Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Chrystus "Omegalny".
Autor Wiadomość
Lukian 


Wyznanie: katolickie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 1741
Wysłany: 2016-07-24, 13:07   Chrystus "Omegalny".

Dla Teilhard’a Chrystus Omegalny to zakończenie aktu stworzenia w jego jednorazowości obejmującej całą historię stworzenia: creatio continua.
Autor jednak nie bierze pod uwagę że Wcielenie, Śmierć i Wywyższenie Jezusa oraz zesłanie Ducha stanowi apogeum historii i stworzenia: Gal 4:4-6 pau "(4) Gdy jednak wypełnił się czas, Bóg wysłał swego Syna zrodzonego z kobiety, narodzonego w czasach Prawa, (5) aby uwolnić tych, którzy podlegali Prawu, abyśmy się stali przybranymi dziećmi. (6) A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!". Wydarzenie to chociaż zaistniało w konkretnym miejscu i czasie, przekraczają ten czas i miejsce, obejmując swoim wpływem wszystkie czasy (przeszłość i przyszłość) i miejsca (wszechświat): Ap 22:13 bp "Jam Alfa i Omega, Pierwszy i Ostatni, Początek i Koniec." Ap 5:6 bp "I ujrzałem między tronem z czworgiem Zwierząt a kręgiem Starców stojącego Baranka jakby zabitego. A miał siedem rogów i siedem oczu, to jest siedem Duchów Boga wysłanych na całą ziemię."

To, że posłanie Jezusa i Ducha jest zasadą zbawienia dla ludzi, żyjących w Jego czasach i w przyszłym okresie jest oczywiste. Mniej jasne jest, jak zbawienie w Chrystusie dosięga ludzi, którzy Go poprzedzali lub są oddzieleni od Jego orędzia niepokonalną przeszkodą. Wiadomo, że w czasach Starego Przymierza żyli świeci ludzie. Również święci pochodzili z „Narodów”: Noe, Melchizedek, Hiob, Danel (wspomniany u Ez). Oni również osiągleli zbawienie dzięki łasce Jezus, o czym w obrazowy sposób mówi artykuł o wstąpieniu Jezusa do Otchłani Ojców: Heb 11:39-40 pau "(39) A jednak ci wszyscy, choć przez wiarę otrzymali świadectwo, nie doczekali spełnienia obietnicy. (40) Bóg bowiem ze względu na nas przygotował coś wspanialszego, ażeby bez nas nie osiągnęli oni celu!" 1P 3:19 pau "(19) Jego mocą poszedł również, aby ogłosić naukę uwięzionym duchom,"
_________________
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/
Ostatnio zmieniony przez Anna01 2016-07-25, 22:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2016-07-24, 13:20   

No fajnie, a co to znaczy "omegalny" ? :-)
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2016-07-24, 13:44   

Zapewne od omega -koniec - skończony? pełny ?

http://zrodlaobjawienia.b...s-omegalny.html
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-07-24, 14:06   

Jezus jest pierwszym i ostatnim -bezpośrednim stworzeniem Bożym .

Ap 1:17
17. Kiedym Go ujrzał, do stóp Jego upadłem jak martwy, a On położył na mnie prawą rękę, mówiąc: Przestań się lękać! Jam jest Pierwszy i Ostatni
(BT)

Ap 2:8
8. Aniołowi Kościoła w Smyrnie napisz: To mówi Pierwszy i Ostatni, który był martwy, a ożył:
(BT)

Ap 22:13
13. Jam Alfa i Omega, Pierwszy i Ostatni, Początek i Koniec.
(BT)

Hbr 1:1-6
1. Wielokrotnie i na różne sposoby przemawiał niegdyś Bóg do ojców przez proroków,
2. a w tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez Syna. Jego to ustanowił dziedzicem wszystkich rzeczy, przez Niego też stworzył wszechświat.
3. Ten /Syn/, który jest odblaskiem Jego chwały i odbiciem Jego istoty, podtrzymuje wszystko słowem swej potęgi, a dokonawszy oczyszczenia z grzechów, zasiadł po prawicy Majestatu na wysokościach.
4. On o tyle stał się wyższym od aniołów, o ile odziedziczył wyższe od nich imię.
5. Do którego bowiem z aniołów powiedział kiedykolwiek: Ty jesteś moim Synem, Jam Cię dziś zrodził? I znowu: Ja będę Mu Ojcem, a On będzie Mi Synem.
6. Skoro zaś znowu wprowadzi Pierworodnego na świat, powie: Niech Mu oddają pokłon wszyscy aniołowie Boży!
(BT)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2016-07-24, 14:58   

Jachu - wszyscy już wiedzą, że umiesz cytować.
Nie wszyscy wiedzą, że umiesz coś więcej.
Byłbyś w stanie wykazać że umiesz ? :mrgreen:
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-07-25, 09:40   

BoaDusiciel napisał/a:
Jachu - wszyscy już wiedzą, że umiesz cytować.
Nie wszyscy wiedzą, że umiesz coś więcej.
Byłbyś w stanie wykazać że umiesz ? :mrgreen:


Zawsze liczę na inteligencję i umiejętności rozumnego czytania treści biblijnych przez zainteresowanych,więc niegrzecznością byłoby łopatologiczne "wkładanie' komuś tego,do czego może dojść sam,skoro jest rozumnym człowiekiem.

