Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Katechizm kościoła katolickiego - zamiast Biblii
Autor Wiadomość
tropiciel 

Wysłany: 2015-05-13, 06:35   

użytkownik keres1372 napisał :

Cytat:
Nie wiem czemu, ale protestanci ( zakładam że nim jesteś) mówią że tylko Biblia ustala zasady wiary ( co jest sprzeczne z Biblią ), a sami je ignorują i robią swoje. Od początku.

Nie jestem protestantem

Cytat:
Sam siebie wkopałeś, konon mówi wyraźnie.

nie ja siebie wkopałem, lecz ty się wkopałeś, ponieważ cytujesz moją wypowiedź wyrwaną z kontekstu. Przeczytaj cały kontekst, to będziesz wiedział kto się wkopał

Cytat:
Co więcej nie zaprzeczysz że w Świątyni były np Cherubiny i nikt się nie złościł

niczemu takiemu nie zaprzeczyłem. To że były cherubiny nie świadczy, że przed nimi klękano i bito przed nimi pokłony. Nikt nie całował cherubinów i nie palił im świeczek

Cytat:
Głównym celem Sobru było wyjaśnienie sprawy z ikonoklazmem, który potwiedziły że czcimy to co jest przedstawione na obrazie, a nie obraz. I nie musiał gdyż ikonoklazm miał swoje uzasadnienie które większość uznaje.

jaka większość ? sobór niczego nie wyjaśnił tylko ściemnił i taką samą ściemę wciska ludziom dzisiaj kler. Jeśli ktoś czci tego kogo obraz przedstawia - to PO CO MU W OGÓLE OBRAZ ???

Cytat:
Jest wyraźna mowa że skoro Boga nie widzieliśmy, to Go nie malujemy,

No to oszukujesz ludzi. Przypomnę w takim razie gdzie w kościołach katolickich jest namalowany Bóg Ojciec. Podaję linki :

http://www.archibial.pl/czas/arch14/obraz.jpg

Bóg Stworzyciel namalowany przez Michała Anioła na sklepieniu Kaplicy Sykstyńskiej w Watykanie na polecenie papieża Sykstusa IV ( 1471 - 1484 ), który był fundatorem kaplicy. Prace rozpoczęte w 1475 r., a kaplicę otwarto 9 sierpnia 1483 r.

http://eszkola.pl/img/gal...zenie_Adama.jpg

Bóg Stworzyciel - Adama pierwszego człowieka - namalowane przez Michała Anioła na sklepieniu Kaplicy Sykstyńskiej

http://www.amsint.pl/obrazboga/obraz.jpg

Obraz Boga Ojca przestawiający Go jako Starca z Kaplicy Zgromadzenia Sióstr Sług Jezusa w Kielcach. Nie wiadomo kto jest autorem obrazu, choć podobno był znaleziony gdzieś na Kijowszczyźnie w powiecie Skwirskim

http://beau.blox.pl/resou...oslawiacy_2.jpg

Obraz Boga Ojca błogosławiącego, którego autorem jest wenecki malarz Giovanni Bellini ( 1427 - 1516 ) wykonany ok. 1505 r.

Inny jeszcze przykład to obraz Boga Ojca z Katarzyną Sieneńską i Marią Magdaleną z 1509 r.namalowany w Wenecji. Wykonawcą był włoski malarz, dominikanin Fra Bartolomeo ( 1472 - 1517 ) malujący pod wpływem Belliniego :

http://www.wga.hu/frames-...a/godfathe.html

Jak widać ani Michał Anioł ani Fra Bartolomeo nie wyciągnęli właściwych wniosków z kazań Savonaroli, który zachęcał malarzy, by spalić wszystko co niezgodne z kodeksem moralności. Takim kodeksem była oczywiście dla niego Biblia. Za występowanie przeciw duchowieństwu Girolamo Savonarola został aresztowany wraz z dwoma towarzyszami Domenico i Silvestro. Proces poprzedziły bezlitosne przesłuchania i okrutne tortury. Nie oszczędzono im żadnej męczarni. W końcu zostali publicznie powieszeni, a ciała ich spalono na stosie 23 maja 1498 r. Prochy wrzucono do rzeki Arno, aby nie pozostał po nich żaden ślad.

Jak na ironię zamiast spalić obrazy obrażające Boga palono ludzi, którzy nie chcieli by znieważano Boga !

Cytat:
Efekt ? Widzieliśmy Boga, zakaz nie obowiązuje, jest to wypełnienie prawa o którym mówił Jezus.

Jezus nie jest Bogiem Wszechmocnym - nigdy Nim nie był i nie będzie !

Cytat:
1 Usunięcie zgodne z wypełnieniem prawa

Jezus nie przyszedł po to by znieść Dekalog

Cytat:
2 Kościół, jak kanon wskazuje zakazuje modlitwy do obrazu czyli
Człowiek - obraz
A pochwala
Oczy - obraz
Serce- Bóg.

Kościół Chrystusowy zakazuje modlitwy do obrazu, natomiast kościół katolicki który nie jest Kościołem Chrystusa pochwala kult obrazów, klękanie przed nimi i służenie im

Cytat:
Ikonoklazm powstał na długo przed Tomaszem z Akwinu, oni mieli Biblijne uzasadnienie zniesienia tego prawa. A to że szanujemy obrazy nie jest niczym złym, przecież przedstawiają Boga, więc trzeba okazać im szacunek.

Owszem ikonoklazm był od samego początku zdrową reakcją przeciw bałwochwalstwu i łamaniu Bożego Prawa. Takich, którzy nazywają łamanie Prawa Bożego - niczym złym - Biblia nazywa głupimi - Rzym 1 : 22 - 23

Cytat:
Jak wyżej pokazałem sam Bóg nakazał budowę cherubinów, więc budowa nie jest zakazana. A zakaz przedstawiania Boga został zniesiony na mocy Biblii, którą podałem ci wyżej.

NICZEGO ROZSĄDNEGO NIE POKAZAŁEŚ ! ZAKAZ PRZEDSTAWIANIA BOGA NIGDY NIE ZOSTAŁ ZNIESIONY ! NIE OSZUKUJ LUDZI !

Cytat:
List do Rzymian 1, 22 - 23
22 Podając się za mądrych stali się głupimi. 23 I zamienili chwałę niezniszczalnego Boga na podobizny i obrazy śmiertelnego człowieka, ptaków, czworonożnych zwierząt i płazów. 24 Dlatego wydał ich Bóg poprzez pożądania ich serc na łup nieczystości, tak iż dopuszczali się bezczeszczenia własnych ciał.

Ten fragment mówi tylko o tym że ludzie wzięli za Boga śmiertelników, zwierzęta itp. My Boga przedstawiamy jako Jezusa, lub gołębicy, symbolu Ducha Świętego - ( Mt 3,16). Sam Ojciec jest pokazywany jak Jezus, choć często Jest trochę starszy.

Pochwała tego przedstawiania - to jednoznacznie jest potępiiona w Biblii - Rzym 1 : 32

Cytat:
1 Bóg nakazywał tworzyć rzeźby itp.
2 Zakaz przedstawiana Boga trwał do Jezusa
3 Jezus mówił inaczej o sobie, podkreślał że On i Ojciec to Jedno. W liście do Filipian 2, 5-8

Bóg nigdzie nie polecał by tym rzeźbom oddawano jakąkolwiek cześć ! Natomiast kler adoruje swoje rzeźby i obrazy i traktuje je jako przedmioty kultu. Jezus nie jest Bogiem Wszechmocnym - nigdy Nim nie był i nie będzie. Jedność duchowa Jezusa z Bogiem podobnie jak jedność jego naśladowców z Bogiem nie jest jednością ontyczną.

Cytat:
Tylko Bóg może być równy Bogu, wniosek Jezus to Bóg.

Nie ma ani jednego wersetu świadczącego o tym, że Jezus jest równy Bogu ! Nie oszukuj ludzi, bo za to odpowiesz przed Bogiem !

