Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Anna01
2016-09-13, 23:36
Jestem Starszym bratem Jezusa Chrystusa ,mesjaszem
Autor Wiadomość
Listek 

Wysłany: 2016-09-16, 21:43   

LwiPazur napisał/a:
Jezus Chrystus nie jest postacią, która będzie przysłana z nieba w czasach ostatecznych, jako postać Mesjasza.

Zaprzeczasz PŚ:

Hbr 9:28 "tak też i Chrystus raz jeden został złożony w ofierze dla zgładzenia grzechów wielu ludzi, by następnie ukazać się ponownie, ale już nie dla [sprawy zgładzenia] grzechu, lecz dla zbawienia tych, którzy oczekują na Jego przyjście."

ShadowLady86 
Administrator

Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wysłany: 2016-09-17, 07:11   

LwiPazur napisał/a:
Opisuję sposób zaszyfrowania treści Apokalipsy Św. Jana [...]

Ten tekst znajduje się na kilku innych forach. Ty jesteś jego autorem? Bo jeśli nie, musisz podać źródło cytatu. Zresztą wklejanie całych tekstów nienależących do Ciebie jest ogólnie zabronione przez prawo.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]

Krystian 

Wyznanie: Chrystianin
Wysłany: 2016-09-17, 14:06   

Listek napisał/a:
Czemu nie znasz Biblii?

Bo jest mu obca Listku.
Gdyby znał, to podał by wersety, popierające jego tezy.

Ewangelia Jana 3:16

Dezerter 

Wyznanie: chrześcijanin
Wysłany: 2016-09-17, 21:44   

LwiPazur napisał/a:
"Nie, nie mam żony, mam tylko dwie ulubienice, są nimi dwie Matki Boskie."

ja też mam parę ulubienic i też są boskie :xhehe:
ale mam żonę więc pozostaje mi podziwiać matkę Bożą, matkę mojego Pana
odróżniasz bracie :roll:

wuka 

Pomogła: 255 razy
Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2016-09-17, 22:43   

Czy to dział "humor"? Setnie się ubawiłam. :-D

daglezja77 

Wysłany: 2016-09-18, 09:43   

Lwi Pazur ma chyba na imię Bosek, wtedy matka Boska miała by sens.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.

ShadowLady86 
Administrator

Wysłany: 2016-09-18, 10:39   

Mnie zastanawia, dlaczego każdy Syn Boży musi się począć z dziewicy i skąd przybywa mu do genomu chromosom Y? Bo gdyby rodziły się Córki Boże, to jeszcze można to tłumaczyć przez powielenie się genomu w komórce jajowej matki.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.

Andżelika_FS 
Ostra Siostra

Wyznanie: teizm
Pomogła: 28 razy
Wysłany: 2016-09-18, 14:30   

ShadowLady86 napisał/a:
Bo gdyby rodziły się Córki Boże, to jeszcze można to tłumaczyć przez powielenie się genomu w komórce jajowej matki.

Dzieworództwo jest obrzydliwością w oczach Boga, jak każde rozmnażanie, w którym decydującego głosu nie mają "bracia". W sumie, można się tego spodziewać. Kulty kobiece, gdyby dzisiaj istniały normalnie, a nie na kartach powieści fantasy, zapewne robiłyby to samo, tylko odwrotnie.

LwiPazur

Wysłany: 2016-09-18, 18:44   

Bóg jest mężczyzną, stąd wynika jego Ojcostwo, że ma współistotnego Syna, ze stwierdzenia Ojciec logicznie wynika Syn.

ShadowLady86 
Administrator

Wysłany: 2016-09-18, 19:34   

Do stworzenia współistotnego syna na poziomie cielesnym nie potrzebna byłaby matka. A jak widać potrzebna była. Jeśli była dziewicą, to na poziomie cielesnym dziecko ojca nie miało. Skąd więc chromosom Y?

Dlaczego ze stwierdzenia ojciec nie wynika logicznie córka albo matka?

Andżelika_FS 
Ostra Siostra

Wysłany: 2016-09-18, 20:53   

LwiPazur napisał/a:
Bóg jest mężczyzną, stąd wynika jego Ojcostwo, że ma współistotnego Syna, ze stwierdzenia Ojciec logicznie wynika Syn.

