Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Prawdziwi chrześcijanie - Prawdziwe chrześcijaństwo
Autor Wiadomość
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2015-06-14, 19:23   

Jak istnieje świat wiara w Boga była. Była u Słowian, była u Hindusów, Chińczyków, Egipcjan i ludów wszystkich kontynentów na ziemi. Żydzi jak to Żydzi skubnęli trochę tu trochę tam i poskładali sobie swój judaizm okraszając go swymi przechwałkami jacy to niby byli waleczni, chodź nie wiem co to za chwała napaść i okraść słabszego. Jednak nie udało im się jakoś stworzyć jakiejś imponującej w dokonania cywilizacji. Wszystko co zdobyli to właściwie ukradli. Taka jest prawda o tym niezwykle przebiegłym narodzie i ich bogu. Nic nigdy nie zbudowali takiego co by przetrwało do dzisiaj. Nie szczycą się w biblii swą pracowitością, ale tylko tym jak to byli waleczni i jaki to ich bóg był wspaniały pomagając im eksterminować całe miasta i narody. Nie przeczytałem w żadnej książce, żeby jakiś władca żydowski napisał, iż pomógł jakimś nie żydom uwolnić się od jakiegoś ciemiężyciela. Piszą, że byli 400 lat w niewoli u Egipcjan, ale nie napisali nigdzie, że są tam piramidy, sfinks, lub inne cuda techniki budowlanej jakie tam powstały. Ważniejsza dla nich był uczynek wyłudzenia od Egipcjan pożyczek, których nie mieli zamiaru oddać, a więc ważniejsze było to, że znów jak to u Żydów bywało wzbogacenie się kosztem niewinnych. Wszystkie te cechy również przyjął krk, a więc pięknie czasem mówi o Jezusie, Bogu i miłości, które to słowa dla mnie w ich ustach brzmią jakoś mało wiarygodnie, a nawet obłudnie, ponieważ co innego mówią, a co innego robią (mordercza inkwizycja i równie okrutne wyprawy krzyżowe). Podobnie mówił i robił ich największy (pod względem ilości listów) guru faryzeusz Paweł. Nie mogę powiedzieć, że wiara oddala od Boga, bo tak nie jest, ale sama wiara sprawy zbawienia nie załatwi. Uczynki prawe być muszą. Są ludzie dobrzy i uczciwi, ale nie obchodzi ich to co dzieje się poza zasięgiem ich wzroku. Nie wadzą nikomu i nawet nie wiedząc, że jest jakieś prawo i Bóg, to jednak to prawo intuicyjne przestrzegają. Zatem idąc tokiem rozumowania, a właściwie braku jakiegokolwiek rozumu tacy sprawiedliwi będą potępieni lub nawet zabici, za to między innymi, że nie są związani z żadnym wyznaniem. Wniosek jest prosty. Nie dajesz kasy kapłanom na ich utrzymanie – wieczny ogień potępienia.
 
 
Zwiastun

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 315
Wysłany: 2015-06-14, 19:52   

ZAMOS napisał/a:
guru faryzeusz Paweł


Pomyliłeś religie fałszywe z prawdziwą, powrzucałeś wszystko do jednego wora: "inkwizycje i morderstwa, dawanie na tacę albo piekło" a i sam wybrałeś swoich guru anty-pawłowych i anty-nowo-testamentowych :aaa:

Oj kiepskie fundamenty takiej wiary. Czy to jeszcze chrześcijaństwo? :roll:
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2015-06-15, 09:14   

Zwiastun napisał/a:
ZAMOS napisał/a:
guru faryzeusz Paweł


Pomyliłeś religie fałszywe z prawdziwą, powrzucałeś wszystko do jednego wora: "inkwizycje i morderstwa, dawanie na tacę albo piekło" a i sam wybrałeś swoich guru anty-pawłowych i anty-nowo-testamentowych :aaa:

Oj kiepskie fundamenty takiej wiary. Czy to jeszcze chrześcijaństwo? :roll:

