Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy jesteś Oblubienicą?
Autor Wiadomość
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Wysłany: 2015-07-30, 19:56   

Bobo napisał/a:
BoaDusiciel napisał/a:
Pytam, czy wolno nie pracować np. 2 tygodnie non-stop.

Moja odpowiedź: MOŻNA i cały rok!

No nie wiem ...

Sześć dni będziesz pracować i wykonywać wszystkie twe zajęcia. Dzień zaś siódmy jest szabatem ku czci Pana, Boga twego. Nie możesz przeto w dniu tym wykonywać żadnej pracy ani ty sam, ani syn twój, ani twoja córka, ani twój niewolnik, ani twoja niewolnica, ani twoje bydło, ani cudzoziemiec, który mieszka pośród twych bram. W sześciu dniach bowiem uczynił Pan niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, w siódmym zaś dniu odpoczął. Dlatego pobłogosławił Pan dzień szabatu i uznał go za święty.

Bobo 

Wysłany: 2015-07-30, 19:58   

Więc ponawiam pytanie: Dlaczego ma Ciebie obowiązywać Prawo dane Izraelitom przez Mojżesza? Jesteś Izraelitą? Wątpię. Przestrzegasz jako Prozelita prawa Mojżeszowego? Też wątpię. Więc czemu cytujesz mi ten tekst?

BoaDusiciel 

Wysłany: 2015-07-30, 20:06   

Bobo napisał/a:
Więc ponawiam pytanie: Dlaczego ma Ciebie obowiązywać Prawo dane Izraelitom przez Mojżesza? Jesteś Izraelitą? Wątpię. Przestrzegasz jako Prozelita prawa Mojżeszowego? Też wątpię. Więc czemu cytujesz mi ten tekst?

Pytałeś mnie już kiedyś o to ?
Bo piszesz, że ponawiasz pytanie ...

Drahard

Wysłany: 2015-07-30, 20:15   

Proroctwo Davida Wilkersona: http://www.chlebznieba.pl/index.php?id=379

Co do a-ntychrysta: Tak on powie że jest: "Jezusem Chrystusem" Jednak na początku będzie on wojskowym bohaterem - Kiedy na świecie wybuchną wojny to wtedy on w bardzo szybki sposób doprowadzi do pokoju na świecie - Będzie tworzył traktaty pokojowe dla państw. W mediach będzie o nim głośno... Powiedzą że jest jednym z najbardziej charyzmatycznych przywódców. Znaki i cuda jakie będzie on czynił pochodzić będą tylko z jednego źródła: Z piekła... szatan również ma moc czynienia cudów. Ja tylko ostrzegam - Nie chcę nikogo zmuszać do rozsyłania tych linków, ale jeśli więcej osób będzie wiedziało o tych Orędziach tym lepiej.

Dlatego napisałem: TYLKO DUCH ŚWIĘTY WAM POWIE PRAWDĘ - WYSTARCZY POPROSIĆ O DAR ROZEZNANIA - Moje słowa są niczym, ale jeśli chcecie się dowiedzieć czy to co piszę jest prawdą to ją poznacie.
Ostatnio zmieniony przez Drahard 2015-07-30, 20:17, w całości zmieniany 1 raz  

ShadowLady86 
Administrator

Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wysłany: 2015-07-30, 20:16   

Panowie, nie spamować w temacie. Czy musicie od razu wyśmiewać czyjeś wierzenia, jeśli promuje je nieagresywnie? Bobo, właśnie staż forumowy jest ważny. Masz doświadczenie i możesz polecić nowemu forumowemu koledze jakieś tematy, które może pozwolą mu zmienić przekonania.

