Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Tysiącletnie królestwo a Sąd Ostateczny
Autor Wiadomość
LwiPazur

Wysłany: 2017-03-06, 22:54   

"I rzekł do mnie:
"To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku
i opłukali swe szaty,
i w krwi Baranka je wybielili.
15 Dlatego są przed tronem Boga
i w Jego świątyni cześć Mu oddają we dnie i w nocy.
A Zasiadający na tronie rozciągnie namiot nad nimi.
16 Nie będą już łaknąć ani nie będą już pragnąć,
i nie porazi ich słońce ani żaden upał,
17 bo paść ich będzie Baranek, który jest pośrodku tronu,
i poprowadzi ich do źródeł wód życia:
i każdą łzę otrze Bóg z ich oczu". "

Andżelika_FS 
Ostra Siostra

Wyznanie: teizm
Pomogła: 28 razy
Wysłany: 2017-03-06, 23:09   

Za trudne. Ja już przy poezji Mickiewicza wymiękam, a Ty mi tu jakieś biblijne białe wiersze. Niech Twoja mowa będzie tak-tak nie-nie. Pytanie jest proste - czy Twój Bóg łagodzi ból stopy po nadepnięciu na klocek Lego, gdy wstajesz w środku nocy do płaczącego dziecka? Tak? Nie?

eksplorator 

Wysłany: 2017-03-06, 23:47   

Krystian napisał/a:
gdyby obecnie państwa ( czytaj: królestwa Mateusza 24) miały wszystkie wobec siebie wystąpić, skoro kilkanaście z nich dysponują bronią atomową.

Aż same cisną się na usta słowa refrenu znanego utworu Maryli Rodowicz;

"Ale to już było i nie wróci więcej,
I choć tyle się zdarzyło to do przodu
wciąż wyrywa głupie serce ..."

Nie znane dotąd swym rozmachem i okrucieństwem, wojny światowe (Mat 24;6,7), miały towarzyszyć objęciu władzy przez Jezusa (Mat 24;3), i gdyby to one były TYM 'Wielkim Uciskiem', "jakiego nie było od początku świata aż dotąd i nigdy nie będzie", to nic gorszego nie mogło by się już wydarzyć, ale Jezus dalej mówiąc o wojnach powiedział znamienne słowa; "(8) Lecz to wszystko jest dopiero początkiem boleści".

Trzeba to sobie raz na zawsze zapamiętać ... zgodnie z Biblią, dzień 'Wielkiego Ucisku', będzie dniem 'Gniewu' Jehowy nad narodami, które zgromadzone zostaną przez szatana i demony na wojnę z Bogiem;

Cytat:
Obj 16;14-15 BW (14) a są to czyniące cuda duchy demonów, które idą do królów całego świata, aby ich zgromadzić na wojnę w ów wielki dzień Boga Wszechmogącego. (15) Oto przychodzę jak złodziej; błogosławiony ten, który czuwa i pilnuje szat swoich, aby nie chodzić nago i aby nie widziano sromoty jego. (16) I zgromadził ich na miejscu, które po hebrajsku nazywa się Armagedon.

To nie człowiek będzie sprawcą 'Wielkiego Ucisku' a Jehowa Bóg;

Cytat:
Sof 1;14,15 PNŚ (14) "Bliski jest wielki dzień Jehowy. Bliski jest i ogromnie się śpieszy. Odgłos dnia Jehowy jest gorzki. Tam mocarz będzie krzyczał. (15) Dzień ów to dzień strasznego gniewu, dzień udręki i uciśnienia, dzień burzy i spustoszenia, dzień ciemności i pomroki, dzień chmur i gęstego mroku,

W tym dniu 'Uciśnienia' Jehowa rozprawi się ze wszystkim, co zostało skalane złem;

Cytat:
Sof 1;2,3 PNŚ (2) "Niechybnie położę kres wszystkiemu, co jest na powierzchni ziemi" - brzmi wypowiedź Jehowy. (3) "Położę kres ziemskiemu człowiekowi i zwierzęciu. Położę kres stworzeniu latającemu pod niebiosami i rybom morskim, a także przyczynom potknięcia wraz z niegodziwcami i wytracę ludzi z powierzchni ziemi - brzmi wypowiedź Jehowy.