Napisz proszę gdzie jest prawdziwe chrześcijaństwo, a w nim prawdziwi chrześcijanie, a chętnie do nich przystąpię nawet dzisiaj.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2015-06-15, 11:34   

ZAMOS napisał/a:
Napisz proszę gdzie jest prawdziwe chrześcijaństwo, a w nim prawdziwi chrześcijanie,


A jak by ono miało wg. Ciebie wyglądać?
No bo napiszemy: Świadkowie Jehowy i zaczniesz kołomyję o ŚJ.
JAK MA WYGLĄDAĆ prawdziwe chrześcijaństwo wg. ZAMOS'a?
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2015-06-16, 10:16   

Bobo napisał/a:
ZAMOS napisał/a:
Napisz proszę gdzie jest prawdziwe chrześcijaństwo, a w nim prawdziwi chrześcijanie,


A jak by ono miało wg. Ciebie wyglądać?
No bo napiszemy: Świadkowie Jehowy i zaczniesz kołomyję o ŚJ.
JAK MA WYGLĄDAĆ prawdziwe chrześcijaństwo wg. ZAMOS'a?

Nie odpowiedziałeś mi Bobo gdzie, ani jaka społeczność religijna jest tą jedyną prawdziwą, do której warto wstąpić. Pięknie odpowiedział ci Listek. Też tak myślę i wierzę, że sama wiara i ta cała paplanina różnego rodzaju kapłanów i przewodników do niczego dobrego nie prowadzi. Wystarczy tylko popatrzeć do czego doprowadziło Żydów, którzy jacy byli trzy tysiące lat temu tacy są i dzisiaj.
Głęboko wierzę w to, że jak w ogóle Królestwo Boże powstanie to nie będzie tam miejsca dla złodziei, gwałcicieli, morderców i wszelkiego typu ciemiężycieli innych ludzi, zatem cała plejada starotestamentowych „świętych” i ojców narodu „wybranego” na żywot wieczny przy Bogu się nie załapie. Podobnie jest z hierarchami i „świętymi” krk, wraz z wszystkimi budowniczymi jego odłamów pójdzie na śmietnik zapomnienia. Szansę mają tyko ci sprawiedliwi, którzy oparli się ich nauką i krzywdą tych co im uwierzyli, więc nie krzywdzili bliźniego w żaden sposób BĘDĄ ZBAWIENI. Tego wymaga sprawiedliwość Boga. Weźmy na przykład takiego lansowanego przez Żydów ich króla Dawida. Mordował, kradł i cudzołożył gdzie tylko się dało. Jeszcze dalej poszedł jego synalek Salomon. Jak by miało wyglądać Królestwo Boże jak by trzeba było żyć w pobliżu takich niebezpiecznych i zachłannych ludzi jak wymienieni powyżej? Każdy sprawiedliwy uciekałby z takiej okolicy gdzie grozi im śmiertelne niebezpieczeństwo z rąk takich „świętych”. Na listę ludzi niebezpiecznych i pazernych można by bez jakiejkolwiek obawy o pomyłkę dla dobra mieszkańców Królestwa Bożego obdarzyć wilczy biletem wszystkich hierarchów krk i jego odłamów na całym świecie. Świeckich władców i ich popleczników bez względu na rasę, czy społeczność jaka zarządzali, gdyż właściwie każda władza oparta jest na zbrodni i sile zniewolenia poddanych. Odesłałbym ich wszystkich na krańce świata wraz z ich bogiem Jehową by tam pomarli i świat ludzi sprawiedliwych by o nich zapomniał.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2015-06-16, 10:42   

ZAMOS napisał/a:
Nie odpowiedziałeś mi Bobo gdzie, ani jaka społeczność religijna jest tą jedyną prawdziwą, do której warto wstąpić.


