Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
czy istniał pierwszy człowiek?
Autor Wiadomość
Tekla
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-29, 12:54   

Lukian napisał/a:
ale adam to po hebrajsku człowiek , a człowiek nie może miec na imie człowiek
więc pierwszy człowiek nie istniał :-P


Nie znasz nikogo kto ma na imię Adam?
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2016-12-29, 13:43   

Adam Riszon (Pierwszy Człowiek) istniał
ale faktem jest, że w tym czasie istnieli też i inni ludzie
co sugeruje Biblia a nauka to potwierdza .
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
Quinque 


Wyznanie: Katolickie - obrządek łaciński
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Gru 2017
Posty: 600
Wysłany: 2018-01-02, 11:45   

No to chyba raczej oczywiste że istaniał pierwszy człowiek
_________________
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-01-02, 14:43   

efroni napisał/a:
ale faktem jest, że w tym czasie istnieli też i inni ludzie


Zacytuj fakty z Biblii na potwierdzenie.
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-01-02, 14:50   

Oz 6:7
7. Ale już w Adam złamali przymierze i niewiernymi się tam okazali .(BT)

Adam znaczy człowiek a Adama znaczy Ziemia.

1 Kor 15:45
45. Tak też jest napisane: Stał się pierwszy człowiek , Adam, duszą żyjącą, a ostatni Adam duchem ożywiającym.
(BT) Ostatni Człowiek to Jezus


1 Kor 15:46-49
46. Nie było jednak wpierw tego, co duchowe, ale to, co ziemskie; duchowe było potem.
47. Pierwszy człowiek z ziemi - ziemski, drugi Człowiek - z nieba.
48. Jaki ów ziemski, tacy i ziemscy; jaki Ten niebieski, tacy i niebiescy.
49. A jak nosiliśmy obraz ziemskiego [człowieka], tak też nosić będziemy obraz [człowieka] niebieskiego.
(BT)

Ten ostatni wiersz mówi o Kościele Chrystusowym,owym Duchowym,a nie grzesznym uzurpatorom ziemskim i materialnym.
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-01-02, 14:53   

Rdz 1:26-28
26. A wreszcie rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka a Nasz obraz, podobnego Nam. Niech panuje nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym, nad bydłem, nad ziemią i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi!
27. Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył: stworzył mężczyznę i niewiastę.
28. Po czym Bóg im błogosławił, mówiąc do nich: Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną; abyście panowali nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi.
(BT)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2018-01-03, 09:50   

Jachu napisał/a:
efroni napisał/a:
ale faktem jest, że w tym czasie istnieli też i inni ludzie


Zacytuj fakty z Biblii na potwierdzenie.


Ten fakt sugeruje Biblia a nauka ten fakt potwierdza .
Biblia nie była i nigdy nie będzie instrukcją dla nauk przyrodniczych , dla fizyki czy dla archeologii
(czytana i rozumiana wprost nie jest i nigdy nie będzie z nimi zgodna)
A to czy człowiek (Jachu np.) się z tym zgadza czy nie , nie ma najmniejszego znaczenia
Ona (Biblia) była jest i będzie instrukcja odnoszącą się do człowieka jako duszy a nie np. instrukcją dla nauk przyrodniczych.

Te mity , baśnie , historie , czy opisy materialnej rzeczywistości , są tylko niezdarnymi obrazami /opisami/ rzeczywistości duchowej .
Należy przy tym pamiętać jaki/ w tamtych czasach/ był poziom wiedzy o Bogu czy o naukach przyrodniczych u prostych ''pasterzy kóz i owiec''/jak to ktoś tu napisał/ .
Jeżeli Mojżesz miał większą wiedzę o rzeczywistości duchowej niż my mamy dzisiaj (a miał)
to należy pamiętać, że tą wiedzę miał przekazać prostym ludziom .
Użył więc ich języka , czyli prostych słów , prostych przekazów , prostych historii dla nich zrozumiałych
A o tych oczywistościach dzisiejsi "uczeni w Piśmie"/ różnych denominacji/ zapominają
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-01-03, 11:06   

efroni napisał/a:
A to czy człowiek (Jachu np.) się z tym zgadza czy nie , nie ma najmniejszego znaczenia


