Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Watykan: wystawiono szczatki sw. Ojca Pio i sw. Leopolda...
Autor Wiadomość
kodak27 

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 16 Kwi 2012
Posty: 1248
Wysłany: 2016-02-07, 17:34   

Podaje tu wiele dowodów i wielu to widzi bo piszą tak samo jak ja ale nie wszyscy je widzą bo wielu tak wygodnie -:) tom68, nie przejmuj się, odpowiedziami Yarpena i jemu podobnych. Ja uważnie analizuję podawane przez ciebie argumenty oparte na Biblii i źródłach historycznych które zamieszczasz. Dla mnie jesteś wiarogodnym człowiekiem, ani przez myśl mi nie przeszło byś chciał kogoś okłamać bądź oszukać. Ty rozumiesz i dostrzegasz faktycznie to czego Krk nie chce, bo mu przeszkadza w łowieniu "naiwnych dusz," które mogą się okazać tzw."dojnymi krowami." Ja cenię twój wysiłek na tym forum, bo go niezmiernie wzbogacasz swoją wiedzą. Twoje wypowiedzi są uczciwe i to bardzo dobrze widać w sposobie ich przedstawiania. Yarpen i inni jemu podobni są twoim zaprzeczeniem.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2016-02-07, 17:39   

kodak27 napisał/a:
Yarpen i inni jemu podobni są twoim zaprzeczeniem.

Masz absolutną rację, bo my uważamy, że jak się kogoś o coś oskarża, to trzeba to poprzeć rzeczywistymi dowodami winy, a nie pustosłowiem i hasłami. :-D
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2016-02-07, 17:48   

Yarpen Zirgin napisał/a:
kodak27 napisał/a:
Yarpen i inni jemu podobni są twoim zaprzeczeniem.

Masz absolutną rację, bo my uważamy, że jak się kogoś o coś oskarża, to trzeba to poprzeć rzeczywistymi dowodami winy, a nie pustosłowiem i hasłami. :-D


Ja oskarżam KK, że znieważa Boga, bo notorycznie zjada się tam prawdziwe ciało Syna Bożego.
I co, Mistrzu ?
Napiszesz, że nie zjada, albo że nie jest to prawdziwe ciało ? :lol:
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2016-02-07, 18:26   

Na koniec oto co Jezus powiedział o wierze opartej na tradycji a nie na Biblii

Mat 15 , 6 -9

I tak ze względu na waszą
tradycję znieśliście przykazanie Boże.
7. Obłudnicy, dobrze powiedział o was prorok Izajasz:
8. Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie.
9. Ale czci mnie na próżno, ucząc zasad podanych przez ludzi.
_________________
tom68
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2016-02-07, 18:31   

I kolejne wersy, które niczego nie dowodzą, a wręcz przeciwnie: Obnażają całkowity brak dowodów, którymi mógłbyś potwierdzić swoje oskarżenie. :-(
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
kodak27 

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 16 Kwi 2012
Posty: 1248
Wysłany: 2016-02-07, 23:38   

Yarpen Zirgin napisał/a:
I kolejne wersy, które niczego nie dowodzą, a wręcz przeciwnie: Obnażają całkowity brak dowodów,
Jeśli tak twierdzisz.., i słusznie, bo Kodeks Synajski też niczego nie dowodzi, że jest prawdziwy, jedynie sfałszowany "Sola Scriptura Contra Magisterium Ecclesiae, analiza http://www.historycy.org/ . Więc nie masz co do udowodnienia, jedynie braki prawdziwej wiedzy w odniesieniu do Biblii.
 
 
David77 


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Mar 2011
Posty: 3818
Skąd: MÜNCHEN
Wysłany: 2016-02-08, 11:49   

Yarpen Zirgin,
Cytat:

ale ten fragment również nie jest dowodem na to, że katolicy oddają cześć świętym zamiast czcić Boga (już nawet pomijając to, że mówi o Izraelitach, to nie wymienia on katolików z imienia). Masz jakiś realny dowód, który potwierdzi Twoją tezę?