Sof 1;17,18 PNŚ (17) I sprawię udrękę ludziom, i będą chodzili jak ślepi; bo zgrzeszyli przeciw Jehowie. I krew ich rozlana będzie jak proch, a trzewia - jak gnój. (18) Ani ich srebro, ani złoto nie zdoła ich uratować w dniu strasznego gniewu Jehowy; a ogień jego gorliwości strawi całą ziemię, gdyż zagładę, doprawdy straszliwą, sprowadzi on na wszystkich mieszkańców ziemi".

Bóg bardzo wyraźnie powiedział, kogo spotka ten 'Ucisk' ... "przyczynom potknięcia wraz z niegodziwcami i wytracę ludzi z powierzchni ziemi"

Jak możemy się domyślać, "przyczyną potknięcia" są zbuntowani aniołowie, z szatanem na czele, i jak dalej powiedziano, zostaną wytraceni wraz z niegodziwcami. Czy ktoś ocaleje z tego 'Ucisku'? Pisze o tym prorok Daniel;

Cytat:
Dan 12;1 BW (1) W owym czasie powstanie Michał, wielki książę, który jest orędownikiem synów twojego ludu, a nastanie czas takiego ucisku, jakiego nigdy nie było, odkąd istnieją narody, aż do owego czasu. W owym to czasie wybawiony będzie twój lud, każdy, kto jest wpisany do księgi żywota.

LwiPazur

Wysłany: 2017-03-07, 09:33   

Z tymi sądami to mi się już wszystko pomieszało, panie szanowny eksplorator czy może pan wyjaśnić kiedy ma być sąd szczegółowy, mały sąd i sąd ostateczny ?

eksplorator 

Wysłany: 2017-03-07, 14:22   

LwiPazur napisał/a:
Z tymi sądami to mi się już wszystko pomieszało, panie szanowny eksplorator czy może pan wyjaśnić kiedy ma być sąd szczegółowy, mały sąd i sąd ostateczny ?

Teraz, odbywa się 'Sąd' nad tym światem (Mat 4;8,9), światem podległym szatanowi, oraz samym szatanem;

Cytat:
Jan 12;31 BW (31) Teraz odbywa się sąd nad tym światem; teraz władca tego świata będzie wyrzucony.

Od momentu, kiedy Jezus zasiadł na swoim tronie, zaczęło się oddzielanie ludzi przeznaczonych do życia wiecznego (Mat 25;33-40), którzy dostosowali swoje życie do standardów Jehowy Boga, od ludzi przeznaczonych na bezpowrotną śmierć w Armagedonie (Mat 25;41-46), bez nadziei zmartwychwstania, którzy dotąd jeszcze sprzeciwiają się Stwórcy i nie chcą zaakceptować Jego prawa i norm.

Cytat:
Mat 25;31,32 BW (31) A gdy przyjdzie Syn Człowieczy w chwale swojej i wszyscy aniołowie z nim, wtedy zasiądzie na tronie swej chwały. (32) I będą zgromadzone przed nim wszystkie narody, i odłączy jedne od drugich, jak pasterz odłącza owce od kozłów.

Ten 'Sąd' nazywany jest potocznie 'Końcem Świata', świata złych ludzi oraz mocy duchowych nim rządzących (1 Kor 6;9,10). Po nich nastanie 'Nowe Niebo' i Nowa ziemia', w których nie będzie już dawnych istot (Obj 21;1)

Po tym okresie dojdzie do powszechnego zmartwychwstania tych, którzy są zapisani w Księdze 'Żywota' (Dzie 24;15 Obj 20;12), zostaną otwarte nowe 'Księgi', na podstawie których sądzeni będą wszyscy, zarówno ci którzy przeżyli Armagedon jak również ci którzy zmartwychwstali. To będzie okres 1000 letniego Sądu Ostatecznego, Końcowego, dającego szansę życia wiecznego każdemu, kto będzie okazywał lojalność wobec Jehowy Boga.

