Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Odstępstwo wg. Świadków Jehowy
Autor Wiadomość
Robertus 

Wysłany: 2019-11-26, 09:31   

Henryk napisał/a:
Podane cytaty pochodzą z:
https://wol.jw.org/pl/wol/h/r12/lp-p
dokładniej z :
https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1101988027?q=niewiasta&p=par#h=9

Dziękuję za źródła.
Jeden link to chyba jakaś pomyłka gdyz nie odsyla do tematu o którym rozmawiamy.
Drugi ok.
Tylko, że artykuł ten wyjaśnia, że niewiasta z 12 rozdziału objawienia to nie namaszczeni duchem chrześcijanie, jak napisałeś, ale cytat: "A zatem Jeruzalem górne jest wszechświatową organizacją podległych Jehowie stworzeń duchowych, która występuje w charakterze Jego małżonki, usługując Mu i wydając potomstwo."

Tym potomstwem są właśnie min. namaszczeni duchem chrześcijanie.
zaskakujące zatem jest to ze napisałeś
Henryk napisał/a:
Pomieszanie z poplątaniem.

skoro to raczej ty 1. podajesz błędny link 2. nie przeczytałeś dokładnie artykułu z drugiego linku.
wychodzą potem Tobie jakieś dziwne wnioski. całkiem niepotrzebnie.
MOże przeczytaj artykuł który właściwie sam znalazłeś jeszcze raz? :-)

Bobo 

Wysłany: 2019-11-26, 10:31   

Henryk napisał/a:
A kto upoważnił, aby z "Pana" zrobić "Jehowę"?
Iz 54:6 bw "Gdyż Pan uzna cię znów za małżonkę, niegdyś porzuconą i strapioną w duchu. Bo czy można wzgardzić małżonką poślubioną w młodości?— mówi twój Bóg."

Henryku, jak to kto upoważnił? Tekst w j. hebrajskim.

Iz 54:6:
כי כאשה עזובה ועצובת רוח קראך יהוה ואשת נעורים כי תמאס אמר אלהיך

Henryk 

Wysłany: 2019-11-26, 10:38   

Robertus napisał/a:
skoro to raczej ty 1. podajesz błędny link

Nie błędny, tylko link do wyszukiwarki w Waszej literaturze.
Abyś się nie trudził, to podałem drugi wprost do źródła.
Biję się w piersi za ten błąd! :-(
Cytat:
2. nie przeczytałeś dokładnie artykułu z drugiego linku.

Zapewniam, że czytałem dokładnie. Nawet wielokrotnie, ponieważ nie chciałem uwierzyć w to, że nauczacie iż Jehowa ma żonę i dziecko z tego związku.
A wyczytałem tam:
Cytat:
„3 Po raz pierwszy Jan widzi w niebie niewiastę. Oczywiście nie chodzi o prawdziwą kobietę, lecz o znak, czyli symbol (Objawienie 1:1). Co ona wyobraża? W natchnionych proroctwach kobiety czasami przedstawiają organizacje niejako poślubione wybitnym osobistościom. W Pismach Hebrajskich naród izraelski określano mianem małżonki Jehowy Boga (Jeremiasza 3:14). Pisma Greckie nazywają zbór namaszczonych duchem chrześcijan oblubienicą Chrystusa (Objawienie 21:9-14). Niewiasta, którą widzi tu Jan, również jest komuś poślubiona i oczekuje rozwiązania. Kto jest jej mężem? Otóż później jej dziecko „zostało porwane do Boga i do Jego tronu” (Objawienie 12:5). Jehowa tym samym uznaje dziecko za swoje. A zatem kobieta oglądana przez Jana musi być symboliczną małżonką Jehowy.

Cytat:
wychodzą potem Tobie jakieś dziwne wnioski. całkiem niepotrzebnie.

Dziwne to jest, ale to już nie moja wina. ;-)
Cytat:
MOże przeczytaj artykuł który właściwie sam znalazłeś jeszcze raz?

Nie ma takiej potrzeby. :-D

Robertus 

Wysłany: 2019-11-26, 10:50   

Henryk napisał/a:
Zapewniam, że czytałem dokładnie. Nawet wielokrotnie, ponieważ nie chciałem uwierzyć w to, że nauczacie iż Jehowa ma żonę i dziecko z tego związku.