Miłego Dnia , życzę szczerze.

Może suplemencikw upominku:

2 Tm 3:16-17
16. Wszelkie Pismo od Boga natchnione /jest/ i pożyteczne do nauczania, do przekonywania, do poprawiania, do kształcenia w sprawiedliwości -
17. aby człowiek Boży był doskonały, przysposobiony do każdego dobrego czynu.

(BT)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
daglezja77 

Pomógł: 42 razy
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 2153
Wysłany: 2016-07-25, 10:46   

Jachu napisał/a:
Jezus jest pierwszym i ostatnim -bezpośrednim stworzeniem Bożym .

Ap 1:17
17. Kiedym Go ujrzał, do stóp Jego upadłem jak martwy, a On położył na mnie prawą rękę, mówiąc: Przestań się lękać! Jam jest Pierwszy i Ostatni
(BT)

Ap 2:8
8. Aniołowi Kościoła w Smyrnie napisz: To mówi Pierwszy i Ostatni, który był martwy, a ożył:
(BT)

Ap 22:13
13. Jam Alfa i Omega, Pierwszy i Ostatni, Początek i Koniec.
(BT)

Hbr 1:1-6
1. Wielokrotnie i na różne sposoby przemawiał niegdyś Bóg do ojców przez proroków,
2. a w tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez Syna. Jego to ustanowił dziedzicem wszystkich rzeczy, przez Niego też stworzył wszechświat.
3. Ten /Syn/, który jest odblaskiem Jego chwały i odbiciem Jego istoty, podtrzymuje wszystko słowem swej potęgi, a dokonawszy oczyszczenia z grzechów, zasiadł po prawicy Majestatu na wysokościach.
4. On o tyle stał się wyższym od aniołów, o ile odziedziczył wyższe od nich imię.
5. Do którego bowiem z aniołów powiedział kiedykolwiek: Ty jesteś moim Synem, Jam Cię dziś zrodził? I znowu: Ja będę Mu Ojcem, a On będzie Mi Synem.
6. Skoro zaś znowu wprowadzi Pierworodnego na świat, powie: Niech Mu oddają pokłon wszyscy aniołowie Boży!
(BT)


Pierwszy nowego stworzenia, pierwszym człowiekiem był Adam. Jezus nigdzie nie jest inaczej nazwany jak człowiek. Początek człowieka to narodziny (Łuk 1:35)
Wcześniej Jezus był tylko W PLANIE 1 Piotra 1:20

Hebr 1:2

(2) przy końcu tych dni przemówił do nas za pośrednictwem Syna, którego ustanowił dziedzicem wszystkiego i przez którego uczynił systemy rzeczy.

Podobnie jak Kolosan mówi o stwarzaniu Królestwa Niebiańskiego przez Jezusa. w RODZAJU JEST OPIS STWARZANIA PRZEZ STWÓRCĘ. Wyj. 20:11, Hebr.11:3 i wiele innych.
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-07-25, 14:37   

Co nam mówi PNŚ ???

(26) I przemówił Bóg: "Uczyńmy człowieka na nasz obraz, na nasze podobieństwo, i niech im będą podporządkowane ryby morskie i latające stworzenia niebios oraz zwierzęta domowe i cała ziemia, jak również wszelkie inne poruszające się zwierzę, które się porusza po ziemi". (27) I Bóg przystąpił do stworzenia człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył; stworzył ich jako mężczyznę i kobietę. (28) Potem Bóg ich pobłogosławił i rzekł do nich Bóg: "Bądźcie płodni i stańcie się liczni oraz napełnijcie ziemię i opanujcie ją, a także podporządkujcie sobie ryby morskie i latające stworzenia niebios, i wszelkie żywe stworzenie, które się porusza po ziemi".

Rodz. 1:26-28

Liczba mnoga to przypadek ???

