Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Intronizacja czyli diabeł znowu kusi Jezusa ...
Autor Wiadomość
eksplorator 

Wysłany: 2016-11-21, 06:51   Intronizacja czyli diabeł znowu kusi Jezusa ...

Intronizacja Chrystusa na Króla Polski, forsowana przez jedyny i "nieomylny" Polski Kościół Katolicki, jest niczym innym jak próbą Detronizacji i marginalizowaniem 'Intronizacji' dokonanej już dawno temu przez samego Boga!

Cytat:
Dan 7;13,14 BT (13) Patrzałem w nocnych widzeniach: a oto na obłokach nieba przybywa jakby Syn Człowieczy. Podchodzi do Przedwiecznego i wprowadzają Go przed Niego. (14) Powierzono Mu panowanie, chwałę i władzę królewską, a służyły Mu wszystkie narody, ludy i języki. Panowanie Jego jest wiecznym panowaniem, które nie przeminie, a Jego królestwo nie ulegnie zagładzie.

2 Tym 4;1 BT (1) Zaklinam cię wobec Boga i Chrystusa Jezusa, który będzie sądził żywych i umarłych, i na Jego pojawienie się, i na Jego królestwo:

Pojęcie intronizacja (łac. inthronizatio - wyniesienie na tron) określa ceremonię wyniesienia kogoś do godności królewskiej.

Gdyby Ci pseudo "pasterze" czytali Biblię, wiedzieli by, że Jezus panuje już w swoim Królestwie i to nie nad Polską, lecz całym światem, o czy już wspomniano w Księdze Daniela; "Powierzono Mu panowanie, chwałę i władzę królewską, a służyły Mu wszystkie narody, ludy i języki".

Ta pseudo 'Intronizacja' jest niczym innym jak paranoiczną próbą ofiarowania Jezusowi zakątka ziemi, "tej ziemi", który jest tylko drobnym ułamkiem tego, nad czym On już Króluje.

Cytat:
Obj 19;16 BT (16) A na szacie i na biodrze swym ma wypisane imię: KRÓL KRÓLÓW PAN PANÓW.

Już raz, 'jeden taki', chciał Jezusa przekupić ofiarując mu całą potęgę tego świata, lecz Syn Boży przeciwstawił się pseudo dobroczyńcy:

Cytat:
Mat 4;8,9 BT (8) Jeszcze raz wziął Go diabeł na bardzo wysoką górę, pokazał Mu wszystkie królestwa świata oraz ich przepych (9) i rzekł do Niego: Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon.

Po dwóch tysiącach lat, ten sam chytrusek, rękami swoich pazernych popleczników spod znaku 'orła białego', próbuje zdetronizować Jezusa, poprzez swoją pseudo intronizację i zdegradować Go z roli "Pana, Panów i Króla, Królów" do roli lokalnego mikro władcy "ziemi, tej ziemi". Królestwo Jezusa, o czy sam mówił, nie jest z tego świata, Polska natomiast, tak mi się przynajmniej wydaje, chyba jednak jest:

Cytat:
Jan 18;36 BT (36) Odpowiedział Jezus: Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd

To tak, jakby Władimira Putina, prezydenta największego kraju na świecie, bez Jego wiedzy, zrobić prezydentem Nowosybirska. Zapewne byłoby to dla Niego bardziej upokarzające aniżeli gloryfikujące!

Krystian 

Wyznanie: Chrystianin
Wysłany: 2016-11-25, 22:50   

eksplorator napisał/a:
Gdyby Ci pseudo "pasterze" czytali Biblię, wiedzieli by, że Jezus panuje już w swoim Królestwie i to nie nad Polską, lecz całym światem, o czy już wspomniano w Księdze Daniela; "Powierzono Mu panowanie, chwałę i władzę królewską, a służyły Mu wszystkie narody, ludy i języki".

Tak jest królem po zmartwychwstaniu :-D
Nie jak niektórzy wierzą, że od 1914 roku.

eksplorator napisał/a:
Ta pseudo 'Intronizacja' jest niczym innym jak paranoiczną próbą ofiarowania Jezusowi zakątka ziemi, "tej ziemi", który jest tylko drobnym ułamkiem tego, nad czym On już Króluje.

