Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy świadkowie Jehowy to ekstremiści?

Czy wg. Polaków Świadkowie Jehowy to ekstremiści?
NIE, to religia pokojowo nastawiona
60%
 60%  [ 14 ]
TAK, są ekstremistami
39%
 39%  [ 9 ]
Głosowań: 23
Wszystkich Głosów: 23

Autor Wiadomość
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2017-09-02, 12:24   

@Jaranek
Masz zwidy. Ten, co sikał na murek, to twój ojciec. Też miał małego pisiorka, jak ty.
Pewnie również jesteś pijakiem, jak twój ojciec...
_________________
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
 
 
Jaranek 

Wyznanie: Chrześcijanin Anarcho-Kapitalista
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Wrz 2016
Posty: 96
Wysłany: 2017-09-02, 15:45   

Twoja mamusia szalała za moim pisiorkiem. Ale prostu wstyd było się z nią pokazywać - sam wiesz jak to tępa zdzira. Do tego ten fetor. Dalej tak od niej capi gnojem ?
 
 
Mordeczka 

Wyznanie: Niezrzeszony badacz biblii
Pomógł: 2 razy
Wiek: 62
Dołączył: 26 Lut 2017
Posty: 9
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: 2017-09-02, 16:47   

Szkoda że to zeszło na taki poziom, temat ŚJ mnie interesuje chociaż nie jestem takim ekspertem jak niektórzy na tym forum. Znam kilku, z jednym nawet studiowałem kiedyś książeczką która przekonywała że "będę mógł żyć wiecznie w raju na ziemi" Ci Świadkowie których znam to na pewno nie są ekstremiści. Stąd mój głos na "nie" Spokojni, uprzejmi ludzie. Bardzo zasadniczy jeśli chodzi o ich wierzenia ale to ich prawo. Nie wiem jak z ich Ciałem Kierowniczym, ale ci których znam są spoko. W tym wątku chciałbym się dowiedzieć o to co oni nazywają nowym światłem. Piszą że zrozumienie takich czy innych wersetów może się w przyszłości zmienić. To jest to czego nie rozumiem. 1 - Czy ich aktualne zrozumienie to efekt przemyśleń ich Ciała Kierowniczego bez żadnej pomocy od Boga? 2 - Czy to Bóg podaje im info a CK publikuje to w czasopismach i książkach? Jeśli to pierwsze to nie ma problemu, każdy kto czyta biblie ma prawo do takich przemyśleń. Tylko co znaczą wtedy słowa "czekam aż Jehowa to wyjaśni"? Bóg może czasem nie wszystko objawiać swoim sługom Jan 16:12 Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz [jeszcze] znieść nie możecie." ale Bóg nigdy nie kłamał. To znaczy że nie mógł podawać nikomu fałszywych informacji. Albo podawał prawdziwe albo niektóre informacje, z takich czy innych powodów, przemilczał, ale nigdy nie kłamał! Ad 2 - Jeśli słowa "pokornie czekam aż Jehowa to wyjaśni" znaczą że to Bóg poprzez CK daje to nowe światło to by znaczyło że poprzednie światło też było od Boga ale są to objawienia nawzajem sobie przeczące. To mi nie pasuje do twierdzenia że u Boga kłamstwo jest niemożliwe. Wiem że jestem "misiem o bardzo małym rozumku" więc proszę o w miarę proste, łopatologiczne, wytłumaczenie.
_________________
Jeśli wydaje Ci się że zawsze masz rację to masz rację ... wydaje Ci się
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2017-09-02, 17:03   

Jaranek napisał/a:
Twoja mamusia szalała za moim pisiorkiem. Ale prostu wstyd było się z nią pokazywać - sam wiesz jak to tępa zdzira. Do tego ten fetor. Dalej tak od niej capi gnojem ?

