Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Jezus Chrystus musial umrzec?
Autor Wiadomość
Henryk 

Wysłany: 2017-03-27, 20:35   

marta wikluk napisał/a:
I słusznie, dla mnie na pewno jest.

Dla mnie zdecydowanie nie!
Wielkie oszustwo mające na celu jak zwykle- pozyskanie mamony od naiwnych.

karol210

Wysłany: 2017-03-28, 00:56   

Może tak może nie ... jesli nie udowodnilo nic ze to klamstwo to pozostaje prawdą..a ja wiem co jest biale a czarne

Niedlugo odejde z TEGO FORUM BO to mordobicie debili jak Ty i zygam takim podejsciami nierozumu slepoty itd
Mowie jako doswiadczony zyciem.

Mam swoje zycie a Ty?
Pomódl sie do Ducha Św a tchnie w ciebie takie życie ze twoim internetom czasu zabraknie :) i uwierzysz co znaczy zyc pelnia zycia

Za ten oraz TEN post dostajesz warna. Ogranicz swój rynsztokowy język

https://youtu.be/zfusL3xTKn4

http://m.ulub.pl/wojxsP7O...mnie-przyjmiesz
Ostatnio zmieniony przez ShadowLady86 2017-03-28, 17:58, w całości zmieniany 2 razy  

Manna z nieba 

Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 304 razy
Wysłany: 2017-03-28, 07:19   

karol210 napisał/a:
Niedlugo odejde z TEGO FORUM BO to mordobicie debili jak Ty i zygam takim podejsciami nierozumu slepoty itd
Mowie jako doswiadczony zyciem.

Droga Administracjo!!

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2017-03-28, 11:06   

Eutychus napisał/a:
A pierwszego dnia tygodnia, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, przyszła Maria Magdalena do grobu i ujrzała kamień odwalony od grobu.
Pobiegła więc i przyszła do Szymona Piotra i do drugiego ucznia, którego miłował Jezus, i rzekła do nich: Wzięli Pana z grobu i nie wiemy, gdzie go położyli.
Wyszedł tedy Piotr i ów drugi uczeń, i szli do grobu.
A biegli obaj razem; ale ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i pierwszy przyszedł do grobu,
a nachyliwszy się, ujrzał leżące prześcieradła; jednak nie wszedł.
Przyszedł także i Szymon Piotr, który szedł za nim, i wszedł do grobowca i ujrzał leżące prześcieradła
oraz chustę, która była na głowie jego, nie leżącą z prześcieradłami, ale zwiniętą osobno na jednym miejscu.
Jana 20:1-7 BW

Sorry za zaznaczenie na cytacie Eutychusa,ale tak jest chyba czytelniej.

Czy to nie są słowa umiłowanego ucznie Jezusa,do którego Jezus powiedział:

Jan. 21:15-17
15. Gdy więc spożyli śniadanie, rzekł Jezus do Szymona Piotra: Szymonie, synu Jana, miłujesz mnie więcej niż ci? Rzekł mu: Tak, Panie! Ty wiesz, że cię miłuję. Rzecze mu: Paś owieczki moje.
16. Rzecze mu znowu po raz drugi: Szymonie, synu Jana, miłujesz mnie? Rzecze mu: Tak, Panie! Ty wiesz, że cię miłuję. Rzekł mu: Paś owieczki moje.
17. Rzecze mu po raz trzeci: Szymonie, synu Jana, miłujesz mnie? Zasmucił się Piotr, że mu po raz trzeci powiedział: Miłujesz mnie? I odpowiedział mu: Panie! Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że cię miłuję. Rzecze mu Jezus: Paś owieczki moje.

(BW)

A niektóre z "owieczek" widzą całun,a nie bandaże i chustę i adorują podróbkę jako relikwię.

:bardzo_smutny:
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

tom68 

Wysłany: 2017-03-28, 16:15   

Dla niektórych Biblia to też relikwia :-P

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2017-03-28, 16:57   

tom68 napisał/a:
Dla niektórych Biblia to też relikwia :-P

A z czego nabywasz znajomości? Masz lepsze źródła???

