Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czym jest Biblia ?
Autor Wiadomość
bbc-poland 

Wyznanie: Słowianin-Lechita wyznawca Chrystusa
Wysłany: 2016-05-22, 18:57   

EMET napisał/a:
.Cyprian. napisał/a:

Lechia słowiańska - domniemana, nieudowodniona historycznie kraina nie ma nic wspólnego z nazwą miejsca Lechi opisanego na kartach Biblijnej Księgi Sędziów.

EMET:
Hebrajskie rdzenne wyrażenie „lach” oznacza, jak w zapisie לַח -- < lăḥ > /= < lăch >/ = „mokry; wilgotny; świeży” [Sł. Benury'ego, r. 1934, Warszawa]. Mamy np. w Rodz 30:37; Ezech 21:3. W zapisie לָח -- < lāḥ > /= < lāch >/, mamy w Ezech 17:24.
„lechi” = „policzek; szczęka”.

Co się zaś tyczy miejscowości o nazwie „Lechi” [nie, zaś: ”Lechia”], to mamy - wg rdzenia - zarówno miejscowość, jak i określenia związane z 'policzkiem' [np. 'policzkować'] czy ze 'szczęką'. W Hio 16:2 w zapisie: „lechajaj”.
Lechi. Miejsce jednego albo dwóch zwycięstw Izraelitów nad Filistynami”, jak i 'Leksykon ŚJ'; w objaśn. znaczenia: „szczęka”. Jak to i w Ps 3:8/7/ - „lechi” - w znaczeniu od „szczęka”. ;-)

Stephanos, ps. EMET

W wyjaśnianiu słowa Lech( Leh, Lah, Lach - bo pisano tę nazwę w przeróżny sposób) używasz współczesnego hebrajskiego :mrgreen: - szkoda że nie esperanto. Staro-hebrajski był całkowicie inny od współczesnego. Poza tym najstarsza wersja ST (Septuaginta) przetrwała do naszych czasów po grecku. Daruj sobie te szlaczki współczesno-hebrajskie które nic nie wyjaśniają.

.Cyprian. 

Wysłany: 2016-05-22, 19:00   

bbc-poland napisał/a:
.Cyprian. napisał/a:
Lechia słowiańska - domniemana, nieudowodniona historycznie kraina nie ma nic wspólnego z nazwą miejsca Lechi opisanego na kartach Biblijnej Księgi Sędziów.

Cyprianie Imperium Lechii było potężne i występowało pod różnymi nazwami. Imperium Lechickie składało się z plemion słowiańskich. Zasięg terytorialny był bardzo duży bo aż po dzisiejszą Azję Mniejsza.

Ja mam podstawowe pytanie, czy nadal twierdzisz - po tym wszystkim co tu napisano, że Lechi występujące w Księdze Sędziów, to tereny około-polskie? I czy nadal twierdzisz, że werset 9-ty opisuje przy okazji przybycia Filistynów do Judy, rzekome ich podboje na rzekomych ziemiach, które musiałyby być odległe o ok. 2500 km?

Dlaczego pomijasz kontrargumenty ukazujące absurd tego twierdzenia? W ogóle się do nich nie odnosisz, tylko odwracasz kota ogonem w stylu:

bbc-poland napisał/a:

Nazwa Betlejem (heb. בית לחם, Bêṯ Leḥem,) Żydzi tłumacza tę nazwę jako Dom Chleba :crazy:

Żydzi tu nie tłumaczyli, tylko nazwali. Tłumaczymy my, na swoje języki. Jakże według Ciebie powinno się to tłumaczyć? Lechistan?

bbc-poland napisał/a:

Materiałów na temat Imperium Lechickiego wyciąganych na światło dzienne jest coraz więcej.
O Imperium Lechickim pisali historycy Rzymscy, kronikarze Arabscy, Greccy, Niemieccy i kronikarze z państwa Karola Wielkiego.

Skoro pisali, podaj źródła. Chetnie się z nimi zapoznam.

bbc-poland napisał/a:

Cyt. "Lechia słowiańska - domniemana, nieudowodniona historycznie kraina" - ta kraina a raczej imperium jest w kronikach różnych narodów ale np. Żydowskie Królestwo Salomona tylko w Biblii - prawdopodobnie wymysł samych żydów.

