Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
"narody będą musiały poznać"
Autor Wiadomość
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2016-05-01, 11:42   "narody będą musiały poznać"

Narody nie lubiły Go w dawnych czasach i tak samo nie lubią Go w dobie dzisiejszej. Nie podoba im się również Jego imię. Przemilczaniem Jego imienia starają się zignorować Tego, który je nosi; chciałyby, żeby się stał nieznany i żeby Jego imię uleciało z pamięci ludzkiej. Jednakże dziwnym trafem narodom nie udało się wymazać tego imienia z dziejów ludzkości. Nie potrafiły uniemożliwić rozgłaszania go po całej ziemi w obecnym XX wieku. Nie ulega żadnej wątpliwości, że Nosiciel tego imienia musi przerastać swoją wielkością wszystkie narody. Jego imię jest najwznioślejsze w całym wszechświecie. Jest najstarsze z zanotowanych imion. Jest nieśmiertelne! Stanowi ozdobę Najwyższego w całych niebiosach i na ziemi. Jest równie nieprzemijające, jak jego Nosiciel. W przeszłości poznały je całe narody. Dzisiejsze narody jako organizacje polityczne także poznają to niezrównane Imię. Wkrótce zginą, ale nie zginie to Imię! Przed swą zagładą mają sobie jednak uświadomić wyższość Nosiciela tego Imienia.
2 Pod tym względem historia będzie musiała się powtórzyć, z tą tylko różnicą, że na znacznie wiekszą skalę. Spisana historia przeszłych czasów każe nam się spodziewać, że to imię zajmie należne mu miejsce u wszystkich mieszkańców ziemi. Usprawiedliwienie tego imienia jako imienia kogoś, kto rzeczywiście istnieje, kto jest wszechmocny i najwyższy, przejmie narody grozą. Będą musiały - nawet wbrew swej woli - uznać Tego, którego imię było niesłusznie lżone i poniżane. Poznają, że On istnieje, że się wypowiada oraz że to, co mówił, nigdy nie pozostało niespełnione. Wynikające stąd konsekwencje dla wszystkich narodów są właśnie dzisiaj ogromnie ważne dla każdego członka obecnego pokolenia.
[...]
17 Przebudźcie się więc, ludzie wszystkich ras i narodowości! Ocknijcie się teraz ze swojej drzemki i nabywajcie zbawczej wiedzy o Jehowie w obecnym szybko ulatującym czasie korzystnych okazji! Czytajcie Jego natchnione Słowo i wzywajcie Jego imienia, żebyście mogli być wybawieni przez Jezusa Chrystusa. W ten pokojowy sposób mając widoki na wiecznotrwałe błogosławieństwa, zaoszczędzicie sobie konieczności uznania Jego imienia wbrew swej woli, bo to ściągnęłoby na was wieczystą zagładę. Uchwyćcie się teraz nadziei znalezienia się wśród ludzi, którzy po wszystkie czasy będą szczęśliwi i którzy pozostaną przy życiu, gdy Suwerenny Pan Jehowa spełni swoje wielokrotnie powtarzane proroctwo: „Narody mają poznać, że ja jestem Jehowa”. - Ezechiela 36:23; 39:7, NW.
”.

Przytoczyłem z książki wydanej - przed laty - przez Społeczność ŚJ; treści zapodane - nadal aktualne. Gwoli: nie było wówczas jeszcze edycji polskiej 'NWT' ['PNŚ'] ani też edycji ang. 'NWT' [z 1984r.], w oparciu o którą jest 'PNŚ' [1997r.].