Boa, jak świecenie sabatu to dla Ciebie jakiś wielki problem, to zastosuj się do mojej rady. Jeśli nie jest to dla Ciebie problem, to czym się martwisz i po co trollujesz? Powszechnie wiadomo, że każdy problem ma rozwiązanie. A jak nie ma rozwiązania, to nie ma problemu. Amen.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]

ShadowLady86 
Administrator

Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wysłany: 2015-07-30, 20:19   

Drahard napisał/a:
Co do a-ntychrysta: Tak on powie że jest: "Jezusem Chrystusem" Jednak na początku będzie on wojskowym bohaterem - Kiedy na świecie wybuchną wojny to wtedy on w bardzo szybki sposób doprowadzi do pokoju na świecie - Będzie tworzył traktaty pokojowe dla państw. W mediach będzie o nim głośno... Powiedzą że jest jednym z najbardziej charyzmatycznych przywódców. Znaki i cuda jakie będzie on czynił pochodzić będą tylko z jednego źródła: Z piekła... szatan również ma moc czynienia cudów. Ja tylko ostrzegam - Nie chcę nikogo zmuszać do rozsyłania tych linków, ale jeśli więcej osób będzie wiedziało o tych Orędziach tym lepiej.

Prywatne proroctwa są często niebezpieczne. Moim zdaniem żyj zgodnie z przykazaniami i kodeksem moralnym. Nie będziesz wtedy musiał żyć w strachu przed końcem świata i antychrystem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]

BoaDusiciel 

Wysłany: 2015-07-30, 20:21   

Drahard napisał/a:
Proroctwo Davida Wilkersona: http://www.chlebznieba.pl/index.php?id=379

Dlatego napisałem: TYLKO DUCH ŚWIĘTY WAM POWIE PRAWDĘ - WYSTARCZY POPROSIĆ O DAR ROZEZNANIA - Moje słowa są niczym, ale jeśli chcecie się dowiedzieć czy to co piszę jest prawdą to ją poznacie.

Wygląda na to, że skoro Antychryst doprowadzi do pokoju na świecie, to prawdziwy Chrystus będzie zwolennikiem wojen :mrgreen:

KobietaZMagdali 

Wyznanie: katoliczka
Pomogła: 235 razy
Wysłany: 2015-07-30, 20:22   

Drahard napisał/a:

Powiem szczerze: Jestem Katolikiem - Parę dni temu znalazłem tą stronę. Jeśli wierzysz że żyjemy w Czasach Ostatecznych to chcę ostrzec ludzi ponieważ kiedy a-ntychryst przyjdzie i oznajmi: "Ja Jestem Jezusem Chrystusem" - To wtedy to imię będzie przeklęte... Ludzie którzy będą wzywać imię: Jezus Chrystus - Będą nieświadomie wzywać szatana i ich modlitwy nie zostaną wysłuchane... Ponieważ od tamtej chwili to imię będzie nosił szatan - Teraz jeszcze można wzywać imię Jezus Chrystus ale proszę abyście uważali... I wtedy kiedy a-ntychryst to oznajmi ludzie muszą zacząć wzywać imienia: JAHUSZUA HA MASZIJAH - To jest Prawdziwe Imię Hebrajskie Pana Jezusa - Mama Pana Jezusa ( Miriam ) Nie nadała Greckiego imienia tylko Hebrajskie swojemu Synowi. Proszę was abyście przeczytali te Orędzia to dowiecie się więcej. Jeśli tylko poprosicie Ducha Świętego ( RUACH HA KODESH ) O Dar Rozeznania to poznacie czy to co mówię jest fałszem czy też prawdą... RUACH HA KODESH was nie okłamie.

Masz jakieś dowody na to (poza tą stroną oczywiście), że imię Jezusa Chrystusa będzie przeklęte? Bo ja znam takie wersety z Biblii:
„Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: O cokolwiek byście prosili Ojca, da wam w imię moje. Do tej pory o nic nie prosiliście w imię moje: Proście, a otrzymacie, aby radość wasza była pełna” (J 16, 23-24).

Uniżył samego siebie, stawszy się posłusznym aż do śmierci i to śmierci krzyżowej. Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył i darował Mu imię ponad wszelkie imię, aby na imię Jezus zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich, i podziemnych (Flp 1, 8-10).