Tak? Wszystkie odkrycia archeologiczne w Palestynie i okolicach sfałszowane? Znowu spisek?

bbc-poland napisał/a:

Lechickie plemię Wandalów dotarło do Tunezji a nawet do Egiptu gdzie utworzyli własne państwo które przetrwało ponad 100 lat.

http://bloggingnetworkonl...szy-lud-europy/

Pooglądaj sobie cykl filmów Pawła Szydłowskiego który wręcz cytuje zapiski różnych historyków.
https://www.youtube.com/watch?v=PR2zf6ZIu5c

Stron poświęconych słowiańszczyźnie jest cała masa.

Jasne, ze cała masa. Dziś można napisać wszystko. Podaj jednak prace historyków, a nie osób, które marzą o tym, by historia ich przodków była wielką historią.

bbc-poland napisał/a:

Ja, Zamos i może jeszcze parę osób na tym forum już częściowo odrobiło zaległości z historii naszego państwa, pora na innych.

Jasne, skąd ja to znam. U red-octobera i theworwatchera również jest wybraństwo tylko Słowian. Wiesz co? Dla mnie to taki eksperyment, którego jestem świadkiem. Dokąd zabrniecie, jak daleko. Wprost niesamowite, że tak pragniecie tej wielkiej historii.

bbc-poland napisał/a:

Początek Imperium Lechickiego datuje się na XVIII w p.n.e. Mojżesz żył ok. XIII w p.n.e. czyli pół tysiąca lat później.

Proponuję zacząć od tej lektury.

Obrazek

Może kilka opinii na temat tej pozycji:

Cytat:

Autor: MereMere

Autor sam się pląta w swoich teoriach ;)

Według niego, imperium lechitów miało upać w 840 roku... A z drugiej strony Mieszko I miał być o 957 roku księciem/królem/władcą/imperatorem (niepotrzebne skreślić) lechickim.. Ale co tam, lekko ponad 100 lat historii...

Druga rzecz, którą każdy wyznawca turbosłowianizmu lechickiego pomija, jest fakt, że haplogrupy nie utożsamia się z etnosem (czyt. skład puli genetycznej nie determinuje zachowań kulturowych, które decydują o konkretnym etnosie). Ale, zechcecie zapytać, R1 taka stara, coś z tego musi wynikać. Ano i wynika, ale nie to, że Słowianie mają ponad 10.000 lat, tylko to, że są jedną z gałęzi ludów indoeuropejskich (tu już prędzej można przychylić się do teorii haplogrup).

Co na to wszystko archeologia (studiując już 3 rok ten kierunek czuję pewien obowiązek wypowiedzieć się w tym temacie).

Według tej gałęzi nauki, Słowianie mieli pojawić się około III-IV wieku naszej ery (kultury kijowska, kołoczyńska, pieńkowska), ekspandować zaczęli pod koniec okresu wędrówek ludów, pod koniec VI wieku n.e. W Polsce zaś, pojawiają się po kulturze przeworskiej, która to kraj opuściła, w trakcie wymienionego już okresu wędrówek ludów (chociażby jest to notowane na cmentarzyskach - zanikają pochówki na okres około 50 lat, na osadach - zanik wiosek isniejących setki lat i pojawienie się nowych, inaczej budowanych, w innych miejscach, czy zanik pyłków zbóż i pojawienie się większej ilości pyłków drzew i krzewów na okres około 50 lat).

Oczywiście, ", że każdy z nas ma prawo dostępu do informacji. Każdy też ma prawo do ich interpretacji więc zanim wyrazisz swoją opinię w komentarzach poniżej, miej proszę na uwadze, że nie piszę tych słów po to, żeby powiedzieć Ci: “Tak masz teraz myśleć…”

Przedstawiam tylko oficjale stanowisko nauki na temat etnogenezy Słowian. Każdy może myśleć, co chce, upatrywać swój ród jak najstarszy, głosić teorie zbliżone do science-fiction (Słowianie ujeżdżali dinozaury i żywili się ich mięsem, dlatego dinozaury wyginęły, potwierdzone info... Czy też Słowianie przylecieli pół miliona lat temu z kosmosu i walczyli na lasery z innymi galaktykami, budowali reaktory jądrowe, serio, mam dowody.. Albo Słowianie stworzyli turbo imperium, łącznie z kolonizacją innych galaktyk, ale wszystko zamazał spisek judeo-chazarsko-chrześcijańsko-masońsko-lewacko-gejowski... itp itd.)..

