Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Gedeonici
Autor Wiadomość
cieszymir
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-03, 00:59   Gedeonici

Zapraszam na stronę:

gedeonici

Pozdrawiam.

EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Wysłany: 2007-06-07, 20:46   Re: Gedeonici

cieszymir napisał/a:
Zapraszam na stronę:

gedeonici

Pozdrawiam.

EMET:
Mało konkretów o przekonaniach religijnych owych Wyznawców - Gedeonitów...(?)

Stephanos, ps. EMET

Quster 

Wyznanie: Chrześcijanin
Wysłany: 2007-06-07, 21:09   Re: Gedeonici

EMET napisał/a:

EMET:

EMET a ty czytałeś wogóle coś na tej stronie? Bo tam jak byk pisze:

Cytat:
Międzynarodowe Stowarzyszenie Gedeonitów jest chrześcijańską organizacją ponadwyznaniową zrzeszającą osoby świeckie różnych zawodów, której celem jest rozpowszechnianie Słowa Bożego...

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.

DUSZA NIEŚMIERTELNA - Ks. Wincenty Granat napisał: "Tylko Bóg jest nieśmiertelny z całej istoty swego bytu, tj. nigdy nie może przestać istnieć; wszystko poza Nim jest przygodne, może tedy zniknąć, a więc z tej racji jest śmiertelne. Mówiąc o nieśmiertelności duszy ludzkiej mamy na uwadze jej naturę nie zawierającą w sobie pierwiastków wewnętrznego rozkładu, czyli z tego względu nie podlegającą śmierci. Mimo to dusza ludzka jako byt przygodny mogłaby przestać istnieć, jeśli Bóg nie powstrzymywałby jej stale w bytowaniu i działaniu" ("Eschatologia", s. 79).

"Bo wasze myśli nie są moimi myślami (...) jak niebiosa przewyższają ziemie, tak (...) moje myśli – wasze myśli." Izajasza 55:8-9

"W (...) dyskusji jest mnóstwo sloganów, które nie powinny zastępować myślenia" LB

Esther 

Wysłany: 2007-06-08, 02:04   

hehe :-)

EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Wysłany: 2007-06-08, 05:38   Re: Gedeonici

quster napisał/a:
EMET napisał/a:

EMET:

EMET a ty czytałeś wogóle coś na tej stronie? Bo tam jak byk pisze:

Cytat:
Międzynarodowe Stowarzyszenie Gedeonitów jest chrześcijańską organizacją ponadwyznaniową zrzeszającą osoby świeckie różnych zawodów, której celem jest rozpowszechnianie Słowa Bożego...

EMET:
Jakieś poglądy posiadają; a jakie dokładnie?
Czyżby tylko samo rozpowszechnianie bez posiadania poglądów?

ŚJ też przecież [m.in.] rozpowszechniają Biblię; ale poglądy mają wyraziste i owe artykułują.

Natomiast owi 'Gedeonici'...?

Stephanos, ps. EMET

Quster 

Wyznanie: Chrześcijanin
Wysłany: 2007-06-08, 20:50   Re: Gedeonici

EMET napisał/a:

Jakieś poglądy posiadają; a jakie dokładnie?
Czyżby tylko samo rozpowszechnianie bez posiadania poglądów?
ŚJ też przecież [m.in.] rozpowszechniają Biblię; ale poglądy mają wyraziste i owe artykułują.
Natomiast owi 'Gedeonici'...?

widzisz EMET mało kto klasyfikuje ludzi tak jak SJ, i mało kto postrzega świat tak jak SJ ( ale są tacy) Gedeonici to ludzi, którym zależy na nierozpowszechnianiu Biblii i przez to głoszenia o Panu Jezusie, ludzie czytając są pociągani Słowem, przez Ducha, Bóg prowadzi potem ich tam gdzie zechce.

Biblia o wielu sprawach nie mówi wyraziście, ale już kiedyś byli tacy co chcieli ją wyjaśniać w każdym szczególe i co dalej to Biblia opisuje...

Ale zapewne wiekszość wierzy w Trójce, także możesz już jakąś opinie o nich wydać ( na ale ludzie sie zmieniają i może inaczej na to patrzysz niż pisałeś w innych postach)

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.

