Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
List otwarty do wierzących i niewierzących
Autor Wiadomość
Amens
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-02, 06:51   

wiec może ty zacznij ją rozumieć i wybierać to co jest naprawde dobre.

tessa

Wysłany: 2007-04-02, 09:40   

Florianek napisał/a:
Amen Bóg rzekł:

,nie zabijaj"

a potem...

,kto by zabił człowieka, ma byc przez CZŁOWIEKA ZABITY'

kobieto, albo przyjmuj całą Biblie, albo wogóle, bo smiech na sali z siebie robisz

Czyli co? Bóg nakazał zabijać?
A przykazanie miłości:
"Będziesz miłować bliżniego swego jak siebie samego".
Czy sam siebie wrzuciłbyś do ognia w krematoirium,jak to czynili hitlerowcy?
Albo czy sam siebie byś zranił lub zrobił jakąś krzywdę?
Jesli tak,to nie pojąłeś sensu przykazania miłości.
Polecam -I Koryntian 13:1-7 jest to biblijna definicja miłości jaką chrześcijanie muszą okazywać wszystkim ,nawet swoim wrogom.
Mateusza 5:46
"Bo jeśli miłujecie tych ,którzy was miłują ,jaką macie nagrodę....Macie być zatem doskonali tak jak Ojciec wasz niebiański jest doskonały".

Florianek 
Poprzedni nick - brat_Janek

Wysłany: 2007-04-02, 17:53   

tesso

ja jestem pacyfistą i nie używam broni

dlatego m.in większośc Kościołów uważam za odstępcze, że popieraja wojny..

natomiast nie można zaprzeczyć, że w St był nakaz zabicia niejeden

wiązało sie z to ,twardymi karkami' izraelitów oraz z inną mentalnością
,,...łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa" (J 1:17)

Piotr 
hoti phileO su.

Wysłany: 2007-04-04, 09:25   

Czekolada - piękny list.

Amens - Twe fragmenty są bardzo fajne. Ja dołożę do nich jeszcze może takie:

Łk 4

Cytat:
5 Wówczas wyprowadził Go w górę, pokazał Mu w jednej chwili wszystkie królestwa świata 6 i rzekł diabeł do Niego: «Tobie dam potęgę i wspaniałość tego wszystkiego, bo mnie są poddane i mogę je odstąpić, komu chcę.

J 17

Cytat:
6 Objawiłem imię Twoje ludziom, których Mi dałeś ze świata. Twoimi byli i Ty Mi ich dałeś, a oni zachowali słowo Twoje. 7 Teraz poznali, że wszystko, cokolwiek Mi dałeś, pochodzi od Ciebie. 8 Słowa bowiem, które Mi powierzyłeś, im przekazałem, a oni je przyjęli i prawdziwie poznali, że od Ciebie wyszedłem, oraz uwierzyli, żeś Ty Mnie posłał. 9 Ja za nimi proszę, nie proszę za światem, ale za tymi, których Mi dałeś, ponieważ są Twoimi. 10 Wszystko bowiem moje jest Twoje, a Twoje jest moje, i w nich zostałem otoczony chwałą. 11 Już nie jestem na świecie, ale oni są jeszcze na świecie, a Ja idę do Ciebie. Ojcze Święty, zachowaj ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś4, aby tak jak My stanowili jedno. 12 Dopóki z nimi byłem, zachowywałem ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś, i ustrzegłem ich, a nikt z nich nie zginął z wyjątkiem syna zatracenia, aby się spełniło Pismo. 13 Ale teraz idę do Ciebie i tak mówię, będąc jeszcze na świecie, aby moją radość mieli w sobie w całej pełni. 14 Ja im przekazałem Twoje słowo, a świat ich znienawidził za to, że nie są ze świata, jak i Ja nie jestem ze świata. 15 Nie proszę, abyś ich zabrał ze świata, ale byś ich ustrzegł od złego. 16 Oni nie są ze świata, jak i Ja nie jestem ze świata.

