Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dzien Swiety wedlug Biblii .....
Autor Wiadomość
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2016-06-13, 14:20   Dzien Swiety wedlug Biblii .....

Dzien Swiety wedlug Biblii ..... zrodla... rozne ksiazki i internet .....

Jezus nie negował potrzeby przestrzegania przykazań odrzucał tylko tradycje i nauki starszych podobnie uczyli apostołowie a zmianę przykazań w kościele zrobił kto inny co oficjalnie przyznaje sam KRK

W odpowiedzi na pytanie: „Czy posiadasz jakikolwiek inny sposob udowodnienia, ze Kosciol ma prawo do ustanawiania przepisow dotyczacych swiat?”, Stephen Keenan napisal: „Gdyby Kosciol nie mial takiej mocy, nie moglby uczynic tego, z czym zgadzaja sie wszyscy wspolczesni religioznawcy, a mianowicie — Kosciol nie moglby zamienic swiecenia soboty, siodmego dnia, na swiecenie niedzieli, pierwszego dnia tygodnia, nie istnieje bowiem biblijna podstawa do dokonania takiej zmiany” — Stephen Keenan, A Doctrinal Catechism, s. 174.

„Mozesz czytac Biblie od Ksiegi Rodzaju az do Ksiegi Objawienia i nie znajdziesz ani jednej linijki, ktora uprawomocnialaby swietosc niedzieli. Biblia podkresla znaczenie religijnego swiecenia soboty, dnia, ktorego nigdy nie uswiecilismy” — Kardynal Gibbon, Faith of Our Fathers, s. 111.112.

„To Kosciol Katolicki, dzieki autorytetowi Jezusa Chrystusa, przeniosl ten odpoczynek na niedziele, w celu upamietnienia zmartwychwstania naszego Pana. Dlatego swiecenie niedzieli przez protestantow jest haraczem, ktory placa wbrew sobie, autorytetowi Kosciola [katolickiego]” — Monsignor Segur, Plain Talk About the Protestantism of Today, s. 225.

NT a Biblijny dekalog

Mateusz 5:17-18.
17. Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem
znieść, ale wypełnić.
18. Zaprawdę bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani
jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko
spełni.

Mateusz 15:1-9
1. Wtedy przyszli do Jezusa faryzeusze i uczeni w Piśmie z Jerozolimy z
zapytaniem:
2. Dlaczego Twoi uczniowie postępują wbrew tradycji starszych? Bo nie myją
sobie rąk przed jedzeniem.
3. On im odpowiedział: Dlaczego i wy przestępujecie przykazanie Boże dla
waszej tradycji?

Marek 10:17-20
17. Gdy wybierał się w drogę, przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim
na kolana, pytał Go: Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie
wieczne?
18. Jezus mu rzekł: Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko
sam Bóg.
19. Znasz przykazania: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj
fałszywie, nie oszukuj, czcij swego ojca i matkę.
20. On Mu rzekł: Nauczycielu, wszystkiego tego przestrzegałem od mojej
młodości.

Jan 14:15
15. Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania.

Jakub 2:10-11
10. Choćby ktoś przestrzegał całego Prawa, a przestąpiłby jedno tylko
przykazanie, ponosi winę za wszystkie.
11. Ten bowiem, który powiedział: Nie cudzołóż, powiedział także: Nie
zabijaj. Jeżeli więc nie popełniasz cudzołóstwa, jednak dopuszczasz się
zabójstwa, jesteś przestępcą wobec Prawa.
(BW)


Film ktory warto obejrzec , zapomniane przykazanie
http://www.youtube.com/wa...feature=related
_________________
tom68
 
 
44 

Dołączył: 05 Wrz 2016
Posty: 11
Wysłany: 2016-09-10, 12:29   

Dobrze rozumujesz, Dniem Świętym od początku świata był Szabat i Szabat będzie na wieczność.

Kto zna dobrze historię, to wie że pierwsi chrześcijanie aż do 4 wieku świętowali Szabaty. To dopiero cesarz Konstantyn właśnie w 4 wieku, pod wpływem szatana, zmienił Szabaty na niedziele.

