Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: ShadowLady86
2016-11-18, 18:03
Kłamstwa forumoiwicza tropiciela o Kościele Katolickim
Autor Wiadomość
Obserwator 
Forum exŚwiadków

Wyznanie: https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Wysłany: 2016-11-15, 13:36   Kłamstwa forumoiwicza tropiciela o Kościele Katolickim

Forumowicz tropiciel nie podając żadnych cytatów i skanów napisał o KK następująco:

Cytat:
FAŁSZYWE DATY PRZEPOWIADANE PRZEZ KATOLIKÓW :

1.t.zw. św. Ambroży - " zbliżamy się do końca czasów " - napisał w 386 r.

2.Hilary z Poitiers - ogłosił, że koniec stanie się w tym roku - t.zn. 365 r.

3.Marcin z Tours - stwierdził, że świat skończy się przed 400 r . napisał m.in. " nie ma wątpliwości, że Antychryst już się urodził/…./po osiągnięciu dojrzałości, sięgnie po najwyższą władzę. "

4.Ireneusz - przepowiadal powrót Jezusa przed 500 r. Przewidywania oparto na wymiarach Arki Noego

5. Beatus z Liebana - hiszpański mnich - przewidywał powrót Jezusa i koniec świata 6 kwietnia 793 r.

6. Sekstus Juliusz Afrykanski zaktualizował datę Dnia Sądu Ostatecznego do 800 r.

7.Grzegorz z Tours - obliczył koniec pomiędzy 799 r. i 806 r.

8. Sylwester II papież - 1 styczeń 1000 r . Również wielu innych katolickich duchownych przepowiadało koniec w tym dniu.

9. Jan z Toledo - opat cystersów i kardynał - przewidywał koniec świata w oparciu o dostosowanie się wielu planet na 1186 r.

10. Joachim z Fiore - mistyk, teolog, założyciel zakonu San Giovani - mówil, że Millenium zacznie się między 1200 i 1260 r.

11. Innocenty III - papież - przewidywał, że świat skończy się 666 lat po powstaniu islamu - w 1284 r. Jego zwolennicy przełożyli potem datę na rok 1290 , a następnie na rok 1335, gdy przepowiednia się nie spełnila

12. Jean de Roquetaillade - franciszkanin - stwierdził, że Antychryst ma przyjść w 1336 r i Millenium rozpocznie się w 1368 lub 1370 r.

13. Pierre d'Ailly - kardynał - wyliczył, że upłynęło 6845 lat ludzkiej historii i spodziewał się końca ok. 1400 r. w związku z upłynięciem 7000 lat

14. Mikolaj z Kuzy - kardynał i wikariusz generalny Państwa Kościelnego - koniec nastąpi między 1700 a 1734 r.

Na moją prośbę by przytoczył skany i konkretne cytaty po prostu napisał, że jestem "cienki"

Cała jego wiedza polega na wklejaniu jakichś szablonów.
Ten człowiek nie przeczytał żadnego opracowania ani tekstu pisarzy których przywołuje.

Obserwator 
Forum exŚwiadków

Wysłany: 2016-11-15, 14:00   

Do tropiciela.

Po pierwsze proszę o skany tych dzieł. Nie są na indeksie ksiąg zakazanych.
Po drugie, w twoim ang. spisie pełno niekatolików.
Po trzecie, nie ma cytatów tylko wyrwane z kontekstu myśli.
Po czwarte, żaden katolicki nie zapowiadał końca za swego życia.
Po szóste, jeśli nie za jego życia, więc były to ogólniki, jak ja dziś mogę powiedzieć, ze nie wyobrażam sobie by świat istniał za 100 czy 500 lat.
Po szóste nie przeczytałeś żadnego ze wskazanych rzekomych tekstów.

Obserwator 
Forum exŚwiadków

Wysłany: 2016-11-17, 14:31   

Tropiciel nie mając żadnych argumentów w swoim podpisie zmałpował nawet moją treść:

IGNORUJĘ : komentarze usera Obserwator jako wyjątkowo kłamliwe, oszczercze i społecznie szkodliwe !

Do tej pory nie przytoczył żadnego cytatu na potwierdzenie swoich proroctw końca świata u pisarzy chrześcijańskich.
A o skanach to nie ma mowy. :!:
W związku z tym nie pozostało mu nic innego jak iść w zaparte i udawać, że nie czyta moich postów. :crazy:
Na czym moja szkodliwość społeczna ma polegać, to myślę raczy podać. :!:
Co jest oszczerstwem z mojej strony to też pewnie poda. :mrgreen:
Także wymieni przykłady moich kłamstw. ;-)

ShadowLady86 
Administrator

Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wysłany: 2016-11-18, 18:03   

Ty też nigdy nie podajesz skanów "Strażnic", a cytujesz na potęgę jakieś publikacje sprzed 40 lat. Może mam Ci kazać przy każdym swoim poście zamieszczać skan cytowanych informacji? Nie ma sprawy. Tymczasem temat zamykam. Chcesz jakieś skany od tropiciela, dogadaj się z nim na PW
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi