Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmartwychwstanie
Autor Wiadomość
radek 
m??czyzna

Wysłany: 2016-03-30, 11:19   

Przed nastaniem zmartwychwstania musi najpierw dobiec końca moc nierządu

Rev 17:16-18 pau "(16) Dziesięć rogów, które widziałeś, oraz bestia znienawidzą nierządnicę, ogołocą ją i pozostawią nagą. Będą jedli jej ciało i spalą ją w ogniu. (17) Bóg bowiem pobudził ich serca, aby wypełnili Jego zamiary. Mieli wypełnić jeden zamiar: oddać bestii swoje panowanie, aż spełnią się słowa Boga. (18) Natomiast kobieta, którą widziałeś, to wielkie miasto królujące nad królestwami ziemi"."

Rev 18:1-8 pau "(1) Potem ujrzałem innego anioła, który zstępował z nieba. Miał wielką władzę i ziemia napełniła się światłem bijącym od jego chwały. (2) Zawołał on potężnym głosem: „Runęła, runęła wielka Babilonia! Stała się gniazdem demonów, więzieniem wszystkich duchów nieczystych, więzieniem wszelkiego nieczystego ptactwa, więzieniem wszelkich nieczystych i obrzydliwych zwierząt. (3) Bo wszystkie narody upiły się odurzającym winem jej rozpusty, królowie ziemscy uprawiali z nią nierząd, a handlarze ziemscy wzbogacili się dzięki jej wielkiemu przepychowi". (4) Usłyszałem też inny głos mówiący z nieba: „Wyjdź z niej, mój ludu, abyś nie uczestniczył w jej grzechach i nie zaraził się jej plagami, (5) bo jej grzechy złączone razem sięgają aż do nieba i Bóg pamięta jej występki. (6) Oddajcie jej tak, jak ona wam dawała, za jej czyny odpłaćcie dwukrotnie. Do kielicha, w którym przygotowała wino, nalejcie jej podwójnie. (7) Ile zdobyła sobie sławy i przepychu, tyle dajcie jej udręki i bólu. Bo mówi w swoim sercu: «Siedzę jak królowa, nie jestem wdową i bólu nie doznam». (8) Dlatego w jednym dniu dosięgną ją plagi: śmierć, ból i głód. Zostanie spalona ogniem, gdyż potężny jest Pan Bóg, który ją osądził."

Rev 18:21 pau "(21) Następnie jeden potężny anioł podniósł kamień podobny do wielkiego młyńskiego kamienia i wrzucił go do morza, mówiąc: „Tak gwałtownie zostanie zrzucona Babilonia, wielkie miasto, i już go nie będzie."

Rev 17:3 pau "(3) Anioł przeniósł mnie w duchu na pustynię i ujrzałem kobietę, która siedziała na szkarłatnej Bestii. Bestia miała siedem łbów i dziesięć rogów, a na ciele pełno bluźnierczych imion."

Rev 19:1 pau "(1) A w niebie usłyszałem jakby potężny głos niezliczonego tłumu, który mówił: „Alleluja! Zbawienie, chwała i moc są u naszego Boga,"

Koran Rozdział 75
3 Czy człowiek sądzi,
że my nie zbierzemy jego kości
4 Ależ tak!
My mamy moc
ponownie ułożyć nawet jego palce.
5 Lecz człowiek pragnie
prowadzić nadal życie grzeszne

6 Zapytuje on:
"Kiedy to będzie dzień zmartwychwstania?"
7 Otóż kiedy wzrok będzie oślepiony,
8 kiedy księżyc będzie zaćmiony,
9 kiedy słońce i księżyc będą złączone,
10 Tego Dnia człowiek powie:
"Gdzie jest miejsce ucieczki?"
11 Niestety!
Nie ma żadnego schronienia!
12 Do twego Pana, tego Dnia,
nastąpi pewny powrót.

Mat 24:36 pau "O tym, kiedy nadejdzie ten dzień i godzina, nikt nie wie: ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec."