Znowu się pomyliłeś, ale nie dziwię się, wszak jesteś kretynem :-D
Przypominam ci, że moja mama mówiła, że jesteś idiotą, a szalała za tobą pewna stara Cyganka, która postanowiła obejrzeć przez lupę twojego małego pitusia..
Gnojem natomiast capi tobie z pyska :mrgreen:

@Mordeczka
Wśród śJ jest większość, znaczna większość porządnych ludzi.
Jak w całym społeczeństwie.
Nieliczni są obłąkani religią (zahipnotyzowani), jeszcze mniej liczni są chorzy psychicznie, a najmniej liczni tym wszystkim sterują i czerpią korzyści.
Jak w innych grupach religijnych.
Nie mam tam bliskich znajomych, abym mógł coś więcej powiedzieć.

Bóg w wersji chrześcijańskiej natomiast jest wielkim oszustwem. Tak uważam teraz.
_________________
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
 
 
Jaranek 

Wyznanie: Chrześcijanin Anarcho-Kapitalista
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Wrz 2016
Posty: 96
Wysłany: 2017-09-02, 20:42   

Wiesz co Nesto ? Wydaje mi się, że z chwilą gdy wzajemnie obraziliśmy swoich rodziców przekroczyliśmy pewną granicę, Rubikon buractwa że tak się wyrażę. Dotychczas każdy z nas uważał się za tego mądrzejszego, za tego który dyskutuje z chamem. Jednak skoro ostatecznie obaj okazaliśmy się chamami to nasza dalsza sprzeczka będzie już tylko uciążliwą dla otoczenia awanturą dwóch buraków i jako taka traci dla mnie sens. Mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi a jeśli nie to trudno.


.
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2017-09-02, 21:52   

Jaranek, przepraszam Ciebie zatem i uroczyście przyznaję, że ten wpis powyżej napisałeś z sensem :-D
_________________
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
 
 
Jaranek 

Wyznanie: Chrześcijanin Anarcho-Kapitalista
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Wrz 2016
Posty: 96
Wysłany: 2017-09-02, 23:03   

Nesto, ja też Cie przepraszam. Zachowałem się jak kretyn. Pozdrawiam
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-05, 10:14   

Mordeczka napisał/a:
1 - Czy ich aktualne zrozumienie to efekt przemyśleń ich Ciała Kierowniczego bez żadnej pomocy od Boga? 2 - Czy to Bóg podaje im info a CK publikuje to w czasopismach i książkach? Jeśli to pierwsze to nie ma problemu, każdy kto czyta biblie ma prawo do takich przemyśleń. Tylko co znaczą wtedy słowa "czekam aż Jehowa to wyjaśni"?


Posłużę się pewnym przykładem, który pomoże Tobie zrozumieć czym jest światło, które narasta i daje lepsze zrozumienie.

Załóżmy, że jesteś na bardzo mało uczęszczanej, długiej i prostej drodze. Na końcu tej drogi widzisz maleńkie światełko, co oznacza że zbliża się jakiś pojazd. Czy jest to zgodne z prawdą? Oczywiście! Ale nie jesteś w stanie określić, czy to samochód czy motocykl. Musisz nieco poczekać, żeby się do Ciebie zbliżył i byś mógł to rozstrzygnąć. Po paru chwilach widzisz wyraźnie dwa światła, więc jesteś pewien, że to na pewno jest samochód, ale nie możesz określić, czy jest to osobowy czy ciężarowy. Cały czas mówisz prawdę, że widzisz zbliżający się pojazd, dodając, że na pewno jest to samochód. Po następnej chwili wyłaniają się jeszcze dwa maleńkie światełka powyżej tych pierwszych, co sugeruje, że nadjeżdża ciężarówka! Jesteś coraz bliżej dokładnego poznania prawdy, ale nie wiesz czy jest to jest TIR, dostawczak a może autobus? Musisz znowu nieco poczekać, aż pojazd dojedzie na tyle blisko, żebyś mógł dokładnie określić rodzaj a może nawet markę! Po chwili pojazd Cię mija i teraz, mając pełne rozeznanie, wiesz, że było to autobus.