Cytat:
Chrystus nigdzie nie jest nazwany Bogiem ??? ( Nie mówię o Liście do Filipian)

Jezus nie jest Bogiem z natury, ponieważ nie jest Bogiem Wszechmocnym i nigdzie w Biblii nie jest tak nazwany.

Cytat:
Obraz to tylko pomoc, jest Biblijnie zgodny więc nie zakazany.

Obraz - to nie pomoc, lecz przeszkoda by zbliżyć się do prawdziwego Boga. Biblia jednoznacznie zakazuje tworzenie obrazu Boga - 5 Moj. 4 : 15 - 16; Rzym. 1 : 22 - 23

Cytat:
Sam Tomasz z Akwinu i Kanon potwierdza że nie czcimy demonów tylko Boga za pośrednictwem Obrazu.

Tomasz z Akwinu sam sobie zaprzeczył. Nie ma w Biblii czczenia Prawdziwego Boga za pośrednictwem obrazu. Nie można czcić Boga przez coś co Prawdziwy Bóg zakazuje.

Cytat:
Poganie składają ofiary posągom, a nie tym, co je przedstawia, najlepiej pokazuje to Księga Mądrości - którą pewnie nie uznajesz - więc użyje Księgi Izajasza 44,19
19 Taki się nie zastanawia; nie ma wiedzy ani zrozumienia, żeby sobie powiedzieć: "Jedną połowę spaliłem w ogniu, nawet chleb upiekłem na rozżarzonych węglach, i upiekłem mięso, które zajadam, a z reszty zrobię rzecz obrzydliwą. Będę oddawał pokłon kawałkowi drzewa".

Nie wiem gdzie według ciebie jest zakaz, może faktycznie było to w ST, ale po zniesieniu prawa w NT to nie obowiązuje.

Jezus nie przyszedł znieść Prawo, lecz je wypełnić - Mt. 5 : 17. Nie oszukuj ludzi, bo odpowiesz za to przed Bogiem !

Cytat:
1 Biblijni kult obrazów jest uzasadniony, o czym częściowo mówi Tomasz z Akwinu. A co do tradycji to czas pokazać że jest Biblijna.

Nie ma czegoś takiego jak biblijny kult obrazów. Tradycja katolicka nie ma nic wspólnego z tradycją apostolską.

Cytat:
Sama Ewangelia Mówi że wiele nie wiemy o Jezusie.

wiele nie wiedzą ci katolicy, którzy nigdy Ewangelii Marka w ręku nie mieli.

Cytat:
Podobnie jak z obrazami, krzyż przypomina nam o Jezusie i jego męce. Krzyż jest symbolem i prowadzi do Boga. Nie ma Biblijnego zakazu.

I znowu oszukujesz ludzi. Przeczytaj sobie dokładnie Dekalog nie w wersji katechetycznej lecz Biblijnej - 2 Moj. 20 : 4 - 5 wyraźnie zakazuje kultu jakichkolwiek przedmiotów.

Cytat:
Komunia to ciało Jezusa, ale nie dłużąc to krzyż jest tylko symbolem, męki, poświęcenia, zwycięstwa,

komunia w wersji katolickiej - to oszustwo i bałwochwalstwo, które nie ma nic wspólnego z Chrystusem. Krzyż to stary pogański symbol solarny.

Cytat:
Tylko że śmierć Chrystusa nas zbawiła, śmierć na krzyżu. Jednak poraz kolejny się mylisz, Biblia mówi o Krzyżu jako symbolu.

Jeśli ktoś nie naśladuje Chrystusa, to śmierć Chrystusa nic mu nie pomoże.

Cytat:
I o Pojednaniu z Krzyżem

nie ma żadnego pojednania z Krzyżem. Krzyż jest odrażającym narzędziem zbrodni, którego użyto by zadać cierpienia i śmierć Jezusowi. Nikt zdrowy na umyśle nie czci narzędzi zbrodni !

Cytat:
Pisałem już na górze że Jezus to Bóg. Jest traktowana jak Święta oczywiście trochę bardziej bo to Matka Boga.

Maria była pokorną służebnicą Bożą ( Łuk 1 : 48 ), a służebnica Boga nie może być Jego Matką.

Cytat:
Nie biblijny kult relikwii ? DZ 19, 9-12

W podanym fragmencie nie ma mowy o kulcie relikwii ! Nigdzie nie napisano, że chustki i przepaski, które dotknęły Pawła - czczono. Ściemy nie wciskaj !

Cytat:
Jak widzimy relikwie działają, a zasada jest ta sama, relikwia to nie Bóg.

to nie relikwie - już o tym pisałem. Relikwie to wymyślił kler katolicki - by zbijać na ludzkiej głupocie - potężną kasę.

Cytat:
Jezus sam mówił że On I Bóg to jedno, że kto Jego widział, widział i Ojca. I faktycznie można by przyjąć stwierdzenie że chodzi o postępowanie itp. Jednak List do Filipian niweczy to wszystko gdyż jest mowa że Jezus był równy Bogu, tylko się uniżył. Bogu równy może być tylko Bóg, a że Bóg jest jeden, to Ojciec i Syn to jedno. A skoro są Jednym to widząc Jezusa widzimy Boga.

Jezus nigdy nie czynił się równym Bogu. Ściemy nie wciskaj !

Cytat:
Biblia potępia oddawania czci przedmiotom martwym, jak już pisałem zakaz został zniesiony, a kanon reguluje te sprawy zgodnie z biblią, więc o Bałwochwalstwie nie ma mowy.

NIGDZIE ZAKAZ NIE ZOSTAŁ ZNIESIONY ! NIE OSZUKUJ LUDZI !

Cytat:
Już pisałem o Boskości Jezusa.

Nie ma żadnej Boskości Jezusa w rozumieniu teologii katolickiej !

Cytat:
Jak już pisałem, zniesienie prawa ( wypełnienie ) jest biblijne. Kościół wypełnia prawo Jezusa co sam nakazał. Nie ma znaczenia czy ta historia jest prawdziwa czy nie. Ważne co mówi Biblia, a mówi że wielu rzeczy o Jezusie nie wiemy. Sam jesteś tym, za co uważasz Kościół Katolicki, upraszczacie, albo negujecie postanowienia, które wypełniają prawa. Tłumaczenie pisma to ciężka sprawa i Kościół robił to przez tysiące lat, jednak to protestanci - bez urazy - znieśli prawo do pierwotnego wypełnienia. Cofnęli nas aż do powstania Biblii. Warto przytoczyć tu 2 list świętego Piotra 20-21

I ja też już pisałem, że Jezus nie przyszedł znieść Prawa. A kościół katolicki nie wypełnia, lecz łamie prawo Jezusa, a kler wprowadza swą teologią miliony ludzi w błąd dlatego srogi sąd go czeka.

Cytat:
Pismo Święte - wbrew temu co się mówi - potwierdza istnienie o wstawiennictwie świętych

Apokalipsa Świętego Jana 4,1 - Akcja jest w niebie

Bzdura ! Jest tylko jeden pośrednik - człowiek Jezus Chrystus - 1 Tym. 2 : 5. Na tym kłamstwie, że są inni pośrednicy kler rzymski dorobił się swojej pozycji i wmówił niedouczonym ludziom, że reprezentuje Boga. Dużo ludzi dało się na to nabrać, bo nie czytają Biblii.

Ani Ap. 4,1 ani Ap. 5, 8 ani Ap. 8, 3-3, ani 2 Piotra 1 : 19 - 21, ani 2 Piotra 3 : 15 -15, ani Ewangelia Mateusza 23 : 1 - 2, ani Dz.Ap. 8, 27 - 31 nie świadczy o tym, że obecnie święci ludzie pośredniczą w modlitwie do Boga za innymi. Nie ma to nic wspólnego z pośrednictwem. Pośrednik jest tylko jeden - 1 Tym. 2 : 5

Cytat:
List do Rzymian 15, 30-31
30 Proszę więc was, bracia, przez Pana naszego Jezusa Chrystusa i przez miłość Ducha, abyście udzielili mi wsparcia modłami waszymi za mnie do Boga, 31 abym wyszedł cało z rąk niewiernych w Judei i by moja posługa na rzecz Jerozolimy została dobrze przyjęta przez świętych

Z tego samego powodu, dla których święty Paweł prosi innych o modlitwę.

