Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wizja Daniela 11:28-30a
Autor Wiadomość
BoaDusiciel 

Wyznanie: Idealizm skrajnie materialistyczny
Wysłany: 2017-05-02, 12:11   

Uważasz, że zmartwychwstali nie będą mieć śladów po ranach, mimo że Jezus miał ? :roll:

Bobo 

Wysłany: 2017-05-02, 12:16   

BoaDusiciel napisał/a:
Uważasz, że zmartwychwstali nie będą mieć śladów po ranach, mimo że Jezus miał ? :roll:

Wizja Daniela 11:28-30a
Mądrzej jest trzymać się tematu. Jak chcesz coś pisać o zmartwychwstaniu to załóż nowy temat.
Może tam najdzie mnie ochota, aby coś ci odpisać. Nie gwarantuję. Na ogół prześmiewców nie traktuję poważnie.

BoaDusiciel 

Wysłany: 2017-05-02, 12:24   

No, ale popatrz Bobo:
- Napisane jest w Piśmie, żeby powstrzymać się od spożywania krwi. Bezpośrednia implikacja jest taka, niektórzy nie jedzą krwi.
- Napisane jest w Piśmie, że zmartwychwstały Jezus miał ślady po ranach. Bezpośrednia implikacja jest taka, że wszyscy zmartwychwstali będą mieć takie ślady, jeśli mieli je przed śmiercią.
Moim zdaniem, przeciwne interpretacje byłyby alogiczne.
No bo co byś powiedział o kimś, kto z zakazu spożywania krwi wyciąga wniosek, że należy jeść kaszankę ? :roll:

Bobo 

Wysłany: 2017-05-02, 12:35   

BoaDusiciel napisał/a:
No, ale popatrz Bobo:
- Napisane jest w Piśmie, żeby powstrzymać się od spożywania krwi. Bezpośrednia implikacja jest taka, niektórzy nie jedzą krwi.
- Napisane jest w Piśmie, że zmartwychwstały Jezus miał ślady po ranach. Bezpośrednia implikacja jest taka, że wszyscy zmartwychwstali będą mieć takie ślady, jeśli mieli je przed śmiercią.
Moim zdaniem, przeciwne interpretacje byłyby alogiczne.
No bo co byś powiedział o kimś, kto z zakazu spożywania krwi wyciąga wniosek, że należy jeść kaszankę ? :roll:

Nie rozróżniasz opisu z NAKAZEM?
Prawo co do krwi jest POLECENIEM do wykonania. Opis ran Jezusa nie jest ani poleceniem, ani nakazem ani zachętą do naśladowania. Celowo takie JAJA sobie robisz? To tak, jakbyś sugerował, że naśladowanie Jezusa oznacza, że też powinniśmy chodzić sobie po wodzie. Nie męcz ani mnie ani ludzkości. Bo wrzucę Cię do Ignora i wtedy raczej NIKT nie zamieni z Tobą nawet słowa. Ostatniego dyskutanta chcesz stracić? ;-)
Poza tym:
Daniela 11:28-30a.
Nie bądź niemądry. Załóż nowy temat.

BoaDusiciel 

Wysłany: 2017-05-02, 12:44   

Sorki Bobo, ale np. wspólne pasienie się owiec i lwów też nie jest nakazem, a jedynie opisem i informacją.
Na podstawie tej informacji pismo Strażnica reprodukuje rysunki wspólnie ucztujących ( na łące ) lwów i owiec.
Jaka jest różnica między moimi wnioskami, a wnioskami Strażnicy ? :roll:

Bobo 

Wysłany: 2017-05-02, 12:55   

BoaDusiciel napisał/a:
Sorki Bobo, ale np. wspólne pasienie się owiec i lwów też nie jest nakazem, a jedynie opisem i informacją.
Na podstawie tej informacji pismo Strażnica reprodukuje rysunki wspólnie ucztujących ( na łące ) lwów i owiec.

Nie pleć! :-P

Robertus 

Wysłany: 2017-05-02, 13:13   

BoaDusiciel napisał/a:

Że się wtrące...
Świadkowie w Strażnicy też niczego nie nakazują na tych ilustracjach. Jaki to dla Ciebie nakaz, gdy widzisz lwa i baranka razem?
Opis to opis.
Nie wyczytałem nigdzie tego, jak twierdzisz.
Poza tym świadkowie wierzą w dwa rodzaje zmartwychwstania, ziemskie i niebiańskie.
Jeśli Jezus dostąpił tego niebiańskiego, to nie ma co równać tego z tym, że podobnie będzie z ziemskim.
BoaDusiciel, takie zarzuty mozesz stawiać katolikom i zielonoświątkowcom. Będą mieli trdności, czemu się nie dziwię. Natomiast świadkowie wierzą inaczej więc twoje zarzuty zapewne ich śmieszą.
Bo chyba o to ci chodzi?

BoaDusiciel 

Wysłany: 2017-05-02, 14:41   

Robertus napisał/a:
BoaDusiciel napisał/a:

Że się wtrące...
Świadkowie w Strażnicy też niczego nie nakazują na tych ilustracjach. Jaki to dla Ciebie nakaz, gdy widzisz lwa i baranka razem?
Opis to opis.
Nie wyczytałem nigdzie tego, jak twierdzisz.
Poza tym świadkowie wierzą w dwa rodzaje zmartwychwstania, ziemskie i niebiańskie.
Jeśli Jezus dostąpił tego niebiańskiego, to nie ma co równać tego z tym, że podobnie będzie z ziemskim.
BoaDusiciel, takie zarzuty mozesz stawiać katolikom i zielonoświątkowcom. Będą mieli trdności, czemu się nie dziwię. Natomiast świadkowie wierzą inaczej więc twoje zarzuty zapewne ich śmieszą.
Bo chyba o to ci chodzi?