Pełna zgoda :-D

wuka 

Pomogła: 76 razy
Wysłany: 2016-11-26, 11:12   

Jeszcze jeden powód, aby ludzie z krk dalej brnęli w bałwochwalstwo. Teraz rokwitnie handel obrazkami, figurkami itd. Ludzie kupią, a klerowi kasy zawsze mało.
Kolejny, kompletnie sprzeczny z Biblią wymysł watykański.
Uważam, że to skandal i kuszenie Boga, który nie da się z siebie nabijać. A t jest nic innego, jak kuszenie przez tzw.kościół Boga najwyższego. Sprowadzanie Króla nieba i ziemi do poziomu podłogi.

Lukian 

Wyznanie: katolickie
Wysłany: 2016-11-27, 06:41   

eksplorator napisał/a:

już panuje, ale jeszcze nie do końca
Act 3:20-21 pau "(20) A może Bóg sprawi, że przyjdzie czas pocieszenia i pośle wam obiecanego Chrystusa, którym jest Jezus. (21) Teraz jest On w niebie aż do czasu, gdy wszystko zostanie odnowione, jak od dawna zapowiadał to Bóg przez świętych proroków."
1Co 15:23-26 pau "(23) Każdy we właściwej kolejności: najpierw Chrystus, potem ci, którzy będą należeć do Chrystusa, gdy On przyjdzie. (24) Na końcu, gdy zniszczy wszelkie zwierzchności i wszelką władzę, i moc, przekaże Królestwo Bogu i Ojcu. (25) Potrzeba, aby królował, aż położy wszystkich nieprzyjaciół pod swoje stopy. (26) Ostatnim wrogiem, jaki zostanie pokonany, będzie śmierć,"

eksplorator 

Wysłany: 2016-11-28, 13:46   

Lukian napisał/a:
eksplorator napisał/a:
Gdyby Ci pseudo "pasterze" czytali Biblię, wiedzieli by, że Jezus panuje już w swoim Królestwie i to nie nad Polską, lecz całym światem, o czy już wspomniano w Księdze Daniela; "Powierzono Mu panowanie, chwałę i władzę królewską, a służyły Mu wszystkie narody, ludy i języki"

już panuje, ale jeszcze nie do końca

1Co 15:23-26 pau "(23) Każdy we właściwej kolejności: najpierw Chrystus, potem ci, którzy będą należeć do Chrystusa, gdy On przyjdzie. (24) Na końcu, gdy zniszczy wszelkie zwierzchności i wszelką władzę, i moc, przekaże Królestwo Bogu i Ojcu. (25) Potrzeba, aby królował, aż położy wszystkich nieprzyjaciół pod swoje stopy. (26) Ostatnim wrogiem, jaki zostanie pokonany, będzie śmierć,"

Owszem ... już panuje, tylko Ty przytaczasz fragment mówiący o końcowych dniach tysiącletniego Królestwa Bożego;

"(24)Na końcu, gdy zniszczy wszelkie zwierzchności i wszelką władzę, i moc, przekaże Królestwo Bogu i Ojcu. (25) Potrzeba, aby królował, aż położy wszystkich nieprzyjaciół pod swoje stopy"

"Teraz jest On w niebie aż do czasu, gdy wszystko zostanie odnowione" Dzie 3;21

Lukian napisał/a:
Act 3:20-21 pau "(20) A może Bóg sprawi, że przyjdzie czas pocieszenia i pośle wam obiecanego Chrystusa, którym jest Jezus. (21) Teraz jest On w niebie aż do czasu, gdy wszystko zostanie odnowione, jak od dawna zapowiadał to Bóg przez świętych proroków."

Lukian 

Wysłany: 2016-11-28, 16:13   

eksplorator napisał/a:
dniach tysiącletniego Królestwa Bożego

teoria milenijna jest dość wątpliwa
http://zrodlaobjawienia.b...stwo-czyli.html

eksplorator 

Wysłany: 2016-11-28, 22:15   

Lukian napisał/a:
eksplorator napisał/a:
dniach tysiącletniego Królestwa Bożego

teoria milenijna jest dość wątpliwa

Biblia mówi wyraźnie o tysiącletnim Królestwie Bożym i tysiącletnim panowaniu Króla z ramienia Boga - Jezusie Pomazańcu. Nie będzie to tylko okres sielanki, lecz przysposabiania ziemi do warunków rajskich i eliminowaniu wszelkich objawów zła. Zmartwychwstanie, które jest Bożą obietnicą i największą nadzieją ludzkości, będzie wiązało się z dostosowaniem się do wymogów Królestwa Bożego. Niewątpliwą ulgą w tym przedsięwzięciu będzie fakt uwięzienia na 1000 lat największego wroga ludzkości, szatana;

