Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
,,PAMIETAJ ....,,
Autor Wiadomość
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2016-12-24, 13:26   

chryzolit napisał/a:
uczyli przykazań - nauki Jezusa.


Nauka Jezusa to nauka Jego Ojca, czyli Tora Boga przekazana prorokowi Mojżeszowi.

J 7:16
Cytat:
"Odpowiedział im Jezus, i rzekł: Nauka moja nie jest moja, ale tego który mię posłał."


Jezus Chrystus światłością świata.Dziś wieczorem zaczyna się święto świateł,które święci Pan Jezus.

J 10:22 nbg-pl
Cytat:
"Zaś w Jerozolimie było wtedy Święto Świateł i była zima;"


Wesołych świąt!
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2016-12-24, 14:28   

Przesłanie Ap.Jana.

1Jana.4;16-18.
''A myśmy poznali i uwierzyli w miłość,którą Bóg ma do nas,Bóg jest miłością,a kto mieszka w miłości mieszka w Bogu a Bóg w nim.
W tym miłość do nas doszła do doskonałości,że możemy mieć niezachwianą ufność w dzień sądu,gdyż jaki On jest,tacy i my jesteśmy na tym świecie.
W miłości nie ma bojazni,wszak doskonała miłość usuwa bojażń,gdyż bojażń,drży przed karą..kto się więc boi,nie jest doskonały w miłości.''


Piękne przesłanie.
Pozdrawiam.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2016-12-24, 14:53   

chryzolit napisał/a:
Przesłanie Ap.Jana.

1Jana.4;16-18.
''A myśmy poznali i uwierzyli w miłość,którą Bóg ma do nas,Bóg jest miłością,a kto mieszka w miłości mieszka w Bogu a Bóg w nim.
W tym miłość do nas doszła do doskonałości,że możemy mieć niezachwianą ufność w dzień sądu,gdyż jaki On jest,tacy i my jesteśmy na tym świecie.
W miłości nie ma bojazni,wszak doskonała miłość usuwa bojażń,gdyż bojażń,drży przed karą..kto się więc boi,nie jest doskonały w miłości.''


Piękne przesłanie.
Pozdrawiam.


Piękne przesłanie, tylko, że jak zwykle sprzeczne z pozostałym tekstem Biblii.

1. Bóg jest miłością 1. J. 4. 8
2. "Wysłuchaj końcowej nauki całości: Bój się Boga - Koh. 12. 13
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2016-12-24, 20:43   

_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2016-12-24, 23:14   

R.N.-Napisał.
Cytat:
Piękne przesłanie, tylko, że jak zwykle sprzeczne z pozostałym tekstem Biblii.

1. Bóg jest miłością 1. J. 4. 8
2. "Wysłuchaj końcowej nauki całości: Bój się Boga - Koh. 12. 13


Ponownie uzupełniające się elementy w wiedzy na temat Boga.
Ponieważ On przedstawia się czy też jest przedstawiany jako Bóg miłości,ale również Bóg sprawiedliwości.
W wymiarze historycznym St.Testament przedstawia go bardziej od strony sprawiedliwości,dlatego autor St.Testamentu pisze,tak jak zacytowałeś.
Natomiast Jan umiłowany uczeń Jezusa,pisze już z pozycji No.Przymierza,kiedy miłość Stwórcy została objawiona w Jego Synu,jako akt bezinteresownej miłości do ludzi.
Jan już w tym czasie żyje i to rozumie,dlatego tak pisze.

R.N. - Mam nadzieje,że ten przekaz Jana i dla Ciebie jest piękny,również dotyczy Ciebie,jeszcze raz zacytuje.
1.Jana.4;9-11.
''W tym objawiła sie miłość Boga do nas,iż Syna swego jednorodzonego posłał Bóg na świat,abyśmy przezeń żyli.

Na tym polega miłość,że nie myśmy umiłowali Boga,lecz że On nas umiłował i posłał Syna swego jako ubłaganie za grzechy nasze.
Umiłowani jeśli Bóg nas tak umiłował,i myśmy powinni się nawzajem miłować.

Pozdrawiam.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2016-12-25, 10:57   

chryzolit napisał/a:
Umiłowani jeśli Bóg nas tak umiłował,i myśmy powinni się nawzajem miłować.


a więc nie grzeszyć przeciw Bogu ani przeciw bliźniemu.Kto kocha ten nikogo nie krzywdzi.

1Jan 3,4
Cytat:
grzech jest przestępstwem zakonu.


Rz 13:9
Cytat:
"Albowiem przykazania: Nie cudzołóż, nie zabijaj, nie kradnij, nie pożądaj i wszystkie inne - streszczają się w tym nakazie: Miłuj bliźniego swego jak siebie samego."


Czynienie zła, czyli grzeszenie jest nie tylko złamaniem prawa Boga ale też brakiem miłości do Stwórcy i Jego Pomazańca, oraz brak miłości do bliźniego.

Rz 12:9
Cytat:
"Miłość niech będzie nieobłudna. Unikajcie zła, przylgnijcie do dobra."

Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
adzient 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 1979
Skąd: Elblag
Wysłany: 2016-12-25, 16:32   

chryzolit napisał/a:
Dalej.
Rzym3-powinno się czytać od 21w.aby dokładnie zrozumieć 31w.
Zacytuje 27 i 28w.
''Gdzież więc chluba twoja?
Wykluczona..Przez jaki zakon? Uczynków.?
Bynajmniej lecz przez zakon wiary.
Uważamy bowiem,że człowiek bywa usprawiedliwiony przez wiarę,niezależnie od uczynków zakonu.

Widzę ,że masz problemy ze rozumieniem polskich znaków.
Paweł pisze o chlubie z przestrzegania zakonu oraz o zbawieniu z zakonu (w.23.28).

GDZIE TU JEST NAPISANE ,ŻE NIE MAM PRZESTRZEGAĆ ZAKONU???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Cytujesz słowa ,których nie rozumiesz. :-P

Dalej Paweł mówi :
" Czy więc zakon unieważniamy przez wiarę? Wręcz przeciwnie, zakon utwierdzamy. "w,31.


Cały czas starasz się udowodnić mi ,że Paweł powiedział coś przeciwnego.
Wyrywasz z kontekstu i budujesz dogmaty ,które nie pasują do logiki i nawzajem się wykluczają.
:mrgreen:

Mimo ukazania przez Pawła zbawienia z łaski dodaje w Rz 6,1-2:

"Cóż więc powiemy? Czy mamy pozostać w grzechu, aby łaska obfitsza była? Przenigdy! Jakże my, którzy grzechowi umarliśmy, jeszcze w nim żyć mamy?

Skoro grzech jest przestępstwem prawa (1Jana 3,4) Paweł potwierdza potrzebę przestrzegania prawa. - Żydowskiego bo o nim mówił.

Cytat:
Zakon wiary,czy znasz taki zakon - prawo? Drogi adzient.?
Czy to jest prawo Mojżeszowe?
Co więc utwierdzamy.?


W tym momencie mi ręce opadają. :-D

Poczytaj Sobie w sieci co to jest i do czego służy prawo.

Jeżeli dla Ciebie wiara i prawo to to samo to ja dziękuję za rozmowę.

Zatem Paweł dostał pomieszania zmysłów ponieważ przeciwstawił prawo - wierze,a Ty to łączysz twierdząc ,że jest jakieś prawo wiary.

Paweł pisał o zakonie Mojżesza w NOWYM ZROZUMIENIU POPRZEZ WIARĘ.
Tak wnioskujemy z Rz 7 gdzie pisał o nowym zrozumieniu prawa Mojżesza.(Rz7,6.12.25)
Zrozumieniu przez wiarę.

Skoro niedomagania prawa ,które nadal mnie oskarża (Rz 8,4) wypełnia mi Chrystus moje podejście do prawa Mojżesza jest podejściem wiary i prawo to można SKRÓTOWO NAZWAĆ PRAWEM WIARY.

Czy Ty specjalnie się droczysz ? :-P

chryzolit napisał/a:
adzient -napisał.
Cytat:
Dokładnie co???
Przecież nie rozmawiamy o zbawieniu z uczynków.
Potwierdzasz ,ze obaj nie rozumiecie o czym się tu mówi. :mrgreen:

Dokładnie obaj nie rozumiecie. :-D
Jeżeli chodzi o Ciebie dyskusję już zakończyliśmy.
Dyskusję w tym samym temacie dlatego nie wiem ,jaki jest sens ponawiania tego samego.
Poniżej jest zapis:
http://biblia.webd.pl/for...p=410598#410598

Cały czas usilnie próbujesz udowodnić mi ,że ilekroć Paweł mówił o haniebnej praktyce - zbawienia z łaski mówił o przestrzeganiu prawa w ogóle.

Podałeś teksty mówiące o ZBAWIENIU Z UCZYNKÓW ,KTÓRE TO PAWEŁ ODRZUCAŁ i chcesz mi udowodnić ,że przez to Paweł odrzucał całe prawo.
Ten Paweł ,który prawu służył sercem - Rz 7,25
Ten Paweł ,który namawiał do wypełniania żydowskiego prawa - 1Kor 7,19;9,9
Ten Paweł,który prawo żydowskie wypełniał W CAŁOŚCI DzAp 25,8

Dlatego Panu już dziękuję. :-D

Ja na takie absurdy nawet nie zamierzam odpowiadać ponieważ szkoda na to czasu.
Długo rozmawialiśmy i dalej mixujesz co się da.

Cytujesz teksty ,których kontekst ,podawany przez Ciebie nawet, wskazuje na zbawienie z prawa i próbujesz nim manipulować.

Jakiś uparty jesteś. :-P

Cytat:
Rzym. 3:19-20
19. A wiemy, że cokolwiek zakon mówi, mówi do tych, którzy są pod wpływem zakonu, aby wszelkie usta były zamknięte i aby świat cały podlegał sądowi Bożemu.


