Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kim jest Florianek?
Autor Wiadomość
kesja 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 26 Maj 2006
Posty: 4127
Wysłany: 2007-04-06, 19:12   

marcin. napisał/a:
Dom Boga i ludzi! Ja wierzę że w Tabernakulum jest prawdziwie, realnie obecny Chrystus, wiara moja nie jest wymysłem KK, ale jest wiarą chrześcijan.
Do Kościoła chodzić trzeba :) bo zbawienie mamy przez Kościół. To w Kościele są sprawowane Sakramenty które są pomocą w pielgrzymce ku wieczności...


Obecny w tabernakulum a nie w chostii
a chyba ze mówisz o miejscu zamieszkania ,ale czy to nie zamałe lokum?
skramenty czyli takie zmyłki dla naiwnych, nie obrażam byłam to wiem.
Realnie obecny cos takiego nawet więźniowie maja wiekszą cele. :shock:
 
 
Florianek 
Poprzedni nick - brat_Janek

Dołączył: 01 Cze 2006
Posty: 506
Wysłany: 2007-04-07, 15:44   

marcinie,

w Piśmie świętym czytamy, że prawdziwe ciało Jezusa jest teraz w niebie-mao tego, jest to ciało duchowe, a nie składające się z nerek, krwi czy kości

tym bardziej nie jest to ciało chlebowe

zauważ jedną rzecz


Odpowiedział im Jezus: Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie Jana 6:35

Zauważ, że Jezus mówił to jako zywa, realna osoba ludzka.
Nie był dosłownie chlebem
Był w takim sensie chlebem zycia, że dzięki wierze w Niego ma się życie wieczne
Podobnie chleb błogosławiony na Wieczerzy Pańskiej nie jest prawdziwym ciałem, mimo iz padają słowa ,to JEST ciało moje'

gdyby zachodziła transsubstancjacja to Paweł nie mógłby napisać:

Kielich błogosławieństwa, który błogosławimy, czy nie jest udziałem we Krwi Chrystusa? Chleb, który łamiemy, czyż nie jest udziałem w Ciele Chrystusa? 1 Kor 10:16

Co łamie się w Kościele Katolickim? Ciało Jezusa (prawdziwe)
Aposotoł łamał zaś CHLEB , który choć był ,społecznością ciała' samym ciałem nie był

Moge od biedy zrozumieć stanowisko luterańskie, ale katolickiego nie :roll:
_________________
,,...łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa" (J 1:17)
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2007-04-07, 15:45   

marcin
Cytat:
marcin. napisał/a:
Dom Boga i ludzi! Ja wierzę że w Tabernakulum jest prawdziwie, realnie obecny Chrystus, wiara moja nie jest wymysłem KK, ale jest wiarą chrześcijan.
Do Kościoła chodzić trzeba :) bo zbawienie mamy przez Kościół. To w Kościele są sprawowane Sakramenty które są pomocą w pielgrzymce ku wieczności...

Każdy człowiek ma wolną wolę i wierzy w co chce,ale ja nie widzę, żeby w Nowym Testamencie pisało o zbawieniu osiąganym przez jakiś Kościół i jego sakramenty.One zostały wprowadzone w krk w wyniku papieskich dekretów.W początkowym kościele nie było takiej nauki,a zbawiał podobnie jak i teraz, obecny w każdym z nas Duch Chrystusowy,określany też jako Słowo,Syn itd.

Jak.1.21...i przyjmijcie z łagodnością wszczepione w was SŁOWO,które może zbawić dusze wasze.
I Jana 5.12.Kto ma SYNA ma żywot,kto nie ma SYNA,nie ma żywota.

O kim pisze,że jest Drogą,Prawdą i Życiem?Czy Kościół prowadzi swoich wiernych do obecnego w nas SYNA? Żadne kościelne Sakramenty nie zastąpią tych,których udziela obecny w nas CHRYSTUS i żaden Kościół nie może Go wyręczać, w sprawie naszego zbawienia.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10