Może i czytałeś, nie wiem więc jak mogłeś się powołać na ten artykuł w którym nie ma wniosku, że ta niewiasta to namaszczeni duchem chrześcijanie. Przecież artykuł wyjaśnił, że oni są raczej potomstwem owej niewiasty. Wybacz, ale cokolwiek myślisz o świadkach Jehowy, ale aż takiej gafy nie strzelają.
po druge, ja się dziwię twojemu zdziwieniu :-) Już na początku Biblii masz w Rodzaju 3:15 wzmiankę o potomstwie NIEWIASTY. Tym potomstwem jest min. Jezus. Zgadzamy się? To on ma zgnieść głowę węża. Też się zgadzamy? Więć masz tu biblijne upoważnienie do wniosku, że jednak jakaś niewiasta 'rodzi' Jezusa. Oczywiście symbolicznie. Zgadza się? A skoro Jezus jest zarazem potomstwem jakiejś niewiasty (symbolicznej) i zarazem Jehowy to co łączy Jehowę z ową niewiastą, że mają wspólne dziecko?
Wnioski zostawiam Badaczom Pisma Świętego :-)

Henryk 

Wysłany: 2019-11-26, 10:53   

Robertus napisał/a:
Wybacz, ale cokolwiek myślisz o świadkach Jehowy, ale aż takiej gafy nie strzelają.

Cytat z linku:
Cytat:
"A zatem Jeruzalem górne jest wszechświatową organizacją podległych Jehowie stworzeń duchowych, która występuje w charakterze Jego małżonki, usługując Mu i wydając potomstwo."

Następna „mądrość”, z której wynika, że „górne Jeruzalem to małżonka Jehowy”- ktoś u Was tak twierdzi…

Zaraz obok napisano:
Cytat:
W Pismach Hebrajskich naród izraelski określano mianem małżonki Jehowy Boga

Zdecydujcie się- proszę!

Robertus 

Wysłany: 2019-11-26, 12:57   

Henryk napisał/a:
Następna „mądrość”, z której wynika, że „górne Jeruzalem to małżonka Jehowy”- ktoś u Was tak twierdzi…

Henry, wypowiedź Pawła brzmi tak Natomiast Jerozolima górna jest wolna i to ona jest naszą matką.
- galatów 4:26

namaszczeni duchem chrześcijanie stanowią oblubienicę Baranka. Jednak powyższy werset wskazuje na to, że owa oblubienica ma jakąś 'matkę'. Skoro dla namaszczonych jest matka to kto jest ojcem i co łączy matkę z Ojcem?
Dlaczego to takie dziwne? Jakoś o żonie Jezusa (symbolicznej oczywiście) nie masz problemu z przyjęciem. Są oczywiste wersety, że i Jehowa ma symboliczną małżonkę. Namaszczeni duchem nie mogą być zarazem i dziećmi niewiasty i zarazem swoją matką.
Odpowiesz o jakiej matce napisał Paweł w gal 4:26?

Henryk napisał/a:
Zdecydujcie się- proszę!

Ale nie ma się na co decydować. Naród Izraelski był, jak to określali kiedyś badacze?, był typem tej rzeczywistej małżonki. W tym znaczeniu Izrael był wyobrażeniem tego co dzieje się w sferze duchowej. i tak
1. Izrael wyłonił cielesnego Mesjasza-Króla
2. Izrael to dzieci Boże
3. Izrael wyłonił królów i kapłanów

To były pierwowzory tego

1. Niebiańska organizacja Jehowy wyłoniła spośród siebie przyszłego króla w sferze duchowej.
2. Niebiańska organizacja to istoty składające się z osób duchowych (w tym aniołowie serafy, cheruby i pomazańcy zajmujący miejsca w niebie)
3. Niebiańska organizacja wyłoniła spośród siebie przyszłych królów i kapłanów panujących nad ziemią.

Nie dziwi mnie, że pierwowzór również został nazwany 'małżonką' Jehowy gdyż obrazował tak naprawdę tą duchową małżonkę.

