Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Odstępstwo wg. Świadków Jehowy
Autor Wiadomość
Henryk 

Wysłany: 2019-11-24, 09:21   

EMET napisał/a:
O ile sam jest jeno "Forumowym świadkiem werbalnym", jakoś Go to nie legitymizuje do jakiegokolwiek trybu osądu wobec nielubianych Świadków Jehowy.

I następny, który prześladuje... Henryk. :-(
Powtórzcie to jeszcze kilka razy, a może przekonacie mnie- bracia w Panu Jezusie.
Ależ nic nawet do Ciebie nie mam. ;-)

Jeno przerażają mnie ciągłe zmiany Waszych poglądów, interpretacji, a to wszystko zawsze jest przekazywane "kanałem" wprost (podobno) od Jehowy!
Aż takie zakłócenia macie na łączach? :aaa:
Nie potraficie odczytać wiadomości?
Przecież należy odrzucić możliwość, że to Bóg jest chwiejny!

Bobo, kiedyś nie pisałeś jak ktoś pozbawiony kultury, a i słownictwo było inne.
Nie w tę stronę idzie Twa nauka...
Czym starszy, tym gorzej.
Przyjmij moje upomnienie!

Robertus 

Wysłany: 2019-11-24, 10:30   

Zaskakuje mnie poziom Henryka. Ale coz
nie dziwi mnie to. Od lat zauważam, że badacze są jakoś wrogo nastawieni na świadków.
Moim zdaniem Henryk jakoś zgubił swój charakter. przecież badacze pracują nad 'charakterem' a tu jakoś słabo. jakieś dąsy, żale.
Jak to mową, muchy w nosie.

Bobo 

Wysłany: 2019-11-24, 10:49   

Henryk napisał/a:
I następny, który prześladuje... Henryk.

No myślałby kto, że ŚJ myślą iż Henryk ich prześladuje :-D
Nie schlebiaj sobie. Lepszy niż Hitler i Stalin nie jesteś, tak naprawdę to w ogóle nie jesteś... ;-)
Henryk napisał/a:
Powtórzcie to jeszcze kilka razy, a może przekonacie mnie- bracia w Panu Jezusie.

Jak na razie nie przeczytałem nigdzie, aby ŚJ tak Ciebie określali, jako prześladowcę.
Tak naprawdę to SJ mają cię w d..ie na forach. Jak możesz określać to jako prześladowania? No nie żartuj...
Henryk napisał/a:
Jeno przerażają mnie ciągłe zmiany Waszych poglądów, interpretacji

No to bądź przerażony. Jeśli nie masz ochoty na zmiany to tkwij w rzeczach, które dzisiaj nie okazały się prawdą. Czyli co? Stare siano... czyli bez postępu. Marazm, i grupa do wymarcia. Powielasz odwieczny błąd nie chcąc NIC zmieniać/weryfikować. Dlatego za '20 lat' wymrzecie. Już nawet dzisiaj widać, że jeśli gdzieś pojawi się jakiś badacz na forum to najczęściej mamy do czynienia z sędziwym dziadkiem stojącym nad grobem i skostniałym w poglądach/wierzeniach.
Myślę, że nawet Russel, by nie pochwalił takiej postawy, gdyby wciąż żył. On był gotów do zmian. Badacze jednak nie. Ot paranoja.
Henryk napisał/a:
Nie potraficie odczytać wiadomości?
Przecież należy odrzucić możliwość, że to Bóg jest chwiejny!

Od kiedy to ŚJ uważali, że to Bóg jest chwiejny? Nie kłam. Jak już to przyznawali, że coś źle pojęli.
Natomiast u Badaczy było i wciąż jest wiele absurdów, które należałoby odrzucić, ale... skoro 'niewolnik' to Russell to NIC nie zmieniacie. Z chwilą Jego śmierci został nieomylny w wykładni. Niby tam sobie coś podyskutujecie, ale nowe pokolenie Badaczy (jeśli w ogóle ono jest!) zaczyna od nowa, czyli od Tomów Russella, choć po drodze wielu z Was i tak ma odmienne zdanie. Ty też. No to a piać od nowa stare ale nic nowego :-D
Henryk napisał/a:
Bobo, kiedyś nie pisałeś jak ktoś pozbawiony kultury, a i słownictwo było inne.

Wdzisz, kulturalna rozmowa z Badaczami na ogół kończy się tym, że zawiedliśmy Russella, ukradliśmy Wam Towarzystwo i wydawanie Strażnicy...
Wale wam prosto w oczy bez okrasy. Męczy cię to? Wrzuć mnie do Ignora i będziesz miał spokój.
Bo widzę, że po dobroci tak czy siak będziesz plótł stretyczałe wnioski.
Henryk napisał/a:
Przyjmij moje upomnienie!

