Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Papież. Czyli co z tą skałą?
Autor Wiadomość
Lukian 


Wyznanie: katolickie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 1741
Wysłany: 2016-10-07, 10:29   

A kto tu mówi o preegzystencji człowieka?
_________________
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/
 
 
Danijel 


Wyznanie: Adwentysta Dnia Siódmego
Wiek: 33
Dołączył: 05 Wrz 2016
Posty: 117
Wysłany: 2016-10-07, 17:03   

W czasach Jezusa Żydzi powiedzieli "mamy Ojca Abrahama" to znaczy że skoro urodziliśmy się Żydami to jesteśmy jedynym prawdziwym kościołem na Świecie. I co Jezus im odpowiedział? "Waszym Ojcem jest Szatan" czyli wasze uczynki, doktryny potwierdzają do kogo należycie.

Problem jest taki że Aaron i jego Potomstwo rzeczywiście zostało wybrane na ród ówczesnego Papieża. Ale gdy pobłądzili przestał mieć znaczenie a Jezus stał się tym "Arcy Kapłanem" i "Głową Kościoła" jak mówi list do Hbr.

A Piotr nawet nie był do niczego wybrany w przeciwieństwie do Aarona. We wczesnych wiekach jako Kościół Katolicki czyli Powszechny określano wszystkich Chrześcijan. O Aaronie były całe księgi a o Piotrze i jakiejkolwiek jego roli nie napąmknął Paweł w wielu swoich listach z Rzymu w tym do Galacjan gdzie nie wspomina go Jako Biskupa Rzymu ale głoszącego wśród Żydów:

"Raczej przeciwnie, gdy zobaczyli, że została mi powierzona ewangelia między nieobrzezanymi, jak Piotrowi między obrzezanymi. Bo Ten, który skutecznie działał przez Piotra w apostolstwie między obrzezanymi, skutecznie działał i przeze mnie między poganami "Gal 2,7-8

Zdecydowanie prędziej stawiał bym na Pawła jako Biskupa.

Jak pokazałem, pierwsi Chrześcijanie a nawet sobory interpretowały że nie Piotr, lecz jego wiara - czy Pan, w którego Piotr wierzył - jest Skałą.
https://carm.org/is-peter-the-rock-church

O tym jak pobłądzili świadczy to że gdyby Piotr był dzisiaj Papieżem byłby wykluczony z setek powodów.

Gdyż wiemy, że Pan Jezus uzdrowił jego teściową (Mt 8:14-15). O Nałożnicach/Konkubinach/ ew żonach Apostołów w tym Piotra (Kefasa) wspomniał apostoł Paweł, pisząc:
"Czy nie wolno nam zabierać z sobą kobiety jako nałożnicy/żony, jak czynią pozostali apostołowie i bracia Pańscy, i Kefas?" (1Kor 9:5).

https://youtu.be/U3w2j-Io3vA

Jest to jedyna błędnie gramatycznie przełożona forma w całej Biblii. Należy pamiętać że w pierwszych wiekach chrześcijaństwa pastorzy/biskupi (biskup=proboszcz we wczesnych wiekach) posiadali rodziny i dzieci:
"Kto o biskupstwo się ubiega, pięknej pracy pragnie. Biskup zaś ma być nienaganny, mąż jednej żony... który by własnym domem dobrze zarządzał, dzieci trzymał w posłuszeństwie i wszelkiej uczciwości." (1Tym 3:1.4).

A jak widać AntyChryst to zmienił jak miliony innych rzeczy:

"A Duch wyraźnie mówi, że w późniejszych czasach odstąpią niektórzy od wiary i przystaną do duchów zwodniczych i będą słuchać nauk szatańskich, uwiedzeni obłudą kłamców, naznaczonych w sumieniu piętnem występku, którzy zabraniają zawierania związków małżeńskich, przyjmowania pokarmów, które stworzył Bóg, aby wierzący oraz ci, którzy poznali prawdę, pożywali je z dziękczynieniem." (1Tym 4:1-3).
_________________
Nie powiem źle o nikim, a będę mówił wszystko dobre, co wiem o każdym.
 