Bycie pod zakonem to usiłowanie uzyskania zbawienia z prawa.
Przestrzeganie prawa będąc pod łaską nie jest równe byciem pod zakonem


Dlatego nie jesteśmy pod zakonem ponieważ on nie ma nad nami mocy.

Nie zwalnia nas to jednak od nakazu przestrzegania prawa - co jest wolą Jezusa.



Nie jestem pod zakonem ale nadal przestrzegam ten zakon.

" lecz teraz zostaliśmy uwolnieni od zakonu, gdy umarliśmy temu, przez co byliśmy opanowani, tak iż służymy w nowości ducha, a nie według przestarzałej litery. (7) Cóż więc powiemy? Że zakon to grzech? Przenigdy! "Rz 7,6-7

Komu służymy?

Z A K O N O W I

"Bogu niech będą dzięki przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego! Tak więc ja sam służę umysłem zakonowi Bożemu, ciałem zaś zakonowi grzechu. "w.25

Widzisz.
Paweł był wyzwolony spod zakonu i nadal mu służył.
Bez presji ,która towarzyszyła Żydom.


I tak dalej będziesz pisał swoje. :mrgreen:

Paweł namawiał do przestrzegania prawa ale odradzał chlubę z tego powodu.
Odradzał zbawienia z prawa ponieważ nie jest to możliwe.
Czy zatem mam łamać prawo ?
 
 
adzient 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 1979
Skąd: Elblag
Wysłany: 2016-12-25, 17:09   

chryzolit napisał/a:
Cytat:
Nie wiem komu mam wierzyć.Tobie ,czy Pawłowi.
Może ktoś mi podpowie? :-D

Ja Ci podpowiem.
Na pewno nie należy wierzyć organizacji religijnej,bo efekty masz.
Zmienianie historii Izraela,zmienianie historii świata,w którym czas nie działa.
Zmienianie podstawowych St.Testamentalnych zapisów.

Widzisz .
Nie odwołałeś się do meritum.
Twój minus.
Sprawa pozostała.
chryzolit napisał/a:
Cytat:
Paweł napisał:
" Obrzezanie nie ma żadnego znaczenia i nieobrzezanie nie ma żadnego znaczenia, ale tylko przestrzeganie przykazań Bożych. "1Kor 7,19
Jestem ciekawy jak wyjaśnisz podział Pawła?
Czy dzielił prawo?

Nie Paweł nie dzielił prawa Mojżesza.
Liczą się tylko przykazania,te o których sam i inni Apostołowie pisali,a których Ty nie chcesz poznać.
1 Tes.4;2.
''Wszak wiecie,jakie przykazania daliśmy wam w imieniu Pana Jezusa...

2.Piotra.3;2.
''abyście pamiętali na słowa,jakie poprzednio wypowiedzieli prorocy i na przykazanie Pana i Zbawiciela,podane przez Apostołów waszych.''
Czyich przykazań należy przestrzegać.?????.
Jeżeli narodzimy się w Chrystusie to problem zniknie.
Ponieważ nie ma nowego narodzenia w Mojżeszu.

Zatem poczytajmy sobie ,co miał na myśli Paweł.
Czy przedstawiał nowe przykazania ,czy stare przykazania Mojżeszowe:

„Albowiem w zakonie Mojżeszowym napisano: Młócącemu wołowi nie zawiązuj pyska. Czy Bóg to mówi ze względu na woły? (10) Czy nie mówi tego raczej ze względu na nas? Tak jest, ze względu na nas jest napisane(…) (11) Jeżeli my dla was dobra duchowe posialiśmy, to cóż wielkiego, jeżeli wasze ziemskie dobra żąć będziemy(…) (14) Tak też postanowił Pan, ażeby ci, którzy ewangelię zwiastują, z ewangelii żyli.”1Kor 9,9-14

Paweł nie dość ,że utrzymuje przykazanie zakonu to nawet je rozszerza wyprowadzając dalsze wskazówki.

Jeżeli chodzi o 1Kor 7,19 to kontekst wskazuje na prawo Mojżesza.
„(18) Był ktoś w chwili powołania obrzezany? Niech nie ukrywa obrzezania. Był ktoś w chwili powołania nieobrzezany? Niech się nie obrzezuje. (19) Obrzezanie nie ma żadnego znaczenia i nieobrzezanie nie ma żadnego znaczenia, ale tylko przestrzeganie przykazań Bożych.”
Jasne jest to,że kontekst wskazuje na przepisy Mojżesza.

Zatem Paweł mówi :JEDEN PRZEPIS prawa nie obowiązuje ale reszta prawa ,Z KTÓREGO POCHODZI TEN ZAPIS OBOWIAZUJE.

Jeżeli tego nie rozumiesz Twoja sprawa.

Myśl logicznie.

Kolejny przykład prawa Mojżesza ,które PAWEŁ PODTRZYMUJE:

"Czcij ojca swego i matkę, to jest pierwsze przykazanie z obietnicą: (3) Aby ci się dobrze działo i abyś długo żył na ziemi. A wy, ojcowie, nie pobudzajcie do gniewu dzieci swoich"
Ef 6,2-4

Jak widzisz Paweł podtrzymuje zakon Mojżesza.
Wiem ,że tego nie zobaczysz i nadal będziesz próbował wmówić mi ,że Paweł łamał zakon mimo to ,że stale go przypominał.