„Nie mam srebra ani złota, ale co mam, to ci daję: W imię Jezusa Chrystusa Nazarejczyka, chodź!” (Dz 3, 6).

„Rozkazuję ci w imię Jezusa Chrystusa, abyś z niej wyszedł!” (Dz 3, 6-7).

Jeżeli którego z was, ojców, syn poprosi o chleb, czy poda mu kamień? Albo o rybę, czy zamiast ryby poda mu węża? Lub też gdy prosi o jajko, czy poda mu skorpiona? Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec z nieba da Ducha Świętego tym, którzy Go proszą». (Łk 11, 11-13)

Bobo napisał/a:

Muszę :-D Bo ewangelizowanie wynika z osobistego stosunku do nakazu. A użytkownik chce się mną posłużyć, tym bardziej, że jego teorie są jakieś... no takie... jakby to powiedzieć... hmmm.... porąbane! :-)

Znam wyznanie, które głosi podobne teorie. Upierają się przy jednej wymowie Imienia Bożego i czasami używają jej jak zaklęcie, bo inaczej Bóg "nie usłyszy". Nazywają siebie Świadkowie Jehowy ;-)
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E

BoaDusiciel 

Wysłany: 2015-07-30, 20:25   

ShadowLady86 napisał/a:
Panowie, nie spamować w temacie. Czy musicie od razu wyśmiewać czyjeś wierzenia, jeśli promuje je nieagresywnie? Bobo, właśnie staż forumowy jest ważny. Masz doświadczenie i możesz polecić nowemu forumowemu koledze jakieś tematy, które może pozwolą mu zmienić przekonania.

Boa, jak świecenie sabatu to dla Ciebie jakiś wielki problem, to zastosuj się do mojej rady. Jeśli nie jest to dla Ciebie problem, to czym się martwisz i po co trollujesz? Powszechnie wiadomo, że każdy problem ma rozwiązanie. A jak nie ma rozwiązania, to nie ma problemu. Amen.

Ile razy mam wyjaśniać, że nie chodzi o szabat, tylko o to czy wolno nie pracować poza szabatem, skoro napisane jest że 6 dni trzeba pracować ?

Drahard

Wysłany: 2015-07-30, 20:28   

ShadowLady86 napisał/a:
Drahard napisał/a:

Prywatne proroctwa są często niebezpieczne. Moim zdaniem żyj zgodnie z przykazaniami i kodeksem moralnym. Nie będziesz wtedy musiał żyć w strachu przed końcem świata i antychrystem.

Te Orędzia są już znane na całym świecie - www.dasbuchderwahrheit.de ( Wystarczy że wybierzesz odpowiedni język ) Oczywiście nie narzucam nikomu swojego zdania... Chciałem tylko żebyście sami sobie przeczytali - Tyle :->

Bobo 

Wysłany: 2015-07-30, 20:36   

ShadowLady86 napisał/a:
Bobo, właśnie staż forumowy jest ważny. Masz doświadczenie i możesz polecić nowemu forumowemu koledze jakieś tematy, które może pozwolą mu zmienić przekonania.

Czuję, że w tym przypadku mamy z czymś 'innym' do czynienia :mrgreen:

Bobo 

Wysłany: 2015-07-30, 20:37   

BoaDusiciel napisał/a:
Pytałeś mnie już kiedyś o to ?
Bo piszesz, że ponawiasz pytanie ...

No tak, ponawiam pytanie, które tak samo jak je zadawałem poprzednio: Dlaczego miałoby cię obowiązywać Prawo Mojżeszowe? :-D Ponawiam, bo już je wcześniej zadawałem komuś innemu.