Dla ciebie może i nie,ale Jachu ma wiedzę biblijną na jakimś średnim poziomie i nie pisze banialuków.
Jak można zabierać głos na temat Biblii,nie mając nawet szczątkowej w miarę przyzwoitej wiedzy o niej.
Sama Biblia daje instrukcję,jak do niej podchodzić:

2 Tym. 3:16-17
16. Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,
17. Aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany.

(BW)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2018-01-03, 14:19   

Jachu napisał/a:
Zacytuj fakty z Biblii na potwierdzenie.

Gen 4:15 Ale Pan mu powiedział: O, nie! Ktokolwiek by zabił Kaina, siedmiokrotną pomstę poniesie! Dał też Pan znamię Kainowi, aby go nie zabił, ktokolwiek go spotka.
Kto mial spotkac Kaina?Kogo mial sie obawiac,skoro nie bylo innych ludzi?Poczytaj,co sie wydarzylo potem.Kain zbudowal miasto.Komu je zbudowal?
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2018-02-03, 18:10   

booris napisał/a:
Kogo mial sie obawiac,skoro nie bylo innych ludzi?Poczytaj,co sie wydarzylo potem.


Set najprawdopodobniej urodził się jakieś 30 lat po śmierci Abla. Ich ojciec, Adam, według chronologii, mógł mieć wtedy około 130 lat (5;3), zaś Abel ponieś śmierć w wieku około 100 lat (Rdz 4;25).

Nie jest wykluczone, a nawet bardziej niż prawdopodobne, że oprócz Kaina i Abla, ale jeszcze przed Setem, Adam i Ewa mogli mieć inne potomstwo.

Należy pamiętać, że od wypowiedzenia proroctwa w Edenie, linię rodową prowadzącą do "nasienia" (Rodz 3;15) tworzyli głównie ci wybrańcy Jehowy, którzy spełniali Jego kryteria, i głównie o nich była mowa w przekazach ustnych a później spisanym Słowie. Na dowód niech posłuży 5 Rozdział Księgi Rodzaju;

Cytat:
Rodz 5;1-5 "Oto księga dziejów Adama. W dniu, w którym Bóg stworzył Adama, uczynił go na podobieństwo Boże. Stworzył ich jako mężczyznę i kobietę. Potem ich pobłogosławił i w dniu ich stwarzania nadał im nazwę Człowiek. I Adam żył sto trzydzieści lat. Potem został ojcem syna na swe podobieństwo, na swój obraz, i nazwał go imieniem Set. A dni Adama po zrodzeniu Seta było osiemset lat. W tym czasie został ojcem synów i córek. Tak więc wszystkich dni, które przeżył Adam, było ogółem dziewięćset trzydzieści lat; i umarł"


Dlaczego nie zostali wymienieni starsi bracia Seta, Kain i Abel? Odpowiedź jest prosta ... ponieważ Abel, choć podobający się Jehowie (Rodz 4;4), musiał nie mieć potomstwa z którego wyszło by "nasienie" obietnicy, natomiast Kain czynił zło w oczach Jehowy (Rodz 4;6,7) i po zabiciu Abla został przez Boga przeklęty (4;11). Dopiero Set, spośród całego potomstwa Adama i Ewy, spełniał kryteria wytyczone przez Stwórcę, i to od niego liczy się linia rodowa prowadząca do Chrystusa (Łuk 3;23-38).

Tak więc, według Księgi Rodzaju 5;4 Adam miał "synów i córki", którzy mogli urodzić się przed Setem, tym bardziej, że kiedy ten się urodził jego ojciec, Adam, miał już 130 lat! W takim wieku jest się już zazwyczaj dziadkiem, pradziadkiem i prapradziadkiem!

booris napisał/a:
Kain zbudowal miasto.Komu je zbudowal?


