Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Luźne przemyślenia na temat ducha i materii
Autor Wiadomość
MMW 

Wysłany: 2016-10-10, 14:20   

nesto

Twoja koncepcja przypomina trochę hinduistyczną koncepcję samodoświadczającego się Absolutu i szerzej - niedualizm.

Jeśli to, co piszę, brzmi nazbyt enigmatycznie, zapoznaj się proszę z tekstem, który linkuję. Nie jest zbyt długi, za to bardzo treściwy [o ile już go nie znasz].

http://www.seremet.org/bibl005.html

Jestem ciekawy, czy Twoje przemyślenia pokrywają się z tym tekstem, czy chodzi o coś zupełnie innego

ZAMOS 
SŁOWIANIN

Wysłany: 2016-10-12, 10:41   

kansyheniek napisał/a:

Rozumiem,że nie chcesz ujawnić jaką marką jeździsz.

Nie rorumiesz, ponieważ masz zaifekowany rozum niemiecką propagandą. Tak ma wielu Ślązaków, którzy są często potomkami zgermanizowanych przodków. Normalny zdrowy na umyśle Ślązak i Polak takich tekstów by nie napisał.
Tak na marginesie to czekam kiedy zapytasz ile mam na kontach, albo, czy, jak i z kim uprawiam seks.
Cytat:
Jakiegokolwiek modelu nie posiadasz,silnik tego auta nie wytrzyma 500000 kilometrów a o milionie możesz zapomnieć

aką propagandową bzdurę o Mercedesie 123 byś nie napisał to ja w to po prostu nie uwierzę, ponieważ jeździłem kiedyś tym autem, które dostałem już ze sporym przebiegiem od mojego stryja, który był inwalidą wojennym bez lewej nogi i jak beczka zaczęła się psuć to mi ją podarował bym się uczył naprawiać auta. To był automat 3000 pojemności silnika i miał przejechane 220000 kilometrów. Zimą już nie odpalała. By jeździć musiałem szlifować cylindry i regenerować pompę wtryskową. Taki remont dał temu samochodowi jeszcze 100 000 kilometrów i na złom. Wprawdzie widziałem jedną jeżdżącą beczkę 2400 z 300 tysiącami, ale to był ledwo jeżdżący wrak. Jedyną zaletą beczki były bardzo wygodne siedzenia, które i tak nie umywały się do wygody aut amerykańskich, czy francuskich, takich jak np. kultowy Citroen DS, czy Citroen XM 3.0 v6 24v exclusive, a teraz kontynuacją tych ekskluzywnych poprzedników Citroen C6. Żadne niemieckie auto nie może sobie bez kompleksów przy Citroenach nawet stanąć. Możesz tutaj ściemniać niemiecką propagandą koncernów samochodowych, które urosły dzięki II wojnie światowej i milionach zabitych ludzi, ale jak ktoś jeździł samochodami francuskimi, lub amerykańskimi to nigdy w te propagandowe bzdury Niemców nie uwierzy.
Na koniec napiszę, że mam cię za ignoranta i polakożercę, więc nie chce mi się już z tobą dyskutować, ponieważ jak cię czytam to zwyczajnie jest mi niedobrze. Ja cię z kompleksów zacietrzewionego i małostkowego konusa nie uleczę, więc się poddaję.
Jak nie jesteś "konusem" poniżej 170 cm to za konusa przepraszam.

kansyheniek 

Wysłany: 2016-10-14, 16:41   

ZAMOS napisał/a:

aką propagandową bzdurę o Mercedesie 123 byś nie napisał to ja w to po prostu nie uwierzę, ponieważ jeździłem kiedyś tym autem, które dostałem już ze sporym przebiegiem od mojego stryja, który był inwalidą wojennym bez lewej nogi i

Informację o Mercedesie podałem z polskiej wikipedii,ale oczywiście rozumiem,że polska wiki to propagandowa tuba Niemców.
Rozumiem,że rekordy Guinnessa to też niemiecka propaganda.
Rozumiem,dojenie Polaków przede wszystkim...
Z taką lubością piszesz o Citroenie.
To dobre auto,ale wszystkie Citroeny są wyposażone w np. ABS,sondy lambda i inny osprzęt od Boscha więc wątpię byś jeździł czymś takim.
Poza tym,żaden Citroen nie ma zakładanego fabrycznego ogranicznika prędkości,który ponoć zdejmowałeś.
Poza może C6,to są auta dla plebsu.