Oto, jak brzmieniowo oddano werset Ezechiela 36:23 w PNŚ [ed. 1997r.]: „I uświęcę swoje wielkie imię, które było bezczeszczone wśród narodów i które wy zbezcześciliście pośród nich; i narody będą musiały poznać, że ja jestem Jehowa – brzmi wypowiedź Wszechwładnego Pana, Jehowy – gdy na ich oczach uświęcę się pośród was.”.
Oto zapis całego wersetu w tekście Biblii Hebrajskiej /'BHS'/ –
קִדַּשְׁתִּ֞י אֶת־שְׁמִ֣י הַגָּד֗וֹל הַֽמְחֻלָּל֙ בַּגּוֹיִ֔ם אֲשֶׁ֥ר חִלַּלְתֶּ֖ם בְּתוֹכָ֑ם וְיָדְע֙וּ הַגּוֹיִ֜ם כִּי־אֲנִ֣י יְהוָ֗ה נְאֻם֙ אֲדֹנָ֣י יְהוִ֔ה בְּהִקָּדְשִׁ֥י בָכֶ֖ם לְעֵינֵיהֶֽם׃

Co się tyczy fragmentu: „i narody będą musiały poznać, że ja jestem Jehowa – brzmi wypowiedź Wszechwładnego Pana, Jehowy”, to mamy we fragmencie z 'BHS' –
וְיָדְע֙וּ הַגּוֹיִ֜ם כִּי־אֲנִ֣י יְהוָ֗ה נְאֻם֙ אֲדֹנָ֣י יְהוִ֔ה
< vᵊjādh(ᵊ)´û hăggôjĭm kî-`ªnî jᵊhvā(h) nᵊ`ŭm `ªdhōnāj jᵊhvĭ(h) >.

Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2016-05-01, 13:34   Re: "narody będą musiały poznać"

EMET:
Jednym z wersetów, gdzie użyto takiej samej frazy, jak na początku we fragmencie trans. z Eze 36:23 – < vᵊjādh(ᵊ)´û > – to Jeremiasza 16:21.

Oto, jak oddano ten werset - Jer 16:21 - wraz z w. poprzedzającym [20], czyli Jer 16:20, 21, w IV wyd. 'BT': „20 Czy może człowiek uczynić sobie bogów? To przecież wcale nie są bogowie! 21 «Dlatego też pokażę im, tym razem dam im poznać moją rękę i moją siłę; i zrozumieją, że moje imię – Jahwe!»”.
Oto oddanie z 'Interlinii Vocatio' [Tom PROROCY, tłum. Zbigniew Zięba]: „16.20 Czy_może_czynić_sobie człowiek bogów [hebr.: < `ādhām `ᵉlōhîm >]? A_oni nie_(są) bogami [hebr.: < lō` `ᵉlōhîm >]. 16.21 Dlatego oto_Ja daję_im_poznać [hebr.: < môdhî´ām >], w_czasie tym dam_poznać_im [hebr.: < `ôdhî´ēm >] **_rękę_Moją i_**_siłę_Moją, i_poznają [hebr.: < vᵊjādh(ᵊ)´û > - identyczny zapis, jak w Eze 36:23] że_imię_Moje [hebr.: < kî-szᵊmî >]: JHWH [hebr.: יְהוָה].”.

Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2016-05-01, 14:11   

Imię Boga Jehowa należy znać.
Jednak nie wolno nim szastać na lewo i prawo jak to czynią świadkisci.
Sam ich przywódca Rutherford napisał, że organizacja, która się nazywa od Jego Imienia pochodzi od diabła.
Niestety potem sam nazwał tą organizację Świadkowie Jehowy.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2016-05-01, 16:12   

Krystian napisał/a:
Imię Boga Jehowa


DRUGA KSIĘGA MOJŻESZA 34. 14. BIZTB

'' ..........Pan, którego imię jest ZAZDROSNY

Imię Jehowa jest sztuczną składanką powstałą po połączeniu spółgłosek hebrajskiego słowa JHWH z samogłoskami słowa ADONAJ
Natomiast imię ZAZDROSNY ma potwierdzenie w Biblii poprzez zapis, jak i wynika z całokształtu zachowania tego Boga.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2016-05-01, 16:27   

Krystian napisał/a:
Jednak nie wolno nim szastać na lewo i prawo jak to czynią świadkisci.

