Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Obchodzenie urodzin ... demoniczna geneza
Autor Wiadomość
Manna z nieba 


Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 304 razy
Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 3454
Wysłany: 2017-03-31, 10:55   

eksplorator napisał/a:
Niestety Ty, oraz grono Twoich adoratorów, wpisujecie się swymi jadowitymi wypowiedziami


Ty eksploratorze taki pobożny, słusznie wierzący (nie to co my), potrafisz tak złośliwie obrażać, co chyba nie za dobrze świadczy o Tobie.
Wiesz co oznacza słowo adorator?

Jeżeli reprezentujesz Boga na ziemi to chyba do czegoś zobowiązuje.
Poza tym ja myślę swoim rozumem i czuję swoim sercem, a Ty powtarzasz słowa ze starej księgi Amosa, albo Izajasza i słuchasz jak je interpretują Twoi przywódcy religijni.
Już tutaj pokazywałam, że kiedyś inaczej je interpretowali i gdyby pozostali przy tym, dzisiaj nie widziałbyś nic złego w urodzinach.
Gdy zmienią zdanie w tym temacie, jak to robili w o wiele ważniejszych sprawach to Ty też je zmienisz.
Na postawie wyjaśnień ludzi z CK w USA próbujesz udowodnić, że masz rację.
_________________
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-31, 11:38   

Manna z nieba napisał/a:

Ty eksploratorze taki pobożny, słusznie wierzący (nie to co my), potrafisz tak złośliwie obrażać, co chyba nie za dobrze świadczy o Tobie.


Jezus, to był dopiero "pobożny i słusznie wierzący", a suchej nitki nie zostawiał na obłudnikach, używając bardzo ostrych słów! Jemu też zarzucisz brak delikatności w obchodzeniu się ze znieważającymi Jego Ojca?

Cytat:
"Plemię żmijowe! Jakże wy możecie mówić dobrze, skoro źli jesteście? Przecież z obfitości serca usta mówią." Mat 12;34 BT

"Obłudnicy, dobrze powiedział o was prorok Izajasz: (8) Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie. (9) Ale czci mnie na próżno, ucząc zasad podanych przez ludzi." Mat 15;7 BT

"Węże, plemię żmijowe, jak wy możecie ujść potępienia w piekle?" Mat 23;33 BT


Po reakcji widać, stosując zasadę; "uderz w stół, a nożyce się odezwą", kogo te słowa dotykają! Faryzeusze i Uczeni w Piśmie chcieli za te słowa Jezusa pojmać i zabić. Inni będą się oburzać w różny sposób, ale prawda niekiedy boli!
 
 
Manna z nieba 


Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 304 razy
Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 3454
Wysłany: 2017-03-31, 14:05   

eksplorator napisał/a:
Manna z nieba napisał/a:

Ty eksploratorze taki pobożny, słusznie wierzący (nie to co my), potrafisz tak złośliwie obrażać, co chyba nie za dobrze świadczy o Tobie.


Jezus, to był dopiero "pobożny i słusznie wierzący", a suchej nitki nie zostawiał na obłudnikach, używając bardzo ostrych słów! Jemu też zarzucisz brak delikatności w obchodzeniu się ze znieważającymi Jego Ojca?

Cytat:
"Plemię żmijowe! Jakże wy możecie mówić dobrze, skoro źli jesteście? Przecież z obfitości serca usta mówią." Mat 12;34 BT

"Obłudnicy, dobrze powiedział o was prorok Izajasz: (8) Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie. (9) Ale czci mnie na próżno, ucząc zasad podanych przez ludzi." Mat 15;7 BT

"Węże, plemię żmijowe, jak wy możecie ujść potępienia w piekle?" Mat 23;33 BT


Po reakcji widać, stosując zasadę; "uderz w stół, a nożyce się odezwą", kogo te słowa dotykają! Faryzeusze i Uczeni w Piśmie chcieli za te słowa Jezusa pojmać i zabić. Inni będą się oburzać w różny sposób, ale prawda niekiedy boli!


