Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Anna01
2015-11-18, 11:33
Drzewo Życia w Ogrodzie Eden
Autor Wiadomość
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Wysłany: 2015-11-12, 12:40   

RM napisał/a:
Cytat:
Skąd wiesz, że akurat to nie jest metaforą ?

Jestem nauczycielem.

RM napisał/a:
Ef 4,11
I On ustanowił jednych apostołami, drugich prorokami, innych ewangelistami, a innych pasterzami i nauczycielami, aby przygotować świętych do dzieła posługiwania, do budowania ciała Chrystusowego,

Mozesz mi powiedziec,jakie gremium weryfikowalo twoje umiejetnosci pedagogiczne?No i co z programem nauczania?Ostatnia wizytacja kuratorium w tej szkole miala miejsce dwa tysiace lat temu,a sam program ulegl dosc duzej dowolnosci,by nie rzec-improwizacji.

BoaDusiciel 

Wyznanie: Idealizm skrajnie materialistyczny
Wysłany: 2015-11-12, 13:04   

RM napisał/a:
Ef 4,11
I On ustanowił jednych apostołami, drugich prorokami, innych ewangelistami, a innych pasterzami i nauczycielami, aby przygotować świętych do dzieła posługiwania, do budowania ciała Chrystusowego,

To pochwal się ilu tych świętych już przygotowałeś do budowania ciała Chrystusowego ( cokolwiek to znaczy ) ;-)

BoaDusiciel 

Wysłany: 2015-11-12, 13:13   

ShadowLady86 napisał/a:
To w takim razie kim jest Jan Wiśniewski? On dopiero ma utworzony prywatny kanał z Bogiem. I śmiem twierdzić, że jest jednocześnie prorokiem, ewangelistą i nauczycielem!

Pytanie nie jest dobre.
Dobre pytanie byłoby takie:
- Kim jest Jan Wiśniewski wg samego siebie, a kim wg innych ? :xhehe:
Oczywiście o ile istnieje JW, bo może to tylko taka metafora ? :->

RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Wysłany: 2015-11-12, 19:03   

Booris,
a jak Ci się wydaje, jakie gremium jest kompetentne do zweryfikowania mojego powołania? Może chciałbyś abym miał listy uwierzytelniające od proboszcza albo biskupa? To, co piszę wydaje świadectwo o mnie. Natomiast weryfikacji treści, które przekazuję, może dokonać każdy, kto zechce podporządkować swoje życie prawdzie, o której piszę. Kiedy doświadczy zmian w swoim życiu i oceni czy te zmiany są ku życiu, czy ku śmierci, wtedy będzie wiedział, czy miał do czynienia z nauczycielem, czy zwodzicielem.
Interesuje mnie zdanie o mnie, ze strony jedynie tych osób, które mają potencjał większy niż ja posiadam. Zaś Ty, jeśli rozumiesz, że jesteś odpowiedzialny za własne życie, powinieneś odpowiedzieć sobie na pytanie, czy możliwość czytania tego co napisałem, nie jest aby najlepszą rzeczą, która Ci się przytrafiła w życiu.

Cytat:
To pochwal się ilu tych świętych już przygotowałeś do budowania ciała Chrystusowego