Prośba o modlitwę za kogoś nie ma nic wspólnego z pośrednictwem. Cytowany fragment Rzym. 15 : 30 - 31 nie mówi o pośrednictwie. Tekst grecki nic nie mówi o modlitwach zamiast modlitw apostoła Pawła. Takimi właśnie oszustwami kler karmi niedouczonych ludzi. Wciska im ściemę i niedouczeni ludzie w to wierzą.

I na tym bym wszelką dyskusję z tobą zakończył. Mogę dyskutować z kimś, kto traktuje Słowo Boże z szacunkiem i bierze je sobie do serca, a z tymi którzy przekręcają Słowo Boże i sobie szopki robią - nie dyskutuję !

http://vaticannewworldorder.blogspot.com

keres1372 

Wyznanie: Katolik - Wierz?cy i Praktykuj?cy
Wysłany: 2015-05-13, 06:49   

BoaDusiciel napisał/a:
keres1372 napisał/a:
BoaDusiciel napisał/a:
keres1372 napisał/a:

Podsumowując, starsi to zbawieni, święci to chrześcijanie, starsi zanoszą modlitwy chrześcijan aniołowi, a ten Bogu.

I po co ten korowód, skoro można modlić się bezpośrednio do Boga ?

List do Rzymian 15, 30-31

30 Proszę więc was, bracia, przez Pana naszego Jezusa Chrystusa i przez miłość Ducha, abyście udzielili mi wsparcia modłami waszymi za mnie do Boga, 31 abym wyszedł cało z rąk niewiernych w Judei i by moja posługa na rzecz Jerozolimy została dobrze przyjęta przez świętych

Z tego samego powodu, dla których święty Paweł prosi innych o modlitwę.

Ale prosi o modlitwę do Boga, a nie do pośredników.

Prosi pośredników by modlili się za niego
18 Otó? i Ja tobie powiadam: Ty jeste? Piotr [czyli Ska?a], i na tej Skale zbuduj? Ko?ció? mój, a bramy piekielne go nie przemog?. 19 I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwi??esz na ziemi, b?dzie zwi?zane w niebie, a co rozwi??esz na ziemi, b?dzie rozwi?zane w niebie".

BoaDusiciel 

Wyznanie: Idealizm skrajnie materialistyczny
Wysłany: 2015-05-13, 08:30   

Tylko że ci pośrednicy żyją, więc istnieje prawdopodobieństwo że mogą spełnić prośbę.
Prawdopodobieństwo spełnienia prośby przez pośredników nieżyjących jest niewielkie, choćby z tego powodu, że nie wiadomo czy aby nie są w Piekle :mrgreen:

Listek 

Wysłany: 2015-05-13, 11:24   

tropiciel napisał/a:
Jezus nigdy nie czynił się równym Bogu.

Jezus, Syn namaszczony przez Ojca Niebieskiego, choć był na obraz Boży, nie chciał, tak jak Szatan ,być równy Bogu. Dlatego Bóg Go wywyższył.
Jezus
Filipian 2, (6) Który, będąc na obraz Boży, nie poczytał sobie tego za drapiestwo równym być Bogu,

A my za Jezusem:

Ef 4:24 "i obleczcie się w nowego człowieka, który stworzony jest na obraz Boży w sprawiedliwości i prawdziwej świętości."

Pozdrawiam

janwisniewski68 
Droga prawdy

Wysłany: 2015-05-13, 13:41   

Katolicy to bałwochwalcy czciciele bożków koniec kropka >>> nie podlega dyskusji !!!

keres1372 

Wysłany: 2015-05-13, 16:58   

janwisniewski68 napisał/a:
Katolicy to bałwochwalcy czciciele bożków koniec kropka >>> nie podlega dyskusji !!!

A jak nie to stos ? Prawo się wypełniło. Jesteś na poziomie starożytności
18 Otó? i Ja tobie powiadam: Ty jeste? Piotr [czyli Ska?a], i na tej Skale zbuduj? Ko?ció? mój, a bramy piekielne go nie przemog?. 19 I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwi??esz na ziemi, b?dzie zwi?zane w niebie, a co rozwi??esz na ziemi, b?dzie rozwi?zane w niebie".

janwisniewski68 
Droga prawdy

Wysłany: 2015-05-13, 17:41   

keres1372 napisał/a:

Cywilizowany [mądralo] czy ty jesteś tak naiwny i myślisz że Bóg W starożytności średniowieczu i dziś to inny Bóg . Wiara to jet to co nie podlega i nie ulega cywilizacji !!!
Jest niezmienna jak Bóg jest niezmienny i ciągle ten sam !!

(6) Tak mówi Pan, Król Izraela i Odkupiciel jego, Pan Zastępów: Ja jestem pierwszy i Ja ostatni; i nie ma poza Mną boga. (7) Któż jest do Mnie podobny? - Niech woła, niech to ogłosi i niech Mi dowiedzie! Kto przepowiedział przyszłość od wieków i to, co ma nadejść, niech nam obwieści! (8) Nie lękajcie się ani nie przerażajcie! Czyż nie przepowiedziałem z dawna i nie oznajmiłem? Wy jesteście moimi świadkami: czy jest jaki Bóg oprócz Mnie? albo inna Skała? - Ja nie znam takiego! (9) Wszyscy rzeźbiarze bożków są niczym; dzieła ich ulubione na nic się nie zdadzą; ich czciciele sami nie widzą ani nie zdają sobie sprawy, że się okrywają hańbą. (10) Kto rzeźbi bożka i odlewa posąg, żeby nie mieć pożytku? (11) Oto wszyscy czciciele tego bożka zawstydzą się; jego wykonawcy sami są ludźmi. Wszyscy oni niechaj się zbiorą i niech staną! Razem się przestraszą i wstydem okryją. (12) Wykonawca posągu urabia żelazo na rozżarzonych węglach i młotami nadaje mu kształty; wykańcza je swoim silnym ramieniem; oczywiście, jest głodny i brak mu siły; nie pił wody, więc jest wyczerpany. (13) Rzeźbiarz robi pomiary na drzewie, kreśli rylcem kształt, obrabia je dłutami i stawia znaki cyrklem; wydobywa z niego kształty ludzkie na podobieństwo pięknej postaci człowieka, aby postawić go w domu. (14) Narąbał sobie drzewa cedrowego, wziął drzewa cyprysowego i dębowego - a upatrzył je sobie między drzewami w lesie - zasadził jesion, któremu ulewa zapewnia wzrost. (15) To wszystko służy człowiekowi na opał: część z nich bierze na ogrzewanie, część na rozpalenie ognia do pieczenia chleba, na koniec z reszty wykonuje boga, przed którym pada na twarz, tworzy rzeźbę, przed którą wybija pokłony. (16) Jedną połowę spala w ogniu i na rozżarzonych węglach piecze mięso; potem zajada pieczeń i nasyca się. Ponadto grzeje się i mówi: Hej! Ale się zagrzałem i korzystam ze światła! (17) Z tego zaś, co zostanie, czyni swego boga, bożyszcze swoje, któremu oddaje pokłon i pada na twarz, i modli się, mówiąc: Ratuj mnie, boś ty bogiem moim! (18) Tacy nie mają świadomości ani zrozumienia, gdyż mgłą przesłonięte są ich oczy, tak iż nie widzą, i serca ich, tak iż nie rozumieją. (19) Taki się nie zastanawia; nie ma wiedzy ani zrozumienia, żeby sobie powiedzieć: Jedną połowę spaliłem w ogniu, nawet chleb upiekłem na rozżarzonych węglach, i upiekłem mięso, które zajadam, a z reszty zrobię rzecz obrzydliwą. Będę oddawał pokłon kawałkowi (20) Taki się karmi popiołem; zwiedzione serce wprowadziło go w błąd. On nie może ocalić swej duszy i powiedzieć: Czyż nie jest fałszem to, co trzymam w ręku? (21) Pamiętaj o tych rzeczach, Jakubie, i żeś sługą moim, Izraelu! Ukształtowałem ciebie, jesteś moim sługą. Izraelu, nie pójdziesz u Mnie w niepamięć. (22) Usunąłem twe grzechy jak chmurę i twoje wykroczenia jak obłok. Powróć do Mnie, bom cię odkupił. (23) Wznoście okrzyki, niebiosa, bo Pan zaczął działać! Wykrzykujcie, podziemne krainy! Góry, zabrzmijcie okrzykami, i ty, lesie, z każdym twoim drzewem! Bo Pan odkupił Jakuba i chwałę swą okazał w Izraelu. (24) Tak mówi Pan, twój Odkupiciel, Twórca twój jeszcze w łonie matki: Jam jest Pan, uczyniłem wszystko, Sam rozpiąłem niebiosa, rozpostarłem ziemię; a któż był ze Mną? (25) Jam jest ten, który niweczy znaki wróżów i wykazuje głupotę wieszczków, wstecz odrzuca mędrców i wiedzę ich czyni głupstwem, (26) potwierdza mowę swojego sługi i spełnia radę swoich wysłanników. To Ja mówię Jeruzalem: Będziesz zaludnione, i miastom judzkim: Będziecie odbudowane. Ja podniosę je z ruin. (27) To Ja mówię otchłani wód: Wyschnij! i wysuszam twoje rzeki. (28) Ja mówię o Cyrusie: Mój pasterz, i spełni on wszystkie moje pragnienia, mówiąc do Jeruzalem: Niech cię odbudują!, i do świątyni: Wznieś się z fundamentów!

