Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy ŚJ zrywają kontakty z byłymi współwyznawcami
Autor Wiadomość
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2016-07-20, 16:55   

Wnikliwy napisał/a:
Droga pani administrator, wspomnij moje słowa i pamiętaj o tym, że mnóstwo rodziców wyrzuca swoje dzieci z domów i to z mniej poważnych problemów. Dajecie się ponieść nonsensownym emocjom zapominając o rzeczywistości. Bardzo łatwo pooglądać sobie film z wyznania które ma się zamiar troszkę po poniewierać, a potem pisać jakieś poematy o miłości, której na świecie i w swiecie nie widać.


Dziwne to Twoje otoczenie. Swoją drogą, pozwolić, by córka odeszła gdzieś z obcym człowiekiem - ok, jest dorosła, jej wybór. Natomiast nie chcieć się z nią kontaktować z tego powodu? A może on ją trzyma w zamknięciu, wywiózł za granicę, krzywdzi? Każdy normalny rodzic będzie chciał mieć wieść o swoim dziecku, czy nie dzieje mu się krzywda.
_________________
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



 
 
Wnikliwy


Pomógł: 133 razy
Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 3205
Wysłany: 2016-07-20, 20:30   

Jak widać wasze rozumienie kwestii wykluczenia z powodu np. niemoralnosci jest jaka jest.
_________________

 
 
Andżelika_FS 
Ostra Siostra


Wyznanie: teizm
Pomogła: 28 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 02 Lip 2016
Posty: 536
Skąd: Dornach/Kruszewnia
Wysłany: 2016-07-20, 20:40   

Wnikliwy napisał/a:
Jak widać wasze rozumienie kwestii wykluczenia z powodu np. niemoralnosci jest jaka jest.

Nawet gdyby tego nie było widać, to zaryzykowałabym opinię, że jest jakie jest.
 
 
Wnikliwy


Pomógł: 133 razy
Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 3205
Wysłany: 2016-07-20, 21:31   

No właśnie. 😁 Na tym można zakończyć.
_________________

 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2016-07-21, 21:50   

Wnikliwy napisał/a:
Jak widać wasze rozumienie kwestii wykluczenia z powodu np. niemoralnosci jest jaka jest.

Wyklucza się u was jeszcze za niemoralność? Co z tymi, których wykluczono, ponieważ ośmielili się samodzielnie myśleć. Co z sekciarską izolacją śj? Co z pokrzywdzonymi ostracyzmem i podłą mściwością starszych? No i na koniec co z tymi którym umarli bliscy, bo nie przyjęli krwi.
 
 
Wnikliwy


Pomógł: 133 razy
Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 3205
Wysłany: 2016-07-22, 14:00   

Bierzesz się za dysputy o czymś czego nie znasz. Już ci się kontrowersyjnosc biblijna znudziła.
_________________

 
 
Elius

Wyznanie: Moim Panem jest Isus.
Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 2037
Skąd: Miasto święte.Druga brama od południa.
Wysłany: 2016-07-22, 16:23   

Wnikliwy napisał/a:
Choć z drugiej strony, może faktycznie pod tym nickiem ukrywa się kolejny zraniony.

Wszędzie sie czają odstepcy,uwaga.Ja bym na twoim miejscu nawet nie wychodził z domu.
_________________
Mt.24:28 Bo gdzie jest padlina, tam zlatują się sępy.
 
 
Wnikliwy


Pomógł: 133 razy
Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 3205
Wysłany: 2016-07-22, 17:08   

Elius napisał/a:
Wnikliwy napisał/a:
Choć z drugiej strony, może faktycznie pod tym nickiem ukrywa się kolejny zraniony.

Wszędzie sie czają odstepcy,uwaga.Ja bym na twoim miejscu nawet nie wychodził z domu.


Nie podkładaj mi jakieś zdania które najprawdopodobniej nie są moje.
Na forach oczywiście, że wszędzie są odstępcy. Po to są fora :mrgreen:
_________________

 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2016-07-22, 19:15   

Wnikliwy napisał/a:
Bierzesz się za dysputy o czymś czego nie znasz. Już ci się kontrowersyjnosc biblijna znudziła.

To, że nie zostałem przez Jehowę i jego wyznawców omotany w sekcie śj nie znaczy, że nic nie wiem o tym co się tam dzieje.
Ostatnio też dużo czytam na forum byłych o ich przejściach, więc moja wiedza w tym przykrym dla Polaków zjawisku rośnie.
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=1289.0
Dla tych co chcą się dowiedzieć co się stanie jak w sidła śj wpadną wkleiłem jeden z wielu wątków tego forum.
 
