Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Niech mnie ktoś oświeci
Autor Wiadomość
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2017-04-20, 13:41   

Pietnas napisał/a:
BoaDusiciel, Pan Jezvs powiedział: ""Jeśli kto chce pełnić wolę jego, ten pozna, czy ta nauka jest z Boga, czy też Ja sam mówię od siebie - Ew. Jana 7:17.
Mam ja pytanie do Ciebie: Czy chcesz pełnić wolę Jego?
Zapewniam, że jakakolwiek inna jest/będzie Twoja odpowiedź - jakąkolwiek inną odpowiedź ma Twoje serce niż odpowiedź "TAK" - możesz całe życie pozostać NIEOŚWIECONYM.
Czy tego chcesz?


Nie mogę określić czy chcę pełnić czyjąś wolę, dopóki nie dowiem się jaka jest ta wola.
To chyba naturalne ? :->
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
Pietnas 
Krzyż i sztylet


Wyznanie: Protestant
Pomógł: 1 raz
Wiek: 67
Dołączył: 16 Gru 2012
Posty: 197
Wysłany: 2017-04-20, 15:43   

http://zielonyzeszyt1977....CFU3gGQodmdIGRg
BoaDusiciel, tylko Jezvs, tylko Biblia
Moja modlitwa:
Panie Jezvs, dziękuję ci, że cierpiałeś za mnie i Twoja ofiara nie była daremna. Potrzebowałem takiego przyjaciela i potrzebuję twojej łaski każdego dnia, bo okropny jest stan mojej duszy.
Wierzę, że i każdego kto szczerze zbliża się do Ciebie, ty dasz poznać się osobiście przez Ducha Świętego. Oczekuję, że i Boa doświadczy tego i już nie będzie miał więcej pytań nie tylko na tym forum ale i w życiu - czy to rzeczywistych pytań serca jego, czy pytań retoryczny/zaczepnych, bo ty jesteś wielki Pan, wszystko znosisz, masz wielkie miłosierdzie. Przepraszamy cię za grzechy nasze. Jesteś Panie odziany w dostojność i przepasany mocą. Ty jesteś moją Prawdą, Sprawiedliwością i moim Prawem. Ufam że w Duchu będziemy i pozostaniemy razem na wieki amen.
_________________
Biblię napisali lidzie którzy spotkali Boga. Pisali dla swojego pokolenia wprawdzie, ale my współcześni korzystamy z tego Słowa, zwłaszcza chrześcijanie.
www.pozdrowienie.vgh.pl
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2017-04-20, 16:08   

OK, życzę aby ci się stan duszy poprawił.
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
AdamaS 


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Sie 2013
Posty: 56
Skąd: Wawa
Wysłany: 2017-04-23, 21:03   Re: Niech mnie ktoś oświeci

BoaDusiciel napisał/a:
Dlaczego Maria i Józef nie rozumieli wypowiedzi Jezusa, skoro od ponad 12 lat wiedzieli, że jest on synem Boga ?


Nigdzie nie jest napisane, że wcześniej rozumieli. :D

"Rozumieć" w języku ewangelii oznacza zejście rozumu, a nie logicznie usłyszana wiadomość. Innymi słowy, sprowadzając do postaci ziemskiej: Byli w takim stanie, że nie rozumieli co się do nich mówi. A kiedy byliby w natchnieniu, od razu pojęliby co się do nich mówi. Czyli stan ducha człowieka wpływa na to, jakie jest jego przyjmowanie duchowych "mądrości".

Sprowadzając jeszcze niżej: Jeżeli idziesz na wykład po dobrej imprezie, to nie rozumiesz, co mówi wykładowca. A jeżeli przyszedłbyś wyspany, to byś rozumiał. Niezależnie od tego czy wykładowca mówił o tym tydzień temu.
_________________
AdamaS - Alchemik. Poszukiwacz. Blogger.
http://spostrzeganie.pl
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2017-04-23, 22:54   

A co takiego tam bylo do zrozumienia?Przeciez Jezus wyraznie im powiedzial:po co mnie szukaliscie,przeciez wiedzieliscie gdzie jestem.Trzeba natchnienia,"zejscia rozumu" czy tam jeszcze czegos,zeby to zrozumiec?
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2017-04-24, 06:46   Re: Niech mnie ktoś oświeci

AdamaS napisał/a:
BoaDusiciel napisał/a:
Dlaczego Maria i Józef nie rozumieli wypowiedzi Jezusa, skoro od ponad 12 lat wiedzieli, że jest on synem Boga ?