Zapętliłeś się. Napisałem, że nie ma sensu, abym napisał Tobie: to są SJ, bo sknocisz temat.
Krytykujesz chrześcijaństwo, ale ja pytam JAK ma ono wyglądać w poprawnej postaci. A ty ciągle żydostwo, żydostwo, żydostwo... trochę to już nudne i zarazem NIC nie wnoszące. Bo ani żadnego kierunku nie podajesz, ani nadziei, ani nawet sensu, tylko pokazujesz palcem jakieś zło.
Pójdź dalej. Pokaż prawdziwe chrześcijaństwo.
Takim pisaniem przypominasz mi sytuację, gdy dajmy na to, zbłąkany turysta pyta ciebie o drogę do Zakopanego, bo w lesie trudno się połapać a ty wskazujesz tylko na te, które nie prowadzą do celu. Nawiązujesz do wszystkich innych, tylko nie do tej właściwej.
Taka to twoja mądrość. Zamiast pokazać właściwą ścieżkę tylko pokazujesz krzaki.

Nie bądź takim cynikiem :-D
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2015-06-16, 14:33   

Pozwoliłem sobie przenieść powyższe posty z tematu o sprzecznościach i utworzyć z nich nowy temat.
Do takiego posunięcia skłoniły mnie zawarte tam myśli, które - jak mi się wydaje - poruszają samo sedno chrześcijańskiego jestestwa i stąd zasługują na szersze omówienie.
Tak więc zgodnie z tytułem i poruszonym wątkiem;
KIM JEST PRAWDZIWY CHRZEŚCIJANIN I JAK POWINNO WYGLĄDAĆ PRAWDZIWE CHRZEŚCIJAŃSTWO.
.: :?:
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
juki 
juki

Dołączył: 21 Gru 2009
Posty: 46
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-06-16, 17:56   

Kod:
Bobo! Bardzo dobra analogia: Takim pisaniem przypominasz mi sytuację, gdy dajmy na to, zbłąkany turysta pyta ciebie o drogę do Zakopanego, bo w lesie trudno się połapać a ty wskazujesz tylko na te, które nie prowadzą do celu. Nawiązujesz do wszystkich innych, tylko nie do tej właściwej.
Taka to twoja mądrość. Zamiast pokazać właściwą ścieżkę tylko pokazujesz krzaki.

