Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Tysiącletnie królestwo a Sąd Ostateczny
Autor Wiadomość
Wnikliwy

Wysłany: 2017-02-26, 14:46   

Jak widać Krystian nadal upiera się przy najbardziej niedorzecznym twierdzeniem. Kiedyż to i gdzie wyszli ci z tego wielkiego ucisku i stanęli przed tronem Jezusa?
Czy Krystian jest w stanie powiedzieć w którym roku to nastąpiło.
Druga rzecz dotyczy m.in dzisiejszej Syrii, czyżby ten kraj był umieszczony na innej planecie gdzie wielki ucisk np. trwa dziś?
Chciałbym, żebyś nie wytwarzał tutaj jakiego dość skomasowanego ataku na poglądy śJ mając w tej kwestii dość niedorzeczną tezę wyssaną z niestety z palca.

Krystian 

Wyznanie: Chrystianin
Wysłany: 2017-03-03, 19:28   

eksplorator napisał/a:
Twoja teza niestety nie jest właściwa, a to z jednego powodu. Ten Twój 'Wielki Ucisk' już minął 72 lata temu i zamiast 'Końca' mamy raczej względny 'Pokój'.

Jest napisane, że potem przyjdzie wielki ucisk.
Dla Boga potem, to może być nawet sto lat.

Wnikliwy

Wysłany: 2017-03-03, 21:51   

Czyli ten ucisk potem przyjdzie, czy już jest po. Jeśli jest po - to jaki ma sens ta twoja wypowiedź ?

eksplorator 

Wysłany: 2017-03-04, 08:27   

Krystian napisał/a:

Jest napisane, że potem przyjdzie wielki ucisk.

I słusznie ... "potem".

Trzeba zdecydowanie rozgraniczyć 'Wielki Ucisk', który będzie częścią 'Dnia Jehowy', od wydarzeń 'Wojennych', 'Zarazy' i 'Głodu', które towarzyszyły objęciu Królewskiej Władzy w 1914 roku. Jedno z drugim nie ma nic wspólnego.

'Wielki Ucisk', który dopiero nadchodzi, ma być spełnieniem wielu innych proroctw wypowiedzianych przez Jehowę Boga, a które się jeszcze nie spełniły. W Księdze Sofoniasz czytamy o dniu 'Strasznego Uciski' takie oto słowa;

Cytat:
Sof 1;15 PNŚ "Dzień ów to dzień strasznego gniewu, dzień udręki iuciśnienia, dzień burzy ispustoszenia, dzień ciemności ipomroki, dzień chmur igęstego mroku".

Czy Jehowa Bóg ma się wtedy "gniewać" na prawego, sprawiedliwego i przestrzegającego Jego słów? NIE!

Przez proroka Malachiasza Bóg powiedział o tym dniu tak;

Cytat:
Mal 4;1 PNŚ "Oto bowiem nadchodzi dzień palący jak piec iwszyscy zuchwali oraz wszyscy, którzy popełniali niegodziwość, staną się jak ścierń. Ipochłonie ich ten nadchodzący dzień — rzekł Jehowa Zastępów — tak iż nie pozostawi im ani korzenia, ani gałęzi"

Widać z tego, że owego dnia mają obawiać się głównie ludzie "zuchwali", którzy "popełniają niegodziwość".

Czy było tak podczas obu wojen światowych? NIE! Tam ginęli wszyscy, zarówno sprawiedliwi jak i niesprawiedliwi w oczach Jehowy.

W podobnym tonie wypowiada się o tym dniu Izajasz, gdzie czytamy;

Cytat:
Iz 13;9 PNŚ "Oto nadchodzi dzień Jehowy, okrutny — zarówno ze strasznym rozgniewaniem, jak izpłonącym gniewem — aby uczynić tę krainę dziwowiskiem iaby zniej usunąć jej grzeszników"

Tak więc dzień Jehowy, jest częścią zapowiadanego przez Jezusem "dnia wielkiego ucisku" (Mat 24;21). Ponadto należy zwrócić uwagę na fakt, iż "wielki ucisk" zapowiadany jest dopiero po "wojnach i wieściach wojennych" (Mat 24;6,7). Po tych słowach jest podana informacja brzmiąca; "(8) Ale to wszystko dopiero początek boleści".

Tak więc obie wojny światowe nie są owym "wielkim uciskiem", który nastąpi tuż po pewnym wydarzeniu opisanym w 1 Liście do Tesaloniczan. "Narody', które odsuną od władzy 'Wielką Nierządnicę' (Obj 17;16), muszą ogłosić wpierw nastanie 'Pokoju i Bezpieczeństwa';

Cytat:
1 Tes 5;1-3 BW (1) A o czasach i porach, bracia, nie ma potrzeby do was pisać. (2) Sami bowiem dokładnie wiecie, iż dzień Pański przyjdzie jak złodziej w nocy. (3) Gdy mówić będą: Pokój i bezpieczeństwo, wtedy przyjdzie na nich nagła zagłada, jak bóle na kobietę brzemienną, i nie umkną.