Zupełnie nie na temat.
Tutaj dyskutujemy o urodzinach, a Ty zbaczasz z tematu.
Jaka prawda boli?
Prawda o urodzinach?
Toż to żadna prawda tylko interpretacja jednej z wielu grup religijnych.
_________________
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2017-03-31, 17:05   

eksplorator napisał/a:


[size=13]"Plemię żmijowe! Jakże wy możecie mówić dobrze, skoro źli jesteście?[color=blue] Przecież z obfitości serca usta mówią." Mat 12;34 BT



Z ''obfitości'' serca to możesz co najwyżej dostać zawału i wtedy usta otworzysz, gdy Ci będzie brakować powietrza.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-03, 08:38   

Manna z nieba napisał/a:
eksplorator napisał/a:
Manna z nieba napisał/a:

Ty eksploratorze taki pobożny, słusznie wierzący (nie to co my), potrafisz tak złośliwie obrażać, co chyba nie za dobrze świadczy o Tobie.


Jezus, to był dopiero "pobożny i słusznie wierzący", a suchej nitki nie zostawiał na obłudnikach, używając bardzo ostrych słów! Jemu też zarzucisz brak delikatności w obchodzeniu się ze znieważającymi Jego Ojca?

Cytat:
"Plemię żmijowe! Jakże wy możecie mówić dobrze, skoro źli jesteście? Przecież z obfitości serca usta mówią." Mat 12;34 BT

"Obłudnicy, dobrze powiedział o was prorok Izajasz: (8) Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie. (9) Ale czci mnie na próżno, ucząc zasad podanych przez ludzi." Mat 15;7 BT

"Węże, plemię żmijowe, jak wy możecie ujść potępienia w piekle?" Mat 23;33 BT


Po reakcji widać, stosując zasadę; "uderz w stół, a nożyce się odezwą", kogo te słowa dotykają! Faryzeusze i Uczeni w Piśmie chcieli za te słowa Jezusa pojmać i zabić. Inni będą się oburzać w różny sposób, ale prawda niekiedy boli!


Zupełnie nie na temat.
Tutaj dyskutujemy o urodzinach, a Ty zbaczasz z tematu.


To była moja odpowiedź, na Twoją sugestię, że "złośliwie kogos obraziłem". Ja tylko wykazałem, w jak bezpardonowy sposób Jezus obchodził się z odstępcami! Ot, wszystko!
 
 
Manna z nieba 


Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 304 razy
Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 3454
Wysłany: 2017-04-04, 23:33   

eksplorator napisał/a:
Ja tylko wykazałem, w jak bezpardonowy sposób Jezus obchodził się z odstępcami!


Szkoda, że nie bierzesz przykładu z innych, zupełnie odmiennych zachowań Jezusa.
Ale każdy wybiera to co mu pasuje.
_________________
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-06, 09:22   

Manna z nieba napisał/a:
eksplorator napisał/a:
Ja tylko wykazałem, w jak bezpardonowy sposób Jezus obchodził się z odstępcami!


Szkoda, że nie bierzesz przykładu z innych, zupełnie odmiennych zachowań Jezusa.
Ale każdy wybiera to co mu pasuje.


Ależ biorę, biorę. Staram się stosować do wszystkich rad Jezusa ... ale, jak nasz Pan pokazał, jak postępować z odstępcami, którzy kalają biblijne nauki, to tak też staram się postępować. Stanowczo i dosadnie!

Jezus nie powiedział Szatanowi, którego znał nie od dziś; "daj spokój", "nie mów takich rzeczy", powiedział zdecydowanie; "Idź precz ..." (Mat 4;10). Powiedział tak nawet do Piotra, przez którego przemawiało "szatańskie" - odstępcze myślenie (Mat 16;23)!

To tyle!
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2017-04-08, 16:20   

eksplorator napisał/a:


Jezus, to był dopiero "pobożny i słusznie wierzący", a suchej nitki nie zostawiał na obłudnikach, używając bardzo ostrych słów! (....)