Amerykańskie auta to inna bajka,w Polsce zresztą to dość rzadki widok (nie liczę tu chevroleta,który w rzeczywistości jest oplem).

ZAMOS napisał/a:
Na koniec napiszę, że mam cię za ignoranta i polakożercę, więc nie chce mi się już z tobą dyskutować, ponieważ jak cię czytam to zwyczajnie jest mi niedobrze. Ja cię z kompleksów zacietrzewionego i małostkowego konusa nie uleczę, więc się poddaję.
Jak nie jesteś "konusem" poniżej 170 cm to za konusa przepraszam.

Każdy post świadczy o autorze. Tutaj widać tylko pustkę intelektualną i niemoc.
Nie jesteś w stanie mnie obrazić czymś takim.
To jest obrzydliwość,rodem z jakiejś speluny.

nesto 

Wyznanie: deizm
Wysłany: 2016-11-03, 05:57   

MMW napisał/a:
nesto

Twoja koncepcja przypomina trochę hinduistyczną koncepcję samodoświadczającego się Absolutu i szerzej - niedualizm.

Jeśli to, co piszę, brzmi nazbyt enigmatycznie, zapoznaj się proszę z tekstem, który linkuję. Nie jest zbyt długi, za to bardzo treściwy [o ile już go nie znasz].

http://www.seremet.org/bibl005.html

Jestem ciekawy, czy Twoje przemyślenia pokrywają się z tym tekstem, czy chodzi o coś zupełnie innego

Człowiek czasami dochodzi do takich samych wniosków, jak inni ludzie całe stulecia wcześniej.
Nie jest wcale wykluczone, że żyjemy w iluzji. Tekst ciekawy, ale radykalnie idący w stronę Matrixa.

karol210

Wysłany: 2016-11-03, 23:53   

Życie to nie ,,matrix''jedyny sens tego matrixa wytłumaczył Jezus.. byłem wtajemniczony w demoniczne siły i dzięki jemu ,,Chrystusowi''odeszłem to wygląda identycznie jak Matrix świat niewidzialny przenika widzialny osoby śwìęte to widzą i opętane także (DOBRO A DRUDZY ZŁO i co znim związane )

Walka zwierzchnisci tak jest opisane w Biblii.

Ale bez obaw dla Boga życie tu i teraz jest najważniejsze tu sie wybiera Dobro lub Zło bo po drugiej stronie nic nie zmienisz zostajesz jakim jesteś,na ziemii niebo otwarte jest nawet dla ,,gwałtowników'' jak łotr na krzyżu

nesto 

Wysłany: 2016-11-04, 08:04   

karol210, a na czym polegało owo wtajemniczenie i czy nie jest tak, że byłeś raczej poddany pewnym hipnotycznym sugestiom?
Nie jest tak, że czasami poprzez obrzędy np. wywoływanie duchów dochodzi do silnych sugestii, które zapadają w świadomość i są swoistą hipnozą?

nesto 

Wysłany: 2016-11-04, 08:42   

fajny cytat imć Impactora:

Cytat:
Żyjesz we wszechświecie, a wszechświat żyje w Tobie. Elementy składające się na Twoją osobę były częścią wszechświata miliardy lat przed Twoimi narodzinami, są jego częścią dzisiaj, i pozostaną częścią wszechświata miliardy lat po Twojej śmierci.

Czyż to nie wspaniałe, że jako nieskończenie mikroskopijna część wszechświata mamy tą wyjątkową okazję stać się na krótki czas bytami samoświadomymi, przeobrażając się na moment z materii nieożywionej w życie, zanim wrócimy do stanu naszego pierwotnego? Jako istoty rozumne jesteśmy zmysłami wszechświata, poprzez które on poznaje sam siebie.

Czy może istnieć lepszy cel naszego życia, niż to, by dowiedzieć się o naszym wszechświecie – czyli nas samych - jak najwięcej, i przekazać tą wiedzę następnym pokoleniom, nim nasz czas przeminie? Zbadać go jedynym narzędziem które pozwalaj odróżnić nam prawdę od fałszu - rozumem, rozsądkiem i logiką - zwanym pokrótce „metodą naukową”?