W Dekalogu Biblijnym wyraźnie jest napisane, aby przestrzegać Szabatów. Księga Wyjścia 20:
Cytat:
(8): Pamiętaj o dniu Szabatu, aby należycie go świętować. (9): Przez sześć dni będziesz wykonywał wszystkie swoje prace, (10): lecz siódmy dzień jest Szabatem dla JAHWEH, twego Boga. W tym dniu nie podejmiesz żadnej pracy – ani ty, ani twój syn, ani twoja córka, ani twój sługa, ani twoja służąca, ani nawet bydło czy cudzoziemiec, który mieszka w twoim domu. (11): W ciągu sześciu dni bowiem JAHWEH uczynił niebo i ziemię, morze i wszystko, co w nich istnieje, a siódmego dnia odpoczął. Dlatego JAHWEH pobłogosławił dzień Szabatu i wyróżnił go jako Święty. [Biblia Paulistów, Wyjścia 20]

Nowy Testament to tylko potwierdza:
Cytat:
(9):Pozostaje więc odpoczynek sobotni dla ludu Bożego. [Biblia Paulistów, List do Hebrajczyków 4:9]

Cytat:
(8): Bo Syn Człowieczy jest PANEM Szabatu. [Biblia Paulistów, Ewangelia Św. Mateusza 12:8]

JAHUSZUA (oryginalne, hebrajskie brzmienie Imienia JEZUS) wyraźnie powiedział, że aby być zbawionym należy przestrzegać Dekalog. A że nie było innego dekalogu jak tylko tego, który jest w Biblii, to należy właśnie jego przestrzegać.

Ja osobiście świętuję od 6 lat Szabaty i odczuwam obecność JAHUSZUA (oryginalne, hebrajskie brzmienie Imienia JEZUS) w ten dzień :). W Szabaty można naprawdę odpocząć i naładować "akumulatory" na cały tydzień :) Ten dzień jest naprawdę błogosławieństwem.

Niedziela to pogańskie święto ku czci boga słońca. Stąd jeszcze w wielu językach zostało to w nazwach dni: w angielskim sunday, niemieckim sonntag, norweskim sundag itd.
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2016-09-10, 14:00   

To bardzo fajnie, że Kolega osobiście świętuje szabaty.
A - dajmy na to - gdybym Ja też chciał osobiście świętować szabaty, to czy musiałbym zrezygnować z którejś z wymienionych czynności ?
1. Zakupy
2. Jazda motocyklem lub samochodem
3. Koszenie i grabienie trawy
4. Majstrowanie przy autku
5. Grilowanie i spożywanie karczku wieprzowego
6. Picie piwa do karczku z pkt. 5
7. Spacer z psem rasy wielopies
8. Czochranie kota i aplikowanie mu doustnie lekarstwa na oczy ( czego kot nie znosi i stawia czynny opór)
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2016-09-10, 14:06   

Cytat:
Ja osobiście świętuję od 6 lat Szabaty


W jaki sposób świętujesz szabat ?
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2016-09-10, 14:17   

44 napisał/a:

Cytat:
(8): Pamiętaj o dniu Szabatu, aby należycie go świętować. (9): Przez sześć dni będziesz wykonywał wszystkie swoje prace, (10): lecz siódmy dzień jest Szabatem dla JAHWEH, twego Boga. W tym dniu nie podejmiesz żadnej pracy – ani ty, ani twój syn, ani twoja córka, ani twój sługa, ani twoja służąca, ani nawet bydło czy cudzoziemiec, który mieszka w twoim domu. (11): W ciągu sześciu dni bowiem JAHWEH uczynił niebo i ziemię, morze i wszystko, co w nich istnieje, a siódmego dnia odpoczął. Dlatego JAHWEH

pobłogosławił dzień Szabatu i wyróżnił go jako Święty.
[Biblia Paulistów, Wyjścia 20]


KSIĘGA IZAJASZA 1. 13. BIZTB

''Nie składajcie juz ofiary daremnej, kadzenie, nowie i sabaty mi obrzydły
44 napisał/a:
Nowy Testament to tylko potwierdza:


EWANGELIA MATEUSZA 12. 1. BIZTB

''W tym czasie szedł Jezus w sabat wśród zbóż, a uczniowie jego byli głodni i poczeli rwać kłosy i jeść''

A TERAZ UGODOWO

LIST TERCJUSZA 14. 5. BIZTB

''Jeden robi różnicę między dniem a dniem, drugi zaś każdy dzień ocenia jednakowo: niechaj każdy pozostanie przy swoim zdaniu''
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2016-09-10, 15:08   

RN napisał/a:
''Nie składajcie juz ofiary daremnej, kadzenie, nowie i sabaty mi obrzydły


Oj RN-ie Bogu jest wstrętna nawet modlitwa człowieka,który odwraca ucho by nie słuchać Jego Prawa.

Gdy serce człowieka jest daleko od Boga to wszelkie zabiegi religijne nie mają żadnego znaczenia.

Gdyby mąż dowiedział się o zdradzie swojej żony to nie pomógłby świetnie zrobiony obiad,pyszne ciasto i pięknie przystrojony stół. Od rogów bolałaby go cała głowa.

Prz 28:9 "Kto ucho odwraca, by Prawa nie słyszeć, tego nawet modlitwa jest wstrętna."

Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2016-09-10, 15:17   

tom68 napisał/a:
Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani
jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko
spełni.