Cytat:
"Plemię żmijowe! Jakże wy możecie mówić dobrze, skoro źli jesteście? Przecież z obfitości serca usta mówią." Mat 12;34 BT

"Obłudnicy, dobrze powiedział o was prorok Izajasz: (8) Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie. (9) Ale czci mnie na próżno, ucząc zasad podanych przez ludzi." Mat 15;7 BT

"Węże, plemię żmijowe, jak wy możecie ujść potępienia w piekle?" Mat 23;33 BT


(.....)Faryzeusze i Uczeni w Piśmie chcieli za te słowa Jezusa pojmać i zabić. Inni będą się oburzać w różny sposób, ale prawda niekiedy boli!


Jakże ponadczasowe okazały się te słowa Jezusa .
Myślę że Faryzeusze i Uczeni w Piśmie /dzisiejszych czasów/też by chcieli za te słowa Jezusa pojmać i zabić

To prawda, że prawda boli, ale prawdą jest i to, że najciemniej jest pod latarnią :-D
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
karol210


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 916
Wysłany: 2017-04-09, 12:14   

Zgadza się zaslepiony cyframi(literami) a prawdy explorator nie widzi.
Tym samym moglby nie zobaczyc Zbawiciela ...
Nie pismo a Serce u Boga sie liczy bo pismo tylko poucza...

PS:Zgadnijcie ilu ludzi zwariowalo tlumaczac naukowo Biblie?
Od 1800roku bo wczesniej to malo zapisanych ludzi

Prawda jest jedna ale mózgi niektorym rozwalilo ze oślepli calkowicie.Badz za dobrem wystarczy tylko czynic a nie trzeba myslec wiecej poza czyny a Duch Św. Prawdy Sam Przyjdzie
_________________
Refleksja:

https://youtu.be/zfusL3xTKn4

http://m.ulub.pl/wojxsP7O...mnie-przyjmiesz
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2017-04-09, 12:58   

karol210 napisał/a:


PS:Zgadnijcie ilu ludzi zwariowalo tlumaczac naukowo Biblie?


Wszyscy, którzy się tego podjęli :!:
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
karol210


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 916
Wysłany: 2017-04-09, 23:58   

RN napisał/a:
karol210 napisał/a:


PS:Zgadnijcie ilu ludzi zwariowalo tlumaczac naukowo Biblie?


Wszyscy, którzy się tego podjęli :!:


Nawet slepy odzyska wzrok...SPÓJRZ i wierz czym jestes prochem rozumnym jak my wszyscy to mozesz byc mądrzejszy od nie jednej osoby tylko przedstaw się rozumem :) glupi nie jestes wiem..ale tez wiem ze forum Cie wkurza z powodu starych trolli jak henryk
_________________
Refleksja:

https://youtu.be/zfusL3xTKn4

http://m.ulub.pl/wojxsP7O...mnie-przyjmiesz
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-10, 01:51   

karol210 napisał/a:

Zgadza się zaslepiony cyframi(literami) a prawdy explorator nie widzi.


Najlepiej, jak 'ślepy' chce ci wytłumaczyć, którą drogą masz jechać i na co zważać! Śmieszne! A kto ci zabronił obchodzić pogańskie obrządki!? Czyń waści co ci dusza podpowiada! Kalaj się skażonymi demonizmem świątkami, tylko nie czepiaj się tych, którzy tego procederu nie chcą praktykować!

- Pogańskie 'Boże Narodzenie'
- Pogańskie 'Walentynki'
- Pogański kult 'Topienia Marzanny'
- Urodziny - pogaństwo czy chrześcijaństwo?

Cytat:
1 Kor 10;19-21 BT (19) Lecz po cóż to mówię? Czy może jest czymś ofiara złożona bożkom? Albo czy sam bożek jest czymś? (20) Ależ właśnie to, co ofiarują poganie, demonom składają w ofierze, a nie Bogu. Nie chciałbym, byście mieli coś wspólnego z demonami. (21) Nie możecie pić z kielicha Pana i z kielicha demonów; nie możecie zasiadać przy stole Pana i przy stole demonów.
 
 
Manna z nieba 


Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 304 razy
Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 3454
Wysłany: 2017-04-10, 12:37   

eksplorator napisał/a:
karol210 napisał/a:

Zgadza się zaslepiony cyframi(literami) a prawdy explorator nie widzi.