źródło: http://www.gazetawarszaws...rszy-lud-europy

Cytat:

Autor: mdadamiec

Przeczytałem, bo gdybym chciał kiedyś pisać fantastykę, to chcę mieć jakąś inspirację.

To bardzo ciekawy temat, Polska przedchrześcijańska, ale pan Bieszk w żadnej mierze nie próbuje "odkłamywać" historii - zamiast tego zmyśla całą stertę dyrdymałów zaiste zdumiewających. Jaskrawym przykładem jest teza o naszym pochodzeniu od kosmitów, ale z tym już można się było oswoić po jego wcześniejszej książce.

Nie chodzi nawet o to, że podane fakty są nieprawdziwe - raczej po prostu nie ma tu zbyt wielu faktów. Za to mnóstwo, mnóstwo informacji, z których mało która ma jakiekolwiek źródło, większość to luźne skojarzenia oparte na braku kompetencji - historycznych, lingwistycznych i innych.

Z redaktorskiego punktu widzenia jest tylko niewiele lepiej, ogromna ilość błędów interpunkcyjnych, ortograficznych, składniowych, stylistycznych, typograficznych. Bibliografia jest warta śmiechu (no i te komentarze w nawiasach: "Patrz wideo, internet").

Nie chciałoby mi się pisać o tym, bo...

---------------------------------------------------------------------------------

Autor: Kariko

Po książkę "Słowiańscy Królowie Lechii" sięgnąłem przypadkowo, kupując ją pod wpływem impulsu wywołanym chwilowym zaciekawieniem tematem.

Na co dzień tematy tzw. "turbosłowiańskie" mnie nie interesują i obcowanie z tą książką było dla mnie z początku trudne. Na przystosowanie się do obcej tematyki i nieużywanych przeze mnie od kilku lat nazw historycznych potrzebowałem chwili. W odbiorze nie pomagały napotykane w treści pytania retoryczne autora, typu: "Dlaczego tak jest?!", które były dosyć ryzykownym zabiegiem ze strony pana Bieszka. Zazwyczaj, napotkawszy takie wtręty, ogłaszam to, co trzymam w rękach elukubracją oszołoma, jednak cierpliwie brnąłem dalej. Nie było lepiej.

Głównym źródłem wiedzy, na jakim została oparta ta książka okazał się być YouTube, sporo niepopularnych, starych map i wątpliwego pochodzenia Kronika Prokosza. O ile Lelewel, któremu zawdzięczamy ogłoszenie Kroniki Prokosza falsyfikatem, rzeczywiście wolał realizować interesy loży masońskiej, niż narodowe, o...

---------------------------------------------------------------------------------

Autor: tomasz

Wydanie tej książki przez Bellonę, to jakiś kawał.Spodziewałem się rzetelnej historii o początkach naszego państwa. Otrzymałem podręcznik dla piszących Fantasy, której akcja dzieje się na ziemiach pierwszych Słowian.
Na samym początku mamy już Imperium Ujgurów założone 70 000 lat temu, przez osadników z kontynentu Mu.... nie, no fajnie jak bym czytał Howarda.
Dalej jest jeszcze lepiej, Imperium Ramy i Atlantyda... to już Frank Joseph.
Po prostu Era Hyboryjska po polsku. Jednak wielki plus za sam pomysł.

źródło: http://lubimyczytac.pl/ks...lska-starozytna

Myślę, że więcej nie trzeba. Ja już wiem, co to za literatura.

EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Wysłany: 2016-05-22, 20:05   

bbc-poland napisał/a:
EMET napisał/a:
.Cyprian. napisał/a:

EMET:
Hebrajskie rdzenne wyrażenie „lach” oznacza, jak w zapisie לַח -- < lăḥ > /= < lăch >/ = „mokry; wilgotny; świeży” [Sł. Benury'ego, r. 1934, Warszawa]. Mamy np. w Rodz 30:37; Ezech 21:3. W zapisie לָח -- < lāḥ > /= < lāch >/, mamy w Ezech 17:24.