To wszystko urzeczywistni się gdy Bóg stworzy nowe niebo i nową ziemie jak to zapowiedział przez proroków.

Na razie pozostaje odpoczynek szabatu dla ludu Bożego.

_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2016-09-10, 15:31   

Mateusz 5:17-18.
17. Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem
znieść, ale wypełnić.
18. Zaprawdę bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani
jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko
spełni.

Jakub 2:10-11
10. Choćby ktoś przestrzegał całego Prawa, a przestąpiłby jedno tylko
przykazanie, ponosi winę za wszystkie.
11. Ten bowiem, który powiedział: Nie cudzołóż, powiedział także: Nie
zabijaj. Jeżeli więc nie popełniasz cudzołóstwa, jednak dopuszczasz się
zabójstwa, jesteś przestępcą wobec Prawa.

Obj. 14:12
12. Tu się okaże wytrwanie świętych, którzy przestrzegają przykazań Bożych i wiary Jezusa.

Obj. 12:17
17. I zawrzał smok gniewem na niewiastę, i odszedł, aby podjąć walkę z resztą jej potomstwa, które strzeże przykazań Bożych i trwa przy świadectwie o Jezusie.

(BW)

Czy Dekalog jest nam potrzebny

Apostol swiety Jan napisal: "Bog jest miloscia" (1 J 4,8). Ta milosc spowodowala, ze dal On nam, ludziom - swoim dzieciom - najlepsze wskazowki jak prowadzic szczesliwe i radosne zycie. Boze przykazania stanowia wyraz nie tylko Jego woli, ale takze odzwierciedlaja Jego charakter. Ta Konstytucja Nieba z jednej strony ukazuje Boski wzorzec zycia i postepowania, a z drugiej stoi na strazy naszego bezpieczenstwa, radosci i pokoju. Stanowi jak gdyby granice, w kregu ktorej czlowiek jest pod bezposrednim wplywem nieba i ochrony aniolow. Kazdorazowe wyjscie z tego kregu, zlamanie ktoregokolwiek z nakazow, zakazow i zalecen Bozych Pismo Swiete okresla mianem grzechu. W jezyku greckim slowo grzech brzmi hamartia i doslownie oznacza "nie trafienie do celu" - "rozminiecie sie z celem".

http://www.eliasz.dekalog...wski/dekal1.htm

Ewangelia Jana 17 a Przykazania Boga. Kilka pytan do niedzielnych chrzescijan.

https://youtu.be/KacZtDg_xkM
_________________
tom68
 
 
44 

Dołączył: 05 Wrz 2016
Posty: 11
Wysłany: 2016-09-10, 15:36   

Albertus napisał/a:

W jaki sposób świętujesz szabat ?


Powstrzymuję się się od wszelkich prac, zakupów, podróży itp. W ten dzień odpoczywam, modlę, czytam Biblię, przyjmuję komunię.
 
 
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2016-09-10, 15:38   

W sobote mozna a nawet trzeba dobrze czynic nie robimy tylko tego co mozna zrobic w tygodniu....
tak uczyl Jezus ....
( gdy pracujemy w sobote np w szpitalu moze byc to wolontariat
lub opiekujemy sie chorymi.....
mozemy dawac te sobotnie pieniadze potrzebujacym albo na misje ....)
Mateusz 5:17-18. Marka 3:1-5 Marek 10:17-20
_________________
tom68
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2016-09-10, 15:42   

Listek napisał/a:
tom68 napisał/a:
Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani
jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko
spełni.


To wszystko urzeczywistni się gdy Bóg stworzy nowe niebo i nową ziemie jak to zapowiedział przez proroków.

Na razie pozostaje odpoczynek szabatu dla ludu Bożego.



Hbr4:(1) Lękajmy się przeto, gdy jeszcze trwa obietnica wejścia do Jego odpoczynku, aby ktoś z was nie mniemał, iż jest jej pozbawiony. (2) Albowiem i myśmy otrzymali dobrą nowinę, jak i tamci, lecz tamtym słowo usłyszane nie było pomocne, gdyż nie łączyli się przez wiarę z tymi, którzy je usłyszeli. (3) Wchodzimy istotnie do odpoczynku my, którzy uwierzyliśmy, jak to powiedział: Toteż przysiągłem w gniewie moim: Nie wejdą do mego odpoczynku, aczkolwiek dzieła były dokonane od stworzenia świata. (4) Powiedział bowiem /Bóg/ na pewnym miejscu o siódmym dniu w ten sposób: I odpoczął Bóg w siódmym dniu po wszystkich dziełach swoich. (5) I znowu na tym /miejscu/: Nie wejdą do mego odpoczynku. (6) Wynika więc z tego, że wejdą tam niektórzy, gdyż ci, którzy wcześniej otrzymali dobrą nowinę, nie weszli z powodu /swego/ nieposłuszeństwa, (7) dlatego Bóg na nowo wyznacza pewien dzień - "dzisiaj" - po upływie dłuższego czasu, mówiąc przez Dawida, jak to przedtem zostało powiedziane: Dziś, jeśli głos Jego usłyszycie, nie zatwardzajcie serc waszych. (8) Gdyby bowiem Jozue wprowadził ich do odpoczynku, nie mówiłby potem o innym dniu. (9) A zatem pozostaje odpoczynek szabatu dla ludu Bożego. (10) Kto bowiem wszedł do Jego odpoczynku, odpocznie po swych czynach, jak Bóg po swoich. (11) Śpieszmy się więc wejść do owego odpoczynku, aby nikt nie szedł za tym samym przykładem nieposłuszeństwa.