Najlepiej, jak 'ślepy' chce ci wytłumaczyć, którą drogą masz jechać i na co zważać! Śmieszne! A kto ci zabronił obchodzić pogańskie obrządki!? Czyń waści co ci dusza podpowiada! Kalaj się skażonymi demonizmem świątkami, tylko nie czepiaj się tych, którzy tego procederu nie chcą praktykować!

- Pogańskie 'Boże Narodzenie'
- Pogańskie 'Walentynki'
- Pogański kult 'Topienia Marzanny'
- Urodziny - pogaństwo czy chrześcijaństwo?

Cytat:
1 Kor 10;19-21 BT (19) Lecz po cóż to mówię? Czy może jest czymś ofiara złożona bożkom? Albo czy sam bożek jest czymś? (20) Ależ właśnie to, co ofiarują poganie, demonom składają w ofierze, a nie Bogu. Nie chciałbym, byście mieli coś wspólnego z demonami. (21) Nie możecie pić z kielicha Pana i z kielicha demonów; nie możecie zasiadać przy stole Pana i przy stole demonów.




Kto tutaj jest ślepcem??
Eksplorator przestań wypisywać wciąż te same bzdury!
Świadkowie Jehowy tak bardzo na siłę chcą się odróżniać, że popadli w paranoje!
Czy pochodzenie jakiegoś zwyczaju ze świata pogańskiego automatycznie oznacza, ze jest on zły???

Jeśli tak to większość rzeczy musiałaby być zakazana dla współczesnych Świadków Jehowy!
Jak daleko można się posunąć w fanatyzmie??

Bądźcie konsekwentni zatem i naprawdę odrzucajcie WSZYSTKO co pogańskie skoro to takie złe!
Np. to, że dzielimy minutę na 60 sekund, a godzinę na 60 minut zawdzięczamy tym wstrętnym pogańskim Babilończykom.
A sposób podziału kalendarza na 12 miesięcy to wynalazek barbarzyńskich Rzymian!
A przecież Strażnica sama produkuje kalendarze i korzysta z nazw miesięcy, które bezpośrednio odnoszą się do rzymskich bogów :mrgreen:
To jak to jest?

Poza tym już wcześniej Ci pisałam, że Świadkowie Jehowy z powodzeniem mogą obchodzić np. 25 rocznicę małżeństwa.
Ale urodzin już obchodzić nie mogą!?
Dlaczego?? Nie odpowiedziałeś.

To jest wszystko dość dziwne.
Wygląda na to, że ktoś według jakiegoś wiadomego tylko sobie kryterium ustala, co można obchodzić, a co nie.

Dlaczego pierwszą rocznicę małżeństwa możecie świętować, ale upływu tych samych 365 dni w odniesieniu do Nowego Roku już nie???
To wielka niekonsekwencja.

No ale cóż, gdyby Świadkowie Jehowy byli konsekwentni to skończyłoby się na tym, że prawdziwy Swiadek Jehowy nie mógłby używać stopera ponieważ jest to pogański wynalazek. :-)
Może wiec lepiej, że nie są konsekwentni.

Argument o pochodzeniu z „pogaństwa” jest jakimś nieporozumieniem i szaleństwem w zasadzie.
Co się w ogóle za tym terminem dokładnie się kryje?
Czy pogańskie jest wszystko co pochodzi z kultur niechrześcijańskich?
Jeżeli tak, to czy wszystko potępiacie?
Nie da się!

Przecież tyle wspaniałych wynalazków pochodzi z „pogaństwa”.
Należy w to włączyć wynalazek „pisma”.
Wspaniała rzecz takie pismo! :-)
I pomyśleć, że wszystkowiedząca Biblia, została spisana dzięki pogańskiemu wynalazkowi (alfabet fenicki)!