(Ks. Izajasza 44:1-28, Biblia Tysiąclecia)

Kpł 26:30 pau "Zniszczę wasze wzniesienia kultowe, pościnam obeliski ku czci słońca, a wasze trupy rzucę na trupy waszych bożków i będę się wami brzydził."

Listek 

Wysłany: 2015-05-13, 18:23   

keres1372 napisał/a:
Prawo się wypełniło.

Jakakolwiek ewolucja Boga jest nauką szatańską.

Bóg jest zawsze taki sam i wypełnia plan, który przekazał swym sługom prorokom.
Pewno się keres1372 bardzo zdziwisz

Bo Pan Bóg nie uczyni niczego, jeśli nie objawi swego zamiaru sługom swym, prorokom. Amos 3,7

"Zaiste Ja, Pan, nie zmieniam się, Ml 3:6 bw

"Każde dobro, jakie otrzymujemy, i wszelki dar doskonały zstępuje z góry, od Ojca świateł, u którego nie ma przemiany ani cienia zmienności." Jk 1:17 bt2

nieomylne wszystkie przykazania Jego,utwierdzone na zawsze, na wieki,spełnione w prawdzie i godziwości.
Ps.111,7
Pozdrawiam

janwisniewski68 
Droga prawdy

Wysłany: 2015-05-13, 18:40   

Słowa które Bóg wypowiedział ustami
Izajasza i innych proroków będą się wypełniać na oczach tego pokolenia !
Czyli to wszystko co mówił Bóg o dniach gniewu , dniach pomsty na grzesznikach dniach katastrofy kosmicznej ! dniach rzezu na niewiernych !!

keres1372 

Wysłany: 2015-05-15, 20:55   

Trochę mnie nie było, czas odpowiedzieć.

Tropiciel Napisał.

Cytat:
Nie jestem protestantem

To przepraszam

Cytat:
niczemu takiemu nie zaprzeczyłem. To że były cherubiny nie świadczy, że przed nimi klękano i bito przed nimi pokłony. Nikt nie całował cherubinów i nie palił im świeczek

Czyli przyznajesz że bałwochwalstwem jest oddawanie czci rzeczą, a nie modlitwa przy nich. A Konon 2132 mówi

Cytat:
Chrześcijański kult obrazów nie jest sprzeczny z pierwszym przykazaniem, które odrzuca bałwochwalstwo. Istotnie "cześć oddawana obrazowi odwołuje się do pierwotnego wzoru" i "kto czci obraz, ten czci osobę, którą obraz przedstawia"61. Cześć oddawana świętym obrazom jest "pełną szacunku czcią", nie zaś uwielbieniem należnym jedynie samemu Bogu.
Obrazom nie oddaje się czci religijnej ze względu na nie same jako na rzeczy, ale dlatego, że prowadzą nas ku Bogu, który stał się człowiekiem. A zatem cześć obrazów jako obrazów nie zatrzymuje się na nich, ale zmierza ku temu, kogo przedstawiają.

Cytat:
jaka większość ? sobór niczego nie wyjaśnił tylko ściemnił i taką samą ściemę wciska ludziom dzisiaj kler. Jeśli ktoś czci tego kogo obraz przedstawia - to PO CO MU W OGÓLE OBRAZ ???

Nie ściemnił, chyba że używane Biblii to ściema. A jeśli chodzi o ,,większość" to mam na myśli fakt że Katolicy i Prawosławni to większość Chrześcijan. A jeśli chodzi ,, po co obra" to pytanie po co były cherubiny ? Jednym to pomaga innym nie. To tak jak z modlitwą o wstawiennictwo świętego. Możesz, ale nie musisz.

Cytat:
No to oszukujesz ludzi. Przypomnę w takim razie gdzie w kościołach katolickich jest namalowany Bóg Ojciec. Podaję linki :

http://www.archibial.pl/czas/arch14/obraz.jpg

Bóg Stworzyciel namalowany przez Michała Anioła na sklepieniu Kaplicy Sykstyńskiej w Watykanie na polecenie papieża Sykstusa IV ( 1471 - 1484 ), który był fundatorem kaplicy. Prace rozpoczęte w 1475 r., a kaplicę otwarto 9 sierpnia 1483 r.

http://eszkola.pl/img/gal...zenie_Adama.jpg

Bóg Stworzyciel - Adama pierwszego człowieka - namalowane przez Michała Anioła na sklepieniu Kaplicy Sykstyńskiej

http://www.amsint.pl/obrazboga/obraz.jpg

Obraz Boga Ojca przestawiający Go jako Starca z Kaplicy Zgromadzenia Sióstr Sług Jezusa w Kielcach. Nie wiadomo kto jest autorem obrazu, choć podobno był znaleziony gdzieś na Kijowszczyźnie w powiecie Skwirskim

http://beau.blox.pl/resou...oslawiacy_2.jpg

Obraz Boga Ojca błogosławiącego, którego autorem jest wenecki malarz Giovanni Bellini ( 1427 - 1516 ) wykonany ok. 1505 r.

Inny jeszcze przykład to obraz Boga Ojca z Katarzyną Sieneńską i Marią Magdaleną z 1509 r.namalowany w Wenecji. Wykonawcą był włoski malarz, dominikanin Fra Bartolomeo ( 1472 - 1517 ) malujący pod wpływem Belliniego :

http://www.wga.hu/frames-...a/godfathe.html

Jak widać ani Michał Anioł ani Fra Bartolomeo nie wyciągnęli właściwych wniosków z kazań Savonaroli, który zachęcał malarzy, by spalić wszystko co niezgodne z kodeksem moralności. Takim kodeksem była oczywiście dla niego Biblia. Za występowanie przeciw duchowieństwu Girolamo Savonarola został aresztowany wraz z dwoma towarzyszami Domenico i Silvestro. Proces poprzedziły bezlitosne przesłuchania i okrutne tortury. Nie oszczędzono im żadnej męczarni. W końcu zostali publicznie powieszeni, a ciała ich spalono na stosie 23 maja 1498 r. Prochy wrzucono do rzeki Arno, aby nie pozostał po nich żaden ślad.

Jak na ironię zamiast spalić obrazy obrażające Boga palono ludzi, którzy nie chcieli by znieważano Boga !

Wyrwałeś moje zdanie z kontekstu. Dlatego przedstawię ci mój wywód jeszcze raz.

