Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dwóch świadków z Apokalipsy
Autor Wiadomość
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-10, 15:59   

wit napisał/a:
Lucyfer napisał/a:

Niestworzone rzeczy się stworzy, jak będziemy mieli moc. U Boga wszystko jest możliwe, tylko trzeba wierzyć.
Jer. 32:17
17. Ach, Wszechmocny Panie! Oto Ty uczyniłeś niebo i ziemię wielką swoją mocą i swoim wyciągniętym ramieniem; nie ma nic niemożliwego dla ciebie.
(BW)
Mat. 17:20
20. A On im mówi: Dla niedowiarstwa waszego. Bo zaprawdę powiadam wam, gdybyście mieli wiarę jak ziarnko gorczycy, to powiedzielibyście tej górze: Przenieś się stąd tam, a przeniesie się, i nic niemożliwego dla was nie będzie.
(BW)

Jest też napisane, że kto daleko się zapędza i nie trzyma się nauki Chrystusa, ten nie ma Boga (2 Jana 9). Wiara rodzi się ze słuchania Słowa Chrystusowego, nawet ta zdolna góry przenosić, a nie z własnej wyobraźni (Rzymian 10:17).
Moja wiara jest ze słuchania Jezusa który mówi: Dam dwom moim świadkom moc i będą.............., właśnie co będą wtedy robić dwaj świadkowie? Ano góry przenosić i to nie jest za daleko powiedziane, lecz w mocy Chrystusowej i zgodnie z jego planem. Jeżeli ktoś nie wierzy że będzie dwóch ludzi miało taką moc to co jest warta jego niewiara? Czy własna wyobraźnia ludzi nie wierzących w słowa Jezusa i dlatego zmieniających jego słowa że tego nie będzie jest coś warta?

wit
Wyznawca Istniejącego

Wysłany: 2007-06-10, 19:02   

Lucyfer napisał/a:
Moja wiara jest ze słuchania Jezusa który mówi: Dam dwom moim świadkom moc i będą.............., właśnie co będą wtedy robić dwaj świadkowie? Ano góry przenosić i to nie jest za daleko powiedziane, lecz w mocy Chrystusowej i zgodnie z jego planem. Jeżeli ktoś nie wierzy że będzie dwóch ludzi miało taką moc to co jest warta jego niewiara? Czy własna wyobraźnia ludzi nie wierzących w słowa Jezusa i dlatego zmieniających jego słowa że tego nie będzie jest coś warta?

Jeżeli się uważasz za jednego z dwóch świadków, to dlaczego jeszcze nie czynisz cudów, skoro się tak do nich przymierzasz. I proszę nie próbuj zwalać odpowiedzialności na osoby trzecie, bo dwóch świadków wystarczy. :-P

Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-10, 19:25   

wit napisał/a:
Lucyfer napisał/a:

Jeżeli się uważasz za jednego z dwóch świadków, to dlaczego jeszcze nie czynisz cudów, skoro się tak do nich przymierzasz. I proszę nie próbuj zwalać odpowiedzialności na osoby trzecie, bo dwóch świadków wystarczy. :-P
Mój czas jeszcze nie nadszedł.
Jan. 7:3-6
3. Rzekli więc do niego bracia jego: Odejdź stąd i idź do Judei, żeby i uczniowie twoi widzieli dzieła, które czynisz.
4. Nikt bowiem nic w skrytości nie czyni, jeśli chce być znany. Skoro takie rzeczy czynisz, daj się poznać światu.
5. Bo nawet bracia jego nie wierzyli w niego.
6. Wtedy Jezus powiedział do nich: Czas mój jeszcze nie nadszedł, lecz dla was zawsze jest właściwa pora.
(BW)

wit
Wyznawca Istniejącego

Wysłany: 2007-06-11, 07:28   

Lucyfer napisał/a:

3. Rzekli więc do niego bracia jego: Odejdź stąd i idź do Judei, żeby i uczniowie twoi widzieli dzieła, które czynisz.
4. Nikt bowiem nic w skrytości nie czyni, jeśli chce być znany. Skoro takie rzeczy czynisz, daj się poznać światu.
6. Wtedy Jezus powiedział do nich: Czas mój jeszcze nie nadszedł, lecz dla was zawsze jest właściwa pora.
(BW)

No teraz to dałeś świadectwo, że wyrywasz wersety z kontekstu, byle je przypasować do swojej teorii. Pamiętaj, iż żadne proroctwo biblijne nie jest do prywatnego wyjaśniania, a Ty tak właśnie postępujesz.