Kodeks Prawa Kanonicznego: Tytuł IV - KULT ŚWIĘTYCH, OBRAZÓW I RELIKWII:



Kan. 1186 - Dla umocnienia świętości Ludu Bożego, Kościół poleca szczególnej i synowskiej czci wiernych Najświętszą Maryję, zawsze Dziewicę, Matkę Bożą, którą Chrystus ustanowił Matką wszystkich ludzi oraz popiera prawdziwy i autentyczny kult innych Świętych, których przykładem wierni budują się i wstawiennictwem są wspomagani.

Kan. 1187 - Kult publiczny można oddawać tylko tym sługom Bożym, którzy autorytetem Kościoła zostali zaliczeni w poczet Świętych lub Błogosławionych.

Kan. 1188 - Należy zachować praktykę umieszczania w kościołach świętych obrazów, by doznawały czci ze strony wiernych; jednakże mają być umieszczane w umiarkowanej liczbie i z zachowaniem właściwego porządku, aby nie wywoływały zdziwienia u wiernych i nie dawały okazji do niewłaściwej pobożności.

Kan. 1189 - Obrazy drogocenne, a więc wyróżniające się starożytnością, artyzmem czy doznawanym kultem, umieszczone w kościołach lub kaplicach dla odbierania czci ze strony wiernych, jeśli wymagają naprawy, nie mogą być nigdy odnawiane bez pisemnego zezwolenia ordynariusza, który przed jego udzieleniem winien zasięgnąć zdania biegłych.

Kan. 1190 -

§ 1. Nie godzi się sprzedawać relikwii.

§ 2. Relikwie znaczne i inne doznające wielkiej czci ze strony wiernych, nie mogą być w jakikolwiek sposób ważnie alienowane ani też na stałe przenoszone bez zezwolenia Stolicy Apostolskiej.

§ 3. Przepis § 2 obowiązuje także w odniesieniu do obrazów, które w jakimś kościele doznają wielkiej czci wiernych

:-D
_________________
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן
 
 
Vandersky 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2016
Posty: 839
Wysłany: 2016-02-08, 12:22   

David77 napisał/a:
Kodeks Prawa Kanonicznego

KPK jest zbiorem kościelnych aktów prawnych dotyczących karności, a nie dogmatycznych definicji, pisany zwięzłym językiem prawnym i przeznaczonym głównie dla kapłanów, którzy mają obowiązek je znać. To nie miejsce na doszczegóławianie pojęć w nim użytych (kapłani rozumieją co się kryje za danym pojęciem). Od tego są inne zbiory: np. Breviarium Fidei
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2016-02-08, 12:27   

David77 napisał/a:
Yarpen Zirgin,
Cytat:

ale ten fragment również nie jest dowodem na to, że katolicy oddają cześć świętym zamiast czcić Boga (już nawet pomijając to, że mówi o Izraelitach, to nie wymienia on katolików z imienia). Masz jakiś realny dowód, który potwierdzi Twoją tezę?

Kodeks Prawa Kanonicznego: Tytuł IV - KULT ŚWIĘTYCH, OBRAZÓW I RELIKWII:

Przytocz jakiś fragment prawa kanonicznego, w który zapisano, że kult świętych, obrazów i relikwii jest w Kościele katolickim "zamiast" oddawania czci Bogu, to będzie to dowód potwierdzający oskarżenie toma68. To, co przytoczyłeś, takim dowodem nie jest, bo rzeczone przepisy nie wprowadzają kultu świętych, obrazów i relikwii w miejsce czci oddawanej Bogu.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2016-02-08, 13:23   

Vandersky napisał/a:
David77 napisał/a:
Kodeks Prawa Kanonicznego

KPK jest zbiorem kościelnych aktów prawnych dotyczących karności, a nie dogmatycznych definicji, pisany zwięzłym językiem prawnym i przeznaczonym głównie dla kapłanów, którzy mają obowiązek je znać. To nie miejsce na doszczegóławianie pojęć w nim użytych (kapłani rozumieją co się kryje za danym pojęciem). Od tego są inne zbiory: np. Breviarium Fidei


