Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Cuda czy szarlatanstwo
Autor Wiadomość
Vandersky 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2016
Posty: 839
Wysłany: 2016-02-22, 19:09   

Qłeza30 napisał/a:
Obłęd.

Cytat:
Zdumiewali się wszyscy i nie wiedzieli, co myśleć: «Co ma znaczyć?» - mówili jeden do drugiego. «Upili się młodym winem» - drwili inni.
 
 
David77 


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Mar 2011
Posty: 3818
Skąd: MÜNCHEN
Wysłany: 2016-02-22, 21:30   

Kler naoglądał się wystąpień pastorów i próbuje ich naśladować , kiedy Zielonoświątkowcy demonstrowali swoje umiejętności to KK nawet o takim czymś nie śnił ...
_________________
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2016-02-22, 21:38   

Gdy pastorów jeszcze na świecie nie było, to w Kościele katolickim Duch Święty działał już od dawna. :D
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-22, 22:57   

Yarpen Zirgin napisał/a:

Gdy pastorów jeszcze na świecie nie było, to w Kościele katolickim Duch Święty działał już od dawna.


Cytat:
2 Tes 2;9 BW (9) A ów niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana z wszelką mocą, wśród znaków i rzekomych cudów,

Obj 16;13,14 BW (13) I widziałem trzy duchy nieczyste jakby żaby wychodzące z paszczy smoka i z paszczy zwierzęcia, i z ust fałszywego proroka; (14) a są to czyniące cuda duchy demonów, które idą do królów całego świata, aby ich zgromadzić na wojnę w ów wielki dzień Boga Wszechmogącego.

Obj 19;20 BW (20) I pojmane zostało zwierzę, a wraz z nim fałszywy prorok, który przed nim czynił cuda, jakimi zwiódł tych, którzy przyjęli znamię zwierzęcia i oddawali pokłon posągowi jego. Zostali oni obaj wrzuceni żywcem do jeziora ognistego, gorejącego siarką.
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2016-02-23, 07:38   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Gdy pastorów jeszcze na świecie nie było, to w Kościele katolickim Duch Święty działał już od dawna. :D


Jak otworzysz Biblię, tam znajdziesz paru pastorów. W tym Tego najważniejszego.

Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. [J 10: 11]

Wulgata:

Ego sum pastor bonus. Bonus pastor animam suam dat pro ovibus

Oraz innych:

I On ustanowił jednych apostołami, innych prorokami, innych ewangelistami, innych pasterzami i nauczycielami [Ef 4: 11]

et ipse dedit quosdam quidem apostolos quosdam autem prophetas alios vero evangelistas alios autem pastores et doctores

Myślę więc, że Pastor istniał jeszcze przed tym, jak wypomniał o Kościele.
_________________
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2016-02-23, 07:45   

Szkoda tylko, ShadowLady, że przed powstaniem protestantyzmu jakoś nikt nie używał tytułu "pastor". Pastorzy, nawet jeżeli będziesz usiłowała temu zaprzeczyć podpierając się Biblią, pojawili się dopiero po tym, jak protestantyzm odłamał się od Kościoła katolickiego.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2016-02-23, 07:56   

Właśnie masz w Biblii wyraźny dowód na to, Kto tytułował siebie Dobrym Pasterzem (po łacinie Pastorem). Oraz że Ten Pastarz ustanowił także innych pasterzami.

Masz także poważane dzieło wczesnochrześcijańskie (będące częścią wczesnych Kodeksów) wdzięcznie zatytułowane Pasterz autorstwa Hermasa. Tytułowy Pasterz jest nauczyciele głównego bohatera Księgi.

Tytuł był znany i używany od samego zarania Chrześcijaństwa.
_________________
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2016-02-23, 08:02   

ShadowLady86 napisał/a:
Właśnie masz w Biblii wyraźny dowód na to, Kto tytułował siebie Dobrym Pasterzem (po łacinie Pastorem). Oraz że Ten Pastarz ustanowił także innych pasterzami.

Ależ ja wiem co napisano w Biblii. Tyle, że to nie zmienia faktu, że pastorzy pojawili się dopiero w ramach reformacji, a wcześniej nikt tak prezbiterów nie nazywał.
Przykro mi, ShadowLady, ale nie zdołasz zmienić tego faktu.

ShadowLady86 napisał/a:
Tytuł był znany i używany od samego zarania Chrześcijaństwa.

Wobec tego mam małą prośbę: Przytocz jakieś starożytne teksty chrześcijańskie, w których jest mowa o pastorach w Kościele.


Aha... Osoba, która poucza głównego bohatera Pasterza Hermasa, to Chrystus (ew. anioł przemawiający w imieniu Boga), a nie prezbiter Kościoła.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2016-02-23, 09:06   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Wobec tego mam małą prośbę: Przytocz jakieś starożytne teksty chrześcijańskie, w których jest mowa o pastorach w Kościele.