Twoja odpowiedź stwarza mi możliwość podzielenia się swoim podejściem do tematu i szukania warunków brzegowych, aby uniknąć kierowania się wyłącznie własnym chceniem, a twardo trzymać się faktów i rzeczywistości.
Otóż po pierwsze:
PEWNOŚĆ ISTNIENIA BOGA, KTORY NIE JEST CZĘŚCIĄ WSZECHŚWIATA, ANI SAMYM WSZECHŚWIATEM.
- np wydaje mi się, deizm prezentowany przez RN może wynikać z faktycznego, choć może zakamuflowanego PANTEIZMOWU, czyli przypisywania WSZECHŚWIATOWI WSZYSTKICH CECH BOGA-STWÓRCY, bo tak na pierwszy rzut oka wygląda, jakby był obojętny na losy ludzkie.
Bliskie to ateizmowi, bo ateizm został nazwany przez jednego z filozofów: "jest to panteizm na opak" tzn. wszystkie zasługi powstania życia, Świata przypisać materii i energii, ale wyrzec się nazwania tego bytu "Bogiem" czy Absolutem.
A co dalej:
PO DRUGIE TEŻ WYNIKAJĄCE Z RZECZYWISTOŚCI UZNANIE, że ten który dał nam cudowny dar mowy - potrafi też mówić i dopowiadać na nasze pytania, których próżno nam szukać w Księdze Stworzenia.
Kiedyś w odpowiedzi bardzo pewnemu dyskutantowi, który arogancko domagał się dowodów istnienia Boga napisałem:
Do Zadziwionego: Panie Zdziwiony! Niech Pan się "trzyma trzeźwo faktów". Bo FAKTEM JEST, ZE PAN JEST I Z TEGO WYNIKA PROSTY WNIOSEK, ŻE "COŚKOLWIEK BYŁO ZAWSZE", bo gdyby tylko przez chwilę nie było NICZEGO, ANI MATERII, ANI ENERGII, ANI DUCHA, TO JAK MOGŁO COŚ POTEM ZAISTNIEĆ?
Wszystkie analizy filozoficzne starożytne i wsółczesne, od Parmenidesa, po Bergsona wyprowadzają prosty wniosek: COŚKOLWIEK BYŁÓ ZAWSZE.
A CO? POJĘCIE NICOŚCI JEST POJĘCIEM PUSTYM.
Niech mi Pan wskaże choć jeden rzeczywisty byt materialny Wszechświata, który byłe zawsze to wrócę do materializmu i ateizmu, a bardziej dokładnie do PANTEIZMU.
CZEKAM Z NIECIERPLIWOŚCIĄ NA OŚWIECENIE, BO JESTE OTWARTY NA KAŻDĄ HIPOTEZĘ OPARTĄ NA FAKTACH.
A wracając do pragmatycznego widzenia, która religia wydaje zadziwiające owoce ducha, napisałem innym razem:
@the_foe napisał: co by nie mówić o Swiadkach Jehowy, to oni jedynie z odłamów chrzescijanstwa, przeszli test nazizmu. A ja rozszerzyłem o inne fakty:
I nie tylko nazizmu! Też stalinizmu, komunizmu, w Rwandzie wykazali braterską miłość bez względu czy z hutu czy tutsi. I TO JEST POWÓD DO GŁĘBOKIEJ REFLEKSJI. Najpierw w zdobwaniu pewności istnienia Boga, a potem szukaniu odpowiedzi czy i jak do nas mówi. A zapomniałbym dodać, że również w Izraelu w zborach braci izraelskiego pochodzenia i palestyńskiego.
NA KONIEC REALISTYCZNIE NIE OCZEKUJĘ DOSKONAŁOŚCI, ALE TE OWOCE SKŁANIAJĄ DO MYŚLENIA, ŻE JEŻELI ZBÓR JEZUSA CHRYSTUA ISTNIEJE MIMO PRZEPOWIADANEGO WCZEŚNIEJ ODSTĘPSTWA, TO JEST NIM ZBÓR ŚWIADKÓW JEHOWY - STWÓRCY DO KTÓREGO MODLIŁ SIĘ SAM PAN JEZUS.
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2015-06-16, 18:41   

Bobo napisał/a:
Taka to twoja mądrość. Zamiast pokazać właściwą ścieżkę tylko pokazujesz krzaki.

Ja drogi Bobo napisałem tu już to ze sto razy, ale powtórzę to specjalnie dla ciebie.
NIE KRZYWDŹ!!! ŻYJ TAK BY NIKT PRZEZ CIEBIE NIE PŁAKAŁ i to wszystko jak żyć trzeba, a Bóg sam cię odnajdzie jak będziesz Go potrzebował, tylko nie zakładaj jarmułki bo cię zignoruje.
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2015-06-16, 19:05   

juki napisał/a:
JEŻELI ZBÓR JEZUSA CHRYSTUA ISTNIEJE MIMO PRZEPOWIADANEGO WCZEŚNIEJ ODSTĘPSTWA, TO JEST NIM ZBÓR ŚWIADKÓW JEHOWY - STWÓRCY DO KTÓREGO MODLIŁ SIĘ SAM PAN JEZUS.