Szukasz własnej chwały, a nie chwały Chrystusa. Smutne to.

Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-11, 08:32   

wit napisał/a:
Lucyfer napisał/a:

(BW)

No teraz to dałeś świadectwo, że wyrywasz wersety z kontekstu, byle je przypasować do swojej teorii. Pamiętaj, iż żadne proroctwo biblijne nie jest do prywatnego wyjaśniania, a Ty tak właśnie postępujesz.

Szukasz własnej chwały, a nie chwały Chrystusa. Smutne to.

Jan. 14:12
12. Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Kto wierzy we mnie, ten także dokonywać będzie uczynków, które Ja czynię, i większe nad te czynić będzie; bo Ja idę do Ojca.
(BW)

Czy Jezus mówiąc że większe rzeczy czynić będziemy to umniejsza jego chwałę?

wit
Wyznawca Istniejącego

Wysłany: 2007-06-11, 11:58   

Lucyfer napisał/a:

Tego rodzaju wypowiedzi należy donosić do całego ludu Bożego, a nie tylko do pojednynczych osób. Nie ma co robić prywaty z proroctw.

Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-11, 14:35   

wit napisał/a:
Lucyfer napisał/a:

Tego rodzaju wypowiedzi należy donosić do całego ludu Bożego, a nie tylko do pojednynczych osób. Nie ma co robić prywaty z proroctw.
Przeczytaj jeszcze raz ten werset i pokaż gdzie tu pisze o całym ludzie Bożym?
an. 14:12
12. Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Kto wierzy we mnie, ten także dokonywać będzie uczynków, które Ja czynię, i większe nad te czynić będzie; bo Ja idę do Ojca.
(BW)

Pisze wyraźnie, kto wierzy ten. Jezus nie był całym ludem Bożym, był pojedynczym człowiekiem.
I w tym jest problem dla ludzi bo źle odczytują wersety, mają jakąś zasłonę na oczy. Tam gdzie pisze o jednym człowieku to o jednym tam gdzie pisze o dwóch to dwóch a gdzie pisze o wielu lub wszystkich to do nich się odnosi.
Podobnie jest z dwoma świadkami, kto tego nie widzi że tylko dwóch, ten myśli o grupie i liczbę dwa wyobraża sobie symbolicznie. Zresztą, ludzie wszystkie liczby wyobrażają sobie symbolicznie.
wit napisał/a:

W tekście zapisana jest także liczba prorokowania Kościoła - 1260 dni. 1260 dni to inaczej 3,5 roku, czyli czas działalności Chrystusa i głoszenia przez niego Ewangelii, po którym to czasie nastąpiła jego śmierć. Tak też było z pierwszymi chrześcijanami, głównie apostołami, którzy byli przeznaczeni na śmierć męczeńską, i oni też prorokowali przez symboliczne 1260 dni.

Piszesz że 1260 dni to czas prorokowania kościoła i że apostołowie prorokowali symboliczne 1260 dni. A jak oni mieli spełnić te dni skoro Objawienie było dane póżniej niż 1260 dni po śmierci Jezusa? Czyli ich to nie dotyczy, tak samo jest z kościołem, ich też te dni nie dotyczą tylko dotyczą dwóch pomazańców, dwóch ludzi na czas końca którzy będą wodę w krew zamieniać i zatrzymają deszcz na całej ziemi.
Tak proste słowa Jezusa a tak trudno ludziom uwierzyć w nie.

wit
Wyznawca Istniejącego

Wysłany: 2007-06-12, 08:56   

Kościół jako zbiorowość osób wierzących jest Ciałem Chrystusa, zaś każdy wierzący z osobna członkiem ciała. Nie może działać tylko jeden członek ciała np. palec, a reszta ciała nie. :-)

Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-12, 09:39   

wit napisał/a:
Kościół jako zbiorowość osób wierzących jest Ciałem Chrystusa, zaś każdy wierzący z osobna członkiem ciała. Nie może działać tylko jeden członek ciała np. palec, a reszta ciała nie. :-)
W zbiorowości jeden działa więcej drugi mniej dla wspólnego dobra, tak też działali Apostołowie. Zobacz co zdziałali poszczególni Apostołowie a co zdziałał Paweł. Podobnie będzie teraz gdy dwóch świadków będzie działać to reszta też będzie działać tylko w innym wymiarze ale wszyscy będą działać dla wspólnego dobra. Niewiasta, czyli reszta będzie żywiona przez tych dwóch świadków.
Obj. 12:6
6. I uciekła niewiasta na pustynię, gdzie ma miejsce przygotowane przez Boga, aby ją tam żywiono przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.
(BW)
Obj. 12:14
14. I dano niewieście dwa skrzydła wielkiego orła, aby poleciała na pustynię na miejsce swoje, gdzie ją żywią przez czas i czasy, i pół czasu, z dala od węża.
(BW)

Dwa skrzydła wielkiego orła to dwóch świadków i wspólnie to ciało Chrystusa którym są pozostali z tej Niewiasty będzie działać razem.
Obj. 12:13
13. A gdy smok ujrzał, iż został zrzucony na ziemię, zaczął prześladować niewiastę, która porodziła chłopczyka.
(BW)
Obj. 12:17
17. I zawrzał smok gniewem na niewiastę, i odszedł, aby podjąć walkę z resztą jej potomstwa, które strzeże przykazań Bożych i trwa przy świadectwie o Jezusie.
(BW)

Szatan się bardzo zdenerwuje że tych dwóch zepsuje mu to co on zasiał i po ich śmierci zaatakuje resztę tego potomstwa Niewiasty i walka będzie jeszcze trwać 30 dni, czyli pół godziny, aż do zabicia wszystkich królów Królestwa Bożego podobnie jak zabił Jezusa.
Szatan nie będzie chciał się pogodzić z tym że ktoś chce zabrać mu władzę, dlategoi będzie żądał posłuszeństwa i pokłonu jego władzy na ziemi.
Obj. 14:9-13
9. A trzeci anioł szedł za nimi, mówiąc donośnym głosem: Jeżeli ktoś odda pokłon zwierzęciu i jego posągowi i przyjmie znamię na swoje czoło lub na swoją rękę,
10. To i on pić będzie samo czyste wino gniewu Bożego z kielicha jego gniewu i będzie męczony w ogniu i w siarce wobec świętych aniołów i wobec Baranka.
11. A dym ich męki unosi się w górę na wieki wieków i nie mają wytchnienia we dnie i w nocy ci, którzy oddają pokłon zwierzęciu i jego posągowi, ani nikt, kto przyjmuje znamię jego imienia.
12. Tu się okaże wytrwanie świętych, którzy przestrzegają przykazań Bożych i wiary Jezusa.
13. I usłyszałem głos z nieba mówiący: Napisz: Błogosławieni są odtąd umarli, którzy w Panu umierają. Zaprawdę, mówi Duch, odpoczną po pracach swoich; uczynki ich bowiem idą za nimi.
(BW)

Szatan będzie żądał uznanie demokracji za jedyny słuszny rząd a Teokrację będzie nazywał terroryzmem.

Miriam 

Wysłany: 2007-07-01, 04:41   DWAJ ŚWIADKOWIE.

Słowo Boże wyraźnie mówi, że dwaj świadkowie, to dwaj prorocy. :idea:

W Księdze Objawienia 11:10, czytamy: -

"A mieszkańcy ziemi radować się będą nimi i weselić się, i podarunki sobie
nawzajem posyłać, dlatego, że ci dwaj prorocy udręczyli mieskańców ziemi".

We wcześniejszym wersecie Księgi Objawienia 11:4, czytamy o nich: -

„Oni to są dwoma drzewami oliwnymi i dwoma świecznikami, które stoją przed Panem ziemi”.

W Księdze Zachariasza 4:11-14, gdzie jest o nich mowa, czytamy: -

"Wtedy odezwałem się i zapytałem go: Co oznaczają te dwa drzewa oliwne po prawej i lewej stronie świecznika?
I powtórnie odezwałem się, i zapytałem go: Co oznaczają te dwie gałązki drzew oliwnych, które dwiema złotymi
rurkami wypuszczają z siebie oliwę do złotych lamp? Wtedy on odpowiedział mi: Czy nie wiesz, co one oznaczają?
I odpowiedziałem: Nie, mój panie! A on odrzekł: To są dwaj pomazańcy, którzy stoją przed Panem całej ziemi".