Niestety, Boa Dusicielu, większość ludzi ma umysły ukształtowane dokładnie tak samo jak Twój. Pustkę swojego życia pokrywają cynizmem i odgrywaniem wyuczonych, teatralnych ról. Biorą udział w bezsensownych aktywnościach i udają, że się dobrze bawią. Przekleństwem ich jest to, że nawet, kiedy spełniają marzenia, ich zaspokojenie i sytość są jedynie chwilowe. To ludzie, którzy nie potrafią budować trwałych i bliskich relacji. Wszystkie relacje jakie nawiązują są płytkie i powierzchowne.
Zastanawiałeś się nad tym, dlaczego tak bardzo chcesz zdeprecjonować to, co piszę? Dlaczego próbujesz to ośmieszyć i udowodnić, że jest to tylko pisanina jakiegoś nawiedzonego gościa? Pomogę Ci to zrozumieć. Być może w swojej świadomości się przed tym bronisz, ale podświadomie wiesz, że to, co piszę jest prawdą. Twój świat prawdziwych pragnień, nadziei, poczucia sensu, czyli Twój wewnętrzny człowiek, współpracuje ze mną, a nie z Tobą. W taki właśnie sposób, należy rozumieć to, że jestem nauczycielem. Jeśli nie pójdziesz za prawdą, w dniu sądu, Twój własny umysł wystąpi przeciwko Tobie i będzie Ciebie niszczył, a Ty będziesz bezbronny i jedyne, co będziesz w stanie zrobić, to szukać znieczulenia w alkoholu czy innych używkach. Obyś tylko w ten sposób nie przyjął do wiadomości, że naprawdę miałeś do czynienia z nauczycielem.

BoaDusiciel 

Wysłany: 2015-11-12, 19:25   

RM napisał/a:
Być może w swojej świadomości się przed tym bronisz, ale podświadomie wiesz, że to, co piszę jest prawdą.

Oczywiście że to co piszesz jest dla ciebie prawdą.
Przecież nigdy nie sugerowałem że kłamiesz.
Niestety twoja wewnętrzna prawda nie jest jakoś szczególnie tożsama z prawdą obiektywną :mrgreen:
Reszty nie komentuję, ponieważ komentowanie cudzych prawd wewnętrznych byłoby nieeleganckie :->

nesto 

Wyznanie: deizm
Wysłany: 2015-11-12, 21:57   

Moje pytanie o planetę "kartofla" było poważne.

Skoro liczba planet jest nieskończona, to istnienie "planety kartofla" jest pewne.

Klangman

Wysłany: 2015-11-16, 22:52   

Księga Rodzaju traktowana metaforycznie może stanowić wstęp do rozważań, które dotykają różnorakich potencjalności filozoficznych. Przede wszystkim daje się zauważyć rozróżnienie pomiędzy wiedzą (musi się ona wiązać z poznaniem powiązań przyczynowo -skutkowych; więc być osadzona w czasie), a Mądrością.

Aby zrozumieć istotę problemu należy zaznajomić się z hebrajskim znaczeniami imion. Imię Ewa (hebr. Chawwa - matka wszystkich żyjących) zostało kobiecie nadane przez mężczyznę (Adama - hebr. człowieka) dopiero po tym jak zgrzeszyli. Na początku Ewa była w Adamie (w człowieku).

Utożsamienie rajskiej Ewy (Niewiasty) z mądrością (to chyba czyni teologia katolicka) nasuwa dalsze możliwości interpretacyjne:

Po pierwsze: Mądrość (Ewa) była w człowieku

Po drugie: Mądrość (Ewa) zapragnęła wiedzy ----> "Wtedy niewiasta spostrzegła, że drzewo to ma owoce dobre do jedzenia, że jest ono rozkoszą dla oczu i że owoce tego drzewa nadają się do zdobycia wiedzy." (Ks. Rodzaju 3:6)

Można zatem uznać, że moment zjedzenia owocu (chęć zdobycia wiedzy) był tym, który "wpisał" mądrość w czasoprzestrzeń (poznawanie wiedzy jest możliwe tylko w czasie). Człowiek (Adam) poszedł za mądrością z... miłości. Przedłożył kobietę (Mądrość) nad życie i Boga.

Tyle, że później stał się pierwszym oskarżycielem i nie przyznał się do pierwotnej motywacji. No i jest jak jest :)

Pozdro!

Ps. Tematu tego nie mam do końca przemyślanego, więc może popełniłem jakiś błąd skojarzeniowy. Niemniej uważam, że do celów interpretacji Pisma przydaje się jakaś podstawa wynikająca ze znajomości terminologii, która może się przydać w celach analitycznych.