A tak przy okazji, że tu jestem...
Eph 4:10-11 kow "A ten, który zstąpił, to ten sam, który wstąpił ponad wszystkie niebiosa, by wszechświat napełnić. (11) On to ustanowił jednych apostołami, drugich prorokami, innych ewangelistami, pasterzami i nauczycielami."
 
 
Lukian 


Wyznanie: katolickie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 1741
Wysłany: 2016-02-23, 09:09   

Dz 14:23 bp "Przez wkładanie rąk w czasie postów i modlitw powoływali w każdym Kościele prezbiterów, powierzając ich Panu, w którego uwierzyli."
1Tm 4:14 bp "Nie zaniedbuj w sobie daru, który zgodnie z proroctwem został ci dany przez włożenie rąk prezbiterów."
Tt 1:5 bp "Zostawiłem cię na Krecie w tym celu, żebyś uporządkował resztę spraw i ustanowił w miastach prezbiterów, tak jak ci poleciłem."
Jk 5:14 bp "Choruje ktoś wśród was? Niech wzywa prezbiterów Kościoła i niech się modlą nad nim, namaszczając go olejem w imię Pana!"
1P 5:1 bp "Proszę zatem prezbiterów, którzy znajdują się wśród was, ja - także prezbiter i świadek męki Chrystusa oraz uczestnik przyszłej chwały, która ma się objawić:"

a jest cytat w NT że na pastorów nakładano ręce?
_________________
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2016-02-23, 09:29   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Ależ ja wiem co napisano w Biblii. Tyle, że to nie zmienia faktu, że pastorzy pojawili się dopiero w ramach reformacji, a wcześniej nikt tak prezbiterów nie nazywał.
Przykro mi, ShadowLady, ale nie zdołasz zmienić tego faktu.


Jak pastorzy mogli się pojawić dopiero w czasach reformacji, skoro w Liście do Efezjan masz cytat który mówi, że Jezus (sam Dobry Pasterz) uczynił niektórych Chrześcijan Pasterzami. I w. się kłania. Nie zmienisz tego faktu.

Yarpen Zirgin napisał/a:
Wobec tego mam małą prośbę: Przytocz jakieś starożytne teksty chrześcijańskie, w których jest mowa o pastorach w Kościele.



Ef 4: 11.

Zacytuję Ci werset z Katolickiego Komentarza Biblijnego [56,26] strona 1396 bo najwidoczniej nie rozumiesz, że był to urząd Kościelny.

ustanowił jednych apostołami. Po chrystologicznej interpretacji cytatu z Pisma, autor wprowadza dodatkowy wymiar eklezjologiczny, interpretując "dary" z Ps 68,19 jako urzędy w Kościele. Tak więc, najpierw apostołowie i prorocy, którzy z perspektywy autora należą do przeszłości i stanowią fundament Kościoła (2,20). Po nich ewangeliści, pasterze i nauczyciele, co odpowiada urzędom kościelnym rozpowszechnionym za czasów autora.

List do Efezjan jest pseudopawłowy i KKB datuje go na lata 80-100. Pod koniec I w. w Kościele był więc urząd pasterza.

Yarpen Zirgin napisał/a:
ha... Osoba, która poucza głównego bohatera Pasterza Hermasa, to Chrystus (ew. anioł przemawiający w imieniu Boga), a nie prezbiter Kościoła.


Dokładnie. Lub z samym Jezusem, którego identyfikuje jako anioła (czyli posłańca) Boga. tytuł istniał więc dalej na przełomie I/ II w. i został przypisany Jezusowi, w momencie gdy Ewangelizował/ nauczał głównego bohatera.
_________________
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



 
 
David77 


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Mar 2011
Posty: 3818
Skąd: MÜNCHEN
Wysłany: 2016-02-23, 12:16   

Yarpen Zirgin,

Cytat:
Gdy pastorów jeszcze na świecie nie było, to w Kościele katolickim Duch Święty działał już od dawna. :D


Od jak dawna ? :-D przytocz mi konkretne przykłady mówienia językami , lub uzdrawiania w każdej parafii :-D począwszy od 1920r :-D
_________________
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2016-02-23, 12:30   

A czy ja napisałem, że miało to miejsce w każdej parafii? Nie widzę powodu, abym miał udowadniać coś, czego nie napisałem. :-D
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
David77 


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Mar 2011
Posty: 3818
Skąd: MÜNCHEN
Wysłany: 2016-02-23, 12:39   

Yarpen Zirgin,

Cytat:
A czy ja napisałem, że miało to miejsce w każdej parafii? Nie widzę powodu, abym miał udowadniać coś, czego nie napisałem.


Napisałem ci konkretną datę i wskaż mi konkretny przykład. :-D
_________________
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2016-02-23, 12:51   

Dawidzie, ja nie jestem wszechwiedzący. Przykro mi, ale nie potrafię ci wskazać jakie znaki uczynił Duch Święty w chwili, którą Ty wskażesz.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10