Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy świadkowie Jehowy to ekstremiści?

Czy wg. Polaków Świadkowie Jehowy to ekstremiści?
NIE, to religia pokojowo nastawiona
60%
 60%  [ 14 ]
TAK, są ekstremistami
39%
 39%  [ 9 ]
Głosowań: 23
Wszystkich Głosów: 23

Autor Wiadomość
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-15, 10:57   

Henryk napisał/a:
Ps: Nie myślałem, że wybór Macieja jest aż tak drażliwym tematem dla niektórych.


Ps: Nie myślałem, że niektórzy mają problemy z zaakceptowaniem jasnego, biblijnego przekazu, i zamiast "pokarmu stałego", trzeba ich karmić "mlekiem"!
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2018-11-15, 10:58   

Quinque napisał/a:
PiS ma tyle wspólnego z katolicyzmem co powyższy post z merytoryką :)



Poważnie ????
No popatrz, a wszyscy czołowi politycy PiS biorą udział w katolickich uroczystościach i jakoś to Kościołowi Katolickiemu nie przeszkadza ...
Uważasz, że Kościołowi Katolickiemu wszystko jedno kto bierze udział w katolickich uroczystościach ? :roll:
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2018-11-15, 11:54   

eksplorator napisał/a:
Skoro chrzest jest "połączeniem z Chrystusem", to z kim połączył się Chrystus podczas chrztu?


O co pytasz? :aaa: :aaa: :aaa:
Jezus z nikim nie połączył się podczas chrztu.
On tam umarł jako człowiek, a wyszedł z wody jako Nowe Stworzenie!
Rz 6:3 bt5 "Czyż nie wiadomo wam, że my wszyscy, którzy otrzymaliśmy chrzest zanurzający w Chrystusa Jezusa, zostaliśmy zanurzeni w Jego śmierć?"
Rz 6:8 bw "Jeśli tedy umarliśmy z Chrystusem, wierzymy, że też z nim żyć będziemy,"
Cytat:
Chrzest jest oddaniem się Bogu na spełnianie Jego woli.

A potrafisz spełniać wolę Boga nie będąc w Chrystusie? :-/

Cytat:
Poprzez chrzest nie oddajemy się Jezusowi, ale tak jak On, swojemu Bogu i Ojcu, stając się "sługami" Boga ... jak Chrystus!

Mam nadzieję, że nie jest to oficjalna nauka SJ, tylko twoja prywatna, błędna zresztą myśl...
Jeszcze pomyślę, że innym to mówisz. :aaa:

Chrzest Jezusa nie był „oddaniem się swojemu Bogu”, lecz oddaniem swego życia za życie Adama! On oddał się Bogu, będąc jeszcze Logosem.

Nie wiesz o tym?
Ciekawe określenie „sługa” na Tego, któremu Ojciec powierzył wszelką moc i chwałę w tym wieku i przyszłym.
Jezus nie jest już sługą Boga, lecz Jego pełnoprawnym, zrodzonym Synem.
J 15:15 br "Już nie nazywam was sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, lecz nazwałem was przyjaciółmi, albowiem przekazałem wam, wszystko, co usłyszałem od mego Ojca."

Cytat:
Nie myślałem, że niektórzy mają problemy z zaakceptowaniem jasnego, biblijnego przekazu, i zamiast "pokarmu stałego", trzeba ich karmić "mlekiem"!

Nie raz i nie dwa uczniowie przed zesłaniem ducha popełniali błędy.
Na ich błędach nie należy się wzorować.

Przez takie traktowanie losowania doszliście do takiego podziału na kler i laików jak w krytykowanym przez Ciebie KK.
Macie „losowanych” w tajemniczy sposób przed swym laikatem nadzorców (proboszczów), nadzorców obwodu, nadzorców oddziału, nadzorców okręgu, nadzorców stref – to już chyba odpowiednik kardynałów, no i na samym duchowym „niebie” papiestwo- czyli Ciało Kierownicze czczone wyżej od „sługi” Jehowy- Chrystusa.

Jakże daleko odbiegliście od pierwszych jakże prostych i oczywistych nauk...
Ziarnko gorczycy rozrosło się. :bardzo_smutny:
 
 
bonhart 
bonhart

Pomógł: 59 razy
Wiek: 55
Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 1752
Skąd: lodz
Wysłany: 2018-11-15, 12:46   

Quinque
Cytat:
Ale mnie to nie interesuje bo Husa spaliła władza. ...


Oskarżenie rzuciło KrK wyręczając się 'władzą' - jak zawsze. (proces Ha-nocri) Jehoszui jest przykładem:

>Członkowie Sanhedrynu przedstawili zarzut bluźnierstwa oraz obwołanie się Jezusa królem żydowskim (jakoby) . Namiestnik cesarski w takiej sytuacji upomniał Żydów, że sprawa dotyczy tylko kwestii religijnych (będących poza prawem karnym czy cywilnym), a te Żydzi mogą rozsądzać sami.(dostali taką władzę od cezara) „Weźcie Go wy i osądźcie według własnego prawa!”(J 18, 31) – na takie słowa namiestnika Żydzi zareagowali: „Nam nie wolno nikogo zabić”(J 18, 31). <

Ciekawy jest ten cytat z J 18, 31 - ,, Nam nie wolno ...'" ale wcześniej według PRAWA i później nieco, jednak kamienowali. :-P

Sam Jan Paweł II przeprosił wszystkich 'skrzywdzonych' bezpośrednio i pośrednio przez KrK za wiarę inną która ma dziś dla KrK ogromne znaczenie- przeprosił również tego który twierdził że na nieboskłonie jest dowód heliocentryzmu w postaci ruchu planety (Jowisza) - Galileusza.

Nie przepraszał by nikogo 'papież' gdyby KrK nie był bez winy.

Hus został spalony na stosie za 'herezje' ( Jezus jedyna głowa Kościoła - nie papież i oczywiście za odpusty grzechów poprzez opłaty).

To sobór a nie władza, była przyczyną jego śmierci. :-(

polecam ci cytat: (Mt 26; 63 – 66). :-P


bonhart
_________________
ss
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2018-11-15, 13:01   

[quote="eksplorator"]
Henryk napisał/a:
Ps: Nie myślałem, że wybór Macieja jest aż tak drażliwym tematem dla niektórych.


Wiem, dlaczego jest tak drażliwy.
Tak samo zostałeś „wylosowany’ i przydzielony jako Nadzorca.
Bez woli Zboru, który jest ciałem Chrystusa.

Ale kto by się pytał laikatu? :lol:
Ich zdanie nie liczy się. A jak coś, to komitecik i problem z głowy.
Ten system jest gorszy od katolicyzmu!
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2018-11-15, 16:27   

Albertus napisał/a:
prawdopodobne jest że chodziło o włożenie rąk na osoby wybierane na biskupów przez apostoła


... ewentualnie o włożenie rąk do majtek ministrantowi :mrgreen:
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2018-11-15, 18:44   

Albertus napisał/a:
[...] jednak możliwe, i o wiele bardziej prawdopodobne jest że chodziło o włożenie rąk na osoby wybierane na biskupów przez apostoła

Biblia jest jednoznaczna.

Nałożenie rąk to: epithentes -επιθεντες

Wyraz ten został użyty choćby w Dz 13:3
Dz 13:3 bw "Wtedy, po odprawieniu postów i modlitwy, nałożyli na nich ręce i wyprawili ich."
Dz 13:3 gnt-tis "τότε νηστεύσαντες καὶ προσευξάμενοι καὶ ἐπιθέντες τὰς χεῖρας αὐτοῖς ἀπέλυσαν."

Dz14:23 mają inne słowo: cheirotonēsantes-χειροτονησαντες

Dz 14:23 bw "A gdy przez wkładanie rąk wyznaczyli im w każdym zborze starszych, wśród modlitw i postów poruczyli ich Panu, w którego uwierzyli."
Dz 14:23 gnt-tis " χειροτονήσαντες δὲ αὐτοῖς κατ᾽ ἐκκλησίαν πρεσβυτέρους προσευξάμενοι μετὰ νηστειῶν παρέθεντο αὐτοὺς τῷ κυρίῳ εἰς ὃν πεπιστεύκεισαν."