Czyż poznawanie prawdy w ten jedyny rzetelny i wiarygodny sposób nie jest lepszym spożytkowaniem tego specjalnego czasu, niż tkwienie w wierze bezpodstawnych twierdzeń, w których nie da się obiektywnie, weryfikowalnie i powtarzalnie odróżnić prawdy od fałszu? Twierdzeń nie przedstawiających żadnej wartości poznawczej, które już na wejściu swoją bezpodstawną uzurpacją znajomości wszelkich odpowiedzi, stoją na drodze do poznawania rzeczywistości?

Głęboko smuci mnie, że nie dla każdego odpowiedź na to pytanie jest oczywista.

karol210

Wysłany: 2016-11-04, 16:13   

nesto napisał/a:
karol210, a na czym polegało owo wtajemniczenie i czy nie jest tak, że byłeś raczej poddany pewnym hipnotycznym sugestiom?
Nie jest tak, że czasami poprzez obrzędy np. wywoływanie duchów dochodzi do silnych sugestii, które zapadają w świadomość i są swoistą hipnozą?

To nie sugestie to inaczej wiara .W Biblii wiara ma moc nawet kreacjonistyczną

Hipnoza to odklejenie swiadomosci tj.duszy a pozniej gadają byty podswiadomośćiowo.np dokladnie co było 400 lat temu z dokładnością duza i pierdzieĺą o reinkarnacji aby od Boga odwrocic.

Dla mnie to czysty demonizm.I nic innego jak dzialanie przez ciało tego człowieka.

O mały włos mało co w to nie uwierzyłem w te np.reinkarnacje.

Ps:Ogólnie to jest bardzo niebezpieczne ,może trochę ,,powywracać w główce''

nesto 

Wysłany: 2016-11-04, 18:56   

karol210, jak wyglądało Twoje wtajemniczanie.. coś napisałeś, ale niezrozumiale.
Napisz co w Twoim przypadku się działo.

ratao

Wyznanie: Słowianin
Wysłany: 2016-11-05, 08:48   

karol210

karol210 napisał/a:
Hipnoza to odklejenie swiadomosci tj.duszy a pozniej gadają byty podswiadomośćiowo.np dokladnie co było 400 lat temu z dokładnością duza i pierdzieĺą o reinkarnacji aby od Boga odwrocic.Dla mnie to czysty demonizm.I nic innego jak dzialanie przez ciało tego człowieka.

O mały włos mało co w to nie uwierzyłem w te np.reinkarnacje.
Ps:Ogólnie to jest bardzo niebezpieczne ,może trochę ,,powywracać w główce''

Wielkie religie:hinduizm,judaizm,itd, wierzą w istnienie reinkarnacji,o której jest też napisane w Biblii.Tak samo w istnienie reinkarnacji wierzyli Słowianie i nauczał o niej Chrystus w czasie swojego pobytu na Ziemi.

karol210 napisał/a:
byłem wtajemniczony w demoniczne siły i dzięki jemu ,,Chrystusowi''odeszłem

nesto napisał/a:
karol210, jak wyglądało Twoje wtajemniczanie.. coś napisałeś, ale niezrozumiale.
Napisz co w Twoim przypadku się działo.

Nie odpowiedziałeś na pytanie Nesto.Byłeś "wtajemniczony w demoniczne siły" w Reiki? Zapewne później spotkałeś protestantów.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Wnikliwy

Wysłany: 2016-11-05, 11:34   

Warto prócz odwoływania się do Biblii i Jezusa zaznaczyć gdzie to o tej reinkarnacji jest . Ratao mistrz bajkopisarstwa znowu pisze o niczym.

nesto 

Wysłany: 2016-11-05, 13:08   

Wnikliwy napisał/a:
Warto prócz odwoływania się do Biblii i Jezusa zaznaczyć gdzie to o tej reinkarnacji jest . Ratao mistrz bajkopisarstwa znowu pisze o niczym.

Ktoś już zapodał ten link np:
https://www.youtube.com/watch?v=KgM-g_DOKmU

Odpowiedz do tematu