Po tym wydarzeniu nastąpi zapowiadany 'Wielki Ucisk" ... patrz dokładnie co się teraz dzieje na świecie i wyciągaj wnioski!

Krystian 

Wysłany: 2017-03-04, 20:57   

Wnikliwy napisał/a:
Czyli ten ucisk potem przyjdzie, czy już jest po. Jeśli jest po - to jaki ma sens ta twoja wypowiedź ?

Nie pamiętasz naszej dyskusji.
Potem, a nie "wtedy" jak jest napisane w PNŚ.
Wojny te światowe ( wielki ucisk) już były co zapowiedział Pan Jezus.
Potem ma nastąpić Jego przyjście w chwale, a nie jak naucza CK, że przyszedł niewidzialnie w 1914 roku.
Pan Jezus nie jest przestępcą, aby się ukrywać. 8-)

Wnikliwy

Wysłany: 2017-03-04, 21:50   

Krystian ty doprawdy przypominasz młotek!!!

Czytaj co do ciebie piszą, a nie ciągnij bzdur, bzdetów, kretyństw czy jak to jeszcze nazwać ?

Ostatnie pytanie , bo na żadne jeszcze nie odpowiedziałeś jakie ci zadalem.

Kto wyszedł z wielkiego ucisku i stanął przed tronem Boga ?
Data i godzina tego wydarzenia!!!

eksplorator 

Wysłany: 2017-03-05, 06:34   

Krystian napisał/a:

Pan Jezus nie jest przestępcą, aby się ukrywać.

Ale Pan Jezus sam to zapowiedział, że świat Go już więcej nie zobaczy! Mieli Go umieć dostrzec tylko Jego prawdziwi naśladowcy!

To jak to jest ... wierzyć Panu Krystianowi czy Panu Jezusowi?

Cytat:
Jan 14;10 BW (19) Jeszcze tylko krótki czas i świat mnie oglądać nie będzie; lecz wy oglądać mnie będziecie, bo Ja żyję i wy żyć będziecie.

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2017-03-05, 14:34   

Krystian napisał/a:
Pan Jezus nie jest przestępcą, aby się ukrywać.

FAKT !

Jan. 14:19-25
19. Jeszcze tylko krótki czas i świat mnie oglądać nie będzie; lecz wy oglądać mnie będziecie, bo Ja żyję i wy żyć będziecie.
20. Owego dnia poznacie, że jestem w Ojcu moim i wy we mnie, a Ja w was.
21. Kto ma przykazania moje i przestrzega ich, ten mnie miłuje; a kto mnie miłuje, tego też będzie miłował Ojciec i Ja miłować go będę, i objawię mu samego siebie.
22. Rzekł mu Judasz, nie Iskariota: Panie, cóż się stało, że masz się nam objawić, a nie światu?
23. Odpowiedział Jezus i rzekł mu: Jeśli kto mnie miłuje, słowa mojego przestrzegać będzie, i Ojciec mój umiłuje go, i do niego przyjdziemy, i u niego zamieszkamy.
24. Kto mnie nie miłuje, ten słów moich nie przestrzega, a przecież słowo, które słyszycie, nie jest moim słowem, lecz Ojca, który mnie posłał.
25. To wam powiedziałem z wami przebywając.
(BW)

No to do dzieła,trzeba przestrzegać słów Jezusowych :-D
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Krystian 

Wysłany: 2017-03-05, 18:56   

eksplorator napisał/a:
Ale Pan Jezus sam to zapowiedział, że świat Go już więcej nie zobaczy! Mieli Go umieć dostrzec tylko Jego prawdziwi naśladowcy!

I tak było jak powiedział Pan Jezus.
Po zmartwychwstaniu nie ukazał się całemu światu.
Jednak Jego uczniowie go oglądali. Nawet z nim rozmawiali i jedli.

Krystian 

Wysłany: 2017-03-05, 19:22   

Wnikliwy napisał/a:
Czytaj co do ciebie piszą, a nie ciągnij bzdur, bzdetów, kretyństw czy jak to jeszcze nazwać ?

Dla Ciebie zawsze ludzie, którzy piszą sprzecznie z aktualnym nauczaniem CK piszą bzdety i kretyństwa. Fakty są jednak takie, że to chłopcy z USA wyszli na kretynów i fałszywych proroków.

Wnikliwy napisał/a:
Kto wyszedł z wielkiego ucisku i stanął przed tronem Boga ?