Co się zaś tyczy miejscowości o nazwie „Lechi” [nie, zaś: ”Lechia”], to mamy - wg rdzenia - zarówno miejscowość, jak i określenia związane z 'policzkiem' [np. 'policzkować'] czy ze 'szczęką'. W Hio 16:2 w zapisie: „lechajaj”.
Lechi. Miejsce jednego albo dwóch zwycięstw Izraelitów nad Filistynami”, jak i 'Leksykon ŚJ'; w objaśn. znaczenia: „szczęka”. Jak to i w Ps 3:8/7/ - „lechi” - w znaczeniu od „szczęka”. ;-)

Stephanos, ps. EMET

W wyjaśnianiu słowa Lech( Leh, Lah, Lach - bo pisano tę nazwę w przeróżny sposób) używasz współczesnego hebrajskiego :mrgreen: - szkoda że nie esperanto. Staro-hebrajski był całkowicie inny od współczesnego. Poza tym najstarsza wersja ST (Septuaginta) przetrwała do naszych czasów po grecku. Daruj sobie te szlaczki współczesno-hebrajskie które nic nie wyjaśniają.

EMET:
Mój Re:post nie był do pana, panie... :bardzo_smutny:
To pan sobie daruj: swoje twory wyobrażeniowe.

Jest taka strona www, gdzie jest i czcionką starohebrajską, lecz... nic to nie zmienia.
Ironia o esperanto całkowicie nie na miejscu, chociaż twórca, i owszem, znał jęz. hebrajski.

Szlaczki tzw. 'słowianofilskie' - to sam pan wytyczasz i sam pan nimi przemierzaj: wedle woli swej.
Ja - nie ten pański szlak wybrałem, jeśli już. Tych, którym to pasuje - niech też przemierzają, tymi wytyczonymi pańskimi... Wolna wola każdego. ;-)

Uprzejmie proszę, żeby zmienił pan metodę; przecież wie pan, że na MLI u mnie. :-/

Stephanos, ps. EMET

bbc-poland 

Wysłany: 2016-05-22, 22:31   

.Cyprian. napisał/a:

Ja mam podstawowe pytanie, czy nadal twierdzisz - po tym wszystkim co tu napisano, że Lechi występujące w Księdze Sędziów, to tereny około-polskie? I czy nadal twierdzisz, że werset 9-ty opisuje przy okazji przybycia Filistynów do Judy, rzekome ich podboje na rzekomych ziemiach, które musiałyby być odległe o ok. 2500 km?

Ubawiłeś mnie tym pytaniem. Imperium Lechitów to obecna Polska z przyległymi terenami wokół Wisły. Imperium Lechitów już 550 roku ne zajmowało ponad pół Europy i swoim południowym zasięgiem przylegało aż do terytorium obecnej Turcji. Więc pomyśl jaki zasięg miało to Imperium wcześniej. W Biblii mamy jedynie skromne wzmianki o terenach wysuniętych najdalej na południowy-wschód.

Cytat:

Dlaczego pomijasz kontrargumenty ukazujące absurd tego twierdzenia? W ogóle się do nich nie odnosisz, tylko odwracasz kota ogonem w stylu:

Kontr argumenty .... zacytowałeś mi cała masę wypowiedzi ludzi którzy piszą niby, że książkę przeczytali, że autor pisze bajki zaczerpnięte na youtube. Ja przeczytałem te książkę i gwarantuję ci, że do wszystkich zapisanych tam faktów autor podaje źródła zarówno polskie jak i zagraniczne.
Jednym słowem zacytowałeś mi teksty samych troli.

Cytat:

bbc-poland napisał/a:

Nazwa Betlejem (heb. בית לחם, Bêṯ Leḥem,) Żydzi tłumacza tę nazwę jako Dom Chleba :crazy:

Żydzi tu nie tłumaczyli, tylko nazwali. Tłumaczymy my, na swoje języki. Jakże według Ciebie powinno się to tłumaczyć? Lechistan?

Tłumaczyli, bo nazwa Lechia pochodzi od Słowian, żydzi ją jedynie zapisali jako istniejącą.