Cytat:
Cytat:
Księga Powtórzonego Prawa 4, 15-20

15 Pilnie się wystrzegajcie - skoroście nie widzieli żadnej postaci w dniu, w którym mówił do was Pan spośród ognia na Horebie - 16 abyście nie postąpili niegodziwie i nie uczynili sobie rzeźby przedstawiającej podobiznę mężczyzny lub kobiety, 17 podobiznę jakiegokolwiek zwierzęcia, które jest na ziemi, podobiznę jakiegokolwiek ptaka, latającego pod niebem, 18 podobiznę czegokolwiek, co pełza po ziemi, podobiznę ryby, która jest w wodach - pod ziemią. 19 Gdy podniesiesz oczy ku niebu i ujrzysz słońce, księżyc i gwiazdy, i wszystkie zastępy niebios, obyś nie pozwolił się zwieść, nie oddawał im pokłonu i nie służył, bo Pan, Bóg twój, przydzielił je wszystkim narodom pod niebem. 20 A was Pan wybrał sobie, wyprowadził was z pieca do topienia żelaza, z Egiptu, abyście się stali Jego ludem, Jego własnością, jak dziś jesteście.

Jest wyraźna mowa że skoro Boga nie widzieliśmy, to Go nie malujemy, a co mówi Biblia ?

Cytat:
J 14, 8-10

8 Rzekł do Niego Filip: «Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy». 9 Odpowiedział mu Jezus: «Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: "Pokaż nam Ojca?" 10 Czy nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie? Słów tych, które wam mówię, nie wypowiadam od siebie. Ojciec, który trwa we Mnie, On sam dokonuje tych dzieł.

A także

Cytat:
Kol 1, 15-16

15 On jest obrazem Boga niewidzialnego -
Pierworodnym wobec każdego stworzenia4,
16 bo w Nim zostało wszystko stworzone:
i to, co w niebiosach, i to, co na ziemi,
byty widzialne i niewidzialne,
czy Trony, czy Panowania, czy Zwierzchności, czy Władze5.
Wszystko przez Niego i dla Niego5 zostało stworzone.

Efekt ? Widzieliśmy Boga, zakaz nie obowiązuje, jest to wypełnienie prawa o którym mówił Jezus.

Nie mogliśmy malować Boga, aż nie zobaczyliśmy Jezusa.

I Chyba nie mówisz o Savonaroli ? Tym wariacie który zrobił taki @@@ we Florencji że mieszkańcy nie zgodzili się na proces w Rzymie.

Cytat:
Jezus nie jest Bogiem Wszechmocnym - nigdy Nim nie był i nie będzie !

Oj ! To Jan Ewangelista się pomylił

J 1, 17-18

17 Podczas gdy Prawo zostało nadane przez Mojżesza, łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa.

18 Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, [o Nim] pouczył.

Cytat:
Jezus nie przyszedł po to by znieść Dekalog

Jezus przyszedłby wypełnić prawo i nakazał nam wypełniać to prawo.

Mt 5, 17-19

17 Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić6. 18 Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. 19 Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim.

Cytat:
Kościół Chrystusowy zakazuje modlitwy do obrazu, natomiast kościół katolicki który nie jest Kościołem Chrystusa pochwala kult obrazów, klękanie przed nimi i służenie im

Kościół Chrystusowy - czyli Katolicki - Zakazuje również modlitwy do obrazu, pochwala modlitwę przed nim

Cytat:
Owszem ikonoklazm był od samego początku zdrową reakcją przeciw bałwochwalstwu i łamaniu Bożego Prawa. Takich, którzy nazywają łamanie Prawa Bożego - niczym złym - Biblia nazywa głupimi - Rzym 1 : 22 - 23

Wybacz nie ,,ikonoklazm" tylko chyba ikonolatrii, tak czy owak można powiedzieć że to Wschodni Katolicy przed Schizmą Wschodnią, tak czy owak wyjaśnienie mieli. I masz racje z tymi głupimi, ale Jezus mówi że ten kto wypełnia prawo jest wielki w królestwie niebieskim. A to właśnie było wypełnieniem prawa.

Cytat:
NICZEGO ROZSĄDNEGO NIE POKAZAŁEŚ ! ZAKAZ PRZEDSTAWIANIA BOGA NIGDY NIE ZOSTAŁ ZNIESIONY ! NIE OSZUKUJ LUDZI !

Jeszcze raz

Cytat:
Cytat:

15 Pilnie się wystrzegajcie - skoroście nie widzieli żadnej postaci w dniu, w którym mówił do was Pan spośród ognia na Horebie - 16 abyście nie postąpili niegodziwie i nie uczynili sobie rzeźby przedstawiającej podobiznę mężczyzny lub kobiety, 17 podobiznę jakiegokolwiek zwierzęcia, które jest na ziemi, podobiznę jakiegokolwiek ptaka, latającego pod niebem, 18 podobiznę czegokolwiek, co pełza po ziemi, podobiznę ryby, która jest w wodach - pod ziemią. 19 Gdy podniesiesz oczy ku niebu i ujrzysz słońce, księżyc i gwiazdy, i wszystkie zastępy niebios, obyś nie pozwolił się zwieść, nie oddawał im pokłonu i nie służył, bo Pan, Bóg twój, przydzielił je wszystkim narodom pod niebem. 20 A was Pan wybrał sobie, wyprowadził was z pieca do topienia żelaza, z Egiptu, abyście się stali Jego ludem, Jego własnością, jak dziś jesteście.

Jest wyraźna mowa że skoro Boga nie widzieliśmy, to Go nie malujemy, a co mówi Biblia ?

Cytat:
J 14, 8-10

8 Rzekł do Niego Filip: «Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy». 9 Odpowiedział mu Jezus: «Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: "Pokaż nam Ojca?" 10 Czy nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie? Słów tych, które wam mówię, nie wypowiadam od siebie. Ojciec, który trwa we Mnie, On sam dokonuje tych dzieł.

A także

Cytat:
Kol 1, 15-16

Cytat:
Pochwała tego przedstawiania - to jednoznacznie jest potępiiona w Biblii - Rzym 1 : 32

Tylko że my katolicy, zwierząt nie czcimy.

Cytat:
Bóg nigdzie nie polecał by tym rzeźbom oddawano jakąkolwiek cześć ! Natomiast kler adoruje swoje rzeźby i obrazy i traktuje je jako przedmioty kultu. Jezus nie jest Bogiem Wszechmocnym - nigdy Nim nie był i nie będzie. Jedność duchowa Jezusa z Bogiem podobnie jak jedność jego naśladowców z Bogiem nie jest jednością ontyczną.

Kościół pozwala - zgodnie z Biblią - by obraz był pomocą, jeśli się nie mylę to nazywano ty ,,Ewangelią biedaków". Jeśli chodzi o Boskość Jezusa to ponownie

J 1, 17-18

17 Podczas gdy Prawo zostało nadane przez Mojżesza, łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa.

18 Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, [o Nim] pouczył.

Cytat:
Nie ma ani jednego wersetu świadczącego o tym, że Jezus jest równy Bogu ! Nie oszukuj ludzi, bo za to odpowiesz przed Bogiem !

Już Odpowiadam

List do Filipian 2, 5-7

5 To dążenie niech was ożywia; ono też było w Chrystusie Jezusie.
6 On, istniejąc w postaci Bożej,
nie skorzystał ze sposobności,
aby na równi być z Bogiem,

7 lecz ogołocił samego siebie,
przyjąwszy postać sługi,
stawszy się podobnym do ludzi.
A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka,

Cytat:
Jezus nie jest Bogiem z natury, ponieważ nie jest Bogiem Wszechmocnym i nigdzie w Biblii nie jest tak nazwany.

J 1, 17-18

Cytat:
Obraz - to nie pomoc, lecz przeszkoda by zbliżyć się do prawdziwego Boga. Biblia jednoznacznie zakazuje tworzenie obrazu Boga - 5 Moj. 4 : 15 - 16; Rzym. 1 : 22 - 23

Następnie prawo jest wypełnione.