 
Lukian 


Wyznanie: katolickie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 1741
Wysłany: 2016-10-07, 17:10   

Danijel napisał/a:
Należy pamiętać że w pierwszych wiekach chrześcijaństwa pastorzy/biskupi (biskup=proboszcz we wczesnych wiekach) posiadali rodziny i dzieci:

Mogli mieć żony,ale nie musieli
Mt 19:12 bw "Albowiem są trzebieńcy, którzy się takimi z żywota matki urodzili, są też trzebieńcy, którzy zostali wytrzebieni przez ludzi, są również trzebieńcy, którzy się wytrzebili sami dla Królestwa Niebios. Kto może pojąć, niech pojmuje!"
Cytat:
którzy zabraniają zawierania związków małżeńskich, przyjmowania pokarmów, które stworzył Bóg, aby wierzący oraz ci, którzy poznali prawdę, pożywali je z dziękczynieniem." (1Tym 4:1-3).
_________________

Szkoda że nie pogrubiłeś tego o zakazach pokarmowych ,ale wtedy postwiłbyś w kłopotliwej sytuacji ADS:-) :-) :-)
_________________
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/
 
 
Danijel 


Wyznanie: Adwentysta Dnia Siódmego
Wiek: 33
Dołączył: 05 Wrz 2016
Posty: 117
Wysłany: 2016-10-07, 17:19   

Dar bezżenonności jest niezwykle rzadki i o jego rozdysponowaniu nie decyduje kościół. Nikt go praktycznie nie praktykował bo i tak nie ma za to żadnej nagrody.

Nawet jak by Piotr był papieżem to jak w wypadku Żydowskiego Arcy Kapłana po złamaniu zasad nie ma to znaczenia. Po drugie z całą pewnością nie był a Skałą, Arcy Kapłanem i Głową Kościoła jest Chrystus, przypisywanie tych cech Papiestwu jest bluźnierstwem. Po trzecie Papiestwo to najbardziej zbrodnicza organizacja, sięgnij przynajmniej po jedną książke autora który nie jest Dominikaninem ukrywającym 99% faktów:
http://echomatkibozejniep...y_chrystusa.pdf

Mówienie że tylko Borgia był złym Papieżem jest kłamstwem. Kilkaset innych Papieży biło go na głowę
_________________
Nie powiem źle o nikim, a będę mówił wszystko dobre, co wiem o każdym.
Ostatnio zmieniony przez Danijel 2016-10-07, 17:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lukian 


Wyznanie: katolickie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 1741
Wysłany: 2016-10-07, 17:25   

Danijel napisał/a:
Dar bezżenonności jest niezwykle rzadki i o jego rozdysponowaniu nie decyduje kościół. Nikt go praktycznie nie praktykował bo i tak nie ma za to żadnej nagrody.

1Co 7:32-35 pau "(32) A ja chcę, żebyście byli wolni od trosk. Człowiek bezżenny zabiega o sprawy Pana, aby podobać się Panu. (33) Człowiek żonaty zabiega natomiast o sprawy świata, aby podobać się żonie. (34) I jest w rozterce. Podobnie kobieta: niezamężna i dziewica zabiega o sprawy Pana, by było święte jej ciało i duch. Mężatka zabiega o sprawy świata, aby podobać się mężowi. (35) Wszystko to mówię dla waszego dobra, a nie by zastawiać na was pułapkę. Mówię po to, abyście bez przerwy służyli Panu godnie i wytrwale."
_________________
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-10-07, 17:25   

Cytat:
Ps 95:1-6
1. Przyjdźcie, radośnie śpiewajmy Panu, wznośmy okrzyki na cześć Skały naszego zbawienia:
2. przystąpmy z dziękczynieniem przed Jego oblicze, radośnie śpiewajmy Mu pieśni!
3. Albowiem Pan jest wielkim Bogiem i wielkim Królem ponad wszystkimi bogami:
4. głębiny ziemi są w Jego ręku i szczyty gór należą do Niego.
5. Morze jest Jego własnością: bo On sam je uczynił, i stały ląd ukształtowały Jego ręce.
6. Wejdźcie, uwielbiajmy, padnijmy na twarze i zegnijmy kolana przed Panem, który nas stworzył.

(BT)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Danijel 


Wyznanie: Adwentysta Dnia Siódmego
Wiek: 33
Dołączył: 05 Wrz 2016
Posty: 117
Wysłany: 2016-10-07, 17:34   

Mówiłem, że o rozdawaniu darów nie ma decydować kościół.
_________________
Nie powiem źle o nikim, a będę mówił wszystko dobre, co wiem o każdym.
 
 
Lukian 


Wyznanie: katolickie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 1741
Wysłany: 2016-10-08, 10:24   

Danijel napisał/a:
Mówiłem, że o rozdawaniu darów nie ma decydować kościół.