Cytat:
bbc-poland napisał/a:

Materiałów na temat Imperium Lechickiego wyciąganych na światło dzienne jest coraz więcej.
O Imperium Lechickim pisali historycy Rzymscy, kronikarze Arabscy, Greccy, Niemieccy i kronikarze z państwa Karola Wielkiego.

Skoro pisali, podaj źródła. Chętnie się z nimi zapoznam.

Podaj mi swój adres a wyślę ci książkę "Słowiańscy królowie Lechii" kosztuje raptem 23 zł więc ci zafundują ją.
Inne źródła mam w PDF bo są to przeważnie średniowieczne kroniki i rozprawy sprzed 200 lat.

Cytat:

Tak? Wszystkie odkrycia archeologiczne w Palestynie i okolicach sfałszowane? Znowu spisek?

Gdzie są jakieś inne zapiski o Salomonie oprócz Biblii? - nie ma.
Sodomy i Gomory też nie ma. Cyprianie w Palestynie więcej niema niż jest a to co jest to fragment ścian które po odkopaniu od razu stają się reliktami biblijnymi. Miej tyle samo krytycyzmu do Imperium Lechickiego co do królestwa Salomona. Imperium Lechickie istniało na pewno Śladów po Salomonie narazie nie znaleziono. Być może trzeba szukać tych śladów poza Palestyna i przyległymi terenami.

Cytat:

Jasne, ze cała masa. Dziś można napisać wszystko. Podaj jednak prace historyków, a nie osób, które marzą o tym, by historia ich przodków była wielką historią.

Sprawdź czy Paweł Szydłowski kłamie? przecież cytowane źródła podaje na talerzu.
Proszę bardzo praca naukowa dr. Piotra Makucha - "Od Ariów do Sarmatów nieznane 2500 lat historii Polaków".
Inna praca naukowa T.Millera "3000 lat państwa polskiego jakie nie znamy" - przygotowana paca doktorska która została zablokowana i nie została opublikowana w formie książkowej
Praca Millera napisana dużo wcześniej ma sporo wspólnego z pracą Makucha.
Widzę że nie możesz wyleczyć się z kłamstw jakimi nas karmiono przez ostatnie stulecie.

Cytat:

Jasne, skąd ja to znam. U red-octobera i theworwatchera również jest wybraństwo tylko Słowian. Wiesz co? Dla mnie to taki eksperyment, którego jestem świadkiem. Dokąd zabrniecie, jak daleko. Wprost niesamowite, że tak pragniecie tej wielkiej historii.

Cyprianie pragnę prawdy i tylko to mnie interesuje. Jeżeli ktoś pisze, że przed 966 r "siedzieliśmy na drzewach jak małpy" a rok później byliśmy potężnym państwem słowiańskim to chyba logicznym jest, że chcę się dowiedzieć dlaczego ktoś napisał w podręcznikach do historii takie brednie.

Cytat:

Autor: MereMere

Autor sam się pląta w swoich teoriach ;)

Według niego, imperium lechitów miało upać w 840 roku... A z drugiej strony Mieszko I miał być o 957 roku księciem/królem/władcą/imperatorem (niepotrzebne skreślić) lechickim.. Ale co tam, lekko ponad 100 lat historii...

Druga rzecz, którą każdy wyznawca turbosłowianizmu lechickiego pomija, jest fakt, że haplogrupy nie utożsamia się z etnosem (czyt. skład puli genetycznej nie determinuje zachowań kulturowych, które decydują o konkretnym etnosie). Ale, zechcecie zapytać, R1 taka stara, coś z tego musi wynikać. Ano i wynika, ale nie to, że Słowianie mają ponad 10.000 lat, tylko to, że są jedną z gałęzi ludów indoeuropejskich (tu już prędzej można przychylić się do teorii haplogrup).

Co na to wszystko archeologia (studiując już 3 rok ten kierunek czuję pewien obowiązek wypowiedzieć się w tym temacie).

Według tej gałęzi nauki, Słowianie mieli pojawić się około III-IV wieku naszej ery (kultury kijowska, kołoczyńska, pieńkowska), ekspandować zaczęli pod koniec okresu wędrówek ludów, pod koniec VI wieku n.e. W Polsce zaś, pojawiają się po kulturze przeworskiej, która to kraj opuściła, w trakcie wymienionego już okresu wędrówek ludów (chociażby jest to notowane na cmentarzyskach - zanikają pochówki na okres około 50 lat, na osadach - zanik wiosek isniejących setki lat i pojawienie się nowych, inaczej budowanych, w innych miejscach, czy zanik pyłków zbóż i pojawienie się większej ilości pyłków drzew i krzewów na okres około 50 lat).