"Cóż więc powiemy? Że zakon to grzech? Przenigdy! Przecież nie poznałbym grzechu, gdyby nie zakon; wszak i o pożądliwości nie wiedziałbym, gdyby zakon nie mówił: Nie pożądaj!"

Jaki zakon mówi "nie pożądaj".
Mógłbyś wszystkim odpowiedzieć?

Zapewne powiesz ,że nie Mojżeszowy. :mrgreen:

Przywykłem do tego.

chryzolit napisał/a:
Nie Paweł nie dzielił prawa Mojżesza.
Liczą się tylko przykazania,te o których sam i inni Apostołowie pisali,a których Ty nie chcesz poznać.
1 Tes.4;2.
''Wszak wiecie,jakie przykazania daliśmy wam w imieniu Pana Jezusa...

2.Piotra.3;2.
''abyście pamiętali na słowa,jakie poprzednio wypowiedzieli prorocy i na przykazanie Pana i Zbawiciela,podane przez Apostołów waszych.''
Czyich przykazań należy przestrzegać.?????.
Jeżeli narodzimy się w Chrystusie to problem zniknie.
Ponieważ nie ma nowego narodzenia w Mojżeszu.

Przykazanie dane przez Pana Jezusa jest przykazaniem Mojzesza.
Pan nasz wypełniał prawo Mojżesza i nie dał żadnego zupełnie nowego przykazania.
Jego nauki są naukami Mojżesza i nie jesteś w stanie temu zaprzeczyć.
Nikt nie jest i tego nigdy jeszcze nie zrobił.

to ,co przedstawiasz nie jest prawem tylko wskazówkami jak przestrzegać prawo Mojżesza.

Proszę doczytać ;"co to jest prawo"
Widzę braki.
 
 
adzient 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 1979
Skąd: Elblag
Wysłany: 2016-12-25, 17:30   

adzient napisał/a:

Ale przypominam sobie z poprzedniej dyskusji ,że dla Ciebie usilne staranie się o nie łamanie przykazań nie równa się zachowywaniu ich.

Powiedziałeś też ,że Sam nie złamałeś żadnego przykazania żydowskiego jednocześnie nie przestrzegając ich.

Wobec takich argumentów ręce same mi opadają. :mrgreen:

chryzolit napisał/a:

Ale Ty wymyślasz,przytocz,kiedy Ci tak napisałem.?
Oj.adzient.


Jak chcesz.
O.K.
Wklejam.
Tylko ,że inni mogą zobaczyć.

adzient napisał/a:

1." To jednak wyznaję przed tobą, że służę ojczystemu Bogu zgodnie z tą drogą, którą oni nazywają sektą, wierząc we wszystko, co jest napisane w zakonie i u proroków,"DzAp 24,14

Poniżej stanowisko Pawła co do swojego podejscia do prawa:
" (8)2. Paweł zaś bronił się: Nie zawiniłem w niczym ani przeciwko zakonowi żydowskiemu, ani przeciwko świątyni, ani przeciwko cesarzowi. "DzAp 25,8

Choć Pawła posądzano o namawianie do łamania prawa...
3.DzAp 21,20-26 - Paweł dał dowód tego ,że pomówienia o jego nieprzestrzeganie prawa są nonsensem.


chryzolit napisał/a:

1.
Ja również wierze we wszystko co jest napisane w zakonie i u proroków.
A w zakonie jest wyrażnie napisane,że jest on dany tylko Izraelowi.

Z czym Ty masz problem,bo na siłe chcesz coś co nie jest tobie dane.

2.
Ja również nie zawiniłem niczym,a ni przeciw zakonowi Żydowskiemu,ani przeciwko świątyni,ani przeciwko cesarzowi.
Ale to nie jest powodem abym miał przestrzegać zakon.


Ja odpowiedziałem:

adzient napisał/a:
Poniżej masz zestawione dwie Twoje wypowiedzi.
Obie razem tworzą bezsens:
chryzolit napisał/a:

(...)
Tak,myślałem że napiszesz,ale ten wpis poświadcza,o pobieżnym poznaniu Pawła i jego nauczanie.
Paweł w Żydowskim środowisku,był znany,ale kiedy dowiedziano się,ze Paweł zdradził i poszedł do sekty i uczył przeciw zakonowi.
Postanowiono go zabić,o tym dokładnie wiedzieli w Jerozolimie Ci co przyjęli Jezusa.

adzient napisał/a:

Poniżej stanowisko Pawła co do swojego podejscia do prawa:
" (8)2. Paweł zaś bronił się: Nie zawiniłem w niczym ani przeciwko zakonowi żydowskiemu, ani przeciwko świątyni, ani przeciwko cesarzowi. "DzAp 25,8
(…)

chryzolit napisał/a:

2.Ja również nie zawiniłem niczym,a ni przeciw zakonowi Żydowskiemu,ani przeciwko świątyni,ani przeciwko cesarzowi.
Ale to nie jest powodem abym miał przestrzegać zakon.