Jeżeli jest mowa o mieście, to nie mylić tego z metropolią! Dziś takie miasto nosiło by status wioski, z kilkoma zabudowaniami, ale było to zapewne miejsce stałego pobytu większej ilości rodzin. O takim statusie miasta jest nadmienione w Wikipedii;

Miasto - "od słowa "miejsce", czyli ukształtowana jednostka osadnicza charakteryzująca się dużą intensywnością zabudowy"

Skoro Kain wybudował takie pierwsze w dziejach miasto, to musieli też być mieszkańcy! Po cóż inaczej by je budował?
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2018-02-03, 19:26   

eksplorator napisał/a:
Nie jest wykluczone, a nawet bardziej niż prawdopodobne, że oprócz Kaina i Abla, ale jeszcze przed Setem, Adam i Ewa mogli mieć inne potomstwo.

Czy to cos zmienia?Nadal byli rodzina i na 100% wiedzieli kto to jest Kain i co zrobil.
eksplorator napisał/a:
Jeżeli jest mowa o mieście, to nie mylić tego z metropolią! Dziś takie miasto nosiło by status wioski, z kilkoma zabudowaniami, ale było to zapewne miejsce stałego pobytu większej ilości rodzin.

Nie myle.Ale nie wmawiaj mi,ze starozytne miasto to miejscowosc z kilkoma zabudowaniami.Tym bardziej ze Henoch,miasto zalozone przez Kaina,jest pierwszym miastem wymienionym w Biblii.Nie ma zadnej wzmianki o tym,w jakich warunkach mieszkali Adam i Ewa ze swoimi dziecmi,ale na pewno nie bylo to kilka zabudowan.A przez tyle lat uprawiania rodzicielstwa gromadka pewnie byla dosc spora. ;-) No i troche nieladnie manipulowac tekstem z Wikipedii,albowiem dalsza czesc definicji brzmi:"małą ilością terenów rolniczych, ludnością pracującą poza rolnictwem (w przemyśle lub w usługach) prowadzącą miejski styl życia."
Nie pasowalo Ci do Twojego miasta z kilkoma zabudowaniami,ze to pominales?
Taka ciekawostka-zauwazyles ze bracia skladali ofiare z plodow i zwierzat w sposob opisany dopiero w Ksiedze Wyjscia?
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2018-02-03, 21:29   

Z Wikipedią to nie była żadna manipulacja, bo to nic a nic nie zmienia! Ty po prostu czepiasz się byle detalu, żeby tylko nie uznać Prawdy Biblijnej. Pewne rzeczy w Słowie Bożym przyjmuje się z wiarą, jako pewnik, ale są jednostki, przy których „niewierny Tomasz” mógłby uchodzić za człowieka, który uwierzył zanim się urodził!
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2018-02-04, 10:50   

Jachu napisał/a:
efroni napisał/a:
A to czy człowiek (Jachu np.) się z tym zgadza czy nie , nie ma najmniejszego znaczenia


Dla ciebie może i nie,ale Jachu ma wiedzę biblijną na jakimś średnim poziomie i nie pisze banialuków.
Jak można zabierać głos na temat Biblii,nie mając nawet szczątkowej w miarę przyzwoitej wiedzy o niej.
Sama Biblia daje instrukcję,jak do niej podchodzić:

2 Tym. 3:16-17
16. Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,
17. Aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany.

(BW)


Całe Pismo jest pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,
aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany.

I to jest prawdą, natomiast "całe Pismo" z pewnością nie jest przez Boga natchnione .

W jednym miejscu Bóg zakazuje zabijania/ nie będziesz zabijać (mordować)/ aby potem nakazywać ; zabijesz ( wymordujesz , wytępisz) i kobiety i dzieci i starców a nawet zwierzęta

W jednym miejscu Bóg zakazuje składać ofiar z ludzi a w drugim nakazuje złożyć ofiarę z człowieka (z drugiego Człowieka ) bo inaczej nie odpuści grzechów grzesznikom .
Mimo że jest Bogiem który możne wszystko .
Mimo że jest dobrym, ojcowskim Bogiem, bogatym i w łaskę i w miłosierdzie .