Drahard

Wysłany: 2015-07-30, 20:44   

KobietaZMagdali napisał/a:
Drahard napisał/a:

Powiem szczerze: Jestem Katolikiem - Parę dni temu znalazłem tą stronę. Jeśli wierzysz że żyjemy w Czasach Ostatecznych to chcę ostrzec ludzi ponieważ kiedy a-ntychryst przyjdzie i oznajmi: "Ja Jestem Jezusem Chrystusem" - To wtedy to imię będzie przeklęte... Ludzie którzy będą wzywać imię: Jezus Chrystus - Będą nieświadomie wzywać szatana i ich modlitwy nie zostaną wysłuchane... Ponieważ od tamtej chwili to imię będzie nosił szatan - Teraz jeszcze można wzywać imię Jezus Chrystus ale proszę abyście uważali... I wtedy kiedy a-ntychryst to oznajmi ludzie muszą zacząć wzywać imienia: JAHUSZUA HA MASZIJAH - To jest Prawdziwe Imię Hebrajskie Pana Jezusa - Mama Pana Jezusa ( Miriam ) Nie nadała Greckiego imienia tylko Hebrajskie swojemu Synowi. Proszę was abyście przeczytali te Orędzia to dowiecie się więcej. Jeśli tylko poprosicie Ducha Świętego ( RUACH HA KODESH ) O Dar Rozeznania to poznacie czy to co mówię jest fałszem czy też prawdą... RUACH HA KODESH was nie okłamie.

Masz jakieś dowody na to (poza tą stroną oczywiście), że imię Jezusa Chrystusa będzie przeklęte? Bo ja znam takie wersety z Biblii:
„Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: O cokolwiek byście prosili Ojca, da wam w imię moje. Do tej pory o nic nie prosiliście w imię moje: Proście, a otrzymacie, aby radość wasza była pełna” (J 16, 23-24).

Uniżył samego siebie, stawszy się posłusznym aż do śmierci i to śmierci krzyżowej. Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył i darował Mu imię ponad wszelkie imię, aby na imię Jezus zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich, i podziemnych (Flp 1, 8-10).

„Nie mam srebra ani złota, ale co mam, to ci daję: W imię Jezusa Chrystusa Nazarejczyka, chodź!” (Dz 3, 6).

„Rozkazuję ci w imię Jezusa Chrystusa, abyś z niej wyszedł!” (Dz 3, 6-7).

Jeżeli którego z was, ojców, syn poprosi o chleb, czy poda mu kamień? Albo o rybę, czy zamiast ryby poda mu węża? Lub też gdy prosi o jajko, czy poda mu skorpiona? Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec z nieba da Ducha Świętego tym, którzy Go proszą». (Łk 11, 11-13)

Bobo napisał/a:

Muszę :-D Bo ewangelizowanie wynika z osobistego stosunku do nakazu. A użytkownik chce się mną posłużyć, tym bardziej, że jego teorie są jakieś... no takie... jakby to powiedzieć... hmmm.... porąbane! :-)

Znam wyznanie, które głosi podobne teorie. Upierają się przy jednej wymowie Imienia Bożego i czasami używają jej jak zaklęcie, bo inaczej Bóg "nie usłyszy". Nazywają siebie Świadkowie Jehowy ;-)

Wszystko jest powiedziane na stronie którą podałem powyżej, wystarczy poczytać: www.amightywind-proroctwa.com - "Ducha nie gaście, proroctwa nie lekceważcie. Wszystko badajcie, a co szlachetne – zachowujcie. Unikajcie wszelkiego rodzaju zła."

Bobo 

Wysłany: 2015-07-30, 20:48   

KobietaZMagdali napisał/a:

Mylisz się :-D Obejrzyj sobie dokładnie filmik:

http://www.jw.org/pl/publ...4%99-bo%C5%BCe/

Szczególnie polecam przedział od minuty 01:25 do 02:05 ;-) Masz tam nie tylko Jehowa...

Bobo 

Wysłany: 2015-07-30, 20:49   

Drahard napisał/a:
Wszystko jest powiedziane na stronie którą podałem powyżej, wystarczy poczytać:

Czyli reklama strony... ;-)

Odpowiedz do tematu