J 15

Cytat:
19 Gdybyście byli ze świata, świat by was kochał jako swoją własność. Ale ponieważ nie jesteście ze świata, bo Ja was wybrałem sobie ze świata, dlatego was świat nienawidzi.

1 J 2

Cytat:
15 Nie miłujcie świata
ani tego, co jest na świecie!
Jeśli kto miłuje świat,
nie ma w nim miłości Ojca.
16 Wszystko bowiem, co jest na świecie, a więc:
pożądliwość ciała, pożądliwość oczu i pycha tego życia
nie pochodzi od Ojca, lecz od świata.
17 Świat zaś przemija, a z nim jego pożądliwość;
kto zaś wypełnia wolę Bożą, ten trwa na wieki.

Sama już zauważyłaś jaki jest świat, nieuchroniie zmierza do śmierci ( wiecznego potępienia ) dlatego, że władzę na nim ma szatan i wszelkie pożądliwości, którymi kusi stworzenie pochodzą od niego. Jednak to ludzie ostatecznie wybierają, najpierw jednak muszą wiedzieć co wybrać.

Pwt 30

Cytat:
15 Patrz! Kładę dziś przed tobą życie i szczęście, śmierć i nieszczęście. 16 Ja dziś nakazuję ci miłować Pana, Boga twego, i chodzić Jego drogami, pełniąc Jego polecenia, prawa i nakazy, abyś żył i mnożył się, a Pan, Bóg twój, będzie ci błogosławił w kraju, który idziesz posiąść. 17 Ale jeśli swe serce odwrócisz, nie usłuchasz, zbłądzisz i będziesz oddawał pokłon obcym bogom, służąc im - 18 oświadczam wam dzisiaj, że na pewno zginiecie, niedługo zabawicie na ziemi, którą idziecie posiąść, po przejściu Jordanu. 19 Biorę dziś przeciwko wam na świadków niebo i ziemię, kładąc przed wami życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierajcie więc życie, abyście żyli wy i wasze potomstwo, 20 miłując Pana, Boga swego, słuchając Jego głosu, lgnąc do Niego; bo tu jest twoje życie i długie trwanie twego pobytu na ziemi, którą Pan poprzysiągł dać przodkom twoim: Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi.

Jan pisze w swej ewangelii, że ludzie (świat) nie poznali Boga, dlatego też Boga nie przyjęli Toteż Jezus nie modli się za światem.

Jezus przychodzi po to by wyrwać ludzi do Królestwa Bożego, które nie jest z tego świata.
W tym miejscu proponuję Ci zapoznanie się z definicją słowa Kościół.
Pozdrawiam.

kesja 
zbanowana

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2007-04-06, 20:38   

Amens
masz racje Biblia ta sama ,tylko Czasy sie zmieniły.

Właśnie chodzi o Czasy i wiesz -dobiegaja końca.
Dobiega konca Czas Łaski i bedzie jak było za czasów proroków
Sąd bez miłosierdzia i zadna inna religia filozofia ci nie pomoze , bo to co masz, masz juz
albo nie masz Obrzezka serca to nie nasza ręka ale Reka Najwyzszego .

Wklejanie wersetów może temu i tamtemu uswiadomić ,ze nalezy zacząc mysleć bo Czas dobiega do kresu łaski.

Możesz fikac ,ale Słowo jest Wieczne i wiesz masz szczeście bo kiedy ja "zaczynałam to nawet Biblii nie miałam włąsnej tylko pożyczałam i czytałam nocami.
To dzisiaj mozna nabyc ile sie chce i jakie sie chce i nie powiesz - mam w sobie bo co mozesz mieć nieznajac Słowa.
To tak jakby kierowca powiadał poco mi prawo jazdy ja mam w sobie .
A jednak musi nabyc papier i z papierka sie uczyc by miec w sobie.

Odpowiedz do tematu