Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
KRK a Biblia
Autor Wiadomość
Pietnas 
Krzyż i sztylet


Wyznanie: Protestant
Pomógł: 1 raz
Wiek: 67
Dołączył: 16 Gru 2012
Posty: 197
Wysłany: 2018-01-10, 07:23   KRK a Biblia



Dzisiaj wszędzie i głośno kościół KRK brzmi: Biblia tak, ale i tradycja. Jeszcze dziś mało który katolik wie, co tak naprawdę przemycono w tym lucyferskim i zwodniczym słowie "tradycja". Taki słodkie słowo.
Biblia Święta mówi: "Co do mnie, to świadczę każdemu, który słucha słów proroctwa tej księgi: Jeżeli ktoś dołoży coś do nich, dołoży mu Bóg plag opisanych w tej księdze" (Apokalipsa 22:18)
_________________
Biblię napisali lidzie którzy spotkali Boga. Pisali dla swojego pokolenia wprawdzie, ale my współcześni korzystamy z tego Słowa, zwłaszcza chrześcijanie.
www.pozdrowienie.vgh.pl
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2018-01-10, 16:36   Re: KRK a Biblia

Pietnas napisał/a:
Obrazek

Dzisiaj wszędzie i głośno kościół KRK brzmi: Biblia tak, ale i tradycja. Jeszcze dziś mało który katolik wie, co tak naprawdę przemycono w tym lucyferskim i zwodniczym słowie "tradycja". Taki słodkie słowo.
Biblia Święta mówi: "Co do mnie, to świadczę każdemu, który słucha słów proroctwa tej księgi: Jeżeli ktoś dołoży coś do nich, dołoży mu Bóg plag opisanych w tej księdze" (Apokalipsa 22:18)



Mam, pytanie:

Skąd wiesz że Biblia jest natchnionym Słowem Bożym?

Skąd wiesz o tym że na przykład apokalipsa św Jana wchodzi w skład Biblii a na przykład apokalipsa św Piotra nie wchodzi w skład Biblii?

Ja wiem o tym z Tradycji Kościoła.

A ty skąd o tym wiesz i dlaczego w to wierzysz?


Cytat:
"Co do mnie, to świadczę każdemu, który słucha słów proroctwa tej księgi: Jeżeli ktoś dołoży coś do nich, dołoży mu Bóg plag opisanych w tej księdze"


Tradycja niczego nie dokłada do słów proroctwa apokalipsy.

Czy może jednak uważasz że słowa te oznaczają że nie wolno wierzyć w nic co nie jest literalnie napisane w księdze apokalipsy?
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-01-10, 20:51   

Albertus napisał/a:
Skąd wiesz że Biblia jest natchnionym Słowem Bożym?


2 Tym. 3:16
16. Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,
(BW)

2 Tym. 3:16
16. Wszystko Pismo od Boga jest natchnione i pożyteczne ku nauce, ku strofowaniu, ku naprawie, ku ćwiczeniu, które jest w sprawiedliwości;
(BG)

2 Tm 3:16
16. Wszelkie Pismo od Boga natchnione /jest/ i pożyteczne do nauczania, do przekonywania, do poprawiania, do kształcenia w sprawiedliwości -
(BT)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2018-01-10, 22:23   

Pietnas napisał/a:
Biblia Święta mówi: "Co do mnie, to świadczę każdemu, który słucha słów proroctwa tej księgi: Jeżeli ktoś dołoży coś do nich, dołoży mu Bóg plag opisanych w tej księdze" (Apokalipsa 22:18)

Powyzszy werset nie dotyczy calej Biblii,a jedynie Apokalipsy.
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2018-01-10, 22:35   

Werset - 2 Tym. 3:16

Nie określa tego które księgi wchodzą w skład Pism natchnionych a które nie wchodzą.

O tym wiemy z Tradycji Kościoła.

Poza tym nawet gdybyśmy znaleźli w Biblii wersety potwierdzające natchnienie danej księgi to przecież nie dlatego wierzymy w natchnienie tej księgi że są w niej takie wersety.