Jn 8:54-58
54. Odpowiedział Jezus: Jeżeli Ja sam siebie otaczam chwałą, chwała moja jest niczym. Ale jest Ojciec mój, który Mnie chwałą otacza, o którym wy mówicie: Jest naszym Bogiem,
55. ale wy Go nie znacie. Ja Go jednak znam. Gdybym powiedział, że Go nie znam, byłbym podobnie jak wy - kłamcą. Ale Ja Go znam i słowa Jego zachowuję.
56. Abraham, ojciec wasz, rozradował się z tego, że ujrzał mój dzień - ujrzał /go/ i ucieszył się.
57. Na to rzekli do Niego Żydzi: Pięćdziesięciu lat jeszcze nie masz, a Abrahama widziałeś?
58. Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Zanim Abraham stał się, Ja jestem.
(BT)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Wnikliwy


Pomógł: 133 razy
Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 3205
Wysłany: 2016-07-25, 20:42   

Widzę, że Daglezja zaczyna się tutaj troszeczkę gubić. :-D
_________________

 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2016-07-25, 21:09   

Jachu napisał/a:

2 Tm 3:16-17
16. Wszelkie Pismo od Boga natchnione /jest/ i pożyteczne do nauczania, do przekonywania, do poprawiania, do kształcenia w sprawiedliwości -
17. aby człowiek Boży był doskonały, przysposobiony do każdego dobrego czynu.

(BT)


No to skąd tyle krańcowo różnych interpretacji ? :lol:
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
Wnikliwy


Pomógł: 133 razy
Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 3205
Wysłany: 2016-07-25, 22:28   

BoaDusiciel napisał/a:
Jachu napisał/a:

2 Tm 3:16-17
16. Wszelkie Pismo od Boga natchnione /jest/ i pożyteczne do nauczania, do przekonywania, do poprawiania, do kształcenia w sprawiedliwości -
17. aby człowiek Boży był doskonały, przysposobiony do każdego dobrego czynu.

(BT)


No to skąd tyle krańcowo różnych interpretacji ? :lol:


Są różne interpretacje, ale rzadko zdarzają się jak to nazywasz krańcowe.
Pismo które zostało spisanie, zostało spisane pod natchnieniem.
To tylko sceptycy szukają dziury w całym ( mówiąc o interpretacji ).

Zrozumienie jest różne, a nie pismo jest różne.
Zacznij żyć w/g norm Bożych, to zobaczysz prawdziwość tych słów.

Tylko nie pisz, że to przestarzałe, nic nie warte - bo stwierdzę, że nie zależy ci na niczym.
_________________

 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2016-07-26, 07:21   

Chcesz powiedzieć, że PNŚ jest taki sam jak Biblia Tysiąclecia ? :-)
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
daglezja77 

Pomógł: 42 razy
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 2153
Wysłany: 2016-07-26, 07:29   

Jachu napisał/a:
Co nam mówi PNŚ ???

(26) I przemówił Bóg: "Uczyńmy człowieka na nasz obraz, na nasze podobieństwo, i niech im będą podporządkowane ryby morskie i latające stworzenia niebios oraz zwierzęta domowe i cała ziemia, jak również wszelkie inne poruszające się zwierzę, które się porusza po ziemi". (27) I Bóg przystąpił do stworzenia człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył; stworzył ich jako mężczyznę i kobietę. (28) Potem Bóg ich pobłogosławił i rzekł do nich Bóg: "Bądźcie płodni i stańcie się liczni oraz napełnijcie ziemię i opanujcie ją, a także podporządkujcie sobie ryby morskie i latające stworzenia niebios, i wszelkie żywe stworzenie, które się porusza po ziemi".

Rodz. 1:26-28

Liczba mnoga to przypadek ???

Jn 8:54-58
54. Odpowiedział Jezus: Jeżeli Ja sam siebie otaczam chwałą, chwała moja jest niczym. Ale jest Ojciec mój, który Mnie chwałą otacza, o którym wy mówicie: Jest naszym Bogiem,
55. ale wy Go nie znacie. Ja Go jednak znam. Gdybym powiedział, że Go nie znam, byłbym podobnie jak wy - kłamcą. Ale Ja Go znam i słowa Jego zachowuję.
56. Abraham, ojciec wasz, rozradował się z tego, że ujrzał mój dzień - ujrzał /go/ i ucieszył się.
57. Na to rzekli do Niego Żydzi: Pięćdziesięciu lat jeszcze nie masz, a Abrahama widziałeś?
58. Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Zanim Abraham stał się, Ja jestem.
(BT)


Liczba mnoga która bierzesz za trójcę zresztą zupełnie bezpodstawnie, to po prostu miliony istot duchowych stworzonych wcześniej (pierwszego dnia)..