Już to ostatnie zdanie jest totalnym bezsensem. :mrgreen:

Jeżeli twierdzisz się ,że nie złamałeś prawa oznacza to ,ŻE JE ZACHOWAŁEŚ.

Zadam Ci pytanie; czy skoro Apostoł powiedział ,że nie zawinił w niczym przeciwko zakonowi czy przestrzegał przykazanie dotyczące święta sobotniego?
Czy inny Żyd mógł nie przestrzegać tego przykazania i twierdzić ,że w niczym nie uchybił zakonowi?

Przyznaję ,że rozmowa z Tobą staje się coraz bardziej zabawna.
Zachowujesz się jakbyś był zaszczuty w narożniku ścian. :mrgreen:

Ale proszę nie traktować mnie jak atakującego.
Jestem po Twojej stronie barykady. ;-)


Tak było tu:

http://biblia.webd.pl/for...r=asc&start=225
 
 
adzient 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 1979
Skąd: Elblag
Wysłany: 2016-12-25, 17:46   

chryzolit napisał/a:
Cytat:
Napisałeś.
Zatem dowodzisz nieznajomości Pisma.
Wszystkie przykazania Dekalogu były zachowywane przez ludzi żyjących przed Mojżeszem.
Kilka przykładów podałem.

Dalej zniekształcasz historie.
Kto wyszedł z Egiptu,? Izrael czy cały świat.
Kto szedł przez pustynie?

Nie czaruj proszę.
Podałem przykłady i one świadczą o tym,że Dekalog był zachowywany przed Synajem.
Nie rozumiem po co tracisz czas.
Ja się nie nabiorę.

Nie odwołałeś się do tekstów tylko czarujesz.

chryzolit napisał/a:

Z kim było zawarte przymierze w oparciu o to prawo.???.

przy Tobie odjadę do Tworek.


Przymierze i prawo to dwie różne sprawy.



Różne przymierza mogą zostać oparte o TO SAMO PRAWO.
Prawo nie musi się zmieniać.
Nie zmienia się ponieważ Bóg - twórca prawa - jest niezmienny i NIE POTRZEBUJE ZMIENIAĆ PRAWA.

Pawłowa "zmiana" polegała na WYGAŚNIĘCIU PEWNYCH PRZEPISÓW ZWIĄZANYCH Z OCZEKIWANIEM NA BARANKA,KTÓRY PRZYSZEDŁ.

W świetle tego ,że Paweł nadal uczył prawa Mojżesza i przestrzegał jest to skrót myślowy ,którego się tylko uczepiłeś.

Patrz na czyny Pawła.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez adzient 2016-12-25, 18:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adzient 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 1979
Skąd: Elblag
Wysłany: 2016-12-25, 17:55   

Cytat:
adzient.- napisał.
Cytat:
Piotr,Paweł,Jakub,Jan i inni po kilkunastu latach nadal namawiali do wypełniania prawa Żydowskiego.
Pamiętam ,że powiedziałeś ,że dochodzili sukcesywnie do prawdy i do odrzucania ich.
Do końca jednak namawiali wierzących do wypełniania prawa Mojżesza.

Kol.3;9-10.
''nie okłamujcie się nawzajem,skoro zewlekliście z siebie starego człowieka wraz z uczynkami jego,a przyoblekli w nowego,który sie odnawia ustawicznie ku poznaniu na obraz tego,który go stworzył.''

Ten proces,któremu podlega człowiek wierzący,jest właśnie procesem,nie momentem chwili.
Kiedy Paweł został powalony na ziemię,przez jasność,od tego momentu rozpoczęła się Jego nowa droga,przez parę lat był w samotności,a potem spotkał zbór .

Właśnie ten proces polega na wypełnianiu prawa.
Nie na poznawaniu dog,matów religijnych ,a o tym pisałem do czego się odniosłeś cytując tekst ,który mówił o zachowaniu prawa.
Odnowienie polega na upodobnianiu się do Chrystusa - 2Kor 3,18 i przestrzeganiu prawa:

" Takie zaś jest przymierze, które zawrę z domem Izraela po upływie owych dni, mówi Pan: Prawa moje włożę w ich umysły i na sercach ich wypiszę je, i będę im Bogiem, a oni będą mi ludem."Hebr 8,10

Jakoś tu nie ma nic o NOWYM prawie.
Zatem chodzi o stare odwieczne prawo.

chryzolit napisał/a:

Apostołowie nie namawiali do przestrzegania prawa Mojżesza,tylko uczyli nowej drogi w Jezusie. Procesu przemiany.

:crazy:
Po takich słowach dziękuję za rozmowę.


To ,co napisałeś jest kłamstwem.


Niech każdy to sobie sam zbada.
Długo to tolerowałem.

Poniżej teksty w których Apostołowie uczą prawa Mojżesza:

1Kor 7,19;9,9;Ef 6,2 Rz 7,7.12

Dziękuję za rozmowę.
Dodaję do ignorowanych! :xhehe:
 
 
adzient 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 1979
Skąd: Elblag
Wysłany: 2016-12-25, 18:01   

Listek napisał/a:

Nauka Jezusa to nauka Jego Ojca, czyli Tora Boga przekazana prorokowi Mojżeszowi.