Jest przecież wiele tekstów które które same o sobie świadczą że są natchnione ( na przykład koran) a przecież my ich za natchnione nie uznajemy.

Prawda jest taka że wierzymy w to że określone księgi są natchnionym Słowem Bożym dlatego że taka jest Tradycja Kościoła.

Biblia nie spadła z nieba a nawet gdyby spadła to i tak o tym że spadła wiedzielibyśmy z Tradycji....



Proste!
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2018-01-10, 22:48   

Albertus napisał/a:
O tym wiemy z Tradycji Kościoła.

O tym wiemy z historii zgromadzen,ktore okreslily jakie ksiegi sa natchnione a jakie nie.Nie z tradycji.
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2018-01-11, 07:04   Re: KRK a Biblia

Albertus napisał/a:
Mam, pytanie:

Skąd wiesz że Biblia jest natchnionym Słowem Bożym?

Skąd wiesz o tym że na przykład apokalipsa św Jana wchodzi w skład Biblii a na przykład apokalipsa św Piotra nie wchodzi w skład Biblii?

Cytat:
1. Zbiór ksiąg Starego Testamentu, który uznał Jezus, i którym się posługiwał, składał się z trzech części: prawa, proroków i pism (patrz Łuk. 24,27.44). Ten podział ksiąg starotestamentowych występuje do dnia dzisiejszego w Biblii hebrajskiej, która nie zawiera apokryfów!

2. Wszystkie księgi Pisma Świętego - 66 ksiąg (39 Starego Testamentu i 27 Nowego Testamentu) - tworzą harmonijną całość. Jeden natchniony autor nie może przecież przeczyć drugiemu, albowiem jeden boski Umysł natchnął wszystkich pisarzy Biblii. Gdyby na przykład apostoł Jan napisał coś, co byłoby sprzeczne z wcześniej spisanymi, natchnionymi trzema ewangeliami, to jego księga nie mogłaby się znaleźć w zbiorze biblijnych ksiąg natchnionych.

3. Apokryfy zawierają nauki, które są sprzeczne z pismami Mojżesza i innych proroków. Z tego powodu nie znalazły się wśród kanonu natchnionych ksiąg Starego Testamentu, który ostatecznie zamykają księgi z czasów Ezdrasza.

4. Zarówno Chrystus, jak i apostołowie nigdy nie cytowali ani nie powoływali się na księgi apokryficzne. Hieronim dokonując redakcji Biblii w języku łacińskim i pewnych tłumaczeń, także ich nie uwzględnił. Przestrzegł też przed tym swoich następców: "Strzeż się wszelkich apokryfów a wiedz, iż nie pochodzą one od tych, których imiona uwidocznione są w tytułach".
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-01-11, 12:44   

Albertus napisał/a:
Nie określa tego które księgi wchodzą w skład Pism natchnionych a które nie wchodzą.


To mało wiecie,albo pycha i niewiedza Was opanowały

Na BIBLIĘ składa się 39 ksiąg St.Testamentu i 27 ksiąg N.Testamentu. Każda z tych wszystkich Ksiąg rozpoczyna się inicjałem,a każdy inicjał tak w hebrajskim,jak i w greckim języku,ma sobie przypisaną wartość liczbową (litery).

Zestawienie
Liczba ksiag Pisma Swietego ...................................................................... 66
Wartosc liczbowa pierwszych liter 66 ksiag Pisma Swietego ................ 2520
Wartosc liczbowa słów greckich "PAN JEZUS CHRYSTUS".............. 2586

Powyższe rozważanie uczy nas, że: (1) Tylko 66 ksiag składa sie na kanon
Pisma Swietego, (2) Wszystkie 66 ksiag swiadczy o wielce wywyższonym przez
Boga na niebie i na ziemi Panu Jezusie Chrystusie (Dz. Ap. 2:36; Fili. 2:11).


Tak więc Kanon jest niepodważalny i nie należy przy nim "kombinować",bo to ma znamiona próby fałszowania dla własnych korzyści.
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 12