Nie dziwota, że tłumacze nierzetelnie oddali greckie znacznie χειροτονησαντες,
bo jakżeż możliwym byłoby, aby członkowie zgromadzenia sami obierali z pośród swoich biskupa? :aaa:

Jedynie przekład dosłowny oddaje prawdę:
Dz 14:23 dos "A gdy przez podniesienie rąk wybrali im po kościołach prezbiterów, pomodliwszy się z postami, przedstawili ich Panu, któremu zaufali."
Wyobrażasz to sobie w swym Kościele? :xhehe:
- Nie martw się. SJ też sobie tego nie wyobrażają. ;-)
Choć do roku 1933 tak czynili... :-D
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2018-11-15, 20:17   

Henryk napisał/a:
Albertus napisał/a:
[...] jednak możliwe, i o wiele bardziej prawdopodobne jest że chodziło o włożenie rąk na osoby wybierane na biskupów przez apostoła

Biblia jest jednoznaczna.

Nałożenie rąk to: epithentes -επιθεντες

Wyraz ten został użyty choćby w Dz 13:3
Dz 13:3 bw "Wtedy, po odprawieniu postów i modlitwy, nałożyli na nich ręce i wyprawili ich."
Dz 13:3 gnt-tis "τότε νηστεύσαντες καὶ προσευξάμενοι καὶ ἐπιθέντες τὰς χεῖρας αὐτοῖς ἀπέλυσαν."

Dz14:23 mają inne słowo: cheirotonēsantes-χειροτονησαντες

Dz 14:23 bw "A gdy przez wkładanie rąk wyznaczyli im w każdym zborze starszych, wśród modlitw i postów poruczyli ich Panu, w którego uwierzyli."
Dz 14:23 gnt-tis " χειροτονήσαντες δὲ αὐτοῖς κατ᾽ ἐκκλησίαν πρεσβυτέρους προσευξάμενοι μετὰ νηστειῶν παρέθεντο αὐτοὺς τῷ κυρίῳ εἰς ὃν πεπιστεύκεισαν."

Nie dziwota, że tłumacze nierzetelnie oddali greckie znacznie χειροτονησαντες,
bo jakżeż możliwym byłoby, aby członkowie zgromadzenia sami obierali z pośród swoich biskupa? :aaa:

Jedynie przekład dosłowny oddaje prawdę:
Dz 14:23 dos "A gdy przez podniesienie rąk wybrali im po kościołach prezbiterów, pomodliwszy się z postami, przedstawili ich Panu, któremu zaufali."
Wyobrażasz to sobie w swym Kościele? :xhehe:
- Nie martw się. SJ też sobie tego nie wyobrażają. ;-)
Choć do roku 1933 tak czynili... :-D


Chyba nie jest to tak oczywiste bo jednak wiele tłumaczeń w tym protestancka biblia warszawska mówi tam o włożeniu rąk. Nie znam greki więc nie będę się spierał.

Bo nie ma to większego znaczenia i wcześniej przecież napisałem:

To że biskupi byli wybierani i wyświęcani przez innych biskupów nie stoi w żadnej sprzeczności z tym że to Duch Święty ich wybierał. Duch Święty współdziała z ludźmi i działa poprzez ludzi. Nawet jeśli biskupi byli wybierani przez zgromadzenie to i tak Duch Święty działał poprzez ludzi
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-11-15, 22:33   

[quote="Albertus"]Nawet jeśli biskupi byli wybierani przez zgromadzenie to i tak Duch Święty działał poprzez ludzi

1 Tm 2:5-6
5. Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,
6. który wydał siebie samego na okup za wszystkich jako świadectwo we właściwym czasie.

(BT)

Innych pośredników nie ma,
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2018-11-15, 23:03   

[quote="Jachu"]
Albertus napisał/a:
Nawet jeśli biskupi byli wybierani przez zgromadzenie to i tak Duch Święty działał poprzez ludzi

1 Tm 2:5-6
5. Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,
6. który wydał siebie samego na okup za wszystkich jako świadectwo we właściwym czasie.

(BT)

Innych pośredników nie ma,


No jasne że nie ma innego pośrednika miedzy Bogiem a ludźmi niż Człowiek Jezus Chrystus.

Przez swoje wcielenie i Ofiarę złożoną na krzyżu, Słowo Boga jest jedynym Pośrednikiem.

