Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jan Paweł II...
Autor Wiadomość
Amens
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-09, 10:51   Jan Paweł II...

W czym tkwi niezwykłość Jana Pawła II? Dlaczego jest jedynym papieżem tak czczonym i słuchanym przez wiernych?
Dla mnie był po prostu wielkim człowiekiem i był... jakby to powiedzieć... "Fajny" Może dziwnie to słowo brzmi przy tak wysoko postawionym duchownym, ale po prostu był fajny. Potrafił się śmiać, miał poczucie humoru, kochał Boga tak samo jak i życie.
Jako niekatoliczka bardzo cenię tego człowieka.

I... nie bardzo rozumiem jedno. Dlaczego wszystkim tak bardzo zależy by nadać mu tytuł "Świętego"?? Jego zasługi mówią same o sobie, a ten "ziemski" tytuł niewiele zmieni w zaświatach. Tutaj zresztą też.

Myślę też, że jego niezwykłość tkwi również w tym, że nie tylko wierni go cenili, ale również niewierzący. Dla Jana Pawła II nie było podziałów- ludzie to ludzie.

Zabawne, że pare dni przed rocznicą śmierci Papieża byłam ze znajomymi na takim jakby spotkaniu (czy imprezie, można to tak nazwać) -w zasadzie większość zdecydowanie niewierząca, kilku katolików, ale wszyscy gdy przyszedł ten temat pamiętali co robili gdy zmarł Jan Paweł II i wszyscy przerwali imprezę by uczcić jego pamięć minutą ciszy. I jak tu nie uważać go za wspaniałą osobę?

Jak oceniacie Benedykta XVI -który ma ciężką misje bo musi bardzo się starać będąc następcą Jana Pawła II. Udaje mu się?
 
 
wit
Wyznawca Istniejącego


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 3796
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2007-04-09, 10:55   

Objawienie 13:8,9:

"I oddadzą mu pokłon wszyscy mieszkańcy ziemi, każdy, którego imię nie jest od założenia świata zapisane w księdze żywota Baranka, który został zabity. Jeśli kto ma uszy niechaj słucha."
_________________
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.
 
 
CZEK0LADA
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-09, 12:34   

Amens,
Twoja duchowa ignorancja - jest wprost rozbrajająca.
Ostatnio zmieniony przez CZEK0LADA 2007-04-09, 14:12, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
marcin. 
fidei defensor


Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 391
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2007-04-09, 14:04   

JPII był niezwykły, mówię to mimo że nie zgadzałem się z pewnymi Jego działaniami. Gdy JPII umarł moi znajomi, muzułmanie pisali mi że "umarł prorok", znajomy Żyd nazwał Go "Mojżeszem XX wieku", nie oceniam tych wypowiedzi, uważam że konformizm JPII był zbyt duży, ale to że jest świętym nie budzi moi najmniejszych wątpliwości. Jego nauki na temat życia, moralności, patriotyzmu są niesamowite, można nie być katolikiem i zachwycać się Evangelium vitae, można nie być katolikiem i ukłonić się przed wystąpieniem JPII w ONZ!

Sługo Boży Janie Pawle II wstawiaj się za nami u Ojca niebieskiego!

Jeśli ktoś uczy miłości w imię Jezusa i głosi Jego Ewangelię jest SŁUGĄ BOGA!

Żal mi tych którzy jak Wit przypisują takie fragmenty Objawienia do Sł.B. JPII, moderator, czy obraza odczuć katolików nie jest złamaniem regulaminu? TO co zrobił WIT chyba wyczerpuje znamiona złamania regulaminu (sic!)
_________________
Christe Eleison
Kyrie Eleison
 
 
 
CZEK0LADA
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-09, 14:17   

marcin. napisał/a:
!

Sługo Boży Janie Pawle II wstawiaj się za nami u Ojca niebieskiego!

(sic!)
:aaa: (sic!) ???


marcin nie każdy wierzy w "świętych obcowanie".
Obcowanie na tej ziemi tych, ktorzy mienią się chrześcijanami, juz chyba wystarczy...

Słowo Boże wyrażnie mówi, że jeden jest pośrednik między Bogiem i ludźmi - człowiek Jezus Chrystus.

