor, 11:17, którego pierwszą frazę, należy przetłumaczyć:

Kod:
To, co mówię, nie mówię przeciw Panu


Sam napisał, że posiadał Ducha Bożego, 1Kor. 7:40; 1Tes. 2:13, więc


Co Ty się Pokoja nakombinujesz :-)
Zmieniasz treść danego wersetu uważając, że właśnie takie ujęcie jest właściwe.
Najlepiej będzie jak pokażesz oryginał i wszystko będzie jasne :-D
Udajecie, że nie rozumiecie tej sprzeczności ..... :-)

Z jednym muszę Ciebie jednak pochwalić.
Rozszyfrowałeś mój nick i to za pierwszym razem. Jednak ''Religia Naturalna'' nie oznacza, ze jestem kobietą, a TY, tak się miejscami zacząłeś do mnie zwracać.



Pokoja napisał/a:
Nie rozumiem, co w treści tego mojego postu jest nieprzejrzyste i niezrozumiałe dla administratorki „ShadowLady86”?


Tam wszystko jest nieprzejrzyste i niezrozumiałe. :-)
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2015-11-04, 13:35   

Pokoja napisał/a:


Czy Ty "Religio Naturalna" nie rozróżniasz między ojcem na ziemi, dla wszystkich uczniów Pana Jezusa na ziemi, a ojcem według ciała, dla danego człowieka? Jeżeli nie, to po co bezsensownie kłapiesz klawiaturą?


Znowu stosujesz sofizmat :-) Poprzednio twierdziłeś, że Jezus nikomu nie mówił o ich ziemskim ojcu., czy coś podobnego. Jak dostałeś wersety. to teraz próbujesz sprawę łagodzić itp.


Pokoja napisał/a:
Każdy, kto szydzi z oryginalnego przesłania Słowa Bożego, ten tylko czyni przysługę dla tego człowieka grzechu, który dokonał wielkiej manipulacji w tekście Pisma Świętego, wydanego w językach narodowych. Obaj wzajemnie się nakręcają, jak podstępny i pyszny w działaniu, wielki róg kozła z Dn. 8 rozdz. z zuchwałym w mowie małym rogiem bestii czwartej z 7 rozdz. Dan.


Czyli Ci, którzy szydzą z oryginalnego Słowa Bożego ( którego przecież i tak nie znamy :-> ) nakręcają się, jak wielki i mały róg :-)

Pokoja napisał/a:
Pan Jezus, jednak nikomu nie zabronił mieć swojego ziemskiego ojca, nie zabronił nazywać go ojcem, ani nie zabronił go czcić, jako ojca.


Nie mógł zabronić mieć ziemskiego ojca, bo przecież rozumiał, że nie każdy może się w tak ''cudowny'' sposób urodzić, jak On :->

Pokoja napisał/a:
Jeżeli nie jesteś robotem, to powinieneś to zrozumieć. Nie ośmieszaj się, że nie potrafisz rozróżnić takich pojęć.


A Ty się nie ośmieszaj, że rozumiesz to co piszesz.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2015-11-04, 13:55   

Pokoja napisał/a:


Jeżeli jest źle przetłumaczone w kwestii, w której dostrzegasz fantasmagoryczne sprzeczności, to udowodnij. A jeżeli dobrze to, dlaczego kłapiesz klawiaturą?


Przecież to Ty wnosisz nieustanne poprawki do tekstu, bo zapewne nie możesz ich pogodzić ze swoim rozumowaniem.
Zrozum jedno.
Ja podejmując się wykazania sprzeczności, nie szukam po ''oryginalnych'' tekstach, lecz czynię to na przełożonych Bibliach Chrześcijan. Korzystam głównie z Biblii Warszawskiej ( korzystają z niej niektórzy protestanci ) i Biblii Tysiąclecia ( korzystają z niej katolicy ) - czyli ogromna większość chrześcijan.
Nie szukam, nie kombinuję, tylko chce powiedzieć wprost - błędy wykażę na Waszych Bibliach.
Nie na jakiś pismach z takiego czy innego kodeksu, nie na moim własnym widzimisie, ale na Waszych przekładach z których korzystacie na co dzień.
Gdybym mówił swoimi słowami, to nawet jakby miało to pozór jak najbardziej logiczny i konsekwentny, to i tak nikt nie musiałby mi wierzyć, bo przecież ja mogę nie być natchniony. Ja wykazuję to polskimi przekładami. A te przekłady, które mogą być naciągane, to jednak nie są one naciągane w kierunku, aby Biblii zaszkodzić. One są naciągane pod wierzenia poszczególnych kościołów, ale nie w kierunku, aby Biblię jako całość podważyć i zdyskredytować. To na pewno nie.
Pomimo, że tak jest, że tak są przetłumaczone, to i tak jest w nich ,mnóstwo sprzeczności.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2015-11-04, 14:01   

Pokoja napisał/a:
]

Możesz podać, gdzie to wyjaśniłeś? Jaki tekst to niby potwierdza?


Znowu jakieś kombinacje i udawanie, ze tego poprzednio nie widziałeś.

KSIĘGA HIOBA 9. 23. BIZTB.

''.....On szydzi z rozpaczy niewinnych''
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2015-11-04, 14:13   

Pokoja napisał/a:


Nie można rozumować tak, jak człowiek, który nie znając się na rzutowaniu przedmiotu, traktuje jego rzut jako przedmiot. Wtedy patrząc na drugi jego rzut, też jako na rzeczywisty przedmiot mówi, że w tych przedmiotach istnieje sprzeczność, gdyż w jednym (faktycznie rzucie, a nie przedmiocie) brakuje jakiejś kreski, którą posiada pierwszy rzut. W taki to sposób, można mnożyć fantasmagoryjne sprzeczności.

Gdyby jeden powiedział, że Pan Jezus napisał to, czy to, a drugi by zaprzeczył, choćby części relacji pierwszego, to można by dostrzec sprzeczność, a tak to wnika, że Ty tylko potrzebujesz oliwy do swego ognia krytyki, aby bezmyślnie klapać klawiaturą.


To co jest znamienne dla fundamentalizmu religijnego, to to, że z ewidentnej sprzeczności składającej się z kilku wersji tego samego wydarzenia, chcą ukuć dopełnienie opisywanych wydarzeń.
Czyli chcą udowodnić, ze nie tylko, że nie mamy do czynienia ze sprzecznością, ale jeszcze ta opowieść w kilku wersjach jest dopełnieniem i znakiem prawdziwości danego opowiadania.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2015-11-04, 14:18   

Pokoja napisał/a:


A o jakiej odpowiedzialności Ty piszesz?


O odpowiedzialności za wypowiedziane słowo.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 10