Ale co to ma wspólnego z tym że Duch Święty działa poprzez ludzi?

Czy jeśli Bóg posługuje się jakimś człowiekiem to ten człowiek staje się pośrednikiem w miejsce Chrystusa? Przecież to absurd
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2018-11-16, 07:12   

Godne to i sprawiedliwe, słuszne i zbawienne.
Ale ... skąd właściwie wiadomo, że Duch Święty działa przez ludzi ? :roll:
Gdy nie było ludzi, to nie działał ?
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-16, 08:33   

Henryk napisał/a:
Jezus z nikim nie połączył się podczas chrztu.
On tam umarł jako człowiek, a wyszedł z wody jako Nowe Stworzenie!


To po co Jezusowi było umierać męczeńską śmiercią na Golgocie, skoro "umarł podczas chrztu"?

Henryk napisał/a:
Chrzest Jezusa nie był „oddaniem się swojemu Bogu”, lecz oddaniem swego życia za życie Adama!


A to akurat Jezus uczynił na Golgocie, jakieś 3,5 roku od chrztu!


Henryk napisał/a:
On oddał się Bogu, będąc jeszcze Logosem


Będąc Logosem, był duchem, będąc na ziemi był człowiekiem, cieślą, który po chrzcie zostawił za sobą całe dotychczasowe życie i wychodząc z wody został napełniony mocą Bożą, która była mu potrzebna do prorokowania, czynienia cudów itd. Słyszałeś, by przed chrztem czynił cuda czy prorokował?

W tym sensie mamy „umrzeć” po chrzcie, czyli odtąd nasze życie należy do Boga i mamy spełniać Jego wolę. Starego człowieka, goniącego za uciechami, pieniędzmi, żądzami mamy „pogrzebać”.

Henryk napisał/a:
Ciekawe określenie „sługa” na Tego, któremu Ojciec powierzył wszelką moc i chwałę w tym wieku i przyszłym.
Jezus nie jest już sługą Boga, lecz Jego pełnoprawnym, zrodzonym Synem.


Cytat:
Iz 52:13 "Mój sługa będzie działał z wnikliwością. Zajmie wysokie stanowisko, zostanie wyniesiony i bardzo wywyższony"


Kiedy ów sług tego dostąpił? Zostając ustanowiony królem w Królestwie Bożym, królestwie swego Ojca (Mar 13:25 BW), jest nadal sługą Boga;

Cytat:
Iz 53:11 "Po udrękach, których doświadczył, będzie miał satysfakcję z tego, co zobaczy. Dzięki swojej wiedzy ten mój prawy sługa udostępni wielu ludziom stan prawości i poniesie ich winy"


Jezus nigdy nie przestanie być poddanym Jehowy Boga;

Cytat:
1 Kor 11;3 "Chciałbym, żebyście wiedzieli, że głową każdego mężczyzny jest Chrystus, mężczyzna zaś jest głową kobiety, a głową Chrystusa – Bóg"


Powyższe słowa zostały zapisane około 55 roku n.e., kiedy Jezus był już w Królestwie swego Ojca od około 22 lat! Na potwierdzenie tego, że Jezus jest nadal podporządkowany swojemu Bogu, przytoczę Jego słowa, wypowiedziane Janowi w 96 roku n.e., a więc 63 lata od wstąpienia do nieba. Czterokrotnie potwierdził, że ma swojego Boga, więc musi być mu podporządkowany;

Cytat:
Obj 3;12 „Zwycięzcę uczynię filarem w świątyni Boga mojego i już z niej nie wyjdzie, i wypiszę na nim imię Boga mojego, i nazwę miasta Boga mojego, nowego Jeruzalem, które zstępuje z nieba od Boga mojego, i moje nowe imię”


Ale ... gdybyś miał jeszcze wątpliwości, to zerknij na poniższy werset;

Cytat:
Dzie 4;29-31 BT "A teraz spójrz, Panie, na ich groźby i daj sługom Twoim głosić słowo Twoje z całą odwagą, gdy Ty wyciągać będziesz swą rękę, aby uzdrawiać i dokonywać znaków i cudów przez imię świętego Sługi Twego, Jezusa. Po tej modlitwie zadrżało miejsce, na którym byli zebrani, wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym i głosili odważnie słowo Boże"


Co teraz wymyślisz ... że Łukasz, pisząc Dzieje Apostolskie, nie po myśli Henryka, nie powinien nazywać siebie apostołem, tak jak wg Ciebie Maciej?