I jak traktować ciebie poważnie?
Z jednej strony uważasz, że Imię Jehowa należy szanować. Z drugiej strony pogardliwie wyrażasz nazwę Świadków Jehowy: "świadkisci".
Najciekawsze jest to, że moderatorzy zastosowali skrypt autokorekty na forum, czyli, jeśli ktoś napisze poprawnie - świadkisci(przez s z kreską), to system automatycznie zamieni na ŚJ. Jednak ty nie tylko, że uparcie używasz tego zwrotu, to jeszcze piszesz go z błędem.
Mądry to ty chyba nie jesteś...
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2016-05-01, 16:40   

Bobo napisał/a:
Najciekawsze jest to, że moderatorzy zastosowali skrypt autokorekty na forum, czyli, jeśli ktoś napisze poprawnie - świadkisci(przez s z kreską), to system automatycznie zamieni na ŚJ.


Ja widzę słowo ''świadkisci''

Bobo napisał/a:
Jednak ty nie tylko, że uparcie używasz tego zwrotu, to jeszcze piszesz go z błędem.
...


To akurat jest normą
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2016-05-01, 16:48   

RN napisał/a:
Ja widzę słowo ''świadkisci''

Widzisz bo Krystian pisze je z błędem więc skrypt go nie poprawia.
Krystian albo celowo robi błąd, gdyż chce, aby 'świadkisci' było widziane, albo po prostu jest.. niedbaluch.
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2016-05-01, 17:01   

Bobo napisał/a:
RN napisał/a:
Ja widzę słowo ''świadkisci''

Widzisz bo Krystian pisze je z błędem więc skrypt go nie poprawia.
Krystian albo celowo robi błąd, gdyż chce, aby 'świadkisci' było widziane, albo po prostu jest.. niedbaluch.


EMET:
Przecież dobrze wiesz,' Bobo', czemu z lubością pisuje jak pisuje, User ów... :->

Gdyby chociaż wskazał tych 'nieświadkistów'... Kto wie, czy nie tam chodzi na Pamiątkę, aby spożywać? :aaa:

No, bo skoro odmawia ŚJ noszenia nazwy od Imienia Boga Biblii, to i gdzież Owi godni noszenia Tegoż Imienia?
Skoro bowiem - wg Niego - nie są to Wyznawcy znani jako Świadkowie Jehowy, to: gdzie są Ci owi prawdziwi i godni nazwy? Gdzie ci, którzy używają, ale nie nadużywają co do Imienia?

Bywaj, 'Bobo'. ;-)

Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2016-05-15, 15:37   

RN

Cytat:
DRUGA KSIĘGA MOJŻESZA 34. 14. BIZTB

'' ..........Pan, którego imię jest ZAZDROSNY

Imię Jehowa jest sztuczną składanką powstałą po połączeniu spółgłosek hebrajskiego słowa JHWH z samogłoskami słowa ADONAJ
Natomiast imię ZAZDROSNY ma potwierdzenie w Biblii poprzez zapis, jak i wynika z całokształtu zachowania tego Boga.


W aktualnym wydaniu Biblii Revised 2013 Towarzystwo Strażnica poprawiło źle przetłumaczony werset z Księgi Wyjścia 34 : 14.

W poprzedniej edycji było : " For you must not prostrate yourself to another god, because Jehovah, whose name is Jealous, he is a jealous God ".

Obecnie jest : " You must not bow down to another god, for Jehovah is known for requiring exclusive devotion. Yes, he is a God who requires exclusive devotion. "

Błąd był oczywisty, gdyż to nie " zazdrosny " był imieniem, lecz JEHOWAH Qanna ( dosł. wymagający wyłączności ). JEHOWAH nie ma drugiego Imienia. Hebrajczycy określali je jako Szem HaMeforasz
Poza tym słowo Qanna zwłaszcza w odniesieniu do Boga znaczy - wymagający wyłączności, wg. New World Translation - wymagający wyłącznego oddania.

2 Moj. 34 : 14 :

כִּי לֹא תִשְׁתַּחֲוֶה לְאֵל אַחֵר כִּי יְהוָה קַנָּא שְׁמֹו אֵל קַנָּא הוּא׃
tłumaczenie słowo po słowie : כִּי - ki ( bo ) לֹא - lo ( nie ) תִשְׁתַּחֲוֶה - tisztahwe ( będziesz się kłaniał ) לְאֵל - l'el ( bogu ) אַחֵר - aher ( innemu ), כִּי - ki ( gdyż ) יְהוָה - JEHOWAH קַנָּא - Qanna ( wymagający wyłączności ) שְׁמֹו - ( imieniem Jego ), אֵל - El ( Bóg ) קַנָּא - Qanna ( wymagający wyłączności ) הוּא- Hu ( On ).