Nie, to nie upomnienie, tylko mizerna próba wykazania, że OCH! ACH! JACY TO BADACZE SĄ W ZGODZIE Z PRAWDĄ!!! Bo... zatrzymali się na podejściu sprzed 100 lat a które jednak wymagało skorygowania. Śmierć Russella Was zgubiła. Bo zmieniłby niejedno, gdyby wciąż żył. Może wtedy nauczyłby Was tego, że zmiany to nie samo zło, jak próbujesz durno wykazywać.

.Cyprian. 

Wysłany: 2019-11-24, 18:59   

Bobo napisał/a:

...
Tak naprawdę to SJ mają cię w d..ie na forach.
...

Myślę, że tak naprawdę to ŚJ nie używają takich słów na co dzień, a zwłaszcza publicznie, na forach.

Przecież wiesz, że takie pisanie nie jest dobre, to po co w ten sposób piszesz?

Luba 

Pomogła: 87 razy
Wysłany: 2019-11-24, 19:45   

.Cyprian. napisał/a:
Bobo napisał/a:

...
Tak naprawdę to SJ mają cię w d..ie na forach.
...

Myślę, że tak naprawdę to ŚJ nie używają takich słów na co dzień, a zwłaszcza publicznie, na forach.

Przecież wiesz, że takie pisanie nie jest dobre, to po co w ten sposób piszesz?

Bobo sie zwyczajnie wychyla :-D

Tak nie wolno...popraw sie, Bobo.... bo jak cie namierza starsi to pojdziesz na dywanik :-D ....i kto wie , jakie jeszcze frycowe przyjdzie ci zaplacic :-D

Henryk 

Wysłany: 2019-11-25, 07:51   

Robertus napisał/a:
Od lat zauważam, że badacze są jakoś wrogo nastawieni na świadków.

A czym przejawia się ta "wrogość"? :aaa:
Ba ja zauważam natomiast, wyraźną wyższość świadków nad wszystkimi innymi ludźmi, jako niegodnych nawet pogardy.
Chyba że... rokują nadzieję na werbunek.
A już nie daj Panie Boże wykazać im nielogiczność ich ciągle zmienianych poglądów, jak to ostatnio wykazano nawet na przykładzie, że niewiasta, czyli Kościół urodził... Jezusa.

Gdy zabrakło argumentów, to zaczyna się: "badacze nie lubią nas". :xhehe:
Przyznać racji innym nie możecie, bo za to grozi komitet.
A fakt, że "kanał" sam zmieni poglądy nie ma najmniejszego znaczenia...

A teraz może któryś ze "zbawców świata" odpowie czym jest chrzest u Świadków Jehowy?
Dla katolików jest to wpis w księgach parafialnych i zgładzenie grzechu pierworodnego.
Podobnie u protestantów.
A czym jest u Świadków Jehowy?
Przypuszczam, że znacie odpowiedź? :-?
I zaklinam na wszystkich świętych(!)- jeśli będzie odpowiedź, to niech to będzie odpowiedź, a nie następne pytanie, lub "nikt nas nie lubi!".
Pozdrawiam Braci w Jezusie Chrystusie.

Listek 

Wysłany: 2019-11-25, 09:42   

Henryk napisał/a:
czym jest chrzest u Świadków Jehowy?

Skoro jedzą wieprzowinę ze skatolem i czczą konstantynowską niedzielę ,to nie narodzili się na nowo dla Boga Izraela.Znaczy to ,że zanurzenie w wodzie nie zrzuca z nich starej natury człowieka.

Ef 4:22 "to co się tyczy waszego poprzedniego sposobu życia, musicie zedrzeć z siebie starą naturę"

Nowo narodzony człowiek żyje według zapisanej na jego sercu doskonałej instrukcji Boga.Uświęca się.

Hbr 8:10 "Takie jest przymierze, które zawrę z domem Izraela w owych dniach, mówi Pan: Dam prawo moje w ich myśli, a na sercach ich wypiszę je, i będę im Bogiem, a oni będą Mi ludem."
Ostatnio zmieniony przez Listek 2019-11-25, 09:53, w całości zmieniany 1 raz  

Henryk 

Wysłany: 2019-11-25, 09:53   

Listek napisał/a:
zanurzenie w wodzie nie zrzuca z nich starej natury człowieka.

Znaczy, że jak wyszedłeś z wody, to jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki otrzymałeś "nową naturę człowieka"?
A co to znaczy według Ciebie "nowa natura"?
Masz na myśli ciało, wnętrze, a może... brak ciała?