Powinieneś napisać, iż ty wierzysz, że takim zborem jest zbór śj i nie pisać, że Jezus do Jehowy się modlił bo to delikatnie mówiąc nieprawda. Jezus modlił się jak czytamy w NT do Boga Ojca, a Jehowę boga Żydów nazwał „ojcem kłamstwa”, więc jak ten poniekąd składający się z dziwnych mało przekonywujących ludzi modlących się do boga Żydów, którego potępił Jezus wypaczasz prawdę o Jezusie i naszym Stwórcy.
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2015-06-17, 09:19   

juki

juki napisał/a:

NA KONIEC REALISTYCZNIE NIE OCZEKUJĘ DOSKONAŁOŚCI, ALE TE OWOCE SKŁANIAJĄ DO MYŚLENIA, ŻE JEŻELI ZBÓR JEZUSA CHRYSTUA ISTNIEJE MIMO PRZEPOWIADANEGO WCZEŚNIEJ ODSTĘPSTWA, TO JEST NIM ZBÓR ŚWIADKÓW JEHOWY - STWÓRCY DO KTÓREGO MODLIŁ SIĘ SAM PAN JEZUS.

Z JAKIEGO POWODU CHRYSTUS NIE MODLIŁ SIĘ DO BOGA JEHOWY?

Cytat:

To jest Moje Słowo.Alfa i Omega.Ewangelia Jezusa.Objawienie Chrystusowe,jakie znają już prawdziwi chrześcijanie na całym świecie.(1989r)

19. 1. A gdy Jezus modlił się na wzniesieniu, przyszli do Niego niektórzy z uczniów Jego, a jeden z nich rzekł: "Panie, naucz nas, jak mamy się modlić". I rzekł Jezus do niego: "Gdy modlisz się, to pójdź do swej cichej izdebki. I kiedy zamkniesz drzwi, módl się do Abba-Amma, który jest nad tobą i w tobie,i który jest dla ciebie Ojcem-Matką....

2. Ale kiedy wspólnie gromadzicie się i razem się modlicie, nie używajcie próżnych powtórzeń, albowiem wasz niebiański Ojciec-Matka wie, czego potrzebujecie pierwej niżbyście Go prosili. Tedy módlcie się tak:

3. Ojcze-Matko nasz, który jesteś nad nami i w nas, święte niech będzie imię Twoje...

Z Nowego Testamentu i z Ewangelii Jezusa wynika,że Chrystus nie modlił się do Boga Jehowy.Wszystko wskazuje na to,że Chrystus nie znał i nie zna Boga o imieniu Jehowa.Na jakiej podstawie Świadkowie Jehowy nauczają,że Jezus modlił się do ich Boga Jehowy? Żydzi i hinduiści też nie znają Boga o imieniu Jehowa.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
juki 
juki

Dołączył: 21 Gru 2009
Posty: 46
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-06-17, 09:40   

ZAMOS! Dlaczego chcesz mi dyktować co powinienem napisać. Przypominasz mi swym despotyzmem pewną dyskusję z małą grupą religijną, chyba zielonoświątkowców (przezywanych też jakoś brzydko przez inne odłamy tego ruchu): " NA KOILANA!!" KRZYCZELI. gdy nie chciałem przyjąć ich paralogicznych argumentów.
Ty też ZAMOS, nie grzeszysz obiektywizmem, gdy po przeczytaniu wcześniejszch argumentów opartych na żelaznych faktach, każesz mi napisać, że ja "wierzę". NIE! Ja mam PEWNOŚĆ OPARTĄ NA RZECZYWISTOŚCI ZASZŁYCH WYDARZEŃ, a Ty dajesz dowód, że nie rozumiesz słowa wiara w znaczeniu biblijnym, a próbujesz mówić o jakimś chceniu, które nazywasz "wiarą", a ja jestem daleki od łatwowierności w coś co jest tylko miernym argumentem na rzecz moich oczekiwań, marzeń.
ZAMOS! Trzymaj się najpierw rzeczywistości, a egzegezę biblijną pojęć takich jak wiara czy owoce pozwalające ją rozpoznać pozostaw rozsądnemu ważeniu na wadze zwanej PRAWDA.
Pozdrawiam mimo wszystko i przepraszam za śmiałość, ale ja nie mam w zwyczaju udawać, że coś mnie przekonuje, gdy tak nie jest.
 