Nigdzie nie jest napisane, że wcześniej rozumieli. :D

"Rozumieć" w języku ewangelii oznacza zejście rozumu, a nie logicznie usłyszana wiadomość. Innymi słowy, sprowadzając do postaci ziemskiej: Byli w takim stanie, że nie rozumieli co się do nich mówi. A kiedy byliby w natchnieniu, od razu pojęliby co się do nich mówi. Czyli stan ducha człowieka wpływa na to, jakie jest jego przyjmowanie duchowych "mądrości".

Sprowadzając jeszcze niżej: Jeżeli idziesz na wykład po dobrej imprezie, to nie rozumiesz, co mówi wykładowca. A jeżeli przyszedłbyś wyspany, to byś rozumiał. Niezależnie od tego czy wykładowca mówił o tym tydzień temu.


Ale jak im aniołki przekazywały nietypowe informacje ( przed narodzeniem Jezusa ), to rozumieli o co chodzi ?
Jak 3 królowie przyszli złożyć hołd, to Maria i Józef nie dziwili się, bo to też rozumieli ?
A co im się potem stało, że przestali rozumieć ?
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
Wnikliwy


Pomógł: 133 razy
Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 3205
Wysłany: 2017-04-24, 12:02   

Facet sobie kolejny raz z was jaja robi, a wy się produkujecie.
_________________

 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2017-04-24, 16:14   

Kolega jest prawdopodobnie nadmiernie podejrzliwy.
Ewentualnie nie rozumie Kolega problemu, stąd wydaje się Koledze, że to żarty.
Pewien radziecki żołnierz też nie rozumiał dlaczego niemieccy żołnierze mają różowe mydełka, podczas gdy on ma jedno, szare, w dodatku na spółkę z całą kompanią.
Był przekonany, że to jakieś jaja z tym mydłem.
W sumie dużo w tym racji, patrząc z punktu widzenia radzieckiego żołnierza, oczywiście :->
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
LwiPazur

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 25 Lip 2016
Posty: 323
Wysłany: 2017-04-26, 12:15   

Czy Święty Józef był tylko przybranym ojcem Jezusa Chrystusa? Rozumiem, że jeżeli było niepokalane poczęcie to czyli Jezusa spłodził Bóg to Józef tak naprawdę był obcą całkowicie osobą dla Jezusa? Nie chodzi mi oto, że był opiekunem, że wychował Jezusa jak swojego własnego syna. Chodzi mi o jakiekolwiek więzy krwi, rozumiem, że ich nie było.
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2017-04-26, 14:49   

Zgodnie z tym cytatem ...

Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego
19 Mąż Jej, Józef, który był człowiekiem sprawiedliwym i nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie .


... Józef nie miał nic wspólnego z poczęciem Jezusa.
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2017-04-26, 15:11   

LwiPazur napisał/a:
Czy Święty Józef był tylko przybranym ojcem Jezusa Chrystusa? Rozumiem, że jeżeli było niepokalane poczęcie to czyli Jezusa spłodził Bóg to Józef tak naprawdę był obcą całkowicie osobą dla Jezusa? Nie chodzi mi oto, że był opiekunem, że wychował Jezusa jak swojego własnego syna. Chodzi mi o jakiekolwiek więzy krwi, rozumiem, że ich nie było.


Jezus przez Marię,pochodził z królewskiej linii Dawida.
Józef też pochodził z linii króla Dawida,tylko tej,która przez "przestępstwo",została odrzucona od prawa do sukcesji.
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2017-04-26, 15:21   

A teraz niech się Kol. Jachu zastanowi i napisze jakie znaczenie ma pochodzenie Józefa, skoro Józef w żaden sposób nie przyczynił się do zaistnienia Jezusa.
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2017-04-26, 15:28   

BoaDusiciel napisał/a:
A teraz niech się Kol. Jachu zastanowi i napisze jakie znaczenie ma pochodzenie Józefa, skoro Józef w żaden sposób nie przyczynił się do zaistnienia Jezusa.


I o to chodzi,bo inaczej Jezus nie byłby Synem Bożym,ale Józef był potomkiem Dawida króla,a z tej linii pokoleniowej,miał się narodzić Jezus.

edit. Masz tu do poczytanie opracowanie,może Ci się przyda. :-D

http://www.nastrazy.pl/dr...001/1/jozef.htm
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2017-04-26, 15:43   

Ale Jezus nie urodził się z linii pokoleniowej do której należał Józef, bo Józef ne był ojcem Jezusa.
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2017-04-26, 15:45   

BoaDusiciel napisał/a:
Ale Jezus nie urodził się z linii pokoleniowej do której należał Józef, bo Józef ne był ojcem Jezusa.


Ale Matka,- Maria,pochodziła z linii Dawida przez Natana.

http://www.nastrazy.pl/dr...betlejemska.htm
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11