Czy nie jest zastanawiące to, że osoba Jezusa - nadal jest skałą zgorszenia i kamieniem obrazy, a osoba "jego zastepcy" - dla katolika i niewierzącego, Zyda , Greka i Muzułmanina - postacią, ktora jednoczy?

Czy wszyscy "koneserzy" sztuki nie potrafia odróznić ORYGINAŁU od falsyfikatu?



 
 
wit
Wyznawca Istniejącego


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 3796
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2007-04-09, 14:40   

marcin. napisał/a:

Żal mi tych którzy jak Wit przypisują takie fragmenty Objawienia do Sł.B. JPII, moderator, czy obraza odczuć katolików nie jest złamaniem regulaminu? TO co zrobił WIT chyba wyczerpuje znamiona złamania regulaminu (sic!)


W tym sęk, że ja podszedłem do sprawy w sposób dyplomatyczny, i moja wypowiedź, właściwie to nie moja, bo wkleiłem jedynie wersety księgi Objawienia, jest dwuznaczna. Trudno w takim przypadku cokolwiek mi zarzucić. :-)
_________________
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.
 
 
marcin. 
fidei defensor


Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 391
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2007-04-09, 15:14   

a Kościół jest Jego ciałem!

Wit jesteś żenujący i tyle... bądź w 1% jak JPII a będzie dobrze.

Czekolado, daruj sobie, na grobie św Piotra są modlitwy wstawiennicze do Niego z pierwszych wieków, świętych obcowanie było już zapisane w wyznaniu Hipolita! Święci w niebie są podobni do Boga! O tym pisze Jan!
_________________
Christe Eleison
Kyrie Eleison
 
 
 
CZEK0LADA
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-09, 15:30   

marcin jesteś żenujący
bądż w 1% jak Jezus.

Czy Jezus modlił się do Adama, Henoha, Abrahama, Mojżesza , Dawida, albo do aniolów?
On się tylko modlił do Ojca swego.

Jeżli ktoś pisał na grobie ap.Piotra to nie znał z pewnością Pana - więc marcin daruj sobie, bo to dopiero jest żenujące - pisać na grobie.
 
 
marcin. 
fidei defensor


Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 391
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2007-04-09, 16:44   

to jest ta tolerancja, mogę pisać wszystko, pod warunkiem że nie będzie to esencja katolickości.

Temat jest JPII, a co tu czytam? ano że JPII to antychryst z Objawienia!
I sie dziwią że katolicy nie lubią ewangelikach chrześcijan, pewnie że nie lubią bo oni nie dadzą się lubić.

Dziś jest dla mnie ważny dzień i nie zamierzam go sobie uprzykrzać przejmowaniem sie opiniami Czekolady czy Wita. I tak się będę za nimi modlił o łaskę wiary!
_________________
Christe Eleison
Kyrie Eleison
 
 
 
wit
Wyznawca Istniejącego


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 3796
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2007-04-09, 17:27   

Nie jestem chrześcijaninem ewangelikalnym. Daleko mnie do nich.
_________________
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.
 
 
Amens
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-10, 10:53   

Czekolada widze wpływy "1% podatku xD :D "
Wyluzujcie i wróćcie do tematu, bo zaczynam współczuć Kermitowi :P

Więc?

Fakt faktem, że samo to iż jesteśmy polakami to jednak bardziej nas zbliża do JPII...
 
 
marcin. 
fidei defensor


Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 391
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2007-04-10, 12:38   

amens dla nich nie jest ważne co mówił i robił JPII, sam fakt że był papieżem go przekreśla.
_________________
Christe Eleison
Kyrie Eleison
 
 
 
Amens
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-10, 12:41   

...dla kogo?
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2007-04-10, 12:42   

A dla mnie było ważne, co powiedział kiedyś o tym, aby katolicy czytali Biblię i głosili Słowo od drzwi do drzwi. Szkoda, że to skończyło się tylko na słowach, gdyż nikt go nie posłuchał...Papież swoje, wierni swoje, Biblia swoje...
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
servus 

Wiek: 35
Dołączył: 27 Mar 2007
Posty: 53
Wysłany: 2007-04-13, 12:25   

Moim zdaniem Jan Pawel II jest wspanialy.

marcin., z jakimi pogladami Jana Pawla II sie nie zgadzasz??
_________________
Habemus Papam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11