Nie mogę się zdecydować, zgodnie z twoja prosbą, bo to tak jakbym odrzucił fakt, że ten literalny tron na którym zasiadał Dawid to symbol tronu na którym zasiada Jezus. Dwa trony. jeden jest wyobrażeniem a drugi duchową rzeczywistością.
tak samo z małżonką Jehowy. Izrael był wyobrażeniem tej duchowej małżonki Jehowy.
myślałem, że dla Badaczy typy i rzeczywistość to bulka z masłem ale widze że trzeba jednak tłumaczyć :-)

wuka 

Pomogła: 255 razy
Ostrzeżeń:
 3/3/4
Wysłany: 2019-11-26, 14:09   

Myślę, że obaj macie rację, albo obaj jej nie macie.
Gdyby Biblia mówiła jasno i wyraźnie o co chodzi, to KAŻDY by wiedział...o co chodzi. A tak, to mamy "co głowa to rozum" ;-)

Bobo 

Wysłany: 2019-11-26, 14:19   

wuka napisał/a:
Myślę, że obaj macie rację, albo obaj jej nie macie.
Gdyby Biblia mówiła jasno i wyraźnie o co chodzi, to KAŻDY by wiedział...o co chodzi. A tak, to mamy "co głowa to rozum"

Wuka powiedziała!
A co powiesz na to, że ta tematyka cię po prostu przerasta?
Może lepiej obejrzeć propagandowy filmik na YouTube?
Lepiej żyć z taką sieczką w głowie?
Sorry, że tak piszę, ale... za szybko reagujesz. Przemyśl, poczytaj, sprawdź, przeanalizuj. Potem znowu przemyśl, poczytaj, sprawdź, przeanalizuj, Potem... dopytaj, i znowu: przemyśl, poczytaj, sprawdź, przeanalizuj.
A gdy tak zrobisz z pięć razy, dopiero napisz coś na forum. Choć i to nie będzie gwarantowało 'wyżyn duchowych' :-D

Luba 

Pomogła: 87 razy
Wysłany: 2019-11-26, 14:25   

Bobo napisał/a:

(...) :-D

Bobo...mowisz, jakbys odbyl jakas sesje u Faridy ...?

Jak tam wrazenia po odwiedzinach na jej blogu...?

Podzielisz sie nimi...?

wuka 

Ostrzeżeń:
 3/3/4
Wysłany: 2019-11-26, 14:26   

Bobo napisał/a:
Może lepiej obejrzeć propagandowy filmik na YouTube?

Ale mi przysrałeś :-D :-D :-D ;-)
Bobo napisał/a:

Bardzo możliwe.
Bobo napisał/a:
za szybko reagujesz.

Bo jestem bystra i ...szybka
Bobo napisał/a:
Choć i to nie będzie gwarantowało 'wyżyn duchowych

No mój drogi, dobrze wiesz, że wyżyn duchowych uczniów pani Faridy nie jestem w stanie osiągnąć. Przyznaję z pokorą i mój cień się kuli ze wstydu :xble: :mrgreen:

Bobo 

Wysłany: 2019-11-26, 14:52   

Luba napisał/a:
Bobo...mowisz, jakbys odbyl jakas sesje u Faridy ...?

No żenada, Farida mi do pięt nie dorasta! ;-)
Luba napisał/a:
Jak tam wrazenia po odwiedzinach na jej blogu...?

Ta filozofia mnie nie kręci, ba! nawet rzekłbym, jest ułudą. A tak naprawdę to kłamstwo. Ludzie może i chcą na tym zarabiać pieniądze, ale nie dałbym na to nawet grosza. Po co? Skoro wszystko co mi potrzebne to mam?
A ty wciąż chcesz mnie nakłonić do tego, że to co mam to złe, chcesz to podeptać a potem zbudować swoje? Taką masz filozofię?
Dość pokrętna i oszukańcza.
Nie dasz mi nic innego niż to co mam (choć uważam, że mam nawet więcej niż ty).
Luba napisał/a:
Podzielisz sie nimi...?

Cóż, skoro pytasz to odpowiadam: gówno.