Listek 

Wysłany: 2019-11-25, 09:58   

Henryk napisał/a:
A co to znaczy według Ciebie "nowa natura"?

Nowo narodzony dla Boga ma pragnienie by żyć zgodnie z wolą Boga, czyli według Jego doskonałych przykazań.
Uświęcenie to proces,jednak Bóg widzi serce czy jest otwarte na przyjęcie i pełnienie Jego woli .

Hbr 10:16 "Takie jest przymierze, które zawrę z nimi w owych dniach, mówi Pan: dając prawa moje w ich serca, także w umyśle ich wypiszę je."

Perfekcyjną wolę Boga dla ludu Bożego pod kapłaństwem Melchizedeka zawiera "Księga Przymierza", której pełnię nadał Mesjasz.

Styl życia wierzących pod kapłaństwem Melchizedeka opisany został od księgi Rodzaju do Wj.24,11.( Noe,Abraham,Izaak,Jakub..)i w NT.

Nigdy wolą Boga nie były krwawe ofiary.

"Nie była Twoją wolą ofiara zwierzęca i ofiara z pokarmów" Hbr.10,5

Ofiarniczy system kapłański został powołany po grzechu złotego cielca, czyli po degradacji ludu Bożego. Nadzorowana przez lewicki system narzucona ( nie zaakceptowana ) " księga prawa" została dodana za względu na przestępstwa.

Gal.3,(19)Po co więc prawo? Zostało dodane z powodu przestępstw, aż do przyjścia potomka, któremu złożono obietnicę, ustanowione przez aniołów ręką pośrednika.

Gdy przychodzi Mesjasz ,Arcykapłan w obrządku Melchizedeka, to wierzący w niego zostają oczyszczeni z grzechów Jego świętą krwią i nie są już pod wychowawcą ,czyli dodaną" księgą prawa" pod administracją lewicką.
Mogą znów czerpać z królewskiej" Księgi przymierza" w obrządku Melchizedeka,czyli doskonałej woli Boga,.Zostaje zawarte nowe przymierze ratyfikowane krwią Mesjasza.
Przykazania z "Księgi Przymierza", które Bóg wypowiedział z nieba , a pełnię im nadał Mesjasz ( nasza Pascha), zostają zapisane na sercu i umyśle nowo narodzonych."
Ufający otrzymują do swego wnętrza Ducha Bożego,który skłania ich po przestrzegania przykazań Boga, czyli miłości do Boga i do bliźniego.

1J 5:3 "Bo miłość do Boga polega na tym, że przestrzegamy jego przykazań"

wuka 

Pomogła: 255 razy
Wysłany: 2019-11-25, 11:32   

Listek napisał/a:

Nowo narodzony dla Boga ma pragnienie by żyć zgodnie z wolą Boga, czyli według Jego doskonałych przykazań.

Gdzie w Dekalogu masz zakaz jedzenia kotletów?

Robertus 

Wysłany: 2019-11-25, 11:49   

Henryk napisał/a:
A już nie daj Panie Boże wykazać im nielogiczność ich ciągle zmienianych poglądów, jak to ostatnio wykazano nawet na przykładzie, że niewiasta, czyli Kościół urodził... Jezusa.

Myśle, że się mylisz. Jeśli masz na myśli 12 rozdział objawienia to Świadkowie Jehowy nie uważają, że tą niewiastą jest kościoł, podobnie jak urodzone dziecko to nie Jezus więc... nie wiem co tak naprawdę udowodniono i komu.

POnadto Panie i Panowie! Robi się tu jakiś hejt. Przypominam, że temt nawiązuje do odstępstwa a nie jakiś kotletów, tory czy takich tam.
dzięki.

Bobo 

Wysłany: 2019-11-25, 12:20   

Henryk napisał/a:
A czym jest u Świadków Jehowy?
Przypuszczam, że znacie odpowiedź?

Oczywiście, że znamy. Padła w rozmowie z Tobą na 30 stronie tego tematu :-D
http://biblia.webd.pl/for...ghlight=#438316
Zapomniałeś?
Ostatnio zmieniony przez Bobo 2019-11-25, 13:21, w całości zmieniany 1 raz  

Listek 

Wysłany: 2019-11-25, 12:24   

Robertus napisał/a:
temt nawiązuje do odstępstwa a nie jakiś kotletów, tory czy takich tam.

Odstępstwo od Boga to właśnie odstąpienie od Jego doskonałej instrukcji .

Jako świątynia Boża chcesz dbać o swoje zdrowie i nie jesz wieprza ze skatolem ,ani owoców morza pełnych szkodliwych toksyn .

Jako dziecko Boga pragniesz pełnić Jego wolę, którą
w przymierzu na Synaju Bóg wypisał na kamiennych tablicach ,
a w nowym przymierzu na sercach i w umyśle ludzi wierzących.