Gdyby nie poganie to Biblia by nie powstała :mrgreen:
Stawia to Waszą nienawiść do tego, co „pogańskie” w bardzo problematycznym świetle.
Należałoby również potępić inne „pogańskie” wynalazki, tak obrzydliwe jak koło, wino, teatr (Grecja) czy obrączka (Egipt)!! :mrgreen: :-P

Np. symbolika pierścionka jest w swej wymowie bardzo piękna.
Starożytni Egipcjanie wierzyli, że kołowy kształt pierścionka był znakiem nieśmiertelnej miłości.
Zwyczaj ten kultywowali Rzymianie wierząc, iż kulisty kształt nie mający początku ani końca świetnie symbolizuje wieczność w odniesieniu do miłości.

A dla Świadków Jehowy powinno to być obrzydliwością!
To wstrętny pogański zwyczaj. :mrgreen:
Ale nikt przecież nie zabrania Świadkom Jehowy nosić obrączki.
Znowu niekonsekwencja??

A może jednak nie wszystkie zwyczaje pogańskie są złe?
Jeżeli nie wszystkie są złe to dlaczego w ogóle stosuje się argument o "pochodzeniu z pogaństwa"?
Bo duch święty kazał?
Ale duch święty nie może się mylić i być nierozsądny?
A może bracia źle usłyszeli jego zalecenia?
A może po prostu sami je wymyślili?

Czy eksplorator zacznie myśleć samodzielnie i logicznie?
Czy przestanie wypisywać farmazony, które nie mają sensu?
Czy przestanie wypowiadać się za Boga?
_________________
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-10, 20:43   

Manna z nieba napisał/a:

Czy eksplorator zacznie myśleć samodzielnie i logicznie?

Czy przestanie wypowiadać się za Boga?


Właśnie zamierzam to uczynić!

Nie mam przyjemności więcej z Tobą dyskutować, ponieważ jesteś "usunięta jako niegodziwiec" spośród ludu Bożego, ciągle nań rzucając obelgi i oszczerstwa ... i spróbuj udowodnić, że to wymysł CK a nie Biblijny nakaz, obowiązujący z całą stanowczością i surowością, każdego odstępcę;

Cytat:
1 Kor 5;11-13 PNŚ (11) Ale teraz piszę wam, żebyście przestali się zadawać z każdym, kto jest zwany bratem, a jest rozpustnikiem albo chciwcem, albo bałwochwalcą, albo człowiekiem Rzucającym obelgi, albo pijakiem, albo zdziercą - żebyście z takim nawet nie Jadali. (12) Bo cóż mi do sądzenia tych na zewnątrz? Czy nie wy sądzicie tych wewnątrz, (13) podczas gdy tych na zewnątrz sądzi Bóg? "Usuńcie niegodziwego spośród siebie".


Nie chcę być uczestnikiem Twoich dalszych "niegodziwości", dlatego dostajesz ode mnie 'ignora' i więcej nie będę się z Tobą kontaktował, jak nakazuje Biblia;

Cytat:
2 Jan 1;11 PNŚ (11) Bo kto się do niego zwraca z pozdrowieniem, ten jest współuczestnikiem jego niegodziwych uczynków.


Obserwując Twoje wypowiedzi skierowane przeciw ludowi Jehowy Boga, myślę, że w Twoim wypadku ma zastosowanie jeszcze dalej idąca Biblijna zasada, i tym bardziej zaprzestaję z Tobą jakichkolwiek kontaktów;

Cytat:
1 Jan 5;16 BT (16) Jeśli ktoś spostrzeże, że brat popełnia grzech, który nie sprowadza śmierci, niech się modli, a przywróci mu życie, mam na myśli tych, których grzech nie sprowadza śmierci. Istnieje taki grzech, który sprowadza śmierć. W takim wypadku nie polecam, aby się modlono.


Módl się do Jehowy o wybaczenie ... póki masz sposobność, i porzuć 'ducha buntu' (Ps 5;11 Prz 17;11)
 
 
Manna z nieba 


Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 304 razy
Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 3454
Wysłany: 2017-04-11, 08:25   

eksplorator napisał/a:
Manna z nieba napisał/a:

Czy eksplorator zacznie myśleć samodzielnie i logicznie?

Czy przestanie wypowiadać się za Boga?