Cytat:

Cytat:
J 14, 8-10

A także

Cytat:
Kol 1, 15-16

Cytat:
Tomasz z Akwinu sam sobie zaprzeczył. Nie ma w Biblii czczenia Prawdziwego Boga za pośrednictwem obrazu. Nie można czcić Boga przez coś co Prawdziwy Bóg zakazuje.

Ale zakaz nie obowiązuje. I słowo ,,pośrednictwo" to też złe słowo. Bo to nie idzie tak

Człowiek - Obraz - Bóg

Tylko

Oczy - Obraz

Serce - Bóg

Cytat:
Jezus nie przyszedł znieść Prawo, lecz je wypełnić - Mt. 5 : 17. Nie oszukuj ludzi, bo odpowiesz za to przed Bogiem !

,, Wypełnienie " może równać się ,,zniesienie". Np

Mt 5, 43-44

43 Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził20. 44 A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują;

A jeśli chodzi z obrazami to tu jest wypełnienie

Pwt 4, 15-19

(15) Ponieważ nie widzieliście żadnej postaci wtedy, kiedy Jahwe przemawiał do was spośród płomieni ognia na górze Horeb, (16) pamiętajcie, żebyście nie ulegali zgubnemu złudzeniu i nie próbowali sobie czynić podobizny lub posągu jakiegoś bożka czy to w postaci mężczyzny lub kobiety, (17) czy to jakiegoś zwierzęcia, które żyje na ziemi, lub ptaka latającego pod niebem, (18) czy to jakiegoś gada pełzającego po ziemi lub jakiejś ryby żyjącej w wodzie, która płynie poniżej powierzchni ziemi. (19) Ciągle bowiem istnieje obawa, abyś wznosząc oczy ku górze, patrząc na słońce, księżyc i gwiazdy, i całe owo wojsko niebieskie, nie zapragnął im się kłaniać i składać im hołdów, bo wszystko to Jahwe, twój Bóg, oddał we władanie narodom, jakie żyją na ziemi.

Ta obawa zniknęła po przyjściu Jezusa.

Cytat:
Nie ma czegoś takiego jak biblijny kult obrazów. Tradycja katolicka nie ma nic wspólnego z tradycją apostolską.

Ale jest zniesiony zakaz malowania i zakaz bałwochwalstwa, który obowiązuje w Kościele Katolickim. Apostoł Piotr był I papieżem, więc Katolicka tradycja jest Apostolska.

Cytat:
wiele nie wiedzą ci katolicy, którzy nigdy Ewangelii Marka w ręku nie mieli.

Ja jestem Katolikiem i miałem. I wiem że i ty i ja wiele nie wiemy, tak jak mówi święty Marek.

Cytat:
I znowu oszukujesz ludzi. Przeczytaj sobie dokładnie Dekalog nie w wersji katechetycznej lecz Biblijnej - 2 Moj. 20 : 4 - 5 wyraźnie zakazuje kultu jakichkolwiek przedmiotów.

Był do wypełnienia prawa.

Cytat:

Cytat:
J 14, 8-10

A także

Cytat:
Kol 1, 15-16

Cytat:
komunia w wersji katolickiej - to oszustwo i bałwochwalstwo, które nie ma nic wspólnego z Chrystusem. Krzyż to stary pogański symbol solarny.

J 6

47 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto <we Mnie> wierzy, ma życie wieczne.

48 Jam jest chleb życia.

49 Ojcowie wasi jedli mannę na pustyni i pomarli.

50 To jest chleb, który z nieba zstępuje: kto go spożywa, nie umrze.

51 Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata».

Oraz

Łukasz 22, 19-20

19 Następnie wziął chleb, odmówiwszy dziękczynienie połamał go i podał mówiąc: «To jest Ciało moje, które za was będzie wydane: to czyńcie na moją pamiątkę!»

20 Tak samo i kielich po wieczerzy, mówiąc: «Ten kielich to Nowe Przymierze we Krwi mojej, która za was będzie wylana.

Teraz mówisz przeciw Biblii. A krzyż był też narzędziem śmierci Jezusa.

Cytat:
Jeśli ktoś nie naśladuje Chrystusa, to śmierć Chrystusa nic mu nie pomoże.

Masz rację, tak samo mówi Kościół Katolicki

Cytat:
nie ma żadnego pojednania z Krzyżem. Krzyż jest odrażającym narzędziem zbrodni, którego użyto by zadać cierpienia i śmierć Jezusowi. Nikt zdrowy na umyśle nie czci narzędzi zbrodni !

Wiń świętego Pawła że napisał o pojednaniu z krzyżem

List do Efezjan 2, 14-16

14 On bowiem jest naszym pokojem.
On, który obie części [ludzkości] uczynił jednością,
bo zburzył rozdzielający je mur - wrogość.
W swym ciele 15 pozbawił On mocy Prawo przykazań, wyrażone w zarządzeniach,
aby z dwóch [rodzajów ludzi] stworzyć w sobie jednego nowego człowieka,
wprowadzając pokój,
16 i [w ten sposób] jednych, jak i drugich znów pojednać z Bogiem w jednym Ciele przez krzyż,
w sobie zadawszy śmierć wrogości.
17 A przyszedłszy zwiastował pokój
wam, którzyście daleko, i pokój tym, którzy blisko,

I że napisał że Krzyż usunął przeszkodę

2 List do Kolosan 2, 13-15

13 I was, umarłych na skutek występków i "nieobrzezania" waszego [grzesznego] ciała, razem z Nim przywrócił do życia. Darował nam wszystkie występki, 14 skreślił zapis dłużny obciążający nas nakazami. To właśnie, co było naszym przeciwnikiem, usunął z drogi, przygwoździwszy do krzyża. 15 Po rozbrojeniu Zwierzchności i Władz, jawnie wystawił [je] na widowisko, powiódłszy je dzięki Niemu w triumfie.

Cytat:
Maria była pokorną służebnicą Bożą ( Łuk 1 : 48 ), a służebnica Boga nie może być Jego Matką.

Jest matką Jezusa, syna Boga, który sam jest Bogiem. I kto powiedział że nie jest służebnicą Jezusa ?

Cytat:
W podanym fragmencie nie ma mowy o kulcie relikwii ! Nigdzie nie napisano, że chustki i przepaski, które dotknęły Pawła - czczono. Ściemy nie wciskaj !

Ale jest mowa że to działa. Modlitwa przy, a nie ,,do" relikwii może wzmocnić wiarę.

Cytat:
to nie relikwie - już o tym pisałem. Relikwie to wymyślił kler katolicki - by zbijać na ludzkiej głupocie - potężną kasę.

Definicja relikwii - przedmioty związane z czymś świętym. Najczęściej są to szczątki ciała świętych lub rzeczy z nimi związanych

Wypisz wymaluj rzeczy świętego Pawła

Cytat:
Jezus nigdy nie czynił się równym Bogu. Ściemy nie wciskaj !

1

J 1, 17-18

2

List do Filipian 2, 5-7

przyjąwszy postać sługi,

Cytat:
NIGDZIE ZAKAZ NIE ZOSTAŁ ZNIESIONY ! NIE OSZUKUJ LUDZI !

Cytat:

Cytat:
J 14, 8-10

A także

Cytat:
Kol 1, 15-16

Cytat:
Nie ma żadnej Boskości Jezusa w rozumieniu teologii katolickiej !

Jezus jest Bogiem co potwierdza.

J 1, 17-18

Cytat:
I ja też już pisałem, że Jezus nie przyszedł znieść Prawa. A kościół katolicki nie wypełnia, lecz łamie prawo Jezusa, a kler wprowadza swą teologią miliony ludzi w błąd dlatego srogi sąd go czeka.

Pisałem już o tym. A Kościół wypełnia prawo bardzo dobrze.

Cytat:
Bzdura ! Jest tylko jeden pośrednik - człowiek Jezus Chrystus - 1 Tym. 2 : 5. Na tym kłamstwie, że są inni pośrednicy kler rzymski dorobił się swojej pozycji i wmówił niedouczonym ludziom, że reprezentuje Boga. Dużo ludzi dało się na to nabrać, bo nie czytają Biblii.