2Tm 1:6 pau "(6) Właśnie dlatego przypominam ci, abyś rozpalił na nowo Boży dar łaski, który otrzymałeś przez nałożenie moich rąk."
_________________
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/
 
 
Danijel 


Wyznanie: Adwentysta Dnia Siódmego
Wiek: 33
Dołączył: 05 Wrz 2016
Posty: 117
Wysłany: 2016-10-19, 17:36   

Mowa tu o narodzeniu z ducha. Od nakładania rąk nikt nie dostanie daru bezżenności
„Każdy otrzymuje własny dar od Boga: jeden taki, a drugi taki... Wszystko zaś sprawia jeden i ten sam Duch, udzielając każdemu tak, jak chce” (1Kor.7:7; 12:11).
_________________
Nie powiem źle o nikim, a będę mówił wszystko dobre, co wiem o każdym.
 
 
Lukian 


Wyznanie: katolickie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 1741
Wysłany: 2016-10-19, 20:15   

Danijel napisał/a:
Od nakładania rąk nikt nie dostanie daru bezżenności

a gdzie Biblia temu przeczy?
_________________
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/
 
 
Danijel 


Wyznanie: Adwentysta Dnia Siódmego
Wiek: 33
Dołączył: 05 Wrz 2016
Posty: 117
Wysłany: 2016-10-24, 14:15   

Pisałem o tym że daru bezżenonności nie dostaje się od nałożenia Rąk. W Biblii czasami doznawano narodzenia z ducha a tym ludziom już duch dawał dary jakie duch chciał. Zresztą celibat i tak był bardzo rzadki. Piotr nie był Papieżem taki jest temat.
_________________
Nie powiem źle o nikim, a będę mówił wszystko dobre, co wiem o każdym.
 
 
zmiennik 

Wiek: 40
Dołączył: 14 Maj 2017
Posty: 1
Wysłany: 2017-07-15, 04:48   

Może to trochę rozwieje wątpliwości co poniektórych.



 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2017-07-15, 09:39   

Lukian napisał/a:
Danijel napisał/a:
Od nakładania rąk nikt nie dostanie daru bezżenności

a gdzie Biblia temu przeczy?


A gdzie Biblia o tym mówi, że od nakładania rąk dostaje się dar bezżenności ??
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2017-07-15, 11:06   

EMET:
(1) „10 Uczniowie powiedzieli do niego: „Jeśli taka jest sytuacja mężczyzny mającego żonę, to nie warto się żenić”. 11 Rzekł do nich: „Nie wszyscy czynią miejsce dla tej wypowiedzi, lecz tylko ci, którzy mają dar. 12 Są bowiem eunuchowie, którzy się takimi narodzili z łona matki, i są eunuchowie, którzy zostali uczynieni eunuchami przez ludzi, i są eunuchowie, którzy się sami uczynili eunuchami ze względu na królestwo niebios. Kto może uczynić temu miejsce, niech temu miejsce uczyni”.” – wg Mateusza 19:10 – 12; ‘PNŚ’; podkreślenia i wyróżnienia moje, E.
(2) „8 A mówię tym, którzy nie są związani węzłem małżeńskim, oraz wdowom: dobrze zrobią, jeśli pozostaną takimi jak ja. 9 Ale jeśli nie panują nad sobą, niech zawrą związek małżeński, bo lepiej jest zawrzeć związek małżeński, niż płonąć namiętnością.” – 1 [List] do Koryntian 7:8, 9; ‘PNŚ’ /podkreślenia i wyróżnienia moje, E./; zwłaszcza wymowa w. 9!
Zatem decyduje to, czy ktoś POSIADA DAR dar bycia bezżennym [i w feminine], nie zaś jakaś ‘instytucjonalna formuła’. Przy czym „dar” - to ma być faktyczny dar: nie zaś jeno ‘czcza formułka’ -- bez poparcia w realiach praktyki życiowej danego kogoś [obojga płci].
Dożywotniemu celibatowi jawnie przeczy 1Kor 7:9 w słowach: „ Ale jeśli nie panują nad sobą, niech zawrą związek małżeński”; jakby ktoś nie chciał popatrzeć i mieć wgląd w ten tekst. Nie jest napisane, żeby ‘płonąć namiętnością’, lecz żeby…

Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2017-07-15, 12:52   

1 Kor. 9:1-5
1. Czy nie jestem wolny? Czy nie jestem apostołem? Czy nie widziałem Jezusa, Pana naszego? Czy wy nie jesteście dziełem moim w Panu?
2. Jeśli dla innych nie jestem apostołem, to jednak dla was nim jestem; wszak pieczęcią apostolstwa mego wy jesteście w Panu.
3. Moja obrona przeciwko tym, którzy mnie oskarżają, jest taka:
4. Czy nie wolno nam jeść i pić?
5. Czy nie wolno nam zabierać z sobą żony chrześcijanki, jak czynią pozostali apostołowie i bracia Pańscy, i Kefas?

(BW)

:xhehe:
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11