Oczywiście, ", że każdy z nas ma prawo dostępu do informacji. Każdy też ma prawo do ich interpretacji więc zanim wyrazisz swoją opinię w komentarzach poniżej, miej proszę na uwadze, że nie piszę tych słów po to, żeby powiedzieć Ci: “Tak masz teraz myśleć…”

Przedstawiam tylko oficjale stanowisko nauki na temat etnogenezy Słowian. Każdy może myśleć, co chce, upatrywać swój ród jak najstarszy, głosić teorie zbliżone do science-fiction (Słowianie ujeżdżali dinozaury i żywili się ich mięsem, dlatego dinozaury wyginęły, potwierdzone info... Czy też Słowianie przylecieli pół miliona lat temu z kosmosu i walczyli na lasery z innymi galaktykami, budowali reaktory jądrowe, serio, mam dowody.. Albo Słowianie stworzyli turbo imperium, łącznie z kolonizacją innych galaktyk, ale wszystko zamazał spisek judeo-chazarsko-chrześcijańsko-masońsko-lewacko-gejowski... itp itd.)..

oficjalne stanowisko obecnej polskiej nauki jest takie same jak stanowisko Tuska - "Polskość to nienormalność"

Cytat:
Cytat:

Autor: mdadamiec

Przeczytałem, bo gdybym chciał kiedyś pisać fantastykę, to chcę mieć jakąś inspirację.

To bardzo ciekawy temat, Polska przedchrześcijańska, ale pan Bieszk w żadnej mierze nie próbuje "odkłamywać" historii - zamiast tego zmyśla całą stertę dyrdymałów zaiste zdumiewających. Jaskrawym przykładem jest teza o naszym pochodzeniu od kosmitów, ale z tym już można się było oswoić po jego wcześniejszej książce.

Nie chodzi nawet o to, że podane fakty są nieprawdziwe - raczej po prostu nie ma tu zbyt wielu faktów. Za to mnóstwo, mnóstwo informacji, z których mało która ma jakiekolwiek źródło, większość to luźne skojarzenia oparte na braku kompetencji - historycznych, lingwistycznych i innych.

Z redaktorskiego punktu widzenia jest tylko niewiele lepiej, ogromna ilość błędów interpunkcyjnych, ortograficznych, składniowych, stylistycznych, typograficznych. Bibliografia jest warta śmiechu (no i te komentarze w nawiasach: "Patrz wideo, internet").

Nie chciałoby mi się pisać o tym, bo...

Autor: Kariko

Po książkę "Słowiańscy Królowie Lechii" sięgnąłem przypadkowo, kupując ją pod wpływem impulsu wywołanym chwilowym zaciekawieniem tematem.

Na co dzień tematy tzw. "turbosłowiańskie" mnie nie interesują i obcowanie z tą książką było dla mnie z początku trudne. Na przystosowanie się do obcej tematyki i nieużywanych przeze mnie od kilku lat nazw historycznych potrzebowałem chwili. W odbiorze nie pomagały napotykane w treści pytania retoryczne autora, typu: "Dlaczego tak jest?!", które były dosyć ryzykownym zabiegiem ze strony pana Bieszka. Zazwyczaj, napotkawszy takie wtręty, ogłaszam to, co trzymam w rękach elukubracją oszołoma, jednak cierpliwie brnąłem dalej. Nie było lepiej.

Głównym źródłem wiedzy, na jakim została oparta ta książka okazał się być YouTube, sporo niepopularnych, starych map i wątpliwego pochodzenia Kronika Prokosza. O ile Lelewel, któremu zawdzięczamy ogłoszenie Kroniki Prokosza falsyfikatem, rzeczywiście wolał realizować interesy loży masońskiej, niż narodowe, o...