Te same nauki. :-D
To samo prawo.

Listek.W niebie szatan też chciał usunąć prawo.(Ez 28,16 - por 1Jana 3,4)
Dlatego robi to na ziemi.

Dziwne ,że ma swoich popleczników i ktoś się łapie na to. :mrgreen:

Cytat:
Izajasz 56

Prorok mówi,że szczęśliwy jest syn Adama,który przestrzega szabatu i nie czyni nic złego.

W w.3-6 chwali cudzoziemców za przestrzeganie prawa - sabatu.
Przecież prawo to było rzekomo tylko dla Izraela.
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2016-12-25, 19:22   

adzient-napisał.

Cytat:
Widzę ,że masz problemy ze rozumieniem polskich znaków.
Paweł pisze o chlubie z przestrzegania zakonu oraz o zbawieniu z zakonu (w.23.28).

GDZIE TU JEST NAPISANE ,ŻE NIE MAM PRZESTRZEGAĆ ZAKONU???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Cytujesz słowa ,których nie rozumiesz. :-P

Dalej Paweł mówi :
" Czy więc zakon unieważniamy przez wiarę? Wręcz przeciwnie, zakon utwierdzamy. "w,31.


Cały czas starasz się udowodnić mi ,że Paweł powiedział coś przeciwnego.
Wyrywasz z kontekstu i budujesz dogmaty ,które nie pasują do logiki i nawzajem się wykluczają.

Jeszcze raz zacytuje.
''Gdzież więc chluba twoja?
Wykluczona! Przez jaki zakon? Uczynków.?
Bynajmniej lecz przez zakon wiary.
Uważamy bowiem,że człowiek bywa usprawiedliwiony przez wiarę,niezależnie od uczynków zakonu.

Cytat zgodny z tłumaczeniem Biblijnym.
Możesz stworzyć swój własny lub Twojej organizacji religijnej system polskich znaków,możesz odwołać się do gramatyki,tłumaczenia,a nawet możesz tupać nogami to nic nie zmieni,ten zapis pozostanie taki sam,prosty do zrozumienia.

Apostoł pisze wyraznie o zakonie - prawie wiary.

Ale nie tylko pisze Paweł o prawie wiary.
Czytajmy proszę.
1Jana.3;21-24.
''Umiłowani,jeżeli nas serce nie oskarża,możemy śmiało stanąć przed Bogiem i otrzymamy od Niego,o cokolwiek prosić będziemy,gdyż przykazań jego przestrzegamy i czynimy to,co miłe jest przed obliczem jego.
A to jest przykazanie jego,abyśmy wierzyli w imię Syna jego,Jezusa Chrystusa,i miłowali się wzajemnie jak nam przykazał.
A kto przestrzega przykazań jego,mieszka w Bogu;;itd.


Czy Ty i Twoja organizacja religijna znasz te przykazania - prawo.
Prawo od Stwórcy i jego Syna dla uczni Jezusa w tym zapisie - przekazie to wiara i miłość.
I ponownie możesz odwołać się do manipulacji,gramatyki czy innych metod,ale tego nie zmienisz.

Kto buduje jakieś dziwne dogmaty???. Zobacz na swoje wpisy.
Zadajesz pytanie .
Cytat:
Gdzie jest napisane,że nie masz przestrzegać zakonu.?

Precyzuj.
Mamy przestrzegać Prawo-zakon,powyżej dałem przykłady.
Tylko nie mamy przestrzegać zakonu - prawa Mojżesza,bo nie nam było ono dane.
Ludzie z narodów nie otrzymali prawa Mojżesza,tylko Izrael,twierdzenie przeciwstawne wskazuje nie tylko na brak znajomości historii biblijnej,ale jest też kłamstwem.

adzient - napisał.
Cytat:
Komu służymy?

Z A K O N O W I

"Bogu niech będą dzięki przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego! Tak więc ja sam służę umysłem zakonowi Bożemu, ciałem zaś zakonowi grzechu. "w.25

Widzisz.
Paweł był wyzwolony spod zakonu i nadal mu służył.
Bez presji ,która towarzyszyła Żydom.

I tak dalej będziesz pisał swoje. :mrgreen:

To jest takie jednoznaczne,uczniowie Jezusa służą Jezusowi,a uczniowie Mojżesza służą Mojżeszowi.
Wybieraj.
Czy ty o Pawle wiesz lepiej niż on sam o sobie.?
On długi okres w swoim życiu służył zakonowi Mojżesza,ale kiedy poznał Chrystusa wszystko to uznał za śmiecie itd.czytajmy.
Filipian.3;4-9.
My ludzie z narodów nawet nie powinniśmy myśleć o służeniu zakonowi Mojżesza,na wzór Pawła.
Dlatego że nie nam był on dany,jemu w tamtym czasie tak,ale kiedy poznał Chrystusa nastąpiła u niego całkowita zmiana,o której wielokrotnie pisze.
adzient - czy Ty czytasz jakąś inną Biblie.
Paweł tak pisze.
2Kor.3;14.
''Lecz umysły ich otępiały.Albowiem aż do dnia dzisiejszego przy czytaniu starego przymierza ta sama zasłona pozostaje nie odsłąnięta.,gdyż w Chrystusie pozostaje ona usunięta.;;
Proponuje o zapoznanie się z tym rozdziałem.