DUSZA NIEŚMIERTELNA - Ks. Wincenty Granat napisał: "Tylko Bóg jest nieśmiertelny z całej istoty swego bytu, tj. nigdy nie może przestać istnieć; wszystko poza Nim jest przygodne, może tedy zniknąć, a więc z tej racji jest śmiertelne. Mówiąc o nieśmiertelności duszy ludzkiej mamy na uwadze jej naturę nie zawierającą w sobie pierwiastków wewnętrznego rozkładu, czyli z tego względu nie podlegającą śmierci. Mimo to dusza ludzka jako byt przygodny mogłaby przestać istnieć, jeśli Bóg nie powstrzymywałby jej stale w bytowaniu i działaniu" ("Eschatologia", s. 79).

"Bo wasze myśli nie są moimi myślami (...) jak niebiosa przewyższają ziemie, tak (...) moje myśli – wasze myśli." Izajasza 55:8-9

"W (...) dyskusji jest mnóstwo sloganów, które nie powinny zastępować myślenia" LB

cieszymir
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-08, 17:13   

Pozdrawiam wszystkich.

machabeusz 

Wysłany: 2007-08-19, 23:25   

Witam wszystkich! :-D

Gedeonici są stowarzyszeniem ponadwyznaniowym.

Jedną z zasad jest zakaz dyskutowania pomiędzy sobą o doktrynalnych wierzeniach poszczególnych religii i społeczności.
Celem jest przede wszystkim rozpowszechnianie Pisma Świętego i zachęcanie do Jego czytania.
Członkiem nie może zostać wyznawca religii "jednozbawiennej" ,jak np: Świadkowie Jehowy , Katolicy , Adwentyści i kilka innych.

Jest to wspaniała możliwość głoszenia Ewangelii :!:

Zachęcam wszystkich do zainteresowania się Stowarzyszeniem Gedeonitów!

Rozdawanie Pisma Świętego (zawsze bezpłatnie) daje dużo radości i mam mnóstwo świadectw kierownictwa Ducha Świętego.

Gedeonitów jest niewielu , a leżą całe tony Pisma Świętego , którego nie ma komu rozdawać...

Więzienia , szkoły , szpitale , hotele.Mnóstwo miejsc , gdzie nikt nie dociera.

Można rozdawać indywidualnie (na specjalnych zasadach) i nieraz wręczyłem komuś w prezencie Pismo Święte i ze łzami szczęścia w oczach ludzie przyjmowali.

Dzięki działalności Gedeonitów ludzie nawracają się do Boga :!:

ALLELUJAH :!: :-D

Esther 

Wysłany: 2007-08-20, 18:20   

a nie wiesz Machabeuszu jak i gdzie nabyć całą Biblię, nie tylko Nowy Testament..? potrzebowałabym kilku egzemplarzy..

machabeusz 

Wysłany: 2007-08-20, 19:50   

Esther napisał/a:
a nie wiesz Machabeuszu jak i gdzie nabyć całą Biblię, nie tylko Nowy Testament..? potrzebowałabym kilku egzemplarzy..

Genaralnie , to rozdajemy Pismo Święte w formie Nowego Testamentu.
W śladowych ilościach jest dostępna w Polsce cała Biblia w przekładzie Gdańskiej.

Mam jeszcze dwie sztuki.

Jednak , gdy chcę komuś dać całą Biblię , a czasami tak robię , to kupuję po prostu "Warszawkę" i wręczam również w prezencie.

Dzieci i młodzież , w szkołach czasami pytają o całą Biblię , to wysyłamy pojedynczym uczniom "Warszawki".

DO WSZYSTKICH:

Brakuje wam czasami świadectw działania Ducha Świetego?

Wystarczy raz pojechać z Pismem Świętym i zobaczycie jak się można czuć , gdy rozdało się kilkaset sztuk za jednym razem i w każdej klasie opowiedziało się świadectwo. :-D

Można też rozdawać indywidualnie (Gedeonita kupuje wtedy po 2 zł,-) i działać.

To jest moja ulubiona dziedzina.

Wtedy , to jest jak w Dziejach Apostolskich: Duch mówi do kogo podejść i co powiedzieć.Efekty są zdumiewające.