2 Tym. 3:12-17
12. Tak jest, wszyscy, którzy chcą żyć pobożnie w Chrystusie Jezusie, prześladowanie znosić będą.
13. Ludzie zaś źli i oszuści coraz bardziej brnąć będą w zło, błądząc sami i drugich w błąd wprowadzając,

14. Ale ty trwaj w tym, czegoś się nauczył i czego pewny jesteś, wiedząc, od kogoś się tego nauczył.
15. I ponieważ od dzieciństwa znasz Pisma święte, które cię mogą obdarzyć mądrością ku zbawieniu przez wiarę w Jezusa Chrystusa.
16. Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,
17. Aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany
.

(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

marta wikluk 

Pomogła: 13 razy
Wysłany: 2017-03-28, 19:11   

Henryk napisał/a:
Dla mnie zdecydowanie nie! Wielkie oszustwo mające na celu jak zwykle- pozyskanie mamony od naiwnych.

Polecam świetną książkę; "tajemnic watykańskich proroctw". Nad rozpracowaniem całunu pracowali m.in naukowcy - żydzi, przez kilkanaście lat. Do jakiego wniosku doszli... warto poczytać.

Jeden z nich utworzył najbardziej znana stronę dot. całunu.
http://www.shroud.com.
http://www.shroud.com./pdfs/msghostpol1.pdf

sio 

Wysłany: 2017-03-28, 21:15   

Jachu napisał/a:

tom68 napisał/a:
Dla niektórych Biblia to też relikwia

A z czego nabywasz znajomości? Masz lepsze źródła???

...przez tysiące lat ludzie nie korzystali z pism, a jeśli i takowe były to tylko dla ,,wybranych,,
na pewno każdy z nas może korzystać z księgi otwartej serca, wszyscy wiemy co jest dobre, co jest złem, co sprawia przykrość człowiekowi itd itd tym ...adoracja współczesnych pism NT to tylko kłopoty...polecam wpisanie hasła ,,serce,, w wyszukiwarkę Biblijną

sio 

Wysłany: 2017-03-28, 21:27   

Wracając do tematu ,,czy Jezus musiał umrzeć?...,,

...nie musiał ale chciał, zrobiłby to każdy kochający Ojciec, każda kochająca matka,każdy kochający przyjaciel obcy nam i znany a nawet kochające rodzeństwo...

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2017-03-29, 13:25   

sio napisał/a:
Wracając do tematu ,,czy Jezus musiał umrzeć?...,,

...nie musiał ale chciał, zrobiłby to każdy kochający Ojciec, każda kochająca matka,każdy kochający przyjaciel obcy nam i znany a nawet kochające rodzeństwo...

Faktycznie nie musiał,ale chciał z tym,że szkopuł polega na tym,że tylko Doskonały Człowiek mógł odkupić z grzechu i śmierci,Doskonałego Człowieka,- Adama,a w nim i całe Jego potomstwo.

Nikt inny nie mógł złożyć Okupu tego

Ps. 49:1-21
1. Przewodnikowi chóru. Psalm synów Koracha.
2. Słuchajcie tego, wszystkie ludy; Nakłońcie uszu, wszyscy mieszkańcy świata!
3. Zarówno wy, synowie ludu, jak wy, synowie możnych, Zarówno bogaty, jak i ubogi!
4. Usta moje będą wypowiadać słowa mądre; A rozmyślanie serca mego będzie rozsądne.
5. Nakłonię do przypowieści ucho swoje, Rozwiążę przy cytrze zagadkę swoją:
6. Czemu mam się bać w dniach złych, Gdy osacza mnie złość moich napastników,
7. Którzy polegają na dostatkach swoich I chlubią się mnóstwem bogactw swoich?

8. Przecież brata żadnym sposobem nic wykupi człowiek Ani też nie da Bogu za niego okupu,
9. Bo okup za duszę jest zbyt drogi I nie wystarczy nigdy,
10. By mógł żyć dalej na zawsze I nie oglądał grobu
.