Mat 24:42 pau "(42) Dlatego czuwajcie, bo nie wiecie, którego dnia przyjdzie wasz Pan"!"

radek 
m??czyzna

Wysłany: 2016-05-15, 10:58   

To ludzie nadają ton dziejom ludzkości ale i całego świata

Mt 5:13 pau "Wy jesteście solą ziemi. Lecz jeśli sól straci swoją właściwość, czym się ją posoli? Nie nadaje się do niczego, chyba tylko na wyrzucenie i podeptanie przez ludzi."

Krok po kroku każdy powinien eksponować swoją sprawiedliwość

Łk 17:10 pau "Tak i wy, kiedy wykonacie wszystko, co wam polecono, mówcie: «Jesteśmy nieużytecznymi sługami. Wykonaliśmy to, co było naszą powinnością»"."

Wg słów Jezusa przyszedł On po zaginionych z Izraela, lecz tak jak na wyznaczonej górze darowane było życie Izaakowi, tak też według wiary Duch może mieć władzę także nad tym co jest "schowane w morzu"

Mat 21:20-21 pau "(20) Zobaczyli to uczniowie i zdziwieni pytali: „Jak mogło drzewo figowe tak szybko uschnąć?". (21) A Jezus powiedział: „Zapewniam was: Jeśli będziecie mieć wiarę, a nie zwątpicie, nie tylko z drzewem figowym będziecie tak czynić, ale nawet gdy powiecie tej górze: «Podnieś się i rzuć się w morze!», tak się stanie."

Słowo "Goga" pożytecznie jest skojarzyć z pierwszymi interwencjami "G"abriela, natomiast Magoga - z pomocą "M"ichała

Ap 20:8 pau "Wyjdzie, aby na czterech narożnikach ziemi zwodzić narody, Goga i Magoga, aby zgromadzić ich do walki. A są liczni jak piasek morski."

Dn 10:13 pau "Anioł królestwa Persji walczył przeciw mnie przez dwadzieścia jeden dni i wtedy Michał, pierwszy z aniołów, przyszedł mi z pomocą. Dlatego też zostawiłem go tam przy królach Persji"

radek 
m??czyzna

Wysłany: 2016-09-04, 02:25   

Przeszłość powróci, gdy zostanie odkryte jej żywe znaczenie

Luk 20:38 pau "(38) Przecież Bóg nie jest Bogiem umarłych, ale żywych. Wszyscy bowiem dla Niego żyją"."

radek 
m??czyzna

Wysłany: 2016-10-14, 14:22   

Zmartwychwstanie zgodnie z Biblią nastąpi w obecności Tych, którzy są godni towarzyszyć zmartwychwstaniu

Łk 20:34-36 pau "(34) Jezus im odpowiedział: „Dzieci tego świata żenią się i za mąż wychodzą. (35) Lecz ci, którzy zostają uznani za godnych osiągnięcia wieczności i powstania z martwych, ani się nie żenią, ani za mąż nie wychodzą. (36) Gdyż już nie mogą umrzeć, są bowiem równi aniołom i jako uczestnicy zmartwychwstania są synami Bożymi."

Listek 

Wysłany: 2016-10-14, 14:34   

Osobiście lubię myśleć o swoim zmartwychwstaniu.Jeśli umrę w Chrystusie, to może będę spać w prochu 20 lat, może 100,czy więcej. To nie ma znaczenia.Ważne by obudzić się z długiego snu i zobaczyć Pana Jezusa w chwale Jego Ojca.

1Kor 6:14 br
Cytat:
"Bóg zaś i Pana wskrzesił, i nas również swą mocą przywroci do życia."

1Tes 4:16
Cytat:
"Sam bowiem Pan zstąpi z nieba na hasło i na głos archanioła, i na dźwięk trąby Bożej, a zmarli w Chrystusie powstaną pierwsi."

Pozdrawiam

radek 
m??czyzna

Wysłany: 2016-10-14, 15:50   

Warto przypomnieć

Mt 7:14 pau "Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, i jakże nieliczni są ci, którzy ją znajdują!"