Nieraz widziałem wzruszonych ludzi , bo była to odpowiedź na ich modlitwy...

HEJ!!!

POTRZEBNI SĄ NOWI GEDEONICI!!!
:-)

Przyp. 24:11
11. Ratuj wydanych na śmierć, a tych, których się wiedzie na stracenie, zatrzymaj.
(BW)

Esther 

Wysłany: 2007-08-20, 20:16   

mój dziadek też jest gedeonitą i ma cały dom zawalony małymi niebieskimi Nowymi Testamentami.. to piękna misja..

ale on nie moze mi zorganizować całej Biblii :-( a ja bardzo pilnie potrzebuję chociaż ze 2 egzemplarze.. jeden dostałam od jakiegoś przypadkowego Gedeonity, była to Warszawka.. załatw mi proszę te dwie :prosze:

machabeusz 

Wysłany: 2007-08-21, 13:47   

Hej! :-D
Cytat:
Esther napisał/a:
mój dziadek też jest gedeonitą i ma cały dom zawalony małymi niebieskimi Nowymi Testamentami.. to piękna misja..

ale on nie moze mi zorganizować całej Biblii :-( a ja bardzo pilnie potrzebuję chociaż ze 2 egzemplarze.. jeden dostałam od jakiegoś przypadkowego Gedeonity, była to Warszawka.. załatw mi proszę te dwie :prosze:

Z największą przyjemnością. :-)

Podaj mi tylko adres , gdzie wysłać.

Pozdrawiam. ;-)

P.S. Pozdrów dziadka.

ksenon 

Wysłany: 2007-08-21, 14:03   

machabeusz napisał/a:
Genaralnie , to rozdajemy Pismo Święte w formie Nowego Testamentu.
W śladowych ilościach jest dostępna w Polsce cała Biblia w przekładzie Gdańskiej.

Mam jeszcze dwie sztuki.

Jednak , gdy chcę komuś dać całą Biblię , a czasami tak robię , to kupuję po prostu "Warszawkę" i wręczam również w prezencie.

Mam pytania, bo nie wszystko zrozumiałem:

- rozdajecie czy kupujecie Pismo Swięte?
- jeśli rozdajecie, to kto za to płaci?
- w jakim przekładzie jest ten Nowy Testament (warszwska czy gdańska)?
- w jakim sensie wasza nazwa odwołuje się do Gedeona?

- czy chodzicie od domu do domu?
- czy ludzie często biorą was za Świadków Jehowy?

Tak na marginesie to przypominacie mi Świadków Jehowy z poczatku lat 20-tych XX wieku. Wtedy działali kolporterzy, których zadaniem było rozpowszechnić jak najwięcej Biblii i publikacji biblijnych.

Życzę wam powodzenia, bo rozpowszechnianie Słowa Bożego z czystych pobudek to szlachetna misja. Jednak z moich obserwacji wynika, że w Polsce większość ludzi ma Pismo Święte, zwłaszcza NT (złupili ich duchowni i pewnie musieli zapałacić ze 100 zł za egzemplarz), ale większość ludzi nie czyta tego co ma i zupełnie nie rozumie Biblii. I to jest większą potrzebą.

machabeusz 

Wysłany: 2007-08-21, 20:10   

Ksenon:

Cytat:
Mam pytania, bo nie wszystko zrozumiałem:

- rozdajecie czy kupujecie Pismo Swięte?

Rozdajemy zawsze bezpłatnie.
Całe Biblie (Warszawki) kupuję indywidualnie i też daję za darmo.

Cytat:
- jeśli rozdajecie, to kto za to płaci?

Drukowane są tylko z dobrowolnych datków.

Jest to stowarzyszenie biznesmenów i ludzi wolnych zawodów , więc my sami łożymy na to pieniądze , a również robimy prezentacje w zborach różnych społeczności i są robione "zrzutki" na tę intencję.
Nie robimy nigdy czegoś w rodzaju zbiórki pieniędzy od kogo popadło , aby niechcący nie dostać "brudnych" pieniędzy:

5 Moj. 23:19
19. Nie będziesz wnosił do skarbca świątyni Pana, Boga twego, zapłaty nierządnicy ani ceny psa na podstawie jakiegokolwiek ślubu, gdyż obie są obrzydliwością dla Pana, Boga twego.
(BW)

Cytat:
- w jakim przekładzie jest ten Nowy Testament (warszwska czy gdańska)?