To jest właśnie ciekawe. Ja oczywiście wiem, że tak jest, iż dominujący dzisiaj Bóg jest mężczyzną. To co napisałam ma taki drobny podtekst - czy potrafisz sobie wyobrazić, że Bóg jest kobietą? Jak zmieniłyby się religie Księgi? Jak zmieniłby się cały świat?

Ty powiesz - to niemożliwe. Ty powiesz - Bóg jest mężczyzną i kropka.

A ja powiem: tak, Twój Bóg jest mężczyzną, a dopóki mężczyźni nie będą w stanie choćby sobie wyobrazić sytuacji, że Bóg jest kobietą, to żadnego realnego równouprawnienia nie będzie. Bądź sobie starszym bratem Jezusa Chrystusa. Ale dopóki nie dopuścisz do siebie myśli, że mogą istnieć starsze siostry Jezusa Chrystusa, to ja nie dopuszczę do siebie myśli, że Twoja religia ma sens dla wszystkich ludzi (a nie tylko dla mężczyzn). Wydaje mi się, że to uczciwie postawiona sprawa.

LwiPazur

Wysłany: 2016-09-18, 21:52   

Twoje dywagacje niczego nie są w stanie zmienić, Bóg jest mężczyzną, zanim jeszcze stworzył Ziemię i Niebo był mężczyzną, istniał od zawsze, dla niego czas to tak naprawdę w pewien sposób obce pojęcie, bo on w nim się nie zawiera, chociaż go rozumie. To, że się podroczysz ze mną na forum i tak nie wpłynie na to, że Bóg zmieni płeć. To mężczyzna.

Vandersky 

Wysłany: 2016-09-18, 21:57   

ShadowLady86 napisał/a:
Skąd więc chromosom Y

Ojciec Bóg jest nie tylko Ojcem Syna Boga, ale też Ojcem Syna człowieka - Jezusa Chrystusa.
Bóg zaś nie stworzył fizycznego nasienia przy niepokalanym poczęciu Jezusa Chrystusa, ale w asyście i mocą Ducha Świętego Ojciec rzucił cień, zarys poczęcia fizycznego Syna. Moc Ducha Świętego jest tu materią plemnika zaś formą tzn. genetyczną strukturą obrys, zarys cienia Ojca. Oczywiście nie jest to cień odwzorowujący kształtem i strukturą Ojca.
Przecież my także jesteśmy rzeczywiście synami Bożymi, ale nie takimi jak Druga Osoba Boska, ale tak jak człowiek Jezus Chrystus:
Ga 4:6 "Na dowód tego, że jesteście synami, Bóg zesłał do serc naszych Ducha Syna swego, który woła: Abba, Ojcze!"
Duch sam zaświadcza prawdę.
1J 3:1 "Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi, i rzeczywiście nimi jesteśmy.

Andżelika_FS 
Ostra Siostra

Wysłany: 2016-09-18, 22:17   

LwiPazur napisał/a:
Twoje dywagacje niczego nie są w stanie zmienić, Bóg jest mężczyzną [...]

Bingo. Chyba wreszcie będziesz w stanie zrozumieć. Twój Bóg jest mężczyzną, więc nigdy nie będzie moim Bogiem. Ja nie kupuję żadnego Boga, który wymaga ode mnie wyrzeczenia się osi mojej samoidentyfikacji "jestem kobietą". Potrafiłabym przyjąć Boga, który płci nie ma, bo nie jest dla niego istotna. Ale skoro - jak twierdzisz - dla Twojego Boga płeć jest istotna i jest on mężczyzną, no to po prostu nie jest i nigdy nie będzie moim Bogiem. Już się domyślasz dlaczego Twoją wiarę lekko traktuję? Jeśli nie wiesz, to mogę powtórzyć wprost - bo to nie jest wiara, którą byłabym w stanie zaakceptować. Jestem kobietą i jestem z tego dumna. I jeśli ktokolwiek (LwiPazur czy też Bóg LwiegoPazura) nie chcą tego szanować, to ja nie mam kaprysu się z nimi przyjaźnić (wszystko jedno, czy to LwiPazur czy Bóg LwiegoPazura).

Zwiastun

Wysłany: 2016-09-18, 22:52   

Po tym temacie można jedynie stwierdzić że chyba nie ma po co więcej na to forum już zaglądać. Jaja nad jajami. Koniec Kropka. Armagedon. :lol: 8-)

Odpowiedz do tematu