 
Wnikliwy


Pomógł: 133 razy
Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 3205
Wysłany: 2016-07-22, 19:32   

Nic nie wiesz, a tylko powielasz coś co napiszą inni.
Podając link do tego forum, pokazujesz jaka jest twoja wiedza. Lepiej nic nie pisz jak masz pisać coś czego absolutnie nie rozumiesz.

Podobnie nie pisz w temacie śląsk bo też piszesz jakbyś był pod czyimś wpływem.
50 lat mieszkam na śląsku. 30 lat jestem śJ więc nie pisz. W obu tematach :-D

Rośnie to twój uraz do ludzi których absolutnie nie znasz, i nigdy nie poznasz. Natomiast ci którzy ci pokazują obraz , mają cie w głębokim poważaniu.

Z całym szacunkiem :-D
_________________

 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2016-07-22, 21:06   

Wnikliwy napisał/a:
Podając link do tego forum, pokazujesz jaka jest twoja wiedza. Lepiej nic nie pisz jak masz pisać coś czego absolutnie nie rozumiesz.

To ciekawe forum na którym piszą o swych przejściach byli śj. Nie sądzę, że piszą nieprawdę, więc agitatorów sekty musi to mocno drażnić. Dzięki internetowi widać jak na dłoni jak destrukcyjna to organizacja. Zaklinanie rzeczywistości ci nie pomoże.
Wnikliwy napisał/a:
50 lat mieszkam na śląsku.

To o niczym nie świadczy, a szczególnie o tym czy Ślązakiem jesteś czy nie. Myślę, że na Śląsk przyjechałeś z rodzicami, więc klapa.
Wnikliwy napisał/a:
Rośnie to twój uraz do ludzi których absolutnie nie znasz,

Masz rację. Coraz mniej toleruję władze śj i ich nie znam, ale to jakoś mi nie przeszkadza. Natomiast szeregowych śj mi zwyczajnie żal i chciałbym im pomóc by się uwolnili od tej destrukcyjnej sekty jak najmniejszym kosztem.
Wnikliwy napisał/a:
Natomiast ci którzy ci pokazują obraz , mają cie w głębokim poważaniu.

Nie jest dla mnie to co piszesz jakimś zaskoczeniem. Wiem jak traktujecie oponentów, ale to, że ktoś głośno mówi o waszej sekcie obojętne wam nie jest i wiem, że się boicie delegalizacji jak w Rosji. Muzułmanie zabiją jeszcze kilkaset osób i zlikwidują wszystkie sekty w tym i śj.
 
 
Wnikliwy


Pomógł: 133 razy
Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 3205
Wysłany: 2016-07-22, 21:25   

Zamos stwierdzam, że jesteś człowiekiem który poszukuje kogoś jakieś ugrupowanie ( wbrew logice )
na które możesz sobie wylać wiadro pomyj. Od jakiegoś czasu widzę wyjątkową agresję w stosunku do śJ ( wbrew logice ).
Mało znam osób które w taki sposób wypowiadają się o innych, choć jak widać wpływ tych którzy w twojej głowie ten proces dość znacznie zapoczątkowali jest ogromny.
Władze śJ - jak słyszę takie wypowiedzi to dostaję gęsiej skórki ( facet nawet koło śJ nie leżał, ale pisze co mu ślina na język przyniesie ).
Na początku byłeś przeciw Jakubowi, potem przeciw tym którzy mają Polskę w (...) i przeciw śJ.
Jak na swoje 60 lat, to taka piaskownica.

Cytat:

Nie jest dla mnie to co piszesz jakimś zaskoczeniem. Wiem jak traktujecie oponentów, ale to, że ktoś głośno mówi o waszej sekcie obojętne wam nie jest i wiem, że się boicie delegalizacji jak w Rosji. Muzułmanie zabiją jeszcze kilkaset osób i zlikwidują wszystkie sekty w tym i śj.


Takich wpisów ponoć dobrego człowieka nie będę komentował.
Tak to jest jak się chce zaistnieć, ale w tym wieku to już śmieszne.
_________________

 
 
Wnikliwy


Pomógł: 133 razy
Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 3205
Wysłany: 2016-07-22, 21:29   

ZAMOS napisał/a:
Wnikliwy napisał/a:
Podając link do tego forum, pokazujesz jaka jest twoja wiedza. Lepiej nic nie pisz jak masz pisać coś czego absolutnie nie rozumiesz.

To ciekawe forum na którym piszą o swych przejściach byli śj. Nie sądzę, że piszą nieprawdę, więc agitatorów sekty musi to mocno drażnić. Dzięki internetowi widać jak na dłoni jak destrukcyjna to organizacja. Zaklinanie rzeczywistości ci nie pomoże.
Wnikliwy napisał/a:
50 lat mieszkam na śląsku.