Listek 

Wysłany: 2016-10-14, 16:15   

radek napisał/a:
Mt 7:14 pau "Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, i jakże nieliczni są ci, którzy ją znajdują!"

Droga ,która prowadzi do życia to droga za Jezusem do świętości.

Wąska droga to droga życia na warunkach Boga a nie naszego EGO.

Ciasna brama to Jezus ,przez którego krew mamy usprawiedliwienie i oczyszczenia z grzechów.

Tak mi się skojarzyło.

Pozdrawiam

radek 
m??czyzna

Wysłany: 2016-11-11, 10:26   

Pierwszą kwestią jest przygotowanie miejsca dla tych, którzy mają zmartwychwstać. Gdy wszystkie problemy będą rozwiązane wtedy będzie można po nich wrócić

Koran
Sura 3:96 (Bielawski)

Zaprawdę, pierwszy Dom który został ustanowiony dla ludzi, to ten, który jest w Bakka - błogosławiony, - droga prosta dla światów.
Sura 3:97 (Bielawski)
W nim są znaki jasne - miejsce, gdzie stał Abraham a kto wszedł do niego, był bezpieczny. Na ludziach ciąży obowiązek względem Boga - na tych, którzy mają ku temu środki - odprawienia pielgrzymki do tego Domu. A kto nie wierzy... zaprawdę, Bóg jest bogaty, ponad światami!

Luk 17:34-37 nbg-pl "(34) Powiadam wam: Owej nocy dwaj będą na jednym łożu; jeden zostanie wzięty do siebie, a drugi zostanie pominięty. (35) Dwie będą mielące na tym samym; jedna zostanie wzięta do siebie, a druga zostanie pominięta. (36) Dwaj będą na roli; jeden zostanie wzięty do siebie, a drugi zostawiony. (37) A odpowiadając, mówią mu: Gdzie, Panie? Zaś on im powiedział: W którym miejscu jest ciało, tam zbiorą się i orły."

1Kor 15:26 bt5 "Jako ostatni wróg zostanie pokonana śmierć."

Mt 13:30 pau "Pozwólcie im rosnąć razem aż do żniw. A w czasie żniw powiem żniwiarzom: Zbierzcie najpierw chwast, zwiążcie go w snopy i spalcie. Pszenicę natomiast zanieście do mego spichlerza»”."

J 14:2 pau "W domu mego Ojca jest wiele mieszkań; gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Teraz idę tam, aby przygotować wam miejsce."

Listek 

Wysłany: 2016-11-11, 22:28   

radek napisał/a:
Mt 13:30 pau "Pozwólcie im rosnąć razem aż do żniw. A w czasie żniw powiem żniwiarzom: Zbierzcie najpierw chwast, zwiążcie go w snopy i spalcie. Pszenicę natomiast zanieście do mego spichlerza»”."

Dopiero w czasie żniwa nastąpi rozdzielenie dzieci Bożych od zdiabłasynów.
Na razie musimy wiedzieć,że może być czasem ciężko gdyż synowie tego swiata ciemności, czyli zdiabłasyny sprytniejsi są wśród podobnych sobie, od synów światłości.

Łk 16:8
Cytat:
Bo synowie tego świata roztropniejsi są wśród podobnych sobie niż synowie światłości.

Ef 5:8
Cytat:
"Kiedyś trwaliście w ciemności, lecz teraz, dzięki waszemu zjednoczeniu z Panem, znajdujecie się w światłości i dlatego musicie postępować jak synowie światłości."

radek 
m??czyzna

Wysłany: 2017-05-11, 17:00   

Każdy wstanie, lecz Bóg jest najważniejszy. Kto by Go o coś poprosił przenigdy nie dałby rady spłacić długu. Ja chciałbym prosić gdybym zapłacić umiał

Mal 3:8-10 pau "(8) Czy człowiek może oszukiwać Boga? A wy oszukujecie Mnie i przy tym pytacie: „W czym Cię oszukaliśmy?”. - W dziesięcinach i daninach. (9) Jesteście przeklęci, bo oszukujecie Mnie nadal, wy - cały naród. (10) Przynieście całą dziesięcinę do spichlerza, aby był zapas w moim domu. Wtedy też będziecie mogli Mnie wypróbować - mówi PAN Zastępów - czy nie otworzę wam okien niebios i nie wyleję na was błogosławieństwa ponad miarę."