Autor: tomasz

Wydanie tej książki przez Bellonę, to jakiś kawał.Spodziewałem się rzetelnej historii o początkach naszego państwa. Otrzymałem podręcznik dla piszących Fantasy, której akcja dzieje się na ziemiach pierwszych Słowian.
Na samym początku mamy już Imperium Ujgurów założone 70 000 lat temu, przez osadników z kontynentu Mu.... nie, no fajnie jak bym czytał Howarda.
Dalej jest jeszcze lepiej, Imperium Ramy i Atlantyda... to już Frank Joseph.
Po prostu Era Hyboryjska po polsku. Jednak wielki plus za sam pomysł.

Myślę, że więcej nie trzeba. Ja już wiem, co to za literatura.

Cyprianie a sprawdziłeś czy ci ludzie piszą prawdę - ja przeczytałem tę książkę i patrząc na te posty stwierdzam że żaden z tych komentatorów nawet nie otworzył tej książki. Napisali bajki które ty powielasz.
Przeczytaj książkę będziesz wiedział dokładnie jak wygląda temat.

bbc-poland 

Wysłany: 2016-05-22, 22:34   

EMET napisał/a:
bbc-poland napisał/a:
EMET napisał/a:
.Cyprian. napisał/a:

EMET:

Stephanos, ps. EMET

EMET:
Mój Re:post nie był do pana, panie... :bardzo_smutny:
To pan sobie daruj: swoje twory wyobrażeniowe.

Jest taka strona www, gdzie jest i czcionką starohebrajską, lecz... nic to nie zmienia.
Ironia o esperanto całkowicie nie na miejscu, chociaż twórca, i owszem, znał jęz. hebrajski.

Szlaczki tzw. 'słowianofilskie' - to sam pan wytyczasz i sam pan nimi przemierzaj: wedle woli swej.
Ja - nie ten pański szlak wybrałem, jeśli już. Tych, którym to pasuje - niech też przemierzają, tymi wytyczonymi pańskimi... Wolna wola każdego. ;-)

Uprzejmie proszę, żeby zmienił pan metodę; przecież wie pan, że na MLI u mnie. :-/

Stephanos, ps. EMET

No cóż, nie odpiszę nic, bo nie ma na co ....

.Cyprian. 

Wysłany: 2016-06-02, 21:12   

A propos "rewelacji" na temat starożytnego ponoć imperium Lechitów:

wit
Wyznawca Istniejącego

Wysłany: 2016-06-02, 21:26   

.Cyprian. napisał/a:

Wyprzedziłeś mnie. Właśnie skończyłem czytać artykuł i zamierzałem dać linka na niego. :->
O ile istnienie obrządku wschodniego na terenach dzisiejszej Polski, zanim Mieszko przyjął tzw. chrzest, jest bardzo prawdopodobne, tak istnienie imperium Lechitów można włożyć między bajki.

.Cyprian. 

Wysłany: 2016-06-02, 21:31   

wit napisał/a:
.Cyprian. napisał/a:

Wyprzedziłeś mnie. Właśnie skończyłem czytać artykuł i zamierzałem dać linka na niego. :->
O ile istnienie obrządku wschodniego na terenach dzisiejszej Polski, zanim Mieszko przyjął tzw. chrzest, jest bardzo prawdopodobne, tak istnienie imperium Lechitów można włożyć między bajki.

No, cóż :-D

Swoją drogą, skoro już na portalach o tym trąbią, to znaczy, że ten nurt rzekomego imperium Lechitów jest mocno ofensywny i wielu miesza w głowach.

Elius

Wyznanie: Moim Panem jest Isus.
Wysłany: 2016-06-03, 01:20   

Mój przodek był husarem Sarmatą i Lechitom.Kiedyś napiszę o tym więcej.A ja jestem Polachem.
A może byście tak przeczytali kronikę Prokosza mędrcy.
Drzewo nigdy nie zapomina o swoich korzeniach.
Mt.24:28 Bo gdzie jest padlina, tam zlatują się sępy.

ZAMOS 
SŁOWIANIN

Wysłany: 2016-06-03, 07:17   

Elius napisał/a:
Mój przodek był husarem Sarmatą i Lechitom.Kiedyś napiszę o tym więcej.A ja jestem Polachem.
A może byście tak przeczytali kronikę Prokosza mędrcy.
Drzewo nigdy nie zapomina o swoich korzeniach.