Dokładnie tak samo jest z poznawaniem prawdy. My, obecnie żyjący mamy o wiele większe rozeznanie co do niej, aniżeli piszący je 2000 lat temu sprawozdawcy, ponieważ nadszedł czas ich stopniowego wyjaśnienia, dlatego, kiedy apostołowie pytali Jezusa o pewne sprawy dotyczące „Dni Końca” usłyszeli od Niego;

Cytat:
Dzie 1;6-8 BT „Zapytywali Go zebrani: Panie, czy w tym czasie przywrócisz królestwo Izraela Odpowiedział im: Nie wasza to rzecz znać czasy i chwile, które Ojciec ustalił swoją władzą, ale gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi.


Danielowi, prorokowi Bożemu, który dał wykładnie niejednego skomplikowanego proroctwa, Bóg powiedział;
Cytat:

„Dan 12;4 BT "Ty jednak, Danielu, ukryj słowa i zapieczętuj księgę aż do czasów ostatecznych. Wielu będzie dociekało, by pomnożyła się wiedza"


Dlaczego Bóg powiedział tak Danielowi? Ponieważ Daniel zapytał

Cytat:
Dan 12;8,9 BT "Ja wprawdzie usłyszałem, lecz nie zrozumiałem; powiedziałem więc: Jahwe, jaki będzie ostateczny koniec tego? On zaś odpowiedział: Idź, Danielu, bo słowa zostały ukryte i obłożone pieczęciami aż do końca czasu"


Tak więc, prawda miała świecić pełnym światłem dopiero w czasach końca, gdyż "Wielu będzie dociekało, by pomnożyła się wiedza"
 
 
Lukian 


Wyznanie: katolickie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 1741
Wysłany: 2017-10-05, 18:17   

eksplorator napisał/a:
Tak więc, prawda miała świecić pełnym światłem dopiero w czasach końca


dopiero jak skończy się ten świat będziemy znać całość Wielkiego Planu

1Kor 13:12 pau "Teraz widzimy niewyraźnie jak w zwierciadle, potem będziemy oglądać twarzą w twarz. Teraz poznaję po części, potem poznam tak, jak sam zostałem poznany."
_________________
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-06, 08:06   

Lukian napisał/a:
eksplorator napisał/a:
Tak więc, prawda miała świecić pełnym światłem dopiero w czasach końca

dopiero jak skończy się ten świat będziemy znać całość Wielkiego Planu


Nieprawda! Wiemy dokładnie co ma po sobie nastąpić ... nie wiemy tylko dnia ani godziny przybycia Jezusa wraz z aniołami jako Sędziego, ba ... nawet Jezus tego nie wie, tylko Ojciec!

Cytat:
Marka 13;32 BT (32) Lecz o dniu owym lub godzinie nikt nie wie, ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec.


Dla wielu będzie oznaczało to wysłuchanie wyroku i "płacz i zgrzytanie zębami", ponieważ dowiedzą się, że zostaną unicestwieni, bo nie chcieli posłuchać ostrzeżenia rozgłaszanego teraz na całym świecie!
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2017-10-06, 09:31   

eksplorator napisał/a:
nie wiemy tylko dnia ani godziny przybycia Jezusa wraz z aniołami jako Sędziego, ba ... nawet Jezus tego nie wie, tylko Ojciec!