 
juki 
juki

Dołączył: 21 Gru 2009
Posty: 46
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-06-17, 10:05   

ratao! Zapomniałeś dodać, że wystarczy mieć świadomość, że ponad 6000 razy użyty tetragram JHWH i powtórzenie jego skrótu w Apokalipsie w formie Allelujah jest wystarczającym argumentem, aby odrzucić jakieś fobie antysemickie i twierdzić, że Stwórca zmienił swe Imię.
Odsyłam do naprawdę wyczerpującej dyskusji chyba na Forum Młodzieżowym, gdzi user Olo i inni głęboko się zastanawiali, dlaczego Abba - Tatuś, Ojczulek zostało mocno podkreślone przez Jezusa Chrystua. Jeżeli ten nowy akcent cech Stwórcy był potrzebny, to warto to przemyśleć, a nie mówić, jak ZAMOS: " a Jehowę boga Żydów nazwał „ojcem kłamstwa”"
Ci co wygłaszają takie kalumnie o JHWH niech się sami rozliczają ze Stwórcą., bo ten ksiądz w Konstantynowie, który głosił z ambony, że Imię to ma być Imieniem demona - już dawo został rozliczony, a szczególnie wtedy, gdy wyszło Pierwsze i Drugie wydanie Biblii Tysiąclecia. Ale co ja piszę, przecież poprawność polityczna nakazała nie obrażać Żydowskiej tradycji i nie wymawiać w nabożeństwach IHWH.
 
 
Zwiastun

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 315
Wysłany: 2015-06-17, 13:04   

juki napisał/a:
co by nie mówić o Swiadkach Jehowy, to oni jedynie z odłamów chrzescijanstwa, przeszli test nazizmu. A ja rozszerzyłem o inne fakty: I nie tylko nazizmu! Też stalinizmu, komunizmu, w Rwandzie wykazali braterską miłość bez względu czy z hutu czy tutsi. I TO JEST POWÓD DO GŁĘBOKIEJ REFLEKSJI. Najpierw w zdobwaniu pewności istnienia Boga, a potem szukaniu odpowiedzi czy i jak do nas mówi. A zapomniałbym dodać, że również w Izraelu w zborach braci izraelskiego pochodzenia i palestyńskiego.
NA KONIEC REALISTYCZNIE NIE OCZEKUJĘ DOSKONAŁOŚCI, ALE TE OWOCE SKŁANIAJĄ DO MYŚLENIA


Nic dodać, nic ująć. :-)


juki napisał/a:
" NA KOILANA!!" KRZYCZELI. gdy nie chciałem przyjąć ich paralogicznych argumentów


Taka jest smutna rzeczywistość. ;-)


juki napisał/a:
Ci co wygłaszają takie kalumnie o JHWH niech się sami rozliczają ze Stwórcą


Zgadzam się. :!:
 
 
juki 
juki

Dołączył: 21 Gru 2009
Posty: 46
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-06-19, 16:06   

Kiedy w maju zobaczyłem kolumne niemieciich komunistów, którzy z okazji dnia zwycięstwa robili w Łodzi inscenizację uliczną radzieckich czołgów, sprzętu wojskowego, to przypomniałem sobie jak w latach 60-tych Dejmek wystawił w Łodzi dramat Hochhutha pt. Namiestnik, gdzie wysłannik Watykanu próbuje dowiedzieć się o możliwości stworzeniu opozycji wobec dopiero co wybranego Hitlera - wtedy padają słowa - NIE MA TAKICH, WSZYSCY NIEMCY POPARLI HITLERA, OPRÓCZ GARSTKI KOMUNISTÓW I ŚWIADKÓW JEHOWY. Słowa ta były tak szokujące w czasach wczesnego Gomółki, bo Świadkowie Jehowy byli zdelegalizowani, prześladowani, więc nic dziwnego, że na każdym spektaklu było sporo braci.
Skąd taka determinacja i wierność prawu Bożemu?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 11