Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
W Niebie czy na ziemi ?
Autor Wiadomość
tropiciel 

Wysłany: 2016-08-31, 17:32   

Vandersky

Cytat:
Uciekłeś od przedstawienia rzetelnej argumentacji.

Uciekanie od przedstawiania rzetelnej argumentacji - to nie w moim stylu. To raczej ty uciekasz od przyjrzenia się doktrynom, które przyjąłeś "na wiarę".

Cytat:
Uwagi ad personam to dla mnie żaden argument.

Uwagi ad personam to też nie w moim stylu. Pytam czy kumasz, bo widzę, że nie, i zwracam się byś uważniej czytał co piszę, bo czytasz nieuważnie i przypisujesz mi rzeczy, których nie powiedziałem ( chyba, że robisz to złośliwie ).

Cytat:
Szkoda, bo być może przeprowadzilibyśmy ciekawą dyskusję.

Strata po twojej stronie, ja się z dyskusji nie wycofuję.

Cytat:
To nie syn przyjął ciało,lecz Bóg przeniósł pierwiastek jego życia do ciała bogobojnej niewiasty,- panny o imieniu Maria.

to są twoje dodatki do Biblii, bo takich stwierdzień NIGDZIE NIE MA ! Powtarzasz po ludziach, którzy sami tego dobrze nie sprawdzili.

Vandersky 

Wysłany: 2016-08-31, 18:03   

tropiciel napisał/a:
Strata po twojej stronie, ja się z dyskusji nie wycofuję.

Ja tak. Ostatecznie.
tropiciel napisał/a:
to są twoje dodatki do Biblii, bo takich stwierdzień NIGDZIE NIE MA ! Powtarzasz po ludziach, którzy sami tego dobrze nie sprawdzili.

Gdybyś uważniej czytał wiedziałbyś, że to nie są moje słowa, tylko cytat użytkownika Jachu.

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2016-08-31, 18:04   

Mt 1:18-21
18. Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak. Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego.
19. Mąż Jej, Józef, który był człowiekiem sprawiedliwym i nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie.
20. Gdy powziął tę myśl, oto anioł Pański ukazał mu się we śnie i rzekł: Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło.
21. Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów .
(BT)

Komuś tu kojarzy się jakoweś wcielenie ??? :aaa:
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Henryk 

Wysłany: 2016-09-01, 07:57   

Jachu napisał/a:

Ja nie zauważam niczego takiego.

Tak sobie jednak myślę...
Duch Święty to dla wielu osoba. Tak więc tacy mają Jezusa za syna Bożego, czy syna Ducha? :xhehe:

tropiciel 

Wysłany: 2016-09-01, 08:51   

Vandersky

Cytat:
tropiciel napisał/a:

twoja wypowiedź :
Cytat:
Gdybyś uważniej czytał wiedziałbyś, że to nie są moje słowa, tylko cytat użytkownika Jachu.

No właśnie widzę, że w ogóle nie kumasz co piszę. Powtarzasz nie słowa po użytkowniku Jachu, tylko doktryny, ktore są niebiblijne, po teologach, którzy nie mają ducha Bożego i ciągle się mylą ! Kto więc tu jest nieuważny ?!

A to są twoje słowa :
Cytat:
Ja wyznaję, że nie pierwiastek, ale cała hipostaza (osoba) Syna przyjęła ciało

Odkąd to hipostaza jest osobą ??? Kiedyż to hipostaza Syna przyjęła ciało ? Nigdzie takiego oktreślenia w Biblii nie ma !

Efezjan 
Dziecko Boże

Wyznanie: katolik
Wysłany: 2016-11-28, 04:25   

Jachu napisał/a:
Albertus napisał/a:
J14: (2) W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. (3) A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem.

Jasnym jest,że Jezus mówił to do swoich uczni,a nie do całego "pospólstwa".
Tylko wybranym Pańskim dana jest obietnica z nadzieją,że odziedziczą Królestwo ze swoim Mistrzem. Ludzie zostali stworzeni do życia na Ziemi i ona jest ich mieszkaniem i na niej będą żyć,gdy przejdą próbę doskonałości na poziomie ludzkim w Tysiącleciu.

Za miliard lat, gdy Słońce zacznie pomału wchodzić w fazę czerwonego olbrzyma życie na Ziemi nie będzie możliwe.

A skad wiadomo, że Jezus mówił to do swoich uczniów?
"Patrzcie, jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec, że zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i jesteśmy [nimi]. A świat dlatego nas nie zna, ponieważ i jego nie poznał. Umiłowani już teraz jesteśmy dziećmi Bożymi, a jeszcze się nie okazało, czym będziemy. 1J 3, 1-2

Lukian 

Wyznanie: katolickie
Wysłany: 2016-11-28, 07:16   

tropiciel napisał/a:
Odkąd to hipostaza jest osobą ??? Kiedyż to hipostaza Syna przyjęła ciało ?