Ale żeby postawić przysłowiową „kropkę nad i”, i zadać kłam Twojemu twierdzeniu, że „Jezus nie jest już sługą Boga, lecz Jego pełnoprawnym, zrodzonym Synem”, zapodam jeszcze jeden werset, napisany około roku 61 n.e., tj. 28 lat po wniebowstąpieniu Jezusa, stwierdzającego coś wręcz odwrotnego do głoszonych przez Ciebie niebiblijnych tez;

Cytat:
Heb 8:1,2 BW "Główną zaś rzeczą w tym, co mówimy, jest to, że mamy takiego arcykapłana, który usiadł po prawicy tronu Majestatu w niebie, Jako sługa świątyni i prawdziwego przybytku, który zbudował Pan, a nie człowiek"


Tak więc Henryku ... brniesz w coraz to większe sidła bałwochwalstwa, nadmiernie gloryfikując Jezus, stworzenie Boże (Rzym 1:25 BW), odstawiając na dalszy plan Jehowę, jako Stwórcę i Boga Wszechmocnego. Jezusowi nikt niczego nie ujmuje, jest panującym Królem w Królestwie swego Ojca, ale i to Królestwo odda, kiedy zakończy się misja naprawcza szatańskiego świata i nadejdzie czas "nowych niebios nowej ziemi" (1 Kor 15:24-28)

Przemyśl to sobie ...
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2018-11-16, 09:05   

Albertus napisał/a:
To że biskupi byli wybierani i wyświęcani przez innych biskupów nie stoi w żadnej sprzeczności z tym że to Duch Święty ich wybierał.

Wyświęcić biskupa, czyli namaścić Duchem Świętym może jedynie Bóg!
2Kor 1:21 bt2 "Tym zaś, który umacnia nas wespół z wami w Chrystusie i który nas namaścił, jest Bóg."
Nigdy człowiek! Jeśli ktoś twierdzi, że ma moc „wyświęcania” to kłamie, przypisując sobie atrybuty Boga.
Nie słuchamy takiej osoby, ponieważ stawia siebie na równi z Bogiem.
- A jest to cecha Szatana, duch onego Złego: "Wstąpię na szczyty obłoków, zrównam, się Najwyższym." Iz 14:14 bw

Następnym warunkiem było to, że wybierający, mianujący kogoś na Biskupa posiada ducha Bożego, świętego.
Posiada zmysł Chrystusowy, pozwalający oceniać co jest dobre, a co złe.
1J 5:20 stern " I wiemy, że Syn Boży przyszedł i dał nam zdolność rozeznawania, abyśmy mogli wiedzieć, kto jest prawdziwy. Co więcej, jesteśmy zjednoczeni z Tym, który jest prawdziwy, zjednoczeni z Jego Synem Jeszuą Mesjaszem. On jest prawdziwym Bogiem i życiem wiecznym."

„Wyświęcenie” biskupa i umieszczenie go między jakąś społecznością, od razu stawia takiego Biskupa w roli zwierzchnika dla laikatu, panującego nad nimi.
Już nie sięgam do wyższych hierarchów... :-o
Łk 22:26 bg "Lecz wy nie tak: owszem kto największy jest między wami, niech będzie jako najmniejszy, a kto jest wodzem, będzie jako ten, co służy."
Dz 20:28 dos "Uważajcie na samych siebie i na całe stado, w którym was Duch Święty ustanowił biskupami, abyście paśli kościół Boga, który sobie nabył przez swą własną krew."

Tak więc mamy udowodnione, że nikt z ludzi, nigdy nie był upoważniony przez Boga do wyświęcania innych!
Mianowanie Nadzorców i „przywożenie” ich do zborów jest w moim zrozumieniu tym samym! :-(

Cytat:
Duch Święty współdziała z ludźmi i działa poprzez ludzi. Nawet jeśli biskupi byli wybierani przez zgromadzenie to i tak Duch Święty działał poprzez ludzi

Wybierać mogli wyłącznie „ofiarowani Panu na służbę”.