W jednym miejscu mówi że nie ma zbiorowej odpowiedzialności za grzechy , że każdy odpowiada za siebie , że każdy odpowie za swój grzech
a w drugim mówi o zbiorowej odpowiedzialności, że każdy odpowie , że każdy poniesie karę za grzech pierwszego Człowieka .

Kto w tym przypadku jest obłudny , dwulicowy , zakłamany ?
Bóg ? Czy może człowiek, który pisał te Pisma ?

To prawda że całe Pismo jest pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,
aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany
ale nie jest prawdą, że całe Pismo, przez Boga jest natchnione .


Cytat:
Dla ciebie może i nie,ale Jachu ma wiedzę biblijną na jakimś średnim poziomie i nie pisze banialuków.
Jak można zabierać głos na temat Biblii,nie mając nawet szczątkowej w miarę przyzwoitej wiedzy o niej.


Ta odpowiedź to argument logiczny ? merytoryczny? naukowy? biblijny?
Twój "jakiś średni poziom" wiedzy biblijnej (jak to sam o sobie piszesz) bierze się ze średniego poziomu wiedzy biblijnej autorytetu na którym ślepo polegasz .
A banialuki tego autorytetu przedstawiasz tu, jako nauki biblijne , mimo że nie maja one poparcia ani w nauce , ani w Biblii, ani w logice .

Biblia sugeruje a nauka i logika dowodzi , że przed pierwszym Człowiekiem, którego pisma biblijne zwą synem Bożym , byli ludzie (i zwierzęta ) i tak samo ( ci ludzie ) rodzili się i umierali jak i dziś .
Należy się zastanowić dlaczego pisma biblijne tego człowieka zwą i pierwszym Człowiekiem i synem Bożym .
Co to znaczy że był to jedyny Człowiek w swoim rodzaju ( jedyny taki Człowiek w całym rodzaju ludzkim )
Na czym polegała ta jego wyjątkowość ?
Ta jego wyjątkowość to zasługa tego Człowieka ? Boga ?
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2018-02-04, 22:26   

efroni napisał/a:
W jednym miejscu Bóg zakazuje zabijania/ nie będziesz zabijać (mordować)/ aby potem nakazywać ; zabijesz ( wymordujesz , wytępisz) i kobiety i dzieci i starców a nawet zwierzęta


W wypadku zakazu 'Mordowania' sprawa jest oczywista – Bóg zabrania tego procederu w swoim Prawie i wszystko w temacie. Jeżeli natomiast chodzi o 'Nakaz' wytracenia całych nacji ludzi niegodziwych, stanowiących zagrożenie dla tych którzy chcą przestrzegać Bożego porządku, to należy traktować to w kategoriach wykonania Bożych wyroków!

Będziesz winił Boga za to, że unicestwił w potopie ludzi którzy "zrujnowali" ziemię przemocą, niegodziwości i zboczeniem;

Cytat:
Rodz 6;12,13 PNŚ "Bóg więc widział ziemię i oto była zrujnowana, gdyż wszelkie ciało zrujnowało swą drogę na ziemi. Potem rzekł Bóg do Noego: "Pojawił się przede mną kres wszelkiego ciała, gdyż z ich powodu ziemia jest pełna przemocy; i oto w ruinę ich obrócę razem z ziemią"


Bóg wejrzał w ich serca i uznał, że wypełnione są złem!