Eutychus 
Rzymian 14:4

Wyznanie: Zrzeszenie Wolnych Badaczy Pisma Świętego
Wysłany: 2015-11-16, 23:29   

BoaDusiciel napisał/a:
Reszty nie komentuję, ponieważ komentowanie cudzych prawd wewnętrznych byłoby nieeleganckie :->

Tu się z Tobą zgodzę. Nie komentuj.
Ponieważ komentowanie prawd, których w swoim wnętrzu, nie jesteś w stanie nawet przemyśleć, byłoby faktycznie nieeleganckie...
Gość Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

Manna z nieba 

Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 299 razy
Wysłany: 2015-11-17, 01:28   

RM napisał/a:
Booris,
a jak Ci się wydaje, jakie gremium jest kompetentne do zweryfikowania mojego powołania? Może chciałbyś abym miał listy uwierzytelniające od proboszcza albo biskupa? To, co piszę wydaje świadectwo o mnie. Natomiast weryfikacji treści, które przekazuję, może dokonać każdy, kto zechce podporządkować swoje życie prawdzie, o której piszę. Kiedy doświadczy zmian w swoim życiu i oceni czy te zmiany są ku życiu, czy ku śmierci, wtedy będzie wiedział, czy miał do czynienia z nauczycielem, czy zwodzicielem.
Interesuje mnie zdanie o mnie, ze strony jedynie tych osób, które mają potencjał większy niż ja posiadam. Zaś Ty, jeśli rozumiesz, że jesteś odpowiedzialny za własne życie, powinieneś odpowiedzieć sobie na pytanie, czy możliwość czytania tego co napisałem, nie jest aby najlepszą rzeczą, która Ci się przytrafiła w życiu.

Cytat:
To pochwal się ilu tych świętych już przygotowałeś do budowania ciała Chrystusowego

Niestety, Boa Dusicielu, większość ludzi ma umysły ukształtowane dokładnie tak samo jak Twój. Pustkę swojego życia pokrywają cynizmem i odgrywaniem wyuczonych, teatralnych ról. Biorą udział w bezsensownych aktywnościach i udają, że się dobrze bawią. Przekleństwem ich jest to, że nawet, kiedy spełniają marzenia, ich zaspokojenie i sytość są jedynie chwilowe. To ludzie, którzy nie potrafią budować trwałych i bliskich relacji. Wszystkie relacje jakie nawiązują są płytkie i powierzchowne.
Zastanawiałeś się nad tym, dlaczego tak bardzo chcesz zdeprecjonować to, co piszę? Dlaczego próbujesz to ośmieszyć i udowodnić, że jest to tylko pisanina jakiegoś nawiedzonego gościa? Pomogę Ci to zrozumieć. Być może w swojej świadomości się przed tym bronisz, ale podświadomie wiesz, że to, co piszę jest prawdą. Twój świat prawdziwych pragnień, nadziei, poczucia sensu, czyli Twój wewnętrzny człowiek, współpracuje ze mną, a nie z Tobą. W taki właśnie sposób, należy rozumieć to, że jestem nauczycielem. Jeśli nie pójdziesz za prawdą, w dniu sądu, Twój własny umysł wystąpi przeciwko Tobie i będzie Ciebie niszczył, a Ty będziesz bezbronny i jedyne, co będziesz w stanie zrobić, to szukać znieczulenia w alkoholu czy innych używkach. Obyś tylko w ten sposób nie przyjął do wiadomości, że naprawdę miałeś do czynienia z nauczycielem.