Będą jednak też tacy, którzy nie wyzbędą się złych naleciałości poprzedniego świata, i dla nich będzie oznaczało to 'Drugą Śmierć', nie dającą już żadnej nadziei na zmartwychwstanie;

Cytat:
Obj 21;4 BW (4) I otrze wszelką łzę z oczu ich, i śmierci już nie będzie; ani smutku, ani krzyku, ani mozołu już nie będzie; albowiem pierwsze rzeczy przeminęły. (5) I rzekł Ten, który siedział na tronie: Oto wszystko nowym czynię. I mówi: Napisz to, gdyż słowa te są pewne i prawdziwe. (6) I rzekł do mnie: Stało się. Jam jest alfa i omega, początek i koniec. Ja pragnącemu dam darmo ze źródła wody żywota. (7) Zwycięzca odziedziczy to wszystko, i będę mu Bogiem, a on będzie mi synem. (8) Udziałem zaś bojaźliwych i niewierzących, i skalanych, i zabójców, i wszeteczników, i czarowników, i bałwochwalców, i wszystkich kłamców będzie jezioro płonące ogniem i siarką. To jest śmierć druga.

To tak pokrótce ... Panie szanowny 'LwiPazur'

LwiPazur

Wysłany: 2017-03-07, 14:59   

Cytat:
Od momentu, kiedy Jezus zasiadł na swoim tronie, zaczęło się oddzielanie ludzi przeznaczonych do życia wiecznego (Mat 25;33-40), którzy dostosowali swoje życie do standardów Jehowy Boga, od ludzi przeznaczonych na bezpowrotną śmierć w Armagedonie (Mat 25;41-46), bez nadziei zmartwychwstania, którzy dotąd jeszcze sprzeciwiają się Stwórcy i nie chcą zaakceptować Jego prawa i norm.

Aha czyli co dzieje się z ludźmi, którzy umierają dajmy na to dzisiaj, człowiek nie ma duszy? Bo jeżeli ma to według religii Kościoła Katolickiego idzie ona do trzech możliwych miejsc bytowania : piekło, niebo lub tymczasowo do czyścca.
Z tego co mi wiadomo to każdy człowiek ma życie wieczne z tym, że nie każdy trafi do Nieba.

karol210

Wysłany: 2017-03-07, 15:08   

LwiPazurze po drugiej stronie inni pojda do życia wiecznego a drudzy źli w ,,zapomnienie'' smierc duszy
To tak jakby z podrozy kosmicznej jedni powrocili na ziemie do życia a jedni w kapsule na ,,otchlan'' kosmosu i przestana zyc bo nie beda mieli pokarmu

LwiPazur

Wysłany: 2017-03-07, 15:14   

Śmiem wątpić w to co mówisz, na to nie pozwoli Święta Boska Sprawiedliwość, polecam czytanie orędzi do Żywego Płomienia, tam sam Pan Bóg Ojciec wyjaśnia te kwestie i według tego co mówi jest tak jak napisałem wcześniej czyli wszyscy mają życie wieczne z tym, że nie każdy trafi do Nieba. Dusza jest nieśmiertelna, owszem Bóg Ojciec mógłby ją unicestwić ale nie jest idiotą i nigdy tego nie zrobi, to jest właśnie jego sprawiedliwość i miłosierdzie.

eksplorator 

Wysłany: 2017-03-07, 15:24   

LwiPazur napisał/a:

Aha czyli co dzieje się z ludźmi, którzy umierają dajmy na to dzisiaj, człowiek nie ma duszy?

Z tego co mi wiadomo to każdy człowiek ma życie wieczne z tym, że nie każdy trafi do Nieba.