Miszczu, przecież napisałem właśnie, że to nie nakaz.
Teraz ty napisz dlaczego twierdzisz, że napisałem o nakazie, skoro napisałem coś całkiem przeciwnego :roll:

BoaDusiciel 

Wysłany: 2017-05-02, 14:44   

Bobo napisał/a:
BoaDusiciel napisał/a:

Nie pleć! :-P

Daniela ... coś tam, coś tam ... jest tak niejednoznaczne, że w ogóle nie ma sensu się tym zajmować.
Nie podejmuję się dyskutować o sprawach wobec których każdy pogląd może być prawdziwy lub fałszywy.

Bobo 

Wysłany: 2017-05-02, 14:52   

BoaDusiciel napisał/a:
Daniela ... coś tam, coś tam ... jest tak niejednoznaczne, że w ogóle nie ma sensu się tym zajmować.

Tak jak twoimi wpisami. Co to komu daje, że Boa sobie coś ubzdurał i mąci? Nic.

BoaDusiciel 

Wysłany: 2017-05-02, 15:13   

Co sobie ubzdurałem ? :roll:

Bobo 

Wysłany: 2017-05-02, 15:56   

BoaDusiciel napisał/a:
Co sobie ubzdurałem ? :roll:

A nie? :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa:

Ubzdurałeś sobie, że wierzenia chrześcijan i treść Biblii należy ośmieszać. No nie gadaj, że twoje wpisy są na tyle poważne, że pragniesz rzeczowej rozmowy. To twoje 'wieczne' niezrozumienie ze skrzywioną optyką na (głupie, niemądre, dziwne, śmieszne, itd. itp.) przekonało już Tu na forum chyba wszytskich, ze pewnie połowa ma cię w Ignorze, a druga połowa czyta ale nie reaguje. Oprócz jednego Bobo.
Doceń. Bo jak zacznę Cię poważnie traktować, to wywalam do Ignora i się paś sam na tych forumowych łąkach jako 'niewidoczny' dla reszty. Proponuję zmienić nick na: BoaKusiciel. Naprawdę bardziej adekwatnie... :-)

BoaDusiciel 

Wysłany: 2017-05-02, 18:22   

Ogólniki, Kol. Bobo.
W dodatku nieuzasadnione.
Podaj jakiś przykład tego co mi imputujesz.

Bobo 

Wysłany: 2017-05-02, 19:25   

BoaDusiciel napisał/a:
Ogólniki, Kol. Bobo.
W dodatku nieuzasadnione.
Podaj jakiś przykład tego co mi imputujesz.

Daniela 11:28-30a

To imputuję. Temat o jednym a Ty robisz rozwalankę tematu NIBY NIE ROZUMIEJĄC tego a tamtego. Jakoś od 2 lat NIKT nigdy ci NICZEGO NIE WYJAŚNIŁ!
Bo o to właśnie Ci chodzi. Udajesz głupa, zadając beznadziejne pytania myśląc, że w końcu KTOŚ załapie, że chrześcijanie to są głupcy, naiwniacy, dewoci, niemyślący, beznadziejni.
Wiesz dlaczego? Bo za dużo myślisz o sobie, że jesteś światły (czego wg. Ciebie brakuje chrześcijanom), jesteś inteligentny (czego wg. Ciebie brakuje chrześcijanom), jesteś mądry (czego wg. Ciebie brakuje chrześcijanom).

Niestety, masz tu na forum niejakiego Bobo, który raczej będzie paskudził twojej 'filozofii' i manierę wykazywania czegokolwiek złego pod adresem drugich. Bez publiki nawet Obserwator wymiękł. Tak się dzieje z tymi, którzy myślą, że są KIMŚ. Po jakimś czasie NIKT już ich nie czyta, nie reaguje na ich wpisy, nie odpowiada.
Nie bądź paskudą... masz konkretne pytania PISZ NA POWAŻNIE!
NA PEWNO KTOŚ tu na forum ci odpowie. Też poważnie. Inaczej nie licz na NIC innego jak na głupawe odpowiedzi czy na ignorancję. Obyś tych reakcji (słusznych!!!) nie odczytał jako... potwierdzenia swoich, prześmiewczych 'pytań', komentarzy, reakcji.

Wtedy polecam Tobie forum o kosmitach/biedronkach/kostce Rubika. Tam naprawdę będziesz miał jaja po pachy. I NIKT nie będzie miał Ci tego za złe. Serio, serio.

Masz potrzeby duchowe? Chcesz poznać Biblię? Niech Twój wpis będzie NAPRAWDĘ ukazujący to.
Dobrze życzący Ci Bobo.

BoaDusiciel 

Wysłany: 2017-05-02, 19:55   

Mam potrzeby duchowe, na miarę swego ducha.
Duch niewielki, to i potrzeby niezbyt wielkie :->
Niestety, gdy wyrażam te mikre potrzeby, to zaraz ktoś z większym duchem ( ergo z większymi potrzebami ) pisze, że moje potrzeby nie zasługują na spełnienie.
Tak było z potrzebą wyjaśnienia kwestii śladów po ranach u osób zmartwychwstałych.
To może dam se spokój ... :-(
A o tym Danielu to już pisałem, że nie ma o czym dyskutować, bo wszelkie próby wyjaśnienia tego tekstu są tak samo prawdopodobne.

Odpowiedz do tematu