Właśnie zamierzam to uczynić!

Nie mam przyjemności więcej z Tobą dyskutować, ponieważ jesteś "usunięta jako niegodziwiec" spośród ludu Bożego, ciągle nań rzucając obelgi i oszczerstwa ... i spróbuj udowodnić, że to wymysł CK a nie Biblijny nakaz, obowiązujący z całą stanowczością i surowością, każdego odstępcę;

Cytat:
1 Kor 5;11-13 PNŚ (11) Ale teraz piszę wam, żebyście przestali się zadawać z każdym, kto jest zwany bratem, a jest rozpustnikiem albo chciwcem, albo bałwochwalcą, albo człowiekiem Rzucającym obelgi, albo pijakiem, albo zdziercą - żebyście z takim nawet nie Jadali. (12) Bo cóż mi do sądzenia tych na zewnątrz? Czy nie wy sądzicie tych wewnątrz, (13) podczas gdy tych na zewnątrz sądzi Bóg? "Usuńcie niegodziwego spośród siebie".


Nie chcę być uczestnikiem Twoich dalszych "niegodziwości", dlatego dostajesz ode mnie 'ignora' i więcej nie będę się z Tobą kontaktował, jak nakazuje Biblia;

Cytat:
2 Jan 1;11 PNŚ (11) Bo kto się do niego zwraca z pozdrowieniem, ten jest współuczestnikiem jego niegodziwych uczynków.


Obserwując Twoje wypowiedzi skierowane przeciw ludowi Jehowy Boga, myślę, że w Twoim wypadku ma zastosowanie jeszcze dalej idąca Biblijna zasada, i tym bardziej zaprzestaję z Tobą jakichkolwiek kontaktów;

Cytat:
1 Jan 5;16 BT (16) Jeśli ktoś spostrzeże, że brat popełnia grzech, który nie sprowadza śmierci, niech się modli, a przywróci mu życie, mam na myśli tych, których grzech nie sprowadza śmierci. Istnieje taki grzech, który sprowadza śmierć. W takim wypadku nie polecam, aby się modlono.


Módl się do Jehowy o wybaczenie ... póki masz sposobność, i porzuć 'ducha buntu' (Ps 5;11 Prz 17;11)



I znowu w ogóle nie odniosłeś się do tematu urodzin!
A przecież o urodzinach tutaj dyskutujemy!
Jak widać brakuje Ci argumentów, a jedyne co potrafisz robić to wklejać wersety o niegodziwcach, które nijak się mają do tematu tego wątku :roll:

Jako były, bardzo doświadczony Świadek Jehowy powiem Ci, że nie tak się rozmawia z ludźmi na argumenty :-)
Poza tym zmartwię Ciebie, bo nikt mnie z organizacji nie wyrzucił.
Jeśli już to chciano mnie bardzo w niej zatrzymać.
Sama odeszłam i rzetelnie to uargumentowałam.
Dlatego Twoje złośliwe ataki odwracające uwagę od tematu są żenujące.

I jeszcze ostatnie zdania na koniec.
Przyznając, że będziesz wypowiadał się za Boga stajesz się śmieszny.
Ja również kończę z Tobą dyskusję w temacie urodzin, bo na żaden argument rzetelnie nie odpowiedziałeś, a ja nie lubię dyskutować z wpadającymi w furię zarozumialcami, którzy wypowiadają się tak kategorycznie jakoby byli samym Bogiem.
Bogiem nie jesteś, Ciało Kierownicze również.
Mylicie się tak jak wszyscy inni ludzie na ziemi, więc nie próbuj przekonywać ludzi czy mogą cieszyć się ze swoich kolejnych urodzin czy nie.

Tym bardziej, że kiedyś przekonywaliście, że urodziny są ok i nawet synowie Hioba je obchodzili.
Skąd wiesz, że za jakiś czas znowu nie wrócą do poprzedniej wykładni na temat urodzin?
Oczywiście to nie jest ważne, przyjmiesz wszelkie, nawet bezsensowne zmiany i będziesz ja powtarzał.
Bez odbioru.
_________________
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 10