Masz rację, pośrednik jest tylko jeden i mówi że to dzięki temu że się ukrzyżował

2 List do Kolosan 2, 13-15

13 I was, umarłych na skutek występków i "nieobrzezania" waszego [grzesznego] ciała, razem z Nim przywrócił do życia. Darował nam wszystkie występki, 14 skreślił zapis dłużny obciążający nas nakazami. To właśnie, co było naszym przeciwnikiem, usunął z drogi, przygwoździwszy do krzyża. 15 Po rozbrojeniu Zwierzchności i Władz, jawnie wystawił [je] na widowisko, powiódłszy je dzięki Niemu w triumfie.

Co nie zmienia faktu, że dzięki temu pośrednictwu, święci zanoszą nasze modlitwy do Boga.

Apokalipsa Świętego Jana 4,1 - Akcja jest w niebie

Cytat:
1 Potem ujrzałem:
Oto drzwi otwarte w niebie,
a głos, ów pierwszy, jaki usłyszałem,
jak gdyby trąby mówiącej ze mną, powiedział:
«Wstąp tutaj, a to ci ukażę, co potem musi się stać».

Jest tam mowa że

Cytat:
Ap 5,8

8 A kiedy wziął księgę,
czworo Zwierząt i dwudziestu czterech Starców upadło przed Barankiem,
każdy mając harfę i złote czasze pełne kadzideł,
którymi są modlitwy świętych.

Co się dzieje z tymi kadzidłami ?

Cytat:
AP 8, 3-4

3 I przyszedł inny anioł,
i stanął przy ołtarzu, mając złote naczynie na żar1,
i dano mu wiele kadzideł,
aby dał je w ofierze
jako modlitwy wszystkich świętych,
na złoty ołtarz, który jest przed tronem.
4 I wzniósł się dym kadzideł,

jako modlitwy świętych,
z ręki anioła przed Bogiem.

No dobra, a kim są ci święci ?

Cytat:
1 List do Koryntian 6, 1-3

1 Czy odważy się ktoś z was, gdy zdarzy się nieporozumienie z drugim, szukać sprawiedliwości u niesprawiedliwych1, zamiast u świętych? 2 Czy nie wiecie, że święci będą sędziami tego świata2? A jeśli świat będzie przez was sądzony, to czyż nie jesteście godni wyrokować w tak błahych sprawach? 3 Czyż nie wiecie, że będziemy sądzili także aniołów3? O ileż przeto więcej sprawy doczesne!

Podsumowując, starsi to zbawieni, święci to chrześcijanie, starsi zanoszą modlitwy chrześcijan aniołowi, a ten Bogu.

Cytat:
Prośba o modlitwę za kogoś nie ma nic wspólnego z pośrednictwem. Cytowany fragment Rzym. 15 : 30 - 31 nie mówi o pośrednictwie. Tekst grecki nic nie mówi o modlitwach zamiast modlitw apostoła Pawła. Takimi właśnie oszustwami kler karmi niedouczonych ludzi. Wciska im ściemę i niedouczeni ludzie w to wierzą.

Jak dziecku. Jeżeli proszę np Tatę by się za mnie pomodlił to jest to tak.

Ja - Tata - Bóg

Tak samo jak jest w Apokalipsie święci zanoszą nasze modlitwy do Boga.

Cytat:
I na tym bym wszelką dyskusję z tobą zakończył. Mogę dyskutować z kimś, kto traktuje Słowo Boże z szacunkiem i bierze je sobie do serca, a z tymi którzy przekręcają Słowo Boże i sobie szopki robią - nie dyskutuję !

Ja bym z tobą podyskutował, bo albo ja mam rację albo ty. Jeśli się przekonamy to pomożemy sobie. Ale jeśli nie to masz to na pożegnanie.

2 List świętego Piotra

20 To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia. 21 Nie z woli bowiem ludzkiej zostało kiedyś przyniesione proroctwo, ale kierowani Duchem Świętym mówili <od> Boga święci ludzie.

keres1372 

Wysłany: 2015-05-15, 20:57   

keres1372 napisał/a:

Cywilizowany [mądralo] czy ty jesteś tak naiwny i myślisz że Bóg W starożytności średniowieczu i dziś to inny Bóg . Wiara to jet to co nie podlega i nie ulega cywilizacji !!!
Jest niezmienna jak Bóg jest niezmienny i ciągle ten sam !!

(6) Tak mówi Pan, Król Izraela i Odkupiciel jego, Pan Zastępów: Ja jestem pierwszy i Ja ostatni; i nie ma poza Mną boga. (7) Któż jest do Mnie podobny? - Niech woła, niech to ogłosi i niech Mi dowiedzie! Kto przepowiedział przyszłość od wieków i to, co ma nadejść, niech nam obwieści! (8) Nie lękajcie się ani nie przerażajcie! Czyż nie przepowiedziałem z dawna i nie oznajmiłem? Wy jesteście moimi świadkami: czy jest jaki Bóg oprócz Mnie? albo inna Skała? - Ja nie znam takiego! (9) Wszyscy rzeźbiarze bożków są niczym; dzieła ich ulubione na nic się nie zdadzą; ich czciciele sami nie widzą ani nie zdają sobie sprawy, że się okrywają hańbą. (10) Kto rzeźbi bożka i odlewa posąg, żeby nie mieć pożytku? (11) Oto wszyscy czciciele tego bożka zawstydzą się; jego wykonawcy sami są ludźmi. Wszyscy oni niechaj się zbiorą i niech staną! Razem się przestraszą i wstydem okryją. (12) Wykonawca posągu urabia żelazo na rozżarzonych węglach i młotami nadaje mu kształty; wykańcza je swoim silnym ramieniem; oczywiście, jest głodny i brak mu siły; nie pił wody, więc jest wyczerpany. (13) Rzeźbiarz robi pomiary na drzewie, kreśli rylcem kształt, obrabia je dłutami i stawia znaki cyrklem; wydobywa z niego kształty ludzkie na podobieństwo pięknej postaci człowieka, aby postawić go w domu. (14) Narąbał sobie drzewa cedrowego, wziął drzewa cyprysowego i dębowego - a upatrzył je sobie między drzewami w lesie - zasadził jesion, któremu ulewa zapewnia wzrost. (15) To wszystko służy człowiekowi na opał: część z nich bierze na ogrzewanie, część na rozpalenie ognia do pieczenia chleba, na koniec z reszty wykonuje boga, przed którym pada na twarz, tworzy rzeźbę, przed którą wybija pokłony. (16) Jedną połowę spala w ogniu i na rozżarzonych węglach piecze mięso; potem zajada pieczeń i nasyca się. Ponadto grzeje się i mówi: Hej! Ale się zagrzałem i korzystam ze światła! (17) Z tego zaś, co zostanie, czyni swego boga, bożyszcze swoje, któremu oddaje pokłon i pada na twarz, i modli się, mówiąc: Ratuj mnie, boś ty bogiem moim! (18) Tacy nie mają świadomości ani zrozumienia, gdyż mgłą przesłonięte są ich oczy, tak iż nie widzą, i serca ich, tak iż nie rozumieją. (19) Taki się nie zastanawia; nie ma wiedzy ani zrozumienia, żeby sobie powiedzieć: Jedną połowę spaliłem w ogniu, nawet chleb upiekłem na rozżarzonych węglach, i upiekłem mięso, które zajadam, a z reszty zrobię rzecz obrzydliwą. Będę oddawał pokłon kawałkowi (20) Taki się karmi popiołem; zwiedzione serce wprowadziło go w błąd. On nie może ocalić swej duszy i powiedzieć: Czyż nie jest fałszem to, co trzymam w ręku? (21) Pamiętaj o tych rzeczach, Jakubie, i żeś sługą moim, Izraelu! Ukształtowałem ciebie, jesteś moim sługą. Izraelu, nie pójdziesz u Mnie w niepamięć. (22) Usunąłem twe grzechy jak chmurę i twoje wykroczenia jak obłok. Powróć do Mnie, bom cię odkupił. (23) Wznoście okrzyki, niebiosa, bo Pan zaczął działać! Wykrzykujcie, podziemne krainy! Góry, zabrzmijcie okrzykami, i ty, lesie, z każdym twoim drzewem! Bo Pan odkupił Jakuba i chwałę swą okazał w Izraelu. (24) Tak mówi Pan, twój Odkupiciel, Twórca twój jeszcze w łonie matki: Jam jest Pan, uczyniłem wszystko, Sam rozpiąłem niebiosa, rozpostarłem ziemię; a któż był ze Mną? (25) Jam jest ten, który niweczy znaki wróżów i wykazuje głupotę wieszczków, wstecz odrzuca mędrców i wiedzę ich czyni głupstwem, (26) potwierdza mowę swojego sługi i spełnia radę swoich wysłanników. To Ja mówię Jeruzalem: Będziesz zaludnione, i miastom judzkim: Będziecie odbudowane. Ja podniosę je z ruin. (27) To Ja mówię otchłani wód: Wyschnij! i wysuszam twoje rzeki. (28) Ja mówię o Cyrusie: Mój pasterz, i spełni on wszystkie moje pragnienia, mówiąc do Jeruzalem: Niech cię odbudują!, i do świątyni: Wznieś się z fundamentów!