Nie żartuj! :lol:

Ten, który siedzi po prawicy Ojca, ten, który otrzymał wszelką moc i władze na Niebie i Ziemi- nadal trwa w nieświadomości?
Ten, który objawił Janowi, „co musi się stać wkrótce”- nic nie wie co Go czeka w przyszłości?
Nie powielaj po kimś takich niedorzeczności.
Gdy był Człowiekiem na ziemi nie znał dnia i godziny- ba! Nawet nie wiedział czy podoła swej misji ratowania ludzkości.
Po uwielbieniu, Ojciec nie ma przed Jezusem żadnych tajemnic. Jak można w to wątpić? :aaa:
 
 
Eutychus 
Rzymian 14:4


Wyznanie: Zrzeszenie Wolnych Badaczy Pisma Świętego
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 1925
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2017-10-06, 13:29   

eksplorator napisał/a:
Dla wielu będzie oznaczało to wysłuchanie wyroku i "płacz i zgrzytanie zębami", ponieważ dowiedzą się, że zostaną unicestwieni, bo nie chcieli posłuchać ostrzeżenia rozgłaszanego teraz na całym świecie!

Zapomniałeś zaznaczyć, że to "ostrzeżenie rozgłaszane teraz na całym świecie!" to "Ewangelia Miłości" w wydaniu Św,
że zgodnie z tą teologią, Sąd to będzie jednorazowy akt polegający na odczytaniu wyroku śmierci wszystkim nie-Św, a owi Izraelici z Ezechiela 39:9-29, to właśnie przepełnieni miłością Św... :roll:
_________________
Cytat:
Gość Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
Gość Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2017-10-06, 13:39   

Eutychus napisał/a:
Zapomniałeś zaznaczyć, że to "ostrzeżenie rozgłaszane teraz na całym świecie!" to "Ewangelia Miłości"

Mamy taki zapis w 2 Kor 2:14-16, że dla jednych ewangelia to 'woń ku życiu' a dla drugich to woń ku śmierci.

Chrystusem iprzez nas sprawia, iż woń wiedzy onim jest wyczuwalna na każdym miejscu! 15 Albowiem dla Boga jesteśmy miłą wonią Chrystusową wśród tych, którzy dostępują wybawienia, iwśród tych, którzy giną; 16 dla tych ostatnich — wonią wypływającą ze śmierci ku śmierci, adla tamtych poprzednich — wonią wypływającą zżycia ku życiu

Jak komu 'pachnie' ewangelia miłości to każdy sam ocenia. A że tobie raczej 'śmierdzi' to komu do tego?

Cytat:
akt polegający na odczytaniu wyroku śmierci


Odczytaniu? Jak już to na wykonaniu. Skąd to 'odczytanie'? :crazy:
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
Eutychus 
Rzymian 14:4


Wyznanie: Zrzeszenie Wolnych Badaczy Pisma Świętego
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 1925
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2017-10-06, 13:54   

Bobo napisał/a:
Eutychus napisał/a:
Zapomniałeś zaznaczyć, że to "ostrzeżenie rozgłaszane teraz na całym świecie!" to "Ewangelia Miłości"

Mamy taki zapis w 2 Kor 2:14-16, że dla jednych ewangelia to 'woń ku życiu' a dla drugich to woń ku śmierci.
Chrystusem iprzez nas sprawia, iż woń wiedzy onim jest wyczuwalna na każdym miejscu! 15 Albowiem dla Boga jesteśmy miłą wonią Chrystusową wśród tych, którzy dostępują wybawienia, iwśród tych, którzy giną; 16 dla tych ostatnich — wonią wypływającą ze śmierci ku śmierci, adla tamtych poprzednich — wonią wypływającą zżycia ku życiu
Jak komu 'pachnie' ewangelia miłości to każdy sam ocenia. A że tobie raczej 'śmierdzi' to komu do tego?
Cytat:
akt polegający na odczytaniu wyroku śmierci

Odczytaniu? Jak już to na wykonaniu. Skąd to 'odczytanie'? :crazy:

Komentarz zbyteczny.
Sam się komentujesz najlepiej.
_________________
Cytat:
Gość Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
Gość Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2017-10-06, 13:56   

Eutychus napisał/a:
Komentarz zbyteczny.
Sam się komentujesz najlepiej.

Przysrajki zbyteczne. Już wiemy, że potrafisz.
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 12