Cytat:
Rodz 6;5 PNŚ "A Jehowa widział, że ogromna jest niegodziwość człowieka na ziemi i że każda skłonność myśli jego serca przez cały czas jest wyłącznie zła"

Mat 15;19 PNŚ "Na przykład z serca pochodzą niegodziwe rozważania, morderstwa, cudzołóstwa, rozpusty, złodziejstwa, fałszywe świadectwa, bluźnierstwa"


Tak samo należy traktować wykonanie wyroku na niegodziwych narodach zamieszkujących ziemie, które Jehowa postanowił powierzyć swojemu ludowi, chcącemu kierować się Jego Prawem. Bynajmniej, jednak nie za względu na 'Prawość' Izraela, a ze względu na 'Niegodziwość' narodów, zostały podjęte takie kroki;

Cytat:
Pow Pra 9;1a,4 PNŚ „Słuchaj, Izraelu, dzisiaj przeprawiasz się przez Jordan, by wejść i wywłaszczyć narody większe i potężniejsze od ciebie (...) (4) Gdy Jehowa, twój Bóg, usunie ich sprzed twego oblicza, nie mów w swym sercu: ‚Ze względu na moją prawość Jehowa mnie wprowadził, bym wziął w posiadanie tę ziemię’, bo to z powodu niegodziwości tych narodów Jehowa wypędza je przed tobą"


W Armagedonie Bóg raz na zawsze usunie niegodziwych ludzi zamieszkujących całą planetę, bo zło przez nich wyrządzane urosło do rozmiarów monstrualnych!

Cytat:
Przy 2;21,22 PNŚ "Prostolinijni bowiem będą przebywać na ziemi i nienaganni będą na niej pozostawieni. Niegodziwi zaś zostaną z ziemi wytraceni, a postępujący zdradziecko zostaną z niej wyrwani"

Ps 104;35 PNŚ "Grzesznicy zostaną z ziemi wytraceni, a niegodziwców już nie będzie. Błogosław Jehowę, duszo moja. Wysławiajcie Jah!"

Mat 25;41,46 PNŚ „Wtedy powie z kolei do tych po swej lewicy: ‚Idźcie ode mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany dla Diabła i jego aniołów. I ci odejdą w wieczne odcięcie, prawi zaś do życia wiecznego”.


efroni napisał/a:
W jednym miejscu Bóg zakazuje składać ofiar z ludzi a w drugim nakazuje złożyć ofiarę z człowieka (z drugiego Człowieka ) bo inaczej nie odpuści grzechów grzesznikom .


Nie potrafisz pojąć pewnej oczywistej prawdy, że Bóg nie kazał nikomu złożyć ofiary! Jezus, kierując się miłością do rodzaju ludzkiego, uczynił to dobrowolnie, za przewinienie Adama, abyśmy w przyszłości dostąpili spokojnego życia w 'Pokoju'!

Cytat:
Jan 15;3 „Nikt nie ma miłości większej niż ta, gdy ktoś daje swą duszę za swoich przyjaciół”

Iz 52;5 „Lecz jego przebijano za nasz występek, miażdżono za nasze przewinienia. Spadła na niego kara mająca przynieść nam pokój i dzięki jego ranom zgotowano nam uzdrowienie. (8b) Otrzymał cios za występek mego ludu. (12b) i on poniósł grzech wielu ludzi, i zaczął się ujmować za występnymi.



efroni napisał/a:
W jednym miejscu mówi że nie ma zbiorowej odpowiedzialności za grzechy , że każdy odpowiada za siebie , że każdy odpowie za swój grzech a w drugim mówi o zbiorowej odpowiedzialności, że każdy odpowie , że każdy poniesie karę za grzech pierwszego Człowieka .


Mylisz pojęcia! Grzech Adamowy odcisnął się piętnem śmierci w naszym kodzie DNA. Dopóki będzie istniał ten świat, jesteśmy tym piętnem obciążeni! To jest ta nasza zbiorowa odpowiedzialność (Rzym 5;12). Dopiero Armagedon pochłonie wszelkie zło, otwierając drogę do doskonałości;

Cytat:
Obj 21;4 BW I otrze wszelką łzę z oczu ich, i śmierci już nie będzie; ani smutku, ani krzyku, ani mozołu już nie będzie; albowiem pierwsze rzeczy przeminęły.