Bobo 

Wysłany: 2019-11-26, 14:57   

wuka napisał/a:
Ale mi przysrałeś :-D :-D :-D ;-)

Raczej dałem do myslenia :-D
wuka napisał/a:
Bo jestem bystra i ...szybka

Szybka. Bez tego pierwszego ;-)
wuka napisał/a:
No mój drogi, dobrze wiesz, że wyżyn duchowych uczniów pani Faridy nie jestem w stanie osiągnąć. Przyznaję z pokorą i mój cień się kuli ze wstydu

A ja myślę, że niepotrzebnie robimy Lubie/Faridzie/Metanoi czy jak jej tam w końcu, reklamę. Nie stosujmy jej żargonu, słów, powiedzonek.
Oni tym żyją! Zaszczepiają swoje slogany ludziom a potem patrzą jak to działa.
Nie daj się zawirusować! :-)

PS. Jak tak lektura strony o warstwach geologicznych? Odrobiłaś lekcję? :evil: :-D

wuka 

Ostrzeżeń:
 3/3/4
Wysłany: 2019-11-26, 15:03   

Bobo napisał/a:
A ja myślę, że niepotrzebnie robimy Lubie/Faridzie/Metanoi czy jak jej tam w końcu, reklamę. Nie stosujmy jej żargonu, słów, powiedzonek.
Oni tym żyją! Zaszczepiają swoje slogany ludziom a potem patrzą jak to działa.
Nie daj się zawirusować!

Zgodzę się w pełni. Koniec z tym dziadostwem. :animrumru:
Bobo napisał/a:
Jak tak lektura strony o warstwach geologicznych? Odrobiłaś lekcję?

Sprawa taka, że mam książkę w tym temacie. Druga sprawa, ten temat, nawet z przywołaniem obrazków, był kiedyś szeroko "konsultowany" (i burzliwie - dodam)na forum, na którym nie ma mnie od kilku lat. Nie kupuję, sorki. To tak, jak z plaską ziemią ;-) , też nie kupuję. ;-)
Bobo napisał/a:

Szybka. Bez tego pierwszego

Myślę, że przeboleję :mrgreen: :-D

Luba 

Pomogła: 87 razy
Wysłany: 2019-11-26, 15:05   

Bobo napisał/a:

Cóż, skoro pytasz to odpowiadam: gówno.

Rozumiem, bobo...szczerze piszesz ...od serca :-D

Akceptuje twoje poglady :-D

One mi przeciez w niczym nie wadza...a porozmawiac zawsze milo.....przynajmniej mnie jest milo poznawac takiego herosa wiary jak ty .... :-D

Wiara jest fenomenalna z ta swoja niepojeta moca :-D

Twoj heroizm jest efektem tej fenomenalnej mocy wiary.... :-D

Jestes tego chociaz swiadomy , bobo...?

Bobo 

Wysłany: 2019-11-26, 15:16   

Luba napisał/a:
Rozumiem, bobo...szczerze piszesz ...od serca

Tak, szczerze (choć trochę wątpię czy to naprawdę rozumiesz, to są takie wyuczone zwroty, slogany, mające na celu... przybliżyć się. Nie nabierzesz mnie ;-) ).
Luba napisał/a:
Akceptuje twoje poglady

Nie akceptujesz. Raczej TOLERUJESZ. Akceptacja oznacza zgadzanie się z nimi. Gdybyś się zgadzała ze mną, byłabyś Świadkiem Jehowy. A tak nie jest. Zły ruch, pani... Luba czy jak tam zwał.
Luba napisał/a:
One mi przeciez w niczym nie wadza...a porozmawiac zawsze milo.....przynajmniej mnie jest milo poznawac takiego herosa wiary jak ty ....

Czuję, że chcesz się mi podlizać, a nie...? :-D
Luba napisał/a:
Wiara jest fenomenalna z ta swoja niepojeta moca

Kolejny zwrot mający na celu wskazać, jaka jesteś zafascynowana moją wiarą. Liczysz, że za to padnę ci u stóp liżąc Twoje nauki? Trochę liczysz, wiem...
Luba napisał/a:
Twoj heroizm jest efektem tej fenomenalnej mocy wiary....

No tak, wystarczy że TRZY razy zrobisz komplement i mnie masz. Nie masz :-)
Luba napisał/a:
Jestes tego chociaz swiadomy . bobo...?

O! I tu jednak pokazałaś, że masz nóż za plecami :-D
Świadomość. Ty chcesz być PANIĄ mojej świadomości, przyznaj... chcesz mnie uświadamiać. Najpierw kadzisz, potem sugerujesz, a następnie... zwodzisz.
Ty chcesz mnie. Ale ja znam te metody.
Co mam napisać: Idź precz!!!???
Może lepiej: Nie ze mną te numery Bruner!

Odpowiedz do tematu