Listek 

Wysłany: 2017-05-11, 18:56   

radek napisał/a:
oszukujecie Mnie nadal, wy - cały naród

radek 
m??czyzna

Wysłany: 2017-12-18, 06:31   "Pierwsze zmartwychwstanie"

Z Biblii wynika, że pierwsze zmartwychwstanie powinno mieć miejsce po przyjściu Tych, którzy wzmacniają władzę Boga

Rev 12:17 eib "(17) Smok rozgniewał się na kobietę i odszedł, aby podjąć walkę z resztą jej potomstwa, czyli z tymi, którzy strzegą przykazań Boga i mają świadectwo Jezusa."

Mat 18:20 eib "Bo gdzie dwaj lub trzej gromadzą się w moje imię, tam jestem pośród nich."

Wtedy osoba pracująca np. na roli nie będzie już jedną osobą, bo będzie widziana z więcej niż jednej Świętej perspektywy

Mat 24:40-42 eib "(40) Wtedy dwóch będzie na roli, jeden będzie wzięty, a drugi zostawiony. (41) Dwie będą mleć na żarnach, jedna będzie wzięta, druga — zostawiona. (42) Czuwajcie zatem, ponieważ nie wiecie, którego dnia wasz Pan przyjdzie."

arnon 

Wysłany: 2017-12-28, 16:02   Re: "Pierwsze zmartwychwstanie"

radek napisał/a:
Z Biblii wynika, że pierwsze zmartwychwstanie powinno mieć miejsce po przyjściu Tych, którzy wzmacniają władzę Boga

Czy mógłbyś wyjaśnić, co to znaczy "Ci, którzy wzmacniają władze Boga?"

I druga sprawa: Jak wersety przez Ciebie podane w ostatnim poście wskazują na pierwsze zmartwychwstanie?

Pozdrawiam!

radek 
m??czyzna

Wysłany: 2017-12-28, 17:11   Re: "Pierwsze zmartwychwstanie"

arnon napisał/a:
radek napisał/a:

Czy mógłbyś wyjaśnić, co to znaczy "Ci, którzy wzmacniają władze Boga?"

Ci, którzy strzegą przykazań Boga, uświęcają Jego imię i wzmacniają Jego władzę, wśród tych, którzy błądzą w ciemnościach

Rev 12:17 eib "(17) Smok rozgniewał się na kobietę i odszedł, aby podjąć walkę z resztą jej potomstwa, czyli z tymi, którzy strzegą przykazań Boga i mają świadectwo Jezusa."

Fakt, że mają świadectwo Jezusa znaczy, że są jednomyślni nad całą ludzkością

J 14:13 eib "(13) I o cokolwiek poprosilibyście w moim imieniu, tego dokonam, aby Ojciec był uwielbiony w Synu —"

arnon napisał/a:
I druga sprawa: Jak wersety przez Ciebie podane w ostatnim poście wskazują na pierwsze zmartwychwstanie?

Myślę, że wystarczy uzupełnić ostatni wers z mojego poprzedniego posta

Mat 24:40-44 eib "(40) Wtedy dwóch będzie na roli, jeden będzie wzięty, a drugi zostawiony. (41) Dwie będą mleć na żarnach, jedna będzie wzięta, druga — zostawiona. (42) Czuwajcie zatem, ponieważ nie wiecie, którego dnia wasz Pan przyjdzie. (43) Zauważcie, że gdyby gospodarz wiedział, o której porze w nocy przyjdzie złodziej, czuwałby i nie pozwolił włamać się do domu. (44) Dlatego i wy bądźcie gotowi, gdyż Syn Człowieczy przyjdzie o godzinie, której się nie domyślacie."