Rz 8:14 pau "Ci, których prowadzi Duch Boży, są synami Bożymi."

Dz 20:28 dos "Uważajcie na samych siebie i na całe stado, w którym was Duch Święty ustanowił biskupami, abyście paśli kościół Boga, który sobie nabył przez swą własną krew."
A „Biskup” to „doglądający”, „dozorujący”.
Osoba doświadczona, umiejąca pomóc innym, łagodna...
1Tm 3:2 bw "Biskup zaś ma być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, umiarkowany, przyzwoity, gościnny, dobry nauczyciel,"
Tt 1:7 bw "Biskup bowiem jako włodarz Boży powinien być nienaganny, nie samowolny, nieskory do gniewu, nie oddający się pijaństwu, nie porywczy, niechciwy brudnego zysku,"
Znasz takiego choć jednego?
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2018-11-16, 09:45   

eksplorator napisał/a:
To po co Jezusowi było umierać męczeńską śmiercią na Golgocie, skoro "umarł podczas chrztu"?

Zacytujmy:
Rz 6:3-4, 8 nwt-pl „A czyż nie wiecie, że my wszyscy, którzy zostaliśmy ochrzczeni w Chrystusie Jezusie, zostaliśmy ochrzczeni w jego śmierci? (4) Dlatego też zostaliśmy z nim pogrzebani przez nasz chrzest w jego śmierci, abyśmy jak Chrystus został wskrzeszony z martwych przez chwałę Ojca, tak i my podobnie chodzili w nowości życia. (8) Ponadto jeśli umarliśmy z Chrystusem, wierzymy, że będziemy też z nim żyli."
- Nie moje to słowa.
Cytat:

A to akurat Jezus uczynił na Golgocie, jakieś 3,5 roku od chrztu!

Powiedz nam, czy grzech Adama wymagał zawiśnięcia na krzyżu (przybicia do pala), czy wymagał przelewania krwi, czy jakiejkolwiek innej męki?
Gdzie kęs rajskiego Owocu, a gdzie Golgota?
To jest Sprawiedliwość Boża? Zastanów się!!
Cytat:
Jezus nigdy nie przestanie być poddanym Jehowy Boga;

Racja. Także nigdy nie będzie już sługą Ojca, ponieważ jest Jego Synem!

Cytat:
Cytat:
Heb 8:1,2 BW "Główną zaś rzeczą w tym, co mówimy, jest to, że mamy takiego arcykapłana, który usiadł po prawicy tronu Majestatu w niebie, Jako sługa świątyni i prawdziwego przybytku, który zbudował Pan, a nie człowiek"

Sługa świątyni składał niej w ofiary. Był nim Arcykapłan.
Jezus swoje ofiary już złożył, pozostała do ukończenia ofiara Jego Ciała- Kościoła.
Czy w świątyni Bożej, w królestwie Chrystusowym, nadal będą składane ofiary?

Chyba tak nie myślisz...? Czasy składania Ofiar będą zakończone.
To będzie czas królowania nad ludzkością, błogosławienia jej, choć także i karania...
Cytat:
Tak więc Henryku ... brniesz w coraz to większe sidła bałwochwalstwa, nadmiernie gloryfikując Jezus, stworzenie Boże.

:aaa: :aaa: :aaa: A kysz, Zwodzicielu!

No cóż. Nie obawiam się na równi ze Stwórcą, gloryfikować- po Waszemu- "sługę” Jehowy- Chrystusa, Zbawiciela świata.
Codziennie dziękuję Bogu za Jego Syna i Ofiarę którą Syn złożył, a Ociec przyjął.
1J 4:14 nwt-pl "Ponadto sami widzieliśmy i świadczymy, że Ojciec posłał swego Syna, jako Wybawcę świata."

Ps:
Gwoli jeszcze wyjaśnienia...
Na Golgotę Jezus zaniósł nie grzech Adama, lecz Twoje i moje grzechy!
Choć nie wiem, bo skoro tak Go nie uważasz, to może i odwzajemni się tym samym... :-(
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2018-11-16, 14:17   

Długo tak możecie bić pianę ?
No dobra, wiem że długo, nie musicie odpowiadać :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12