Przekład warszawski zawsze.Jak już wspomniałem wcześniej , w śladowych ilościach są też dostepne całe Biblie w przekładzie gdańskim.

Cytat:
- w jakim sensie wasza nazwa odwołuje się do Gedeona?

W skrócie.
Nigdy się nie bał , słuchał Pana i w trzystu wyruszyli przeciwko tysiącom...

Cytat:
- czy chodzicie od domu do domu?

Jako Gedeonici , to nie.Jeśli ktoś by chciał , to nie ma problemu , tylko , że wtedy płaci z własnej kieszeni za każdą sztukę po 2 zł,- (Gedeonita , oczywiście).

Chodzenie od domu do domu zmonopolizowali Świadkowie Jehowy.

Cytat:
- czy ludzie często biorą was za Świadków Jehowy?

Spotkałem się nieraz z tą pomyłką.
Taktownie mówimy , że nie indoktrynujemy , lecz staramy się rozpowszechniać Pismo Święte , aby ludzie czytali i zmieniali swoje życie ,na lepsze, oczywiście.
Człowiek , który nawrócił się czytając Pismo , najczęściej zostaje wyprowadzony z religii nominalnej , a Pasterz wprowadzi do trzody , czyli do jakiegoś zboru.

Cytat:
Tak na marginesie to przypominacie mi Świadków Jehowy z poczatku lat 20-tych XX wieku. Wtedy działali kolporterzy, których zadaniem było rozpowszechnić jak najwięcej Biblii i publikacji biblijnych.

Bardzo trafne porównanie. :-D

Niestety dziś Świadkowie Jehowy uważają , że są jedyną religią prawdziwą , a zamiast Biblii wolą rozdawać broszurki , a nie czyste Słowo Boże. :-(

machabeusz 

Wysłany: 2007-08-21, 20:14   

:arrow:
Cytat:
Życzę wam powodzenia, bo rozpowszechnianie Słowa Bożego z czystych pobudek to szlachetna misja.

Serdecznie dziękujemy. :-D
Módl się za nas bracie , bo nieraz znajdujemy się w różnych próbach , a szatan ciągle przeszkadza.
Pan bardzo błogosławi , bo nasz obóz w moim tylko mieście rozpowszechnił w zeszłym roku kilkanaście tysięcy sztuk :!:
Ludzie , którzy się nawrócą i pokutują stają się "dziećmi Bożymi", oczywiście muszą też zostać ochrzczeni.
Łuk. 15:10
10. Taka, mówię wam, jest radość wśród aniołów Bożych nad jednym grzesznikiem, który się upamięta.(BW)

Cytat:
Jednak z moich obserwacji wynika, że w Polsce większość ludzi ma Pismo Święte, zwłaszcza NT

I tutaj ciebie zaskoczę.
Nie masz pojęcia jak dużo ludzi nie ma w ogóle Pisma Świętego.

Cytat:
większość ludzi nie czyta tego co ma i zupełnie nie rozumie Biblii. I to jest większą potrzebą.

Człowiek , który otwiera serce i czyta Słowo , to zrozumie wszystko to co jest potrzebne.

Różnice w zrozumieniu Pisma są i pewnie nadal będą.

Dlatego też jestem na tym forum.

Nie wierzę na przykład w wieczne męki w piekle ludzi niezbawionych.

Większość obecnych na tym forum ze mną się pewnie nie zgadza.
Jest to marginalną sprawą , bo do zbawienia potrzebna jest wiara w Jezusa i pójście za nim.

Zasadnicze nauki związane ze zbawieniem wynikają z Pisma same z siebie.

Mam nadzieję , że udzieliłem satysfakcjonujących odpowiedzi. ;-)
Więcej informacji znajdziesz na stronie , którą podano na początku , a dla uzupełnienia podaję jeszcze tę:

http://www.gedeonici.pl/

Pozdrawiam serdecznie.

Odpowiedz do tematu