Wtedy dopiero nastąpi 'Oczyszczenie' z Adamowego grzechu;

Cytat:
Iz 33;24 PNŚ I żaden mieszkaniec nie powie: „Jestem chory. Lud mieszkający w tej krainie dostąpi odpuszczenia winy.


Pamiętasz jakie drzewo rosło na samym środku w Edenie, obok drzewa "poznania dobra i zła"? To było "drzewo życia", które gwarantowało wieczność i zdrowie;

Cytat:
Rodz 2;9 PNŚ I Jehowa Bóg sprawił, że wyrosło z ziemi wszelkie drzewo ponętne dla wzroku i dobre, by mieć z niego pokarm, a także drzewo życia w środku ogrodu oraz drzewo poznania dobra i zła.


Dostęp do tych symbolicznych drzew gwarantował będzie życie bez chorób i śmierci! Te drzewa powrócą na swoje miejsca i będą służyły do "leczenia narodów". Wody życia nawadniające te drzewa wypłyną wprost z "sanktuarium" ... od Jehowy (Obj 21;6);

Cytat:
Obj 22;2 PNŚ środkiem szerokiej ulicy miasta. A po tej i po tamtej stronie rzeki były drzewa życia, wydające dwanaście zbiorów owocu, rodzące swe owoce każdego miesiąca. A liście drzew służyły do leczenia narodów.

Ez 47;12 PNŚ A wzdłuż potoku, nad jego brzegiem po jednej i po drugiej stronie, wyrosną wszelkiego rodzaju drzewa zapewniające pokarm. Ich listowie nie uschnie, a ich owoc nie zostanie wszystek zjedzony. W swoich miesiącach będą wydawać nowy owoc, gdyż woda dla nich wypływa z samego sanktuarium. I owoc ich będzie na pokarm, a listowie - do uzdrawiania


To tyle, jeżeli chodzi o zakodowany w nas "grzech Adamowy", poprzez który umieramy. Czym innym jest grzech rodzący się w naszych sercach, za który sami odpowiadamy, kiedy pozwalamy mu się rozwinąć;

Cytat:
Mar 10;5 BW (5) A Jezus im rzekł: Z powodu zatwardziałości serca waszego napisał wam to przykazanie.

Mar 7;21-23 BW (21) Albowiem z wnętrza, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, wszeteczeństwa, kradzieże, morderstwa, (22) cudzołóstwo, chciwość, złość, podstęp, lubieżność, zawiść, bluźnierstwo, pycha, głupota; (23) wszystko to złe pochodzi z wewnątrz i kala człowieka.

Jak 1;14,15 PNŚ (14) Ale każdy jest doświadczany, gdy go pociąga i nęci Jego własne pragnienie. (15) Potem pragnienie, gdy stanie się płodne, rodzi grzech; z kolei grzech, gdy zostanie popełniony, wydaje śmierć.
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2018-02-05, 19:07   

eksplorator napisał/a:
efroni napisał/a:
W jednym miejscu Bóg zakazuje zabijania/ nie będziesz zabijać (mordować)/ aby potem nakazywać ; zabijesz ( wymordujesz , wytępisz) i kobiety i dzieci i starców a nawet zwierzęta


W wypadku zakazu 'Mordowania' sprawa jest oczywista – Bóg zabrania tego procederu w swoim Prawie i wszystko w temacie. Jeżeli natomiast chodzi o 'Nakaz' wytracenia całych nacji ludzi niegodziwych, stanowiących zagrożenie dla tych którzy chcą przestrzegać Bożego porządku, to należy traktować to w kategoriach wykonania Bożych wyroków!

Będziesz winił Boga za to, że unicestwił w potopie ludzi którzy "zrujnowali" ziemię przemocą, niegodziwości i zboczeniem;

Cytat:
Rodz 6;12,13 PNŚ "Bóg więc widział ziemię i oto była zrujnowana, gdyż wszelkie ciało zrujnowało swą drogę na ziemi. Potem rzekł Bóg do Noego: "Pojawił się przede mną kres wszelkiego ciała, gdyż z ich powodu ziemia jest pełna przemocy; i oto w ruinę ich obrócę razem z ziemią"


Bóg wejrzał w ich serca i uznał, że wypełnione są złem!