Napisałeś.
Cytat:
Bycie pod zakonem to usiłowanie uzyskania zbawienia z prawa.
Przestrzeganie prawa będąc pod łaską nie jest równe byciem pod zakonem

Całkowita kombinacja,całkowicie niebiblijna.Bez komentarza.

Natomiast moje wpisy,które wcześniej napisałem,jak nie sa poddane Twojej obróbce,podobnie jak Biblijne,są poprawne.

Napisałeś.
Cytat:
to ,co przedstawiasz nie jest prawem tylko wskazówkami jak przestrzegać prawo Mojżesza.

Proszę doczytać ;"co to jest prawo"
Widzę braki.

Czy tez braki własnej i swojej organizacji teologi.
Jeżeli nie przyjmuje się zapisów No.Przymierza,że miłość i wiara w Jezusa to prawo i to prawo Chrystusa.
To się go lekceważy.
Gal.6;2.
''Jedni drugich brzemiona noście i tak wypełnicie zakon Chrystusowy.''
Prawo Chrystusowe,nie Mojżeszowe,bo nie jesteśmy uczniami Mojżesza tylko Jezusa.
Chyba że Ty jesteś uczniem Mojżesza.?
O tym Prawie Miłości w Jezusie będę pisał.
Teraz pozdrawiam.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2016-12-25, 20:48   

adzient - napisał.

Cytat:
Po takich słowach dziękuję za rozmowę.


To ,co napisałeś jest kłamstwem.

Niech każdy to sobie sam zbada.
Długo to tolerowałem.

Poniżej teksty w których Apostołowie uczą prawa Mojżesza:
1Kor 7,19;9,9;Ef 6,2 Rz 7,7.12

Dziękuję za rozmowę.
Dodaję do ignorowanych! :xhehe:

To co Ty robisz i jak się zachowujesz to jest oczywiście Twój wybór,który zaakceptuje.
Ale zobacz na swoją konsekwencje,dziękujesz i za chwile piszesz następny post.
A w podanych tekstach Apostołowie nie uczą przestrzegania prawa Mojżesza,tylko Ty to tak odbierasz,bo tak jesteś ustawiony organizacyjnie.
Proszę Cię czytaj regularnie nie tylko poszczególne teksty biblijne ale całe rozdziały,bo to w całości jest pokazany przekaz listu.

napisałeś.
Cytat:
przy Tobie odjadę do Tworek.


Przymierze i prawo to dwie różne sprawy.


Różne przymierza mogą zostać oparte o TO SAMO PRAWO.
Prawo nie musi się zmieniać.
Nie zmienia się ponieważ Bóg - twórca prawa - jest niezmienny i NIE POTRZEBUJE ZMIENIAĆ PRAWA.

Pawłowa "zmiana" polegała na WYGAŚNIĘCIU PEWNYCH PRZEPISÓW ZWIĄZANYCH Z OCZEKIWANIEM NA BARANKA,KTÓRY PRZYSZEDŁ.

W świetle tego ,że Paweł nadal uczył prawa Mojżesza i przestrzegał jest to skrót myślowy ,którego się tylko uczepiłeś.

Patrz na czyny Pawła.
Nie,nie odjedziesz do Tworek,bo tam Ci nie pomogą z Twoim problemem,mogę jednak poradzić udaj się do Jezusa,a nie do Mojżesza,Mojżesz przy całej jego wielkości jest tylko człowiekiem,podobnym do nas.
Natomiast Pan Jezus nie,teraz jest u Ojca i siedzi po Jego prawicy,On pomaga.
Bo mamy tylko jednego pośrednika między Bogiem i człowiekiem,właśnie Jego.

Zobacz napisałeś,krótki tekst i sobie zaprzeczasz.
Napisałeś
Cytat:
Prawo się nie zmienia,ponieważ Bóg jest niezmienny.

A zaraz piszesz,że Pawłowa zmiana polega na wygaśnięciu pewnych przepisów.
Czyli,zmienia się prawo lub się nie zmienia.
Bo jeżeli jest niezmienne to nie może się zmienić nawet na jotę.
A jeżeli sie choć trochę zmienia to jest zmienne.
Musi być konsekwencja.