Wiemy, po czym można ich poznać: -

1.Będą prorokowali razem, czyli będą to dwie osoby.

2. Będą tak samo prorokowali.

3. Nikt nie może im uczynić nic złego, gdyż każdy,
kto będzie im chciał wyrządzić szkodę musi zginąć.

4. Dostali oni moc od Boga i mogą sprawić, by nie padał deszcz, za dni ich prorokowania.
Mają też moc nad wodami i mogą zamieniać wody w krew.
Mogą też dotknąć ziemię wszelką plagą, ilekroć zechcą.

5. Ci dwaj świadkowie razem zginą.

Dlatego żadna pojedyńcza osoba, nie jest tym świadkiem, gdyż oni razem prorokują.

Miriam.
Ostatnio zmieniony przez Miriam 2007-07-01, 13:57, w całości zmieniany 1 raz  

Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-01, 08:28   Re: DWAJ ŚWIADKOWIE.

Miriam napisał/a:
Obrazek

Słowo Boże wyraźnie mówi, że dwaj świadkowie, to dwaj prorocy. :idea:

Wiemy, po czym można ich poznać: -

1.Będą prorokowali razem, czyli będą to dwie osoby.

2. Będą tak samo prorokowali.

3. Nikt nie może im uczynić nic złego, gdyż każdy,
kto będzie im chciał wyrządzić szkodę musi zginąć.

4. Dostali oni moc od Boga i mogą sprawić, by nie padał deszcz, za dni ich prorokowania.
Mają też moc nad wodami i mogą zamieniać wody w krew.
Mogą też dotknąć ziemię wszelką plagą, ilekroć zechcą.

5. Ci dwaj świadkowie razem zginą.

Dlatego żadna pojedyńcza osoba, nie jest tym świadkiem, gdyż oni razem prorokują.

Masz rację ze musi być dwóch świadków na sądzie tego świata którzy będą świadczyć że czyny tego świata są złe. Tylko świadectwo dwóch jest prawdziwe.
Podobnie było w pierwszym wieku, też było dwóch, Jan Chrzciciel i Jezus Chrystus którzy byli prorokami, tylko była ta różnica że ci którzy im szkodzili to nie zginęli a taraz zginą.
Teraz Jezus obiecał dać dwom swoim świadkom moc i też będzie podobna sytuacja jak w pierwszym wieku gdy najpierw wystąpił Jan a potem Jezus. Tak i teraz wystąpi jeden świadek a po nim drugi i razem będą prorokować w sumie 1260 dni.
Te trzy i pół roku to sporo czasu i gdy deszcz zatrzymają będzie susza na całym świecie i nastanie głód bo ziemia będzie pustynią bez deszczu.
Rzecz jasna że świat ze swoją bronią atomową będzie chciał zniszczyć dwóch świadków, będą puszczać na nich rakiety, czołgi, samoloty i nic im nie zaszkodzi bo dwaj świadkowie to wszystko zniszczą ogniem. To będzie prawdziwa wojna i wielki ucisk jakiego jeszcze nigdy nie było i nigdy już nie będzie.
Narazie czekamy aż Jezus da moc, wtedy wszystko się zacznie.

Miriam 

Wysłany: 2007-07-01, 14:26   

O dwóch świadkach czytamy, że w jednym czasie będą zabici, w jednym mieście, gdy już złożą swoje świadectwo. W jednym też czasie zmartwychwstaną. To świadczy, że razem rozpoczną swoje prorokowanie, które będzie trwać tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.

Poznamy więc ich po tym, że będą prorokowali razem i w jednym czasie. A ich proroctwo będzie takie samo, gdyż będą zwiastowali Słowo Boże.

Miriam.

Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-01, 15:27   

Miriam napisał/a:
Obrazek

O dwóch świadkach czytamy, że w jednym czasie będą zabici, w jednym mieście, gdy już złożą swoje świadectwo. W jednym też czasie zmartwychwstaną. To świadczy, że razem rozpoczną swoje prorokowanie, które będzie trwać tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.