To o niczym nie świadczy, a szczególnie o tym czy Ślązakiem jesteś czy nie. Myślę, że na Śląsk przyjechałeś z rodzicami, więc klapa.
Wnikliwy napisał/a:
Rośnie to twój uraz do ludzi których absolutnie nie znasz,

Masz rację. Coraz mniej toleruję władze śj i ich nie znam, ale to jakoś mi nie przeszkadza. Natomiast szeregowych śj mi zwyczajnie żal i chciałbym im pomóc by się uwolnili od tej destrukcyjnej sekty jak najmniejszym kosztem.
Wnikliwy napisał/a:
Natomiast ci którzy ci pokazują obraz , mają cie w głębokim poważaniu.

Nie jest dla mnie to co piszesz jakimś zaskoczeniem. Wiem jak traktujecie oponentów, ale to, że ktoś głośno mówi o waszej sekcie obojętne wam nie jest i wiem, że się boicie delegalizacji jak w Rosji. Muzułmanie zabiją jeszcze kilkaset osób i zlikwidują wszystkie sekty w tym i śj.


Pszczynę znam dobrze, tylko jaki to śląsk :prosze:
Bagienny gorol :xhehe:
_________________

 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2016-07-23, 05:41   

Wnikliwy napisał/a:
ZAMOS napisał/a:
Wnikliwy napisał/a:
Podając link do tego forum, pokazujesz jaka jest twoja wiedza. Lepiej nic nie pisz jak masz pisać coś czego absolutnie nie rozumiesz.

To ciekawe forum na którym piszą o swych przejściach byli śj. Nie sądzę, że piszą nieprawdę, więc agitatorów sekty musi to mocno drażnić. Dzięki internetowi widać jak na dłoni jak destrukcyjna to organizacja. Zaklinanie rzeczywistości ci nie pomoże.
Wnikliwy napisał/a:
50 lat mieszkam na śląsku.

To o niczym nie świadczy, a szczególnie o tym czy Ślązakiem jesteś czy nie. Myślę, że na Śląsk przyjechałeś z rodzicami, więc klapa.
Wnikliwy napisał/a:
Rośnie to twój uraz do ludzi których absolutnie nie znasz,

Masz rację. Coraz mniej toleruję władze śj i ich nie znam, ale to jakoś mi nie przeszkadza. Natomiast szeregowych śj mi zwyczajnie żal i chciałbym im pomóc by się uwolnili od tej destrukcyjnej sekty jak najmniejszym kosztem.
Wnikliwy napisał/a:
Natomiast ci którzy ci pokazują obraz , mają cie w głębokim poważaniu.

Nie jest dla mnie to co piszesz jakimś zaskoczeniem. Wiem jak traktujecie oponentów, ale to, że ktoś głośno mówi o waszej sekcie obojętne wam nie jest i wiem, że się boicie delegalizacji jak w Rosji. Muzułmanie zabiją jeszcze kilkaset osób i zlikwidują wszystkie sekty w tym i śj.


Pszczynę znam dobrze, tylko jaki to śląsk :prosze:
Bagienny gorol :xhehe:

Słowem "gorol" pogardliwie Ślązacy określali przyjezdnych na Śląsk za pracą, a nawet turystów przebywających na Śląsku chwilowo. Zatem obrzucając mnie tym obraźliwym epitetem tylko się ośmieszasz. Ja i moja rodzina mieszka na Śląsku od zawsze i nikt z nas nigdy nie był śj, więc nie mamy się czego wstydzić jak ty. Wiem jak ciężko być aktywnym członkiem sekty śj. Ciągła depresja i niska samoocena mogą i wyrządzają w psychice spustoszenie. Nie wiesz co piszesz, więc ci odpuszczam i wybaczam prawie dziecięcą nieporadność.
Jakoś was wasz Jehowa prowadzi na samounicestwienie, ale na mnie twój małostkowy hejt nie działa tak jak byś tego oczekiwał. To tylko działa na odstępców i wykluczonych bo ci biedni ludzie są przez was zaszczuci do granic wytrzymałości. Moim zdaniem ostracyzm sekty śj powinien być ścigany z kodeksu karnego i po ostatnich działaniach Stowarzyszenia Wyzwoleni może się to doczekać zainteresowania naszych władz.
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=2506.0
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=1647.0
Ja nie mam możliwości działania takich jak ci wspaniali ludzie, którzy działają w obronie pokrzywdzonych przez sektę śj, ale ich z całego serca popieram.
 
 
Wnikliwy


Pomógł: 133 razy
Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 3205
Wysłany: 2016-07-23, 06:18   

No widzisz potwierdza się. Musisz kogoś mieć do atakowania. Od gorola do sJ . Czy to nie choroba. Ci wspaniali ludzie właśnie takich jak ty szukają. Znaleźli poletko. Wejdź na to forum i zacznij obrażać Boga jak tu, to zobaczysz reakcję.
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10