Cytat:
Obj 20;1-5 BT (1) Potem ujrzałem anioła, zstępującego z nieba, który miał klucz od Czeluści i wielki łańcuch w ręce. (2) I pochwycił Smoka, Węża starodawnego, którym jest diabeł i szatan, i związał go na tysiąc lat. (3) I wtrącił go do Czeluści, i zamknął, i pieczęć nad nim położył, by już nie zwodził narodów,tysiąc lat się dopełni. A potem ma być na krótki czas uwolniony. (4) I ujrzałem trony - a na nich zasiedli /sędziowie/, i dano im władzę sądzenia - i ujrzałem dusze ściętych dla świadectwa Jezusa i dla Słowa Bożego, i tych, którzy pokłonu nie oddali Bestii ani jej obrazowi i nie wzięli sobie znamienia na czoło swe ani na (5) A nie ożyli inni ze zmarłych, tysiąc lat się skończyło. To jest pierwsze zmartwychwstanie. (6) Błogosławiony i święty, kto ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu: nad tymi nie ma władzy śmierć druga, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i będą z Nim królować tysiąc lat. (7) A gdy się skończy tysiąc lat, z więzienia swego szatan zostanie zwolniony.

Jak mówi Biblia, przez tysiąc lat będą z Jezusem panować ci, z którymi Jezus zawarł przymierze co do królestwa. Pod koniec tego okresu jeszcze raz da o sobie znać szatan, gdy zostanie na krótko wypuszczony. Po ostatniej próbie zdeprawowania "nowego człowieka", wolnego od wpływów szatana i jego demonów, którą zapewne w ostatnich chwilach życia przeprowadzi ten niegodziwiec, oraz po jego unicestwieniu w symbolicznym "jeziorze ognia i siarki", co symbolizuje całkowitą, drugą śmierć, nastanie czas wyczekiwany od siedmiu tysięcy lat;

Cytat:
Obj 21;1-8 BT (1) I ujrzałem niebo nowe i ziemię nową, bo pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły, i morza już nie ma. (2) I Miasto Święte - Jeruzalem Nowe ujrzałem zstępujące z nieba od Boga, przystrojone jak oblubienica zdobna w klejnoty dla swego męża. (3) I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi. (4) I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już odtąd nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już /odtąd/ nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły. (5) I rzekł Zasiadający na tronie: Oto czynię wszystko nowe. I mówi: Napisz: Słowa te wiarygodne są i prawdziwe. (6) I rzekł mi: Stało się. Jam Alfa i Omega, Początek i Koniec. Ja pragnącemu dam darmo pić ze źródła wody życia. (7) Zwycięzca to odziedziczy i będę Bogiem dla niego, a on dla mnie będzie synem. (8) A dla tchórzów, niewiernych, obmierzłych, zabójców, rozpustników, guślarzy, bałwochwalców i wszelakich kłamców: udział w jeziorze gorejącym ogniem i siarką. To jest śmierć druga.

Lukian 

Wysłany: 2016-11-29, 15:56   

eksplorator napisał/a:
Biblia mówi wyraźnie o tysiącletnim Królestwie Bożym i tysiącletnim panowaniu Króla z ramienia Boga - Jezusie Pomazańcu.

a czytałeś Mt 25,31-45:
Cytat:
31 Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy aniołowie z Nim, wtedy zasiądzie na swoim tronie pełnym chwały. 32 I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych [ludzi] od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów. 33 Owce postawi po prawej, a kozły po swojej lewej stronie. 34 Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: "Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata!

41 Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: "Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!
46 I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego».

czy ten Sąd ma miejsce na początku czy końcu Milenium?