Mam tu na myśli nie tylko to, że jest to związane z przyjściem "Syna Człowieczego", ale i sugestię, co do godziny, której ludzie się nie domyślają, co znaczy, że jest Ktoś, Kto tej godziny strzeże i jest ustanowiony nad ludźmi. Jeśli miałbym natomiast powiązać to z "pierwszym zmartwychwstaniem z Objawienia Jana, to kluczowym słowem byłoby tu "ściętych"

Rev 20:1-8 eib "(1) Znów zobaczyłem anioła. Zstępował z nieba. Miał klucz do otchłani i wielki łańcuch w swej dłoni. (2) Schwytał on smoka, znanego z dawien dawna węża, którym jest diabeł i szatan, i związał go na tysiąc lat. (3) Następnie wrzucił go do otchłani, zamknął ją, a na wejściu położył pieczęć. Dzięki temu, przez okres tysiąca lat, smok nie będzie zwodził narodów. Potem, na krótko, musi zostać uwolniony. (4) Następnie mój wzrok padł na trony. Zasiedli na nich ci, którym powierzono sąd. I zobaczyłem dusze ściętych z powodu świadectwa Jezusa oraz z powodu Słowa Boga — tych, którzy nie pokłonili się bestii ani jej podobiźnie i nie przyjęli znamienia na swe czoło lub rękę. Ożyli oni i panowali z Chrystusem przez tysiąc lat. (5) Pozostali umarli ożyli dopiero po tym tysiącletnim okresie. To jest pierwsze zmartwychwstanie. (6) Szczęśliwi i święci ci, którzy mają w nim udział. Druga śmierć nie ma nad nimi władzy. Będą oni kapłanami Boga i Chrystusa — a panować z Nim będą tysiąc lat. (7) Gdy się dopełni tysiąc lat, szatan zostanie zwolniony ze swojego więzienia. (8) Wyjdzie on, aby zwieść narody na czterech krańcach ziemi, Goga i Magoga, i zgromadzić je do boju. A będzie ich jak piasku nad morzem."

A ponieważ fałszywy prorok i bestia, zostali pojmani, to ludzkość ma zbawienie przesądzone ze względu na siedzące na tronach rodzeństwo mężczyzny z wersu

Rev 12:5 eib "(5) Ona zaś urodziła Syna, Mężczyznę, który żelaznym berłem ma rządzić wszystkimi narodami. Jej dziecko zostało porwane do Boga i do Jego tronu,"

Owo rodzeństwo jest najbliżej spowinowacone z Duchem Świętym, o którym mówił Jezus

Mat 28:19 eib "Idźcie więc i pozyskujcie uczniów pośród wszystkich narodów. Chrzcijcie ich w imię Ojca, Syna i Ducha Świętego"

Listek 

Wysłany: 2017-12-28, 23:59   

radek napisał/a:
Ci, którzy strzegą przykazań Boga, uświęcają Jego imię i wzmacniają Jego władzę, wśród tych, którzy błądzą w ciemnościach

Musimy wyjść z systemu Babilonu, czyli systemu ciemności jaki serwuje świat i wejść do Królestwa Bożego, gdzie szanowane jest każde słowo Boga i traktowane jest jako prawdziwy pokarm duchowy dla wierzącego człowieka.

Mt 4:4
Cytat:
Lecz On mu odpowiedział: „Napisano: Nie samym chlebem żyje człowiek, ale tym wszystkim, co pochodzi z ust Boga”."

Ap 20:4
Cytat:
"Zobaczyłem też trony tych, co na nich zasiedli; zostali oni upoważnieni do sądzenia. Zobaczyłem ponadto dusze tych, którzy kiedyś zostali ścięci za przyznawanie się do Jezusa i głoszenia Słowa Bożego; oni nigdy nie oddawali hołdu bestii ani jej wizerunkowi, ani też nie odcisnęli sobie jej znaku na czole bądź ręce. Teraz żyli, by wspólnie z Chrystusem rządzić przez tysiąc lat. Na tym polega pierwsze zmartwychwstanie.

Odpowiedz do tematu