Jezus był wcześniej w planie, już o tym pisałem, ale zapewne nie czytałeś pisze o tym Piotr w 1 Piotra 1:20..Łukasza 1:35 pisze ze to co się narodzi BĘDZIE Synem Boga, czyli wcześniej go zwyczajnie nie było, nie ma (przed narodzinami). Trudne wersety łatwo wyjaśnić innymi, tylko trzeba włączyć myślenie..
 
 
daglezja77 

Pomógł: 42 razy
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 2153
Wysłany: 2016-07-26, 07:38   

Jachu napisał/a:
Co nam mówi PNŚ ???

(26) I przemówił Bóg: "Uczyńmy człowieka na nasz obraz, na nasze podobieństwo, i niech im będą podporządkowane ryby morskie i latające stworzenia niebios oraz zwierzęta domowe i cała ziemia, jak również wszelkie inne poruszające się zwierzę, które się porusza po ziemi". (27) I Bóg przystąpił do stworzenia człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył; stworzył ich jako mężczyznę i kobietę. (28) Potem Bóg ich pobłogosławił i rzekł do nich Bóg: "Bądźcie płodni i stańcie się liczni oraz napełnijcie ziemię i opanujcie ją, a także podporządkujcie sobie ryby morskie i latające stworzenia niebios, i wszelkie żywe stworzenie, które się porusza po ziemi".

Rodz. 1:26-28

Liczba mnoga to przypadek ???

Jn 8:54-58
54. Odpowiedział Jezus: Jeżeli Ja sam siebie otaczam chwałą, chwała moja jest niczym. Ale jest Ojciec mój, który Mnie chwałą otacza, o którym wy mówicie: Jest naszym Bogiem,
55. ale wy Go nie znacie. Ja Go jednak znam. Gdybym powiedział, że Go nie znam, byłbym podobnie jak wy - kłamcą. Ale Ja Go znam i słowa Jego zachowuję.
56. Abraham, ojciec wasz, rozradował się z tego, że ujrzał mój dzień - ujrzał /go/ i ucieszył się.
57. Na to rzekli do Niego Żydzi: Pięćdziesięciu lat jeszcze nie masz, a Abrahama widziałeś?
58. Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Zanim Abraham stał się, Ja jestem.
(BT)


Dość ciekawą odpowiedż na swój post znajdziesz w linku..

Ja 1:14 A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy.

Wielu to nazywa wcieleniem osoby preegzystującego Jezusa, którego utożsamia się z nazwą „Słowo”. Powołując się na niektóre fragmenty biblijne widzi się wcześniejszego Jezusa m. In. „Uczyńmy człowieka” (Rdz1:26), czy za pomocą animizacji opisanej w księdze Przysłów 8:12, 30, gdzie „mądrość jako mistrzowski wykonawca byłam przy Nim [Bogu]”, odnoszona jest do Jezusa. Innym argumentem na preegzystującego Jezusa ma być następujący tekst Ja 8:58 (BT) Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Zanim Abraham stał się, JA JESTEM. Co prawda z wyizolowanego tak zdania, można by uznać, że Jezus chciał zaznaczyć swe istnienie przed pojawieniem się Abrahama już przed 1800 r. p.n.e. Jednakże inne fragmenty ujawniają w tej wypowiedzi antylogizm.

Przypomnijmy raz jeszcze, gdy o Jezusie Piotr mówi . 1 Pi 1:20 (BT) On był wprawdzie przewidziany przed stworzeniem świata … Podobnie powiedziano o ludziach przynależnych do zborów Ef 1:4 (BT) W Nim bowiem wybrał nas przed założeniem świata,.. Czy nie dziwnym byłoby twierdzenie, że osoby ze zboru Efeskiego istnieli już przed Abrahamem? Dlaczego Piotr nie napisał coś w rodzaju „istniał w rzeczywiści przed stworzeniem świata”, zamiast przewidziany? Wygląda na to, że przez zwrot Jezusa „ja jestem”, chce zwrócić uwagę na fakt, że to ja jestem tym, o którym proroctwo mówiło dużo wcześniej, niż proroctwa dotyczące Abrahama. O Jezusie wspomina pierwsze proroctwo tuż po grzechu Adamowym (Rdz 3:15), natomiast dotyczące Abrahama ponad 2000 lat później (Rdz 17:8). Toteż w tym znaczeniu Jezus poprzedzał Abrahama.

http://wersety.blog.pl/wy...j-1/jana-11-18/

Możesz się z tą wersją zgodzić albo nie..
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-07-26, 12:03   

daglezja77 napisał/a:
Liczba mnoga która bierzesz za trójcę zresztą zupełnie bezpodstawnie, to po prostu miliony istot duchowych stworzonych wcześniej (pierwszego dnia)..


A gdzieś wyczytał o trójcy???
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 12