Efezjan 
Dziecko Boże

Wyznanie: katolik
Wysłany: 2016-11-29, 19:18   

wuka napisał/a:
Jeszcze jeden powód, aby ludzie z krk dalej brnęli w bałwochwalstwo. Teraz rokwitnie handel obrazkami, figurkami itd. Ludzie kupią, a klerowi kasy zawsze mało.
Kolejny, kompletnie sprzeczny z Biblią wymysł watykański.
Uważam, że to skandal i kuszenie Boga, który nie da się z siebie nabijać. A t jest nic innego, jak kuszenie przez tzw.kościół Boga najwyższego. Sprowadzanie Króla nieba i ziemi do poziomu podłogi.

Dalej brnęli? Myśmy nigdy nie brnęli. To tylko tobie wydaje się, że brnęliśmy. A Kościół Polskokatolicki o ile wiem, żadnej intronizacji nie zrobił - informacja błędna.

Nie jestem zwolennikiem intronizacji!
"Patrzcie, jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec, że zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i jesteśmy [nimi]. A świat dlatego nas nie zna, ponieważ i jego nie poznał. Umiłowani już teraz jesteśmy dziećmi Bożymi, a jeszcze się nie okazało, czym będziemy. 1J 3, 1-2

wuka 

Wysłany: 2016-11-29, 20:15   

@Efezjan
Ależ ja nie do ciebie personalnie się odniosłam. Mam na myśli KrK, który jest i coraz bardziej pogrąża się w praktyki bałwochwalcze.

Efezjan 
Dziecko Boże

Wysłany: 2016-11-30, 20:19   

wuka napisał/a:
@Efezjan
Ależ ja nie do ciebie personalnie się odniosłam. Mam na myśli KrK, który jest i coraz bardziej pogrąża się w praktyki bałwochwalcze.

Gdyż?
"Patrzcie, jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec, że zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i jesteśmy [nimi]. A świat dlatego nas nie zna, ponieważ i jego nie poznał. Umiłowani już teraz jesteśmy dziećmi Bożymi, a jeszcze się nie okazało, czym będziemy. 1J 3, 1-2

wuka 

Wysłany: 2016-12-01, 11:10   

Efezjan napisał/a:
wuka napisał/a:
@Efezjan

Gdyż?

Co? Co mam ci napisać? Materiałów jest mnóstwo i sam poszukaj. Jak bym zaczęłam pisać to serwer by padł....tyle tego jest. A wystarczy zacząć od Biblii. Czytać i konfrontować. Co Bóg nazywa i uważa za bałwochwalstwo. I porównać. Już jaśniej nie można. Przeczytaj Izajasza, Jeremiasza Tak na dobry początek. :-D

eksplorator 

Wysłany: 2016-12-01, 15:17   

Efezjan napisał/a:

Gdyż?

... gdyż;

Cytat:
Rzym 1;23-25 BWQ (23) I zamienili chwałę nieśmiertelnego Boga na obrazy przedstawiające śmiertelnego człowieka, a nawet ptaki, czworonożne zwierzęta i płazy; (24) dlatego też wydał ich Bóg na łup pożądliwości ich serc ku nieczystości, aby bezcześcili ciała swoje między sobą, (25) ponieważ zamienili Boga prawdziwego na fałszywego i oddawali cześć, i służyli stworzeniu zamiast Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen.

Efezjan 
Dziecko Boże

Wysłany: 2016-12-04, 18:47   

wuka napisał/a:
Efezjan napisał/a:
wuka napisał/a:
@Efezjan

Gdyż?

Co? Co mam ci napisać? Materiałów jest mnóstwo i sam poszukaj. Jak bym zaczęłam pisać to serwer by padł....tyle tego jest. A wystarczy zacząć od Biblii. Czytać i konfrontować. Co Bóg nazywa i uważa za bałwochwalstwo. I porównać. Już jaśniej nie można. Przeczytaj Izajasza, Jeremiasza Tak na dobry początek. :-D

Spróbuj się domyślić, gdzie to mam. Dokładnie tam!
Eksploratorze, tekst, który zacytowałeś ma się nijak do KK. Bo my nie służymy stworzeniu tylko Stwórcy.

wuka 

Wysłany: 2016-12-04, 19:15   

Efezjan napisał/a:

Spróbuj się domyślić, gdzie to mam. Dokładnie tam!

To po co pytasz?
Doprawdy, miły jesteś.

Odpowiedz do tematu