Cytat:
Rodz 6;5 PNŚ "A Jehowa widział, że ogromna jest niegodziwość człowieka na ziemi i że każda skłonność myśli jego serca przez cały czas jest wyłącznie zła"

Mat 15;19 PNŚ "Na przykład z serca pochodzą niegodziwe rozważania, morderstwa, cudzołóstwa, rozpusty, złodziejstwa, fałszywe świadectwa, bluźnierstwa"


Tak samo należy traktować wykonanie wyroku na niegodziwych narodach zamieszkujących ziemie, które Jehowa postanowił powierzyć swojemu ludowi, chcącemu kierować się Jego Prawem. Bynajmniej, jednak nie za względu na 'Prawość' Izraela, a ze względu na 'Niegodziwość' narodów, zostały podjęte takie kroki;

Cytat:
Pow Pra 9;1a,4 PNŚ „Słuchaj, Izraelu, dzisiaj przeprawiasz się przez Jordan, by wejść i wywłaszczyć narody większe i potężniejsze od ciebie (...) (4) Gdy Jehowa, twój Bóg, usunie ich sprzed twego oblicza, nie mów w swym sercu: ‚Ze względu na moją prawość Jehowa mnie wprowadził, bym wziął w posiadanie tę ziemię’, bo to z powodu niegodziwości tych narodów Jehowa wypędza je przed tobą"


W Armagedonie Bóg raz na zawsze usunie niegodziwych ludzi zamieszkujących całą planetę, bo zło przez nich wyrządzane urosło do rozmiarów monstrualnych!

Cytat:
Przy 2;21,22 PNŚ "Prostolinijni bowiem będą przebywać na ziemi i nienaganni będą na niej pozostawieni. Niegodziwi zaś zostaną z ziemi wytraceni, a postępujący zdradziecko zostaną z niej wyrwani"

Ps 104;35 PNŚ "Grzesznicy zostaną z ziemi wytraceni, a niegodziwców już nie będzie. Błogosław Jehowę, duszo moja. Wysławiajcie Jah!"

Mat 25;41,46 PNŚ „Wtedy powie z kolei do tych po swej lewicy: ‚Idźcie ode mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany dla Diabła i jego aniołów. I ci odejdą w wieczne odcięcie, prawi zaś do życia wiecznego”.


efroni napisał/a:
W jednym miejscu Bóg zakazuje składać ofiar z ludzi a w drugim nakazuje złożyć ofiarę z człowieka (z drugiego Człowieka ) bo inaczej nie odpuści grzechów grzesznikom .


Nie potrafisz pojąć pewnej oczywistej prawdy, że Bóg nie kazał nikomu złożyć ofiary! Jezus, kierując się miłością do rodzaju ludzkiego, uczynił to dobrowolnie, za przewinienie Adama, abyśmy w przyszłości dostąpili spokojnego życia w 'Pokoju'!

Cytat:
Jan 15;3 „Nikt nie ma miłości większej niż ta, gdy ktoś daje swą duszę za swoich przyjaciół”

Iz 52;5 „Lecz jego przebijano za nasz występek, miażdżono za nasze przewinienia. Spadła na niego kara mająca przynieść nam pokój i dzięki jego ranom zgotowano nam uzdrowienie. (8b) Otrzymał cios za występek mego ludu. (12b) i on poniósł grzech wielu ludzi, i zaczął się ujmować za występnymi.



efroni napisał/a:
W jednym miejscu mówi że nie ma zbiorowej odpowiedzialności za grzechy , że każdy odpowiada za siebie , że każdy odpowie za swój grzech a w drugim mówi o zbiorowej odpowiedzialności, że każdy odpowie , że każdy poniesie karę za grzech pierwszego Człowieka .