11. Zobaczy bowiem, że mądrzy umierają, Głupi i prostak pospołu giną. I zostawiają obcym bogactwo swoje.
12. Domy ich są grobami na wieki, Mieszkania ich z pokolenia w pokolenie Chociaż imionami swymi nazwali kraje.
13. Ale człowiek, choć żyje w przepychu, nie ostoi się, Podobny jest do bydląt, które giną
14. Taka to jest droga tych, którzy żyją w błędnej pewności siebie, I taki koniec tych, którym własna mowa się podoba. Sela.
15. Pędzą jak owce do otchłani, Śmierć jest pasterzem ich. Ale prawi panować będą nad nimi z poranku. Zamysły ich będą unicestwione; Otchłań będzie ich mieszkaniem.
16. Lecz Bóg wyzwoli duszę moją z krainy umarłych, Ponieważ weźmie mnie do siebie. Sela.
17. Nie bój się, gdy się ktoś bogaci, Gdy rośnie chwała domu jego,
18. Bo gdy umrze, nic z sobą nie weźmie I nie pójdzie za nim chwała jego.
19. Choćby za życia swego mienił się szczęśliwym; Choćby się chwalił, że mu się dobrze wiedzie,
20. Pójdzie do pokolenia ojców swoich, Którzy już nigdy nie ujrzą światłości.
21. Człowiek, który żyje w przepychu, tego nie pojmie, Podobny jest do bydląt, które giną.
(BW)

tom68 

Wysłany: 2017-03-29, 14:38   

Ksiazka pt Calun turynski

Alfred Palla,

Opis
Niezwykla historia calunu turynskiego - tkaniny pogrzebowej z grobu Chrystusa - laczy sie z legenda o swietym Graalu, templariuszami i wyprawami krzyzowymi. Czy jest autentyczny? Autor przesledzil liczne odkrycia i badania, ktore w zwiazku z calunem przeprowadzili naukowcy z kilkunastu dziedzin. Co stwierdzono po analizie znalezionych na nim plam krwi i pylku kwiatowego? Czy to mozliwe, by datowanie probki plotna w 1988 roku przynioslo blad rzedu tysiaca lat? Jak przedstawia sie najnowsza wiedza o ukrzyzowaniu Chrystusa w swietle wspolczesnej medycyny i archeologii?

Calun Turynski. Rybnik: Wydawnictwo „Betezda” lub Wydawnictwo: Swiat Ksiazki

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2017-03-29, 14:53   

tom68 napisał/a:
Opis
Niezwykla historia calunu turynskiego - tkaniny pogrzebowej z grobu Chrystusa - laczy sie z legenda o swietym Graalu, templariuszami i wyprawami krzyzowymi.

No taaak,towarzystwo doborowe. :xhehe:

tom68 

Wysłany: 2017-03-29, 15:57   

Ja lubię Rycerzy Świątyni i Katarów itp :-D

marta wikluk 

Pomogła: 13 razy
Wysłany: 2017-03-29, 16:03   

Całun turyński, bez wątpienia prawdziwy po ostatnich badaniach, wykazuje coś ciekawego. Chrystus został biczowany i ukrzyżowany nagi lub prawie nagi. Co zgodne jest z badaniami historycznymi tamtych czasów.

Czy Chrystus umierał na krzyżu nagi, czy też opasywał mu biodra tradycyjny linteus? Ewangelie w tej sprawie milczą poprzestając na opisie dzielenia szat Chrystusa. Wypełnienie owej luki stało się udziałem tekstów apokryficznych i widzeń. Święty Jan Chryzostom np. nie ma najmniejszej wątpliwości: na śmierć wiedziono nagiego Chrystusa. Teologowie jednakowo ze swej strony kierują się, w większym stopniu racjami symbolicznymi aniżeli pietyzmem dla historycznej prawdy. Adam był nagi, kiedy zgrzeszył, Jezus więc musiał być też nagi, kiedy dopełniał dzieła odkupienia. Światu średniowiecznemu potrzebna była tego rodzaju symetria dla klarowności prawd wiary. Jezus odnosi nad starym człowiekiem zwycięstwo z równą łatwością jakby zrzucał szaty powiada Jan Chryzostom.
Ale jak rzecz się miała historycznie? Jezus był skazany w Judei przez Rzymian. Rzymianie krzyżowali nago. Żydzi natomiast zakrywali ciała krzyżowanym: od przodu, jeśli był to mężczyzna, od tyłu, jeśli była to kobieta. Według czyjego obyczaju postąpiono w tym przypadku?

http://lechbukowski.blog....10/nagosc-boga/
http://wiadomosci.onet.pl...erozolima/80sp6

tom68 

Wysłany: 2017-03-29, 16:21   

Mnie Całun T nie jest potrzebny do wiary ale wielu innym w wierze całun pomaga :->

Odpowiedz do tematu