Wykorzystywanie tego, całkowicie wyrwanego z kontekstu wersetu do udowadniania konieczności wypełniania litery Prawa co do świętwania szabatu może być wynikiem albo kompletnego niezrozumienia tekstu biblijnego albo trudnej do zrozumienia perfidii kłamstwa.

Przecież to właśnie ten tekst mówi nam jasno o tym że nakazany przez Prawo szabat i jego odpoczynek był tylko cieniem i zapowiedzią prawdziwego odpoczynku do którego drogę otwiera nam Wiara w Jezusa Chrystusa i Jego Ofiara złożona dla naszego zbawienia na Krzyżu a wejściem do którego będzie nasze pełne zbawienie

Szabat starotestamentowy był tylko cieniem prawdziwych rzeczywistości podobnie jak obrzezanie cielesne było cieniem obrzezania serca a przepisy pokarmowe i podział pokarmów na czyste i nieczyste cieniem prawdziwej nieczystości o której pouczył nas Jezus Chrystus
Ostatnio zmieniony przez Albertus 2016-09-10, 15:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
44 

Dołączył: 05 Wrz 2016
Posty: 11
Wysłany: 2016-09-10, 15:44   

RN napisał/a:

KSIĘGA IZAJASZA 1. 13. BIZTB
''Nie składajcie juz ofiary daremnej, kadzenie, nowie i sabaty mi obrzydły


Ostro manipulujesz. Nie przytoczyłeś tego zdania do końca, co całkowicie zmienia sens tej wypowiedzi. Chodzi o ofiary, kadzenie i szabaty naznaczone grzechem. Bo oczywiście Szabaty w świętości obchodzone są miłe naszemu ukochanemu BOGU JAHWEH.

Podaję całe zdanie z Księgi Izajasza 1:13

Cytat:
(13): Nie przynoście MI więcej ofiar nieszczerych. Wstręt budzi we MNIEwasze kadzidło, nie znoszę świąt nowiu, szabatu, zwoływania zgromadzeń, uroczystych obrzędów naznaczonych grzechem. [Biblia Paulistów, Iz 1]
Ostatnio zmieniony przez 44 2016-09-10, 16:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2016-09-10, 15:50   

44 napisał/a:
Albertus napisał/a:

W jaki sposób świętujesz szabat ?


Powstrzymuję się się od wszelkich prac, zakupów, podróży itp. W ten dzień odpoczywam, modlę, czytam Biblię, przyjmuję komunię.


A przygotowujesz sobie posiłek?

A jak daleko możesz się oddalić od domu aby uznać że nie jest to jeszcze złamanie odpoczynku szabatowego?
 
 
44 

Dołączył: 05 Wrz 2016
Posty: 11
Wysłany: 2016-09-10, 16:07   

Albertus napisał/a:


A przygotowujesz sobie posiłek?

A jak daleko możesz się oddalić od domu aby uznać że nie jest to jeszcze złamanie odpoczynku szabatowego?


To co mogę to przygotowuję sobie do jedzenia w piątek, czyli głównie kanapki. Ale moi rodzice niestety nie świętują Szabatów i mama gotuje obiady, które jem. Ale jakbym nie miał tych obiadów to musiałbym sobie przygotować je w piątek i tylko odgrzewać w Szabaty.

Na drugie pytanie nie znam odpowiedzi. Ja staram się w ogóle nie oddalać od domu za wyjątkiem spotkań w Imię JAHUSZUA (oryginalne, hebrajskie brzmienie JEZUSA). Biblia mówi o tzw. drodze Szabatowej. To jest ok. kilometr, czyli tyle można oddalić się od domu w Szabat.
 
 
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2016-09-10, 16:22   

Dawniej nawet katolicy często gotowali w sobotę na niedziele a dziś katolicy to prawie poganie ... :-P
_________________
tom68
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12