(Ks. Izajasza 44:1-28, Biblia Tysiąclecia)

Kpł 26:30 pau "Zniszczę wasze wzniesienia kultowe, pościnam obeliski ku czci słońca, a wasze trupy rzucę na trupy waszych bożków i będę się wami brzydził."

Cytat:
Jakakolwiek ewolucja Boga jest nauką szatańską.

Bóg jest zawsze taki sam i wypełnia plan, który przekazał swym sługom prorokom.
Pewno się keres1372 bardzo zdziwisz

Bo Pan Bóg nie uczyni niczego, jeśli nie objawi swego zamiaru sługom swym, prorokom. Amos 3,7

"Zaiste Ja, Pan, nie zmieniam się, Ml 3:6 bw

"Każde dobro, jakie otrzymujemy, i wszelki dar doskonały zstępuje z góry, od Ojca świateł, u którego nie ma przemiany ani cienia zmienności." Jk 1:17 bt2

nieomylne wszystkie przykazania Jego,utwierdzone na zawsze, na wieki,spełnione w prawdzie i godziwości.
Ps.111,7
Pozdrawiam

:roll: Nie powiedziałem że Bóg się zmienił tylko prawo się wypełniło

5, 17-19

17 Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić6. 18 Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. 19 Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim.

David77 

Wysłany: 2015-05-15, 21:09   

keres1372,

Cytat:
J 1, 17-18

Zakładając teoretycznie że Syn jest nazwany jednorodzonym Bogiem zaś Bóg Ojciec nie jest jednorodzonym Bogiem więc jak można twierdzić że Syn Boga jest tym samym Bogiem co Ojciec :-D

To tak jak byś twierdził że Syn jest i nie jest jednorodzonym Bogiem ;-)

keres1372 

Wysłany: 2015-05-15, 21:28   

Cytat:
Zakładając teoretycznie że Syn jest nazwany jednorodzonym Bogiem zaś Bóg Ojciec nie jest jednorodzonym Bogiem więc jak można twierdzić że Syn Boga jest tym samym Bogiem co Ojciec :-D

To tak jak byś twierdził że Syn jest i nie jest jednorodzonym Bogiem ;-)

Chodzi o tytuł Boga, po za tym w Liście do Filipian czytamy że Jezus mógłby być równy Bogu, ale się poniżył i przyjął ciało człowieka. A kto może być równy Bogu ? Tylko Bóg ! A skoro Bóg jest jeden, to tak jak mówi Jezus ,, Ja i Ojciec jedno Jesteśmy"

List do Filipian 2

przyjąwszy postać sługi,
8 uniżył samego siebie,
stawszy się posłusznym aż do śmierci -
i to śmierci krzyżowej.
9 Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył
i darował Mu imię
ponad wszelkie imię,
10 aby na imię Jezusa
zgięło się każde kolano
istot niebieskich i ziemskich i podziemnych.
11 I aby wszelki język wyznał,
że Jezus Chrystus jest PANEM -
ku chwale Boga Ojca.

trinitynp6.jpg
Plik ściągnięto 17 raz(y) 45,59 KB

David77 

Wysłany: 2015-05-15, 21:35   

keres1372,
Cytat:

Chodzi o tytuł Boga, po za tym w Liście do Filipian czytamy że Jezus mógłby być równy Bogu, ale się poniżył i przyjął ciało człowieka. A kto może być równy Bogu ? Tylko Bóg ! A skoro Bóg jest jeden, to tak jak mówi Jezus ,, Ja i Ojciec jedno Jesteśmy"

Gdyby wcześniej Pan Jezus był Bogiem wówczas pisanie że ,, nie upierał się zachłannie przy tym, aby być równym Bogu,'' nie miało by żadnego sensu , po co Pan Jezus miał by się upierać żeby być równym Bogu skoro rzekomo był Bogiem ?

Jeżeli Jezus posiadał absolutną równość z Bogiem, to nawet teoretycznie nie istniałaby kwestia rozważania możliwości jej zagarnięcia, bo jak można zagarnąć coś, co się już posiada?

Jezus jest jedno z Bogiem jak najbardziej lecz nie jednym , o taką samą jedność jaką on posiadał ze swoim Ojcem modlił się również dla swoich uczni

Ew Jan 17: 20 A nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie. (21) Aby wszyscy byli jedno, jak Ty, Ojcze, we mnie, a Ja w tobie, aby i oni w nas jedno byli, aby świat uwierzył, że Ty mnie posłałeś. (22) A Ja dałem im chwałę, którą mi dałeś, aby byli jedno, jak my jedno jesteśmy. (23) Ja w nich, a Ty we mnie, aby byli doskonali w jedności, żeby świat poznał, że Ty mnie posłałeś i że ich umiłowałeś, jak i mnie umiłowałeś.

Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył
i darował Mu imię
ponad wszelkie imię,

Bóg nie wywyższył samego siebie gdyż owej wyższości jaką posiada nigdy nie stracił , Bóg wywyższył swego Syna a to znaczy że Syn nie jest tym samym Bogiem co Bóg Ojciec

keres1372 

Wysłany: 2015-05-15, 21:40   

David77 napisał/a:
keres1372,
Cytat:

Gdyby wcześniej Pan Jezus był Bogiem wówczas pisanie że ,, nie upierał się zachłannie przy tym, aby być równym Bogu,'' nie miało by żadnego sensu , po co Pan Jezus miał by się upierać żeby być równym Bogu skoro rzekomo był Bogiem ?

Jeżeli Jezus posiadał absolutną równość z Bogiem, to nawet teoretycznie nie istniałaby kwestia rozważania możliwości jej zagarnięcia, bo jak można zagarnąć coś, co się już posiada?

Jezus jest jedno z Bogiem jak najbardziej lecz nie jednym , o taką samą jedność jaką on posiadał ze swoim Ojcem modlił się również dla swoich uczni

Ew Jan 17: 20 A nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie. (21) Aby wszyscy byli jedno, jak Ty, Ojcze, we mnie, a Ja w tobie, aby i oni w nas jedno byli, aby świat uwierzył, że Ty mnie posłałeś. (22) A Ja dałem im chwałę, którą mi dałeś, aby byli jedno, jak my jedno jesteśmy. (23) Ja w nich, a Ty we mnie, aby byli doskonali w jedności, żeby świat poznał, że Ty mnie posłałeś i że ich umiłowałeś, jak i mnie umiłowałeś.

Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył
i darował Mu imię
ponad wszelkie imię,

Bóg nie wywyższył samego siebie gdyż owej wyższości jaką posiada nigdy nie stracił , Bóg wywyższył swego Syna a to znaczy że Syn nie jest tym samym Bogiem co Bóg Ojciec

Jeszcze raz

List do Filipian 2

przyjąwszy postać sługi,

Jezus na ziemi nie był równy Bogu, gdyż się uniżył, On był nim przed przyjściem na zimie i po śmierci.

Odpowiedz do tematu