Kol. Vandersky, czy Kolega jest pewien, że Kodeks Pr. Kanonicznego dotyczy Kościoła Katolickiego w Polsce ?
Czy mógłby Kolega przytoczyć kanon nr 1 tego Kodeksu ? :->
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
sio 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 583
Skąd: Podhale
Wysłany: 2016-02-08, 13:28   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Przytocz jakiś fragment prawa kanonicznego, w który zapisano, że kult świętych, obrazów i relikwii jest w Kościele katolickim "zamiast" oddawania czci Bogu, to będzie to dowód potwierdzający oskarżenie toma68. To, co przytoczyłeś, takim dowodem nie jest, bo rzeczone przepisy nie wprowadzają kultu świętych, obrazów i relikwii w miejsce czci oddawanej Bogu.


....oczywiście nikt nie wykaże ,,fragmentu ...że kult świętych,obrazów i relikwii.....jest w KK ,,zamiast,, oddawania czci Bogu..,, kreuje się kult człowieka i Boga
...jest to specjalnie tak wymyślone w KK, zrobione, przekombinowane celowo, ogólnie niby jedno nie wyklucza drugiego a przy zdrowym rozsądku i znajomości Pism jedno wyklucza drugie a drugie wyklucza pierwsze, taki kolejny mały bałagan, w tej sprawie jak i w wielu innych
...pójście w zaparte i ,,hakowanie,,tematu nic tu nie pomoże, jedynie ciekawi mnie Twoje Yarpi przytoczenie fragmentu Prawa kanonicznego które będzie w zgodzie z Pismami kanonicznymi co do pewnej możliwości połączonego kultu Boga i ludzi razem
_________________
www.fotoszlak.pl
 
 
sio 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 583
Skąd: Podhale
Wysłany: 2016-02-08, 13:32   

Yarpen Zirgin napisał/a:
rzeczone przepisy nie wprowadzają kultu świętych, obrazów i relikwii w miejsce czci oddawanej Bogu.


...jest dużo gorzej, przepisy te wprowadzają jakiś kult czegokolwiek, nie ważne czego i kogo, kult , okazywany komuś lub czemuś wielki szacunek; uwielbienie, cześć należy się tylko Bogu

Jan 4.23 ,,...prawdziwi czciciele będą oddawać cześć Ojcu ..
_________________
www.fotoszlak.pl
Ostatnio zmieniony przez sio 2016-02-08, 13:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2016-02-08, 13:34   

Przytoczę Ci fragmenty Pisma Świętego, które jasno nakazują oddawanie czci ludziom, którym się ona należy:

Wj 20:12
12. Czcij ojca twego i matkę twoją, abyś długo żył na ziemi, którą Pan, Bóg twój, da tobie.
(BT)

Rz 13:7
7. Oddajcie każdemu to, mu się należy: komu podatek - podatek, komu cło - cło, komu uległość - uległość, komu cześć - cześć.
(BT)
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
sio 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 583
Skąd: Podhale
Wysłany: 2016-02-08, 13:53   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Przytoczę Ci fragmenty Pisma Świętego, które jasno nakazują oddawanie czci ludziom, którym się ona należy:

Wj 20:12
12. Czcij ojca twego i matkę twoją, abyś długo żył na ziemi, którą Pan, Bóg twój, da tobie.
(BT)

Rz 13:7
7. Oddajcie każdemu to, mu się należy: komu podatek - podatek, komu cło - cło, komu uległość - uległość, komu cześć - cześć.
(BT)


....proszę Cię Yarpi, Ty Ja i każdy z nas tu a nawet moja córka 13 lat rozróżnia znaczenia słowa ,,czci,, dla rodziców, nauczycieli, dorosłych itp. która jest zwyczajowym szacunkiem,uznaniem, poważaniem a ,,czcią,, która jest okazaniem szacunku, uwielbienie w praktykach religijnych, obrzędach itp o której tutaj mówimy w relacji człowiek Bóg
_________________
www.fotoszlak.pl
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2016-02-08, 13:55   

Skoro tak doskonale rozróżniasz rodzaje czci, to nie powinno stanowić dla ciebie problemu zrozumienie, że nie oddajemy świętym, obrazom czy relikwiom czci należnej Bogu. :)
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12