Rz 11:27 "A takim będzie przymierze, które zawrę z nimi odejmę grzechy ich (Iz 59, 20:21)."
Hbr 8:10 dos "Takie zaś [jest] przymierze, które zawrę z domem Izraela po tych dniach, mówi Pan: moje prawa włożę w ich umysły i wypiszę je na ich sercach, i będę im Bogiem, a oni będą mi ludem.(Jer.31,33)"

Wola Boga:
Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie!
(4) Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią!
(5) Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem wymagajacym wyłączności, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. (6) Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.
(7) Nie będziesz wzywał imienia Pana, Boga twego, do czczych rzeczy, gdyż Pan nie pozostawi bezkarnie tego, który wzywa Jego imienia do czczych rzeczy.
(8) Pamiętaj o dniu szabatu, aby go uświęcić. (9) Sześć dni będziesz pracować i wykonywać wszystkie twe zajęcia. (10) Dzień zaś siódmy jest szabatem ku czci Pana, Boga twego. Nie możesz przeto w dniu tym wykonywać żadnej pracy ani ty sam, ani syn twój, ani twoja córka, ani twój sługa, ani twoja służąca, ani twoje bydło, ani cudzoziemiec, który mieszka pośród twych bram. (11) W sześciu dniach bowiem uczynił Pan niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, w siódmym zaś dniu odpoczął. Dlatego pobłogosławił Pan dzień szabatu i uznał go za święty.

(12) Czcij ojca twego i matkę twoją, abyś długo żył na ziemi, którą Pan, Bóg twój, da tobie.
(13) Nie będziesz zabijał.
(14) Nie będziesz cudzołożył.
(15) Nie będziesz kradł.
(16) Nie będziesz mówił przeciw bliźniemu twemu kłamstwa jako świadek.
itd

Henryk 

Wysłany: 2019-11-25, 13:22   

Robertus napisał/a:
Myśle, że się mylisz. Jeśli masz na myśli 12 rozdział objawienia to Świadkowie Jehowy nie uważają, że tą niewiastą jest kościoł, podobnie jak urodzone dziecko to nie Jezus więc... nie wiem co tak naprawdę udowodniono i komu.

A ja myślę, że CK już całkiem "odleciało".

Spojrzałem w Waszą literaturę- nie wiem czy jeszcze aktualną- i okazuje się, że "niewiasta", czyli "namaszczeni duchem chrześcijanie” to nie Kościół.
To żona Jehowy! :aaa:
- Jeszcze lepiej!
Jehowa ożenił się!

A co z Oblubienicą Chrystusową? :aaa:

Dalej piszecie rzeczy wyssane z palca:
Cytat:
Niewiasta z Objawienia 12 r. to zbór namaszczonych duchem chrześcijan.
Jest to „symboliczna małżonka Jehowy”

- jak piszecie w swej „aktualnej chwilowo” literaturze.

A narodzone „dziecko” to:
Cytat:
„owo dziecko płci męskiej „ma paść wszystkie narody rózgą żelazną”!

Cytat:
Owo dziecko płci męskiej zostaje zaraz po narodzinach „porwane do Boga ido jego tronu”. Dostaje się więc pod opiekę Jehowy, aOn wpełni troszczy się oto nowo narodzone Królestwo, za pomocą którego uświęci swe wzniosłe imię.

To „nowo narodzone dziecię”, z Jehowy i "namaszczonych duchem chrześcijan" będzie pasło narody „rózgą żelazną”…
Domyślam się, że "namaszczeni duchem chrześcijanie": to wyłącznie namaszczeni Świadkowie Jehowy!
Mylę się? :-|

Fantastyka...
I takie rzeczy opowiadacie innym? :aaa:

Robertus 

Wysłany: 2019-11-25, 13:29   

Listek napisał/a:
Odstępstwo od Boga to właśnie odstąpienie od Jego doskonałej instrukcji .

Witaj Listku. Zapewne zauważyłeś, że w tym temacie, ktory zalożyłem piszemy o odstępstwie WEDŁUG Świadków Jehowy.
Twoje nauki i zrozumienie pisz w innych działach. Przecież nie chcesz zrobić bałaganu w temacie, chcę wierzyć. Na forum i tak jest moim zdaniem bałagan. Niektórzy mają taką chęć propagowania swoich nauk, że nie patrzą czy to się zgadza z założonym tematem.
Możesz to uszanować? Ja nie wchodzę w twoje tematy dotyczące Świadków Jehowy.
oczywiscie możesz tu pisać, ale w temacie.
Po prostu proszę, bo potem nie mam jak ogarnąć.

Odpowiedz do tematu