Ludzie, którzy wyszli z wielkiego ucisku

Wnikliwy napisał/a:
Data i godzina tego wydarzenia!!!

Od konkretnych dat wydarzeń eschatologicznych jest kanał łączności Boga z ludźmi znajdujący się w USA. :-P

Wnikliwy

Wysłany: 2017-03-05, 21:08   

Krystian ludzie którzy wyszli z wielkiego ucisku mieli stanąć przed tronem - kiedy stanęli. Skończ ciągnąć już tą farsę.

Krystian ja się pytam o datę z przed lat - a ty mi znowu w sposób chorobliwy ( nie potrafisz ) inaczej wyjeżdzasz tu z tym CK.

Coraz bardzie śmiem wątpić cz ty zamiast w szkole nie pracujesz gdzie indziej

Krystian 

Wysłany: 2017-03-06, 17:30   

Wnikliwy napisał/a:
Krystian ludzie którzy wyszli z wielkiego ucisku mieli stanąć przed tronem - kiedy stanęli. Skończ ciągnąć już tą farsę.

Za Księgę Apokalipsy Jana się nie biorę. Ona jest pełna symboliki i tylko ludzie co są pod natchnieniem Ducha Świętego, będą ją potrafili dobrze zrozumieć.
CK oczywiście starało się ją tłumaczyć jako kanał od Boga w książce " Wspaniały Finał Objawienia Bliski. Jak ją przeczytałem to stwierdziłem, że Ci ludzie musieli pisać pod wpływem mocnych narkotyków. ( polecam książkę wszystkim czytelnikom jak ktoś lubi fantastykę biblijną ) " Na szczęście ostatnio stwierdzili, że nie są natchnieni Duchem Świętym.

Wnikliwy napisał/a:
Krystian ja się pytam o datę z przed lat - a ty mi znowu w sposób chorobliwy ( nie potrafisz ) inaczej wyjeżdzasz tu z tym CK.

Chyba wiesz, kiedy wybuchły wojny światowe.
Wtedy przyszedł wielki ucisk na narody, co przepowiedział Pan Jezus.
Państwa użyły wszelkich metod mordowania włącznie z użyciem bomby atomowej.
Gdyby wtedy Bóg tego nie zakończył, to wybrani też by się nie ostali.
Na jaki Ty wielki ucisk jeszcze czekasz?
Piwnice w filmikach waszych Ci nie pomogą, gdyby obecnie państwa ( czytaj: królestwa Mateusza 24) miały wszystkie wobec siebie wystąpić, skoro kilkanaście z nich dysponują bronią atomową.

Wnikliwy napisał/a:
Coraz bardzie śmiem wątpić cz ty zamiast w szkole nie pracujesz gdzie indziej

Co ma do rzeczy, gdzie ja pracuję.
W przeciwieństwie do Twojego taktu i kultury, nigdy nie przyszło mi do głowy zadawać takie pytanie Tobie jako argument w dyskusji.

Wnikliwy

Wysłany: 2017-03-06, 18:58   

No widzisz - alej twierdzę,że takich głupot dawno nie czytałem, a z tym wielkim uciskiem jesteś słaby. :-D

LwiPazur

Wysłany: 2017-03-06, 22:39   

Wszystko dopiero jeszcze przed nami, tysiącletnie Królestwo Boże na Nowej Ziemi a także Sąd Ostateczny a wielki ucisk też ma dopiero być, to nie chodzi o drugą wojnę światową, jednak przyszłość jest płynna i wcale nie musi się to wydarzyć.
Nowa Ziemia to będzie odnowiona ta Ziemia na której teraz żyjemy, nie będzie już cierpienia Bóg otrze każdą łzę, będzie także Nowe Niebo i to wszystko będzie ze sobą połączone, będzie obcowanie ze wszystkimi świętymi, hufcami anielskimi i przede wszystkim z samym Bogiem.

Andżelika_FS 
Ostra Siostra

Wyznanie: teizm
Pomogła: 28 razy
Wysłany: 2017-03-06, 22:51   

LwiPazur napisał/a:
[...] Nowa Ziemia to będzie odnowiona ta Ziemia na której teraz żyjemy, nie będzie już cierpienia Bóg otrze każdą łzę [...]

O tak, tego właśnie pragnę. Normalnie jak łania wody ze strumienia (Psalm 42). Żeby Bóg Wszechmogący ocierał mi każdą łzę, także tę, która pojawia się w oku, gdy wstałam półprzytomna do płaczącego dziecka w środku nocy i nadepnęłam bosą stopą na klocek Lego. Bóg wszechmogący jako synteza alkoholu i Prozacu, tego przecież łakniemy.

Odpowiedz do tematu