Poznamy więc ich po tym, że będą prorokowali razem i w jednym czasie. A ich proroctwo będzie takie samo, gdyż będą zwiastowali Słowo Boże.

Miriam.

Zabici będą przez zwierzę które wyjdzie z otchłani i warto się tym zwierzęciem zająć by zrozunieć o jakie zwierzę chodzi. Zapewne to które pójdzie do otchłani na początku ich prorokowania.
Obj. 11:7
7. A gdy już złożą swoje świadectwo, zwierzę wychodzące z otchłani stoczy z nimi bój i zwycięży, i zabije ich,
(BW)Obj. 17:8
8. Zwierzę, które widziałeś, było i już go nie ma, i znowu wyjdzie z otchłani, i pójdzie na zatracenie. I zdumieją się mieszkańcy ziemi, których imiona nie są zapisane w księdze żywota od założenia świata, gdy ujrzą, że zwierzę to było i że go nie ma, i że znowu będzie.
(BW)

Obecnie mamy siódme zwierzę polityczne które czeka by mu zadano mieczem śmiertelną ranę, a potem ożyje i zabije dwóch świadków.
Kto zada śmiertelną ranę siódmemu zwierzęciu? Tego nie podano bezpośrednio, ale inne teksty Apokalipsy wskazują na to że to dwóch świadków zabije to zwierzę a ono później ożyje i zemści się zabijając dwóch świadków.
Cytat:

Miriam 

Wysłany: 2007-07-01, 16:54   

Lucyfer, napisałam Ci: -

Cytat:

Ty natomiast napisałeś: -

Cytat:
Teraz Jezus obiecał dać dwom swoim świadkom moc i też będzie podobna sytuacja jak w pierwszym wieku gdy najpierw wystąpił Jan a potem Jezus. Tak i teraz wystąpi jeden świadek a po nim drugi i razem będą prorokować w sumie 1260 dni.

Czy więc przyznajesz się, że źle to zrozumiałeś? :?:

Miriam.
Ostatnio zmieniony przez Miriam 2007-07-15, 00:49, w całości zmieniany 1 raz  

Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-01, 17:52   

Miriam napisał/a:
Lucyfer, napisałam Ci: -

Cytat:
Obrazek

Ty natomiast napisałeś: -

Cytat:

Czy więc przyznajesz się, że źle to zrozumiałeś? :?: Obrazek Obrazek

Pozdrawiam
Obrazek
Miriam.
I Daniel i Jan piszą o dwóch świadkach a także Zachariasz oraz pozostali prorocy. Dwa chleby pokładne były tym proroctwem o dwóch filarach w tym nowym Jeruzalem.
Już Apostołowie chcieli zająć te miejsca przy Jezusie po prawicy i po lewicy w Królestwie Bożym a Jezus powiedział że to od niego nie zalezy tylko od Ojca który im te stanowiska wyznaczył.
Mat. 20:23
23. Mówi im: Kielich mój pić będziecie, ale zasiąść po prawicy mojej czy po lewicy - nie moja to rzecz, lecz Ojca mego, który da to tym, którym zostało przez niego przygotowane.
(BW)
Zach. 4:2-4
2. I zapytał mnie: Co widzisz? A ja odpowiedziałem: Widzę, oto jest świecznik cały ze złota, a na jego szczycie jest czasza. Na niej jest siedem lamp, a lampy, które są na jej szczycie, mają po siedem knotów.
3. Dwa drzewa oliwne stoją obok niego, jedno z prawej strony czaszy, a drugie z jej lewej strony.
4. Wtedy odezwałem się i rzekłem do anioła, który rozmawiał ze mną: Co to oznacza, mój panie?
(BW)
Zach. 4:14
14. A on odrzekł: To są dwaj pomazańcy, którzy stoją przed Panem całej ziemi.
(BW)

Sprawdź w 12 rozdziale Apokalipsy jak urodzi się dziecko które po urodzeniu będzie na ziemi przez 1260 dni razem z Niewiastą która będzie żywiona w czasie wielkiego ucisku gdy ziemia z powodu braku deszczu będzie pustynią. Te dwa skrzydła to dwóch świadków. Ale jeden urodzi się najpierw a potem drugi bo Niewiasta będzie mieć wiele potomstwa a nie tylko jedno dziecko.

Odpowiedz do tematu