Mylisz pojęcia! Grzech Adamowy odcisnął się piętnem śmierci w naszym kodzie DNA. Dopóki będzie istniał ten świat, jesteśmy tym piętnem obciążeni! To jest ta nasza zbiorowa odpowiedzialność (Rzym 5;12). Dopiero Armagedon pochłonie wszelkie zło, otwierając drogę do doskonałości;

Cytat:
Obj 21;4 BW I otrze wszelką łzę z oczu ich, i śmierci już nie będzie; ani smutku, ani krzyku, ani mozołu już nie będzie; albowiem pierwsze rzeczy przeminęły.


Wtedy dopiero nastąpi 'Oczyszczenie' z Adamowego grzechu;

Cytat:
Iz 33;24 PNŚ I żaden mieszkaniec nie powie: „Jestem chory. Lud mieszkający w tej krainie dostąpi odpuszczenia winy.


Pamiętasz jakie drzewo rosło na samym środku w Edenie, obok drzewa "poznania dobra i zła"? To było "drzewo życia", które gwarantowało wieczność i zdrowie;

Cytat:
Rodz 2;9 PNŚ I Jehowa Bóg sprawił, że wyrosło z ziemi wszelkie drzewo ponętne dla wzroku i dobre, by mieć z niego pokarm, a także drzewo życia w środku ogrodu oraz drzewo poznania dobra i zła.


Dostęp do tych symbolicznych drzew gwarantował będzie życie bez chorób i śmierci! Te drzewa powrócą na swoje miejsca i będą służyły do "leczenia narodów". Wody życia nawadniające te drzewa wypłyną wprost z "sanktuarium" ... od Jehowy (Obj 21;6);

Cytat:
Obj 22;2 PNŚ środkiem szerokiej ulicy miasta. A po tej i po tamtej stronie rzeki były drzewa życia, wydające dwanaście zbiorów owocu, rodzące swe owoce każdego miesiąca. A liście drzew służyły do leczenia narodów.

Ez 47;12 PNŚ A wzdłuż potoku, nad jego brzegiem po jednej i po drugiej stronie, wyrosną wszelkiego rodzaju drzewa zapewniające pokarm. Ich listowie nie uschnie, a ich owoc nie zostanie wszystek zjedzony. W swoich miesiącach będą wydawać nowy owoc, gdyż woda dla nich wypływa z samego sanktuarium. I owoc ich będzie na pokarm, a listowie - do uzdrawiania


To tyle, jeżeli chodzi o zakodowany w nas "grzech Adamowy", poprzez który umieramy. Czym innym jest grzech rodzący się w naszych sercach, za który sami odpowiadamy, kiedy pozwalamy mu się rozwinąć;

Cytat:
Mar 10;5 BW (5) A Jezus im rzekł: Z powodu zatwardziałości serca waszego napisał wam to przykazanie.

Mar 7;21-23 BW (21) Albowiem z wnętrza, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, wszeteczeństwa, kradzieże, morderstwa, (22) cudzołóstwo, chciwość, złość, podstęp, lubieżność, zawiść, bluźnierstwo, pycha, głupota; (23) wszystko to złe pochodzi z wewnątrz i kala człowieka.

Jak 1;14,15 PNŚ (14) Ale każdy jest doświadczany, gdy go pociąga i nęci Jego własne pragnienie. (15) Potem pragnienie, gdy stanie się płodne, rodzi grzech; z kolei grzech, gdy zostanie popełniony, wydaje śmierć.


Nie oskarżam Boga . Oskarżam człowieka , że tworzył i tworzy nadal nauki sprzeczne z torą tj. wskazówką , pouczeniem , nauką Bożą .
Np. taką jak ta ; Grzech Adamowy odcisnął się piętnem śmierci w naszym kodzie DNA.
Nie ma tego w Biblii .

Kto w tym przypadku jest obłudny , dwulicowy , zakłamany ?
Bóg ? Czy może człowiek, który pisał te Pisma ?
.... i nadal pisze banialuki jak to określił Jachu .
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 10