O matko kochana!
Samozwańczy psychoterapeuta, pyszny posiadacz patentu na jedyną prawdę, a do tego życzący drugiemu człowiekowi samych okropności.

booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Wysłany: 2015-11-17, 01:44   

RM napisał/a:
Booris,

Co mi powiesz,jezeli spelnie wszystkie warunki,czyli poswiece swoje zycie Twoim wskazowkom czy tez nauczaniu i okaze sie,ze jestes zwodzicielem?Oddasz mi stracony kawalek zycia?Takich jak Ty,jest na tym forum wielu.Ktoremu z was mam zaufac,skoro widze jak sie miedzy soba zrecie?To samo Pismo,ten sam Bog,ten sam Jezus i ta sama wojna pomiedzy wami od setek lat.Poniewaz mam swiadomosc odpowiedzialnosci za wlasne zycie,nie mam najmniejszego zamiaru opowiadac sie po ktorejkolwiek ze stron.Zrobcie najpierw porzadek sami ze soba i u siebie.Potem mozemy pogadac.
Co do ostatniego zdania-nie sadzilem,ze jestes megalomanem.Szkoda,ze sie pomylilem.

BoaDusiciel 

Wysłany: 2015-11-17, 12:52   

Manna z nieba napisał/a:
RM napisał/a:
Booris,

Cytat:

O matko kochana!
Samozwańczy psychoterapeuta, pyszny posiadacz patentu na jedyną prawdę, a do tego życzący drugiemu człowiekowi samych okropności.

Właśnie.
W dodatku nagrywający półgodzinne kwadranse, gdzie mówi o rzeczach o których nie ma pojęcia. Bo gdyby miał pojęcie, to by potrafił odpowiedzieć na pytania dot. tych przydługich kwadransów :-P

BoaDusiciel 

Wysłany: 2015-11-17, 12:56   

Eutychus napisał/a:
BoaDusiciel napisał/a:

Tu się z Tobą zgodzę. Nie komentuj.
Ponieważ komentowanie prawd, których w swoim wnętrzu, nie jesteś w stanie nawet przemyśleć, byłoby faktycznie nieeleganckie...

No więc skoro wiecie, że nie jestem w stanie przemyśleć, to po kiego wuja sugerujecie żebym przemyślał ? :->
Przemyślcie to, albo co innego :mrgreen:

RM 

Wysłany: 2015-11-17, 22:27   

Jest tak,
nikt nie jest mi nic winien, ani ja nie jestem nikomu nic winien. Nie ma obowiązku czytania tego, co piszę ani słuchania tego, o czym mówię. Każdy może decydować o swoim życiu i postępować drogami, jakie mu odpowiadają.
To co piszę i mówię, kieruję do osób, które mają umysły otwarte w stopniu wystarczającym, aby to przyjąć. Pozostali mogą sobie myśleć i pisać cokolwiek zechcą.
Każdy człowiek jest sam odpowiedzialny za własne życie i robi z tym życiem, co mu się podoba. Ja nie potrzebuję uznania ani wielbicieli. Zdanie innych osób na mój temat jest dla mnie ważne jedynie wówczas, kiedy widzę, że potencjał tych osób jest większy niż mój. Natomiast uwagę tych, którzy chcą słuchać, kieruję na Jezusa i prawdę, której źródłem jest Bóg. Nie mam ochoty być dla nikogo autorytetem, ani ciągnąć za sobą kogokolwiek. Ludzie mają swoich przywódców, liderów, idoli. Mają swoje przekonania, cele, wartości. Mają religie i kościoły. Ja podążam za Jezusem.

nesto 

Wyznanie: deizm
Wysłany: 2015-11-17, 22:49   

Czyli dasz się ukrzyżować? :aaa:

RM 

Wysłany: 2015-11-18, 09:07   

Nesto,
paradoksem, ale nieszczęśliwym, jest to, że wówczas, kiedy napiszesz zdanie, które ma sens i zawiera treść, do której można by się ciekawie odnieść, to niestety, kontekst tego zdania ma wydźwięk ironiczny. To takie smutne, kiedy ludzie piszą coś naprawdę cennego, ale ja jestem zmuszony założyć, że wyszło im to niechcący i z pewnością nie rozumieją sensu tego, co napisali.

Odpowiedz do tematu