" Bowiem nie będziesz się kłaniał bogu innemu, gdyż JEHOWAH wymagający wyłączności jest Imieniem Jego, Bóg wymagający wyłączności On. "

Wniosek jest oczywisty, to nie Qanna jest Imieniem Bożym, lecz JEHOWAH. Qanna jest przymiotem. Podobnie jest w sformułowaniu JEHOWAH Cebaot szemo - ( Iz. 48 : 2; Am. 4 : 13 ). To nie Cebaot jest imieniem Bożym lecz JEHOWAH. Cebaot - to po hebrajsku - zastępy. Całość więc znaczy - JEHOWAH Zastępów. Podobnie więc jak w 2 Moj. 34 : 14 - nie Cebaot jest Imieniem Bożym, lecz JEHOWAH. A więc zarówno Iz. 48 : 2 jak i Am. 4 : 13 należy poprawnie oddać " JEHOWAH Zastępów - Imieniem Jego ".

JEHOWAH jest więc zawsze w Biblii Świętym Imieniem Bożym i nie ma drugiego Imienia Bożego lub wielu Imion Bożych.

_______________________________________

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com
 
 
sio 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 583
Skąd: Podhale
Wysłany: 2016-05-17, 16:43   

EMET napisał/a:
Oto, jak brzmieniowo oddano werset Ezechiela 36:23 w PNŚ [ed. 1997r.]: „I uświęcę swoje wielkie imię, które było bezczeszczone wśród narodów i które wy zbezcześciliście pośród nich; i narody będą musiały poznać, że ja jestem Jehowa – brzmi wypowiedź Wszechwładnego Pana, Jehowy – gdy na ich oczach uświęcę się pośród was.”.


.......czy Księga Ezechiela nie jest wątpliwa kanonicznie?
_________________
www.fotoszlak.pl
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2016-05-31, 07:22   

sio

jak ktoś nie chce uznać tego co mówi Biblia, to wtedy zaczyna podważać Biblię lub kanoniczność poszczególnych ksiąg. To najprostszy wykręt, by tylko nie spojrzeć prawdzie w oczy !


_____________________________________

http://vaticannewworldorder.blogspot.com
Ostatnio zmieniony przez Anna01 2016-06-02, 19:48, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2016-05-31, 18:42   

Bobo napisał/a:
Widzisz bo Krystian pisze je z błędem więc skrypt go nie poprawia.
Krystian albo celowo robi błąd, gdyż chce, aby 'świadkisci' było widziane, albo po prostu jest.. niedbaluch.


Krystian nie jest niedbaluch jak ŚJ.
Wyskoczy wam ŚJ, dlatego Krystian musial zrobić manewr.
Jednak obiecałem administracji, że będę pisał śj :lol: zamiast świadkisci :-P
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2016-06-01, 07:45   

Krystian napisał/a:
Wyskoczy wam ŚJ, dlatego Krystian musial zrobić manewr.

Czyli tak, jak napisałem, celowo zrobił byka, gdyż koniecznie chciał, aby pokazać SJ jak ich traktuje.
Takie to trochę dziecinne, a nawet prymitywne...
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2016-06-01, 08:57   

Bobo napisał/a:
Takie to trochę dziecinne, a nawet prymitywne...


prymitywny człowiek raczej by na to nie wpadł
natomiast cywilizowany Bobo twierdzi, że danie dożylnie krwi to samo jak jej spożywanie. :-P
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2016-06-01, 09:34   

Krystian

Nie zgadzam się z tobą. Bóg zabronił spożywania krwi - 3 Moj. 17 : 10. Natomiast Dzieje Ap. 15 : 29 mówią o wstrzymywaniu się od krwi - co również obejmuje transfuzję
.

____________________________________
http://biblia-odchwaszczona.webnode.com
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11