J 1:14 pau "Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. Oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, którą jako Jednorodzony, pełen łaski i prawdy, ma od Ojca."

Efezjan 
Dziecko Boże

Wysłany: 2016-11-28, 22:04   

Henryk napisał/a:
Jachu napisał/a:

Ja nie zauważam niczego takiego.

Tak sobie jednak myślę...
Duch Święty to dla wielu osoba. Tak więc tacy mają Jezusa za syna Bożego, czy syna Ducha? :xhehe:

Jeśli Duch Święty mówi i jest posyłany, to jest osobą. Mówienie jest cechą ludzką. Prąd elektryczny czy siła Boża mówić nie może.
"Patrzcie, jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec, że zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i jesteśmy [nimi]. A świat dlatego nas nie zna, ponieważ i jego nie poznał. Umiłowani już teraz jesteśmy dziećmi Bożymi, a jeszcze się nie okazało, czym będziemy. 1J 3, 1-2

Henryk 

Wysłany: 2016-11-29, 07:06   

Efezjan napisał/a:
Jeśli Duch Święty mówi i jest posyłany, to jest osobą. Mówienie jest cechą ludzką. Prąd elektryczny czy siła Boża mówić nie może.

Można napełnić czyjeś serce i umysł osobą? Czy można uwielbiać Boga w jakiejś innej, niezależnej od nas "osobie"?
Czy, „duch światowy”, „duch wieszczy”, „duch antychrysta”, czy "ospały duch" jest osobą?
Triady bóstw znamy doskonale z religii pogańskich...

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2016-11-29, 12:47   

Ciekawe,że ducha (Ducha),-wyleje Bóg

Dz 2:14-18
14. Wtedy stanął Piotr razem z Jedenastoma i przemówił do nich donośnym głosem: Mężowie Judejczycy i wszyscy mieszkańcy Jerozolimy, przyjmijcie do wiadomości i posłuchajcie uważnie mych słów.
15. Ci ludzie nie są pijani, jak przypuszczacie, bo jest dopiero trzecia godzina dnia,
16. ale spełnia się przepowiednia proroka Joela:
17. W ostatnich dniach - mówi Bóg - wyleję Ducha mojego na wszelkie ciało, i będą prorokowali synowie wasi i córki wasze, młodzieńcy wasi widzenia mieć będą, a starcy - sny.
18. Nawet na niewolników i niewolnice moje wyleję w owych dniach Ducha mego, i będą prorokowali.
(BT)

Osobę można wylać???
Aczkolwiek popularne bywa powiedzenie "wylać", np z pracy,uczelni itp
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Efezjan 
Dziecko Boże

Wysłany: 2016-11-30, 19:12   

Henryk napisał/a:
Efezjan napisał/a:

Można napełnić czyjeś serce i umysł osobą? Czy można uwielbiać Boga w jakiejś innej, niezależnej od nas "osobie"?
Czy, „duch światowy”, „duch wieszczy”, „duch antychrysta”, czy "ospały duch" jest osobą?

Pisany małą literą nie jest osobą i Bogiem. Pisany dużą jest.
A te triady mają jedną naturę, czy trzy natury?

Wnikliwy

Wysłany: 2016-11-30, 22:08   

Efezjan napisał/a:
Henryk napisał/a:
Efezjan napisał/a:

Kurcze rozwalasz mnie Efezjan :shock:

Efezjan 
Dziecko Boże

Wysłany: 2016-11-30, 22:38   

Wnikliwy napisał/a:
Efezjan napisał/a:
Henryk napisał/a:
Efezjan napisał/a:

Kurcze rozwalasz mnie Efezjan :shock:

Pisanie o triadach jest proste, ale odpowiedź na pytanie już nie? Zatem? Jak to jest Wnikliwy? Badałeś to, skoroś wnikliwy, czy przyjąłeś z dobrodziejstwem inwentarza?

Bobo 

Wysłany: 2016-11-30, 22:56   

Efezjan napisał/a:
Mówienie jest cechą ludzką.

I usłyszałem, jak mówił ołtarz: «Tak, Panie, Boże wszechwładny, prawdziwe są Twoje wyroki i sprawiedliwe». (Obj 16:7)

Rzekł Bóg: «Cóżeś uczynił? Krew brata twego głośno woła ku mnie z ziemi! (Rodz 4:10)

Personifikacje.

Bobo 

Wysłany: 2016-11-30, 22:58   

Efezjan napisał/a:
A skad wiadomo, że Jezus mówił to do swoich uczniów?

Mówiąc te słowa siedział z nimi na Ostatniej Wieczerzy. :-)

Odpowiedz do tematu