Ci, którzy umierają dziś, mają nadzieją zmartwychwstania, ponieważ tak obiecał im Bóg (Dzie 24;15). Ci natomiast, którzy stracą życie w Armagedonie, będą ginąć z pełną świadomością wykonywania na nich wyroku Jehowy, przed którym są jeszcze teraz ostrzegani. Po to między innymi rozesłał swe sługi po świecie Jezus, by głosili Ewangelię zbawienia. Jest jeszcze czas aby to przynajmniej sprawdzić!

Manna z nieba 

Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 299 razy
Wysłany: 2017-03-07, 15:27   

LwiPazur napisał/a:
Z tego co mi wiadomo to każdy człowiek ma życie wieczne z tym,

A skąd Ci to wiadomo?
Podzielisz się z nami info? :-D
Bo ja nikogo nie spotkałam kto wróciłby stamtąd, tzn po śmierci tutaj do nas, żeby opowiedzieć o nowym życiu.

LwiPazur

Wysłany: 2017-03-07, 18:18   

Nie ma takiej potrzeby, żeby ktokolwiek stamtąd wracał, nie wraca się do czegoś co jest gorsze tysiąc razy w przenośni to ujmując. Stamtąd się po prostu nie wraca. Taka jest zasada.
Może będzie wyjątek jak wróci Jezus Chrystus jak jest to w modlitwie : "Stamtąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych"
Bóg raz danego życia dla człowieka nie odbiera nigdy, gdyby posadzić jakiegoś wariata na jego miejscu to może by tak zrobił, że dla jaj by unicestwił połowę ludzkości, bo miałby taki kaprys jednak Bóg Ojciec tego nie zrobi. Dusza jest ze swojej istoty nieśmiertelna, ciało można zniszczyć ale nie duszę.
Jest mnóstwo znaków na ziemi, które świadczą o tym, że istnieje życie po śmierci tylko niektórzy ich nie dostrzegają. Jezus był Synem Boga i był takim znakiem, czynił znaki i cuda a ,że było to ponad 2000 lat temu to teraz nie każdy w to wierzy.

Manna z nieba 

Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 299 razy
Wysłany: 2017-03-07, 20:29   

LwiPazur napisał/a:
Jest mnóstwo znaków na ziemi, które świadczą o tym, że istnieje życie po śmierci tylko niektórzy ich nie dostrzegają.

Jeśli jest mnóstwo znaków życia po śmierci to wymień tylko pięć :-)

eksplorator 

Wysłany: 2017-03-07, 21:12   

Manna z nieba napisał/a:
LwiPazur napisał/a:
Jest mnóstwo znaków na ziemi, które świadczą o tym, że istnieje życie po śmierci tylko niektórzy ich nie dostrzegają.

Jeśli jest mnóstwo znaków życia po śmierci to wymień tylko pięć :-)

Może przynajmniej trzy ??? :roll:

LwiPazur

Wysłany: 2017-03-07, 21:19   

Objawienia fatimskie, eucharystia jako cud prawdziwy, który odbywa się na każdej mszy, cudowne uzdrowienia wykraczające poza naukę

eksplorator 

Wysłany: 2017-03-07, 21:26   

LwiPazur napisał/a:
Objawienia fatimskie, eucharystia jako cud prawdziwy, który odbywa się na każdej mszy, cudowne uzdrowienia wykraczające poza naukę

Wszystkie cuda, które miały mieć miejsce po śmierci apostołów, są cudami szatańskimi! Tak zapowiedział Jezus!

Cytat:

2 Tes 2;9,10 BW (9) A ów niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana z wszelką mocą, wśród znaków i rzekomych cudów, (10) i wśród wszelkich podstępnych oszustw wobec tych, którzy mają zginąć, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, która mogła ich zbawić.

Mat 7;22,23 BW (22) W owym dniu wielu mi powie: Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy w imieniu twoim i w imieniu twoim nie wypędzaliśmy demonów, i w imieniu twoim nie czyniliśmy wielu cudów? (23) A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie.

Odpowiedz do tematu