Ponadto piszesz prawo i przymierze to dwie różne sprawy.
Ale to tylko ty tak piszesz.
Biblia podaje inaczej.
Czytajmy.
24roz.Księgi Wyjścia.- sposób zawarcia przymierza.
''Wrócił Mojżesz i obwieścił ludowi wszystkie słowa Jahwe i wszystkie Jego zalecenia.
Wtedy cały lud odpowiedział jednogłośnie.Wszystkie słowa jakie wypowiedział Jahwe wypełnimy.
Spisał więc Mojżesz wszystkie słowa Jahwe.
7w.
Wtedy wziął Mojżesz Księgę Przymierza i czytał ją głośno ludowi i oświadczyli.
Wszystko co powiedział Jahwe uczynimy i będziemy posłuszni.''
''

Zacytowałem tylko fragment.
Przymierze było zawarte wyłącznie z synami Izraela i to oni zobowiązali się do przestrzegania prawa,które Mojżesz zapisał w Księdze Przymierza.
Czy ktoś może rozdzielić to przymierze od prawa,które zobowiązali się przestrzegać.
Prawo i jego wypełniania to właśnie przymierze.A te Boże polecenia były zapisane w Księdze Przymierza.

Napisałeś.
Listek.W niebie szatan też chciał usunąć prawo.(Ez 28,16 - por 1Jana 3,4)
Cytat:
Dlatego robi to na ziemi.

Dziwne ,że ma swoich popleczników i ktoś się łapie na to. :mrgreen:

Cytat:
Izajasz 56

Prorok mówi,że szczęśliwy jest syn Adama,który przestrzega szabatu i nie czyni nic złego.

W w.3-6 chwali cudzoziemców za przestrzeganie prawa - sabatu.
Przecież prawo to było rzekomo tylko dla Izraela.

Prawo było dane wyłącznie Izraelowi i zgodnie z nim oni mieli prowadzić życie bardzo zamknięta,nie było wolno łaczyc się z narodami.
Ale regulowało ono też stosunek do cudzoziemców,jednak kiedy oni chcieli być w społeczności Izraela,musieli spełnić wiele warunków,ale i tak nigdy nie stawali się Izraelem.
Proszę czytać o tym.
Natomiast co do Szatana w niebie to przemyśl ten problem.
Na czym tam polegał bunt.
I jeżeli już to chcesz porównywać do ziemskich warunków,to zobacz,czym jest nie akceptowanie i niepoznanie prawa Jezusa.
Wybranie Mojżesza,lub próba zrównania jego autorytetu z Jezusem,czy przeciwstawianie sie prawu Jezus jest buntem przeciw Bogu.
Przemyśl to .
Pozdrawiam.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
Eutychus 
Rzymian 14:4


Wyznanie: Zrzeszenie Wolnych Badaczy Pisma Świętego
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 1925
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2016-12-25, 21:08   

chryzolit napisał/a:
adzient - napisał.

Cytat: Komu służymy?

Z A K O N O W I

"Bogu niech będą dzięki przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego! Tak więc ja sam służę umysłem zakonowi Bożemu, ciałem zaś zakonowi grzechu. "w.25

Widzisz.

Paweł był wyzwolony spod zakonu i nadal mu służył.

Bez presji ,która towarzyszyła Żydom.

I tak dalej będziesz pisał swoje. :mrgreen:

Sorry że się wcinam, ale w końcu nie zdzierżyłem.

Trzeba zupełnie nie potrafić czytać ze zrozumieniem, albo być dalece zindoktrynowanym żeby z zacytowanego wersetu wyciągnąć wniosek, że "Paweł nadal mu służył" (Zakonowi Mojżeszowemu).
Szczególnie w Liście do Rzymian, ale i w innych listach, Paweł dobitnie dowodzi, że z Zakonu NIKT nie będzie zbawiony, że Pan Jezus "zaniósł" albo "przybił Zakon do krzyża itp., itd.
Pobieżnie czytający Biblię w związku z tego typu twierdzeniami dopatrywali się antagonizmu Pawła z Jakubem, bo Paweł mówił "nie z uczynków", a Jakub "nie bez uczynków".
To tak w największym skrócie, a rzecz polegała na niezrozumieniu że Paweł miał na myśli uczynki Zakonu, a Jakub wszelkie dobre uczynki, które muszą towarzyszyć wierze.
Wątkiem przewodnim Rzym 7 są rozważania o słabości ciała i jego uczynkom, które przeszkadzają wzrostowi duchowemu i właściwemu naśladowaniu Pana Jezusa.
Podsumowuje te rozważania w wersetach 24 i 25:
Nędzny ja człowiek! Któż mnie wybawi z tego ciała śmierci?
Bogu niech będą dzięki przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego! Tak więc ja sam służę umysłem zakonowi Bożemu, ciałem zaś zakonowi grzechu.

Czym jest ów "Zakon Boży", nieuprzedzony czytelnik bez trudu wydedukuje np z:
1 Kor 9:21 Dla tych, którzy są bez zakonu, jakobym był bez zakonu, chociaż nie jestem bez zakonu Bożego, lecz pod zakonem Chrystusowym, aby pozyskać tych, którzy są bez zakonu.
Analogicznie można wywnioskować co jest tym "Zakonem Grzechu", np z:
Rzym 8:2 Bo zakon Ducha, który daje życie w Chrystusie Jezusie, uwolnił cię od zakonu grzechu i śmierci.
_________________
Cytat:
Gość Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
Gość Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 12