Eliusie. Ja też jak czytam co wypisują oponenci polskości i Lechii to chce mi się płakać. Widać jak na dłoni ponad tysiącletnią indoktrynację NARODU POLSKIEGO. Wierzą oni w „potężne” królestwo Salomona, którego nie odnotowuje żadna kronika historyczna na świecie, a nie wierzą, że żył Krak, czy królowa Wanda. Nikt w Egipcie o tym „królestwie” Salomona nie wspomina nawet słowem, a trzeba pochylić czoło przed ich historią, która ponadto jest jak żadna inna na świecie udokumentowana. Z bliżej mi nie znanych powodów Imperium Lechii upadło pod naporem dziczy z południa. Łupili Słowian, zniewalali i mordowali na wielką skalę. Państwo powoli upadało. Były co jakiś czas wielkie zrywy przywrócenia wolności Polakom, że przypomnę tutaj choćby Króla Jagiełę. Permanentne niszczenie wszystkiego co mogło nam pamięć o tym co polskie zrobiło swoje. Polacy nie wiedzą kim są, ale wiedzą kim był wymyślony Salomon bo jest o nim w biblii. Najsmutniejsze jest to, że obrońcy „wiary”, którą siłą nam narzucono nawet nie chcą swej tożsamości pamiętać, ani się o tym uczyć. Teraz mamy bardzo niebezpieczny moment historyczny w, którym narody się mieszają i powstaje coś co nie ma racji wolnościowego współistnienia. Jedno narodowość Polski nie podoba się władzy unijnej, więc na wszelkie sposoby jest niszczona, nawet przez ogłupionych religią watykańską Polaków.
Nie wiem czy jeszcze się śmiać, czy już płakać nad losem naszych dzieci i wnuków. Światu Polska nie jest potrzebna. Świat bez Polski będzie żył. Polska jest potrzebna Polakom, bo Polacy bez Polski wymrą.

Henryk 

Wysłany: 2016-06-03, 07:31   

ZAMOS napisał/a:
[...] a nie wierzą, że żył Krak, czy królowa Wanda.

Ależ wierzą nawet w Skubę, co to wykończył smoka wawelskiego. :-D

BoaDusiciel 

Wyznanie: Idealizm skrajnie materialistyczny
Ostrzeżeń:
 3/3/4
Wysłany: 2016-06-03, 07:35   

Elius napisał/a:
Mój przodek był husarem Sarmatą i Lechitom.

A mój był małpom.
I co ? :lol:
http://biblia.webd.pl/for...p=448686#448686

.Cyprian. 

Wysłany: 2016-06-03, 07:59   

Legendy legendami. Zawsze jakieś ziarno prawdy w nich jest, ale cała reszta to wymysły ludzi, by ubarwić dane zdarzenie - co tworzy się pewnie przez wieki i każda generacja dodaje swój wkład do legendy. Tworzą się one zatem w naturalnym procesie, w wyniku obecnego we wszystkich kulturach zamiłowania ludzi do bajania. Obecnie proces zdaje się przyspieszać - na naszych oczach powstają legendy.

Jak się jednak wprowadza z premedytacją legendy do historii, by na siłę wytworzyć starożytną Polskę, to jak łączyć olej z wodą. Sama historia jako nauka ma swoje problemy, a tak? Chaos.

Henryk 

Wysłany: 2016-06-03, 08:09   

.Cyprian. napisał/a:
Jak się jednak wprowadza z premedytacją legendy do historii, by na siłę wytworzyć starożytną Polskę, to jak łączyć olej z wodą.

A jak już będą bardzo intensywnie mieszać w tej wymyślonej historii, to powstanie… emulsja.
:lol:

.Cyprian. 

Wysłany: 2016-06-03, 08:48   

Henryk napisał/a:
.Cyprian. napisał/a:
Jak się jednak wprowadza z premedytacją legendy do historii, by na siłę wytworzyć starożytną Polskę, to jak łączyć olej z wodą.

A jak już będą bardzo intensywnie mieszać w tej wymyślonej historii, to powstanie… emulsja.
:lol:

Zauważ Henryku, że ... może nie zawsze, ale bardzo często przy takich okazjach uderza się w Biblię. To już pokazuje intencje danej hipotezy.

Odpowiedz do tematu